Inne News 63

Najlepsi po zmianach?

Ostatnie zmiany w statystykach pokemonów dokonały pewnych przetasowań dotyczących przydatności danych gatunków w obronie oraz atakowaniu Gymów. Celem Niantic było zróżnicowanie stworzeń używanych w Gymach. Czy to się udało?

W tym artykule przytoczone zostanie opracowanie użytkownika portalu reddit – Professor_Kukui. Już wcześniej zajmował się on oceną zestawów ataków poszczególnych pokemonów i ich analizą pod kątem walk w Gymach. Pamiętajcie, że jest to subiektywna opinia, tak więc nie musi w pełni pokrywać się z danymi dostarczanymi od innych “badaczy”. Szczególnie należy zwrócić uwagę na fakt, że twórca tego opracowania nie przywiązywał dużej wagi do słabości, jakie posiadają konkretne pokemony wobec innych typów. Sensem tego zestawienia są przede wszystkim bazowe statystyki oraz zadawane obrażenia, niezależnie od posiadanego typu przez dane stworzenie oraz jego przeciwnika.

meta

 

Objaśnienia:

 • zestawienie “duel” jest oparte na wskaźniku wytrzymałość * umiejętności ofensywne. Przydatna miara, kiedy nie za często unikasz ataków, a jedynie starasz się szybko atakować – tak długo jak pozwoli na to ilość HP;
 • umiejętności ofensywne są obliczone według tzw. “weave damage” (wskaźnik pokazujący, ile pokemon jest w stanie zadać obrażeń, zanim upłynie czas w cyklu: szybki atak do wypełnienia ataku specjalnego -> atak specjalny -> szybki atak do wypełnienia ataku specjalnego -> itd.) pomnożonego przez statystykę bazowego ataku pokemona;
 • umiejętności defensywne są obliczone według weave damage (jak wyżej) pomnożonego przez wskaźnik wtrzymałości.

Na pewno zaskakuje was pierwsza pozycja Alakazama w zestawieniu najlepszych pokemonów ofensywnych. Dzieje się tak, ponieważ ten pokemon otrzymał bardzo duży “buff” do statystyki ataku (186->271). Co ciekawe zmiana ta uczyniła go stworzeniem o największym bazowym ataku ze wszystkich nielegendarnych pokemonów. Jeśli uwzględnimy też niedostępne dotąd pokemony legendarne, ustępuje on jedynie Mewtwo. Maksymalne CP Alakazama wzrosło aż o 65% (2887). Oczywiście typ psychiczny jest silny jedynie przeciwko walczącemu (fighting) oraz trującemu (poison), ale jednocześnie otrzymuje zwiększone obrażenia od typu robaczego (bug), pokemonów duchów (ghost) oraz typu mrocznego (dark). Tak jak wspomniałem wyżej, tabela nie uwzględnia przewag/słabości wobec danych typów. Nie zmienia to jednak faktu, że Alakazam z movesetem psycho cut/psychic zadaje największe obrażenia (psycho cut jest najsilniejszym szybkim atakiem w grze).

Ogromny buff otrzymał też Rhydon, który wstrzelił się bardzo wysoko we wszelkie rankingi. Jego wytrzymałość pozostała na niezmiennym poziomie, ale wzrósł jego atak (166->222) oraz obrona (160->206). CP poszybowało w górę o ponad 51% (3300CP). Zapewne po zmianach często widujecie Rhydony w Gymach i jak pokazuje zestawienie najlepszych obrońców ma to swoje powody. Chodzi tu przede wszystkich o bardzo mocno zwiększone zdolności przetrwania tego pokemona, nawet jeśli nadal posiada on znaczną słabość w stosunku do typu np. wodnego (water).

