Inne News 83

Walka z wiatrakami, czyli roboty Niantic w akcji

Walka z wiatrakami, czyli roboty Niantic w akcji.

Tylko w tym miesiącu miały miejsce dwie fale banów. Na forach w tematyce botowania płacz i rozbijanie klawiatur z żalu za swoimi dopieszczonymi do granic możliwości kontami. Taki obraz jest zbawieniem dla legalnie grających trenerów, ścierających obuwie przy ciąganiu za sobą Magikarpia rzucającego się dzielnie przy nodze.

Czy Niantic podchodzi serio do nierównej, jak do tej pory, walki z wszędobylskimi oszustami?

Odpowiedź zaskakująco brzmi TAK, chociaż pewnie wiele osób się z tym nie zgodzi, gdyż nadal obserwują samozbijające, lub samouzupełniające się GYMy.

Może od początku. Jakie oszustwa wyróżniamy i co robi z nimi twórca gry?

1. Logowanie na emulatorach z wbudowaną pozoracją GPS.

Zaraz po premierze Pokemon GO gracze znaleźli luki w zabezpieczeniach umożliwiające bezkarne logowanie do gry z emulatorów androida takich jak: BlueStack, NOX, KoPlayer, Xamarim czy próby z RemixOS. Siedząc sobie wygodnie z fotelach domowego zacisza wędrowali “palcem po mapie” w poszukiwaniu najlepszych okazów i uprzykrzając życie legalnie grającym, zajmowali siłownie oddalone od nich samych często o setki kilometrów.

Co zrobili programiści Niantic z tym faktem?

Zablokowali odpalanie gry na prockach intel i amd, proste 🙂 Już nie ma możliwości logowania na laptopach czy stacjonarkach, jeden problem z głowy.

2. Aplikacje Fake GPS i rootowany android.

Kolejną opcją szybko wprowadzoną na “rynek wirtualnych zbieraczy poków” jest osławiony FakeGPS, FlyGPS i jeszcze występująca pod innymi paroma nazwami aplikacja do pozorowania sygnału GPS.

Pierwszym krokiem obronnym była opcja wykrywania czy jest włączona androidowa opcja wskazania aplikacji do pozorowania GPS. Programiści Niantic dosyć szybko zablokowali logowanie na smartfonach, na których pozorowanie GPS było włączone. Społeczność spryciarzy na rootowanych androidach ukrywała wspomnianą funkcję na co twórcy Pokemon GO opowiedzieli niemożliwością grania na rootowanych systemach.

Niestety FakeGPS ewoluuje i walka trwa, część oszustów szybko została zablokowana, ale sprytniejsi dalej się ukrywają.

Oczywiście wszyscy skaczący po świecie w parę chwil, otrzymali permanentne bany, co niestety nie odstraszyło oszustów.

3. Mapy pokemonów.

Podpięcie pod API dało możliwość tworzenia map pokemonów pokazujących na żywo gdzie i za ile zniknie okaz na określonym terenie.

Zaostrzenie polityki bezpieczeństwa oraz wytoczenie ciężkich dział w postaci oficjalnych pism do twórców map z zagrożeniem procesem sądowym prawie całkowicie wyeliminowało takie zabiegi. Mapy zostały prawie całkowicie wyeliminowane.

4. Modowane aplikacje na iOS’a.

Oznaczone jako Pokemon GO ++ aplikacje na iOS mające wbudowanego FakeGPS i parę bajerów “usprawniających” granie.

Tu Niantic ma ciężkie zadanie, gdyż wykrycie takich zmian jest bardzo trudne a struktura i polityka bezpieczeństwa APPLE nie ułatwia zadania. Walka z wiatrakami, mozolna i jak na razie bardzo nierówna. Pociesza tylko to, że nie każdego stać na telefon czy tablet z nadgryzionym jabłkiem w logo, a wrzucenie aplikacji z poza oficjalnego sklepu nie jest takie proste.

Niestety obecnie nie ma lekarstwa na tę chorobę.

5. BOTy czyli automaty do wszystkiego.

Już w dzień premiery hakerzy podpięli się pod API gry i podszywali się pod aplikację Pokemon GO. Początkowo BOTy były bardzo proste, przekazywały lokalizację GPS i wysyłały informacje do serwera na temat poczynionych ruchów wirtualnego gracza. Bezkarnie przez pierwsze miesiące automaty “biegały” po świecie i w błyskawicznym tempie łapały poki, kręciły pokestopami a w ten sposób nabijały wysokie levele postaci. Taki obrót sprawy napędził szary rynek, gdzie można było kupić konto na 30 do 38 poziomu.

Tu Niantic zabłysnął ciekawym podejściem. Zbierali dane przez parę miesięcy i potem falami nagradzali “sprytnych” graczy permanentnymi blokadami kont. Nie miało znaczenia czy ktoś jednorazowo zalogował się na BOTcie, czy konto było stworzone tylko do tego celu, jeśli robocik Niantic w logach znalazł wpis wskazujący na oszustwo – delikwent dostawał PermBana.

Takie działania Niantic stały się zmorą dla BOTów. PermBany sypały się masowo, co oczywiście ubodło “prawie legalnych” graczy, którzy wysyłali też masowo skargi do twórców z tłumaczeniem że są niewinni. Teraz jest wiadome jedno – jeśli ktoś ewidentnie oszukiwał i w logach znaleziono dowód, dostał blokadę, jeśli jest tylko podejrzenie nie do końca legalnej gry, dostawał SoftBana, tymczasową blokadę, pod różnymi postaciami.

BOTy ewoluowały, teraz bardzo dobrze emulują smartfony, zwłaszcza iPhone wersji 6 i wyższych. Od kiedy programiści Niantic jawnie podjęli walkę, czyli często zmieniają wersję API oraz automaty przeszukujące logi na serwerach lepiej działają, twórcy javowych aplikacji BOTów muszą poświęcać coraz więcej czasu na tworzenie poprawek i nowych wersji, co zaowocowało płatnymi kluczami do API. Gracz, który chce skorzystać z BOTa musi kupić klucz do aplikacji, zakup nie jest jednorazowy, subskrypcja trwa miesiąc w najtańszej wersji. Takie podejście do tematu spowodowało ostudzenie zapędów do automatycznego łapania pokemonów, przynajmniej dla osób, które nie chcą płacić za takowe możliwości.

Sen z powiek legalnie grającym spędza walka na GYMach i utrzymanie przynajmniej kilku sztuk w celu odebrania lepszej nagrody. Jeśli BOT już się “przykleił” do siłowni, walka stawała się całkowicie bez sensu. W większych miastach jest dużo pokemonowych siłowni co daje większą możliwość wyboru, w mniejszych i to dodatkowo z automatami trzymającymi twierdzę przy jednej drużynie, psuje radość z gry, a na pewno z walk.

Niantic znalazło sposób i na “bociarzy”.

