Inne 39

Trzy duże aktualizacje!

John Hanke pojawił się na MWC czyli Mobile World Congress, które trwa od 27 lutego i swoje zakończenie będzie mieć w dniu jutrzejszym. Wizyta szefa Niantic w Barcelonie przyniosła kilka ciekawych informacji.

Wszelkie wystąpienia CEO producenta Pokemon GO budzą niekłamane emocje wśród graczy, ponieważ tylko wtedy możemy się dowiedzieć czegokolwiek o planach Niantic na nadchodzące miesiące. Faktem jest, że Hanke nigdy nie był zbyt wylewny, tak jak prowadzona przez niego firma – pozostaje nam jedynie spekulować co poprzez te strzępki informacji chciał nam przekazać ich autor.

Podczas panelu dyskusyjnego Hanke ujawnił, że dla Pokemon GO w tym roku przewidziane są trzy duże aktualizacje. Jak się domyślacie nie podał żadnych konkretnych dat, ani też co w ogóle będą zawierać te zapowiadane większe update. Swoim zwyczajem nie odpowiadał także na pytania żadnej tej wiedzy publiczności. Zamiast tego szef Niantic chwalił się liczbami – wspomniał o tym, że produkcja Niantic była na szczycie w iTunes przed 74 dni z rzędu od czasu premiery aż do połowy września. Wspomniał także, iż gracze pokonali już łącznie 8,7 miliardów kilometrów, złapali ponad 88 miliardów pokemonów i wykorzystali 44 petabajty mobilnych danych podczas gry.

Spekulacje ruszyły – PvP, wymiany, a może kolejna generacja? Gracze przewidują, że aktualizacją, która pojawi się najpóźniej w tym roku będzie właśnie trzecia seria pokemonów. A jakie są wasze typy?

39 komentarzy

 • Reply
  Xax
  Mar 01, 2017 8:54 pm

  Po co komu trzecia seria ? I tak druga seria już mało wniosła przez nie do końca przemyślany balans.

 • Reply
  Renn
  Mar 01, 2017 9:00 pm

  pewnie na rocznice zrobią jakąś wielką aktualizacje pvp shiny wymiany oby nie 3 gen bo to trochę za szybko by było

 • Reply
  Gaucho
  Mar 01, 2017 9:01 pm

  Wprowadzenie legend dla wszystkich wiązałoby się ze spłyceniem gry – we wszystkich gymach byłyby legendy. Z kolei gdyby mogli je złapać wybrani byliby w zbyt uprzywilejowanej pozycji. Bardzo ciężko to rozwiązać. Myślę, że obecnie nie wchodzi to w grę.
  W obecnej sytuacji gdy gra wielu oszustów wymiana pokemonów też mija się z celem. Taka wymiana, aby miała sens musiałaby być obwarowana zbyt wieloma ograniczeniami, aby nie dochodziło do ustawionych wymian z nieuczciwymi graczami.
  Widzę w grze miejsce, które jest zupełnie nie zagospodarowane – możliwe byłoby np. wprowadzenie jakichś zadań, misji do wypełnienia. To mogłoby zaangażować do gry także te słabsze pokemony o specyficznych umiejętnościach, bo obecnie ta gra zaczyna przypominać rywalizację tylko kilku stworków, które mogą zajmować najwyższe miejsca w gymach

  • Reply
   derelict426
   Mar 02, 2017 10:58 pm

   Dokładnie tak, eventy są fajne i widać że zdają egzamin, także więcej eventów powinni dawać, coś za co dostajesz konkretne rzeczy. Starudst, cukierki, monety, eventy z tym dają sens tej grze.

 • Reply
  IronG
  Mar 01, 2017 9:35 pm

  Mam nadzieję, że pokemony z Hoenn pojawią się jak najszybciej, bo to moja ulubiona zaraz po 5 generacja

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Mar 01, 2017 9:49 pm

  oby znowu nie narobili dziadowstwa

 • Reply
  slash
  Mar 01, 2017 9:53 pm

  Najlepszą aktualizacją byłoby wyeliminowanie oszustów. Stać w gymie obok Heracrossa to żadna satysfakcja. Pokemony regionalne powinni też zrespić np w zoo czy na lotniskach ;)O ile Tauros i Corsola są jeszcze jako tako osiągalne (wizyta u wuja w USA bądź urlop w Hurghadzie), tak podróż do Australii, Japonii czy Brazylii już taka prosta nie jest. Ptactwo i psiarnię zapewne odblokują, bo w grach te legendy można było schwytać. Ptaki były przydzielone do określonej lokalizacji, zaś kundel (1) losowo szwendał się po całej mapie. O trzeciej generacji nie ma co jeszcze mówić. Ale podstawą i tak jest zbanowanie oszustów.

