Inne News 241

Problemy nowego systemu

Rework gymów i wprowadzenie raidów wywołało falę dyskusji wśród graczy Pokemon GO.

Na początku warto zaznaczyć, że odczucia co do nowego systemu związanego z gymami i raidami to sprawa zupełnie indywidualna – jednym może podobać się wszystko, innym praktycznie nic. Postanowiłem zebrać kilka najczęściej przewijających się na przestrzeni ostatnich dni tematów wśród graczy Pokemon GO. Zachęcam do dyskusji w komentarzach (oczywiście jak zawsze – kulturalnej) i dzielenia się własnymi odczuciami co do ostatniej dużej aktualizacji.

1. Za mało monet z gymów

To chyba najczęściej poruszany ostatnio temat. Początkowo Niantic ustaliło, że pokemon będzie zyskiwał 1 monete na godzinę a dzienny limit pozostanie bez zmian w stosunku do starego systemu, czyli 100 coinsów na dzień. System ten kompletnie nie sprawdził się w miejscach, gdzie gymy zmieniają właścicieli praktycznie co kilkanaście-kilkadziesiąt minut, bo stworzenie, które spędziło mniej niż godzinę na arenie nie przynosiło trenerowi nic. Po ostatnich zmianach zyskujemy 1 monetę na 10 minut, co jest bardzo dobrym ruchem ze strony Niantic, ale nasz dzienny limit wynosi jedynie 50 monet. To nie spodobało się znacznej części społeczności, która uważa, że producent Pokemon GO chce po prostu więcej zarobić na PokeCoinsach.

2. System odbierania monet z gymów

Bądźmy szczerzy – ostatnie zmiany to ukłon przede wszystkim w stronę graczy bardziej casualowych. Tzw. hardkorowi trenerzy za czasów starego systemu często obstawiali po 30 i więcej gymów odbierając codziennie po 100 monet. Odbieranie monet dopiero po powrocie pokemona miało doprowadzić do znacznie większego “ruchu” na arenach a przede wszystkim częstych zmian jego barw. Ciężko dogodzić wszystkim jednocześnie, ale według mnie jest jedna rzecz, która mogłaby znacznie usprawnić nowy system zbierania monet – możliwość ręcznego przywołania pokemona z gymu.

3. Informacje o raidach

To problem głównie graczy żyjących poza centrami miast, gdzie okoliczne gymy są często na tyle oddalone, że dany trener musi poświęcić trochę czasu na dotarcie do każdego z nich. System powiadomień o raidach działa przede wszystkim w zasięgu “wzroku” naszej postaci, co w obszarze gdzie areny są bardziej porozrzucane działa po prostu słabo. Gracze proponują, by odznaka gymu pozwalała nam sprawdzać, czy właśnie na tej sali obecne jest jajko i trwa odliczenie do raidu lub też jakiś raid obecnie trwa.

4. Problem Raid Passów

Nie ulega wątpliwości, że Niantic uczyniło raidy swoim nowym źródłem zarobku. Jeden darmowy Raid Pass dziennie nie pozwala na zbyt wiele zabawy w nowym trybie gry – wielu graczy nie chce płacić za przepustki ze sklepu. Dodatkowo możemy posiadać tylko jedną darmową przepustkę naraz. Według graczy poprawić sytuacje mogłoby możliwość zbierania wielu darmowych Raid Passów w swoim plecaku, tak by później móc je wykorzystać i nie martwić się, że przepadną, w przypadku gdy np. przez kilka dni zwyczajnie nie mieliśmy czasu na raidy lub w okolicy nie pojawiło się nic wartego naszej uwagi i wykorzystania tego przedmiotu.

Niektórzy narzekają też na cenę Premium Raid Passów – w obecnym systemie zbierania monet potrzeba dwóch dni na uzbieranie potrzebnych 100 coinsów. Pojawiły się sugestie, by przepustki premium tak jak inkubatory miały 3 użycia (nawet przy takim samym koszcie jak inkubator) lub też by po prostu zredukować cenę jednej sztuki do 50 monet. Nie wiadomo jednak jak takie rozwiązania odbiłyby się na zarobkach Niantic a producent Pokemon GO na pewno nie zrobi czegoś, co mogłoby obniżyć jego przychody.

Inne problemy jakie zauważyli gracze dotyczą przede wszystkim samego funkcjonowania Raid Passów. Trenerzy chcieliby mieć możliwość zobaczenia jak wygląda lobby (czyli kto weźmie udział w walce) jeszcze przed użyciem swojej przepustki – zaoszczędziłoby to marnowania ich na 3 i 4 poziomowe raidy kiedy okaże się, że nikt nawet w ciągu godziny do nas nie dołączy. Inną propozycją jest także zbliżenie działania Raid Passów do lurów – tak by gym, na którym użyto przepustki pokazywał to innym trenerom lub nawet umożliwiał darmowe dołączenie do tego samego raidu.

5. Pomoc innym

W obecnym systemie raidów gdy skończymy nasze zmagania z bossem i złapiemy (lub nie) danego pokemona gym oraz sam raid staje się dla nas niedostępny. Jeżeli mamy pecha to możemy zjawić się na miejscu praktycznie zaraz po tym jak duża grupa graczy pokona silnego bossa i niestety zostaniemy na lodzie – nawet jeśli chcą nam pomóc, to już po prostu nie mogą tego zrobić. Gracze sugerują by umożliwić ponowne stoczenie walki z bossem, nawet jeżeli nagrody mają być odpowiednio niższe lub nie ma być ich wcale, tak by wspierać tych, którzy nie mogli pojawić się na miejscu tak szybko jak my czy jakakolwiek większa grupa trenerów.

6. Brak funkcji społecznościowych

Po wprowadzeniu nowego systemu gymów, a przede wszystkim raidów, funkcje społecznościowe stały się dużo bardziej potrzebne niż wcześniej. Co prawda powstało już wiele grup na np. Facebooku, które mają gromadzić graczy poszukujących kompanów do walki w raidach, ale nie zastąpi to pewnych funkcji jakie powinna posiadać gra. Mógłby to być np. znany z Ingressa chat, który umożliwiałby wysyłanie powiadomień do obecnych w okolicy graczy z prośbą o pomoc w pokonaniu bossa. W tym momencie musimy liczyć na to, że ktoś pojawi się w tym samym miejscu co my lub ktoś znajdujący się niedaleko nas zobaczy nasz post na portalu społecznościowym.

7. Bugi

Ten problem mimo wszystko powinien stanowić priorytet dla Niantic. Wszechobecne lagi, błędy i nieprzewidywalne “zachowania” gry są bardziej irytujące niż niedopracowanie czy braki w nowych funkcjach.

Co jeszcze dopisalibyście do tej listy?

241 komentarzy

 • Reply
  Jane Ahonen
  Cze 26, 2017 12:29 pm

  obecne bugi w gymach są bardzo upierdliwe ale da się wykorzystac czasami ich zalete 😉

 • Reply
  Kry320
  Cze 26, 2017 12:30 pm

  Punkt 1 w zdaniu jest błąd “Po ostatnich zmianach zyskujemy 1 minutę na 10 minut,”

  Żyjąc w małym miasteczku gdzie nikt nie gra mogę liczyć jedynie teraz że jakiś cheater przyjdzie i przejmie gym żebym zdobył monetki, trochę przykre ale prawdziwe.

  • Reply
   mm
   Cze 27, 2017 8:27 am

   Jak nie masz przeciwników w tej swojej wsi, to wsadzaj weedla 10 cp na 10 godzin i ubijaj go z innego konta, by odebrać monety.

 • Reply
  Grzes9
  Cze 26, 2017 12:36 pm

  Wkradł się błąd: “1 minutę na 10 minut”. Jeśli chodzi o zmiany, to tak jak napisaliście, my casualowi gracze jesteśmy bardziej usatysfakcjonowani. System w którym można mieć wpływ na cokolwiek nie posiadając 30 lvl (wiem ze dla niektórych to śmieszne, ale tak. Istniejemy. Ba. Chętnie byśmy pobrali) był niezbędny. Nie tylko dla nas, ale też dla tych “hardcorowych” no lifów, gdyż pomału wyruszylibmy się nie mając przeciw komu grać.

 • Reply
  WujekBlady
  Cze 26, 2017 12:37 pm

  Muszę się nie zgodzić z większością zarzutów. Owszem limity są nieco denerwujące, ale głównie dlatego, że przyzwyczailiśmy się do wcześniejszego systemu. Musicie zrozumieć, iż ich ta gra coś kosztuje i zarabiać na niej chcą. Albo kupujesz albo czekasz dłużej, ale to nie problem. Można dłużej grać i jest co robić.
  Osobiście polubiłem nowy system gymów. Wcześniej udawało mi się zebrać maksymalnie 40coinsów, teraz dobijam do limitu spokojnie. Jasne, niby dałbym radę więcej, ale…jednocześnie nie martwi mnie to iż zebrałem np tylko 30 i znów muszę czekać tyle godzin.

  Przeszkadza jedynie mnogość powiadomień o raidach, które co chwilę wyskakują na cały ekran.
  Dodać mogliby PvP, wymianę itemów oraz być może sprzedaż(oczywiście niezbyt opłacalną pewnie).

  Być może jakieś nowe tryby rozgrywki/lokalne eventy typu pościg za pokemonem i badanie tropów?

  • Reply
   ja
   Cze 28, 2017 10:34 pm

   zdecydowanie komunikaty o raidach są do zmiany np. poprzez dodatkową opcję w ustawieniach, analogicznie jak obecna o powrocie pokemońca z dżimni

 • Reply
  też_ojciec
  Cze 26, 2017 12:39 pm

  Bugi w gymach pozbawiły mnie wczoraj szans na pokonanie Tyranitara. Co chwila walka wracała do początku tylko 3 minuty nieubłaganie biegły. Dwie próby i sobie odpuściłem a poległe kilkadziesiąt poków musiałem wyleczyć. Powinni wracać w takim przypadku chociaż Raid-pass bo to bardzo nieuczciwe i demotywujące.

  • Reply
   Stefcio2016
   Cze 26, 2017 8:54 pm

   Miałem dzisiaj to samo: walczę z Exeggutorem (sam, n u mnie raczej nie osiągalne zebrać ze dwie osoby), same flarki i charizardy oczywiście wystawiłem, po 30 s. walki exeggutor miał już tylko 30% życia, mój pierwszy flarek jakieś 85% i nagle bach, mój pok znikł, exeggutor odzyskał 100% i tak tłukłem go do końca nie wiem czym, czas leciał, trochę mu spadało i time out.

  • Reply
   a
   Cze 26, 2017 11:21 pm

   Fakt bugi są denerwujące, ale jeśli chodzi o Tyranitara to jest raid tier 4 więc nawet gdyby gra chodziła idealnie płynnie bez żadnych bugów to sam nie masz szansy go pokonać.
   Do raidów tier 4 bez 4-5 osobowej ekipy nie ma co startować.

 • Reply
  Natrix
  Cze 26, 2017 12:40 pm

  Błędy, błędy, błędy. Przez zacinanie się gry niestety nie udało mi się samodzielnie pokonać Gengara.

  Kończył się czas i zostawało mu milimetr życia. Ręce opadają.

  Jak zwykle nikt nie dotarł na walkę mimo czekania do końca czasu. We dwójkę bez problemu można go roznieść na strzępy.

 • Reply
  LaćM
  Cze 26, 2017 12:48 pm

  Gra straszliwie tnie na słabszych fonach od czasu uruchomienia gymów. Dodatkowo cuda podczas walki, szalejące paski życia i ataku specjalnego, a jak przypadkiem ręcznie zmienimy pokemona podczas walki to już w ogóle robi się sajgon.

  • Reply
   Kropianka
   Cze 26, 2017 1:35 pm

   Xiaomi RN3 3 GB ramu i też mnóstwo błędów podczas walk, 2 razy też mi się zwiesił jak używałam potiona na pokemonie.

   • Reply
    Steve the Seagull
    Cze 26, 2017 4:29 pm

    Mi też się dość mocno walka sypie i też korzystam z Xiaomi (trochę inny model). Paski punktów życia latają jak chcą, często unikam ataku, a obrażenia i tak wchodzą… Czasami po użyciu silniejszego ataku hp przeciwnika wraca, mój pasek naładowania ataku również jakbym go w ogóle nie użył.

    • Reply
     FoxMan
     Cze 26, 2017 4:56 pm

     To chyba jest wina serwera… Jakby po prostu był jakiś lag z odbieraniem/wysyłaniem danych.

    • Reply
     xDeOx
     Cze 26, 2017 5:19 pm

     LG g4 tnie że aż miło :3 idioci już nigdy tej pseudo gierki nie zoptymalizują…

 • Reply
  Lorx3003
  Cze 26, 2017 12:52 pm

  Z całą pewnością przydała by się opcja przywołania poka ż gymu choćby z tego względu żeby co dalej trenować. Dziękuję tym którzy mojego charizarda karmią jagodami ale przez to opóźnia mi sie jego powrót i ani coinsow nie dostanę ani nie będę mógł bo dalej trenować. Jeżeli nie może być opcji przywołania to może chociaż funkcja podmiany poka w gymie?

 • Reply
  Ati
  Cze 26, 2017 12:53 pm

  Po zdobyciu gyma przez grupę, wchodzi jeden i nie może wejść inny gracz bo gym “jest atakowany” trzeba odczekać 4-8 min zanim będzie odblokowany.

  • Reply
   Outlawek
   Cze 26, 2017 1:28 pm

   Ta blokada akurat ma sens. Koniec z szybkim zapełnianiem aren przez boty i pojedynczych graczy, którzy korzystali z kilu kont. Owszem, blokada uderza też w graczy, którzy wspólnie biją arenę i to należałoby zmienić. Uważam, że w przypadku, gdy arenę bije kilku graczy, dobrym rozwiązaniem byłoby gdyby:

   1. Przejęcia w pierwszej kolejności dokonywałby gracz, który miał największy wkład w pokonanie obrońców.

   2. Czas oczekiwania pozostałych osób, które brały udział w biciu areny, a należały do tej samej drużyny, byłby krótszy, np. co 15-30 sekund.