Od wczoraj wszyscy, którzy kiedykolwiek korzystali z aplikacji “nieoficjalnych” dostali przy logowaniu do gry taki komunikat:

Screen Shot 2017-03-10 at 8.38.43 AM

“Wykryliśmy aktywność na Twoim koncie wskazującą na używanie przez kogoś lub Ciebie zmodyfikowanego oprogramowania co jest niezgodne z polityką bezpieczeństwa Pokemon GO. Prosimy mieć na uwadze fakt możliwości utraty konta w przypadku używania takich aplikacji. Jeśli nadal będziesz używać wspomnianego oprogramowania, użyjemy skuteczniejszych sposobów aby Cię powstrzymać.”

“We have detected activity on your account that suggests you or someone accessing your account are using modified client software which accesses Pokemon Go in violation of our Terma of Service. Please be aware that the use of such software can result in the loss of your account. If you have been using such software, we strongly encourage you to stop.”

 

Jasny komunikat napędzi, mam nadzieję, trochę strachu oszustom.

Jeśli jednak grasz legalnie i dostajesz taki komunikat, dobrą praktyką jest zmiana hasła w celu upewnienia się, czy przypadkiem Twoje konto nie jest używane, przykładowo, do tworzenia map pokemonów. Twoje dane, login i hasło mogły zostać wykradzione i używane niezgodnie z polityką bezpieczeństwa Niantic.

Dodatkowo informacja z konsoli popularnego BOTa też daje bardzo prosty przekaz (słaba jakość, ale źródło potwierdzone).

bot1

“Twoje konto dostało ostrzeżenie z powodu botowania od Niantic”

“Your account has received a botting warning from Niantic”

Wszystko wskazuje na to, że twórcy Pokemon GO znaleźli sposób na wykrywanie BOTów, na razie ostrzegają i wysyłają straszaki. Uważam, że możemy się spodziewać kolejnej fali banów skierowanej właśnie w konta podpięte pod automaty.

Wszystko wskazuje na to, że walka trwa, a biorąc pod uwagę zapowiadane zmiany w funkcjonowaniu GYMów, myślę, że jest to też krok do wprowadzenia funkcjonalności wymiany pokemonów między graczami. Niantic nie śpią, a fora bociarzy grzmią od paru dni informacjami o utracie kont.

Jest tu jeszcze jedna prawidłowość, jak na każdej wojnie, trwa walka zbrojeń, lepsze pancerze generują lepszą broń. Hakerzy na pewno nie śpią i nie dadzą za wygraną, jednak trudności jakie napotykają są i powinny być jeszcze cięższe tylko po to, aby nam grało się lepiej.

Życzę nam wszystkim doczekania pięknego czasu potyczek o GYMy tylko z legalnymi graczami.

83 komentarze

 • Reply
  Gnoll
  Kwi 23, 2017 1:23 pm

  “Zaostrzenie polityki bezpieczeństwa oraz wytoczenie ciężkich dział w postaci oficjalnych pism do twórców map z zagrożeniem procesem sądowym prawie całkowicie wyeliminowało takie zabiegi. Mapy zostały prawie całkowicie wyeliminowane.”

  Może Pokevision i te słynniejsze mapy, ale sam osobiście znam kilka map które dobrze działają. Swoją drogą, ja to uważam za częściowy cheat – radar w Pokemon GO jest tak gówniany i szczątkowy, że wcale się nie dziwie osobom które z niego korzystają. Sam z ciekawości przetestowałem przez parę dni – i dzięki niemu odkryłem dwa nesty w moim mieście, w tym jeden gdzie pojawiają się rzadsze poki.

  • Reply
   ram
   Kwi 23, 2017 9:31 pm

   radar byłby dobry gdyby miał filtr a to, ze banda idiotów z niantic nie potrafi zrobic tego co robi pierwsza lepsza apka to nie moja wina. Nie botuje nie fejkuje ale z map korzystam i bede korzystał.

 • Reply
  Kamil
  Kwi 23, 2017 1:42 pm

  Co do map, to orzesadziliscie mapy są tyle że grona bardziej zaawansowanych graczy (w tym ja również) trzymamy je w swoich małych gronach.

 • Reply
  FakeGPS
  Kwi 23, 2017 1:47 pm

  Używam wspomagaczy od niemalże początku gry. Złapałem wszystkie pokemony prócz Steelixa. Latałem po różnych zakątkach świata. Raz poleciałem w godzinę do Australii i dostałem soft bana. Potem poleciałem po około 16 godzinach i było git. Niantic nigdy nic mi nie zrobił. Prócz softbanów nie ukarali mnie w żaden sposób. Na grę poświęciłem sporo czasu. Pewnie teraz doszedłbym do wszystkiego dużo szybciej. Człowiek nie wiedział jak grać by mieć jak największe korzyści. W gymach nie walczę zbyt dużo, więc nie uważam bym psuł komuś grę. Mam swoje 15 gymów w lesie, który jest opanowany najpewniej przez FlyGPSów takich jak ja. Poziomy mają nawet 38 więc ciężko by grali legalnie. Pokemkny są rozdzielane bardzo niesprawiedliwie. Pod lupę wziąłem 3 największe aglomeracje. Mam dostęp do map za darmo, więc sprawdziłem Warszawę, Kraków i Trójmiasto. O dziwo w tym trzecim są najlepsze poksy. Tyle Dragonitów, że szok. Mimo FlyGPS miałem wcześniej może ze 4 dobre. Po dwóch tygodniach w Trójmieście mam 12 kotów 2900+. Czasami trzeba ulepszać, wiadomo o stardust gorzej niż cukierki. Najbardziej zabolało mnie ostatnie zabranie iv i ataków. Teraz zbieram jednak same Dragonity, więc i tak lata po każdego. Nie są bardzo rzadkie, 1 może 2 na godzinę. Wsadzę ich do tych gymów w lesie. Odkąd gram na gymy to 4 miesiące praktycznie codziennie leci po 100 coinsów. To tak 12000 wleciało. Chyba z 500 zł to kosztuje, ale nie bd płacił Nianticowi. Ta gra bez map jest bardzo trudna, a nawet powiedziałbym, że bez sensu. A oni tego zabraniają. Praktycznie każdy map używał, więc cheatował. Dlatego nie map wyrzutów sumienia. Oceńcie mnie jak chcecie jeśli macie pytania na temat strategii gry to zadawajcie.

  • Reply
   franeczek91
   Kwi 23, 2017 2:18 pm

   Tak, ja mam jedno- jak to się stało, że Cię matka za młodu na kamieniu nie wyszczała? To jest forum dla osób uczciwie grających, a nie dla oszustów więc idź sobie już do tego 3miasta i lasu i tam opowiadaj bajki pokemonom.

