News 20

4 generacja – wszystkie nowości

W końcu doczekaliśmy się 4 generacji w Pokemon GO – a właściwie jej pierwszej fali, bo tak jak poprzednia generacje będzie ona wprowadzana do gry stopniowo.

We wpisie zbieramy wszystkie nowości jakie zostały dostrzeżone od pojawienia się 4 generacji w grze.

Nowe pokemony 

W tym momencie doliczyliśmy się łącznie 26 pokemonów dodanych do gry w pierwszej fali. Prawdopodobnie tak jak w przypadku poprzedniej generacji niektóre trzecie formy ewolucyjne nie występują na dziko.

Dostępne na dziko rodziny ewolucyjne (pogrubione te formy, które dotąd spotkali gracze)

  • Turtwig, Grotle, Torterra

  • Chimchar, Monferno, Infernape

  • Piplup, Prinplup, Empoleon

  • Starly, Staravia, Staraptor

  • Bidoof, Bibarel

  • Kricketot, Kricketune

  • Buneary, Loppuny

Nowe pokemony regionalne (w nawiasach prawdopodobne lokacje, ustalanie dokładnych granic jeszcze trwa)

  • Pachirisu (Saskatchewan, Edmonton, Kolumbia Brytyjska, Labrador, Jekaterynburg – regiony północne/arktyczne)

  • Carnivine (Alabama, Karolina Północna/Południowa, Floryda,  Georgia – południowo-wschodnie obszary USA)

  • Chatot (Brazylia, Australia, Urugwaj, Argentyna, Afryka Południowa, Chile, Zambia, Paragwaj, Nowa Zelandia – półkula południowa)

Pokemony dostępne w jajkach

  • 2km – Kricketot, Starly
  • 5km – Piplup, Chimchar, Turtwig, Buneary
  • 10km – Riolu, Shinx

(Riolu, Lucario)

(Shinx, Luxio, Luxray)

Pokemony z 4 generacji dostępne w jajkach 10km na chwilę obecną są dostępne tylko w nich – nie spotkano ich na dziko.

Pokemony dostępne w raidach [AKTUALIZACJA]

Niantic po pewnym czasie dodało do puli raidów niektóre z nowych pokemonów:

  • T1: Bidoof, Buneary, Shinx, Kricketot

Nowe shiny [AKTUALIZACJA]

Wraz z pojawieniem się Shinx w raidach okazało się, że może występować w wariancie shiny:

Czy to wszystko na ten moment?

W tym momencie wygląda na to, że tak. Ogólnie dostępnych na świecie jest 26 pokemonów z Sinnoh, u nas 23, bo niestety żaden regionalny pokemon nas nie dotyczy.

Jak możecie przeczytać we wpisie z gry – jest to pierwsza z prawdopodobnie kilku fal nowych pokemonów, czyli Niantic kontynuuje tradycję rozpoczętą przy okazji trzeciej generacji. Wciąż czekamy na informacje o planowanej zmianie statystyk stworzeń oraz rozszerzeniu miejsca na pokemony. Kolejne nowości powinny być kwestią kilku dni.

Tajemnicze ostrzeżenia

Niektórzy z was niedługo po wejściu czwartej generacji dostali specyficzne ostrzeżenia – Niantic potwierdziło na Twitterze, że jest to przypomnienie dla niektórych graczy, że już w przeszłości otrzymali pierwsze ostrzeżenie i kolejne łamanie regulaminu może skończyć się zastosowaniem drugiego kroku (ban na miesiąc).

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9oohm1/megathread_gen_4_egg_distribution/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9ooeha/megathread_new_sinnoh_pokemon_and_wild_spawn/

20 komentarzy

  • Reply
    Bodzio
    Paź 16, 2018 11:34 pm

    Mi się to podoba, wchodzę wieczorem i jest to co chciałem przeczytać, nie mam czasu siedzieć całymi dniami i grzebać po innych zagranicznych forach czy portalach. Tutaj mam wszystko co najważniejsze w jednym miejscu, a co najważniejsze jest przejrzyście.

    Bardzo dobra robota redakcjo! Tak trzymać!
    Dziękuję i Pozdrawiam!

    • Reply
      Ivrin
      Paź 17, 2018 8:01 am

      Dziękuję serdecznie 🙂

  • Reply
    Dante031
    Paź 16, 2018 11:45 pm

    Co do ostrzeżeń, pragnę zauważyć że wiele osób które nie miały nigdy do czynienia z Apkami jak Ivgo, fly gps czy tego typu rzeczy również otrzymały ostrzeżenia. Na reddicie można było przeczytać o kolesiu który zalogował się na konto swojej Ex po pół roku i co zastał? Strike. Poza tym Samo Niantic jak dla mnie „myli” się w zeznaniach. Na tym co zamieściliście wspominanie jest jak to uznaliście, informacja o dawnych przewinieniach i ze kolejne to 30 dni(nawet jeśli ktoś zrobił coś boja wiem pół roku temu albo nawet i rok/dwa lata temu. Z drugiej strony pod ich twittem jest kolejna informacja do jednego z graczy:
    „Hi Noel, thanks for reaching out. Can you send us a DM with your Trainer Nickname so we can take a closer look? Keep in mind that this is not a strike, just a reminder of our Terms of Service.”

