News 27

Adventure Week – co warto wiedzieć

Od wczorajszego wieczora trwa druga już edycja eventu o nazwie Adventure Week, który nieco różni się od swojego pierwowzoru.

Zaledwie kilka godzin przed startem wydarzenia producent Pokemon GO umieścił notkę na pokemongolive.com, w której zapowiedział event i ujawnił jego główne atrakcje oraz bonusy. Wymienione zostały m. in.:

  • zwiększone spawny pokemonów typu kamiennego,
  • skrócenie dystansu buddy do 1/4,
  • bonusowe punkty doświadczenia z obracanie PokeStopami oraz gymami,
  • nowe zadania typu Field Task,
  • nowe bossy w raidach.

Jak to zwykle bywa Niantic wymieniło tylko część czekających an nas atrakcji. Czego nie znaleźliśmy w oficjalnej notce?

1. Nowe shiny!

Producent Pokemon GO nieco złamał konwencję z ostatnich tematycznych eventów, gdzie dodawał przede wszystkim shiny wersje pokemonów z trzeciej generacji. Tym razem wszystkie nowe, odmienne kolorystyczne wersje zostały wprowadzone dla stworzeń z pierwszej generacji taki jak:

  • Kabuto/Kabutops
  • Omanyte/Omastar
  • Aerodactyl

Q5zM16AduFNWZB_dXBnE3nzmgl0PTBWT81nZ227QjznOWeExGs

2. Nowe questy

Co prawda Niantic wspominało w oficjalnej notce o nowej porcji questów Field Research związanych z wydarzeniem, ale nie znaliśmy ich dokładnej treści oraz nagród. Teraz już wiemy, że są to zadania takie jak:

ZadanieNagroda
Spin 2 Pokestops you haven’t visited before (przekręcenie dwoma wcześniej nieodwiedzonymi PokeStopami)Onix
Earn 3 Buddy Candies (zdobycie trzech cukierków z buddy)Kabuto
Hatch 3 Eggs (wyklucie 3 jajek)Omanyte
Evolve Kabuto or Omanyte (ewolucja Kabuto lub Omanyte)Aerodactyl
Hatch 2 Eggs (wyklucie 2 jajek)1x Rare Candy

3. Nowe bossy raidów 

Tak jak w przypadku questów Niantic wspominało, że pojawią się nowe raid bossy, ale jako przykład wymieniono jedynie Aerodactyla. Pełna lista obecnie występujących bossów poniżej:

  • Tier 1: Kabuto, Omanyte, Anorith, Lileep, Magikarp
  • Tier 2: Magcargo, Nosepass, Sudowoodo, Mawile
  • Tier 3: Shuckle, Solrock/Lunatone, Aerodactyl, Machamp
  • Tier 4: Rhydon, Golem, Tyranitar, Absol, Aggron
  • Tier 5: Latios/Latias, Ho-Oh

Niestety Solrock i Lunatone występują w raidach tylko w regionach gdzie wcześniej były już przypisane.

4. Bonus doświadczenia dla PokeStopów i… nie tylko

Niantic dość enigmatycznie napisało o bonusowych punktach doświadczenia za obracanie PokeStopami oraz gymami, szczególnie jeśli chodzi o nowo odkryte punkty. Jak to wygląda w praktyce?

  • Zamiast bazowego 50XP otrzymujemy 100XP (x2);
  • Bonus za obrócenie nowego PokeStopu został zwiększony z 200XP do 2000XP (x10).

Za obrócenie PokeStopem, którego wcześniej nie odwiedziliście to otrzymacie 2100XP lub 4200XP jeżeli użyjecie Lucky Egga.

Jak się okazało również raidy otrzymały bonus do punktów doświadczenia – legendarne raidy zamiast standardowy 10 tys. punktów zaczęły dawać 17 tys. punktów doświadczenia. Nie wiemy czy to zamierzony bonus czy też błąd, który zostanie poprawiony.

