Inne 68

Raidy, anti-cheat i więcej!

Jak zawsze po wyjściu nowej wersji aplikacji The Silph Road przeszukało kod w celu znalezienia wskazówek o nadchodzących nowościach.

1. Niantic zmieniło swoją przestrzeń nazw z NianticLabs na Niantic.Platform

Ta zmiana będzie łatwiejsza dla zrozumienia dla tych, którzy choć trochę mieli do czynienia z programowaniem. W dużym skrócie może to być krok do utworzenia platformy Niantic, która będzie obsługiwać ich dotychczasowe i kolejne gry – oczywiście chodzi tu o fundamenty pod zintegrowany obszar roboczy dla programistów pracujących nad wszelkimi projektami tej firmy.

2. Lepsze zarządzanie pamięcią

Niantic aktywnie pracuje nad usprawnieniami silnika gry, który obsługuje Pokemon GO, czyli Unity. Tym razem producent wprowadził pewne zmiany dotyczące zarządzania pamięcią przez aplikację, co powinno sprawić, że będzie działać ona bardziej płynnie.

3. Zabezpieczenia przeciw oszustom

Tapnięcie na pokemona nie zawsze prowadzi prosto do ekranu łapania go, często napotykamy problemy wywołujące komunikaty informujące, że stworzenie jest już poza zasięgiem albo nasze miejsce na nowe pokemony właśnie się skończyło. Każda z takich reakcji “odrzucających” naszą próbę interakcji ze stworkiem posiada odpowiedni zaprogramowany dla siebie kod. Wśród kodów odpowiadających za niepowodzenie w próbie wejścia w ekran łapania pojawiła się nowa sekcja: ENCOUNTER_BLOCKED_BY_ANTICHEAT.

Jak słusznie się domyślacie, ma on zapewne związek z blokadą przeciw oszustom. Nie wiemy jednak czy już zostały one zaimplementowane w grze, czy też są częścią przygotowywanego systemu blokowania oszustów na podstawie ich nietypowego zachowania, które ma zablokować ich możliwość łapania pokemonów.

4. Limity dla pokemonów tego samego gatunku w gymach

W kodzie pojawił się nowy zapis jeśli chodzi o gymy: MaxSamePokemonAtFort. Zdecydowanie wskazuje on na to, że w którejś z kolejnych aktualizacji zostanie wprowadzony mechanizm, który zablokuje możliwość dodawania większej niż określona ilości pokemonów tego samego gatunku do areny. Nie wiemy jeszcze jaki będzie ten limit, ale na pewno pomoże zwiększyć to różnorodność stworzeń spotykanych w gymach.

5. Nowy typ sponsora: NIA_OPS

Raz na jakiś czas Niantic dodaje nowe, enigmatyczne nazwy kolejnych sponsorów do kodu gry. W sekcji tej pojawiła się nazwa NIA_OPS, czyli… producenta Pokemon GO. Tym razem raczej nie możemy mówić raczej o kwestiach finansowych, ale mechanizmie, który umożliwi Niantic organizowanie eventów w roli jego “sponsora”.

6. Zmiany w sekcji newsów

Pewnie zauważyliście, że sekcja news po pewnym czasie od ukazania się kolejnej informacji po prostu znika – zapewne Niantic ustawia jej odpowiedni okres trwania dla każdej kolejnej nowości. Poczynione zmiany w tej kwestii wskazują, że producent Pokemon GO chce, by newsy były cały czas dostępne.

SPEKULACJE

7. Raid Pokemon

W kodzie pojawiły się nowe wskazówki co do tzw. raidów, tym razem jest to sekcja dotycząca “raidowych” pokemonów. Pojawiły się one także w miejscu gdzie opisane są czynności, za które gracz dostaje punkty doświadczenia:

ACTIVITY_DEFEAT_RAID_POKEMON
ACTIVITY_FEED_BERRY
ACTIVITY_SEARCH_GYM

Wydaje się, że XP gracz będzie otrzymywał za pokonanie pokemona atakującego gym, który jest broniony przez jego stworzenie (prawdopodobnie) oraz za karmienie go jakiegoś rodzaju jagodami- karmienie to może przypominać znane z Ingressa wzmacnianie portali specjalnymi ładunkami. Funkcja związania z “wyszukiwaniem” (search) nie jest do końca jasna.

8. Powiadomienia typu “push”

Jak wiecie Pokemon GO nie dzieli się z nami zbyt często powiadomieniami. Według zmian w kodzie ma to się zmienić, prawdopodobnie ze względu na nadchodzące funkcje związane z raidami – tak by gracze zawsze byli poinformowani co się dzieje w pobliżu i mogli współpracować z innymi dzięki informacjom uzyskiwanym nawet wtedy gdy nie są bezpośrednio w grze.

