Inne News 4

Zdrowotny wpływ Pokemon GO

W ciągu jednego tylko miesiąca mieszkańcy USA wykonali 144 miliardy dodatkowych kroków, jak donoszą badania przeprowadzone przez Uniwersytet Stanforda i Microsoft.

Głównym celem twórców Pokemon GO było “wyciągnięcie” graczy na zewnątrz i zachęcenie ich do eksplorowania okolicy. Nowe badania potwierdzają, że oczekiwania te sprawdziły się ponad wszelką wątpliwość.

W dokumencie “Wpływ Pokemon GO na aktywność fizyczną” (link do oryginału: KLIK) badacze z Microsoft Research i Uniwersytetu Stanforda przez miesiąc badali, ile kroków zostanie zapisanych przez urządzenia zwane Microsoft Band, należące do graczy Pokemon GO. Są to opaski sprzedawane przez tego technologicznego giganta z USA, umożliwiające zapisywanie właśnie danych dotyczących ruchu. Najbardziej zaangażowani fani gry pokonali dystans o 25% większy niż ten odnotowywany przed premierą aplikacji autorstwa Niantic. Jak tłumaczy badanie:

Uważamy, że Pokemon GO zwiększyło aktywność w całej badanej populacji, w dużej mierze zależnie od poziomu tej aktywności, wieku, wagi oraz płci. Te wyniki są zachęcające, ponieważ sugerują, że wszelkie pozytywne efekty związane z Pokemon GO udzieliły się także osobom prowadzącym siedzący tryb życia, otyłym i starszym. Skuteczne angażowanie takich użytkowników w aktywność fizyczną ma kluczowe znaczenie dla zdrowia społeczeństwa.

Jak badacze oddzielili fanów gry od codziennych użytkowników opaski Microsoft Band jest dość interesujące samo w sobie. Połączyli oni blisko 32 tysiące posiadaczy urządzenia z ich ostatnimi frazami wpisywanymi w wyszukiwarkę Bing, co pozwoliło odseparować graczy od niegrających użytkowników na bazie poszukiwanych w internecie zwrotów. Tak więc ktoś, kto wpisywał w Bing jedynie z ciekawości “pokemon go” lub wyrażenie typu “pokemon go śmierć san francisco” prawdopodobnie nie jest graczem. Natomiast osoby szukające fraz takich jak “pokemon go ewolucja eevee” na pewno są użytkownikami aplikacji, bo starają się lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące grą.

Podsumowując, badania wykazały, że gracze Pokemon GO w USA przeszli średnio dodatkowe 144 miliardy kroków w ciągu miesiąca, szukając pokemonów. Oznacza to, że jeśli utrzymają oni taki sam poziom aktywności fizycznej w dłuższym okresie, mają szansę na widocznie zwiększenie długości swojego życia poprzez poprawę zdrowia.

 

4 komentarze

 • Reply
  polonez
  Paź 24, 2016 8:16 pm

  No to zamierzenie gry się spełniło

 • Reply
  Both
  Paź 24, 2016 10:38 pm

  Zgadzam się, sam z domu prawie nie wychodzę – nie licząc trasy praca-dom pokonywanej samochodem, w ciągu miesiąca dzięki Pokemon Go zrobiłem około 80 kilometrów pieszo 🙂

 • Reply
  MM
  Paź 25, 2016 11:58 am

  Głównym celem Pokemon Go nie było wyciągnięcie ludzi z domu dla zabawy, tylko co innego, ale mniejsza w to. Strona nie jest fanowska, tylko ultra pro pod tę aplikację. Dlaczego tu nie ma żadnych tematów podejmowanych o bardzo wielu kontrowersjach związanych z tą grą, o tym, że John Hanke jest powiązany z CIA, o tym grze gra ma dostęp do wielu danych z telefonu i że w regulaminie pisze wyraźnie, że mogą być one beż żadnych przeszkód przekazywane osobom trzecim, firmom, korporacjom. Tak oto wypowiedział się dziennikarz Lee Fang o tej grze:

  “Podczas mojego pobytu w w in-Q-Tell, prowadziłem inwestycje w 3 firmie Johna, Keyhole – która została przejęta przez Google i ostatecznie stała się Google Earth – i na własne oczy widziałem, co jest możliwe pod jego kierownictwem. Jestem również podekscytowany i zaszczycony, tym że dołączam do zarządu Niantic i ciesze się pomagając im w pełni zrealizować swój potencjał w powstającym rynku AR / VR / MR.”

  Gra jest darmowa, początkowa nawet tv w serwisach informacyjnych były nakłanianie do korzystania z niej, pod pretekstem zabawy. Serio, tylko naiwniak może uwierzyć, że ta gra jest wymyślona wyłącznie po to by miliony dzieciaków mogło wyjść z domu, świat jest rządzony w trochę przykrzejszy sposób niestety, o ile nie jest się umysłową amebą. Nikogo nie zastanawia fakt, że pokemony w grze nie mają oryginalnych odgłosów (poza Pikachu), tylko grube, robotowe dźwięki? Pamięta ktoś akcję z Levender Town wypuszczonym w Japonii (też Niantic). Była tam dziwna ścieżka dźwiękowa, która emitowała ultra dźwięki żeby wpływać na mózg. W 1997 roku było o tym bardzo głośno, 70% dzieciaków w to grających popełniało samobójstwa, gdy sprawą zaczęła się zajmować policja to wypuszczono grę z inną ścieżką dźwiękową, tamte były po cichu wycofywane. Czysty przypadek, że w Pokemon go stworki wydają brzęczące, grube odgłosy a nie normalne? Po co? Ta gra ma znacznie więcej minusów i ciągnących za sobą brudów niż plusów. Zablokowanie Pokemon Go na rootach też nie jest dla oficjalnej walki z oszustami, tylko po to, żeby grały w nie osoby, które nie mają żadnej systemowej kontroli nad telefonem. Dlaczego walczą ze stronami z radarami, bo boją się wykradnięcia danych gry przez niepożądane osoby, widocznie mają się czego obawiać. To jest maszynka do inwigilacji i tyle. Może faktycznie gra się w to przyjemnie przez jakiś czas, ale skutki uboczne są zbyt duże. Eventy mają być MC’Donaldsach bo trzeba ściągnąć dzieciaki do budek ze szkodzącym im syfem. Mają też porozumienia z bankami, widać, że to lobbistyczne układy są. Nie chcesz w to wierzyć, to sobie graj, twój wybór, ale na tej “pro fanowskiej” stronie powinni też o takich sprawach pisać, a nie wyłącznie w samych superlatywach, bo to tak samo podejrzane.

  • Reply
   Ja
   Paź 31, 2016 2:43 pm

   Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale Pokemony nie zaczęły się od anime tylko od gry. Słyszałeś kiedyś odgłosy pokemonów w grach? Nie brzmią one tak jak w anime, tylko są to właśnie “brzęczące, grube odgłosy” i to są właśnie oryginalne odgłosy stworków. To, że dali Pikachu inny dźwięk to jest jedynie Easter Egg. Więc uważasz w ten sposób, że pierwsze pokemony też służyły do inwigilacji, bo miały inne odgłosy niż te z anime, które wyszło ponad rok później?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.