News 54

3 generacja – wszystkie nowości!

Wczorajszy wieczór upłynął pod znakiem kilkudziesięciu nowych pokemonów z trzeciej generacji. Dziś, gdy emocje już nieco opadły, przyjrzyjmy się wszystkim nowościom i ciekawostkom.

Do gry trafiła część pokemonów z regionu Hoenn – w tym momencie mamy ich 50. Jednak nowe stworzenia to nie jest jedyna nowość jaką możemy zobaczyć w grze. Poniżej zbiorcza lista wszystkiego co musicie wiedzieć o zmianach po wejściu trzeciej generacji.

3 generacja

Poniżej ładna ikonografika, na której znajdziecie wszystkie dostępne dotąd pokemony z trzeciej generacji. Podejrzewa się, że Plusle/Minun oraz Seviper/Zangoose to stworzenia regionalne, ale nie znamy jeszcze dokładnych granic lub warunków ich występowania. Pokemonami dostępnymi tylko z raidów są Mawile i Absol

aVnROnI

EDIT: Według dotychczasowych raportów Seviper i Minun to pokemony regionalne dla Europy, Azji i Australii a Zangoose oraz Plusle dla obu Ameryk i Afryki.

Zdjęcie użytkownika PokemonGo Polska.

System pogody

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom i domysłom system pogody nie został dodany do gry później – został on włączony dokładnie w tym samym momencie co nowe pokemony. Co warto wiedzieć?

Rodzaje pogody i typy, które otrzymują od nich bonusy:

  • Sunny/clear – trawiasty, ognisty, ziemny
  • Rainy – wodny, elektryczny robaczy
  • Partly cloudy – normalny, kamienny
  • Cloudy – wróżka, walczący, trujący
  • Windy – latający, smoczy, psychiczny
  • Snow – lodowy, stalowy
  • Fog – mroczny, duch

Pogodę w waszym otoczeniu i jakie typy otrzymują od niej aktualnie bonusy możecie sprawdzić po naciśnięciu na ikonę znajdującą się nad paskiem radaru.

Pokemony, którym sprzyja obecnie panująca w waszej okolicy pogoda są oznaczone białymi wirującymi kręgami i pojawia się ich zdecydowanie więcej. Jakie oprócz tego bonusy zapewnia pogoda?

  • Więcej Stardustu za łapanie pokemonów o danym typie,
  • Ataki określonych typów są silniejsze,
  • Pokemony te mogą mieć o 5 wyższy lvl niż zwykle (stąd pokemony aż do poziomu 35 na dziko i z raidów) i prawdopodobnie gwarantowane IV powyżej 50%.

Nowe bossy raidów i… shiny

Niantic już dawno pokazało nam, że system raidów jest dla nich zdecydowanie jedną z najważniejszych funkcjonalności w grze. Trudno się więc dziwić, iż po dodaniu kolejnej części trzeciej generacji (po pokemonach duchach) kolejne pokemony stały się bossami raidów. Niestety, obecnie nie da ich się złapać na dziko.

  • Mawile – raid poziomu 2
  • Absol – raid poziomu 4

Co ciekawe, oba te pokemony mogą występować w wersji shiny.

Pokemony z trzeciej generacji w jajkach

Jak dotąd potwierdzono, że następujące pokemony wykluwają się z jajek:

  • 2km: Gulpin, Zigzagoon, Poochyena, Wurmple, Spoink, Skitty
  • 5km: Torchic, Mudkip, Treecko, Shroomish, Makuhita, Wynaut, Azurill
  • 10km: Ralts, Slakoth

Wynaut i Azurill to nowe baby pokemony, kolejne preewolucja Wobbuffeta oraz Marilla.

Zmiany w atakach

Poniżej lista znanych zmian w atakach pokemonów:

  • Gyarados: dodano Waterfall, usunięto Dragon Tail (fast)
  • Rhydon: dodano Surf, usunięto Megahorn (charge)
  • Suicune: dodano Snarl, usunięto Hidden Power (fast)
  • Feraligatr: dodano Waterfall, usunięto Water Gun (fast)
  • Politoed: dodano Surf, usunięto Earthquake (charge)
  • Kingdra: dodano Waterfall, usunięto Water Gun (fast)
  • Lapras: dodano Surf, usunięto Ice Beam (charge)
  • Seaking: dodano Waterfall, usunięto Poison Jab (fast)

Zmiany w statystykach

  • Ho-Oh dostał buffa i… niedługo później wrócił do swoich starych statystyk.
  • Slaking został osłabiony o około 9%.
  • Groudon został osłabiony o około 9%.

