News 36

4 generacja i AR+ dla Androida!

Ta aktualizacja zdecydowanie pokazuje, że 4 generacja jest już tuż za rogiem. Dodatkowo użytkownicy telefonów z Androidem w końcu będą mogli używać funkcji AR+.

W sklepie Google Play dla pierwszej, testowej grupy graczy został udostępniony nowy update, opatrzony numerem 0.123.1. Jego oficjalny changelog wygląda tak:

  • Pokemony pierwotnie odkryte w regionie Sinnoh pojawiają się w Pokemon GO,
  • Powiadomienia dotyczące próśb o przyjęcie do przyjaciół oraz o prezentach grupują się,
  • Pokemon GO AR+ jest teraz dostępny na wybranych urządzeniach z Androidem,
  • Możecie teraz wybrać wiele pokemonów naraz przygotowując się do walki w gymie lub uczestnicząc w raidzie,
  • Poprawki błędów oraz usprawnienia wydajności aplikacji.

Pokemonów z czwartej generacji do prawda w grze jeszcze nie ma, ale możemy się spodziewać, że niedługo po tym jak aktualizacja zostanie wymuszona na wszystkich graczach to Niantic wprowadzi do Pokemon GO nowe pokemony.

Nowością jest również oczywiście AR+ na urządzenia z Androidem – warto dodać, że tylko na te, które są wspierane przez technologię ARCore od Google

  • Lista telefonów kompatybilnych z ARCore:  https://developers.google.com/ar/discover/supported-devices

Jeśli posiadacie odpowiednie urządzenie a AR+ nie pojawiło się w grze to musicie wykonać następujące kroki:

  • Sprawdzić czy na waszym urządzeniu wersja Androida to przynajmniej Android Nougat (Android 7),
  • Pobrać ARCore ze Sklepu Google: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.ar.core&hl=pl
  • Wylogować się z gry i zalogować ponownie.

Dzięki The Silph Road wiemy co jeszcze znajduje się w kodzie nowej aktualizacji, oto najważniejsze znaleziska:

1. Wszystkie pokemony z 4 generacji

W kodzie gry znalazły się wszystkie pokemony z czwartej generacji wraz z ich dźwiękami. Teraz wystarczy, by Niantic dokonało zmian od strony serwera i wprowadziło je do gry.

2. Dźwięk Meltana i… jego ewolucji?

We wczorajszym wpisie mogliście zobaczyć nowe materiały dotyczące Meltana oraz jego potencjalnej ewolucji/innej formy. W kodzie gry znalazł się dźwięk zarówno dla samego Meltana jak i pokemona posiadającego kolejny numer w pokedexie po nim, co wskazuje na wspomnianą ewolucję/formę.

3. Nowe ataki

Do kodu gry zostały dodane nowe ataki, nie zostały one jeszcze przypisane do konkretnych pokemonów, ale wielu z nich mogą się nauczyć tylko stworzenia z pierwszych trzech dostępnych w Pokemon GO generacji – prawdopodobnie niedługo mogą nas czekać kolejne zmiany w movesetach niektórych pokemonów.

  • Skull Bash
  • Acid Spray
  • Earth Power
  • Crabhammer
  • Lunge
  • Crush Claw
  • Octazooka
  • Mirror Shot
  • Super Power
  • Fell Stinger
  • Leaf Tornado
  • Leech Life
  • Drain Punch
  • Shadow Bone
  • Muddy Water
  • Blaze Kick
  • Razor Shell

4. Nowy box

W plikach pojawiła się ikona dla nowej paczki – nie wiemy czy z jakiejś specjalnej okazji czy to po prostu nowy asset dla zwykłych sklepowych boxów:

Nowa aktualizacja na apkmirror: https://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-123-1-release/pokemon-go-0-123-1-android-apk-download/

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9n57xs/the_silph_roads_indepth_apk_teardown_of_v01231_is/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9n3q8k/just_received_this_update/

36 komentarzy

  • Reply
    asd
    Paź 11, 2018 11:54 am

    Paczka prezentu wysyłanego ze Switcha do Pokemon GO?

