News 37

Adventure Week – wszystkie nowości

Rozpoczął się Adventure Week a wraz z nim do gry weszło kilka nowych shiny, nowe Field Research oraz tematyczne raidy.

Poniżej przypominamy wszystkie oficjalnie wspomniane przez Niantic atrakcje i bonusy:

Data i czas: Wtorek 4 czerwca 2019 do 11 czerwca 2019 (w obu przypadkach 22:00 polskiego czasu)

Atrakcje

  • Zwiększone spawny wybranych pokemonów typu kamiennego,
  • Pokemony takie jak Onix, Larvitar, Lileep, Anorith oraz Shieldon w jajkach 2km,
  • Pokemony typu kamiennego w raidach,
  • Shiny Onix, Lileep, Anorith,
  • Field Research z pokemonami typu kamiennego.

Bonusy

  • 4x skrócony dystans dla buddy,
  • 10x bonusowy XP za zakręcenie nieodwiedzonym jeszcze PokeStopem (do 4100 XP z Lucky Egg),
  • 50km zarejestrowanych przez Adventure Sync zapewni nam (w ramach tygodniowej nagrody) 50 000 Stardustu oraz 15 Rare Candy.

Nowe Field Research

Wszystkie eventowe zadania mają przed właściwą treścią dopisek „Adventure Week 2019:”.

Zadanie Tłumaczenie Nagroda
Catch 5 Aron Złap 5 Aronów Metal Coat
Evolve a Lileep or Anorith Ewoluuj Lileepa lub Anoritha Onix
Hatch 2 eggs Wykluj 2 jajka 1 Rare Candy/Lileep
Spin 2 PokeStops you haven’t visited before Zakręć 2 PokeStopami, których nigdy wcześniej nie odwiedziłeś Shieldon
Spin 25 PokeStops Zakręć 25 PokeStopów Cranidos
Earn 3 Candies walking with your buddy Zdobądź 3 cukierki chodząc ze swoim buddy Anorith
Catch 5 Omanyte or Kabuto Złap 5 Omanyte lub Kabuto Aerodactyl

W przypadku zadania gdzie nagrodą jest Cranidos liczą się również PokeStopy, które już wcześniej odwiedzaliście.

Zwiększone spawny

Pokemony, którym zostały zwiększone spawny to m.in.: Alolan Geodude, Geodude, Anorith, Aron, Kabuto, Larvitar, Lileep, Nosepass, Omanyte, Rhyhorn, Shieldon, Shuckle, Slugma.

Częściej można spotkać również pokemony regionalne (tylko w ich naturalnych regionach): Corsola, Lunatone, Solrock, Relicanth.

Pokemony w jajkach 2km

Do puli pokemonów w jakach 2km zostały dodane eventowe stworzenia (nadal można jednak trafić coś ze zwykłej puli a także jajka 5 i 10km):

  • Anorith, Cranidos, Geodude, Kabuto, Larvitar, Lileep, Nosepass, Omanyte, Onix, Rhyhorn, Shieldon, Shuckle.

Pełna lista potwierdzonych przez zespół The Silph Road wykluć z jajek znajduje się pod tym adresem: https://thesilphroad.com/egg-distances

Raid Bossy

  • Tier 1: Kabuto, Lileep, Anorith, Geodude, Omanyte
  • Tier 2: Nosepass, Magcargo, Sudowoodo, Mawile
  • Tier 3: Solrock/Lunatone (regionalnie), Shuckle, Onix, Aerodactyl
  • Tier 4: Rhydon, Tyranitar, Aggron, Absol, Alolan Marowak
  • Tier 5: Cresselia

Nowe shiny

Dla przypomnienia poniżej modele rodzin ewolucyjnych, które wraz z rozpoczęciem eventu zyskały wariant shiny (tylko podstawowa forma może zostać znaleziona w tym wariancie).

W tym momencie można stwierdzić, że Onix ma najprawdopodobniej zwiększoną szansę na shiny (około 2-3 wyższą niż przeciętnie).

