News 27

Adventure Week – co warto wiedzieć

Od wczorajszego wieczora trwa druga już edycja eventu o nazwie Adventure Week, który nieco różni się od swojego pierwowzoru.

Zaledwie kilka godzin przed startem wydarzenia producent Pokemon GO umieścił notkę na pokemongolive.com, w której zapowiedział event i ujawnił jego główne atrakcje oraz bonusy. Wymienione zostały m. in.:

  • zwiększone spawny pokemonów typu kamiennego,
  • skrócenie dystansu buddy do 1/4,
  • bonusowe punkty doświadczenia z obracanie PokeStopami oraz gymami,
  • nowe zadania typu Field Task,
  • nowe bossy w raidach.

Jak to zwykle bywa Niantic wymieniło tylko część czekających an nas atrakcji. Czego nie znaleźliśmy w oficjalnej notce?

1. Nowe shiny!

Producent Pokemon GO nieco złamał konwencję z ostatnich tematycznych eventów, gdzie dodawał przede wszystkim shiny wersje pokemonów z trzeciej generacji. Tym razem wszystkie nowe, odmienne kolorystyczne wersje zostały wprowadzone dla stworzeń z pierwszej generacji taki jak:

  • Kabuto/Kabutops
  • Omanyte/Omastar
  • Aerodactyl

Q5zM16AduFNWZB_dXBnE3nzmgl0PTBWT81nZ227QjznOWeExGs

2. Nowe questy

Co prawda Niantic wspominało w oficjalnej notce o nowej porcji questów Field Research związanych z wydarzeniem, ale nie znaliśmy ich dokładnej treści oraz nagród. Teraz już wiemy, że są to zadania takie jak:

Zadanie Nagroda
Spin 2 Pokestops you haven’t visited before (przekręcenie dwoma wcześniej nieodwiedzonymi PokeStopami) Onix
Earn 3 Buddy Candies (zdobycie trzech cukierków z buddy) Kabuto
Hatch 3 Eggs (wyklucie 3 jajek) Omanyte
Evolve Kabuto or Omanyte (ewolucja Kabuto lub Omanyte) Aerodactyl
Hatch 2 Eggs (wyklucie 2 jajek) 1x Rare Candy

3. Nowe bossy raidów 

Tak jak w przypadku questów Niantic wspominało, że pojawią się nowe raid bossy, ale jako przykład wymieniono jedynie Aerodactyla. Pełna lista obecnie występujących bossów poniżej:

  • Tier 1: Kabuto, Omanyte, Anorith, Lileep, Magikarp
  • Tier 2: Magcargo, Nosepass, Sudowoodo, Mawile
  • Tier 3: Shuckle, Solrock/Lunatone, Aerodactyl, Machamp
  • Tier 4: Rhydon, Golem, Tyranitar, Absol, Aggron
  • Tier 5: Latios/Latias, Ho-Oh

Niestety Solrock i Lunatone występują w raidach tylko w regionach gdzie wcześniej były już przypisane.

4. Bonus doświadczenia dla PokeStopów i… nie tylko

Niantic dość enigmatycznie napisało o bonusowych punktach doświadczenia za obracanie PokeStopami oraz gymami, szczególnie jeśli chodzi o nowo odkryte punkty. Jak to wygląda w praktyce?

  • Zamiast bazowego 50XP otrzymujemy 100XP (x2);
  • Bonus za obrócenie nowego PokeStopu został zwiększony z 200XP do 2000XP (x10).

Za obrócenie PokeStopem, którego wcześniej nie odwiedziliście to otrzymacie 2100XP lub 4200XP jeżeli użyjecie Lucky Egga.

Jak się okazało również raidy otrzymały bonus do punktów doświadczenia – legendarne raidy zamiast standardowy 10 tys. punktów zaczęły dawać 17 tys. punktów doświadczenia. Nie wiemy czy to zamierzony bonus czy też błąd, który zostanie poprawiony.