   To by wystarczyło. Natomiast, gdy arenę bije tylko jeden gracz, blokada czasowa powinna pozostać na obecnym poziomie. No ewentualnie zostać skrócona do 5 minut.

   • Reply
    Tomek
    Cze 26, 2017 4:04 pm

    To akurat da się obejść – wystarczy jednocześnie pokonać (w grupie) i jednocześnie dodać pokemony.

    Nie musicie dziękować 🙂

    • Reply
     Tomic0981
     Cze 26, 2017 7:54 pm

     Trochę rozwinę jakby ktoś nie zrozumiał. Wchodzicie wszyscy jednocześnie w ekran wybierania pokemonów do gymu i dopiero wtedy,kiedy wszyscy już w nim jesteście dodajecie sobie poksy.

     • Grzesiek
      Cze 28, 2017 10:51 am

      Dokładnie
      Nawet Ci co nie walczyli a są obok mogą w ten sposób wrzucić swoje poki.

 • Reply
  G
  Cze 26, 2017 1:00 pm

  2 dni na gymie i brak zapłaty pokemon wrócił pusty

  • Reply
   woocasch1984
   Cze 26, 2017 3:49 pm

   Ja też tak miałem…

   • Reply
    kadam
    Cze 27, 2017 1:34 pm

    Też mam te same problemy, wydaje się że jeśli kwota coinsów przekracza te 50 to po prostu nie dostaje się nic. Trochę chore. Poki siedzące po 2,3,4 dni na gyme nie przynoszą niczego poza ich zablokowaniem. Za chwilę będzie tak że jak ktoś będzie karmił poka na gymie to będzie wróg 🙂

 • Reply
  Czasownik
  Cze 26, 2017 1:03 pm

  Boss mial miec wysokie iv 60%w doope niech wsadza sobie bo lepsze zlapie bez raidow.

  • Reply
   Yorickai
   Cze 26, 2017 3:16 pm

   gdyby były same 100% iv to zebrał byś te co byś chciał i straciłbyś ochotę na dalsze zbieranie czegokolwiek. Właśnie to jest dobre, że jest różne iv. Mi się trafił np croconaw którego wcześniej wgl nie miałem około 90% iv i wcale nie narzekam 🙂 poza pokiem wpadło dodatkowo 10 cuksów ananasa używając 😛 Jak dla mnie update pierwsza klasa tylko mogliby poprawić te błędy. Wreszcie casualowiec może zebrać jakieś coinsy. W ciągu dwóch dni zebrałem więcej kasy niż w ciągu bezmała miecha.

 • Reply
  armata77
  Cze 26, 2017 1:07 pm

  Nowy system wypacza sens utrzymywania gymów i powerupowania swoich pokemonów. Jeśli mamy limit 50 monet na dobę, to powinna zostać wprowadzona możliwość ściągania ich również raz na dobę, albo wg schematu który obowiązywał przed upgradem, albo codziennie o danej godzinie, np 24 w USA, bo pewnie 24 w każdej strefie czasowej osobno jest technicznie nierealna.
  Poza tym obecnie możemy gromadzić stardust tylko łapiąc poki, wraz ze zniknięciem codziennego odbierania monet zniknęła także opcja odbierania stardusta :(.

  • Reply
   A
   Cze 26, 2017 1:30 pm

   Dust dostajesz też za karmienie poków malinkami.

   • Reply
    Tomic0981
    Cze 26, 2017 7:56 pm

    Ile dustu się dostaje, bo nie zauważyłem tego w ogóle?

    • Reply
     arty
     Cze 26, 2017 8:15 pm

     Za każde dokarmienie dostaje się 20 jednostek gwiezdnego pyłu.

     • Dziad Czosnkowy
      Cze 26, 2017 8:34 pm

      Wystarczy pokemony nakarmić 150 owocami dziennie i już jest tyle stardustu co w poprzednim systemie. No i jeszcze nie ma górnego ograniczenia!!

     • Grzesiek
      Cze 28, 2017 10:56 am

      20 stardustu za karmienie poków to stanowczo za mało ;-(
      Załóżmy, że wcześniej zbierałeś 3000 dziennie stardustu .. obecnie żeby to zrównoważyć karminieniem poków – musisz nakarmić 150 razy … dziennie nie jesteś w stanie .. nawet dziennie nie zbierzesz tyle malinek ..
      Ze stardustem muszą coś zrobić .. ja mam ze 30tys stardustu .. a do walk na raidach potrzebujesz na prawdę silnych różnych poków …

  • Reply
   Odelie
   Cze 29, 2017 5:13 am

   Zgadzam sie z tymi monetkami. Skoro limit wynosi 50 monetek na dobe rozumiem ze pokemon stojacy dwa dni na gymie powinien przyniesc 100coinsow. A przynosi 50… Wiec to nie jest wcale limit dobowy tylko limit na jednego pokemona, niezaleznie od tego ile stoi na gymie… I to dopiero jest wkurzajace…

 • Reply
  Catherd
  Cze 26, 2017 1:12 pm

  Wolałbym stary system gymow + raidy + ulepszona grafika gymów. Teraz gra sama mi sie wylacza, a jeśli dotknie sie poka w gymiw i potem jeszcze raz wychodzi się z gry;/ takich “smaczków jest pełno. Nie bede sie powtarzał o magicznie ” leczacych sie bossach i innych perełkach. Słaby updait. Jedynie same raidy mi się podobają…

  • Reply
   xDeOx
   Cze 26, 2017 5:22 pm

   w którymś artykule wstecz napisałem prawie to samo 😀 raidy spoko, lecz bez rewelacji, nowe gymy tragedia.

   • Reply
    Dziad Czosnkowy
    Cze 26, 2017 8:07 pm

    Nie zmienialiby gymów gdyby nie nagminne oszustwa w postaci botów

 • Reply
  Pi0trek
  Cze 26, 2017 1:29 pm

  Podpisuje się pod wszystkim z newsa. Tyle nad tym pracowali a tak słabo wyszło. Albo inaczej pomysły dobre, ale wykonanie i szczegóły na duży minus

 • Reply
  też_ojciec
  Cze 26, 2017 1:41 pm

  Koniecznie jakieś info ile upłynęło od ostatniej “wypłaty”. Dało by to możliwość jakieś kontroli nad dokarmianiem. A tak np. mój pok rano wrócił bez gotówki bo wczoraj wieczorem inny przyniósł 50c. Albo chociaż info na ile coinsów mogę liczyć w danej chwili.

 • Reply
  Outlawek
  Cze 26, 2017 1:48 pm

  Niewątpliwie możliwość wycofania swojego Pokemona z areny byłby jak najbardziej wskazana. Każdy mógłby decydować, czy chce odebrać monety, czy trzymać w arenie i karmiąc, zdobywać pył (niewiele, ale zawsze coś). Trzeba byłoby tylko wówczas wprowadzić blokadę, że po wycofaniu Pokemona z areny gracz nie mógłby do danej areny dodać tego samego lub innego przez określony czas (np. 30-60 minut, na pewno nie krótszy, a może nawet dłuższy). Bez blokady pomysł nie byłby dobry.

  Możliwość zbierania darmowych przepustek też byłaby doskonałym pomysłem. Zwłaszcza dla osób, które nie mają możliwości codziennie ich wykorzystywać.

  Co do pomocy innym przy biciu bossów przez graczy, którzy już swojego pokonali, jestem sceptycznie nastawiony. Nawet, gdyby pomocnicy nie byli liczeni do dominacji i nie otrzymywali żadnych nagród. Zresztą nie wyobrażam sobie, by tacy pomocnicy byli dodatkowo wynagradzani. Poza tym zorganizowana grupa pomocników mogłaby specjalnie blokować bitwy, zajmując miejsce graczom, którzy chcieliby wbić na arenę i potem nie wnosząc nic od siebie do walki.

  Możliwość podglądnięcia bitewnego lobby przed właściwym rozpoczęciem bitwy nie tylko jest pomysłem, co wręcz koniecznością. I to nawet nie powinno podlegać dyskusji. Teraz tak na prawdę wykorzystujemy przepustkę w ciemno i równie dobrze może się okazać, że ją po prostu zmarnowaliśmy, stając do walki w pojedynkę przeciwko na prawdę silnemu przeciwnikowi.

  Pytanie tylko czy Niantic zrozumie, że niektóre pomysły zmian są konieczne i postara się je szybko wprowadzić?

  • Reply
   Daisy.Harnas
   Cze 26, 2017 4:33 pm

   kilka drużyn może walczyć jednocześnie więc nikt nikomu by nie przeszkadzał

 • Reply
  A'Tomek
  Cze 26, 2017 2:14 pm

  Jak dla mnie to czas w jakim jajo bossa wisi w gymie jest zbyt długi. Najpierw 2 godziny oczekiwania na klucie a potem godzina walki. Przez 3 godziny gym jest wyłączony z użytku. Przy obecnej ilosci raidow wszystkie 8 gymow w mojej okolicy potrafi byc obstawione jajami.

  • Reply
   mmm
   Cze 26, 2017 2:40 pm

   Gym jest wyłączony z użytku tylko przez 1 godzine. Przez 2 godziny oczekiwania normalnie wszystko użytkujesz.

 • Reply
  stanisław
  Cze 26, 2017 2:26 pm

  No niestety często zamiast walki z Bossem mam NETWORK ERROR lub ERROR. I po przepustce. Co ciekawe tak się dzieje na tablecie który działa poprzez ruter smartfona, na którym walki sie udaja.Dobre jest to że jeśli mam przepustke z poprzedniego dnia to po jej u życiu w tym dniu mogę złapać nową.

  • Reply
   Tomic0981
   Cze 26, 2017 7:58 pm

   Ktoś mi słusznie podpowiedział: wyczyść pliki tymczasowe aplikacji i będzie dobrze 🙂

 • Reply
  znawcaa
  Cze 26, 2017 2:26 pm

  Pierwszy problem jest taki, że gymy się zdeawulowały i wkładanie tam wymaksowanych Snorlaxów czy Bliseey zwykle nie jest zbyt mądre, często lepiej wstawiać jakiegoś średniaka typu Arcaine żeby inny gracz po tych kilku godzinach miał łatwiej go rozbić a ty żebyś mógł odebrać dzienny limit 50 monet.

  Druga kwestia to pakowanie Stardusta w pokemony defnsywne(co zaznaczyłem też wyżej) jest pozbawione sensu. Lepiej wymaksować 6 machampów na Snorlaxy(W sumie ten pok też jest teraz bezsensowny) i Tyranitary.

  Pytanie co warto robić ?
  1) Nie używać rare candy i zostawić je na legendy
  2) Zrobić armię pokemonów walczących(na tyranitary)
  3) Zrobić dobrą armię pokemonów duchowych oraz ciemnych(na legendy typu mewtwo, mew, lugia)

  • Reply
   Bizazam
   Cze 27, 2017 7:18 am

   Akurat Tyranitar nie jest dobrym przykładem bo to słaby pokemon. zawsze jeden gościu u mnie stawiał takiego z ponad 3000 CP, a na go łoiłem Vapkiem albo Meganium z Solarem. Nie wiem czemu wszyscy tak się zachwycają tym Tyrkiem

   • Reply
    Grzesiek
    Cze 28, 2017 11:02 am

    Sam tyranitar na gymie był łatwy do pokonania .. .ale jeśli mowa o bosie … to spróbuj go pokonać .. potrzeba min 4 dobrych trenerów z dobrymi i mocnymi pokami wodnymi, trawiastymi, ziemnymi i walczącymi – najlepiej vapek, exeggutor, rhydorn, golem, machamp

 • Reply
  Napinacz
  Cze 26, 2017 2:39 pm

  “Trenerzy chcieliby mieć możliwość zobaczenia jak wygląda lobby (czyli kto weźmie udział w walce) jeszcze przed użyciem swojej przepustki – zaoszczędziłoby to marnowania ich na 3 i 4 poziomowe raidy kiedy okaże się, że nikt nawet w ciągu godziny do nas nie dołączy”

  “Co do pomocy innym przy biciu bossów przez graczy, którzy już swojego pokonali, jestem sceptycznie nastawiony. Nawet, gdyby pomocnicy nie byli liczeni do dominacji i nie otrzymywali żadnych nagród. Zresztą nie wyobrażam sobie, by tacy pomocnicy byli dodatkowo wynagradzani. Poza tym zorganizowana grupa pomocników mogłaby specjalnie blokować bitwy, zajmując miejsce graczom, którzy chcieliby wbić na arenę i potem nie wnosząc nic od siebie do walki.”

  Ja też niewidze jak stoję pod gymem czy ktoś bije bosa;D XD !!!

 • Reply
  Napinacz
  Cze 26, 2017 2:40 pm

  no spuentuje to tak niewygłupiajmy się

 • Reply
  kuciapka
  Cze 26, 2017 2:52 pm

  Gra ktoś na J5 2016? Procek słaby, ale gra jest praktycznie niegrywalna po zmianach. Przed zmianami było dobrze.

  • Reply
   Tankus
   Cze 26, 2017 8:01 pm

   Mam J5 ale z 2015 i przy większej ilości osób w raidzie jest masakra

  • Reply
   Adam71
   Cze 27, 2017 9:48 am

   Mój syn gra na tym i nie ma problemów po zmianach .

 • Reply
  Napinacz
  Cze 26, 2017 2:54 pm

  “Możliwość podglądnięcia bitewnego lobby przed właściwym rozpoczęciem bitwy nie tylko jest pomysłem, co wręcz koniecznością. I to nawet nie powinno podlegać dyskusji. Teraz tak na prawdę wykorzystujemy przepustkę w ciemno i równie dobrze może się okazać, że ją po prostu zmarnowaliśmy, stając do walki w pojedynkę przeciwko na prawdę silnemu przeciwnikowi.”

