Inne 1

Tajemnica GS Balla

Każdy wierny fan serii Pokemon wie, że nie wszystkie wątki przeniesione z gier na konsole Nintendo do świata anime zostały przedstawione we właściwy sposób. Wiele kwestii rozwiązano według pomysłu scenarzystów, którym niestety czasem po prostu brakowało pomysłu. 

Do wyżej przedstawionego schematu idealnie pasuje wątek znany właśnie z oryginalnej serii gier Pokemon. Jest nim GS Ball, czyli specyficzny rodzaj Pokeballa. W Pokémon Crystal służył on do schwytania legendarnego stworzenia o nazwie Celebi. Jest to legendarny pokemon drugiej generacji typu trawiastego, opiekun lasu o zdolnościach podróży w czasie.

GS_Ball_anime

Seria anime rozpoczyna wątek GS Balla mniej więcej u początków drugiej serii i wyprawy Asha Ketchuma po Wyspach Pomarańczowych. Profesor Oak wysyła młodego trenera po tajemniczy Pokeball na wyspę Valencia, gdzie swoje laboratorium ma profesor Ivy. Na miejscu bohater dowiaduje się, że przedmiotu nie można w żaden sposób przetransferować za pomocą maszyny ani też otworzyć przy pomocy wszelkich znanych narzędzi. Jak zapewne wiecie mimo wyznaczonego zadania Ash postanowił zostać na archipelagu, by walczyć o mistrzostwo lokalnej Ligi Pokemon, przez co wątek samego GS Balla nieco się zaciera.

Dłuższa przerwa od tematu tajemniczego artefaktu w końcu dobiega końca i przedmiot trafia w ręce samego profesora Oaka. Okazuje się jednak, że badacz jest równie bezradny, a jego wiedza nie jest w stanie rozwikłać tej skomplikowanej zagadki. Ketchum dostaje więc kolejne zlecenie – musi udać się do regionu Johto, gdzie rezyduje Kurt. Ten nieznany dotąd bliżej bohaterom jegomość jest ekspertem w dziedzinie Pokeballi, który jest w stanie wytwarzać własne ich “modele”, ponieważ studiował mechanikę działania tych urządzeń. Czy już domyślacie się dalszego ciągu? Tak, Kurt także nie miał zielonego pojęcia, czym tak naprawdę jest GS Ball. Obiecał bohaterom przestudiować ten temat bardziej szczegółowo oraz przyjrzeć się artefaktowi i… wątek się urwał.

Kurt_anime

 

Twórcy serii anime zdecydowali, że Celebi będzie głównym punktem filmu Pokemon 4: Głos lasu. Pierwotnie jednak rzeczywiście GS Ball miał mieć tutaj swoją rolę i tak jak w serii gier zawierać wątek dotyczący tego legendarnego stworzenia. Jak przyznał w 2008 roku Masamitsu Hidaka (reżyser anime w latach 1997-2006) zamiary te zostały w pewnym momencie porzucone, tak więc po prostu poprowadzono Asha do Kurta, który przyjął Pokeball do badań i więcej o nim nie wspomniano. Prawdopodobnie twórcy liczyli na to, że fani szybko zapomną o tym bardzo nieudanym oraz przede wszystkim niedokończonym wątku.

Dlaczego tak się stało? Nikt tego nie wie. Tak samo jak ciężko jest komukolwiek stwierdzić, czemu scenarzyści nie wymyślili dla GS Balla nieco innego zastosowania niż w serii gier na konsole Nintendo. Brak pomysłu na dobre zwieńczenie historii artefaktu stał się zapewne jedną z przyczyn swego rodzaju śmierci bardzo ciekawego tematu. Czy ten specyficzny Pokeball odnajdzie swoje zastosowanie w Pokemon GO? Piłeczka jest po twojej stronie, Niantic.

1 Comment

  • Reply
    polonez
    Wrz 26, 2016 5:37 pm

    dlaczego mam takiego pecha pojawił się Kabutops 1300CP i uciekł a nawet o Kabuto jest ciężko a gdy już w końcu od dłuższego czasu pojawiło się jajko za 10 wykluło się Eevee kurrrrrr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.