   • Reply
    FakeGPS
    Kwi 23, 2017 2:28 pm

    Chciałem tylko zasygnalizować, że jeśli myślicie, że Niantic wam pomoże w walce z cheaterami to się grubo mylicie. A brak iv i ataków na mapach też bardziej odbije się na “prawie uczciwych” graczach niż na tych nie mających skrupułów. A co do ciebie franeczek91 jeśli chociaż raz używałeś chociażby mapy to wg niantic nie jesteś uczciwym graczem.

    • Reply
     franeczek91
     Kwi 24, 2017 5:55 pm

     Co do map-kiedyś znajomy mi pokazał jakąś mapę ale mnie to nie zaciekawiło bo wolę coś spotkać niespodziewanie i mieć większa radochę z wytropienia.
     jestem DZIEWCZYNĄ.
     (Szkoda, że nie mogę użyć czcionki z podkreśleniem)

   • Reply
    Michal_tata
    Kwi 23, 2017 5:29 pm

    Spokojnie, tak jak mówiłem, tacy ludzie umierają na różne choroby związane z brakiem ruchu, nie martw się, obiecuję Ci, że zanim Niantic ich dopadnie to wcześniej choroba ich zabierze.

    • Reply
     FakeGPS
     Kwi 23, 2017 5:41 pm

     W najbliższą niedzielę biegnę maraton w Krakowie. Serdecznie zapraszam tych którzy kondycję zbudowali na bieganiu w śniegu za pokemonami.

     • Michal_tata
      Kwi 23, 2017 8:31 pm

      Ale oszukujesz, nie ma dla Ciebie ratunku.

     • franeczek91
      Kwi 24, 2017 5:53 pm

      Mam rozumieć, że będziesz biegł w maratonie na fakegps? Masz szansę nawet dużą żeby wygrać.

     • at3at3
      Kwi 24, 2017 7:12 pm

      Swoją drogą – skoro biegasz, to co za grzech czy problem odpalić apkę i choćby jajka wykluwać nie angażując się zbytnio? Nikt nie każe gapić się w ekran i łapać wszystkie szczury po drodze. Tak samo – możesz pojechać na rowerze do lasu i tam w przerwie na odpoczynek zdobyć sobie te gymy, co je rozwalasz z fotela…
      A w domu – lepiej z dzieckiem pograć w planszówkę, poczytać książkę, nawet obejrzeć dobry film, albo się po…przytulać…khm…khm… 😉

      Jak tak lubisz poki i swojego kompa, to znajdź sobie jakąś pokemonową grę online, albo konsolę. Pokemon Go to NIE JEST gra komputerowa, choćby dlatego, że system walk jest mało skomplikowany (żeby osoby w różnym wieku miały zbliżone szanse) i jest on tylko jedną z kilku możliwości korzystania z gry.

      “Filozofując” trochę: zrozumiałabym, gdyby w projekcie gry był np. dostęp z komputera (albo ogólnie: “z dystansu”) do poków pozostawionych w gymach. Tzn. żeby nie było tak, że pok sobie siedzi dopóki do ciebie nie wróci “na tarczy”, tylko, żeby była jakaś funkcja np. dokarmiania, a nawet walki obronnej (no dobra, to już może przesada). W każdym razie idea gry geolokacyjnej jest taka: “żeby zdobyć poka – rusz zadek i go znajdź w terenie!”. I to powinna być moim zdaniem pierwsza zasada naszego kodeksu etycznego. Oczywiście nie ostatnia, ale taka najbardziej elementarna…

    • Reply
     FakeGPS
     Kwi 23, 2017 6:12 pm

     Nie wiem jakie wy macie telefony czy jakieś super powerbanki, ale jak pokazują chociażby youtuberzy ta gra się sprowadza do siedzenia w jednym miejscu lub jeżdżenia samochodem. Nie wiem czy od jeżdżenia tramwajem uniknę chorób. Spacerować czy jeździć rowerem lubię, ale niekoniecznie z odpalonymi poksami, które zżerają mnóstwo baterii, która może się przydać na coś innego np. lubię aplikację miejskiego roweru używać. Ta gra może rzeczywiście zachęca do ruchu, ale żeby w niej osiągnąć takie wyniki jakie ja na kanapie trzeba albo nie mieć życia albo być superzorganizowany i mieć telefon tank z powerbankami, który wytrzyma. Inaczej trzeba cały dzień podporządkować w łapanie stworków.

     • Zażenowany
      Kwi 23, 2017 6:27 pm

      Wiesz, tak czytam i czytam te wszystkie twoje żałosne komentarze, i chociaż że nie jesteś wart żeby do ciebie pisać, to jednak od tych twoich komentarzy w tym temacie, ciśnie mi się na język pewne przysłowie;
      ,,Tylko winny się tłumaczy, prawda zawsze wyjdzie na jaw”.
      Skoro masz się za niewinnego to co tu za rozprawę sądową urządzasz? Graj jak uważasz za uczciwe, ale jak cię w końcu zablokują to wtedy będziesz wiedział co naprawdę jest uczciwe.
      PS. Daruj sobie odpisywanie, MAM GDZIEŚ CO MI ODPISZESZ I NAWET NIE MAM ZAMIARU CZYTAĆ TWOJEJ ODPOWIEDZI.

     • Michal_tata
      Kwi 23, 2017 8:33 pm

      Ty już nie unikniesz choroby, a moje słowa się xawsze sprawdzają, taka klątwa. Często muszę uważać do kogo i co mówię, ale Ciebie mi nie szkoda.

     • Szogun86
      Kwi 24, 2017 1:59 am

      Ale pierdzielisz głupoty, jesteś w totalnym błędzie… Nie wiem jaki masz poziom ale ja nie oszukując mam nie wiele mniej od ciebie (36 lvl, od ok 3 miechów na okrągło komplet bonusu za gymy, 1 gen w komplecie oczywiście bez regio, na drugą jeszcze muszę troszkę poczekać). Raz skorzystałem z mapy i stwierdziłem że to porażka więc nie używam tego wolę w ciemno szukać bo większa jest frajda z tego. Żeby osiągnąć dużo nie potrzeba oszukiwać a to co Ty robisz to nie nazwałbym tego osiągnięciem. A życie swoje mam i to wystarczająco sporo 🙂

  • Reply
   DexterK
   Kwi 23, 2017 4:58 pm

   Lepiej sobie w domu czy pracy na spokojnie zagrać, a wyjść z kolegami, kobietą lub dziećmi i cieszyć się wyjściem. A nie poruszać się po mieście jak zombi na które trzeba uważać bo nie patrzy jak idzie tylko w telefon się lampi.

   Mi też wpada 100 monet dziennie. Na razie mam 7 GYMów stabilnych i 5 GYMów gdzie muszę zaglądać raz na dwa dni.