Podsumowanie

W tym momencie jest niestety zbyt wcześnie, by na podstawie uzyskanych informacji powiedzieć jak będą wyglądać zapowiadane duże zmiany w systemie gymów. Wiemy jedynie, że w jakiś sposób będziemy wpływać na pokemona znajdującego się w gymie (wzmacniać go lub leczyć) a gracze będą otrzymywali powiadomienia o wydarzeniach związanych z arenami. Do czasu oficjalnego ogłoszenia zmian możemy nie dowiedzieć się wiele więcej, ponieważ te największe operacje zachodzą po stronie serwera i są niewidoczne dla graczy. Cieszmy się jednak z tego, że Niantic aktywnie pracuje nad zabezpieczeniami przeciw oszustom, ulepsza działanie aplikacji i chce zwiększyć różnorodność w gymach.
Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/6abf4p/the_silph_roads_apk_mine_of_v0631_is_complete/

68 komentarzy

 • Reply
  Machrid
  Maj 10, 2017 5:16 pm

  tyle niby dodaja do tego kodu a w grze nie ma nic nowego od czasow drugiej generacji.
  tylko jakies bzurne eventy, bo to nie wymaga od nich zadnej pracy wystarczy przesunac pare suwakow i pojawia sie 20% wiecej bulbazaurow, lub lury trwaja 6 .
  niantic ma gdzies graczy .
  cala gra to dno ,zawierajaca tyle kontentu co jakas niszowa produkcja .

  • Reply
   Yorickai
   Maj 10, 2017 7:23 pm

   (Bez urazy) ale po co w takim wypadku grasz dalej w tą grę jeśli to jest “kompletnie niszowa” gra i totalne dno jak to określiłeś? Jest cała masa gier typu “triple A” która może Cię zainteresować.

  • Reply
   Michal_tata
   Maj 10, 2017 7:44 pm

   Od Ciebie chłopie nic mądrego nie słychać, w każdym poście narzekasz. Usuń tą grę i nie męcz siebie ani nas.

 • Reply
  bart
  Maj 10, 2017 5:20 pm

  Ciekawe gdzie teraz ta cała gimboza co zawsze narzeka, że jest tylko informacja o “poprawa tekstur” i nie nauczyli się przez prawie rok, że zawsze są ukryte informacje. Trzeba być wyjątkowo ograniczonym by przez rok nie przyjąć takiej najprostszej wiedzy. Wystarczy spojrzeć na komentarze w poprzednim newsie.

  Na pewno nie wszystko jeszcze zostało odkodowane.

  • Reply
   Nate
   Maj 10, 2017 5:39 pm

   “Ciekawe gdzie teraz ta cała gimboza co zawsze narzeka…..”

   jest post wyżej 😛
   nigdy nikomu w 100% nie dogodzisz, ja jednak czekam na surowsze kary dla botów i lepsze algorytmy do ich łapania oraz całkowitą likwidację map ( z których sam korzystam, ale jednak chciałbym żeby nikt nie miał do nich dostępu)

   • Reply
    Bazyli10
    Maj 12, 2017 2:58 pm

    Z jakich map korzystasz, bo nie mogę znaleźć żadnej sensownej?

    • Reply
     RavAzr
     Maj 12, 2017 3:02 pm

     Jest masa sensownych, prostych i działających ale gro z nich jest płatne albo wymaga opłacania dostępu do hash key’a.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Maj 10, 2017 9:52 pm

  no jednak będzie limit tych samych pokemonów czyli przykładowo nie będzie 10 grubych w jednym gymie aby samotny gracz miał szanse odbić

  a co niby jest niejasnego w “search gym” będziemy zapewne mieli możliwość znalezienia gymu, w którym siedzi nasz pokemon

  • Reply
   FoxMan
   Maj 10, 2017 10:20 pm

   Oj, przydało by się.
   Ostatnio miałem 6 pokemonów w GYMach, jeden z nich został odbity a ja nie wiedziałem, w które miejsce mam się przejść, żeby zobaczyć co się stało.