Różne

  • Ewolucja Wurmple w kolejno Cascoona i Silcoona jest losowa.

Wszystkie dostępne ataki dla nowych pokemonów znajdziecie tutaj: https://thesilphroad.com/catalog

Wystarczy kliknąć na ikonę danego pokemona by przejść do jego karty.

Battle parties

Na ekranie kolekcji pojawiła się nowa zakładka – „party”. W niej stworzycie do 5 drużyn pokemonów, które potem od razu możecie wybrać podczas walki w gymie lub na raidzie. Funkcja jest jeszcze w fazie testów.

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/7iilf3/comprehensive_running_list_of_gen_iii_newsupdates/

54 komentarze

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Gru 09, 2017 1:35 pm

    czekamy na 4 generacje, bo 3 mam już od wczroaj w 70%. to byla dluga noc 😀

    • Reply
      Bruu501
      Gru 09, 2017 2:32 pm

      Wczoraj dodali dopiero 50 stworkow, nie cala generacje

      • Reply
        Wooper
        Gru 09, 2017 7:03 pm

        Prosze Cię trolluje, ja póki co mam 18/40 zanotowanych. Fajnie w końcu coś nowego.

    • Reply
      wuteefek
      Gru 09, 2017 2:36 pm

      a potem będą narzekać, że nudno, nic się nie dzieje.. ehh

    • Reply
      Wiktor
      Gru 10, 2017 4:41 pm

      Ciekawe jak po nocy zlapales Mawile czy Absola skoro sa tylko na raidach 🙂

    • Reply
      grubson
      Gru 10, 2017 6:34 pm

      Trol czy nie trol ale twoj komentarz idealnie ilustruje ze ruch niantic z rozdzieleniem 3 gena na kilka tur jest genialny. Gdyby dali na raz to najwieksze nerdy juz po 2 dniach wrzeszczalyby ze nie ma co robic i chca 4 gena a tak emocje beda dawkowane.

  • Reply
    bart
    Gru 09, 2017 2:15 pm

    „Ho-Oh dostał buffa i… niedługo później wrócił do swoich starych statystyk.”
    Wszystkie strony podają nowe CP 4k i 100IV z rajdu to 2321 ? czy to prawda ? czemu mam stare hooh nie zmienione ?

  • Reply
    Bruu501
    Gru 09, 2017 2:32 pm

    Uwaga info: Seedot także wykluwa się z 5km – sprawdzone 🙂

  • Reply
    Slepszy
    Gru 09, 2017 3:09 pm

    Minun oraz Seviper złapałem pod Lublinem więc albo nie są regionalne albo tu mają swój rejon

    • Reply
      Ivrin
      Gru 09, 2017 7:00 pm

      Tu mają swój rejon 😉

    • Reply
      Melu
      Sty 21, 2018 6:54 pm

      Dziś w Lublinie złapałam Zangoose. I zastanawiam się czy jako niedzielny gracz nie ogarnęłam, że jest jakiś event, trafił mi się ciekawy bug, czy też w artykule jest błąd

  • Reply
    Kwadraty
    Gru 09, 2017 3:19 pm

    Wczoraj zlapalem na dziko vaporeona 2700cp… Niezle moj wczesniejszy z ewolucji ktorego maksowalem od roku ma 2800 :/

  • Reply
    Xx
    Gru 09, 2017 3:49 pm

    Co z tym smokiem?

  • Reply
    Mati 19913
    Gru 09, 2017 6:03 pm

    Gdzie w necie mogę znaleźć koszty evolucji ?

  • Reply
    Mati 19913
    Gru 09, 2017 6:03 pm

    Gdzie w necie mogę znaleźć koszty evolucji?

  • Reply
    matthews
    Gru 09, 2017 6:04 pm

    Seviper u mnie pierwszym Pokemonem z 3gen (oprócz duchów). A pogoda… ‚extreme’, także nie wiem :p

  • Reply
    sool
    Gru 09, 2017 6:50 pm

    Nie wychodząc dziś z domu mam 8 nowych wpisów w pokedeksie. A u mnie w domu respią się raptem 2 paki na godzinę… Więc te 50 to kwestia 3-4 dłuższych spacerów i znowu nudaaaa.

