News 26

Adventure Sync – śledzenie dystansu bez włączonej aplikacji

Adventure Sync otwiera nowe możliwości dotyczące naliczania dystansu dla jajek/buddy w grze, nawet bez włączonej w tle aplikacji.

Na pokemongolive.com czytamy:

Eksploracja z Pokemon GO nigdy nie była prostsza wraz z nową funkcjonalnością, która pojawi się już niedługo! Adventure Sync może zapisywać wasz pokonany dystans, nawet gdy Pokemon GO nie jest uruchomione, pracując w tle, dzięki czemu możecie zdobywać cukierki oraz wykluwać jajka!

Dodatkowo, Adventure Sync będzie dostarczać tygodniowych podsumowań, gdzie zobaczycie wasz progres dotyczący inkubatorów oraz cukierków a także inne ważne statystyki aktywności. W profilu trenera możecie sprawdzić liczbę kilometrów zarejestrowanych w ciągu danego tygodnia. Zdobywajcie nagrody za każdy przekroczony cel w ciągu tygodnia i otrzymujcie powiadomienia gdy wasz buddy znajdzie cukierek lub gdy jajko jest gotowe do wyklucia!

Możecie włączyć synchronizację Adventure Sync w każdym momencie a funkcjonalność łączy się zarówno z Apple Health na urządzeniach Apple oraz Google Fit na urządzeniach z Androidem.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/adventure-sync/

Jak widzicie Niantic pracuje nad funkcjonalnością, która pozwoli mierzyć dystans dla Pokemon GO nawet gdy aplikacja nie jest włączona i będzie on zaliczany zarówno dla buddy, jak i dla aktualnie inkubowanych jajek.

Producent Pokemon GO nagrodzi nas również za pokonywanie tygodniowych celów związanych z przebytymi kilometrami – nie wiemy jeszcze jakie to będą cele i jakie otrzymamy za nie nagrody.

Nowa funkcjonalność ma synchronizować się z Google Fit na Androidzie oraz Apple Health na iOS, tak więc potrzebujecie wymienionych aplikacji by korzystać z nowej funkcji. Nie wiemy jeszcze kiedy zostanie ona uruchomiona, Niantic podaje jedynie, iż „niedługo”.

26 komentarzy

  • Reply
    Cersanit
    Paź 25, 2018 5:54 pm

    Bardzo dobre rozwiązanie.

  • Reply
    YanPavel
    Paź 25, 2018 6:24 pm

    Czy połączenie z siecią będzie konieczne podczas działania tej funkcji?

  • Reply
    Pan Piksel
    Paź 25, 2018 6:50 pm

    czy to bedzie wymagac opaski czy tylko opcji w telefonie?

    • Reply
      tojcio
      Paź 25, 2018 8:20 pm

      opcji w telefonie, google fit działa nawet bez gps poprzez sensory w telefonie

    • Reply
      PlutoVALOR
      Paź 25, 2018 8:34 pm

      Opcji w telefonie, dokładnie apki. To jak krokomierz, sam się aktywuje

  • Reply
    Kali
    Paź 25, 2018 9:53 pm

    Tylko jak to będzie działać jeśli na jednym urządzeniu korzystasz z np. dwóch kont pokemon? Będzie naliczać tylko na jednym czy wogóle?

    • Reply
      aniarb4
      Paź 28, 2018 5:02 pm

      Chyba na tym na którym jestes zalogowany.

  • Reply
    Jajasz
    Paź 25, 2018 11:28 pm

    Ech ja jeszcze potrzebuje automatycznego wstawiania jajek do Inków bo przejdę dystans zapomnę włożyć i będę chodził bezproduktywnie 😀

  • Reply
    wytrych83
    Paź 26, 2018 4:51 am

    google fit nalicza takze jazde na rowerze. w pgo bylo ograniczenie poruszanej predkosci po ktorej system nie naliczal przebytego dystansu. czy teraz z google fit bede mogl jechac 20-25 km/h i tez mi naliczy dystans do pgo?