“Nowe życie” w Gymach przeżywa Gengar. Pokemon posiadany przez wielu w masowych wręcz ilościach po evencie na Halloween w końcu stał się bardziej użyteczny. W bazowych statystykach zmieniła się jedynie wartość ataku (204->261). Wystarczyło to jednak na wzrost maksymalnego CP o blisko 28% (2619). Gengar jest teraz lepszym pokemonem ofensywnym i zadawane przez niego obrażenia plasują go na ostatnim miejscu podium w tym zestawieniu. Tak jak w przypadku Alakazama nie ma on zbyt wielu silnych stron przeciwko danym typom. Może on skutecznie zadawać zwiększone obrażenia jedynie pokemonom psychicznym (psychic) oraz duchom (ghost).

Widoczny nerf dla pokemonów typu roślinnego (grass) skutecznie obniżył ich wartość bojową. W tym momencie warto korzystać przede wszystkim z Exeggutora, który otrzymał stosunkowo niewielkie osłabienie. Moveset zen headbutt/solar beam przyda się w ataku, a confusion/solar beam w obronie. Do bronienia Gymów przyda się także Venusaur, który otrzymał najmniejszego “nerfa” z pokemonów roślinnych, z zestawem ataków razor leaf/petal blizzard. W obrębie tego typu najbardziej osłabiono Victreebela (ponad 11% mniejsze CP).

A jak wyglądałaby wasza lista? Zgadzacie się z wnioskami Professora Kukui czy macie swoje własne typy?

63 komentarze

 • Reply
  tomek
  Lis 26, 2016 11:13 pm

  W moim odczuciu zmiany w grze są dobre, abstrahując od ich poprawności w odczuciu dla użytkowników. W dalszym ciągu w gymach brylują pokemony wodne, które obecnie pokonuję Dragonite ze względu na szybkość walki. W tym momencie nie wykorzystuję pokemonów roślinnych Victreebel i Vileplume, w które dosyć dużo zainwestowałem.

  Obecnie mankamentem w grze są przede wszystkim dwie rzeczy:
  – obecna balans w gymach przy zbijaniu, tj. powinien zostać na poziomie 500 pkt za pokemona, mogli zmniejszyć podbijanie
  – no i przede wszystkim przewaga poziomu i poziomu pokemona praktycznie nic nie daje. Obecnie posiadając ponad 4 mln expa od strzała pokonuje mnie osoba z 10x mniejszym doświadczeniem na poziomie 23

  • Reply
   Kempi
   Lis 27, 2016 1:08 am

   Co do tych gymów, to jak dla mnie powinni podwyższyć ilość prestiżu który idzie za atakowanie gymu swojej drużyny. Obniżyć ilość prestiżu który spada za atakowanie gymu wrogiej drużyny. I powinni kompletnie wyeliminować obniżanie CP dla graczy z niższym poziomem(co to paraolimpiada :D). Podnoszenie poziomu gymu z 7 na 8 trwa zdecydowanie za długo. Zbijanie gymu jest zbyt łatwe, poziomy spadają nawet po 2 za jedną walkę. Kiedyś było lepiej, łatwiej szło nabić gym 10 poziom, ciężej się taki zbijało i nie było paraolimpijskiego obniżania cp dla graczy z niskimi poziomami.

  • Reply
   Kempi
   Lis 27, 2016 1:12 am

   Moim zdaniem po prostu zmiany w gymach poszły w złym kierunku.

  • Reply
   Kempi
   Lis 27, 2016 1:38 am

   Oczywiście są też zmiany na plus, dobrą zmianą jest możliwość używania 6 pokemonów zamiast 1 przy biciu gymu “swoich”. Dobrą zmianą jest też to że ma się pierwszeństwo wstawienia do gymu po jego zbiciu. Poszedł bym w tym temacie o krok dalej i rozszerzył to na dodawanie pokemona po podwyżeniu poziomu gymu. Wczoraj ktoś sobie wział miejsce w gymie po tym jak około 20 minut podbijałem gym z 7 na 8 poziom. To było dość zabawne, poodbiłem poziomu gymu, patrzę wolne miejsce już zajęte. No cóż zwykle to ja się wstawiałem na wolne miejsca jak ktoś skończył podbijać poziom także miło było się wreszcie przekonać jak to jest z drugiej strony 😀 .