   • Reply
    Szogun86
    Maj 12, 2017 7:47 pm

    Ja nie mam z tym problemu, nazywam poka tak jak miejsce, w którym znajduje się i zawsze wiem skąd powraca 🙂

    • Reply
     FoxMan
     Maj 13, 2017 4:23 pm

     Dobry pomysł, dzięki! 😉

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Maj 10, 2017 9:54 pm

  a ten pomysł z kolejnymi “expdającymi” funkcjami to głupota i tak już większość ma wysokie lvl zabraliby się za oszustów bo i tak co z 40lvl jak gracze 4 poziomy niżej (ponad połowa całego xp w grze) mają lepsze pokemony

 • Reply
  Ziutek Broda
  Maj 11, 2017 9:36 am

  Pożyjemy zobaczymy co wymyślą z oszustami. Paradoksalnie wczoraj w 5 gymach miałem przyjemność z fejkowcami. Zaczynam się obawiać że w niezbyt odległej przyszłości, to w większości wszelkiej maści oszuści będą główną klientelą Niantica.

 • Reply
  FarArcanine
  Maj 11, 2017 9:53 am

  Przedmioty ewolucji znów lecą jak szalone. Przestałem walczyć w gymach, bo i mam dosyć botów i osób z kilkoma kontami na jednym tel nabijających 10 poziom gyma w 15 min metodą na Gastliego.

  • Reply
   DawidPolakL
   Maj 11, 2017 12:10 pm

   Co to za metoda na Gastlego? Nie wiem skąd wy bierzecie te wszystkie dziwne nazwy. Ja po prostu gram dla przyjemności i nie tracąc czasu na jakieś tam metody itp mam końcówke 34 levelu mieszkając w 25 tys mieście.

   • Reply
    Kropianka
    Maj 11, 2017 12:22 pm

    Nie wiem czemu akurat Gastly’ego, kiedyś zalecano Magikarpie. Chodzi o to żeby żeby wrzucić kilka słabych poków i na nich tłuc prestiż (gastly ma mało HP i łatwo się je zbija), potem wstawia się poki mocne, na koniec zbija te słabe, podnosi prestiż i uzupełnia mocnymi. W maks pół godziny ma się arenę na 52K z samymi Blisseykami na przykład.
    U mnie ostatnio tak zrobili, udało się na 5 arenach, na szóstej ktoś przeszkodził i udało się dociągnąć do 22K prestiżu.

    • Reply
     DawidPolakL
     Maj 11, 2017 1:54 pm

     To co ty opisujesz to generalnie fajna sprawa i raczej zgodna z ideą pokemon, gdyż do tego trzeba kilka osób a o to właśnie chodzi twórcom gry aby grać zespołowo. Natomiast to co opisywał przedmówca to jakiś wymyślony kosmos. Kilka kont na jednym tel i podbijanie w ten sposób prestiżu jest po pierwsze bez sensu a po drugie bardzo czasochłonne gdyż czasem samo ponowne uruchomienie aplikacji zajmuje sporo czasu. Do tego nie rozumiem po co komuś 10 kont. Przecież gra się w coś dla przyjemności. A jaka przyjemność w bezustannym wylogowywaniu się i ponownym logowaniu? To by zakrawało normalnie na jakąś chorobę psychiczną heh

     • franeczek91
      Maj 11, 2017 5:34 pm

      A co tu jest trudnego do zrozumienia w kwestii multikonta w tel? Masz np parę kont tej samej drużyny i jak braknie Ci itemów do leczenia to na zapasowym koncie je masz i tym kontem dalej podbijasz prestiż. Możesz też mieć dodatkowe konta przeciwnych drużyn żeby ewentualnego gastlyego, który jest słaby usunąć z wieży i w pierwotnym teamie wstawić w wolne spoty np.poka znajomego albo z rzeczonego multikonta, zbierać monety i np.sprzedać konto.różne są scenariusze wg mnie odnośnie tej tematyki ale to już trzeba myśleć,a jeśli komuś to przychodzi z trudnością to niech wróci do robienia na drutach.

     • AszKeczam
      Maj 11, 2017 8:53 pm

      Nie doceniasz polskiej cebulowatości. 😀 Dla kilku monet więcej “za darmo” potrafią zrobić wiele.
      Miałem już sytuację, gdzie, zbijając żółtego gyma, kolesie z Instincta, siedząc w co najmniej 8 gymach (najpewniej ponad 10 mieli), zwyzywali nas tak, że aż szkoda gadać. Do tego groźby “Zaraz zjedziemy wam gymy, już nie pogracie.”, “To nasz gym, wypie.alać.” itp. Teraz na mapce gymów sprawdzam, a oni ze 20 już mają. I jak tu się “integrować” z takim marginesem? 🙁

     • DjKoupak
      Maj 12, 2017 9:52 am

      Jakie wspólne granie gdy robi to osoba siedząca na kanapie (względnie fapująca w kiblu bo bot odwala za nią całą robotę). U mnie w miasteczku 1 bot przejmuje wszystkie gymy – więcej niż potrzebuje ale co tam – jak pisaliście : “nikt z innych drużyn sobie nie pogra” to chamstwo i zwykłe KIBOLSTWO. 3 wuje w 4 litery wszystkim oszustom i pokekibolom!