  • Reply
    ciemoooo
    Gru 09, 2017 6:52 pm

    Seviper i Plusle były u mnie na radarze, więc na pewno nie są to regionalne pokemony, albo dostaliśmy je aż 2

    • Reply
      Ivrin
      Gru 09, 2017 6:58 pm

      Nie rozumiem toku myślenia – a jak Mr. Mime jest u ciebie na radarze to nie znaczy, że jest regionalny? 😀

      • Reply
        Wooper
        Gru 09, 2017 7:08 pm

        Czepiasz się, pewnie chodziło mu o występowanie tych poków w naszym regionie. A co do ciemno to możliwe, że był to minun, jeśli widziałeś tylko kontury. Póki co tylko je widzę, plusików nie napotkałem jeszcze

        • Reply
          ciemoooo
          Gru 09, 2017 7:23 pm

          No właśnie chodziło mi o to ze raczej marne szanse żeby az tak nam się poszczescilo zebysmy 2 regionalne poki dostali.
          a co do pluslea to tak, widzilem kontury alejak w grafice u gory mial glowe w lewo zwrocona

          • Wooper
            Gru 09, 2017 7:31 pm

            Sorki napisałem ciemno, zamiast ciemoooo xD akurat zbiegiem okoliczności, mam na radarze minuna i ma w lewo zwróconą głowę.

          • Ivrin
            Gru 09, 2017 8:05 pm

            Ale to już potwierdzone, że Minun i Seviper występują w Europie, Azji i Australii a Plusle oraz Zangoose w obu Amerykach i Afryce. Nie wiem czy „poszczęściło” skoro każda połowa świata ma po dwa nowe regionalne.

  • Reply
    ciemoooo
    Gru 09, 2017 7:43 pm

    @Wooper 😀 Tym razem ja się pomyliłem. MIałem na myśli jego lewą 😀 w każdym razie cień jest jak grafika Pluslea tutaj 😀

  • Reply
    ciemoooo
    Gru 09, 2017 7:44 pm

    A może to Minum był. Teraz już nie wiem sam

  • Reply
    Turok
    Gru 09, 2017 8:06 pm

    Zajebiste zmiany pogodowe. Aż 3 weedle mi się dzisiaj pojawiły! dobra zmiana!

    • Reply
      Adamos
      Gru 11, 2017 12:53 am

      Weedle to staty w górę więc lepiej niż inne gruzy.

  • Reply
    Prajdo
    Gru 10, 2017 2:21 am

    Ciekawe kiedy dodadzą pozostałe pokemony. Ja nadal musze czekać na Lotada.

  • Reply
    Giovanni Zespół R
    Gru 10, 2017 8:19 am

    moim zdaniem Haryiama powinna być regionalnym pozdro dla kumatych

    • Reply
      grubson
      Gru 10, 2017 6:41 pm

      Obawialem sie tego ale na szczescie sie mylilem. Ewoluowalnych raczej nie daja jako regiony. I cale szczescie bo ten twist to idiotyzm. Ogolnie na kolejnego regiona obstawiam Solrock (Ameryka Lacinska).

  • Reply
    pok
    Gru 10, 2017 8:28 am

    gdzie jest salmance?^^ na reklamie pokazywali:D

    • Reply
      Wooper
      Gru 10, 2017 12:34 pm

      Przecież wyraźnie jest napisane, że dali tylko część pokemonów do załapania…

  • Reply
    pok
    Gru 10, 2017 1:04 pm

    ale reklamowali ze będzie możliwy:D

    • Reply
      Wooper
      Gru 10, 2017 2:51 pm

      Pewnie dodadzą później 😀

  • Reply
    Trabek
    Gru 10, 2017 1:56 pm

    Od kiedy poki z gymow wracaja z pelnym hp? To jakis bug, czy tak juz zostanie?