   W moim przypadku najbardziej stabilne są te w środku miasta. Jest to turystyczne miasto wiesz GYMy są tu bardzo gęsto usiane. Na obrzeżach miasta jest ZOO w którym jest 7 GYMów.
   15 mil dalej jest podobnej wielkości miasto z dużo większą populacja i jest tylko 11 GYMów na całe miasto. Nie tylko GYMami się różnią bo ilość i jakość pokemonów też znacznie sie różnią między tymi miastami. Pokemony takie jak Dratini to codzienność gdzie w drugim mieście to święto. I nie dziwić się że coraz więcej ludzi używa Fly GPS. Mieszkasz w pechowym miejscu to możesz liczyć na lepsze Pokemony z jajek i monety gdy je kupisz.
   Dawno nie widziałem na mieście kogoś grającego w Pokemony, a wychodzę często i nie gram wtedy w Pokemony. Wolę jak normalny człowiek zagrać w grę w domu albo na przerwie w pracy. Wychodząc lepiej cieszyć się otoczeniem.

   Pozdrawiam

   • Reply
    SzlachetnaDynia
    Kwi 24, 2017 10:02 am

    Wszystko ładnie, pięknie nawet, tylko po co w takim razie grać w tę grę? Nie chce Ci się latać za pokemonami? Wolisz grać siedząc przed kompem w domu? Jasne, co za problem, graj w grę, która właśnie na tym polega. Takich jest przecież wiele. Pokemon Go zostało stworzone z trochę innym zamysłem i byłoby miło, gdyby ludzie się tego zamysłu trzymali. Przecież usprawiedliwianie się, że oszukujecie grając w grę, która polega na chodzeniu i szukaniu pokemonów, bo nie chce Wam się chodzić i szukać pokemonów jest bez sensu. 😀

    • Reply
     DexterK
     Kwi 29, 2017 4:47 pm

     Ingres zostało stworzone z tanim zamysłem. W tą grę grają ludzie którzy rzeczywiście chcą chodzić po mieście i grać.

     W Pokémon GO ludzie grają głównie dlatego że to Pokémon, a nie gra polegająca na chodzeniu po mieście. Ja gram dlatego że to Pokemony. Gra w którą grałem za dziecka.

     Gdyby w tej grze zamiast chodzić po mieście, można było podróżować po wirtualnym świecie sterujac joystickiem. Myślę że wtedy jeszcze więcej ludzi by grało.
     Ale wtedy Niantic nie zarabiał by dodatkowo robiąc sponsorowane GYM i pokestopy.

     Pozdrawiam

  • Reply
   Michal_tata
   Kwi 23, 2017 5:27 pm

   A zauważyłeś, że umierasz, że rozwija się Twoja choroba?

  • Reply
   A
   Kwi 24, 2017 10:49 am

   Myślisz że jak postawisz w lesie swoje z fakowane poki jesteś usprawiedliwiony ? O NIE. Sam często jeżdżę po lesie i wkurza mnie że tam są obstawione same mega pokami z wysokimi levelami.

  • Reply
   Minion
   Kwi 24, 2017 3:49 pm

   Bez sensu. Pograj sobie w Diablo albo coś innego, po co męczysz się z grą wymagającą chodzenia. Absurd! Zmuszają Cię czy co? Nie rozumiem sensu łapania i wstawiania tych kilkunastu Dragonite. PO CO? Jest milion lepszych gier nie wymagających łażenia i oszukiwania, a większość frajerów uważa że jak oszuka na prostej apce to jest Lordem czy jak? Ani to sprytne, ani mądre ani przebiegłe.

 • Reply
  Gaibax
  Kwi 23, 2017 2:39 pm

  No i fajnie szczególnie że u mnie w mieście najaktywnuejsze są tylko dwa zespoły a mianowicie żółci i czerwoni natomiast niebiescy niemal w 100% lecą na butach i kupionych kontach i nieraz jeden Blue jest wstanie sam zapełnić jeden gym 10pokami……

  Najważniejsze by wprowadzili informowanie o tym kto zbił naszego stworka z GYMu będzie łatwiej eksportować boty lub bity będą ograniczać swoje akcje bo wiadomo kto nauczył się oszukiwać ten zawsze będzie oszustem i będzie szukał sposobu.

 • Reply
  Pager
  Kwi 23, 2017 3:36 pm

  krótkim okresie czasu – masło maślane
  subskrypcja trwa miesiąc czasu – znowu

  poprawcie to

 • Reply
  AntyHaker
  Kwi 23, 2017 4:15 pm

  “rootowany android” Od kiedy posiadanie roota jest oszustwem?

 • Reply
  Ashhash
  Kwi 23, 2017 4:36 pm

  Rootowanie jest oszustwem od dokonania tzn od odejścia od fabrycznych ustawień producentckich cziterze xd
  Banować oszustów.
  Klauny co pomamiają uczciwych graczy też niech zamilkną LOL

  • Reply
   at3at3
   Kwi 23, 2017 5:31 pm

   Rootowanie androida jest legalne, bo jest on systemem otwartym (tak jak linuxy). Jedynie producenci sprzętu zastrzegają, że robisz to na własną odpowiedzialność i tracisz gwarancję, gdyż ingerujesz w produkt, który ci sprzedali ze swoim softem dostosowanym do danego modelu urządzenia (jak np. podkręcisz CPU i ci się procek sfajczy, to go nie oddasz przecież do naprawy gwarancyjnej?).
   Niektórym rootowanie może być np. potrzebne do zainstalowania oprogramowania potrzebnego w robocie, nie zawsze służy do oszustw, dlatego prawnie nie jest zabronione. Tak jak masz prawo np. zmienić system i w nim grzebać na lapku, który pierwotnie kupiłeś z windą. Co innego jailbreak+cydia, bo iOS opensource’owy nie jest.
   Ale wracając do tematu P-Go – Niantic zastosował ten myk jako zabezpieczenie/ograniczenie liczby oszustw. Ale porównałabym to bardziej do ograniczeń sprzętowych, albo systemowych. Więc powinni się trochę inaczej zachować, tzn: “masz roota/lumię/stary system – sorry, na tym nie zagrasz, bo ten sprzęt nie spełnia naszych wymogów”, a nie – “dostajesz od nas bana, bo pewnie oszukujesz!”.
   Choć nie wiem, czy rzeczywiście tak to wygląda w praktyce, ale koleżanka mi kiedyś opowiadała, że za roota (do zupełnie innych aplikacji) zablokowali jej konto (nie wiem czy na chwilę, czy na zawsze, bo chyba potem założyła konto od zera i nie interesowała się tematem), choć mogę za nią poświadczyć, że grała w 100% uczciwie (nawet autobusem na gapę by nie miała sumienia pojechać).

 • Reply
  Machrid
  Kwi 23, 2017 6:01 pm

  calkowicie sie zgadzam z FakeGPS.
  dodam od siebie:
  – ze ta gra to dno .
  -jak ktos ma ochote chodzic godzinami po miescie z telefonem i lapac pidgeye to mu nie bronie.