     • Kropianka
      Maj 12, 2017 10:40 am

      Ale ja wątpię, żeby to było więcej jak 2-3 osoby, a wręcz podejrzewam, że 1. Dlaczego? Arena była podbijana na 2 Gastly, nikt tam nic nie wrzucał, zaczynali wrzucać poki dopiero po podbiciu prestiżu do konkretnego stopnia.

      Normalnie jak dwie osoby podbijają to reszta może się wrzucać, przecież słabiaki i tak zostaną na dole. W tym przypadku, kiedy ktoś zaczął zbijać prestiż widać było, że czerwoni mieli problem, żeby wrzucić mocne poki, po prostu wrzucane były powoli, jakby ktoś się musiał przełączać między kontami.
      Kolejna sprawa, że to nie grupka znajomych, bo nie jest to 10 graczy, konta które zostały wstawione na areny to nie te same na wszystkich, niektóre nicki są na kilku arenach, ale łącznie jest to ze 20 kont.
      Następna sprawa. Ile znacie takich zorganizowanych grup, których członkowie mają po kilka Blissey 2500-2800?

     • AszKeczam
      Maj 12, 2017 11:24 pm

      @Kropinka
      U mnie jest ta żółta ekipa “pokiboli”. Mają Blisseye i Snorki 2,8-3k cp w kilku gymach, a potem vapki, rhydony, dragony. Oni robią to tak, najpierw 3 Dragonite 3k+ cp i na nich prestiż do 40k+. Potem tylko pyk, pyk, pyk i cały gym obstawiony.

     • Varflock
      Maj 13, 2017 3:46 am

      Nie twórzmy tu jakichś dziwnych stereotypów, ja tu uczciwym i kulturalnym żółtym graczem jestem. A że w okolicy prawie nie mam innych żółtków, to nawet pojedynczego gyma nie idzie utrzymać dłużej niż dzień…

     • Yorickai
      Maj 13, 2017 10:24 am

      Wszędzie poKibole mogą się trafić. Mnie się jeszcze nie zdarzyło trafić na agresywne zachowanie ale też są pewne miejsca gdzie wolę nie wchodzić a z daleka widzę tylko jeden team. Zdarzyło mi się tylko zobaczyć tylko większe i dość głośne grupy nic więcej. Miejmy nadzieję, że więcej poKiboli już nie będzie.

 • Reply
  DawidPolakL
  Maj 11, 2017 12:06 pm

  I gdzie ta aktualizacja? Ja mam ciągle wersję 61.0 i nigdzie nie widzę nowej

  • Reply
   Natrix
   Maj 11, 2017 12:18 pm

   Apk mirror pokemon go 0.63.1

   • Reply
    DawidPolakL
    Maj 11, 2017 1:56 pm

    Ok dzięki. Poczekam jednak aż pojawi się w sklepie play

  • Reply
   Deltatrek
   Maj 11, 2017 12:58 pm

   Nie no numer na gastlyego niezły tylko wymaga synchronizacji. Co to ludzie nie wymyślą. Za to podoba mi się opcja z ograniczoną liczbą pokemonów jednego rodzaju w gymie. Denerwuje mnie to że pierwsze miejsca zajmują przeważnie Dragonity bo mają największe cp dla danego poziomu gracza. Można by to jakoś zrównoważyć bo się to robi nudne. Tzn w obecnej sytuacji jak chcesz utrzymać się w gymie to wychodź/wykluj sobie cukierki na dragonita bo inaczej możne pomarzyć to jest irytujące tym baridzej że te Dragonity są ogólnie słabawe tak samo jak trynitary.

   • Reply
    Michal_tata
    Maj 11, 2017 9:19 pm

    Bo dragonite i tyranitar to poki ofenzywne, no ale są tacy co tego nie rozumieją i wstawiają do gymu. Dla mnie to super, bo ja uwielbiam walki i tak debilnie ulokowane poki sybko spadają, cały wrogi gym idzie w pył.

    • Reply
     RavAzr
     Maj 12, 2017 12:04 am

     Możesz mi wytłumaczyć czym się różni pokemon defensywny od ofensywnego?

     • Bori
      Maj 12, 2017 7:34 am

      roszę bardzo, juz wyjasniam… Pokemon ofensywny ma duży atak, a zazwyczaj słaba defensywe i stamine. Pokemon defensywny odwrotnie przyklad: Dragonite, Tyranitar, Alakazam, Executor to sa poki ofensywne, za to defensywne to Snorlax, Blissey, Vapek( tu akurat moze i byc ofensywny).