  Dla powyższego gościa co to napisał, mam pytanie jakiego programu do fake gpsu używasz. Tu nie trzeba być śledczym żeby to stwierdzić. Wytłumacz mi w jaki sposób nie widzisz innych graczy bijących bosa pod gymem? Jeśli cię obraziłem to przepraszam ale ja ich widze i czasem nawet slysze jak odliczają do wyklucia jajka.

  • Reply
   FoxMan
   Cze 26, 2017 2:58 pm

   Wystarczy, że masz jajo na rynku i wokoło sto osób. Nie wiadomo czy akurat ktoś włączy się do bitwy.

   • Reply
    Napinacz
    Cze 26, 2017 3:07 pm

    bardzo mi przykro że jesteś niemową i ciężko ci się spytać kogoś kogo widzisz kto gra oj kajam się w popiele nie czuj się urażony przeze mnie przepraszam. To faktycznie ciężka sprawa z 3ech osób się spytać.

    • Reply
     Steve the Seagull
     Cze 26, 2017 4:36 pm

     A weź ich znajdź w tłumie najpierw… Chyba, że lubisz krzyczeć do wszystkich dookoła “ej, ziomeczki! Kto tu gra w Pokemon Go i bierze udział w raidzie!?”. Gdybym takiego usłyszał, to bym go grzecznie zignorował.

     • Napinacz
      Cze 26, 2017 6:45 pm

      Jak ty potrzebujesz 10 ludzi do zbicia żółtego jajka i taką nagonke z darciem się publicznie musisz robić to pozdro

      spuentuje to tak bo grałem trochę w wowa jak nie miałeś itemów (w tym przypadku mocnych poków) to nikt cię niechciał do raidu i właśie musiałeś się tak drzyć i prosić.. Ja takiego problemu nie mam a mam zaledwie 31 poziom. I po prawdzie sam bym takiego gościa zignorował co drze się na całą japę że robi raid. Machampa w 4rech biliśmy i na 2-gim poku się wyłożył. Ba nawet się niepytałem nikogo czy robi raid bo z samej rozmowy tych gości dało się wywnioskować.

      Poza tym można zdobyć teraz tyle machampów ile się da mi np. się nie podoba to że tak łatwo można zdobyć dobrego poka, to jest niesprawiedliwość ja musiałem na 2gi koniec miasta na nest jechać po cukierki, więc mierz siły na zamiary a jak chcesz od razu 4ki robić to rób z siebie wariata. Zresztą jak już gdzieś to napisałem pozostawiam to twojemu sumieniu.

      k..rde każdy by tak chciał bez kombinacji od razu 100IV Snorlaxa może napisz do niantica żeby ci od razu Mewtwo dał.

     • Napinacz
      Cze 26, 2017 6:47 pm

      Popatrz na to z mojej perspektywy. Przychodzisz na raid nic nie muszisz kombinować i masz Wondera Mądre to.

 • Reply
  Kbizone
  Cze 26, 2017 3:06 pm

  Ja bym jeszcze dał możliwość jednorazowej zmiany teamu. Byłoby to pomocne bo niektórzy mają np. znajomych którzy są w innym teamie a chcieliby grac razem.

 • Reply
  volfiblu
  Cze 26, 2017 3:08 pm

  Nowy system zapewnia większą rotację, nie wrzucajcie najlepszych stworków to Wam szybciej wrócą, ja znalazłem w ten sposób zastosowanie dla murkrowów 🙂 Z pewnością teraz więcej osób korzysta z darmowych monet, a przecież o to chodziło. Powinniście jeszcze dodać, że nie da się wstawić stworków jeden po drugim bo wyskakuje, że trwa walka.

  • Reply
   arty
   Cze 26, 2017 8:38 pm

   Wszystko fajnie, ale jak się da słabego stworka tak poniżej, 2300CP to wraca już po kilkunastu minutach, ba nawet Blissey wonder (około 88.9%) nie chce siedzieć dłużej jak godzinę czasami krócej, to żeby uzbierać 50 monet dziennie trzeba by stać i pilnować, lub stawić po kilka poków do wielu Gymów. Po drugie jak Pokemona nikt nie pokona to wraca bez monet tak?? Bo nikt o tym nie pisze?

   • Reply
    jakakolwiek
    Cze 26, 2017 10:32 pm

    Jeśli pokemona nikt nie pokona, to nie wraca. Siedzi w gymie z czarnym serduszkiem 😉 dopóki ktoś się nie zlituje i go nie odeśle do jego trenera.

 • Reply
  Fireworkss
  Cze 26, 2017 3:12 pm

  Czy jak mam poksa w gymie od już dwóch dni to jak wypadnie to przyniesie 100 monet?

  • Reply
   majo
   Cze 26, 2017 5:40 pm

   chyba nie, mój Flareon stał w gymie ponad 27h, czyli teoretycznie powinno być 50 za dzień i z 16-17 z dnia następnego a dostałem tylko 50

  • Reply
   armata77
   Cze 26, 2017 6:27 pm

   Oczywiście, że nie. Rhydon wrócił mi po prawie 60 godzinach i dostałem… 12 monet, bo miałem już nazbierane 38 tego dnia :(.

 • Reply
  NoobHaker
  Cze 26, 2017 3:26 pm

  Kompletna porażka z tymi Gymami.Wróciły mi 3 poki które stały w Gymach po 4 dni.Teraz zagadka.Ile monet przyniosły w pyskach???CAŁE K…. OKRĄGŁE ZERO!!!!!

  • Reply
   Steve the Seagull
   Cze 26, 2017 4:38 pm

   Ktoś tu pisał, że poki przynoszą monety tylko ktoś je wybije z gyma atakując, a nie gdy wracają, bo same straciły motywację. Nie wiem ile w tym prawdy.

   • Reply
    Dziad Czosnkowy
    Cze 26, 2017 8:39 pm

    Moim zdaniem same nie wracają. Mam Snorlaxa danego na premierę i siedzi do dziś. Ma min poziom motywacji 600ileśtam i tak sobie siedzi niekarmiony

    • Reply
     FoxMan
     Cze 26, 2017 8:53 pm

     Tak, mam to samo. Pokemon sam nie wraca tylko świeci sobie jego serce na czarno i czeka na ostateczny cios 😉 Dopiero wtedy wróci do mnie

 • Reply
  Napinacz
  Cze 26, 2017 3:32 pm

  Co do tej zmiany Teamów to popieram i mało tego dodał bym wielorazową choćby za coiny 2gą i każdą następną. Nie powinno mnie to drażnić bo wszystkie gymy które spotykam nasze ale powinna być taka opcja. Mogłby się okazać że wszyscy wzięli by 1den team to mógłby być minus tej opcji. Ale patrząc na liczebność żółtych to pozostawiam to sumieniu niantica.

 • Reply
  Cipka
  Cze 26, 2017 3:54 pm

  Moze ktos mi pomoc?
  Za kazdym razem kiedy proboje samodzielnie walczyc pokazuje mi sie error, nie wazne czy gym 1,2 czy 3 gwiazdkowy

  • Reply
   RavAzr
   Cze 26, 2017 11:11 pm

   Już Ci coś pisałem odnośnie tej kwestii pod poprzednim twoim postem odnośnie erroru. Próbowałeś tego rozwiązania?

 • Reply
  Nichub
  Cze 26, 2017 4:04 pm

  Z monetami jest faktycznie lipa.
  Mój blisey wrócił po 3 dniach z 50 monetkami 🙁
  Limit 50 na dzień okej niech im będzie, ale jak pok siedzi 3 dni to niech naliczają 50 x 3. Lub wprowadzą stary system odbierania.
  To jedyna rzecz która mi się nie widzi. Kompletnie nie chce mi się już bawić w gimy

 • Reply
  TheRasBoloPL
  Cze 26, 2017 4:23 pm

  Mam 37 lvl i praktycznie gra dla mnie starciła sens.Nie wiem czy tak ma być czy to błąd ale ni e dokarmiam pokemona a On stoi już 3cią dobę w gymie,nikt tego nie zbija i tak w większości przykadków.Zauważyłem że w niektórych salalach nikt ni ekarmi a okemony mają full serca wypełnione (czy to błąd ?)Niantic ewidentnie prze po pieniądze graczy którzy mają niższy level i nie mogli do tej pory poszaleć w gymach.Brak wypracowania perstiżu aby dostawić się do sali powoduje totalną niechęć z gry.Po co ja stalem na mrozie podbijałem sale aby otrzymac stardust aby rozwiajać pokemona aby był silny jak teraz nikt go nie zbija bo słabsi gracze poprstu nie mogą tego zrobić i sala jest zatkana.Stardust to kolejna sprawa,ABy podbić CP mojego Sorka potrzebuje 10k dusta i podbije go o 25CP w góre,pytanie moje ,jaki jest sens dla mnie to robić ?Rozumiem gdyby po utracie motywacji pokemon do mnie wracał ale tak sie nie dzieje.Co do rajdów może w dużych miastach i ich centrach są spore grupy ludzi .Ja mieszkam w mieście ale nie widze nawet 3-5 graczy pod danym rajdem bo jest ich poprostu zbyt wiele aby w tym jednym miejscu pojawiła się wystarczająca liczba ludzi aby go ubić.Rajdy miał byc szczególnym wydarzeniem a nie tak pospolitym jednak pieniądze muszą się zgadzać.I tak mając dobre,silne pokemony nie jestem w punkcie pata.Bo nie czuję motywacji do gry aby robić rajd na jajo 1-2 lvl aby otrzymać szanse na złapanie elektabuzza.Jaja na 3-4 lvl z takim levelem gracza ni ejestem wstanie zrobić sam a nawet w 2-3 osoby.Do tego ubili prestiż takich pokemonów jak MUK czy EXECUTOR aby je zdobyć trzeba było miesięcy zbierania,lurowania a teraz wystarczy jeden rajdzik.Nie wiem ale dla mnie te zmiany na tym etapie gry poprstu ubiły gre dla graczy którzy byli wierni ,utrzymywali żywotność tej gry aż finalnie zostali porzuceni.Pokemony które rozwijaliśmy miesiącami straciły swoją siłę.

  • Reply
   Czop
   Cze 26, 2017 6:56 pm

   Z ust mi to wyjąłeś. 35 lvl, szkolenie pokow zeby bic i rzadzic w gymach. W tej chwili nie ma dla mnie juz nic. Wszystkie poki poza uknownem juz mam. Ulepszac nie trzeba bo do gymow lrpiej wkładać syf.Raidy? Po co? Wszystkie mam a jak bede miał więcej Tyranitarów to nic mi to nie da. Ktoś powie że inni korzystaja. Przy takiej mnogości raidów szybko dojďą do tych samych wniosków. Sztuka dla sztuki, zero celu, szkoda…

  • Reply
   a
   Cze 26, 2017 11:35 pm

   Co do raidów 4 poziomu to się zgodzę.
   Ale 3 poziom bez problemu zrobisz w 2 osoby.
   Ja próbowałem robić sam i nie dało rady, ale 95% HP zbiłem, więc we dwie osoby bez żadnego problemu.
   4 poziom to już co innego i 4-5- osób trzeba.
   Co do prestiżu/unikalności Exeggutora to skończyła się ona definitywnie kilka miesięcy temu, gdy podczas jednego z eventów gdy Exeggcute były powszechniejsze niż Pigdeye.

 • Reply
  TheRasBoloPL
  Cze 26, 2017 4:35 pm

  Mam wstawiać słabe pokemony aby ktoś chciał je ubić abym dostał coiny.Jaki sens w takim kombinowaniu.Po co wtedy wogóle mają istnieć gymy.Gymy dla zdobycia coinów aby co potem z nimi robić? Po co mam rozwiajać pokemona aby nie potem nie wystawiać go do walki.

  Padają propozycje układów aby wstawić pidgeye do sal gdzie nie ma rotacji i druga ekipa je zbija aby dostac coiny.Fajnie ale po jakiego grzyba wtedy wogóle w to grać jak musimy robic kombinacje aby obchodzić juz debilne rozwiązania.Gdyby chociaż trzeba było wykonac ten prestiż aby się dostawić wtedy wykonaliśmy jakąś prace i jak spadnie nam motywacja to dostajemy coiny.I decydujemy czy karmimy i chcemy utrzymac defa bo dostaniemy jakiś za to bonus czy ni ekarmimy i pokemon wraca jak mu spadnie do zera ,pomimo że nikt go nie ubił.

  Do tego na rajdzie miało być 5 minut a nie 130sekund .Z tymi ogromnymi błędami i lagami nie można ubić tego bossa chociaż Nasz pokemon ma mozliwości .

  Nie wiem jak można wypuścić taką bete z takimi błędami i babolami i jeszcze barć od ludzi pięniądze za to.

  Czekam na szybkie poprawiki i zmiany w Gymach bo na tą chwile jest nowa zabawa i fajnie ale sens Gymowania jako rywalizacja między frakcjami poprstu nie istnieje dla graczy indywidualnych

 • Reply
  TheRasBoloPL
  Cze 26, 2017 4:43 pm

  Najgorsze jest to że Youtuberom się podoba a Oni nakręcają hajs.Bez ich hejtu nie będzie nic lepeij i tak zostanie juz

 • Reply
  Daisy.Harnas
  Cze 26, 2017 4:46 pm

  Własnoręczne wycofanie poka z gymu i licznik do odebrania coinsów to coś co moim zdaniem zlikwiduje większość bolączek graczy. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał dać takiemu graczowi blokade godzinną na dodanie się do tego gymu i myślę że 90% graczy będzie zadowolona nawet pomimo zmniejszonego dziennego limitu.