  • Reply
   gieno
   Kwi 23, 2017 7:37 pm

   Każdy z nas grających (zgodnie z zasadami) znajduje w tej grze coś dla siebie, nie mam pojęcia co może mieć na celu granie z fotela. Mam nadzieję że szybko się to wam znudzi i przestaniecie grać, zwłaszcza pchać się na Gymy.
   Ja łapię każdego Pidgea, bo to wbrew pozorom jeden z lepszych pokemonów, oczywiście mam na myśli to, że exp się szybko nabija. Tylko niestety mało ich ostatnio.
   No i dla mnie ta gra to głównie powód, żeby wyjść z domu i się ruszyć, jak się zbliżysz do czterdziestki to może zrozumiesz, chociaż jak już teraz nie che ci się wyjść z domu to może wcześniej będziesz wiedział o co mi chodzi.

  • Reply
   Michal_tata
   Kwi 25, 2017 4:18 pm

   Skoro dno, to ją odinstaluj. Nikt ci nie karze grać, a nawet nie chce żebyś grał.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Kwi 23, 2017 6:29 pm

  🙁

  • Reply
   dsowinski
   Kwi 23, 2017 8:22 pm

   Porsche, głowa do góry, nas grających bez “ulepszaczy”, psujących założenie gry i opóźniających nowe funkcjonalności, jest więcej.

   • Reply
    ram
    Kwi 23, 2017 9:42 pm

    nie podniecaj sie tak porshem to taki sam oszust 🙂 pamietam jak wmawiał mi, ze kangaskana mozna bylo wykluc w EU bo był bug w jajkach niezła beke z idioty wtedy miałem

   • Reply
    FakeGPS
    Kwi 23, 2017 10:04 pm

    Z ręką na sercu kto z Was gra uczciwe? Wszyscy na tym forum to oszuści, a niektórzy to nawet mega i arcy oszuści. Tylko, że jedynie nieliczni mają jaja, żeby zrobić coming out.

    • Reply
     Ricardogo
     Kwi 23, 2017 10:26 pm

     Nie mierz innych swoją miarą.

     • FakeGPS
      Kwi 23, 2017 11:31 pm

      Nie mierzę. Mnie stać na szczerość. Zdaje sobie sprawę, że dla większości z was to wyzwanie ponad możliwości. Łatwiej jest Wam udawać świętoszków. Tak samo w realu sami kradniecie a przy tym najgłośniej wołacie “Łapać złodzieja”. Dwulicowcy.

    • Reply
     Aga
     Kwi 24, 2017 6:30 pm

     Z ręką na sercu: Ja gram uczciwie w Pokemon- go. Wcześniej grałam w grę Mobbles. W pewnym momencie zaczęłam fakeować. Co dwa tygodnie pojawiał się nowy Mobbles do złapania. Wówczas włączam fakegps i po 15 minutach był mój. Jak łatwo zgadnąć szybko gra straciła smaczek i żałuję tego z całego serca. Dlatego jak pojawiło się pokemon go dostałam drugą szansę. Czekam, aż pewnego dnia pod nogami pojawi mi się Unknown :-). Wiem, że z Tobą będzie podobnie. Albo zrezygnujesz i przestaniesz grać, albo zaczniesz od nowa z czystym kontem. Bo to co nie wymaga wysiłku nie daje też satysfakcji ani radości.

     • at3at3
      Kwi 24, 2017 7:51 pm

      A Mobbles jeszcze działa?
      Bo ja poszukuję takiej gierki z chodzeniem i zbieraniem (cos z ograniczonym elementem walki, a zachętą do spaceru), a tego raczej nie ma. Wiem, ruch powinien być zachętą samą w sobie, ale bardziej chodzi mi o rozwiązanie AWARYJNE na nudę i krzyki dla starszych i młodszych… 😉

     • Aga
      Kwi 24, 2017 8:00 pm

      Przed chwilą sprawdziłam i jeszcze się odpaliła i Mobblesy też na skanerze widać. Tylko już chyba nie pojawiaja się nowe stworki.

 • Reply
  NabuMarG
  Kwi 23, 2017 9:24 pm

  I bardzo dobrze. Niech walczą z nimi:) Ja tam na butach uciułałem 32 lvl i jeszcze nie zapełniłem pokedexu z 1 generacji (nie licze regionalnych i legend). Mapy to gotowce, w 1 dzień by się zapewniło pokedex ale zero satysfakcji. Kiedyś zapełnie:) Jedyna “pomoc” to jak czasem w pracy kręci się ludzik w kółko i przejdzie jakiś dystans ale pracuje w takim miejscu, gdzie pokestop to z kilometr najbliżej i żadnych.. ŻADNYCH poków nigdy nie złapałem w pracy 😀 taka bieda na odludziu:p

 • Reply
  ram
  Kwi 23, 2017 10:01 pm

  Śmieszny artykuł Fly działa wystarczy wpisać na yt bez problemu pani z hiszpańskim akcentem wszystko wyjaśnia. Boty działają i wkurzaja mnie najbardziej fale banów to rzadkość api owszem płatne ale twórca artykułu nie napisal o tym, ze wystarczy kupic jeden kodzik i udostępnić go reszcie i możecie śmigać do momentu kiedy nie wygaśnie. Wolontariuszy takich kodów jest pełno. Mapy istnieją i maja się bardzo dobrze chociaż darmowe działające znam tylko dwie twórcy wchodzą na płatną droge bo jednak koszty tysięcy botów spotujacych są wysokie. Jedynie co się udało tej bandzie nieudacznych programistów z niantic zrobic to zablokowac emulatory i tu przyznaje racje zrobili to szybko sprawnie i nie da sie tego obejsć.
  Na moim osiedlu z mojego teamu nie ma nikogo a ci co się pojawiaja przelotnie to oszusci w zasadzie dominuja czerwoni i niebiescy, którzy na zmiane sobie bocą i fejkują zbijając wszystko co się wstawi. Oczywiscie nie wstawią poka by nie dostać reporta.Gram od poczatku legalnie ale mam wiedze jak działają oszustwa.Nie wiem jak długo wytrzymam mam nadzieje na zmiany w gymach liczę, ze w końcu będzie opcja zdobycia więcej coinsów dla mniejszości.

  • Reply
   FakeGPS
   Kwi 23, 2017 10:14 pm

   W 100% zgadzam się, że ten artykuł to jakieś science fiction. Ja od miesięcy skakam po całym świecie i nigdy nie spotkało mnie nic innego niż soft ban, co oznacza jedynie konieczność przekręcenia 40 razy pokespotem. Takich softbanów to może dostałem 1000 a może więcej, głównie dlatego, że fakegps działa kiepsko i często przeskakuje z fake lokalizacji do prawdziwej, czyli o jakieś 20 tys km w 1 sekunde. Ponadto mam też 2 konta kupione na Allegro w 100% wykarmione na botach. I tutaj nie ma żadnych problemów, jedynie od czasu to czasu muszę klikać, że nie jestem botem i rozwiązywać jakieś głupie zagadki obrazkowe. Ale to wynika chyba z tego, że tych kont używam w sposób nietypowy tzn. raz na kilka tygodni i tylko do zwolnienia miejsca na gymmie.