     • Michal_tata
      Maj 12, 2017 11:09 am

      A choćby głupim hp. Naucz się grać.

     • RavAzr
      Maj 12, 2017 2:52 pm

      No cóż, bzdury piszecie.
      O tym czy pokemon jest defensywny czy ofensywny w pokemon go świadczy kombinacja jego statystyk i DPS’u ataków (w ofensywie i defensywie jest inny).
      Nic do rzeczy nie ma tu czy jego defensywa, hp lub atak są wysokie. Liczy się ile obrażeń jest w stanie zadać przeciwnikowi podczas walki.
      Dla przykładu atakujący Alakazam z Psycho Cut / Futuresight, broniący Dragonite Dragon Tail / Outrage lub Snorlax z Zen Headbutt / Heavy Slam (wszystkie 100% IV, 30 lvl). Oba te movesety są najlepszymi zestawami defensywnymi dostępne dla tych pokemonów obecnie (Hyper beam pomijam bo jest najłatwiejszy do uniknięcia).
      Walka bez uników: Dragonite zostaje z 46,2 % Hp, a Snorlax z 33,7 % Hp.
      Walka z unikaniem specjalnych: Dragonite zostaje z 23,6 % Hp, a Snorlax przegrywa (Alakazam zostaje z 28,6 % Hp.).
      O tym, że Dragonite, Rhydon, Golem, Tyranitar czy Gyarados nie nadają się do gymów decyduje ich podwójna słabość, nie małe statystyki def.
      Więc zanim któryś z Was znowu napisze te bzdury o pokemonach defensywnych i ofensywnych zasłyszane na kanale jakiegoś youtubera, niech przeanalizuje sytuacje.
      Inną sprawą jest cp, bo to ostatecznie ono decyduje o kolejności w gymie.

     • Michal_tata
      Maj 12, 2017 5:58 pm

      Ja piernicze, a co my tu napisaliśmy nie przytaczając przykładów? Tobie trzeba aż tak tłumaczyć? Normalnie ciemnogród.

    • Reply
     LaćM
     Maj 12, 2017 9:23 am

     Rozumieją, nie bój. Wstawiam zawsze poka z najwyższym CP, żeby być jak najwyżej szczytu wieży. Powód jest chyba oczywisty.

 • Reply
  l0l
  Maj 11, 2017 1:21 pm

  Słabawe są wszystkie, jak zna się na nie sposób.
  Cóż znędznili Poki nowymi movesetami!
  Wszystkie legancy moveset już nieosiągalne są lepsze od nowych.
  To w sumie dobrze, bo nowe booty itp nie dostaną klasyki 😀
  Znędznili jednak i legancy movesety np Dragon Claw ma gorszy DPS niż kiedyś.
  Teraz będą wywoływać nędzę na gymy jeżeli każdy gracz nie będzie mógł wrzucić Snorlaxa.
  Większy przychód na shopie chcą wygenerować i tyle…

 • Reply
  RavAzr
  Maj 11, 2017 4:25 pm

  Jeżeli wprowadzą to ograniczenie to na gymy na stałe wejdą 2-4 nowe poki (Espeon, Golem, Exeggutor, Donphan) i na tym koniec. Niczego to nie zmieni. Ci którzy okupują areny dragonite’ami dalej będą to robić. A reszta będzie rotować. Nie wiem jak wy, ale ja nie tego się spodziewałem po szumnych zapowiedziach zmian walk w gymach.
  Może powinni w ogóle zrezygnować z systemu oddawania pokemonów do gymów. Mogliby je np. podzielić typami i dać jakieś konkretne poki, albo co jakiś czas zmieniać. Zamiast walczyć z komputerem sterującym czyimś pokemonem, walczylibyśmy po prostu z komputerem.
  Oczywiście, żeby to nie było zbyt trywialne kolejna rzecz to potrzeba zwiększenia efektywności ataków z 1,25 na przynajmniej 2 i dodanie odporności oraz abilitek. To wprowadziłoby trochę strategii do gry i potrzebę pokombinowania, a nie nawalania w ekran telefonu palcem.
  Monety powinno się wówczas dostać w przypadku pokonania trenera (komputera), a za pokonanie iluś aren danego typu np. odznaka.
  Obecny system to nonsens, poziom nie ma znaczenia, rzeczywisty potencjał pokemona nie ma znaczenia, pokemon z dziwnymi atakami (np. Typhlosion z solar beam) jest bezużyteczny, znajomość typów niczego nie wnosi (szybciej zbije Blissey wodnym Vaporeonem niż Machampem, bo padnie on z małego hp; trzęsienie ziemi razi latające pokemony-nonsens). Interakcja między graczami powinna zostać przeniesiona na PvP. Z tym, że Niantic takich zmian nie wprowadzi, bo to upodobniałoby grę do gameboy’owych wersji, a od tego się wzbraniają.