  Co do punktu 5 to mógł by być dobry pomysł pod warunkiem że ewentualną nagrodą za drugą (i kolejną) walkę był by np tylko exp i/lub stardust bo tak nikt nie pomoże tylko będzie bił w zamkniętym gronie dla itemków. Dodatkowo można by za każdą następną wygraną walkę nabijać sobie medal trenowania lub poprostu ten rajdowy.

 • Reply
  Natonator
  Cze 26, 2017 4:52 pm

  Hej a miał ktoł z was tak że pidbijacie wrogiego gyma jesteście w trakcie walki i nagle dochodzą wam do tego gyma nowe pokemony. :// Ja się pytam gdzie jest ten “brak możliwości dodania poka do podbijanego w tej chwili gyma”???

 • Reply
  EeVee
  Cze 26, 2017 4:55 pm

  Ja to jeszcze mam problem z dodaniem swojego poka do areny, gdzie jest już trzy lub więcej poków. Wcześniej można było “wywalczyć” sobie miejsce, teraz to nie jest możliwe.

 • Reply
  ranma11
  Cze 26, 2017 5:12 pm

  ad. 1. Ilość monet jaką dostajemy z gymów to sprawa czysto “woli twórców”, nie mniej nie ładnie się zachowali zmniejszając możliwą do dostania ilość w momencie gdy dodali kolejne powody do ich wydawania… Nie mniej z racji, że TEORETYCZNIE z powodu wymuszenia większej rotacji w gymach (co jest związane z mechaniką odbierania monet o czym w punkcie 2.) i znacznego zmniejszenia progu trudności nabicia dziennego limitu (nawet tego już zmniejszonego) średnie zarobki graczy wzrosły(przypominam – TEORETYCZNIE) nie ma co się czepiać…
  ad. 2. No… Tutaj to tragedia się dzieje. Nowy system odbierania monet sprawia że w spokojnej okolicy (jak u mnie) wrzucanie mocnych poków do gymów nie ma sensu, bo za długo będzie się czekać aż spadną (w efekcie będzie się stratnym). Koniec końców efekt jest taki że z chęci zarobku zrezygnowałem z rywalizacji (kiedy to właśnie za nią powinienem być nagradzany). Rozwiązań jest kilka. Wymieniona w artykule możliwość ręcznego zdjęcia poka z gymu to jedna z nich ale nie widzę sensu w zdejmowaniu poka jeżeli zaraz się go wstawi spowrotem(notabene wg. mnie taka opcja powinna być tylko w momencie gdy jesteśmy w gymie). Równie dobrze zaglądając do gymu w którym mamy poka moglibyśmy mieć możliwość odebrania jego monetek (tak jak mamy możliwość karmienia poków, kręcenia fotodyskiem itd.).
  ad. 3. W porównaniu do radaru poków tutaj przynajmniej nic nam nie ucina (na radarze “pierwszeństwo” mają poki koło pokestopów – tutaj nigdzie poza gymami raidów nie ma więc i problem znika). W większych miastach gdzie gymów jest gęsto jakoś to nawet działa. Nie mniej w małych miasteczkach gdzie gymy są rozstawione luźno problem jest duży bo po prostu nie widać, bo za daleko pomimo, że na co dzień gym jest “w naszym terytorium”. Natomiast w dużych miastach oprócz zwiększonego zasięgu radaru raidów przydałyby się filtry tier’u. Raidów pierwszo – drugopoziomowych jest duuużo i nie opłaca się ich robić (chyba że ktoś poluje na konkretnego poka), a zasłaniają one większość miejsc radaru gdzie mogłyby być widoczne tylko te lepsze raidy…
  ad. 4. Z dostępnością darmowych passów i ceną płatnych zdecydowanie przesadzili. Szczególnie przy aktualnej częstotliwości występowania raidów(myślałem że to nie będzie tak łatwe do spotkania). Rozumiem chęć zarobku ale gdy dodamy do tego zmniejszenie maksymalnej ilości darmowych monet dziennie robi się bardzo nieładnie.
  ad. 5. Blokada dostępu do gymu jest problemem. Brak możliwości pomocy jest trochę takim “dylematem moralnym”, no bo co z dropem za raid? Ten jeden co nie zdążył i mu pomagamy ma dostać całość(jakby grał solo), czy może ma dostać standardowo a to co wirtualnie wypracowała reszta ma przepaść? Nie mniej taka opcja była by miła.
  ad. 6. Ta gra cierpi na brak jakiejkolwiek komunikacji wewnątrz gry od samego początku. A teraz jeszcze bardziej się to uwidacznia. Muszą coś z tym w końcu zrobić, czy im się to podoba czy nie. Jak nic nie zrobią to będzie to pierwszy gwóźdź do trumny tej gry (założę się że gdyby komunikacja była od początku znacznie więcej graczy by zostało po premierze)
  ad. 7. Bugi to standard… Były, są i będą.

  Ode mnie: mam nadzieje że w przyszłym tygodniu wypuszczą patcha zmieniającego system odbierania monet, bo aktualnie to jest tutaj “najbardziej kancerogenne”

 • Reply
  znawcaa
  Cze 26, 2017 5:50 pm

  Dla mnie wyjściem z całej sytuacji gymowania byłby dodatkowy darmowy raid pass przy utrzymywaniu się gymu 2-3-4 dni i tak dalej (oczywiście żeby otrzymać taki ekstra raid pass trzeba by przekręcić ten jeden konkretny gym, ale maksymalnie 2-3 dziennie takie raid passy na gracza) Wtedy do gymów wróciłyby mocne poki bo teraz bardziej opłaca się tam wrzucić weedla niż blissey.

 • Reply
  majo
  Cze 26, 2017 5:53 pm

  Jak dla mnie wystarczyłoby zrobić, żeby co 24 godziny gra automatycznie przypisywała nam coinsy w ilości zależnej od czasu i poków w gymach, ale zamiast 1 monety co 10 minut dać jedną co 30 i limit 100. Wtedy i opłacałoby się trzymać silne poki w gymach żeby siedziały długo i byłaby motywacja na trzymanie ich w większej ilości gymów. I jak na razie raidów jest stanowczo za dużo. W ciągu jednego dnia w 6 gymach w mojej okolicy robi się około 15 raidów. Jak ludzie mają się zebrać na konkretny, jeśli nie ma komunikacji i jest ograniczenie do 1 dziennie(nie liczę passów za coinsy)?

 • Reply
  ......... .
  Cze 26, 2017 6:11 pm

  A najfajniej było na początku jak np. czerwoni bili niebieskich w gymie a żółty wbijał na gym jak tylko zrobił się biały. Wiem że to było denerwujące ale ile było radości jak sie takiego gościa strollowało 😉 a teraz to już lipa zero dreszczyku emocji .

  • Reply
   sempaje
   Cze 26, 2017 8:00 pm

   @up
   dzisiaj właśnie tak miałem- czerwony fejk wleciał, jak tylko stłukłem żółciaka- to stłukłem i jego i już się nie pokazał( sam byłem przy gym’ie)..

   • Reply
    Dziad Czosnkowy
    Cze 26, 2017 9:46 pm

    taki trolling był wkurzający najbardziej na samym początku gry, gdy mozolnie się gyma rozwalało gruzowymi pokemonami. nikt wtedy nie miał jeszcze nawet vaporeona. było że nawet pary już zabrakło by takiego trolla ubić. były emocje czasem negatywne czasem pozytywne teraz jest obojętność

 • Reply
  Espepe
  Cze 26, 2017 6:31 pm

  1. Wreszcie zbieram coiny, w starym systemie nie zdążyłam znalezc kolejnego gyma by zwiekszyc ilosc coinow a juz mnie wykopaly boty z pierwszego. Skutek byl taki, ze albo tracilam 1O albo musialam odbierac odrazu tylko 10 i czekac potem dobe na kolejna szanse. Teraz bez problemu zebralam 100 coinow w dwa dni. Mam wrazenie zw botow jest mniej, albo skupily sie na raidach, bo w gymie spokojnke siedze do 10 h i to bez karmienia malinkami.
  2. Same raidy jak dla mnie super. W pojedynke pokonalam dzis dwa bossy, kazdego jednym(!) swoim pokemonen(31lvl). Byly to bossy na pierwszym poziomie croconaw i bayleef, uzupelnilam tez o nie pokedexa bez łażenia kilometrami za candy. Sama walka dzialala mam wrazenie bez problemu, może kwestia oprogramowania iOs. Po 3 tys expa za wygrany raid i duzo fajnych itemow.
  Zmiana na duzy PLUS dla graczy, ktorzy nie cheatuja botami i nie chcą wydawac pieniedzy na grę. Gymy staly sie ciekawsze, grafika lepsza.
  Minusy:
  – jednorazowy raid pass mocno ogranicza frajde z gry na raidach
  – brak komunikatora/ systemu spolecznosciowego ,jak w artykule.

 • Reply
  TheRasBoloPL
  Cze 26, 2017 6:58 pm

  spowrotem zrobić gymy jak było aby robić prestiz na wstawkę i tylko poprawić grafikę i zbalansowac ataki i hp poków,zostawić a nawet wprowadzić losowość kolejności walki w gymie z tymi pokami co stają w obronie,zostawić motywację do karmienia ale jak pokemon ma zero to wraca do gracza.Im dłużej w gymie to bonus coiny lub malinki ,a coiny za ilość gymów na dobę jak wcześniej .No i bonus stardusta spowrotem.

  • Reply
   Yorickai
   Cze 27, 2017 12:39 am

   Tak i znowu beznadziejne 10-piętrowe wieże których nie chce się zbijać bo wszystkie poki 3k+ plus godzina czasu na zbicie. Już chyba wolę nową formę gymów która nie dosyć, że bardziej estetyczna to w moim odczuciu bardziej fair bo jest 6 vs 6 i każdy pok inny a nie badziewne stado blisey które jak widzisz to odechciewa Ci się grać. Jestem za by zmienić tylko to by można samemu coiny odbierać reszta jest ok. Błędy były są i będą ale i tak jest dużo dobrego.

 • Reply
  a
  Cze 26, 2017 7:00 pm

  Co do punktu 3 to polecam gymhuntr.com

 • Reply
  DawidPolakL
  Cze 26, 2017 7:36 pm

  A ja dzisiaj ataki Tyranitara ze stone edge zmieniłem na crunch. Masakra jakaś normalnie.

  • Reply
   Yorickai
   Cze 27, 2017 12:44 am

   Dla tyranitara najlepsze ataki dla obrońcy gymu to masz iron tail i crunch czyli źle nie wylosowałeś 😛

  • Reply
   Dragon tail i outrage
   Cze 27, 2017 7:27 pm

   Po co go zmieniłeś?!
   To najlepszy atak!
   A co do iron taila i cruncha – po co dobry pok do obrony?

 • Reply
  DawidPolakL
  Cze 26, 2017 7:39 pm

  Udało się zebrać grupę na raidy. Najpierw w 5 walczyliśmy z Tyranitarem 35tys i nie pykło. Przy drugim podejściu dołączyło 2. W 7 poszło bez problemu. Dostałem Tyranitara 2038 cp.

 • Reply
  DawidPolakL
  Cze 26, 2017 7:41 pm

  Korzysta ktoś z was z iv go? Też macie problem z logowaniem do tego kalkulatora?

  • Reply
   treneiro
   Cze 26, 2017 8:28 pm

   nie używaj iv go.. jest pełno bezpiecznych kalkulatorów np. na gamepressie czy pokeasistant

   • Reply
    DawidPolakL
    Cze 26, 2017 8:54 pm

    Sądzisz że iv go jest nie bezpieczne? Czemu? Jest napewno szybkie i wygodne

    • Reply
     Ge
     Cze 26, 2017 8:56 pm

     Mogą cię zbanować 😉

     • DawidPolakL
      Cze 26, 2017 8:59 pm

      Nie sądziłem że mogą potraktować to jak fake. Dzięki

  • Reply
   FoxMan
   Cze 26, 2017 9:04 pm

   Polecam aplikację Calcy IV, jest dostępna w sklepie, nie trzeba się bawić w przepisywanie danych itp. Dodatkowo przy najwyższych ewolucjach pokazuje czy dany moveset się do czegoś nadaje 😉 No i najważniejsze – nie podaje się żadnych danych do logowania itp.

   Jedynie co to na słabszych modelach może być problem z utrzymaniem obu aplikacji w pamięci.

   • Reply
    DawidPolakL
    Cze 26, 2017 9:37 pm

    Ale niestety nie polazuje ile będzie miał pok po ewolucji

    • Reply
     FoxMan
     Cze 26, 2017 9:40 pm

     W sumie to jest dobry pomysł, napiszę maila do dewelopera to może dodadzą taką funkcję 😉
     Ogólnie aplikacja dobra do robienie przesiewu, czy dany pokemon sie nadaje do czegoś.

     • DawidPolakL
      Cze 26, 2017 9:43 pm

      W iv go właśnie jest ta funkcja dlatego tak podobała mi się ta aplikacja

     • at3at3
      Cze 27, 2017 12:14 am

      Ja bym wolała, żeby aplikacja pokazywała max CP dla danego poka na końcu “tęczy” na twoim levelu, czyli takie uproszczone IV do porównania między egzemplarzami. Na zasadzie, że widzisz, że masz w swoich zasobach do ewolucji np. poka 300/400, albo 100/500, albo 15/600 i decyduj co wolisz. Nie wiesz ile ma konkretnie % (bo tego ewidentnie nie chcą ujawniać), ale jak ktoś wybiera ewoluowanie 15/600, to będzie musiał intensywniej zbierać cuksy i pyłek, więc to chyba jest nawet w interesie Niantic.
      Z samego obrazka, bez kalkulatora – trudno czasem wyczytać…

     • at3at3
      Cze 27, 2017 12:24 am

      Mam na myśli samą apkę PoGo.
      Wtedy gracze nie szukaliby tak chętnie zewnętrznych aplikacji.
      Wolałabym namiastkę ich funkcjonalności w oryginale, niż ryzyko bana za zewnętrzne oprogramowanie.