    • Reply
      Ignacy
      Paź 26, 2018 9:26 am

      Tak będzie naliczało ponieważ nie naliczało ponieważ niantic chciało by ludzie nie grali jadąc rowerem albo samochodem ponieważ to kest niebezpieczne.

  • Reply
    Krawcupit
    Paź 26, 2018 9:33 am

    Przez chwilę mmyslałem, że Nientic Cię nam wcisnąć jakieś nowe urządzenie do zliczania km.

    • Reply
      casual
      Paź 27, 2018 9:19 am

      Nie Niantic, a Nintendo/GameFreak. Pokeball Plus. Czyli PokemonGO Plus + Joy-Con Nintendo Switch + Tamagotchi + krokomierz.

  • Reply
    krewanaa
    Paź 26, 2018 10:16 am

    Wreszcie dobre rozwiązanie dla ludzi którzy dużo chodzą. Nie trzeba włączać apki.

  • Reply
    Najlepsiak
    Paź 26, 2018 12:56 pm

    To się włączy samo czy trzeba coś ściągać ustawiać. Bo nie napisali, pytam tylko..

    • Reply
      T
      Paź 27, 2018 11:39 am

      „Nowa funkcjonalność ma synchronizować się z Google Fit na Androidzie oraz Apple Health na iOS, tak więc potrzebujecie wymienionych aplikacji by korzystać z nowej funkcji. Nie wiemy jeszcze kiedy zostanie ona uruchomiona, Niantic podaje jedynie, iż „niedługo”.”

  • Reply
    Gavornix
    Paź 26, 2018 3:34 pm

    A co z cheaterami? Już fake gps nie będą używać bo soft bany?

  • Reply
    Robert
    Lis 15, 2018 8:50 pm

    Ktoś wie jak skonfigurować Google Fit aby się synchronizowało z Pokemon GO.Bo u mnie wcale nie nalicza kroków.Samsung Galaxy J7 2017.

  • Reply
    Patryk
    Lis 19, 2018 1:16 pm

    Mi również kroki nie naliczają się w google fit, ani pokemon go. Ktos ma podobny problem ? Samsung J5 2017

  • Reply
    Patryk
    Lis 19, 2018 2:24 pm

    U mnie nie nalicza kroków ani nic w Google fit ani w pokemon go. Ktos wie czenu tak sie moze dziac ? Samsung J5 2017

  • Reply
    SHADOW
    Lis 22, 2018 9:02 am

    U mnie nalicza w aplikacji Google fit, ale nie przenosi do pokemon go a robię średnio 15km dziennie. Galaxy j7 2017

  • Reply
    Robert
    Gru 03, 2018 11:43 am

    Moim zdaniem to wcale nie warto instalować Google Fit dla Adventure Sync.To jest nie dopracowane tak jak inne „Dodatki” do Pokemon Go.

  • Reply
    ghost
    Gru 03, 2018 11:45 am

    Gogole fit działa jak chce. Raz zrobiłem 13km biegu naliczyło 10km w aplikacji, a kolejnym razem 16 km i naliczyło tylko 7km. Takim sposobem nigdy się nie wykona 50km wyzwania, chyba ze zrobi się ze 100 km, a naliczy te 50 albo i nie naliczy.

  • Reply
    BJ
    Gru 11, 2018 9:26 pm

    Niby wyłączenie funkcji oszczędzania baterii w poksach powoduje „blokadę”. Jednak wciąż nie działa… zna ktoś rozwiązanie?

  • Reply
    Narcyz666
    Gru 22, 2018 7:23 am

    Mam problem z naliczaniem dystansu w pokemonach. Google fit nie moze połączyć się z pokemonami po ostatniej aktualizacji. Ktos wie co robic?

  • Reply
    MAGBETll
    Lut 06, 2019 9:01 pm

    Czy Google fit może naliczać Km w pokemon-go gdy póki są wyłączone? Bo nie wiem.

    • Reply
      Ems
      Lut 07, 2019 3:15 am

      Gra musi być zupełnie wyłączona. W teorii, bo mi to nie działa zbyt dobrze. Mimo że w google fit mam np. 3 km wychodzone w pracy, to do gry przenosi 0,1-0,5 km.