  • Reply
   Pomysłowy
   Maj 11, 2017 7:49 pm

   Wiesz, pisałem o tym w poprzednim temacie

   http://pokemon-go.pl/news/update-co-po-miesiacu-ciszy/#comment-15775

   ,,Oczywiście, żeby to nie było zbyt trywialne kolejna rzecz to potrzeba zwiększenia efektywności ataków z 1,25 na przynajmniej 2…”
   wiele poków już teraz pada na jeden ładowany atak, żeby takie coś wprowadzić powinni podwoić obecne hp wszystkim pokom, żeby bonus typu naprawdę odgrywał jakąś rolę. Jednak wtedy Blissey… sam wiesz 😉

   ,,Obecny system to nonsens, poziom nie ma znaczenia, rzeczywisty potencjał pokemona nie ma znaczenia, pokemon z dziwnymi atakami (np. Typhlosion z solar beam) jest bezużyteczny, znajomość typów niczego nie wnosi (szybciej zbije Blissey wodnym Vaporeonem niż Machampem, bo padnie on z małego hp; trzęsienie ziemi razi latające pokemony-nonsens).”
   Zgodzę się w 100%, walki są totalnie pozbawione smaku, trzeba tylko klikać w ekran tak szybko, jakby chciałoby się przebić palec na wylot przez telefon.

   • Reply
    RavAzr
    Maj 12, 2017 3:00 pm

    Może i racja z tym bonusem i hp. W gymach, w obecnej formie by się nie sprawdził.
    Z drugiej strony to jedyny sposób, żeby zaktywizować większą rzesze pokemonów i uczynić je użytecznymi.
    Mogliby chociaż w walkach PvP wprowadzić wyższy mnożnik. Inaczej jedyne znaczenie będzie miała liczba Blissey danego gracza.

  • Reply
   Szogun86
   Maj 12, 2017 7:57 pm

   Nie wiem czemu maiłyby być tylko te 4 poki, które wymieniłeś, więcej w gymach? Bo ja używam ich już (prócz donphana bo nie mam dobrego do gymu) i nie tylko. Będzie ich więcej a ja na szczęście mam już sporo takich więc nie przejmuję się jednym typem w gymie 🙂

   • Reply
    RavAzr
    Maj 13, 2017 10:20 am

    Dlaczego te cztery? Oto lista pokemonów od najwyższego cp: Tyranitar, Dragonite, Snorlax, Rhydon, Gyarados, Blissey, Vaporeon, Donphan, Espen, Heracross, Golem, Exeggutor.
    Zakładjąc, że Heracross u nas nie występuje, masz odpowiedź czemu te cztery wymieniłem.
    Szczerze wątpię by limit pokemonów danego gatunku w Gymie miał wynosić jeden, ale zobaczymy.

    • Reply
     Szogun86
     Maj 19, 2017 12:42 am

     Nie mówię, że nie mają wysokiego cp 😛 ale są też inne, które mają spore cp prócz tych które królują w gymach, ja np. używam też Flareona, Machampa, Alakazama, Arcanine. Jak dla mnie wysokie cp mają jeszcze Ursaring, Muk i Scizor. Jeżeli byłby faktycznie możliwy 1 typ w gymie to ja nie mam czym przejmować się bo inwestuję w różne typy a nie tylko w kilka jednego gatunku 🙂

 • Reply
  Aras
  Maj 11, 2017 5:59 pm

  Nie zalicza STRADUSTA. Zauważyliście ?

 • Reply
  Ziutek Broda
  Maj 11, 2017 6:52 pm

  Nie mam żadnego problemu z naliczaniem pyłu, przynajmniej na ios-ie.

 • Reply
  DawidPolakL
  Maj 11, 2017 9:33 pm

  Franeczek 91 już kiedyś pisałem drogie dziewczę że z tobą jest coś nie tak. Widę że się nie pomyliłem. Dziewczę które wybiera męski nick i myśli że forum służy do obrażania innych użytkowników.

 • Reply
  DawidPolakL
  Maj 11, 2017 9:38 pm

  Do tego franeczek dziewczę po kiego groma potrzeba ci parę kont? Do tego drużyn przeciwnych. Wiesz w ogóle co to przyjemność z gry?