   • Reply
    Mearofames
    Lis 27, 2016 8:09 pm

    Zgadzam się w tym temacie. Owszem, na początku zabawy jeden raz zdarzyło mi się “ukraść” komuś miejsce w gymie. Niestety w druga stronę to już zaliczyłem kilka takich przykrych zonków. Jest to wkurzające na maksa, zwłaszcza teraz, kiedy na rowerze popitalam po mieście, a na zewnątrz mróz d…łonie ściska. Coś tu jest nie halo.

  • Reply
   Gambi
   Lis 27, 2016 9:39 am

   A według mnie powinno być w gymach odwrotnie. Niech atakowanie w gymach zostanie tak jak jest, natomiast podnoszenie prestiżu niech zwiększą do wcześniejszych wartości. Większa rotacja w gymach, większy fun. Teraz, żeby wbić z 7 na 8 lvl trzeba sporo czasu, w okresie zimowym dla mnie taka opcja odpada, chyba że jestem autem. W końcu gra się nazywa Pokemon GO, to po co to długie stanie pod gymem…?

   • Reply
    franeczek91
    Lis 27, 2016 10:22 am

    Z tego co piszesz, wynika że Pokemon GO to granie w nią – chodząc, a nie jeżdżąc autem xD

    • Reply
     Gambi
     Lis 27, 2016 10:41 pm

     Kolega nie umie czytać ze zrozumieniem. Nie napisałem, że gram prowadząc auto.

     • franeczek91
      Lis 28, 2016 7:28 pm

      Ah, no tak! Faktycznie, napisałeś że w okresie zimowym ‘jesteś samochodem’. A tak sobie myślę-czy ‘GO’ z angielskiego nie ma nic wspólnego z chodzeniem? No chyba, że ‘jesteś samochodem’-czyli zmieniając się w niego, chodzisz-nie jeździsz-tak?

      Ps.jestem dziewczyną :*

     • pawel92a
      Lis 28, 2016 8:29 pm

      Do franeczek91
      A więc dziewczyno, doucz się proszę angielskiego, bo słowo “GO” ma związek ogólnie z poruszaniem, a nie tylko z chodzeniem. Gra nazywa się Pokemon GO, a nie Pokemon WALK.

     • franeczek91
      Lis 29, 2016 7:48 pm

      Do pawel92a:
      Niczego nie muszę się douczać, raczej to Ty musisz zajrzeć do słownika bo ‘go’ jest w pierwszej kolejności tłumaczone jako ‘isc’. I chyba musisz poczytać o grze bo jej ideą było chodzenie i znajdowanie,a nie jeżdżenie autem pod gyma. Wcinasz się między wódkę a zakąskę-co Cię interesuje czyjaś rozmowa?
      Wgl nie chodziło o samo tłumaczenie, tylko o to że kolega wcześniej napisał ‘że jest samochodem’-ale widzę, że niektórzy nadgorliwi nie znają się na żartach.

  • Reply
   Outlawek
   Lis 27, 2016 7:19 pm

   Obecnie używając do treningu Pokemonów o zbliżonym CP, każdy pokonany sparing partner daje zaledwie około 100 punktów. Gdy do treningu rzucimy drużynę, której członkowie mają o około 1/2 CP mniej niż Pokemony w arenie, każda wygrana daje około 500 punktów, ale do tego potrzeba dobrych Pokemonów, które wytrzymają walkę, a nie padną od razu jak muchy. Jeżeli nie chcemy trenować ze wszystkimi Pokemonami w arenie, ale pragniemy zdobyć około 400-500 punktów, a nie marne 50-100, też trzeba wiedzieć kiedy się wycofać. Do tego trenowanie w dwie lub więcej osób jednocześnie nie sumuje się.

   W o wiele lepszej sytuacji są gracze, którzy chcą przejąć arenę należącą do innej drużyny. Każdy pokonany Pokemon zabiera arenie około 1000 punktów + bonus za pokonanie wszystkich. Co za tym idzie, zbicie areny o prestiżu 10, obstawionej przez Pokemony o wysokim CP (powyżej 2000) nie jest niczym trudnym. No i w tym przypadku, pomoc innych graczy jest nieoceniona, gdyż dzięki nim areny kładą się jak domki z kart.