  • Reply
    Czaso
    Paź 11, 2018 1:42 pm

    Wraz z nowym updated doszły nowe błędy
    – brak uprawnień na aparat = białe tło wczasie łapania
    – wieszanie się gry na pokeball wczasie łapania

  • Reply
    Ktos
    Paź 11, 2018 2:04 pm

    Po tej Aktualizacji mam biały ekran przy łapaniu pokemonow

  • Reply
    Amaterasu
    Paź 11, 2018 2:57 pm

    W niektórych przypadkach żeby AR+ zadziałało trzeba wyczyścić cache i dane aplikacji i zalogować się na nowo. Jak tak zrobiłem na Galaxy S7 i działa.

  • Reply
    0406 7450 6310 Marcin
    Paź 11, 2018 5:59 pm

    Samsung A5 2017 potwierdzam AR+ działa. Czekam na włączenie 4 generacji.

    • Reply
      pimpim
      Paź 11, 2018 6:16 pm

      Co to daje takiego super?

  • Reply
    TechnoPoke
    Paź 11, 2018 6:24 pm

    Myślę że może zacząć się od dodania samych duchów z 4 generacji na halloween.

  • Reply
    Kondii
    Paź 11, 2018 8:21 pm

    Może dodadzą mi stopa wreszcie na wsi…

  • Reply
    Oskar
    Paź 11, 2018 8:28 pm

    Mimo wykonania powyższych kroków opcja włączenia AR+ nie pojawia się w ustawieniach? Wie ktoś dlaczego?

  • Reply
    M
    Paź 11, 2018 8:30 pm

    I mam po grze chyba. Po aktualizacji okno łapania białe. Redmi 4a nie ma możliwości ar. Nie widzę opcji jak wyłączyć, a na poprzedniej wersji nie da się zainstalować, bo pokazuje plik uszkodzony. Pomoże ktoś?

    • Reply
      KLIMEK81PL
      Paź 16, 2018 7:58 pm

      M
      1. Wyłącz grę
      2. Wejdź w uprawnienia aplikacji i nadaj uprawnienia dostępu do aparatu aplikacji Pokemon Go
      3. Uruchom grę
      4. Podczas łapania pokemona wyskoczy ci tradycyjne zapytanie używania trybu AR (wybierz według uznania)
      5. Powinno działać jak należy 🙂
      Mam nadzieję że pomogłem, pozdrawiam.

  • Reply
    Karolina z Obłuża
    Paź 12, 2018 12:34 am

    AR+ powoduje, że gra na Huawei Mate 20 lite się zacina. Tyle, że w Jurrasic World alive działa bez problemu. Nie wiem czym to jest spowodowane. Mój telefon obsługuje ten tryb i to jest dziwne, że tryb ar+nie chce zbyt działać jak powinien.

  • Reply
    Kapsel1987
    Paź 12, 2018 7:03 am

    Będzie sie działo… I dobrze, dla graczy z 40lvl to zbawienie

  • Reply
    ZANG
    Paź 12, 2018 7:22 am

    samsung A5(2017) ar działa ale nie ar+ nie działa zrobiłem wszystko jak w temacie

    • Reply
      Marcin
      Paź 13, 2018 1:08 am

      Arcore masz zainstalowane? Wylogowałeś się z gry i zalogowałeś ponownie?

  • Reply
    Pomarańczowy ognik
    Paź 12, 2018 2:10 pm

    Dlaczego nie widzę tej aktualizacji w. Sklepie Google. jakoś mi się nie pokazało że jest dostępna co robic?

  • Reply
    Dysiol
    Paź 12, 2018 4:09 pm

    Na xiaomi redmi note 5 nie ma jestem w szoku

    • Reply
      karpigrz
      Paź 12, 2018 9:58 pm

      czy AR+ działa komuś na LG G6 ? mam oreo i aktualną wersję gry po zainstalowaniu ARCore brak możliwości uruchomienia tej aplikacji można tylko odinstalować .