  • Reply
   Michal_tata
   Mar 02, 2017 10:56 am

   Niewielu z nas gra uczciwie więc Niantic banując nieuczciwych strzelił by sobie w kolano. Kilku zbanują dla przykładu nagłaśniając sprawę jak to walczą z oszustami i tyle.

   • Reply
    Minion
    Mar 02, 2017 1:26 pm

    Mam nadzieję że polecisz do krainy wiecznych bitów.

 • Reply
  Jackos123
  Mar 01, 2017 11:06 pm

  Tylko ja jestem zażenowany obecnym “eventem”? Taka ta celebracja dnia pokemon że wszystkie pika pika poszły w tango 😀 😀 😀 miałem jednak nadzieję na jakąś drobną niespodziewankę 🙂

 • Reply
  Fiat panda
  Mar 01, 2017 11:13 pm

  Rozmnażanie i shiny

 • Reply
  Gnoll
  Mar 01, 2017 11:14 pm

  Na 90% będzie trzecia generacja, ale obstawiam dopiero na jesień. Co dalej? Z pewnością coś z tej trójki – wymiana, PvP lub regionalne poki do złapania. Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

  A eventy pokroju tych z Pikachu wcale nie wymagają aktualizacji.

 • Reply
  Yorickai
  Mar 01, 2017 11:41 pm

  Trzy duże update’y hmmmm…. na 100% wejdzie wymiana między graczami bo to od dłuższego czasu się zapowiada. Co dalej…. druga która by mogła wejść to shiny. To tak samo w kodzie było więc jest na to duża szansa. I ostatnia rzecz. Dwie rzeczy były w kodzie a ostatnia to faktycznie mogła by wejść trzecia generacja chociaż szansa na to jest 50/50.

  • Reply
   Artek
   Mar 02, 2017 12:08 pm

   Nie sądzę aby doszło do wymiany między graczami pokami. To byłoy bez sensu dla samego NANTIC.
   Połączcie fakty ! Ostanio mówił oszczędzajcie cukierki. Sądzę że dojdzie do wymiany między graczami CUKIERKAMI.

 • Reply
  FarArcanine
  Mar 02, 2017 12:13 am

  Obstawiam.
  1. Shiny.
  2. Nową formę treningu Poków(wydaje mi się, ze do tego odnoszą się słowa o zachowaniu/oszczędzaniu cukierków.
  3. Faktycznie pod koniec roku ta trzecia gena mogłaby wpaść.

  Cóż niby nie jestem człowiekiem, który wiele wymaga od tej gry ale czuje się rozczarowany eventem. Z Pikacha w czapeczce rar, że masakra. No i liczyłem choćby na 24h podwójnego expa. No nic za 40 dni Wielkanoc…….

  • Reply
   Ranma11
   Mar 02, 2017 1:43 am

   1. Mowa jest o 3 większych aktualkach, a z racji że różne wyglądy poków już są(różnice pomiędzy płciami – patrz np. Woopery, oraz formy unowna) to shiny byłoby tylko kosmetyką.
   2. Cuksy nie muszą odnosić się do treningu. Może być w ramach eventu zmiejszona ilość do ewolucji potrzebna lub np. Mogą wykorzystać je w systemie breedingu.
   3. Zgadzam się. 3gen będzie wprowadzona pod koniec roku żeby przytrzymać ludzi przy grze przez zimę.

 • Reply
  ranma11pl
  Mar 02, 2017 12:52 am

  3 duże aktualizacje…
  2 gen wprowadzili już po pół roku istnienia gry więc na koniec roku NIESTETY należy spodziewać się 3 gen.
  Wbrew temu co niektóży tu piszą shiny wg. Mnie nie są aż tak ważne żeby była im poświęcona DUŻA aktualka.
  Jak dla mnie na pozostałe 2 aktualki są 4 możliwości: komunikacja(wewnątrz gry), handel, pvp i beeding.
  Przy czym komunikacja raczej odpada ze względu na to że może być dość obciążająca dla serwerów (choć w sumie mogę się mylić… i mam nadzieję że rak jest bo komunikacja jest potrzebna).
  Z handlem też raczej ciężko bo zaraz zaczęłyby się machlojki.
  Natomiast breeding teoretycznie byłby dość ważny żeby poświęcić mu dużą aktualkę i dość prosty (choć to oczywiście zależy od tego jak go zrobią).
  Zostaje pvp… Tutaj powiem tak: to jest potrzebne im. Pvp umożliwiłoby np. robienie turnieii, a to sprawiłoby że atrakcyjność eventów typu jak ten w arkadii byłaby duuuuużo większa. No i mogli by w ramach nagród rozdawać wartościowsze przedmioty (wg. Mnie nawet te ewolucyjne byłyby git ale to byłby potencjał nawet na np. Masterballe).
  Oczywiście zawsze może być też coś w stylu legendarnych poków, albo przebąkniętym kiedyś (chyba przez Hanke) pomyśle z możliwością upgradowania poke stopów do pokecenter ewentualnie jakiś system questów (zespół R napadający pokestopy). Nie mniej stawiałbym że breeding na wielkanoc, pvp w wakacje i 3 gen na zimę coby ludzi podtrzymać przy grze.