5. Nowe paczki

Tradycyjnie w sklepie gry pojawiły się nowe promocyjne paczki:

Special Box Great Box Ultra Box
Incense 3 6
Inkubator 3
Super Inkubator 6 12
Lucky Egg 5 8 15
Lury 6 15
Raid Passy 8
Cena (PokeCoins) 480 780 1480

Jeśli najbardziej cenicie sobie Raid Passy to niestety tym razem boxy zdecydowanie nie są im poświęcone. Największą promocją (biorąc pod uwagę również inne przedmioty dodane w paczkach) zostały objęte Super Inkubatory w Ultra Boxie.

Mimo swojej wymownej nazwy (Adventure Week) event potrwa do 5 czerwca.

27 komentarzy

  • Reply
    MarKJuN06
    Maj 25, 2018 12:34 pm

    a gdzie w Katowicach mogę złapać Kangaskhana, Taurosa, Unown, Heracrossa, Corsola
    Illumise czy też Torkoala, o Solrocku czy Tropiusie nie wspomnę !!! a może chociaż Relicanth do mojego Poka. Czy ktoś, coś podpowie …

    • Reply
      GoTrener
      Maj 29, 2018 10:43 pm

      Nigdzie, regionalne pokemony są przypisane do określonego regionu.

  • Reply
    patrykknights
    Maj 25, 2018 12:51 pm

    Super sprawa , że event potrwa , aż do 5 czerwca !

  • Reply
    bart
    Maj 25, 2018 2:54 pm

    Jak każdy tematyczny event – super , miło że względem tych rok temu doszło wszystkiego więcej: więcej shiny, więcej roboty bo questy i rajdy.

    „Za obrócenie PokeStopem, którego wcześniej nie odwiedziliście to otrzymacie 2100XP lub 4200XP jeżeli użyjecie Lucky Egga.” – kosmos jeden szybki spacer + przejazd autobusem łącznie 15 min i 100tyś expa wpadło i 15 min jeszcze jajka zostało

    • Reply
      evoLucjan
      Maj 26, 2018 7:04 am

      Ty to masz dobrze bo miasto duze, ja w swoim mam z 10 nieobracanych i to wszystko. Teraz to by mi pasowala wycieczka do Rzymu czy Barcelony, tam pokestopy sa co kilkanascie metrow i wtedy expa mozna nabic. Z jajkiem to jeden dzien i 40lvl dobity, a brakuje mi 6 mln;-)

  • Reply
    Tom
    Maj 25, 2018 3:30 pm

    Czy te 2100 XP występuje również dla nowego gymu?

  • Reply
    Sebek
    Maj 25, 2018 3:49 pm

    skrócenie dystansu buddy do 1/4,

    zmieniłem buddy na Kyogre i mam 0 z 5km ;/
    Tak w ogóle co najlepiej ustawić na Buddy?

    • Reply
      PlutoVALOR
      Maj 25, 2018 9:17 pm

      Masz 5km na buddy bo normalnie on ma 20km.
      Co najlepiej? To co potrzebujesz do wzmacniania najbardziej

      • Reply
        gosc
        Maj 25, 2018 10:46 pm

        OMG 20km na 1cuksa :O Myślałem, że 5km najwięcej, ok dzięki za info 😉

    • Reply
      evoLucjan
      Maj 26, 2018 6:57 am

      Ja na buddy mam beedrilla 100% i mam na nim 500 km prawie. Najlepsza opcja do questow i na masowe ewolucje bo teraz cuksy to i bez chodzenia wpadaja. Co do legend na buddy to czy sie oplaca sam nie wiem. Chyba wole o rare candy powalczyc niz wychodzic. Za raid 3 tier mozna dostac 4-6 jak dobrze trafisz, a to nawet teraz 20-30 km.