  • Reply
    bart
    Gru 10, 2017 2:05 pm

    ale bajecznie prosta teraz gra się stała, spacer po starym mieście i 5x Machop od 1000CP do 1200CP wszystkie 75-85% IV już mi się odechciało solować Machampy które mająmarne CP i IV nie zawsze bliskie ideału.
    dziś słonecznie to tez uzbierałem z 4 eevee 800-850 CP każda 85% IV nie wspomnę już o Geodude gdzie straciłem motywację do ewoluowania 100% iv z jajka 630CP jak na dziko mam 1050CP 80% IV

    • Reply
      Wooper
      Gru 10, 2017 3:06 pm

      Swoim ostatnim zadaniem, sam odpowiedziałeś sobie jak małe znaczenie (póki co) ma IV w tej grze, więc nie wiem czym się tak ekscytować. Sam nie ewoluuję poka z bardzo niskim IV, ale też nie zbieram i nie szukam obsesyjnie ideału. Także nie wiem po co sobie zaprzątać głowę kolejnym Machopem, (ja ich nawet już nie łapię) skoro weszła 3 generacja 🙂

      • Reply
        bart
        Gru 10, 2017 4:59 pm

        Ja sobie zawracam głowę bo szkoda obojętnie przejść obok geooduta 1200CP , a nowa generacja to padaka i tylko 2-3 poki mają jakiekolwiek znaczenie zwłaszcza Slakoth (całe szczęście że na wiejskich terach jest go tyle że nie muszę marnować rare candy by mieć Slakinga) reszta poków czystko kolekcjonerka bezużyteczna do gymów i rajdów.

        • Reply
          grubson
          Gru 10, 2017 6:48 pm

          Zaraz… Slakoth jest przypisany do wiejskich? To by sie nawet kleilo bo mieszkajac w centrum Poznania moge sobie tylko o nim pomarzyc, raz bodaj go na mapie widzialem. Ile masz na ten moment candy i w jakim dokladnie rejonie mieszkasz?

          • bart
            Gru 10, 2017 8:11 pm

            @grubson – mieszkam 30km od Warszawy , jadąc na nocne łowy przez lasy odkryłem że są tam Slakoth, dziś był dobry dzień na łapanie pokemonów typu „normalny” i bez mapki wpadło 35 candy + kandydat do ewolucji 28 lvl i 86% , jutro jeśli pogoda dopisze i w PGO będzie znów zwiększona ilość poków typu normalnego może się przyłożę i z mapką zbiorę 60 candy. Na pewno dużo tych pokemonów jest na terenach zielonych dookoła miast w przypadku Warszawy – Piastów.

        • Reply
          Wooper
          Gru 10, 2017 7:38 pm

          Rozumiem, jednak nie do końca się zgadzam. Każdy ma swoje podejście mnie wystarczą, moje dwa Tyrki, prawie 100% IV jeszcze z jajek. Machopy też masakra, ile się nazbierałem żeby mieć dobrego Machampa. Żadnego z wymienionych nie mam z raidów. Bo po prostu nie potrzebuję mieć ich 10. A co do wypomnianej 3 generacji, nawet nie myślę o użyteczności w walce czy gymach, miałem na myśli aspekt kolekcjonerski. U mnie w parku jest nest Seedotów, bardzo lubię Shiftry. A Slakothów złapałem póki co dwa.

  • Reply
    R
    Gru 10, 2017 4:19 pm

    A teraz mądrość Pokemon Go: siedzę w domu, poksy włączone. Jako, że mam nesta w chałupie, to czekam aż może coś się zrespi. Nic się nie respi, a ikonka pogodowa jakoś dziwnie wygląda jak wykrzyknik. Klikam i otrzymuję komunikat o ekstremalnych warunkach pogodowych i że jest niebezpiecznie i pokemony tego nie lubią. Faktycznie u mnie śnieżyca i żywego ducha za oknem nie ma. Patrzę dalej na pobliską arenę, bo widzę że jest raid. Co na rajdzie? Oczywiście legenda… Gdzie tu ku… sens? Człowiek śniegu Yeti z rodziną przyjdzie łapać tą legendę? To tylko doskonała i przemyślana gra Pokemon Go, ale nie, zaraz ktoś obroni, że „w fazie testów”. A ja powiem, że ta cała hałastra twórców tej gry to chyba też jest w fazie testów. Szkoda tylko, że pieniądze, które zarabiają testowe nie są, a powinny.

  • Reply
    Wooper
    Gru 10, 2017 8:06 pm

    Mogę się mylić, ale to nie wina Pokemon Go, że jest śnieżyca. To jest chyba jakoś zaprogramowane automatycznie i losowo, kiedy i co będzie, więc trochę dziwne by było jakby raidy były odwoływane z powodu pogody. Ja stoczyłem dzisiaj raid z Mawile, ale legendy w pojedynkę nie pokonam więc muszę obejść się smakiem.