   • Reply
    Michal_tata
    Kwi 24, 2017 12:10 pm

    Już nie długo wcale ci ta gra nie będzie potrzebna, generalnie to nic ci już nie będzie potrzebne.

    • Reply
     Yorickai
     Kwi 24, 2017 12:26 pm

     niech zgadnę. ponieważ ma raka złośliwca? 😀

    • Reply
     FakeGPS
     Kwi 24, 2017 6:42 pm

     Uprzejmie proszę administratora forum o usunięcie powyższego wpisu jako oczywiście naruszającego obowiązujący regulamin.

     “Zabronione bezwarunkowo jest umieszczanie na Forum (…) materiałów i treści sprzecznych z obowiązującym prawem polskim, zasadami współżycia społecznego oraz dobrymi obyczajami i „netykietą”, materiałów i treści: wulgarnych, obscenicznych, uważanych za tabu, powszechnie uznawanych za obraźliwe, naruszających dobra osobiste innych Osób, nakłaniających do popełnienia przestępstwa, propagujących przemoc, rasizm, agresję słowną i nagannych moralnie (…)”

     • Michal_tata
      Kwi 25, 2017 9:16 am

      I ty prosisz o sprawiedliwość, ahahaha. Dobrze Ci kolega napisał i tak właśnie skończysz, zrób lepiej badania to może ugrasz trochę czasu. Nie ma tu nic niezgodnego z regulaminem, jeżeli już to ty i twoje wpisy nakłaniają do oszustw. Na szczęś tego co ci jest nie oszukasz.

     • Michal_tata
      Kwi 25, 2017 9:20 am

      No i poczytaj sobie regulamin PoGo, przyda ci się na tą ostatnią drogę hehehe.

     • FakeGPS
      Kwi 25, 2017 3:58 pm

      Tak się czasem zastanawiam, czy to ta gra wyzwala w Was tyle agresji, czy też po prostu już tacy się urodziliście.

     • Michal_tata
      Kwi 25, 2017 4:21 pm

      Dalej nie rozumiesz, że na ciebie plują a ty udajesz że deszcz pada, to powiem ci to wprost “nikt cie tu nie chce, idź sobie stąd”.

     • FakeGPS
      Kwi 25, 2017 4:35 pm

      Widzę ale nie rozumiem dlaczego. Wasz poziom otwartości na rozmowę i rzeczowe argumenty jest poniżej tego co prezentuje Sekta Smoleńska. Czy pokemon go to Wasza religia ? Kto jest Waszym kapłanem, który przedstawia Wam prawdę objawioną ?

     • CZY TY NAPRAWDĘ JESTEŚ AŻ TAK TĘPY?! ,,Nie wiem dlaczego”, DLATEGO ZE JESTEŚ OSZUSTEM I KAŃCIARZEM KTÓRY NAWET NIE JEST W STANIE SIĘ DO TEGO PRZYZNAĆ! DLATEGO ŻE JESTEŚ KRETYNEM KTÓRY UWIELBIA BIEGAĆ NA MAPIE GOOGLE PO CAŁYM ŚWIECIE! OTO DLACZEGO!!!
      Wiesz mam dla ciebie dwie oferty;
      1. Włam się do GPS’u w samochodzie i urządzi sobie wyścigi w Nowym Yorku lub na oceanie. Będzie to idealna gra dostosowana do twoich upodobań i stylu. I nie, to nie jest ironia, pisze poważnie.
      2. Skoro lubisz łapanie pokemonów na całym świecie skacząc po mapie Google, sądzę że ta gra będzie dla ciebie o wiele lepsza; ,,Invizimals Starcie Łowców”. O wiele bardziej rozbudowany system walki, setki Invizimali i X-tracktorów do złapania, legendarne bestie, żywiołaki, walki PVP itd.

      Jeśli żadna opcja ci się nie spodoba to są dwa wyjaśnienia; grasz w PoGO i siedzisz na tym forum bo uwielbiasz wszystkich drażnić lub jesteś głupszy niż się wydaje.

     • FakeGPS
      Kwi 25, 2017 8:38 pm

      I znowu tylko puste inwektywy, żółć i gorycz. Ja nie potrzebuję nic zmieniać jest mi dobrze. W Pokemony gram tak jak lubię, a spacery po mieście mnie po prostu nie kręcą. Wolę biegać – właśnie wróciłem z wieczornego treningu 11 km w 48 minut. Pozdrawiam serdecznie wszystkich sflustrowanych. Przestańcie wpatrywać się w te telefony bo naprawdę Wam to szkodzi, o czy świadczą dobitnie wpisy na tym forum.

     • Michal_tata
      Kwi 26, 2017 9:33 am

      Kłamiesz, nic nie trenujesz, jesteś rozchwiany emocjonalnie, problemy zrodziły się w dzieciństwie bo musiałeś kłamać żeby spełnić oczekiwania rodziców, przez to teraz nie wiesz kiedy robisz źle a kiedy cię uświadamiają że źle robisz, wtedy traktujesz to jako atak na siebie. To kilka słów mojej żony “psycholożki”. Proszę wszystkich o nie odpisywanie tej osobie, ignorujmy ten dziwny twór ewolucji.

     • FakeGPS
      Kwi 26, 2017 3:02 pm

      Jedynie co Cię tłumaczy to młody wiek – zakładam, że masz max 14 lat, a więc jest jeszcze nadzieja, że “wyjdziesz na ludzi”. Jeżeli masz wątpliwości odnośnie mojej aktywności to zapraszam Cię w tą niedzielę do Krakowa. Startujemy o 9.00 z rynku głównego. Może udzieli Ci się trochę entuzjazmu i sam spróbujesz się ruszyć. Oczywiście nie mam na myśli maratonu, ale przy okazji takich dużych imprez biegowych są też organizowane biegi na mini dystansach dla dzieciaków.

      Pozdrawiam serdecznie.

 • Reply
  l0l
  Kwi 23, 2017 10:23 pm

  Artykuł propaganda! boty jak latały bić gymy, tak latają dalej..dziś takiego widziałem wszę..
  Druga strona medalu jest taka, że osobiście mam fajny level, nigdy nie spoofowałem i ciekaw jestem ilu kłamców mnie powawiało w raportach za sam fakt rozjechania im gymu 😀

 • Reply
  Laraya88
  Kwi 23, 2017 11:38 pm

  Przeczytalam i czuje potworny niesmak. Nie chodzi nawet o oszustow i fakt, ze lataja po mapie – nie wiedza, co traca, ale to nie moj problem. Chodzi o sposob ‘komunikacji’, o bute i zwykle chamstwo. Oszusci utrzymuja, ze wszyscy oszukuja, a oni – o ironio! – jedyni prawdomowni, maja jaja, by sie do tego przyznac. Wielbiciele map dowodza, ze to nie oszustwo, a co niektorzy deklarujacy uczciwosc wbijaja szpile innym. Walczylam z oszustami, poki nie zrozumialam, ze to bez sensu. Ze filozofia tej gry – zabawa na powietrzu, ruch, spacery (solo, z rodzina czy z przyjaciolmi) jest jedna z tych rzeczy, ktore albo pojmuje sie w lot, albo nigdy sie ich nie pojmie. Swego czasu sporo komentowalam, dyskutowalam, spieralam sie, ale skonczylam z tym. Szkoda nerwow. Zwlaszcza w moim obecnym stanie.