    • Reply
      pimpim
      Paź 13, 2018 12:01 pm

      Bo ten telefon w ogóle nie wspiera arcore.

      • Reply
        karpigrz
        Paź 13, 2018 6:19 pm

        wystarczyło ponownie zainstalować grę, ARCore niepotrzebne .

        • Reply
          Basia
          Paź 15, 2018 8:31 pm

          Pomoze mi ktos z ar+ na lg g6? Jesli komus udalo sie to zrobić zeby nie wyłączało gry?

  • Reply
    Dogz20
    Paź 13, 2018 8:07 am

    Na Sony Xperia XZ1 ar+ działa.

  • Reply
    Ruda Śląska
    Paź 14, 2018 11:30 pm

    Samsung S7 – działa
    Tyle że wiesza się co drugiego poka i nie działa przełącznik do wyłączania!
    Pomogło dopiero odinstalowanie ARCore

  • Reply
    fesuhus
    Paź 15, 2018 5:40 pm

    nie mam jeszcze tej nowej aktualizacjico jest nie tak Samsung s8

  • Reply
    Wrobelek003
    Paź 15, 2018 9:03 pm

    Po aktualizacji wszystkie poki straciły po ok 20 pkt HP. Teraz wszystkie muszę uleczyć.
    Ktoś też tak ma?

  • Reply
    Krzysztof018
    Paź 15, 2018 9:40 pm

    U mnie nie pokazuje Pokemona na AR+ jest tylko jego nazwa

  • Reply
    Paula
    Paź 16, 2018 8:22 am

    A u mnie biały ekran i brak możliwosci wyłączenia AR a w SETTINGS tego wogóle nie ma… tzn nie ma opcji wyłaczenia AR

  • Reply
    Pomarańczowy ognik
    Paź 16, 2018 10:04 am

    Udało się aktualizacja pokazała się jest tez nowa generacja

  • Reply
    Miguel
    Paź 16, 2018 11:41 am

    Na iOS też już weszła aktualizacja. Ale na razie poza pojawieniem się w Pokedexie zakładki Sinnoh nic innego nie widać.

  • Reply
    lukasz
    Paź 16, 2018 5:35 pm

    pojawily sie nowe poki

  • Reply
    Err
    Paź 16, 2018 5:58 pm

    Jak wylaczyc ten tryb ar? Nie widze zadnego przelacznika

  • Reply
    Emkao
    Paź 16, 2018 8:29 pm

    Ma ktoś pomysł co zrobić z białym ekranem podczas łapania pokemonów?

  • Reply
    Mistrz Sali w Alabastii
    Paź 17, 2018 9:31 am

    Ci co mają problem z AR/AR+ na Androidzie, nie są w stanie łapać Pokemonów (białe tło) powinni wyłączyć aplikację, udać się do ustawień, następnie zakładka aplikacje, Pokemon GO i w jej uprawnieniach przyznać dostęp do aparatu/kamery. Po ponownym uruchomieniu Pokemon GO pojawi się Wam przy łapaniu Pokemona ekran z Pikachu i informacja od AR/AR+ z opcją jej wyłączenia.

    Pozdrawiam.

  • Reply
    Jab1920
    Paź 18, 2018 8:33 pm

    Wraz z nowa aktualizacja pojawił sie bialy ekran tak jak powyżej. Zrobiłem wszystko co moglem to znaczy: najpierw wymeldowalem sie i ponownie zameldowałem – nic nie pomoglo.
    Wywaliłem wszystko do kosza i ponownie ściągnąłem aplikacje – nic nie dało.
    Sprawdziłem w ustawieniach u mnie nie ma funkcji AR
    PYTANIE : co mogę jeszcze zrobić bo z moich znajomych nikt nie jest w stanie mi pomoc.
    Model: iPhone 6
    Versja IOS 12.0.1