News 14

[0.119.5] Zadania “fitness” i jesienny event?

Nowa aktualizacja nie jest przełomowa jeśli chodzi o nowe funkcjonalności, ale w niedalekiej przyszłości może nam przynieść kilka ciekawych rzeczy. 

W sklepie Google Play dla pierwszych graczy została udostępniona aktualizacja o numerze 0.119.5. Niezawodny The Silph Road zajrzał w kod nowej aktualizacji i dzięki temu znamy jego tajemnice. W tej chwili nie znamy oficjalnego opisu update więc nie wiemy czy wszystkie nowe funkcje zostaną już niedługo udostępnione.

1. Konta zawieszone/zbanowane

Niantic dokonało małej aktualizacji jeśli chodzi o system przeciwko oszustom. Teraz oflagowane lub zbanowane konta mają otrzymywać stosowne komunikaty a sama gra rozpoznawać rodzaj kary otrzymany przez gracza.

2. Nowe protokoły WebSocket

Niantic pracuje nad ulepszeniem sposobu w jaki aplikacja komunikuje się z serwerem i wymienia z nim informacje – niewtajemniczonym w temat protokołów internetowych taka informacja zdecydowanie wystarczy a jeśli interesujecie się tematem bardziej na poważnie, to wszystkie szczegóły znajdziecie w oryginalnym źródle pod wpisem.

3. Usprawnienia dla battle party

W kodzie pojawiła się linijka, która wskazuje na nadchodzące usprawnienie dla systemu battle party:

 • MultiPokemonBattlePartySelect

Według The Silph Road może to być możliwość wybierania kilku pokemonów naraz do naszych zapisywanych grup pokemonów do walki. Mogłoby to się odbywać mniej więcej w taki sposób jak podczas masowego transferowania stworzeń.

4. Jesienny event

W kodzie pojawił się nowy event o nazwie FALL_2018 (jesień 2018). Rok temu 20 października rozpoczynało się wydarzenie związane z Halloween – w tym momencie nie wiemy czy jesienny event zastąpi ten dedykowany Halloween, czy może w najbliższym czasie czekają nas dwa wydarzenia w krótkich odstępach czasowych.

5. Meteor Mash

Meteor Mash, czyli atak kojarzony głównie z Metagrossem (który zapewne otrzyma na nadchodzącym Community Day), został przypisany do “biblioteki” ruchów w kodzie gry. Sam atak pojawił się już w poprzednich aktualizacjach, ale teraz został on przygotowany do bezpośredniego wprowadzenia od strony serwera.

6. Cele “Fitness” i nagrody za nie 

W kodzie pojawił się fragment poświęcony nowej funkcjonalności, czyli tzw. tygodniowym celom fitness. Wygląda na to, że niedługo będziemy mogli wykonywać zadania związane z przejściem określonej liczby kilometrów w ciągu tygodnia, które są podzielone na 3 cele/etapy. Za ich wypełnianie otrzymamy nagrody, ale w tym momencie nie wiemy jeszcze jakie.

Podsumowanie

Tak jak wspominałem na początku – w tym momencie nie wiemy kiedy usprawnienia dla battle party oraz zadania związane z sekcją fitness zostaną wprowadzone. Nowa aktualizacja po zainstalowaniu nie pozwala nam na zobaczenie niczego nowego w grze i musimy czekać na oficjalne komunikaty oraz włączenie funkcji od strony serwera.

Źródło:

14 komentarzy

 • Reply
  Pawerxon
  Paź 04, 2018 3:42 pm

  Nadal czekam na 4 generacje…

  • Reply
   psyhron
   Paź 04, 2018 3:49 pm

   to czekaj, jeszcze sporo czasu minie zanim ją wprowadzą 😉

 • Reply
  patrykknights
  Paź 04, 2018 4:17 pm

  ” Zadania związane z przejściem określonej liczby kilometrów ” . W sumie bardzo fajna opcja z tym, że
  byłaby jeszcze fajniejsza gdyby realna ilość przebytej odległości została brana pod uwagę, a nie tylko te odległości przebyte w linii prostej (np. edndomondo). Niby nikt o tym nie wspomina, a jak trzeba zrobić 10 km na jajko pieszo to w rzeczywistości człowiek robi 20 km lub więcej !

  • Reply
   Szelka
   Paź 04, 2018 4:35 pm

   Zgadzam się z Tobą. Niestety na małym terenie chodząc i często skręcając większa cześć dystansu się nie zalicza.