  • Reply
   at3at3
   Maj 12, 2017 12:05 am

   Ty chyba czegoś nie kumasz czytając dialogi. Przecież Franeczek nie pisze o sobie, tylko o cwaniakach, którzy zamiast cieszyć się z gry, psują zabawę innym (nam).

   • Reply
    Yorickai
    Maj 12, 2017 12:11 am

    Miałem to samo napisać ale mnie uprzedziłaś. Zgadzam się z at3at3 że nie masz racji co do komentarza franeczek91. Ona tylko stwierdziła jak to wygląda a nie że sama z tego korzysta.

  • Reply
   franeczek91
   Maj 12, 2017 6:19 pm

   Nikogo nie obrażam-czasem też samemu trzeba zacząć myśleć,a nie czekać tylko aż ktoś wyjaśni daną (prostą) tematykę. Nie mam multikonta tylko tłumaczę na czym to może polegać (zwracam również uwagę tobie Dawidzie-czytanie ze zrozumieniem się kłania).
   Historii loginu nie będę Ci tłumaczyć bo i tak nie zrozumiesz.
   Dawid, imię żydowskie a w nicku musi udowadniać swoje obywatelstwo – miło ci jak ktoś się przy…czepia twojego nicku?

 • Reply
  Stefcio2016
  Maj 12, 2017 12:34 am

  Chyba coś się zmieniło, bo okupacja gymów przez niebieskie ścierwo nagle spadła z 10 lvl na góra 3-4 i łatwiej gyma odbić. (no i da się go utrzymać dłużej jak 5 min.

  pozdrawim

 • Reply
  Tomic0981
  Maj 12, 2017 5:36 am

  niebieskie ścierwo, wyzywający żółci… Niezły klimat się robi. Jeśli ta zespołowość wypali, będziemy mieli ustawki pod gymami najpierw na telefony, a potem na pięści… Ludzie wyluzujcie trochę…

  • Reply
   Bori
   Maj 12, 2017 7:41 am

   I jak o moją dzielnice chodzi to czerwoni boty 😀

  • Reply
   Stefcio2016
   Maj 12, 2017 10:09 pm

   Miałem na myśli niebieskie fake gps, boty itp. W ciągu jednego dnia ich aktywność spadła o jakieś 70%, więc chyba bany się posypały, a gymy w mojej okolicy stają się bardziej kolorowe no i na gymie mogę się utrzymać dużo dłużej niż 2-3 minuty.

   • Reply
    DjKoupak
    Maj 13, 2017 12:04 pm

    Nic sie nie posypalo – boty nadal szaleją

    • Reply
     FoxMan
     Maj 13, 2017 4:16 pm

     U mnie jest mega różnica 😉

     Nie było mowy, żeby czerwony gym nie miał 10 levelu, a teraz na mieście są max. 4-5. Nagle też zniknęła tona blisseyów i dragonitów.

 • Reply
  l0l
  Maj 12, 2017 10:15 am

  Wszystko dla ludzi…niektórzy pragną spoofować, liczyć IV, maphackować z pokepro…
  Inni pragną się integrować z tymi wyżej…
  A jeszcze kolejni potrzebują się na kimś dowartościować, najlepiej na nie znanym lepszym w dziedzinie…
  Reasumując grając dla fun, grając dla siebie, regulaminowo, na jednym jedynym koncie od premiery społecznościowe raidy wydają się raczej mało atrakcyjne LOL

 • Reply
  Sss
  Maj 12, 2017 10:40 am

  Widzę, że wszyscy specjaliści tutaj nie mają życia, lub mają cholerne szczęście.

  Tak, mając poki z o połowę mniejszym CP można zdobyć gym. Tylko ile na to zasobów idzie? Mieszkam w jednym z większych miast, nie mam problemu z ilością pokestopow. Ale po ściągnięciu w pojedynkę całego pełnego gymu przez następny miesiąc muszę wskrzeszać i leczyć pokemony. Nie ma pewności, że po 20h ten gym znowu nie będzie wypełniony po brzegi pokami przeciwników. Jak sobie codziennie zbijesz 2-5 poziomowy gym ta sama sytuacja (najwyżej mniej revive trzeba).

  Nie ma na to rady. Nie można tych przedmiotów kupić. Zawsze wypadają nie po twojej myśli. Jak potrzebujesz revive, albo potion to wypadają pokeballe i berry. Jak potrzebujesz pokeballi to wtedy berry i potiony.