   Jest to zbyt duża dysproporcja, z którą Niantic nie chce lub nie potrafi sobie poradzić i za każdym razem następuje przegięcie w jedną lub drugą stronę.

   Uważam, że różnica CP przy trenowaniu w ogóle nie powinna mieć wpływu na ilość zdobywanych punktów prestiżu. Treningi byłyby łatwiejsze i szybsze. Tak, wiem… Wygrana teoretycznie słabszego Pokemona (o dużo mniejszym CP), z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem, powinna przynieść arenie więcej prestiżu. Skoro tak jest i tak ma nadal być (przyjmijmy, że bardziej sprawiedliwie), niech ilość punktów zdobywanych w trakcie treningu będzie większa niż obecnie. Rzucając do walki drużynę o zbliżonym CP, za każdego pokonanego sparing partnera zdobywajmy dla swojej areny nie 50-100 punktów, a około 300-500. Natomiast, gdy różnica CP jest dużo większa, niech tych punktów przybywa na poziomie około 600-750. Nie zmieniając nic w zasadach przejmowania wrogich aren (1000 punktów za każdego pokonanego + bonus), powinno doprowadzić się do sytuacji, w której podnoszenie prestiżu aren i ich przejmowanie odbywałoby się na bardziej równych zasadach. Nadal z niewielką przewagą na przejmowanie – to bardzo ważne, by ta przewaga jednak istniała.

 • Reply
  Peru
  Lis 27, 2016 12:32 am

  Co z tego że Alakzam ma najsilniejszy atak.Mam takiego który ma 2089 CP atak Cut/Shadow ball.Movste drugi z najlepszych ale HP ma żenujące tylko 86.Czy to nie paradoks?

 • Reply
  czyKa
  Lis 27, 2016 12:21 pm

  Najsilniejszy fast attack to pound. Psycho cut jest 3 pod względem dps

 • Reply
  VIPas
  Lis 27, 2016 1:33 pm

  Kangaskhan – moja “wycieczka” do Sydney (emulatorem Nox)

  https://www.youtube.com/watch?v=TOo6VunzOBI

  • Reply
   Kempi
   Lis 27, 2016 5:04 pm

   Ja tam czekam czy coś zrobią w sprawie pokemonów kontynentalnych. Liczę że może podczas jakiegoś eventu będzie możliwość zdobycia tych poków wszędzie.

  • Reply
   Mearofames
   Lis 28, 2016 11:16 am

   coś takiego kwalifikuje się do bana, czy się mylę?

   • Reply
    Artek
    Lis 28, 2016 2:08 pm

    Chwalenie się emulatorem i fake GPS na tej stornie też powinno być potępiane przez kasowanie postu.

 • Reply
  jakoushirou
  Lis 27, 2016 7:19 pm

  Jeden z najbliższych gymów od mojego domu od miesiąca jest ‘popsuty’. 7 pokow w nim, gracze dostają monety za niego, a moja próba przejęcia kończy się banem na ~10 minut, lolo

  • Reply
   Peru
   Lis 27, 2016 7:46 pm

   Też mam taki w okolicy.Może zgłoś to

   • Reply
    jakoushirou
    Lis 27, 2016 8:41 pm

    Zgłaszałem już, i sądzę, iż nie tylko ja, gdyż duża aktywność u mnie w okolicy. Bez skutków.

  • Reply
   Mearofames
   Lis 27, 2016 8:14 pm

   byl u nas taki “popsuty” gym .. zgłosiłem do firmy, odpisali jakies bzdury, ale po paru dniach sie odblokował .. nie wiem jak, być może pomogła jakaś aktualizacja gry?

 • Reply
  Pimpaczu
  Lis 27, 2016 8:36 pm

  Moim faworytem po zmianach jest Jolteon_89A. Mam takie dwa – wysoki CP, IV, dobra ataki. Wystawiam je przeciw Dragonitom, Laprasom, Vaporeonom, silniejsze Gyaradosy dwa po kolei.