  Chcialabym pod tym artykulem od serca pozdrowic tych, ktorzy nigdy nie oszukiwali, w zaden sposob. Wiem, ze wbrew temu, co suponuja oszusci, jest nas niemalo. My wiemy, ze wbrew temu, co deklaruja ‘mapowcy’, korzystanie z nielegalnych map nie jest konieczne do szczescia. Ze mozna miec i przyzwoity poziom, i Blissey, i Dragonite’a z wysokim CP. Ze bez kalkulatorow mozna szacowac IV i skupiac sie na treningu wybitnych stworkow. Sama skorzystalam z pieciu dni wolnego w okresie okoloswiatecznym i wbilam level 33, maz 32, z czego jestesmy dumni. Spacerowalismy, ‘wycieczkowalismy sie, mielismy przy tym niezly ubaw, a i nasz malutki synek bawil sie znakomicie. Mamy co wspominac – i o to chodzi, czyz nie?

  Nieuczciwi – w nosie mam was i wasze komentarze. Uczciwi – trzymajcie sie i nie odstepujcie od swoich zasad, bo jakies kanapowe falszywki wbijaja poziomy z predkoscia tornada i smieja sie (ojej!) z aktywnych graczy. Jeszcze raz pozdrowiam Was serdecznie – i zegnam sie, nie zamierzam bowiem przez najblizsze 24 tygodnie niepotrzebnie sie denerwowac i pisac na tym portalu 🙂 Powod nosze pod sercem, gdzie zadni oszusci/klamcy czy pieniacze nie maja dostepu.

  • Reply
   FakeGPS
   Kwi 24, 2017 8:39 am

   Kobieto o czym Ty piszesz. To tylko głupia gra, a Ty zachowujesz się jakbym krzywdził twoje nienarodzone dziecko. Trochę dystansu, błagam.

   • Reply
    TakiSobieAdmin
    Kwi 24, 2017 10:14 am

    Trochę dystansu wymagaj od siebie, widać Fake to Twoje drugie imię, a może pierwsze…
    Czytanie między wierszami to coraz trudniejsza, jak widać na Twoim przykładzie, umiejętność.

    D.

    • Reply
     FakeGPS
     Kwi 24, 2017 11:46 am

     Fakt nie rozumiem co chcesz mi powiedzieć z tym czytaniem między wierszami. Może to mój problem, a może nie, bo nie mniej ważna od umiejętności czytania jest umiejętność formułowania w sposób komunikatywny swoich myśli.

     • Yorickai
      Kwi 24, 2017 12:28 pm

      idź stąd trollu przebrzydły i się więcej nie pokazuj 😛 to nie forum dla oszustów tylko dla normalnych graczy 😛

     • FakeGPS
      Kwi 24, 2017 6:45 pm

      A kto tu jest uczciwy. Ty ? To podaj swój nick i namiary na qyma, gdzie masz wasadzonego pokemona. Chętnie Cię prześwietlę.

     • Yorickai
      Kwi 24, 2017 10:57 pm

      mogę ci powiedzieć trollu że w przeciwieństwie do Ciebie gram całkowicie fair bez map, skanerów IV czy czegokolwiek. Wystarczy mi łażenie po mieście z rodzinką i łapanie poków legalnie. Poza tym w przeciwienstwie do Ciebie mam tą świadomość że swoje konto faktycznie wychodziłem po mieście. Każdego poka dobrego czy złego zdobyłem bez wspomagaczy. Dodatkowo mnie raczej w gymach nie uświadczysz ponieważ nie zamierzam się bić z kontami fakegps czyli takimi jak twoje w których są same wymaksowane smoki lub grubaski (mowa o blisey). Wole zbierać niż walczyć. Poza tym nie powinienem ci się wgl tłumaczyć. prawo do sprawdzania logów i legalności gry ma Niantic a tobie nic do tego :P. Jeśli naprawdę chcesz mnie znaleźć to szukaj w Łodzi tyle ci powiem.

      Kolejną sprawą nie dziw się, że ludzie się na ciebie rzucają. Rozpocząłeś gównoburzę to teraz zbieraj jej plony 😛

  • Reply
   Outlawek
   Kwi 24, 2017 1:20 pm

   Przede wszystkim gratulacje z powodu ciąży i wszystkiego najlepszego.

  • Reply
   FakeGPS
   Kwi 24, 2017 5:59 pm

   Nie wiem jaki ty masz telefon, ale na moim można grać 3 h max. Pewnie nie wiele lepszy. Dla mnie nie trzeba pokemon go by wyjść na spacer czy na rower. A wycieczka 3 h to też nie jest szczyt moich możliwości. W sumie jeśli tych leśnych gymów nie przejmują inne boty to ty pewnie też byś ich nie przejęła. Niantic wymyśliło grę, ale patrząc w jakiej jest ona formie to aż mi przykro, że ludzie się zbierają łapać stworki, które nie istnieją zamiast pograć w piłkę czy pojeździć na rowerze. Zamiast podziwiać widoki to gapią się w ekran.

 • Reply
  Mike
  Kwi 24, 2017 12:21 am

  “If you have been using such software, we strongly encourage you to stop” – “Jeśli nadal będziesz używać wspomnianego oprogramowania, użyjemy skuteczniejszych sposobów aby Cię powstrzymać.”

  No nie do końca znaczy to to samo 😀 Po prostu się czepiam 😀

  • Reply
   TakiSobieAdmin
   Kwi 24, 2017 10:03 am

   Sens ten sam, tłumaczenie dostosowane do kontekstu 🙂

   D.