5. Nowe paczki

Tradycyjnie w sklepie gry pojawiły się nowe promocyjne paczki:

Special BoxGreat BoxUltra Box
Incense36
Inkubator3
Super Inkubator612
Lucky Egg5815
Lury615
Raid Passy8
Cena (PokeCoins)4807801480

Jeśli najbardziej cenicie sobie Raid Passy to niestety tym razem boxy zdecydowanie nie są im poświęcone. Największą promocją (biorąc pod uwagę również inne przedmioty dodane w paczkach) zostały objęte Super Inkubatory w Ultra Boxie.

Mimo swojej wymownej nazwy (Adventure Week) event potrwa do 5 czerwca.

27 komentarzy

  • Reply
    MarKJuN06
    Maj 25, 2018 12:34 pm

    a gdzie w Katowicach mogę złapać Kangaskhana, Taurosa, Unown, Heracrossa, Corsola
    Illumise czy też Torkoala, o Solrocku czy Tropiusie nie wspomnę !!! a może chociaż Relicanth do mojego Poka. Czy ktoś, coś podpowie …

    • Reply
      GoTrener
      Maj 29, 2018 10:43 pm

      Nigdzie, regionalne pokemony są przypisane do określonego regionu.

  • Reply
    patrykknights
    Maj 25, 2018 12:51 pm

    Super sprawa , że event potrwa , aż do 5 czerwca !

  • Reply
    bart
    Maj 25, 2018 2:54 pm

    Jak każdy tematyczny event – super , miło że względem tych rok temu doszło wszystkiego więcej: więcej shiny, więcej roboty bo questy i rajdy.

    “Za obrócenie PokeStopem, którego wcześniej nie odwiedziliście to otrzymacie 2100XP lub 4200XP jeżeli użyjecie Lucky Egga.” – kosmos jeden szybki spacer + przejazd autobusem łącznie 15 min i 100tyś expa wpadło i 15 min jeszcze jajka zostało

    • Reply
      evoLucjan
      Maj 26, 2018 7:04 am

      Ty to masz dobrze bo miasto duze, ja w swoim mam z 10 nieobracanych i to wszystko. Teraz to by mi pasowala wycieczka do Rzymu czy Barcelony, tam pokestopy sa co kilkanascie metrow i wtedy expa mozna nabic. Z jajkiem to jeden dzien i 40lvl dobity, a brakuje mi 6 mln;-)

  • Reply
    Tom
    Maj 25, 2018 3:30 pm

    Czy te 2100 XP występuje również dla nowego gymu?

  • Reply
    Sebek
    Maj 25, 2018 3:49 pm

    skrócenie dystansu buddy do 1/4,

    zmieniłem buddy na Kyogre i mam 0 z 5km ;/
    Tak w ogóle co najlepiej ustawić na Buddy?

    • Reply
      PlutoVALOR
      Maj 25, 2018 9:17 pm

      Masz 5km na buddy bo normalnie on ma 20km.
      Co najlepiej? To co potrzebujesz do wzmacniania najbardziej

      • Reply
        gosc
        Maj 25, 2018 10:46 pm

        OMG 20km na 1cuksa :O Myślałem, że 5km najwięcej, ok dzięki za info 😉

    • Reply
      evoLucjan
      Maj 26, 2018 6:57 am

      Ja na buddy mam beedrilla 100% i mam na nim 500 km prawie. Najlepsza opcja do questow i na masowe ewolucje bo teraz cuksy to i bez chodzenia wpadaja. Co do legend na buddy to czy sie oplaca sam nie wiem. Chyba wole o rare candy powalczyc niz wychodzic. Za raid 3 tier mozna dostac 4-6 jak dobrze trafisz, a to nawet teraz 20-30 km.

