News 18

Abra Community Day i… płatny event w jego trakcie?

Tym razem o Community Day i jego głównym bohaterze dowiadujemy się wcześniej niż powiedziało nam o tym Niantic.

W kodzie gry, po aktualizacji ze strony serwera, pojawiły się wskazówki dotyczące kolejnego Community Day oraz dwóch (najpewniej) płatnych eventów.

Abra Community Day i płatny(?) event

Z oficjalnych informacji na temat kolejnego Community Day mieliśmy jedynie wskazówkę, która i tak dla wielu była dość oczywista:

https://twitter.com/PokemonGoApp/status/1232334478602915840

Jeśli waszym skojarzeniem była Abra to możecie dopisać sobie punkt – w kodzie pojawiły się zadania, które jasno wskazują na tego pokemona jako kolejnego bohatera Community Day.

Rodzica ewolucyjna Abry w wariancie shiny

Co ciekawe dataminerzy znaleźli również opis dla biletu na kolejne wydarzenie, w dość oczywisty sposób powiązane z nadchodzącym Community Day:

Bilet dostępu do bonusowego Special Research “Investigating Illusions” związanego z Abra Community Day 15 marca 2020, w godzinach 11:00-18:00, gdziekolwiek się znajdujesz. Szczegóły dostępne w sekcji newsów w grze.

Wymienione godziny oczywiście dotyczą samego Special Research a nie Community Day.

Wygląda na to, że po raz pierwszy w historii Pokemon GO, Community Day będzie towarzyszyć jakiegoś rodzaju (prawdopodobnie) płatne wydarzenie, które da dostęp do związanego z CD Special Research. Na pytanie “czy warto” odpowiedź poznamy dopiero gdy Niantic zdradzi nam jakieś szczegóły lub też w dzień samego Community Day – nagrody oraz pokemony z zadań są ukryte przed nami na serwerze i dopiero gdy Nowa Zelandia/Australia rozpocznie swój event, będziemy mogli coś więcej na ten temat napisać.

Płatne wydarzenie z kolejnym legendarnym/mitycznym pokemonem?

W kodzie gry znalazł się również opis drugiego biletu – na wydarzenie, które ma odbyć się tydzień po Community Day.

Bilet dostępu do specjalnego wydarzenia “A Drive to Investigate” 22 marca 2020, w godzinach 10:00-20:00 lokalnego czasu, gdziekolwiek jesteś. Szczegóły dostępne w sekcji newsów w grze.

MUSISZ GRAĆ W GODZINACH WYDARZENIA BY ZDOBYĆ WSZYSTKIE SPECJALNE BONUSY.

Opis brzmi bliźniaczo jak w przypadku przepustki do wydarzenia z Regigigasem. Najpewniej więc otrzymamy kolejnego legendarnego/mitycznego pokemona (i shiny kolejnych legend jak w przypadku Regi trio?), który później stanie się nowym bossem EX Raidów. Niektórzy gracze podejrzewają, że pokemonem tym będzie mityczny Genesect z piątej generacji – w nazwie wydarzenia pojawia się słowo “drive” a właśnie Genesect może zmieniać typ swojego flagowego ataku Techno Blast przy użyciu specjalnych dysków.

Źródła:
reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/fanwyw/abra_community_day_plus_2_ticketed_events/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/fanxo7/text_assets_pushed_new_ticketed_events_community/

18 komentarzy

  • Reply
    R
    Lut 28, 2020 8:42 pm

    Wszystko fajnie, tyle że ja jestem bardzo aktywnym graczem, a już… rzygam tymi eventami co weekend. Kobita mnie z domu wywali! Nie może być tak, że co sobota/niedziela pół dnia mam wyjęte, bo to nie przejdzie. Niech dadzą chwilę odpoczynku.
    Jakoś mi się widzi, że się uparli na maksymalizację zysku. Wszystko, ale to wszystko jest już teraz nastawione na wyciągnięcie kasy. Safari Zone, płatne eventy, 3-godzinne eventy z raidami, wreszcie te klucie nie wiadomo czego w krótkim czasie, przepustki do walk w lidze… Ludzie, dajcie trochę radości z gry, a nie kolejnego spinania pośladków na kolejny weekend i płacenia po kilkadziesiąt złotych tydzień w tydzień…!

    • Reply
      Eluwinek
      Lut 28, 2020 10:42 pm

      Ściągnij flya i graj 🙂

    • Reply
      Antrax
      Lut 28, 2020 11:17 pm

      “Niech dadzą chwilę odpoczynku.” A to od kiedy granie w poki jest obligatoryjne?? Jak chcesz, to zostań w domu czy zrób cokolwiek innego, nikt Cie nie zmusza. Niantic to firma, oczywiste, że liczą na zyski. Tak było, jest i będzie i to nie tylko w przypadku PoGo.

    • Reply
      ach
      Lut 29, 2020 1:14 am

      faktycznie trochę za dużo się dzieje, tym bardziej ze moje osiedle jest ubogie “pokemonowo”. Chociaż zatyłek to nie jest, na większe wydarzenia do centrum miasta jeżdżę co wiąże się z dodatkowym poświęceniem czasu.