 • Reply
  Matequ
  Kwi 24, 2017 11:13 am

  Hmm w sumie przeszkadzają mi “oszuści”. W mojej miejscowości są 4 gymy walczę o nie codziennie z kimś od fake GPS, bo jeśli od wprowadzenia drugiej generacji facet jest codziennie w centrum polski a ma regionalne z drugiej generacji to nie ma czarów… Chciałbym, żeby go nie było w grze, może wtedy by tyle potionków nie szło. Ludzie tacy jak FakeGps nie mają “jaj” żeby się przyznać, raczej to się nazywa “bezczelność”. Chcesz oszukiwać, oszukuj i tak nikt cię nie przekona żebyś przestał ale przestań konfabulować. To że wydaje ci się że wszyscy oszukują nie znaczy że tak jest. To że ktoś używa map, jest oszustwem i powinno się z tym walczyć ale to mniej szkodliwe niż booty i latanie po mapie. Mówisz że nie fair, że ktoś jest w lepszym mieście? Brednia, bo ci z lepszego miasta rywalizują z innymi z tego miasta, a ci z gorszego z innymi, więc poziom zależy od regionu. Problem kiedy ktoś z lepszego miasta leci na FakeGps do gorszego… Oszustwa psują zabawę uczciwym graczom, nie ważne jak sobie to tłumaczysz, nie wiem jakim człowiekiem jesteś prywatnie (z twoich kłamstw wynika, że jesteś młodym Bogiem greckim) ale jako gracz jesteś nic nie wartym śmieciem. Wiem, że to bardzo ostre określenie, dlatego podkreślam chodzi tylko o grę, w życiu możesz być wartościowy itd. Nie życzę nikomu źle, ale chciałbym żebyś dostał stałe bany na wszystkie konta. Mam również propozycję, jeśli uważasz, że nikomu nie przeszkadzasz w grze, to pograj na koncie z jednym smokiem i kilkoma pokemonami do 2500 CP przez miesiąc, bez wspomagaczy. Jestem przekonany, że zrozumiesz wtedy jak to fajnie kiedy jesteś pod gymem i Ci go boot zbija zanim dotrzesz do drugiego…

  Pozdrawiam serdecznie

 • Reply
  bryk00
  Kwi 24, 2017 11:38 am

  nie wiem o co chodzi , siedzac w domu nabijalo mi co kilkadziesiat min czasami co godzine kilkaset metrwo na jajku a teraz dostalem bana . wiec jakie to oszustwo?

  • Reply
   FakeGPS
   Kwi 24, 2017 12:24 pm

   Może te osławione bany są jedynie dla PR i przyznawane są na zasadzie losowania. Bo u mnie jak zwykle wszystko w najlepszym porządku, a kto bardziej zasłużył na prembana niż ja.

 • Reply
  bryk00
  Kwi 24, 2017 12:33 pm

  a dodam ze nigdy nie korzystalem z map, kalkulatorow itp

 • Reply
  Ashhash
  Kwi 24, 2017 12:44 pm

  Gra jest od Niantic i serwery są ich własnością.
  Nie akceptujesz ich zasad to zostaw te serwery..
  Oszukuj księdza przy spowiedzi lol

  • Reply
   FakeGPS
   Kwi 24, 2017 6:01 pm

   Oni nic ode mnie nie chcą więc im nic nie daje. Proste nie?

 • Reply
  bryk00
  Kwi 24, 2017 1:04 pm

  a jakie to oszustwo skoro siedzac w domu nabijalo mi km majac tylko odpalona apke? to korzystanie jak z eventu. to ich wina nie moja wiec a co wg was ban?

 • Reply
  Outlawek
  Kwi 24, 2017 1:16 pm

  Oby Niantic nie wpadł na pomysł, by kolejnym krokiem w walce z użytkownikami map i fake gps było zafałszowanie danych o najbardziej poszukiwanych Pokemonach. Mechanizm byłby podobny, jak w przypadku Ditto. Przed złapaniem Pokemon byłby widoczny jako jakiś inny (np. Pidgey), a dopiero po złapaniu zmieniałby się we właściwego (np. Snorlaxa).

 • Reply
  Ziutek Broda
  Kwi 24, 2017 8:19 pm

  Niestety Niantic się przechwala z ta walką z botami. Coś tam zbanują, ale dużo zostanie. Sami zobaczcie ile ludzi kupuje zrobione przez boty konta na allegro. zapewniam ze bedziecie mocno zdziwieni jak duże jest zapotrzebowanie, a przeciez Allegro to niewielki serwis, więc wyobraźcie sobie teraz to w skali globalnej.

 • Reply
  derelict426
  Kwi 25, 2017 4:50 pm

  Z obserwacji widzę, że i tak jeśli konto kupione i najlepsze poki, srylion stardustu, pincet gymów obsadzonych to i tak z czasem, kiedy zdejmuję większość leveli 30-35 to one potem nie wracają. Ludzie którzy kupują konta to są osoby którym po prostu nie chce się grać. I jeśli zobaczą że co chwila muszą jednak tego gyma ogarnąć to z czasem dają sobie spokój. I z gymów z pokami 3-3,3K po tygodniu średnia to 2,5. Także sami się wykańczają.

  Jeśli chodzi o fake gps, kompletnie mi to zwisa tak jak i ludzie którzy go używają. Nie jest to dla mnie żaden wyznacznik ani głos w dyskusji.

  39,5 lvl, pozdro dla grających uczciwie.

 • Reply
  Mądry
  Kwi 26, 2017 9:09 pm

  Ludzie powiem wam jedno czytałem gościa o nicku chyba fakegps i wasze i skomentuje to tak Niantic zrobił z was jakieś zombi nic tylko pokemony gracie sobie jak chcecie ale żeby zaraz płuc na siebie ile wynosi macie lat volkswagen na to wasze dzieci żałosne skoro Niantic nie bazuje takich jak fake gps to o co wam chodzi plusie na Niantic śmiech na sali co gra z was zrobiła.

  • Reply
   XxX
   Kwi 26, 2017 9:50 pm

   Mądry idź do szkoły i ucz się pisać

  • Reply
   KakoDemona
   Kwi 26, 2017 11:59 pm

   Niby Mądry a pisać nie umie

  • Reply
   derelict426
   Kwi 27, 2017 1:02 pm

   Niby Mądry a taki głupi.

 • Reply
  KakoDemona
  Kwi 27, 2017 6:51 pm

  Mechanika Gymów musi ulec zmianie. Tydzień temu w małym miasteczku w którym mieszkam gnój zapuścił bota na gymy i nikt poza czerwonymi nie pogra. Zmienić trzeba przede wszystkim sposób zarobkowania golda. Może wyjściem byłoby zmienienie go na 25 monet za rozwalenie każdego gyma z utrzymanym limitem dziennym 100 monet. Botów to nie zniechęci przed rozwalaniem gymów ale i tak to robią a tak uczciwi gracze, którzy ruszą dupę w domu by coś zarobili. Obecnie ruszenie tyłka niczego nie zmienia (boty błyskawicznie przejmują z powrotem).

 • Reply
  lolo
  Wrz 27, 2017 8:25 am

  Prowadzę trzy konta, swoje i dzieci, i ciągle się przelogowuję z jednego na drugie(ale tylko oryginalne apka) – i chyba za to dostałem ostrzeżenie na wszystkich 3 kontach :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Niedoceniane pokemony i jak ich używać

Niedoceniane pokemony i jak ich używać Obecnie do złapania mamy około 250 kieszonkowych potworków. Wiele z nich jest wychwalanych, takie...

Zamknij