      • Reply
        PlutoVALOR
        Maj 26, 2018 10:25 pm

        Dokładnie. Od poczatku raidow wzmocnilem do 35,5 lvl na rare candy ptaki, entei, groundona i teraz zaczynam kyogre

      • Reply
        DawidPolakL
        Maj 27, 2018 7:03 am

        Dobry żart haha. Po kiego komu beedrril skoro tyle weedleya . No to ja na bady ustawie pidgeya hahaha

        • Reply
          evoLucjan
          Maj 27, 2018 8:27 am

          Nie widze w tym nic smiesznego XD Jak bym mial pidgeya 100% to ustawilbym jego. Beedill ma swoje zalety, cukieras co km a mam ich ze 4500 na masowe evolucje. No i inna ciekawa( przynajmniej dla mnie ) rzecz to Beedill ma mega evolucje ktora moze miec okolo 3000cp, jest to wiec dosc przyzwoity wynik.

          • Nikado
            Maj 27, 2018 8:04 pm

            Śmieszne jest to bo weedli jest wszędzie pełno. Jeden schwytany i odesłany to 4 cukierki. A te pokemony są co kilka czy kilkanaście metrów

          • evoLucjan
            Maj 28, 2018 6:46 am

            To jesli bede potrzebowac rady zgosze sie do ciebie Nikado. Narazie nie mam potrzeby trzymania czegos lepszego na buddy, a do questow te na 1km sa najlepsze. A ty jakim buddy sie pochwalisz?

  • Reply
    Wojci3ch
    Maj 26, 2018 4:29 pm

    GDLEWRSX 7/10 na monetki do poksów

  • Reply
    gracz
    Maj 26, 2018 7:12 pm

    Jest 4250 XP na jajku za nowy pokestop. Nie wiem czy to jakiś błąd, ale dla mnie gra nie nalicza żadnego bonusu za kręcenie nowymi gymami.

  • Reply
    Pzdr
    Maj 27, 2018 1:36 am

    Czy jest dużo larvitarów?

    • Reply
      Lana
      Maj 27, 2018 5:39 pm

      Całe zero do tej pory widziałam…

  • Reply
    Bozon
    Maj 27, 2018 9:47 am

    Ja mam obecnie magikarpia bo u mnie słabo z jego występowaniem. a do specjala potrzebuję ewoluować więc jak znalazł hehe

  • Reply
    zbyniot
    Maj 27, 2018 9:32 pm

    dziś wsiadłem na rower i objechałem większość pokestopów w mieście i upolowałem zadanie z aerodactylem 🙂

    • Reply
      DawidPolakL
      Maj 28, 2018 9:52 am

      Ja też wczoraj pośmigałem rowerem. Pięknie candy budy wpadają zwłaszcza że na jednym koncie mam ustawionego karpika.

  • Reply
    Levy
    Maj 27, 2018 11:34 pm

    U mnie nie ma shiny. Ślimaków i tych drugich brązowych złapałem juz conajmniej 200 każdego i nic. We wtorek jadę w delegację po kraju. Może coś złapie. Ale to frustrujące.

    • Reply
      DawidPolakL
      Maj 28, 2018 9:48 am

      A ja tym się nie przejmuję. Makuchite szukałem na potęgę i nie trafiłem. Lugie mam dwie ale na słabszym koncie, Ho oh nie wpada. Meditite przyszedł sam do domu. Po prostu duuuuuużo zależy od szczęścia. Ja do shiny i setek akurat farta nie mam więc na miękko, wpadnie to wpadnie nie to nie. Wygląda na to że im bardziej chcemy tym bardziej po prostu nie trafiamy.

  • Reply
    Anetos
    Maj 28, 2018 11:12 am

    Dokladnie. Mi wczoraj po 4godzinnej przechadzce nie wpadl zaden shiny. A po przyjsciu do domu zlapalam shiny kabuto.
    Makuchity i medito nie zlapalam.
    Charmandera tez nie…

  • Reply
    MarKJuN06
    Maj 30, 2018 11:04 am

    A Mewtwo jako mój Buddy nie uzyskała skrócenia dystansu do 1/4! czy to błąd, czy jakiś “fatalny” wyjątek? nigdzie nie było mowy o wyłączeniu legend z tej “premii