    Co jednoznacznie mówi że ktoś tu chyba nie wie co oficjalnie powiedzieć.

  • Reply
    John
    Paź 17, 2018 12:20 am

    Czy ktoś na również problem z trybem Ar od aktualizacji? Ja nie mogę niczego zĺapać.

    • Reply
      Aga
      Paź 17, 2018 12:24 pm

      Ja również mam problem z trybem ar, wszystko jest na biało nie widać rzeczywistości… A do tego nie mogę wyłączyć tego trybu już od dawna grałam z wyłączonym trybem ar :'(

      • Reply
        Frotterka
        Paź 18, 2018 11:57 pm

        Włącz zezwolenie dla aparatu. Po tym wejdź w grę i przy łapaniu pokemona kliknij w „maybe later” w zapytaniu o AR. U mnie pomogło

  • Reply
    Oliboh
    Paź 17, 2018 12:28 am

    Czy tylko u mnie podczas próby łapania pokemona pojawia się biały ekran? Informacja abym wyłączył AR ale brak suwaka?
    Próbowałem już na trzech modelach i nic. No może nie. DOSTAŁEM BANA – czarny ekran podczas uruchamiania gry i wyświetlają się podstawowe pokemony.

  • Reply
    Marta
    Paź 17, 2018 1:21 am

    Mi nie działają złote maliny jak lapalam pokemony z czwartej generacji.

  • Reply
    Adrian
    Paź 17, 2018 2:16 am

    Od poniedzialku wieczora wlacza mi sie tryb ar i nie chce wylaczyc nie moge przez to nic zlapac bo u mnie nie dziala ten tryb (w j5 2016 nie mam zyroskopu) jakis pomysl jak to wylaczyc i grac dalej

    • Reply
      Luksfer
      Paź 17, 2018 8:21 am

      Tak miałem z Celebi. Udawało się klikając w prawym górnym rogu ekranu. Wyskakiwał napis czy wyłączyć tryb AR

  • Reply
    Hihilolczyk
    Paź 17, 2018 7:33 am

    Przydałby się jeszcze jakiś artykuł na temat rebalansu siły poksów.

    • Reply
      Ivrin
      Paź 17, 2018 8:02 am

      Postanowiłem wstrzymać się z publikacją wpisu o tym dopóki zmiany nie powrócą do gry – Niantic wycofało je w kilkanaście minut a zawsze mogą wrócić w trochę zmienionej formy i taki wpis byłby mylący.

  • Reply
    Pawerxon
    Paź 17, 2018 8:35 am

    Obstawiam że następna fala będzie na event Halloween z Drifloonem i Drifblimem oraz Spiritombem, a na rajdach będzie Giratina.

  • Reply
    Mistrz Sali w Alabastii
    Paź 17, 2018 9:28 am

    Ci co mają problem z AR/AR+ na Androidzie, nie są w stanie łapać Pokemonów (białe tło) powinni wyłączyć aplikację, udać się do ustawień, następnie zakładka aplikacje, Pokemon GO i w jej uprawnieniach przyznać dostęp do aparatu/kamery. Po ponownym uruchomieniu Pokemon GO pojawi się Wam przy łapaniu Pokemona ekran z Pikachu i informacja od AR/AR+ z opcją jej wyłączenia.

    Pozdrawiam.

  • Reply
    Morgan
    Paź 17, 2018 10:31 am

    Jak macie biały ekran przy łapaniu to problemem będzie brak uprawnień i dostępu Pokemon GO do aparatu. Odinstalujcie i zainstalujcie na nowo, zezwólcie na dostęp i powinno śmigać, mnie pomogło 🙂

  • Reply
    Ryuumei
    Paź 17, 2018 10:48 am

    Mi wywaliło grę, kiedy miałam końcówkę Incensa i Turtwiga na radarze ;-;
    Ale chociaż Piplup już jest 🙂
    Popieram Pawerxona, duchy, Giratina i może jakiś shiny duch z poprzednich generacji i jesteśmy zadowoleni. Tylko żeby jakiś bonus do stardusta dali, bo ostatnio z tym krucho 🙂

    • Reply
      Ryuumei
      Paź 17, 2018 10:50 am

      Zapomniałam o najważniejszym,
      moje kochane Riolu już są a Shinxy są shiny *u*

  • Reply
    gab
    Paź 17, 2018 3:39 pm

    Chciałby ktoś tropiusa? 😀 Złapałam kilka na evencie

  • Reply
    Delazar000007
    Paź 18, 2018 4:58 pm

    Wie ktoś do kiedy są obecne boxy?