      • Reply
        PlutoVALOR
        Maj 26, 2018 10:25 pm

        Dokładnie. Od poczatku raidow wzmocnilem do 35,5 lvl na rare candy ptaki, entei, groundona i teraz zaczynam kyogre

      • Reply
        DawidPolakL
        Maj 27, 2018 7:03 am

        Dobry żart haha. Po kiego komu beedrril skoro tyle weedleya . No to ja na bady ustawie pidgeya hahaha

        • Reply
          evoLucjan
          Maj 27, 2018 8:27 am

          Nie widze w tym nic smiesznego XD Jak bym mial pidgeya 100% to ustawilbym jego. Beedill ma swoje zalety, cukieras co km a mam ich ze 4500 na masowe evolucje. No i inna ciekawa( przynajmniej dla mnie ) rzecz to Beedill ma mega evolucje ktora moze miec okolo 3000cp, jest to wiec dosc przyzwoity wynik.

          • Nikado
            Maj 27, 2018 8:04 pm

            Śmieszne jest to bo weedli jest wszędzie pełno. Jeden schwytany i odesłany to 4 cukierki. A te pokemony są co kilka czy kilkanaście metrów

          • evoLucjan
            Maj 28, 2018 6:46 am

            To jesli bede potrzebowac rady zgosze sie do ciebie Nikado. Narazie nie mam potrzeby trzymania czegos lepszego na buddy, a do questow te na 1km sa najlepsze. A ty jakim buddy sie pochwalisz?

  • Reply
    Wojci3ch
    Maj 26, 2018 4:29 pm

    GDLEWRSX 7/10 na monetki do poksów

  • Reply
    gracz
    Maj 26, 2018 7:12 pm

    Jest 4250 XP na jajku za nowy pokestop. Nie wiem czy to jakiś błąd, ale dla mnie gra nie nalicza żadnego bonusu za kręcenie nowymi gymami.

  • Reply
    Pzdr
    Maj 27, 2018 1:36 am

    Czy jest dużo larvitarów?

    • Reply
      Lana
      Maj 27, 2018 5:39 pm

      Całe zero do tej pory widziałam…

  • Reply
    Bozon
    Maj 27, 2018 9:47 am

    Ja mam obecnie magikarpia bo u mnie słabo z jego występowaniem. a do specjala potrzebuję ewoluować więc jak znalazł hehe

  • Reply
    zbyniot
    Maj 27, 2018 9:32 pm

    dziś wsiadłem na rower i objechałem większość pokestopów w mieście i upolowałem zadanie z aerodactylem 🙂

    • Reply
      DawidPolakL
      Maj 28, 2018 9:52 am

      Ja też wczoraj pośmigałem rowerem. Pięknie candy budy wpadają zwłaszcza że na jednym koncie mam ustawionego karpika.

  • Reply
    Levy
    Maj 27, 2018 11:34 pm

    U mnie nie ma shiny. Ślimaków i tych drugich brązowych złapałem juz conajmniej 200 każdego i nic. We wtorek jadę w delegację po kraju. Może coś złapie. Ale to frustrujące.

    • Reply
      DawidPolakL
      Maj 28, 2018 9:48 am

      A ja tym się nie przejmuję. Makuchite szukałem na potęgę i nie trafiłem. Lugie mam dwie ale na słabszym koncie, Ho oh nie wpada. Meditite przyszedł sam do domu. Po prostu duuuuuużo zależy od szczęścia. Ja do shiny i setek akurat farta nie mam więc na miękko, wpadnie to wpadnie nie to nie. Wygląda na to że im bardziej chcemy tym bardziej po prostu nie trafiamy.

  • Reply
    Anetos
    Maj 28, 2018 11:12 am

    Dokladnie. Mi wczoraj po 4godzinnej przechadzce nie wpadl zaden shiny. A po przyjsciu do domu zlapalam shiny kabuto.
    Makuchity i medito nie zlapalam.
    Charmandera tez nie…

  • Reply
    MarKJuN06
    Maj 30, 2018 11:04 am

    A Mewtwo jako mój Buddy nie uzyskała skrócenia dystansu do 1/4! czy to błąd, czy jakiś „fatalny” wyjątek? nigdzie nie było mowy o wyłączeniu legend z tej „premii