     • FoxMan
      Cze 27, 2017 12:51 am

      Zrobiłem mały research i w tej aplikacji jest taka możliwość, tylko trzeba to włączyć w ustawieniach. Nazywa się bodajże Evolved CP.

      Wydaje mi się także, że to o czym pisze at3at3 też już jest – pod nazwą level for max cp.

      No i nie ma możliwości dostać bana za używanie tej aplikacji, gdyż bazuje na ona technologii OCR (zczytywanie danych ze screenów) a nie na podpinaniu się do gry.

 • Reply
  Michal_tata
  Cze 26, 2017 8:14 pm

  Zawsze jechałem po flejach (czt. fake gps), ale po ostaniej aktualizacji to chyba im podziękuje bo nie było by z kim robić rajdów.

  • Reply
   DawidPolakL
   Cze 26, 2017 8:57 pm

   Mi się udało wdpólnie ze znajomym zebrać grupę kilku osób. Jest git. Dzisiaj zbiliśmy Tyranitara 35tys 4 level. Teraz myślimy wybrać się razem na incense. Gitara

   • Reply
    Michal_tata
    Cze 26, 2017 11:05 pm

    No to fajnie, a u mnie dupa, dobrze że mam dzieci, ale we troje tyranitara nie zwalimy mimo super poków i wysokich lvl’i. Niantic uwalił gre, ale chyba nie tą aktualizacją teraz, bo to chyba ich koło ratunkowe, ale wcześniej, olewając wprowadzanie nowości.

    • Reply
     at3at3
     Cze 27, 2017 12:44 am

     4 czachy są dobre tylko na bardzo ruchliwe miejsca (albo umówioną ekipę). W dużym mieście w jakimś popularnym parku jest to zapewne do ogarnięcia bez problemu.
     Ostatnio w Dojczlandzie (przed wprowadzeniem raidów) widziałam jakiś “zlot” maniaków. Na ekranie – odpalone lury, więc pomyślałam, że kilka osób sobie urządziło “piknik”, ale jak przejeżdżałam, to zobaczyłam kilkudziesięciu graczy. Tylko nie było gdzie zaparkować… A teraz nie wybieram się tam przez miesiąc, może dłużej, a nawet wcale. 🙁
     Za to dziś u mnie na najbliższym raidzie (ale zwykłym “różowym”)- same 10-latki. Załatwiłam im poka w pół minuty, a one go jeszcze potem nie mogły złapać. Więc jak mam liczyć na wsparcie przy jakimś Tyranitarze, skoro i z byle Gengarem mógłby być problem.

 • Reply
  Ge
  Cze 26, 2017 8:55 pm

  Mojemu koledze z Pokedexu Kanto brakowało tylko Tangeli, Hitmonchana i Muka. Tego ostatniego spotkaliśmy na raidzie i ja go złapałam, a jemu Premierball nawet PRZELECIAŁ przez kółko i nie złapał. Miał szczęście i w Gymie niedaleko też pojawił się Muk, tylko gdy z nim walczył (kupił Premium Raid Passa), Mukowi regenerowało się HP. Dopiero na moim telefonie udało mu się bez problemu pokonać i złapać tego Pokemona. Te bugi są niemożliwe :–;

 • Reply
  DawidPolakL
  Cze 26, 2017 9:02 pm

  A ja dalej podbijam ptopozycję. Może byśmy wspólnie zorganizowali jakiś zlot np gdzieś w centralnej Polsce aby wszyscy mogli dojechać

  • Reply
   Michal_tata
   Cze 26, 2017 11:06 pm

   Jestem za, dawaj propozycje terminową.

   • Reply
    DawidPolakL
    Cze 27, 2017 9:40 am

    Termin nie jest problemem. Na pewno jakoś pod koniec lipca. Trzeba by było znaleźć dobre miejsce i zorientować się czy można w ogóle coś takiego tam zorganizować. Ja mieszkam na północnym wschodzie kraju więc nie znam zbytnio topografii centralnej Polski. Nie bardzo wiem gdzie coś takiego można by było zorganizować. Trzeba się liczyć z tym że może dotrzeć nawet kilkaset osób.

    • Reply
     Michal_tata
     Cze 27, 2017 9:02 pm

     To ja tam bywam też, dzisiaj byłem w Białymstomu.

     • DawidPolakL
      Cze 28, 2017 2:05 am

      Ja bardziej na północ niż wschód. Jakby ruscy wkroczyli po Jarka to by zawitali najpierw do mnie haha

 • Reply
  Nowystary
  Cze 26, 2017 9:10 pm

  Te wszystkie zmiany to wyciskanie cytryny. Niantic wie, źe za 3 miesiące gra będzie martwa. Teraz trwa walka o scashowanie wszystkiego co się jeszcze da. Ostatnie tygodnie Amber Golf.

  • Reply
   DawidPolakL
   Cze 26, 2017 9:46 pm

   Tyle razy już tu pisałem. Jeśli komuś się nie podoba gra to po prostu niech nie gra i tyle.

   • Reply
    Nowystary
    Cze 26, 2017 10:58 pm

    Już nie gram. Wbiłem 35lvl, mam wszystkie pokemony, jakieś 3k niewydanego golda. Po co mam grać dalej. Dalsze levelowanie poków nie ma sensu, bo teraz do gyma najlepszy pok to pidgey cp10. Rajdy mnie nie interesują skoro mam już wszystkie poki i to dużo lepsze niż ci “bossowie”. Ale czy to oznacza, że nie mogę mieć własnej opinii o grze.

 • Reply
  Dziad Czosnkowy
  Cze 26, 2017 10:26 pm

  Właśnie znowu dorobili pokestopów i gymów. Teraz mam w bliskiej okolicy 3 gymy z mojego teamu. W innych częściach miasta widać “rozbicie dzielnicowe”. Teraz wystarczy opiekować się się tymi trzema gymami, podbijać ich poziom odznaki (mam już srebrny i sporo fantów leci) bo tyle ich wystarczy by rotacyjnie złoto farmić. Nawet żółty team się u nas w mieście pojawił dzięki tym zmianom – do dziś byli oni dla mnie większą legendą niż te ptaki

 • Reply
  Wojtek
  Cze 26, 2017 10:32 pm

  Czy po czasie 3 minut tzw boss nie powinien mieć np tyle hp ile mu zabrałem przez te 3 minuty?? Czy ja coś źle przeczytałem?

  • Reply
   RavAzr
   Cze 26, 2017 11:23 pm

   Masz 3 minuty na pokonanie bossa, jeżeli przed upływem tego czasu padną wszystkie twoje pokemony możesz wybrać inne i nimi dokończyć. Po upływie 180 sekund walka się kończy i przy kolejnej próbie zaczynasz od nowa.

 • Reply
  jakakolwiek
  Cze 26, 2017 10:48 pm

  Drodzy “pro” (hehe) gracze, którzy – jak widać z wypowiedzi tutaj – nie jesteście w stanie wymyślić prostej jak budowa cepa strategii, najwyraźniej zrobiliście błąd w ogóle zaczynając grać w Pokemon Go, bo w zamyśle twórców jest zabawa, gra typowo casualowa, mająca zachęcić ludzi do zajęć na świeżym powietrzu. I tak należy ją traktować, a nie lać ślozy i rozdzierać szaty, że “wszystko straciło sens”. Wg mnie gra stała się dużo ciekawsza i bardziej dynamiczna, a i po gymach w okolicy widzę, że pojawiło się wiele niewidywanych dotychczas nicków (i wcale nie z najniższymi poziomami). Już nie mówiąc o tym, że rozpoznaję coraz więcej graczy z mojej okolicy ;-).

  To, co faktycznie by się przydało, to jakaś forma komunikatora, no i naprawa tych ciągle wyskakujących errorów.

  • Reply
   Michal_tata
   Cze 26, 2017 11:13 pm

   Widzisz nowe nicki bo wcześniej nie mogły się wbić do gymów. Ja operuję w trzech dużych miastach: Wawka i okolice, Radom i okolice, Łódź i okolice. Obserwuje brak graczy. W miastach jeszcze dobrze (w Wawie nie do końca), ale strefa podmiejska (jak moja wiejska) w gymach pusto czasami coś “zdechłego” się trafi. Gdzie Ci gracze z tych gymów?

   • Reply
    Michal_tata
    Cze 26, 2017 11:22 pm

    Jest bardzo dużo całkowicie pustych gymów, okolice Grodziska, Żabia Wola, Andrespol, Skarżysko, od cholery pustych do wzięcia, a i w Wawie sporo można się podokładać.

    • Reply
     jakakolwiek
     Cze 26, 2017 11:34 pm

     Pustych gymów to ja w W-wie nie widuję, chyba że masz na myśli takie z niepełną obsadą. Ale weź pod uwagę, że zmieniła się najlepsza strategia – nie ma sensu wrzucać poka, jeśli już masz limit dzienny wyczerpany (albo i nie, ale wstawiłeś już 5 poków). Więc niech ew. zostanie miejsce dla kogoś innego. Albo ludzie z okolicy już wiedzą, że gym jest często rotujący i długo pokemony nie posiedzą. U mnie w zasięgu wzroku na 8 gymów pełnej obsady nie mają w tej chwili dwa – jeden przejęty ze trzy godziny temu (i jest zbijany akualnie), drugi ze dwie. A jest 23.30.

   • Reply
    jakakolwiek
    Cze 26, 2017 11:24 pm

    W Warszawie nie widzisz graczy? To gdzie Ty patrzysz? Nie wiem, jak to wygląda w mniejszych miastach (tam gra była i tak już mniej popularna, sądząc po jednym mniejszym mieście, w którym bywam), ale w Warszawie dużo więcej graczy widać. Także po prostu na ulicy ;-).

    I tak, właśnie o to chodzi, że ludzie z trochę niższymi levelami nie mieli szans (a często i ochoty) wbijać się do gymu. Teraz jest to łatwiejsze, bo i zdjęcie gymu jest prostsze i szybsze, i miejsc więcej. Więc ochota do gry większa.

    • Reply
     Michal_tata
     Cze 26, 2017 11:33 pm

     Przeczytaj jeszcze raz, a później jeszcze jeden, lub do skutku aż dotrze do łba co jest napisane.

     • jakakolwiek
      Cze 26, 2017 11:39 pm

      Może naucz się, dżentelmenie, przekazywać swoje myśli w piśmie? Bo napisałeś “Ja operuję w trzech dużych miastach: Wawka i okolice, Radom i okolice, Łódź i okolice. Obserwuje brak graczy” i dalej “W miastach jeszcze dobrze (w Wawie nie do końca)”. Co więc miałeś na myśli, jeśli chodzi o Warszawę, czego nie potrafiłeś ubrać w słowa?

     • Michal_tata
      Cze 26, 2017 11:45 pm

      Niczego.

 • Reply
  Aquados
  Cze 26, 2017 11:07 pm

  Otrząśnijcie się!!! Z systemu 50 monet na dzień, najbardziej niezadowoleni są bociacie, fejkowcy i osoby mieszkający w centrach dużych miastach. Osoby, które trochę mniej się podniecają na widok pokemona (i tym samym nie łażą po tego typu stronach) z nowego systemu są zadowoleni bo oni 50 monet to zbierali ale może miesięcznie. A najwięcej się drą Ci którzy mieli do tej pory najłatwiej. Nie wliczam tutaj pokeholików, ale tym otrzeźwienie umysłowe najbardziej się przyda.

  • Reply
   Wspoxxx
   Cze 27, 2017 2:28 pm

   Tylko, że z tymi 50 coinsami na dobę to obecnie tak jak z kotem Schroedingera.
   Skoro mam pokemona na gymie to jednoczesnie mam 50 coinsów i nie mam 50 coinsów.
   Mój Dragonite idzie na rekord i stoi już 4 dni 15 godzin i 29 minut.
   Nie należę, do tych co lecą na coinsy i z uwagi na mało popularny team jaki wybrałem w moim mieście odbierałem dotąd od 10 do 50 coinsów dziennie. Poprzedni system dawał gwarancję, że odbiorę choć 10c od razy wypłacając kasę po zbiciu pierwszego gyma.
   Jak pokazuje podany przykład mojego Dragonite, teoretycznie, w obecnym systemie jestem w stanie uzbierać 50c na dobę, a nie dostaję nawet 10c…
   Moja propozycja: zostawmy 50 coinsów na dobę, ale pozwalajmy je odbierać gdy karmimy swoje pokemony na gymach, bo w tej chwili nie widzę sensu w dokarmianiu, a marna ilość dustu za dokarmianie nie przekłada się na chęć wyjścia z domu do gyma (bo pod domem respią się pokemony, za które pojedynczo dostaję 100 dusta).

   • Reply
    |-|itgler
    Cze 27, 2017 3:47 pm

    O, to by było dobre. Teraz występuje już masowe zjawisko patologiczne. Ludzie wstawiają gruz do gymów. Faktycznie nie widać głębszego sensu ich istnienia w tym momencie poza tym że spawnią bossów.

 • Reply
  Dd987
  Cze 26, 2017 11:38 pm

  Z perspektywy ciąglych zmian jestem już na plus.
  Przy obecnych proporcjach walk pełnego mocnego gyma zbija sie do 15 minut a nie jak na początku dwa razy tyle. Slabsze komplety lecą po 7-10 minut.
  Daje to dużą rotacje i nawet 18 levelowcy czują że mogą.
  Przyzwyczaiłem się do 50 monet choć wczesniej zbieralem dwa razy tyle. Ale przynajmniej nie mam żadnego stresu i ciśnienia czy zdążę do kolejnego gyma.
  Spokojnie wszystko samo wpada.
  Raidy dają dodatkowe candy i maszynki do zmiany ataków. Kilka tysiecy xp też drogą nie chodzi.
  Kazdy by chciał wymaxowane legendy na 2 poziomie trudności z darmowymi nielimitowanymi kartami wstępu.
  I co? Za miesiac wszyscy by jojczyli że gra straciła sens bo każdy ma pelny pokedex.
  Co do bugów to chyba normalne przy tak gigantycznym obciążeniu. Miliony uzytkowników w różnych lokalizacjach robią swoje. Trzeba przeczekać do września aż zapał znowu minie.