 

Źródło: https://old.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/bwtakt/adventure_week_2019_megathread/

37 komentarzy

  • Reply
    BENY
    Cze 05, 2019 9:40 am

    Jeśli chodzi o xp za niekrecone stopy jest błąd z Lucky egg powinno być 10 tys xpa. 500 XP jest normalnie za taki stop czyli razy 10 to daje 5 tys a to z Lucky egg razy 2 daje 10 tys

    • Reply
      Bady
      Cze 05, 2019 10:04 am

      BENY dziecko masz jakieś złe info 😛 może jeszcze 100 k expa

    • Reply
      Grajuch
      Cze 05, 2019 11:14 am

      sam żeś jest błąd…

    • Reply
      HektorBdg
      Cze 05, 2019 11:42 am

      To tak nie działa, 200 za przekręcenie nowego stopa X10 z lucky egg daje 4000 plus 50 za przekręcenie stopa na eggu daje 100 czyli 4100.

    • Reply
      pytacz
      Cze 05, 2019 11:43 am

      ja tam 2050 dostaję teraz za zakręcenie nowym tak więc 4100 XP się zgadza – może 10x jest błędne nie wiem dawno nie kręciłem nowymi (nie było motywacji teraz jest)

      • Reply
        KedarZS
        Cze 05, 2019 11:51 am

        Za nowego stopa jest 200xp +50xp za przekręcenie. Bonus x10 jest tylko do pierwszej części, czyli jest 2050xp za przekręcenie takim stopem, co z lucky egg daje 4100. Nie wiem skąd te liczby z kosmosu, że niby 10k powinno być

  • Reply
    colin89
    Cze 05, 2019 11:05 am

    był tez bład przez jakaś godzine w grze ze 25 candy 2 atak na legendach 😀

  • Reply
    SfyKuS
    Cze 05, 2019 12:21 pm

    Nie mogę zrobić Catch a Cubone !
    Dodajcie moze do 5 km jajek ;/
    Chcę zrobić tego meltana ….

    • Reply
      Ela
      Cze 05, 2019 9:06 pm

      Mam dokładnie ten sam problem, nie mogę ruszyć dalej z Meltanem.

    • Reply
      Rylatar
      Cze 05, 2019 9:38 pm

      Wyklucie się nie liczy, jeśli się nie mylę, Cubone jest już jednak w puli jajek.
      Jeśli masz z kim, zrób raid na Alolan Marowaka, złapanie go się liczy jako Cubone.

      • Reply
        Szyszkaaa93
        Cze 07, 2019 10:32 pm

        Wyklucie się nie liczy tak jak napisał kolega, miałam tak z Aerodaktylem. Ale nie wiedziałam że Marowak z raidu się liczy jako Cubone :O dzięki za info, przyda się na koncie brata 🙂

  • Reply
    Fallen Phoenix
    Cze 05, 2019 12:58 pm

    Radzę sprawdzić Adventure Sync w ustawieniach. Po aktualizacji wyłączył mi się z automatu i 20 km przebytych plażą poszło się…

    • Reply
      Majka8
      Cze 05, 2019 4:09 pm

      Dzięki za info, sprawdziłam i mi też się sam wyłączył. A sporo km przeszłam dziś :/ No cóż, trzeba będzie nadrobić.

    • Reply
      Dejw
      Cze 06, 2019 12:51 am

      Mi tez przepadło 10 km

  • Reply
    Siwy218
    Cze 05, 2019 3:29 pm

    Zapraszam do przyjaciół mój nr:

    9416 5619 5075

    Warszawa Galeria Mokotów – Team Czerwony
    Jest tam bardzo dużo sponsorowanych pokestop’ów i nie mam co robić z prezentami chętnie oddam 🙂

    • Reply
      Ganguś
      Cze 05, 2019 5:46 pm

      Po co dajesz swój nr trenera skoro przyjales zaproszenie i jak zaakceptowałem tonie wywaliles… Dzban…

      • Reply
        tigerente
        Cze 06, 2019 7:53 pm

        Ze mną postąpił tak samo
        dzban

  • Reply
    morawcik
    Cze 06, 2019 8:29 am

    Zauważyłem w pokedexie, że Magneton ma kolejną formę ewolucji. Niestety po wejściu w pokemona widzę tylko możliwość jego ulepszenia i nowy atak. Czy to przez to, że w grze jeszcze nie spotkałem tej ewolucji?