  • Reply
   N
   Paź 04, 2018 6:20 pm

   Rzeczywiście, system naliczania przebytej odległości w PoGo jest fatalny, może zamiast dodawania kolejnych funkcji związanych z kilometrami powinni zająć się usprawnieniem tego systemu, żeby działał dokładniej bez drastycznego zwiększenia poziomu przeciążenia serwerów?

  • Reply
   MV
   Paź 05, 2018 12:01 am

   Kącik nieciekawej i bardzo niedokładnej matematyki:

   Wszystko zależy od krętości trasy. Jeśli dobrze widzę, Pokemon GO co jakiś czas sprawdza jak daleko gracz znajduje się od miejsca gdzie był przy ostatnim sprawdzaniu przez co całość liczy się tak jakbyśmy biegali po kilkudziestometrowych prostych odcinkach. Załóżmy, że gracz chce chodzić po idealnym okręgu. Jeśli kółko będzie małe, może się okazać, że gra odbierze to jak chodzenie po trójkącie lub kwadracie, im większe kółko tym więcej kątów ma nasza figura wpisana w okrąg (oczywiście nie będzie to idealny wielokąt, ale jest to niezłe przybliżenie). Jeśli dobrze liczę, w przypadku trójkąta gra policzyłaby około 0.827 trasy, którą faktycznie pokonaliśmy. W przypadku kwadrata byłoby to około 0.9 prawdziwej trasy. Im większe koło tym dokładniejszy będzie pomiar, ale nawet w przypadku trasy “trójkątnej” jest w miarę dobry. Przy kółkach mniejszych wszystko się sypie i ciężko przeliczyć jaki będzie wynik.

   Wniosek – dopóki nie biegamy po dość małych kółkach lub nasza trasa nie jest BARDZO kręta gra powinna policzyć (na oko) powyżej 80% drogi, którą przeszliśmy. Do tego dochodzą kawałki, których wcale nie przeszliśmy, ale GPS odstawia fikołki (przynajmniej u mnie zdarza mu się przemieszczać mnie gdy stoję w miejscu), a więc wyliczona odległość powinna być w miarę trafna, może trochę niższa.

   Może się okazać, że gubisz kilometry jeśli jeździsz rowerem. Jeśli dobrze pamiętam, PoGO uznaje Cię za pasażera i przestaje liczyć gdy przekroczysz 15km/h, przynajmniej kiedyś tak było.

   • Reply
    Miki
    Paź 06, 2018 7:35 pm

    Pokemon go powinno liczyć odległość w czasie rzeczywistym tak jak endomondo itp. a nie że odświeża pozycję raz na parę minut to bez sensu. Tak samo masz na jajku 4,9/5 przejdziesz 600 metrów i dopiero wskakuje na 5/5 jesteś pół kilometra do tyłu

 • Reply
  W
  Paź 04, 2018 5:19 pm

  Moze tymi nagrodami bea brakujace pokemony z 3 generacji i Smeargle..

 • Reply
  BlacKDiablo
  Paź 05, 2018 8:59 pm

  Ja otrzymuję już 8 raz z rzędu shadow ban na 7 dni. A nie mam pojęcia za co. 😀 Nie używam żadnych aplikacji poza pokemon go. A od wielkiej aktualizacji i wywaleniu oszustów. Banuja i mnie.xd Po kontakcie z supportem, otrzymałem odp formulke

 • Reply
  Outlawek
  Paź 06, 2018 8:43 am

  Oczywiście nadal nie naprawili błędu, który pojawia się przy przelogowaniu. Trzeba zamknąć grę i ponownie ją uruchomić. Kutafony.

 • Reply
  Outlawek
  Paź 06, 2018 9:10 am

  Oczywiście błędu z przelogowaniem się na inne konto nie poprawili i trzeba zamknąć aplikację, by ponownie się do niej zalogować bez błędu. Kutafony.

 • Reply
  Jakub
  Paź 06, 2018 11:14 am

  Jest Nowy event z pikachu w roli głównej.

 • Reply
  taylor
  Paź 07, 2018 11:36 pm

  Ja dość sporo poruszam się rowerem i od jakiegoś czasu zauważyłem że ostatnio bardzo mało nalicza km do pokonanego rzeczywistego dystansu jadąc z tą samą prędkością

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.