  • Reply
   LacM
   Cze 27, 2017 1:20 am

   Co do bugów to jest to absolutnie nienormalne. Jestem programistą z zawodu i powiem ci, że gdybym odwalał taką kichę jak Niantic, to dawno by mnie z robót wylali. Testy przy obciążeniu to jest podstawa.

  • Reply
   at3at3
   Cze 27, 2017 1:30 am

   Bardzo podobają mi się takie wypowiedzi!
   O to chodzi – gra dla wszystkich, bez wyśmiewania niższych leveli czy braków w dexie.
   To ma być zabawa “w przerwach” między codzienną realną egzystencją, a nie zamiast.
   Każdy ma w niej jakiś element, który lubi i zmiany, które mu podpasowały.
   Dla mnie największym plusem są np. rare candy za utłuczenie bossa choćby z jedną czaszką, bo to ekwiwalent 10km chodzenia – przejdź sobie tyle po pracy, to może docenisz takie “drobiazgi”. Choć maniacy mnie zapewne wyśmieją, bo ile to oni candy każdego gatunku nie nagromadzili…
   Z gymów dostawałam 10c dziennie, a teraz mogę mieć (i raczej mam) 50. Jak grasz intensywnie, to nie kalkuluj zbytnio, tylko wstawiaj tam gdzie możesz, coś ci utłuką, coś zostanie, a 50 zapewne i tak wpadnie.
   Raidy “żółte” są wyjątkową okazją na zebranie się społeczności – przypadkowej, lub “umówionej”, a nie czymś co wam się “należy” i powinniście wygrywać solo, bo jesteście “miszczami na dzielni”. Jest ich dużo nie po to, żebyście w tydzień zaliczyli 10 Tyranitarów, tylko, żeby w ciągu miesiąca może trafił się jeden w sprzyjających okolicznościach i warunkach społecznych.
   Moim zdaniem – zmiany cywilizują grę by stała się bardziej “egalitarna”, choć dla niektórych będzie nudna i pełna zmian na gorsze, bo nie mogą pokazać, że są lepsi od innych, albo i w ogóle “najlepsiejsi”. 😉

   • Reply
    Yorickai
    Cze 27, 2017 1:56 am

    Zgadzam się całkowicie z Twoją wypowiedzią. Gra jest tylko odskocznią od rzeczywistości i tak trzeba to pojmować.
    Dodatkowo rozwój gry jest konieczny bo inaczej rutyna spowoduje całkowite zobojętnienie w stosunku do gry aż ostatecznie umrze ona śmiercią tragiczną acz naturalną. Te zmiany dają coś nowego co zawsze przyciągnie nieco ludzi do siebie. A co do nagród za rajdy to rare candy faktycznie są bardzo pomocne. Ale i “tm-ki” też są bardzo przydatne. Wreszcie mój arcanine (jeden z ulubieńców) nareszcie ma dobry set ataków. Ten update przyniósł sporo dobrego. No poza błędami ale tego się nie ustrzeże.

   • Reply
    sonia
    Cze 28, 2017 3:30 am

    Chyba odrobinę odpłynęłaś z tych zachwytów 🙂 Po pierwsze, lagi kompletnie partaczą sprawę. Od kilku miesięcy nie miałam żadnych, teraz, po zmianach, postać nie zrobi 20 metrów bez zawiechy, nie mówiąc już o jakiejkolwiek interakcji z gymami. U męża jeszcze gorzej, wywala go nawet przy przeglądaniu pokedexu. Po drugie, nowe zasady nie będą łączyć graczy, a prędzej ich dzielić, bo zaraz zacznie się ból odbytu, że ktoś, z kim wspólnie bijesz bossa ma za słabe poki i w ogóle powinien się zabić, bo nie umie walczyć tak dobrze jak wielkie panisko na 39 levelu, które nie ma życia poza grą. Poczytaj komentarze. Już są hejty, że ktoś tam zmarnował raid passa widząc innego gracza pod gymem, bo potem się okazało, że ów gracz był za słaby żeby mu pomóc i w ogóle jak on śmie nie mieć jeszcze ośmiu Blissey z 90% IV.

   • Reply
    sempaje
    Cze 28, 2017 2:54 pm

    …podpisuję się…;》

 • Reply
  a
  Cze 26, 2017 11:52 pm

  Dał radę ktoś samodzielnie zrobić raid 3 poziomu?
  Ja dziś próbowałem Gengara 19k CP.
  No nie udało się, a niedużo brakowało. Zostało mu ~5% HP, więc to kwestia 10 dodatkowych sekund.
  Nie miałem zbyt mocnej 6-tki na Gengara, walczyłem: Espeon 2,6k, Alakazam 2,5k, Exe 2,5k, Exe 2,3k, Gengar 2k, Umbreon 1,8k.
  Myślę, że ewentualny Tyran (bite/crunch) dużo by pomógł.
  Ten Gengar jest raczej spokojnie do zbicia solo mając powiedzmy 2x Alakazam, 2x Espeon, 2x Tyranitar.
  Ciekawe jak z innymi 3 poziomowymi raidami.
  Myślę, że Flareon i Arcanine są do ogarnięcia solo przez 6 Vapków ~2,5k CP z pompą.
  Jak spotkam to spróbuję.

  • Reply
   Fiat panda
   Cze 27, 2017 12:16 am

   Przecież duch rozwala psychiczne. Wybierając poki psychiczne tylko tracisz czas

   • Reply
    BarbieGirl
    Cze 27, 2017 1:52 am
   • Reply
    Outlawek
    Cze 27, 2017 8:15 am

    Raczej odwrotnie. Gengar jest podatny na ataki typu Dark, Ground, Ghost i Psychic (mnożnik dla każdego z nich wynosi 1,4x), więc Pokemony z atakami typu psychicznego są jak najbardziej wskazane.

    • Reply
     Grzesiek
     Cze 27, 2017 10:31 am

     Zgadza się
     Dark i Ghost są dobre na Ghost
     Ground i Psychic na Poison (bo Gengar jest Ghost/Poison)

    • Reply
     Miedziu
     Cze 27, 2017 7:20 pm

     Oczywiście że nie, duchy niszczą poki typu psychicznego. Na walkę z Gengarem najlepsze będzie coś co zadaje dużo obrażeń np: Tyranitar lub inny Gengar bo duchy są też słabe na inne duchy.

     • evoLucjan
      Cze 27, 2017 9:16 pm

      Psycho moze i bija mocno, ale i traca sporo hp bardzo szybko.a z tego co tu wynika to dobrze sprawdzilby sie rhydon z atakami ziemnymi, no i wiadomo tyrek najlepiej z atakami dark. Jak ktos sprubuje to dajcie znac jak wyszlo

     • RavAzr
      Cze 27, 2017 10:00 pm

      Na pokonanie bossa masz 180 s.
      Obrażenia jakie zadaje zadaje Rhydon to max. 70% tych zadawanych przez Alakazam’a.

     • evoLucjan
      Cze 28, 2017 8:29 am

      Ja oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego ze alakazam ma mocniejsze ataki niz rhydon bo to mocarz, tylko ze nie kazdy. A rhydon w polaczeniu z brakiem efektywnosci, dosc sporym hp i cp, oraz atakami typu ziemnego( plus bonus typu) moze byc niezla alternatywa. Anime to faktycznie nie ma co sie sugerowac tak do konca, jak dobrze pamietam to chyba Kushi cos o tym wspominal odnosnie atakow chyba elektrycznych i ziemnych.

     • a
      Cze 28, 2017 11:07 pm

      W biciu bossa nie ma co patrzeć wcale na HP.
      Masz 6 pokemonów i na 190 sekund powinny wystarczyć nawet jak mają dość niskie HP.
      Tu liczy się praktycznie tylko DPSy + STAB + SE

   • Reply
    Fiat panda
    Cze 27, 2017 10:14 pm

    Szczerze to nie chce mi się tego sprawdzać. Jedynie pamiętam ze ash załatwił sobie hauntera aby pokonać kadabre. Stąd mój post;)

    • Reply
     Grzesiek
     Cze 28, 2017 12:32 pm

     Bo dokładnie tak też jest w grze ..
     na Alakazama – Gengar …i co ciekawe . .na Gengara (Poison) – Alakazam 😉

 • Reply
  zalatany
  Cze 26, 2017 11:59 pm

  O raidach, nowym systemie walki i coinsach było już sporo.
  Może pojawił, by się jakiś artykuł o odznakach gymwów.
  Ile punktów za co, ile punktów na kolejny poziom, no i co najważniejsze, co daje wyższa odnznaka? O ile lepszych przedmiotów się spodziewać?

 • Reply
  Poke pok
  Cze 27, 2017 12:57 am

  Ta gra nie ma już żadnego sensu. Myślałem że te nowe gymy będą fajne a tu totalna padaka zbijamy każdego gyma z dziewczyną(35 level) w 2minuty za pomocą jednego poka i nawet nie musimy go leczyć( 1300 ekspa za zabicie całego gyma żarty normalnie). Jak jest teraz sens tej gry ? Po co stardast, pokecoinsy ? doświadczenie? Lepsze poki? Wszystkie wymienione rzeczy były nierozerwalnie związane z starymi gymami. Ta gra nawet nie przetrwa końca wakacji. Nowi gracze znudza się ta gra za miesiąc bo nie ma ona Żadnego Celu!

 • Reply
  dabla2012
  Cze 27, 2017 4:32 am

  Przy atakowaniu bosa zarówno jak szybkim czy specjalnym atakiem paski życia się odnawiają u bosa i gracza a czas idzie bez zmian dodatkowo pasek ładowania specjalnego ataku wariuje

 • Reply
  DawidPolakL
  Cze 27, 2017 8:52 am

  A ja sobie rano wstałem patrzę a tu sentret przyniósł mi 50 coinsów. Już niuszę na gymy bo coinsy już są . jaja normalnie

 • Reply
  ArT
  Cze 27, 2017 10:27 am

  Mam pytanko, czy wiadomo jak rozpoznać albo przybliżony czas pojawienia się JAJA Bossa ? Wczoraj pojawiły się o 9:00 i o 15:00 wtedy to jaj jestem w pracy.

  • Reply
   bart
   Cze 28, 2017 10:36 am

   sprawdź na mapie gdzie są i jakie rajdy

 • Reply
  Kandra
  Cze 27, 2017 10:52 am

  Jakimi pokami zbić Snorlaxa i Laprasa?

  • Reply
   Michal_tata
   Cze 27, 2017 9:04 pm

   Na grubego dobry pok walczący, na laprasa elektryk.

   • Reply
    Grzesiek
    Cze 28, 2017 12:35 pm

    Na Snorla – zgadza się
    ale na Laprasa – ogniowe (Flarek, Arcanine), walczące (Machamp)i Kamienne (Tyran i Rhydorn)

 • Reply
  Fastturtle86
  Cze 27, 2017 1:09 pm

  Zmiany generalnie na plus, szkoda tylko że rajdów w nocy nie ma. Gdy ktos pracuje do 22 to na rajd juz sie nie załapie 🙁

 • Reply
  kijemWoko
  Cze 27, 2017 1:48 pm

  Może ktoś wie czy tm leci z każdego poziomu raidu, tylko to losowo? czy np od 3 i w górę?

  • Reply
   FoxMan
   Cze 27, 2017 1:51 pm

   Ja robiłem jeden raid 3 gwiazdki, jeden 2 oraz jeden 1 i nie dostałem z żadnego TM.

  • Reply
   Wspoxxx
   Cze 27, 2017 2:32 pm

   Mi wypadł na raidzie z Quilava, więc poniżej 3 gwiazdek też wypada (byłem jedynym walczącym)

   • Reply
    Kijemwoko
    Cze 27, 2017 2:40 pm

    Czyli trzeba próbować dalej. Dzięki

  • Reply
   at3at3
   Cze 27, 2017 6:57 pm

   U mnie standard to 2 candy i 1 malina na rajd. TM jeszcze nie dostałam. Ale ze względu na RC robię codziennie jeden różowy raid na darmowej przepustce. Dla mnie to jak 10km z buddy, więc uważam, że i tak warto.
   Dziś – Muk. Zgarnęłam Młodej (2,5 poka poszło) i sobie (1,5). Co ciekawe – obniżyli lvl, bo na 24 można lapać, a czy niżej to nie wiem, ale podejrzewam 20.

   • Reply
    at3at3
    Cze 27, 2017 7:07 pm

    Aha i jeszcze:
    – na darmowej przepustce dostawałam 2 candy, 1 malinę (za każdym razem),
    – na “płatnej” – tylko 2 maliny, bez candy…
    Ogólnie bez szału, ale wyższych rajdów jeszcze nie wygrałam, bo okoliczności nie sprzyjały…

 • Reply
  kijemWoko
  Cze 27, 2017 1:56 pm

  no ja podobnie i właśnie się zastanawiam czy warto w ogóle robić te słabsze raidy. bo najbardziej liczę na tmki

 • Reply
  DawidPolakL
  Cze 27, 2017 2:52 pm

  Ja robiłem wczoraj rajd 4 level i dostałem 1 pasek do silnych ataków i 3 do szybkich.

  • Reply
   FoxMan
   Cze 27, 2017 4:38 pm

   A kupiłeś kiedyś coinsy za gotówkę?