 • Reply
  Janek
  Mar 02, 2017 1:46 am

  Okolice lipca obstawiam 3gen i to wcale nie jest szybko, na prawie 150 stworków mieliśmy 8 miesięcy, teraz mielibyśmy 4 miesiące na znacznie mniejszą ilość:
  – 90 stworków z 2gen jest powszechnie dostępnych
  – minus 8 baby stworków już wypuszczonych w grudniu
  – minus 11 ewolucji z 1gen na które spokojnie mogliśmy już uzbierać cukierki
  – z 10 najpowszechniejszych poków z 2gen można spokojnie zebrać podczas 1h spaceru po mieście
  To daje nam ok 60 stworków które mogą stanowić jakieś tam wyzwanie, ja już teraz 2 tyg od aktualizacji czuje się jakbym miał z 3/4 nowych poków.

 • Reply
  chrupek
  Mar 02, 2017 6:10 am

  a ja gdzies widzialem informcje ze wymiany zostaly usuniete z kodu gry… 1 generacja ok. 140 poksow, ponad pol roku,. teraz dodali ok. 80 z drugiej wiec matematycznie patrzac 3 generacja raczej bedzie jeszcze w tym roku

 • Reply
  Kajmisikadama
  Mar 02, 2017 7:40 am

  3 x Minor text fixes.

  • Reply
   Ming Lee 4 A $
   Mar 02, 2017 12:42 pm

   Apeluje by autor strony – napisał obszerny artykuł by raz i na zawsze wyjaśnić – text fixes to nie poprawy czcionek tylko tekstur – text czyli skrót od textures. Czy ktoś kto gra od początku zauważył zmiany czcionek czy samej grafiki, wyglądu pokemonów itp

 • Reply
  Outlawek
  Mar 02, 2017 10:24 am

  Największym prezentem jaki mógłby Niantic sprawić graczom byłoby raz na zawsze skuteczne pozbycie się botów. Niestety na razie walka ta ogranicza się tylko do masowego banowania kont, które jest co jakiś czas przeprowadzane. A to zdecydowanie za mało.

  Co do trzech dużych aktualizacji… Nie ma co tracić czasu na gdybania, bo tylko niepotrzebnie się nastawimy na coś, co nie koniecznie pojawi się w grze lub pojawi, ale nie tak jakbyśmy tego chcieli. Lepiej cierpliwie poczekać, co przyniesie przyszłość.

  • Reply
   Michal_tata
   Mar 02, 2017 10:58 am

   Już wyżej pisałem co myślę o bociarzach ale pozwolę sobie powtórzyć:

   Niewielu z nas gra uczciwie więc Niantic banując nieuczciwych strzelił by sobie w kolano. Kilku zbanują dla przykładu nagłaśniając sprawę jak to walczą z oszustami i tyle.

   • Reply
    LaćM
    Mar 02, 2017 11:29 am

    A ja pozwolę sobie odpowiedzieć, że z tą uczciwością to mów proszę za siebie :/ Chyba, że uznasz za oszustwo kręcenie pokestopami podczas jazdy autobusem.

    • Reply
     Legend
     Mar 02, 2017 11:46 am

     Używane zewnętrznych map oraz aplikacji do sprawdzenia IV też jest niezgodne z zasadami, więc rzeczywiście niewielu graczy jest całkowicie uczciwych.

    • Reply
     Michel Angelo
     Mar 02, 2017 4:46 pm

     Mogę nawet oddać konto Niantic do specjalnej weryfikacji.