 • Reply
  ptasznikova
  Lis 27, 2016 10:46 pm

  Tak zdecydowanie za dlugo podbija sie prestiż a za szybko idzie zbijanie gymu czasami postoisz tylko 5 min nie zdazysz dojsc do drugiego. A po jednym złotku to ja nie będe zbierac co 21 h. Kto to widzial ten dragonite taki niby silny a ja go zalatwiam jolteonem … Wcale nie takim silnym

  • Reply
   Artek
   Lis 28, 2016 2:15 pm

   A mi 10 dziennie wystarczy. Nie widze zensu że ludzie umieszczają jak najsilniejsze pokemony. Ja wstawiam poka z niskim CP borę kasę i do jutra. A ludzie wkładają najmocniejsze tylko po co ? Itak się nie utrzyma. Daj innemu zarobić 10 złociszy.

 • Reply
  jakoushirou
  Lis 28, 2016 10:24 am

  Złapałem Abrę 100% IV. No więc ją ewoluowałem do Alakazama. Ataki Confusion i Shadow Ball..

  • Reply
   slash
   Lis 28, 2016 3:48 pm

   Twój zestaw ataków nadaje się w miarę dobrze do obrony (poziom B), zaś jako atakujący jest fatalny (D). Tak więc nie pograsz sobie tym pokiem, tylko pozostawisz go biernie w gymie. A tam nadleci Scyther i Bug Buzzem wywieje Ci stworka z wieżyczki. Paradkosem jest to, że tak silny pokemon jakim jest Alakazam ma żałosne HP.
   Co do różnorodności gymów poniekąd można się zgodzić, bo częściej trafiają się właśnie Alakazamy, Rhydony, ale i tak w każdym musi pojawić się przynajmniej jeden Vaporion. Nonsensem jest to, że Vapek ze swym ratingiem 10/10 na łeb bije Blastoisa 8,5/10.
   Do zmian przywykłem, choć wolałem swoje poki sprzed zmiany CP. Najbardziej dostało się Vectreebellowi i mojemu ulubionemu Dewgongowi, którym zwykle nikt nie walczy, bo wszyscy wolą Laprasy. Największym pozytywem jest CP Joltiona i Rhyhorn, który jest idealny na Snorlaksy !!

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Lis 28, 2016 5:18 pm

    popatrzmy na posturę alakazama taki chudy więc może stąd to HP 😉
    a dewgonga ja też lubię mimo że spadło mu CP o 200 to takim 1400 pokonałem dragonita 2100 cp i to jeszcze nie w pełni HP

    a co do tych gymów to ostatnio też sobie podbijałem z 6-7lv i mi się ktoś wrąbał i nie wiem kto nawet bo 4 vaporeony w środku najsłabszy był flareon i na szczycie 2 grube :/

    a podbijanie z 7 na 8 lv gym już sie nie opłaca przeważnie do 7lv są gymy porobione 🙁

   • Reply
    jakoushirou
    Lis 28, 2016 6:22 pm

    No właśnie, nie użyteczny, aż szkoda, że tyle trzeba się napracować na niego (łapanie Abr nie jest proste zważając, że ucieka po 1 ballu zawsze ;] ).
    Po co go power upować, skoro posiadam z 6 bardziej użytecznych Vapereonów, a dziennie max 2 gymy obsadzę (co już jest wyczynem zważając na to jak zaczyna pi*dzieć).

 • Reply
  Korath
  Lis 28, 2016 11:39 am

  Ja mam Alakazama 1950 CP a ataki się wylosowaly Confusion i Psychic zatem w ogóle bez szalu, niestety:) walczyć nim nie będę z życiem 84 🙂

 • Reply
  Asz
  Lis 29, 2016 9:53 am

  Z 10 Vapereonów opchnąłem za cuksy takich 200+ hp z nudów i potrzeby urozmaicenia składu
  2 Laprasy i 2 Snorlaxy z niskim cp gdyż i tak mam ich wiele
  2 Gyardosy które wylosowały twister i tu lekki ból, gdyż po zmianach w cp Poksów Gyardosy z twistem nie są już takie beznadziejne..
  Się gra, to coś się złapie ☺

 • Reply
  janek
  Lis 29, 2016 3:11 pm

  A ja mam pytanie z innej beczki. Od dłuższego czasu wywala mnie z gry po 30tu minutach. Ktoś jeszcze ma taki problem czy tylko ja?