    • Reply
      frojt
      Lut 29, 2020 1:40 am

      Wreszcie ktoś to głośno powiedział. Ja byłem aktywnym graczem, wydałem sporo kasy od 2018 roku a obecnie nie da się grać i żyć “normalnie”. Niantic zje własny ogon szybciej niż się tego spodziewa, bo spodziewa się na pewno.

    • Reply
      DoctorLolittle
      Mar 01, 2020 2:28 am

      7 shiny młodziaków w czapeczkach + 4 klony + armored mewtwo z atakiem i masz na to tydzień. Nawaliłem tego ile się dało. Na 12 kont. Zero shiny jak na razie. A w marcu nie zwolnią tempa, tak już zostanie.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Lut 28, 2020 10:39 pm

    Hurra. Najrzadszy shiny ever będzie do zdobycia.

  • Reply
    18glock66
    Lut 29, 2020 12:06 am

    Już nie będzie najrzadszy…ever

  • Reply
    Gracz
    Lut 29, 2020 6:55 am

    Masakra, nic się nie dzieje źle, Ciągle się coś dzieje źle….. Przecież nik nikogo nie zmusza… Zwłaszcza Do płacenia
    .
    Biorąc pod uwagę to ile jest jeszcze do przekazania z “sagi” pokemon muszą to jakoś upchać. I na pewno nie będą zwlekać 3 czy 5lat.

    • Reply
      R
      Lut 29, 2020 10:19 am

      Narzekałem wczoraj, zobacz co dzisiaj obwieścili – w marcu co weekend (!!!) raid event. To już jest powyżej wytrzymałości, zostaną im w grze już tylko YouTuberzy. Tak się już zwyczajnie nie da – w trzy dni pogoń za shiny legendą, przy czym mój rekord polowania to za 53 razem przy szansie 1:20. Nie dam rady dotrzymać tempa.

  • Reply
    romas0705
    Lut 29, 2020 7:03 am

    Gracz, masz trochę racji. Nie zapominaj jednak, że kotka też można zagłaskać na śmierć Jestem starym graczem. Expa mam już prawie na 3×40 lvl. Mieszkam w dużym mieście i… zauważam znużenie grą nie tylko u siebie. Coraz trudniej wyjść z buta na rajd i wbić do jakieś ekipy bez umowy. Teraz ekip trzeba szukać. Co weekend coś. Niby fajnie ale czy Gwiazdka byłaby gwiazdką, gdyby obchodzić ją co tydzień lub dwa? Przydałby się jakiś balans czasowy. Był okres, że nie działo się niemal nic. Teraz jedno się dobrze nie skończy a już jest coś następnego. Ze skrajności w skrajność. Nadmiar bywa różnie zabójczy co brak.

  • Reply
    Alex
    Lut 29, 2020 10:40 am

    Czy tylko ja nie doczytałem konkretnych godzin CD. Kiedyś były to godziny 11-14,a tekze 15-18. No więc..?

  • Reply
    Alex
    Lut 29, 2020 10:41 am

    No chyba że teraz będzie to 11-18,ale mocno wątpię

  • Reply
    Andrzej
    Lut 29, 2020 1:03 pm

    Podoba mi się, że po miesiącach narzekań, że w grze się nic nie dzieje i nie ma żadnych sensownych eventów dla starych graczy, teraz są narzekania, że dzieje się za dużo i nie można nadążyć 😉

  • Reply
    Piasecki88
    Lut 29, 2020 1:40 pm

    To jakiś żart?? spodziewałem się startery z Unovy a taki Abra na chuj mi go

  • Reply
    vlodibroda
    Lut 29, 2020 2:16 pm

    Jak miło czasem wejść na polską stronę i poczytać komentarze. 8 eventów w marcu nowy raid boss nowe shiny nowe poksy z unovy każdy może w marcu znaleźć coś dla siebie, a zapaleńcy mogę grindować cały miesiąc. Wszędzie ludzie się ciesza że w marcu kiedy wracają sezonowcy niantic robi tyle nowych eventów. A Polaki-cebulaki jak zwykle narzekają… Nie zapomnijcie o skarpetach zakładając sandały do wyjścia na CD.

  • Reply
    iluminati
    Lut 29, 2020 3:10 pm

    Taki marzec to ja rozumiem
    Zapraszam 6634 4185 3381 do współpracy.

  • Reply
    NieWiemAleOk
    Mar 12, 2020 11:30 pm

    Mam pytanie czy te płatne wydarzenia jak się je już kupi to sie je ma dopuki ich się nie zrobi czy tylko na dany okres czasu bo jak tak to beznadziejnie bo jestem nowym graczem i trudno zrobić jakieś zadanie bo od kilku tygodni jestem w martwym punkcie bo prubuje evolułować magikarpia w giaradosa (nie jestem pewien czy tak to się pisze) na questa na muw a nie pogardził bym darmową legendą/mitickiem bo nie mam ekipy na rajdy (jak by ktoś rozmyślał jaka to wieś że nie ma ekipy na rajdy to odrazu mówie że to Warszawa)