 • Reply
  ariao
  Mar 02, 2017 11:01 am

  Wie ktoś, gdzie w Lublinie respi się Machop/Machoke/Machamp, Dratini/Dragonair/Dragonite oraz Hitmonlee ?
  Brakuje mi tylko Machamp, Dragonite i Hitmonlee do kompletu z pierwszej generacji (oczywiście poza regionalnymi)

  • Reply
   Legend
   Mar 04, 2017 4:41 pm

   Też chciałbym wiedzieć dratini czasem można spotkać nad zalewem

   • Reply
    Yorickai
    Mar 04, 2017 5:51 pm

    Dratini to marzenie. Ostatniego widziałem w grudniu i do tej pory nawet jednego. Mam raptem 21 cuksów i przestałem liczyć na to, że szybko zobaczę dragonite. A w Łodzi ktoś wie czy jest gdzieś dratini czy dragonair?

    • Reply
     D
     Mar 04, 2017 6:14 pm

     Dragonair widziałem na radarze w okolicy Pomorska/Sterlinga ale to już z miesiąc temu.. dratini koło manufaktury się pojawia.

 • Reply
  sempaje
  Mar 02, 2017 12:03 pm

  cziterami zajmą się na poważnie, kiedy gra( albo raczej zainteresowanie nią), wejdzie w fazę schyłkową. zgadzam się z kolegą wyżej- botów jest za dużo( dla producenta to też “dusze” w grze, które jak by nie było “umilają” nam rozgrywkę)..
  wśród aktualizacji stawiam na choć jedno zdarzenie, absolutnie nowe- o którym nie było najmniejszej wzmianki( choć może pochodzić nawet od któregoś z forumowiczów globalnych- na tym portalu bodaj, napisano, że Niantic “śledzi” wypowiedzi)..
  osobiście spodziewam się tylko dobrego- im mniej wiemy, tym lepiej dla gry.. :>

  • Reply
   at3at3
   Mar 02, 2017 5:17 pm

   Moim zdaniem botów jest jednak wyraźnie mniej, bo np. pierwszy raz “normalni” ludzie siedzą w moim gymie już chyba 4ty dzień (a nie: “już 4tą godzinę – wow!”). Tyle czasu na szczycie wieży nigdy jeszcze nie byłam.
   Ma to wbrew pozorom swoje wady i zalety: macie mniej wyzwań, bo mniej walk się toczy i nie ma co odbijać…
   Dla mnie dobrze, bo smoczyca se siedzi i przynosi cukierki, więc nie muszę latać pod gym jak np. deszczyk pada… 😉

  • Reply
   Aga
   Mar 02, 2017 6:47 pm

   Ja teraz mam wrażenie, że boty już się znudziły. Kiedyś stałam pod gymem, jak okiem sięgnąć pusto, a kolor gymu się zmieniał co chwilę. Teraz mamy ustalony grafik. Ja podbijam ok. 20.00 zbieram coinsy, a ok 22.00 gymy przejmują niebiescy. Do 20.00 gymy są do dyspozycji dzieci :-). Widać to po dość niskich lvl. 🙂 Żółci pojawiają się na jednym gymie od czasu do czasu, ale nie mają szans na podbicie większej ilosci

   • Reply
    derelict426
    Mar 02, 2017 11:03 pm

    Botów jest mniej, ale za to jest wysyp kont 30 lvl z aukcji. No wysyp po prostu maksymalny.

 • Reply
  jeszcze gram
  Mar 02, 2017 12:41 pm

  Dopóki ładują w grę prawdziwą kasę nikt ich nie zbanuje. Niantic interesuje kasa a nie takie bzdety.Event faktycznie do bani poza tym dziwnie liczą jaja. Żeby wykluć 5 trzeba przedreptać 10 km, jedynie poks na buddy liczy uczciwie. Trochę to nie w porządku. A poza tym 2 gen. chyba robili przedszkolaki pastelowymi kraedkami

  • Reply
   LaćM
   Mar 02, 2017 2:06 pm

   Cziterzy kasę? Przecież z gymów mają tyle, że nie mają potrzeby płacić.

   • Reply
    czyKa
    Mar 02, 2017 6:57 pm

    City obstawiaja gymy, normalni coinsow nie maja musza kupic. Na jedno wychodzi. Sa boty jest kasa dla niantica bo ciezko uzbierac na inkub w normalny sposob

 • Reply
  Machrid
  Mar 02, 2017 1:12 pm

  obstawiam ze poprawia czcionki z pare razy …
  moze na swieta w grudniu cos dodadza sensownego .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Były rzadkie, są… jeszcze rzadsze?

Przedmioty do ewolucji pojawiły się w Pokemon GO wraz z aktualizacją zawierającą drugą generację pokemonów. Od samego początku nie wypadały...

Zamknij