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Lis 29, 2016 4:40 pm

  pojawił mi się gruby na radarze chodziłem w kółko ze 20 min nic, trudno pozostaje mi dratiniego trzemać jako towarzysza i ulepszać te co są a ostatnio nawet pikacze się nie pojawiają, niby mam dwa grube ale słabe oba mają drugi atak na dwie kreski a te apraise mówi że jakieś średnie więc nie opłaca się ich ulepszać a tu w koło wszyscy po kilka grubych i to blisko 3 tys cp

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Lis 29, 2016 7:17 pm

  wkurzyłem się i wymaksowałem rydona ma teraz 3 tys cp to więcej niż mój dragotine 2 i jeszcze golema 2,7 tys

 • Reply
  Good!xD
  Lis 29, 2016 7:31 pm

  Snorlax na radarze sprawia, że zaczynam truchtać po okolicy lol;
  niezwykle rzadko, ale jdnak się respią i widuje je, jak już widzę to zwykle odnajduje i chwytam(1 zwiał)
  Lapraski kiedyś się pojawiały, obecnie dawno już nie widziałem..(ostatnia na Halloween)
  Dragonite nigdy nie widziałem, podobnie jak Charizarda, jedyne swoje pojedyńcze egzemplarze uklepałem z evolucji, więc jakbym Dragonite, bądź Charizarda zobaczył zapewne nawet bym po okolicy biegał hyhy xD

  • Reply
   franeczek91
   Lis 29, 2016 7:56 pm

   Proszę Cię, ja laprasa nie widziałam w okolicy od wakacji chyba.jakoś miesiąc temu dwa razy widziałam snorlaxa w okolicy ale nie biegałam za nim.charizarda to na oczy nie ujrzymy chyba nigdy na radarze (mam cukierki na niego uzbierane, ale mam taką sierotke jeśli chodzi o charmandera, że poczekam aż mi się coś lepszego wykluje-i z bulbazaurem jest podobnie).

   • Reply
    franeczek91
    Lis 30, 2016 8:25 am

    Też mam jednego snorlaxa z jaja, jednego marnego dratiniego, laprasa na levelu 40 xd

  • Reply
   jakoushirou
   Lis 29, 2016 8:01 pm

   Ja mając 30 lvl nie posiadam ani jednego Laprasa, mam jednego Snorlaxa z jajka, i złapałem jednego Dratini, więc nie narzekajcie ;p

   • Reply
    franeczek91
    Lis 30, 2016 8:28 am

    (Sry, w złym miejscu użyłam poprzednio reply)
    Też mam jednego snorlaxa z jaja, jednego marnego dratiniego, laprasa z CP równym 40 xd

   • Reply
    slash
    Lis 30, 2016 10:07 am

    Też jestem na 30 lv i do tej pory brak Laprasa. Snorlax i Dratini wyklute w sierpniu, kiedy miałem niski lv, toteż i CP stworzeń mierne. Charmandery tylko 3, ostatni złapany jeszcze w lipcu, a potem cisza. Dzięki buddiemu (ponad 220 km) ewoluowałem go z CP 211 do Charizarda 1000 CP, ale pożytek z niego będzie i tak kiepski. Roślinnych stworów nie ma w ogóle w gymach, a lodowy Lapras mimo że słaby na ogień, to jednak ma przewagę nad lotem. Wczoraj ewoluowałem Poliwaga do Poliwratha … tu też cukierki zainwestowałem w błoto, bo ten dostał ataki … błotnego strzału i submisji, czyli najgorzej jak mógł.