   Ja dostałem póki co 10 malinek i 6 candy, ale znowu lepsze to niż nic.

   • Reply
    Michal_tata
    Cze 27, 2017 9:07 pm

    Ja kupuję cały czas i wcale tmów nie daje za każdym razem, ele jeśli już daje to od razu fast i charger.

    • Reply
     FoxMan
     Cze 27, 2017 10:43 pm

     Mimo wszystko coś na rzeczy jest na pewno. Osoby które wydały trochę kasy na coinsy dostają lepsze przedmioty, lepsze pokemony z jajek, teraz te TMy.

     • xDeOx
      Cze 28, 2017 2:08 am

      jesteś chyba nienormalny xd na pewno by napisali jakiś skrypt if kupił coinsy then ma lepsze rzeczy xd a tak na poważnie to jest to żałośnie losowe. Jedni nie dostają tm za 4lvl, a inni dostają za pierwszy lub 3szt przy wbiciu najmniejszego dmg…

 • Reply
  Grazyna
  Cze 27, 2017 3:50 pm

  U mnie w miescie jest tak jak bylo caly czas cziter przejmuje gymy . Niedaleko jest tez wioska gdzie jest sporo pokestopow i 3 gymy i tam tez ten sam cziter siedzi. Bossy na 4 poziomie cziter zbija a potem wstawia je do gymow. Ja w pojedyne to bosa na 2 poziomie zbije bo ciezko jest ekipe zebrac by cos lepszego ugrac .

 • Reply
  Grzywacz24
  Cze 27, 2017 4:47 pm

  Cześć Wam, miał ktoś może problem z Raidami, który polegał na tym, że na walkę czeka 300 sekund (5min), a walka trwa 60 sekund (1min)?

  Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Nie mogę nic ubić, jedynie Bayleefa udało mi się w tych ramach czasowych usiekać. Zazwyczaj jednak to nawet przy drugopoziomowym Raidzie radzę sobie sprawnie, ale na moim drugim Pokemonie kończy się czas i po Raid Pass’ie..

  • Reply
   AszKeczam
   Cze 28, 2017 12:45 am

   Po raid passie masz gdy pokonasz bossa, lub sam zniknie (minie godzina). Nawet jak polegniesz to możesz znowu walczyć, aż do skutku, lub ucieczki bossa po godzinie. 🙂

   • Reply
    Grzywacz24
    Cze 28, 2017 11:13 am

    Wiem, wiem, chodziło mi o to, że i tak nie jestem w stanie ukończyć Raidu w 60 sekund, dlatego albo odpuszczam albo czas się kończy i mam po Raid pass’ie 🙂

    Jeżeli ktoś ma taki sam problem, to wydaję mi się, że znalazłem odpowiedź (sprawdzę w najbliższym czasie) – należy ustawić w telefonie czas zegara jako automatyczny skalibrowany z czasem branym z internetu (innymi słowy nie wpisany przez nas, a ustawiony automat).

 • Reply
  Levy
  Cze 27, 2017 5:08 pm

  Zmiany zmianami a u mnie od 3 dni zero kasy. Poki w 9 gymach, serca czarne i jakoś nikt się nie kwapi żeby je zbijac. Zaraz kończą się coinsy i nie będę miał na raidy a nie chce płacić za swoje bo gotówki nie za wiele. A najgorsże, że grający znajomi są w tym samym teamie. Szlag.

  • Reply
   FoxMan
   Cze 27, 2017 5:22 pm

   Ja mam na szczęście znajomych z innego koloru to się umawiamy, że co 24 zbijemy siebie w jednym pokestopie żeby dostać kasę. Może mało to uczciwe, ale nie ma innej możliwości…

  • Reply
   DawidPolakL
   Cze 28, 2017 2:13 am

   Kup sobie konto w przeciwnym teamie i bij się na przemian. Jedyne wyjścievs patowej sytuacji

 • Reply
  majo
  Cze 27, 2017 5:36 pm

  Żeby jeszcze można było coś złapać. Chcałem muka bo jeszcze nie mam, rozwaliłem go 4 pokami bez problemu, ale żeby te pokeballe co dają do łapania się do czegoś nadawały. Na 11 z 5 mi uciekł mimo lepszych malinek czy bananów, pozostałe 6 go minęło, bo nagle okazuje się, że kupa szlamu to potrafi nieźle skakać… Ponadto 2 z tych 6 przeleciały przez niego i nic. Btw, co oni zrobili z 10 km jajkami? Na 6 jajek wykluło mi się 5 Mantine i jedna larwa. Żadnej różnorodności, tylko najbardziej bezużyteczny pok w grze.

  • Reply
   Wooper
   Cze 27, 2017 9:03 pm

   To wyobraź sobie, że mnie na 6 jajek 10 km, które wypadają średnio 1-2 na tydzień wypadło 5 pineco i jeden dratini 🙂 także nic tylko się cieszyć (a przecież PONOĆ miały rzadziej wypadać z jajek).

 • Reply
  Wooper
  Cze 27, 2017 9:00 pm

  Dlaczego raidy są tylko do 21.00?

  • Reply
   bart
   Cze 28, 2017 10:33 am

   dokładniej to są od 8 do 22 a później spać! to nie monopolowe całodobowe 😛

 • Reply
  ptaq90
  Cze 27, 2017 9:03 pm

  Z innej beczki. Czy ktoś instalowal ingressa i dodawał jakieś miejsca po czym nantic dodało to w PG?? Ewentualnie pisał do nich w tej sprawie?

 • Reply
  Michal_tata
  Cze 27, 2017 9:06 pm

  Ja kupuję cały czas i wcale tmów nie daje za każdym razem, ele jeśli już daje to od razu fast i charger.

 • Reply
  Michal_tata
  Cze 27, 2017 9:10 pm

  Post powyżej się zdublował, przepraszam.

  Teraz mam do Was pytanie, czy prawdą jest, że raidy od jutra wyłączają do lipca?

 • Reply
  Wojtek
  Cze 27, 2017 9:26 pm

  Wczoraj i dziś zrobiłem 7 jajek 1 10km, 4 5km i 2 2km. I statystyki wypadają słabo z 10 owca z 5 2 gwiazdki 2 smochumy i growlithe których mam już po 300 cukierków prawie z 2 syf. Próżno szukać np scythera czy jakiś innych fajnych ciągle ta sama pula w kółko mi się trafia.

 • Reply
  Fiat panda
  Cze 27, 2017 10:16 pm

  Mam pytanie, wrócił komuś pok np po 3 dniach? Co z kasa? Dostaliscie wtedy 50 czy 150 monet?

  • Reply
   też_ojciec
   Cze 27, 2017 10:30 pm

   Tylko 50 a nawet mniej, bo jest dzienny limit. Dziś po 3 dniach wróciło do mnie kilka poków a tylko pierwszy przyniósł 50c.

 • Reply
  Levy
  Cze 27, 2017 10:24 pm

  Z jajkami faktycznie lipa. Od miesiąca dwie 10 i 2x mantine. Masakra!!! W tym czasie mantine złapałem 8x przy rzeczce w mieśie. I jam tu się nie wkur… teraz same 2 i 5 z kichą, że aż żal chodzic. Moje 9 zajętych gymow nadal jak zaklete. Nikt nie ma ochoty podbić. Daje sobie spokój z radami bo coinsow brakuje. Ta stagnacja mnie demotywuje do dalszego grania.

 • Reply
  Korath
  Cze 27, 2017 11:04 pm

  50 mać monet dziennie nieważne ile pokemon siedzi, niestety 🙂

 • Reply
  Adam987
  Cze 27, 2017 11:17 pm

  gdyby raidy przecenili na 50 monetek to by trochę rozruszało okolicę…
  Żeby kolegę pocieszyć na 419 jajek tylko 2 razy chansey i potem dłuuuugie noszenie do 50 malinek, 2 razy larvitar, nie więcej niż 10 razy dratini. Ogólnie tragedia jakaś, jakbym gruz woził tylko ;(

 • Reply
  Joop
  Cze 27, 2017 11:49 pm

  Ciągłe zmiany reguł tej gry są irytujące. Raz zbierasz jedne poki bo są mocne za chwilę okazuje się że są nic warte a inne   stają się liderami. Rozumiem że poprawki, udoskonalenia ale nie można odwrócić wszystkiego do góry nogami i co chwilę zmieniać zasad. Moim zdaniem powinni pozwolić dotychczasowym graczom dociągnąć do końca wg starych zasad a dla nowych stworzyć Pokemon Go 2.
  Wprowadzanie grupowych walk w gymach kiedy coraz mniej ludzi jeszcze się w to bawi to poroniony pomysł. Rok temu miałoby to sens. Dziś tylko w bardzo ruchliwych miejscach jest szansa na zebranie 3-4 osób a 15???!!! – jakaś kpina 🙂

 • Reply
  Biegacz
  Cze 28, 2017 1:18 am

  Nowy system gymow nie daje satysfakcji. Juz wyjasniam czemu.

  Zaczynajac gre bylem slaby, nie moglem dostac sie do gymow. Ale to motywowalo do grania, aby kiedys byc lepszym, aby dojsc do tego powoli, trenujac pokemony. Chodzilem sporo na buddy, lapalem evee – wszystko po to aby uzyskac Vapka i moc rywalizowac w gymie. Z biegiem czasu stworzylem ekipe 6 dobrych pokemonow i moglem jezdzic rowerem do innych miejscowosci przejmowac gymy. Pojawily sie pierwsze regularne coinsy i satysfakcja za ciezka i mozolna prace.

  Wydaje mi sie, ze glownym celem oprocz uzupelnienia pokedeksu jest posiadanie dobrych pokemonow, z dobrym iv, cp i atakam – silnych, dobrych defenderow. Gdy juz ciezka praca to osiagnalem to wszedl ten idiotyczny update gdzie musze wstawiac jakies slabe pokemony i liczyc ze ktos pojdzie do gymu i go przejmie a ja dostane coinsy ( wyobrazcie sobie ze sa miejscowosci z 1 teamem gdzie nawet pidgeye w gymie nie sa zbijane i nie da sie dostac coinsow).

  W kazdej grze i zgodnie z zasadami logiki twierdza, wlasna wieza czy punkt obronny powinien byc jak najsilniejszy, aby moc walczyc z wrogami i skutecznie sie bronic a tutaj niantic dalo w palnik i najbardziej oplacalna do gracza “twierdza” to pokemony ze slabym cp. Gdzie sie podziala rywalizacja? Zamiast ludzie pracowac nad swoimi pokemonami, woleli plakać do niantic o coinsy, o ulatwienia. No i mamy to co mamy, czyli ktos kto gral duzo w POGO i ciezko trenowal pokemony ma gorzej niz nowy gracz ze slabymi, czesto losowymi, nieprzemyslanymi atakami.

  Jak mozna pogodzic interesy low i high playerow?
  Na przyklad:
  – umozliwiajac wycofanie swojego poka aby dostac coinsy lub gdy pokemon przesiedzi bez zbicia w gymie 24h bo nie ma graczy w okolicy tez dostanie coinsy
  – low lvle mogliby dostawac jakies drobne coinsy za podjecie walk w gymach lub 1 coins za malinke – max 50 dziennie

  A tak generalnie, o co mam pretensje do niantic?
  – O to ze duzo dobrych graczy zaczynalo od zera i ciezka praca zdobylo wymarzony lvl, pokemony, cp a teraz sa karani, te pokemony moga sobie wsadzic w …. a nie do gymu…

  • Reply
   xDeOx
   Cze 28, 2017 2:14 am

   nom, dlatego ci co piszą i mówią, że zmiany (zwłaszcza gymów) na plus są debilami skończonymi 🙂 piękne przestawione moje myśli i słowa w rozbudowanej wersji 😀

  • Reply
   Bizazam
   Cze 28, 2017 7:25 am

   Pisalem o tym tez niestety. Niantic powinno przeczytać takie posty. Mnie denerwuje też najmniej ważna sprawa, a jednak – odznaka za prestiż gymu której nie mam złotej. Powinni dodać jakąś interakcję ze swoim gymem, a nie tylko malinki. Poza tym nie dość, ze psują grę to jeszcze 2 razy szybciej bateria pada.

 • Reply
  DawidPolakL
  Cze 28, 2017 2:07 am

  Dzisiaj zaszalałem i wstawił ratatę 21 cp na gyma. Ciekawe ile coinsów przyniesie? Pewnie 50 heh

 • Reply
  sonia
  Cze 28, 2017 3:00 am

  Casualowi gracze też nie mają zbyt różowo, bo najczęściej działają w pojedynkę lub ewentualnie dwójkę, a wtedy nic ciekawego się w raidach nie pokona. No chyba, że ktoś jest tak bardzo casualowy, że nie ma jeszcze Gengara.

  Ogólnie Niantic raz jeszcze postawiło na chytrość. Dostajesz mniej monet dziennie, więc ma cię to “zachęcić” do doładowywania środków prawdziwym geldem, czyli pakowania im hajsu ich kieszeni. Podobnie z tym ograniczeniem raid passów. Niestety, ale taka polityka w końcu ich zabije, bo teraz nawet ludziom, którzy grali wiernie od początku, zaczyna się odechciewać. Pomigany system raidów nastawiony na zdzierstwo plus oczywiście lagi. Kiedyś prawie każdy dzień zaczynałam półgodzinnym spacerkiem po okolicy bijąc 4 gymy wokół siebie i od razu zgarniając moniaki. Teraz nie ma to sensu, bo i tak wiem, że lagi mi to uniemożliwią.

 • Reply
  Levy
  Cze 28, 2017 7:00 am

  I kolejna doba bez coinsow. Trudno. Ograniczam grę juz tylko do złapania pierwszego poka i przekrecenia stopem.