  To że ktoś wsadzi atakera do gymu, bo ma większe CP to przecież norma i też sposób na grę. Normalny gracz nie będzie miał przeważnie zasobów i czasu, żeby cały gym czyścić. Zaatakuje 1-2x i pójdzie do szkoły/pracy. Wracając powtórzy akcje. Jak dopisze szczęście to parę innych osób w końcu odbije gym. Ale przeważnie (poza weekednem) nie ma takiej opcji. Ci co wrzucili sobie tego śmiesznego np Dragonite są codziennie do przodu o 10 monet.

  Walki ze stronkami podającymi IV kompletnie nie rozumiem. Gamefreak w swojej serii wywaliło statystki wszystkie na wierzch (właśnie te ukryte również). Apprise to krok właśnie w tym kierunku. Możemy dowiedzieć się w 100% kiedy mamy perfect poka. Każdy Wonder, czy Excellent to pewne minimum 80% punktów. A oni mieszają przy CP dla graczy poniżej x poziomu. Bezsens. Strata czasu.

  Swoją drogą GO niedługo będzie miało roczek. Tymczasem z wyjątkiem 2 generacji i buddy gra stoi w miejscu. Wszelkich informacji odnośnie gry, muszę szukać sam w internecie. Powiadomienia o eventach potrafią pojawić się 2-3 dni od jego startu. Tymczasem w FE Heros appce mające z 4 miesiące cały czas się coś dzieje. Nie mówiąc, że wszelkie plany i nowości są przedstawiane z wyprzedzeniem. Nie potrzebuje otwierać dodatkowo przeglądarki.

 • Reply
  Ashhash
  Maj 12, 2017 3:20 pm

  Shiny Gyarados męski ma wąsy czerwone, a żeński białe.
  Biało czerwonych shiny Gyaradosow parę ktoś już ma?
  Kiedy w końcu będzie można robić jajka mając parę stworków danego typu do krowy nędzy?

  • Reply
   Ricardogo
   Maj 12, 2017 4:29 pm

   Będziemy mieszać kolorki 😉

  • Reply
   Szogun86
   Maj 13, 2017 7:39 am

   Mam już męskiego Gyaradosa shiny i muszę tylko uzbierać cuksy do żeńskiego. Miałem niezłego farta, że na 2 shiny obie płcie trafiłem 😀

 • Reply
  at3at3
  Maj 12, 2017 4:44 pm

  Czy ktoś miał taki przypadek: złapałam dziś dziką “łowieckę” 🙂 moją drugą (pierwsza z jaja), więc z jednej zrobiłam wonder-flafika i… Nie zmieniło mi nazwy po ewolucji, został Mareep (musiałam edytować ręcznie). Mam wrażenie, że gra się ostatnio trochę sypie w drobnych szczegółach…

  • Reply
   Porsche Cayenne
   Maj 12, 2017 5:44 pm

   a zmieniałaś nazwy przedtem np. coś dopisywałaś do nazwy a potem zmazałaś

   spróbuj wyczyścić nazwę i zapisać pustą wtedy powinna wrócić normalna nazwa pokemona

   • Reply
    at3at3
    Maj 12, 2017 6:06 pm

    Nic nie zmieniałam. Mareep był od początku tylko Mareepem i po ewolucji też nim pozostał. :O
    Po ewolucji zmieniłam ręcznie nazwę na Flaaffy, ale miałam przez moment stracha, że np. nie odnotowało ewolucji, a zjadło cukierki (choć wizerunek poka się na szczęście zmienił).
    Ale pewnie masz racje – to może być bug związany z tym, że system uznał nazwę poka za nadaną. A może kiedyś np. kliknęłam przypadkiem edytowanie, choć ostatecznie nic nie zmieniłam…

 • Reply
  ZaaaZ
  Maj 13, 2017 4:00 pm

  Dziwna sprawa mnie spotkała.
  Dwukrotnie.
  Atakowałem Gyma i w tle (na tym okręgu) pokazywały się pokemony jakie wybrałem do atakującego teamu.
  Wyglądało to tak jakby pomagały walczyć pokemonowi którym sterowałem bo skakały i coś tam innego robiły.
  Walka szła dużo szybciej niż normalnie.
  Ktoś się spotkał z czymś takim?

  • Reply
   AVS
   Maj 13, 2017 10:39 pm

   Ktoś podbijał gym razem z Tobą(w tym samym czasie), też tak miałem, że walcze a tle inne pokemony,..

   • Reply
    ZaaaZ
    Maj 15, 2017 12:15 pm

    Mało prawdopodobne.
    Byłem tam sam.
    Gym na odludziu i nie było nikogo innego w pobliżu.
    A pokemony jakie się pojawiały to wyłącznie z mojego teamu atakującego.

 • Reply
  jeszcze gram
  Maj 13, 2017 10:26 pm

  a potem się obudziłem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.