   • Reply
    jakoushirou
    Lis 30, 2016 11:52 am

    Ja Charamndera też mógłbym ewoluować, ale mam słabe sztuki czekam na silniejszego. Dratini jeden, ale jako Buddy, więc już z 70 cuksów do niego mam. Pokedex 125, brak takich jak Aerodactyl, Hitmonchan i Hotmonlee.
    Ale patrząc po ostatnich dniach kiepsko jak to wygląda z moim rozwojem – pogoda nie sprzyja, więc nic się nie dzieje (za zimno na chodzenie z telefonem w łapie), 1 gym po drodze do sklepu, i parę pidgeyów łapanych z domu 😉

   • Reply
    at3at3
    Lis 30, 2016 12:35 pm

    Level wciąż 27 i od dłuższego czasu nadal 131 poków…
    Brakuje mi: Venusaura, Charizarda, Machampa, Dodrio (a widziałam go na radarze na urlopie, do dziś przeżywam to, że mi nie poleciałam go wtedy szukać po całym hotelu), Muka, Rhydona (jutro powinien już być z cukierków), Gyardosa, Omanyte (za tydzień poszukam go w nestach), Omastar, Kabutopsa, Aerodactyla i Dragonite’a (tylko 4 Dratini i 1 Dragonair)…
    Idzie jak po grudzie… 🙁
    I mam dylemat – jakiego buddy wybrać teraz po nosorożcu?

    • Reply
     slash
     Lis 30, 2016 3:01 pm

     Jako buddy ustaw sobie tego, któremu do ewolucji potrzeba 100 cuksów. W tym przypadku będzie to starter, bądź Machoke. Nie wrzucaj Grimmera czy Doduo, bo tym do ewolucji potrzeba tylko 50 cukierków , a przy wykluciu za te stworki dostaniesz ok 20 łakoci. Startery zwykle dostają max 10 cukierków. Charizarda i Venuzaura ewoluowałem podczas eventu halloween, właśnie z racji buddy.

     • at3at3
      Lis 30, 2016 3:21 pm

      Tyle, że strasznie dużo im brakuje:
      – Venu – 33/100
      – Chari – 7/100 (mój ulubiony, ale ile mi to zajmie…)
      – Machamp – 8/100
      – Gyardos – 211/400
      – Dragonite – 23/100
      A brakujące 50-tki zrobię dużo szybciej…
      Hmmm…

     • Kropianka
      Lis 30, 2016 3:54 pm

      Może po zmianach respu będziesz miał, u mnie ostatnio były i charmandery, i bulbozaury, squirtle też widuję na radarze, machopy, w końcu się pojawią. Doduo widziałam na wolności raz tylko, grimera też, wczoraj tangelę, ale po kilku minutach czas jej upłynął chyba, bo zniknęła z radaru, pojawiła się jak wróciłam w miejsce gdzie wcześniej ją zobaczyłam i po chwili zniknęła na dobre. Szkoda mi strasznie, bo nie mam jej jeszcze.

     • at3at3
      Lis 30, 2016 4:24 pm

      Do Kropianki:
      No właśnie nadal nie trafiam na nesty Charmandera i Bulbasaura. W tej kwestii mam wielkiego pecha. Żółwie do mnie akurat często przychodzą, stąd “łatwy” Blaścik.
      Doduo i Grimery – po jednym z jajka, reszta złapana (Grimery w 3mieście, Doduo w Dojczlandzie, te jeszcze w grudniu tam połapię) i u nich już ponad połowa cukierkowej drogi…
      Tangela – 2x z jajka, a Machop to chyba najrzadziej spotykany przeze mnie “podstawowy” pok, nie wiem czemu akurat on…
      Ale ja nie o tym… Chciałam Ci tylko powiedzieć, że akurat jestem dziewczynką… (to a’propos: “Może po zmianach respu będziesz miał…”) 😉 Co prawda 30+, ale jednak… 🙂

 • Reply
  janek
  Lis 29, 2016 10:34 pm

  Czy ktoś wie dlaczego mi gra się wywala co 30 minut? Ktoś jeszcze ma taki problem czy tylko ja?