 • Reply
  M
  Cze 28, 2017 8:01 am

  Raidy teraz od 20 lvl

 • Reply
  jeszcze gram
  Cze 28, 2017 8:10 am

  Niantic nie pomyślał, że może znaleźć się jakiś debil, który od 4 dni cały czas dokarmia mi poki. Jak mam zdobyć te marne 50 monet?. Wcześniej można było łapać 100 co 21 godzin. Chyba faktycznie chodzi im o wyłożenie przez graczy prawdziwej kasy, ale chyba niedługo sami się wyłożą.

  • Reply
   ArT
   Cze 28, 2017 9:17 am

   Ej o DEbili taj spokój co ! JA karmie poki bo nie mam co zrobić z bananami a zawsze 20 pyłu wpadnie. Niantic daje taką możliwość to chyba zasada ok prawda :). Trzeba było wstawić słabe poki to by koś ciebie zbił. A tak szpanujesz dragonitem :)))))))))))) i czekasz na daninę jak pies za kiełbasa przy stole :))))))))))))))))))))))))

  • Reply
   slash
   Cze 28, 2017 9:41 am

   Ale po co od razu wyzywać sprzymierzeńca od debili ?? Wieczorem ić do sąsiedniego gymu, wrzuć byle jakiego schorowanego Wedla i na drugi dzień będziesz miał 50 monet. Sam jak widzę arenę w moich barwach, to rzucam banany na maxa. Dostaję wówczas pył, nabijam medal oraz robię wolne miejsce w plecaku na kulki. Sam system Gymów niestety jest fatalny. Kiedyś na wieżę 10 lv patrzyło się z respektem. Gracze z wysokim poziomem, poki silne, a teraz to kpina. Gymy zajęte przez graczy 10-25 lv ze stworkami takimi jak Furret,Szczur czy ewolucje Eevee z CP 1500. Toż to czysty powrót do przeszłości, cofka do samej premiery gry !! Brak jakiejkolwiek motywacji do zaatakowania tak słabej ekipy. Jeden rosły Rhyhorn zmiecie cały team nawet bez używania syropków. Zaletą aktualizacji są jedynie Rajdy, ale w małej mieścinie efektywne są tylko te z poziomów 1 i 2. Już 3x stałem pod gymem gdy kluło się złote jajo, no ale w pojedynkę to i Charizard zwęgli wszystkie moje Vapy i Golema. Uważam, że Rajdy są za często i może przez to pod gymami są pustki. Lepiej byłoby przypisać jeden rajd na jeden dzień. Za tydzień walk spróbuję w kRk. Jeśli i tam nie znajdę żadnego gracza do ubicia żółtego jaja, stwierdzę, że gra wymarła ;-(

   • Reply
    bart
    Cze 28, 2017 10:29 am

    szczury! tylko szczury do gymów! w okolicy wieczorem obstawiam szczurami 5-7 gymów i wracają z kompletem monet 😛 wstawianie jakiegoś pospolitego snorlaxa albo blisey to okradanie samego siebie z monet. Stoi takie dziadostwo 3k CP i 0 korzyści a taki szczur 300CP albo po ewolucji 1k CP to koksu do monet.

 • Reply
  DawidPolakL
  Cze 28, 2017 8:57 am

  Jak już wcześniej pisałem. Jeśli nie macie znajomych z przeciwnego teamu którzy mogli by was zbić gdy trzeba to po prostu kupcie sobie konto i po problemie. Ja przez większość gry miałem do dyspozycji 3 gymy i zbierałem max 30 coinsów, przez ostatni miesiąc 4, a teraz stawiam do gyma ratate bądź pidgeja i zbieram 50 bez walki tylko się dostawiając.

  • Reply
   kOLSA
   Cze 28, 2017 11:29 am

   Czlowieku, ta zmiana jest do niczego a granie na 2 telefony i zbijanie samego jest chore i pozbawione sensu, to jak za czasow fejkow grajacych na 2 konta. Po co dali dokarmianie pokemonow skoro w interesie gracza jest aby nie byly dokarmiane i aby nie siedzialy dlugo?

 • Reply
  Średnio zadowolony
  Cze 28, 2017 9:40 am

  Pierwszego dnia działało kiepsko, ok, można to zrozumieć – początki, ale dzisiaj to jest jakaś tragedia. Nie mogę wejść w Gyma, transferować Pokemonów, sześć osób z ośmiu walczących na Raidzie po 25 sekundach się pożegnało. Jeżeli Niantic coś grzebie to niech wyłączą tą grę na dwa dni i tyle, bo odechciewa się grać od tych Network Errorów, zwłaszcza dzisiaj a jest dopiero 9:40.

 • Reply
  Vcurwiony
  Cze 28, 2017 9:41 am

  Ja miałem tak byłem z kolegą na raidzie walczyłem z meniumem czy coś takiego w każdym razie meganium mógł mnie normalnie atakować a mi gdy włączał sie atak specjalny musiało go wywonywać 2 razy tak samo mój kolega ciekawe co niantic zrobi z tym bugiem niech zgadnę podwyższy cenę premium raid passów xd

 • Reply
  shiba
  Cze 28, 2017 9:47 am

  No i nastała doooopa, kiedy błędów kupa… :)))

  Minęło już kilka dni od czasu gdy zaczęliśmy testować nowości i zmiany w wersji beta gry.
  Ciągle powtarzające się te same problemy i nic się w tej kwestii nie zmienia…

  Mam w związku z tym pytanie – czy ktoś z was graczy raportuje cokolwiek z powyższej długiej listy do Niantica?
  Czy administrator tego serwisu przekazuje nasze skargi dalej?
  Czy też piszemy sobie a muzom, ulewając bezproduktywnie żółć z wątroby i liczymy na takie same wnioski graczy z innych części świata, którzy akurat zechcą o tym poinformować firmę?

  Takie tam przemyślenia po kolejnej walce z bugiem, podczas której ktoś w trakcie jej trwania dołożył sobie na luziku pokemona….

 • Reply
  Michal_tata
  Cze 28, 2017 10:22 am

  Coinsy i coinsy i k..wa znowu coinsy, a kup “se” jeden z drugim, daj zarobić programistom, nie stać Cię to graj bez nich lub nie graj wcale albo z łapami pod kosciół. Te wypowiedzi, że mało “dają” to chyba jakieś hieny piszą.

  • Reply
   ArT
   Cze 28, 2017 10:30 am

   Zgadzam się na co oni wydają tą kasę ? aby plecak zrobić na 1500 ? Ja spokojnie rok czasu robię do 600 i da się grać. A inne fliczery czy lury czy intense po co to komu.

  • Reply
   Kudłaty
   Cze 28, 2017 11:29 am

   Wiesz nie każdy jest takim frajerem jak Ty. Niektórzy wolą wspierać finansowo tych, którzy na prawdę tego potrzebują, a nie pazerną korporację, która sra kasą. Kasą wyłudzoną od chorych ludzi.

   • Reply
    Michal_tata
    Cze 28, 2017 11:34 am

    Frajer to już obelga, a na to są odpowiednie paragrafy i radzę przeprosić.

    • Reply
     Kudłaty
     Cze 28, 2017 12:02 pm

     Zanim zaczniesz prosić o przeprosiny daj dobry przykład i zacznij od siebie. Przeczytaj proszę wszystkie swoje posty na tym forum i przeproś wszystkich, których obrażałeś (łącznie z tymi, którym życzyłeś szybkiego zejścia z tego świata).

     • Michel74PL
      Cze 28, 2017 12:11 pm

      Nie proszę tylko czekam.

  • Reply
   DawidPolakL
   Cze 28, 2017 11:33 am

   Te tatusiu ty nie pitol o przyrodzie i duchowym świecie tylko myśl o jakimś miejscu na zlot. Jak reszta da ciała i nie przyjedzie to chociaż we dwóch jakiegoś browca spijem nad jakimś snorlaxem haha

   • Reply
    Michal_tata
    Cze 28, 2017 11:36 am

    Mówiłem Dawid, że nie ma problemu ze mną. Ja proponuję może Warszawę, dostań się a już moim autem pojeździmy, nie ma problemu.

    • Reply
     Michal_tata
     Cze 28, 2017 11:37 am

     Mam miejsce na 4 osoby w aucie więc zapraszam.

     • Michal_tata
      Cze 28, 2017 12:22 pm

      Ja oczywiście przepraszam każdego kto został urażony moimi postami.

     • Kudłaty
      Cze 28, 2017 12:31 pm

      A ja przepraszam Ciebie za przekroczenie granic rzeczowej krytyki.

    • Reply
     DawidPolakL
     Cze 28, 2017 12:50 pm

     Ale ja mam na myśli zlot na kilkaset osób nie 5 heh

  • Reply
   też ojciec
   Cze 28, 2017 9:17 pm

   Ja czuję się obecnie w tej grze jak beta-tester.
   Jestem wcurwiony na maxa bo trzeci raz podchodzę sam (tak, nie jestem zwierzęciem stadnym) do Raidu na trzecim poziomie i każdy z powodu errorów lub bugów przegrywam (po 2-3 podejścia). Paski życia skaczą w te i tamte a czas płynie nieubłaganie. W efekcie zawsze kilku sekund braknie do zwycięstwa. Np. dziś: 6 wypasionych Rhydornów po 2800-2900 z najlepszymi atakami nie poradziły sobie z Arcanine bo w trakcie walki trzeciego czas się skończył! Każdy szybki atak musiałem powtarzać 2-3 razy!
   Chętnie zapłacę za udział w grze ale nie za takie niedopracowane badziewie.

 • Reply
  Chave80
  Cze 28, 2017 11:24 am

  czy ma ktoś taki problem, że jeżeli chce dołączyć do raid’u podczas wczytywania poka do walkiwywala go error, za każdym razem, mam 33 lvmiejsce w plecaku i na poki, apka najpierw zainstalowana była z apk.mirror (myślałem, że coś się źle zainstalowało) odinstalowałem wyczyściłem śmieci, zainstalowałem z google play i dalej to samo ciągle wywala error

 • Reply
  Wypukniety
  Cze 28, 2017 11:41 am

  Pal licho coinsy niech chociaz bedzie jakas motywacja do wbijania lv i łapania poków.

 • Reply
  DawidPolakL
  Cze 28, 2017 12:57 pm

  To jest fakt że teraz dziwnie się gra. Wracając z pracy o 1 w nocy dostawiłem na 1 gyma ratate 21 cp. Jakąś godz temu odebrałem 50 coinsów za nią. Już dzisiaj nie pojadę na gymy chyba że wieczorem dostawić kolejną ratatę nie licząc raidu. Powerapować też za bardzo nie mam co bo po co skoro na gymy stawiam ratatę.

  • Reply
   LaćM
   Cze 28, 2017 1:37 pm

   No dokładnie. Motywacja spadła niemal do zera.

  • Reply
   Navet
   Cze 30, 2017 1:38 am

   Mam tak samo jak ty: wracając wieczorem z pracy dostawiam jakiegoś zdechlaka do gymu, maksymalnie dwóch, licząc, że ktoś sierotę ubije. I na tym koniec. W dzień odbieram coinsy. Obrona i budowanie silnych twierdz ( tak jak w każdej normalnej grze) stała się żartem, teraz liczy się poddawanie. Zbijanie przeciwnego gyma – nuda i brak satysfakcji – raz dwa i po sprawie ze względu na zdechlakowate poki. Iść na poki, nabijać km w poszukiwaniu perełek? Po co, skoro ani lvl gracza ani cp pupili się nie liczą. Nawiasem pierwszy raz widzę tak durne kryteria w grze. Korzystają (czasowo) słabsi gracze, ale to ma krótkie nogi, bo im także niedługo spadnie motywacja, gdy okaże się, że nie ma do czego dążyć, bo wszystko podane jest na tacy.

 • Reply
  LaćM
  Cze 28, 2017 1:38 pm

  Dzisiaj udało mi się karmić poka, który akurat był zbijany. Ciekawie to wyglądało 😀 Przyjął chyba z 6 malinek.

 • Reply
  Komunikacja
  Cze 29, 2017 11:46 am

  Dla mnie najgorsze jest to, że nie widzę żadnych ludków na raidach, a w pojedynkę – wiadomo – nie mam szans. Gdyby rzeczywiście zostało wprowadzone coś dzięki czemu można by było się komunikować z ludźmi z okolic i umawiać na raidy to naprawdę ułatwiłoby życie 😉

 • Reply
  Shaq
  Cze 30, 2017 10:17 am

  Godzinę temu miałem Gyma do dobicia- snorlax 400 cp wedlug gry nie mial HP, gra stoi w miejscu, dobra czekam a czas leci. Dziwnym trafem HP mu wróciło na 1s przed końcem czasu. Szkoda nerwów na ten badziew…..

 • Reply
  Marcin
  Lip 10, 2017 11:11 pm

  Dziś wróciło mi z gymów 3 poksy i za żadnego nie dostałem pokecoinsów. Mimo że siedziały w gymach 4-5 dni. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi?

 • Reply
  Konrad
  Mar 24, 2018 6:13 pm

  Co zrobić jak mam pokemona w gymie i nie dostaje poke coinsow. Czmu kazdy dostaje a ja je choc mam chyba z 3-4 gymy z moimi pokemonaki.

  • Reply
   casual
   Cze 08, 2018 10:42 am

   Ktoś musi Ci je zbić. Dopiero pokonane pokemony wracają z gymów do trenera i dają Ci pokecoiny. Jeśli tak się nie stanie, nawet jak nie odwiedzasz i niedokarmiasz swojego stworka, taki biedny pokemon z czarnym serduszkiem, to jest brakiem motywacji, będzie tkwił w gymie na zawsze (to znaczy, aż twórcy gry nie zmienią tych zasad).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zasięg raidów rozszerzony!

Minionej nocy Niantic zdecydowało się na kolejne zmiany dotyczące raidów. Obniżanie progu poziomu potrzebnego do wzięcia udziału w raidzie przebiegało...

Zamknij