    • Reply
      R
      Gru 11, 2017 10:33 am

      Oczywiście śnieżyca nie jest winą PoGo, jeśli już to jak mawiał jeden polityk to wina innego polityka (nazwiska litościwie pominę). Jednakże te raidy mogli sobie odpuścić. Powinni być elastyczni – przecież to tylko informatyka i rzeczywistość wirtualna (!), a nie przywóz zamówionej, realnej pizzy… Naprawdę nie ma ich co tłumaczyć – to mnie właśnie wkurza, że na wszystko jest wytłumaczenie. Robię zawodowo w informatyce i klienci mojego pracodawcy nie przyjmują takich wytłumaczeń i wymówek. Wymagają i wymagania muszą być spełnianie. To jest biznes, a nie piaskownica. A Niantic porusza się właśnie w takiej piaskownicy – i to mnie boli, bo ten rozsypywany piasek wpada m.in. w moje oczy.

  • Reply
    Adamos
    Gru 11, 2017 1:00 am

    Pogoda wydaje się być powiązana z faktyczną sytuacją meteo. Zagrożenie jest faktyczne bo na poludniu polski mocno wieje i zimno.

    • Reply
      hejterhejterów
      Gru 11, 2017 2:07 pm

      W Warszawie pogoda PGO sprawdza się w 110% i jest dokładniejsza od wielu zewnętrznych aplikacji na tel. W sobotę w centrum w PGO było info że pogoda zmienia się z pochmurnej na śnieżną i 5 min później zaczął padać śnieg , a głupia zewnętrzna apka pokazywała 20 min że jest „tylko pochmurno”. To samo miałem w niedzielę 100% zgodności z realnymi warunkami atmosferycznymi. Jedynie dziś jest sprawa dyskusyjna i PGO źle pokazuje „duże zachmurzenie” vs „przebijające się słońce”.

  • Reply
    kotecek98
    Gru 11, 2017 6:05 pm

    do kiedy HO -OH ??

    • Reply
      a
      Gru 12, 2017 12:41 am

      Do czwartku chyba

  • Reply
    mondek
    Gru 12, 2017 9:27 pm

    Witam, pytam z ciekawości, bo nie daje mi to spokoju. Wiem, że można łapać pokemony do 35 lvl w odpowiednich pokom warunkach pogodowych. Mam 30 lvl i nadal łapię pokemony na 35, jest to błąd, niedopracowanie czy tak właśnie miało być?

  • Reply
    Alq
    Gru 12, 2017 9:58 pm

    Popatrzmy na ostatnie zmiany w poksach. Wszyscy się jarają systemem pogodowym, a nie ukrywam, że sam się tym początkowo podniecałem, a tymczasem to nic innego jak wciskanie ludziom dalej tych samych shitpoksów ale ‚respiących się wedle pogody’. Mowa tu o mniejszej miejscowości. Miałem nadzieję, że to chociaż trochę poprawi szanse na spotkanie czegoś ultra rzadkiego w mojej mieścinie, a tymczasem jak to mawiają wykształceni ludzie – chujnia. Przeważa u mnie pogoda cloudy i windy – czego oczekiwałem? Chociaż jednej Chansey, może więcej Slakothów, jakiś Snorlax na okrasę – co jest? WINCYJ SENTRETUFFF!!!! I PidżejóFFF !! a jak o robaki idzie to nic z 3 genki, nie, za to Łidlóf i Katerpióf sie narespiłooooo… Ło paaanie, jak ukraińców! Błędy specjalnie robię, żeby pokazać pogardę dla Niantic 🙂 Mają na prawdę ogromny potencjał, żeby rozkręcić tą grę w mniejszych miastach gdzie bieda jest zebrać ludzi na raid a tak na prawdę mają to głęboko w dupie 🙂

    • Reply
      Demento90
      Gru 15, 2017 10:02 am

      Hehehe co prawda, to prawda. Rak dla odmiany ostatnio u mnie było ‚clear’. Myślę sobie „zajebiście, ogniste poki, może będzie jakiś torchic”. I co? Pierdyliard vulpixów. Cała mieścina same vulpixy. Czy to jedyny w grze pokemon typu fire? Brawa za różnorodność. Jak zwykle oczekiwania zmasakrowane przez brutalną (nie)rzeczywistość.

  • Reply
    Venku
    Sty 06, 2018 3:31 pm

    Wczoraj złapałem Zangooza w małej wsi gdzie jest jeden pokestop czyżby migracje?????