  • Reply
   Draco
   Lis 30, 2016 6:39 pm

   Też mi często wywala od ostatniej aktualizacji. Zwłaszcza w okolicy gymow . Niekiedy 3 razy w ciągu 5 min.

 • Reply
  VIPas
  Lis 30, 2016 10:02 am

  Poziom 40 – ciagle aktualizowana lista (91 osob w tej chwili)

  Polakow brak bo nikt nie gra “ostro” za kase jak oni (4 x lure, incense, lucky egg przez caly dzien)

  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OdgR3T_eaHJCFQij97ncY8Q-Z7bCyv4OW1lnmMmHGS8/edit

 • Reply
  Cinek4t1
  Lis 30, 2016 10:29 am

  Ja majc 32 level mam snorlaxa 1980 cp i to fartem zlapalem na miescie. Wyklulem juz 260 jaj i nie mam zadnego laprasa i zadnego ze smokow. Na tyle jaj moze mialem 10 jajek po 10 km

 • Reply
  VIPas
  Lis 30, 2016 11:10 am

  Ponad 40 mln EXP – Japonia !!!

  https://pbs.twimg.com/media/Cyb6y6SUkAEaYCB.jpg

 • Reply
  Good!xD
  Lis 30, 2016 1:53 pm

  35 level, już 143 rejestracje w Pokedex, 774 wyklute jajka
  uważam, że wszystkie serwisy o Pokemon Go podają nieprawdę
  i wyklucie regionalnych stworków z jajek jest nie możliwe!

  • Reply
   Kempi
   Lis 30, 2016 2:29 pm

   Nie da się z jajka 5km zdobytego w europie wykluć wszystkich pokemonów kontynentalnych. To jest potwierdzona informacja.

 • Reply
  Good!xD
  Lis 30, 2016 2:19 pm

  to już prędzej wszystkie stworki mogą wylosować Hyper Beam-a
  wczoraj złapałem Lickitung-a z takim atakiem :))

 • Reply
  jakoushirou
  Gru 01, 2016 1:04 am

  Chyba czas kończyć granie, pogoda nie zachęca na wychodzenie, ciągle brakuje pokeballi, a uzupełnianie ich jest bez sensu (autobusem nie da rady) – 7 odwiedzonych pokestopów i wszystkie pokeballe zmarnowane na podany 99cp..
  A prędkość chwilą pidgey 10cp wyskoczył z 2 pokeballi, a 3 inne ‘ominął’ i w taki sposób zostałem bez pokeballi.
  Jaka tu przyjemność z tego?

 • Reply
  Pukacz
  Gru 01, 2016 1:27 am

  I po bonusie.

 • Reply
  Pablo
  Gru 01, 2016 8:39 am

  Udostępniono lokalizator wbudowany w grze
  Teraz widać gdzie jest stwor

  • Reply
   franeczek91
   Gru 01, 2016 9:04 am

   Też się zdziwiłam jak odpaliłam rano apke.nie pokazuje wszystkich pokemonów, tzn.jeśli pomiędzy pokestopami jest jakiś pokemon to nie widzimy go na radarze.Ale jest to dobry system namierzania jeśli szukamy jakiegoś konkretnego pokemona.

 • Reply
  kozinio
  Gru 01, 2016 8:54 am

  mamy nowy sytem lapek…

 • Reply
  Artek
  Gru 01, 2016 9:26 am

  Radar w Polsce ruszył a tu taka posucha zero newsów !

  Ale nie do końca mi się to podoba. Ok w dużym mieście, ale w małym to lipa na maxa. Nie widzę nic co jest w pobliżu. Najlepiej jakby były trzy pola po staremu i trzy pokestopy inaczej znowu małe miasta dostają po dupie.

 • Reply
  Damian Cebulski
  Maj 31, 2017 3:42 pm

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Konkurs! Nagroda główna – Pokemon Go Plus!

Trenerzy, ogłaszamy konkurs! Nagroda główna to Pokemon Go Plus! :) Konkurs organizujemy z PokeCenter.pl (którzy są również sponsorem nagród dla...

Zamknij