    • Reply
      Szyszkaaa93
      Cze 07, 2019 10:34 pm

      Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że jego ewolucja jest możliwa tylko przy pokestopie z odpalonym nowym lurem chyba stalowym?

  • Reply
    Dogz
    Cze 06, 2019 8:33 am

    Musisz kupić, lub jak ktoś wypuści magnetic lura to możesz ewoluować Magnetona i również Nosepassa.

  • Reply
    dzeki89
    Cze 06, 2019 10:29 am

    Słuchajcie, czy wyklucie z jaja Aerodactyl’a wystarczy do ostatniego questa z Meltanem, czy niestety trzeba go zwyczajnie złapać w dziczy? (jeszcze kilka miesięcy temu miałem fajne miejsce, gdzie może ze 3 dni z rzędu rezydował, a teraz nic -.-)

    • Reply
      Snejk
      Cze 06, 2019 11:28 am

      Na dziko niestety trzeba. Ani z wymiany, ani z jaja się nie zaliczy. Ale jest quest na aerodactyla(wygrać 5 raidów), więc tragedii nie ma :p

      • Reply
        małpka
        Cze 06, 2019 7:59 pm

        Chyba także złapać 5 omanyte/kabuto.

    • Reply
      solll
      Cze 06, 2019 12:52 pm

      Jest teraz tez quest na aerodactyla – Catch 5 Omanyte or Kabuto

    • Reply
      KitsuneNoYami
      Cze 06, 2019 10:44 pm

      Albo jak w newsie napisano, quest na „złap 5 Omanyte lub Kabuto”.

  • Reply
    P1u70
    Cze 06, 2019 11:42 pm

    Serio jeszcze meltana nie macie?

    • Reply
      NieMaLipyx3
      Cze 07, 2019 1:11 pm

      Ja nie mam, zaczęłam grać w Pokemon Go dokładnie 7 kwietnia czyli 2 miesiące temu. Nie mogę zdobyć Meltana bo utknęłam na poziomie 7/9 gdzie jest zadanie „złap Cubone” a nigdzie nie mogę go zdobyć. Jest może na niego jakiś quest?
      No i ze zdobyciem Mew mam problem… Jest zadanie „wykonaj podkręcony rzut excellent” a ja po tysicach prób nie jestem w stanie trafić.

    • Reply
      Szyszkaaa93
      Cze 07, 2019 10:40 pm

      Jasne że stare wygi jak ja mają już od dawna 😀 ale niechcący wkręciłam w grę kilka świeżych osób na tyle, że oni też muszą mieć wpis i kropka xP więc… czy ktoś się orientuje czy misja na ditto dalej może gdzieś wisieć? Czy raczej trzeba łapać śmietki i liczyć na szczęście? 🙂

    • Reply
      casual
      Cze 08, 2019 11:06 am

      No jasne, że mamy 😉
      https://i.imgur.com/UQ2ONE2.jpg

      • Reply
        gangster
        Cze 08, 2019 12:26 pm

        ty akurat masz switcha wiec niezly z ciebie zwyrol 😀

  • Reply
    x
    Cze 07, 2019 6:09 pm

    Jak zwykle brakuje różnorodności, same lilie i anorithy czyli nic ciekawego

  • Reply
    x
    Cze 07, 2019 8:11 pm

    żenada tylko lilie i anorithy nic wiecej

  • Reply
    cowartowiedziec
    Cze 08, 2019 12:16 am

    To już drugi Community Day bez artykułu „co warto wiedzieć” ;(
    Bym prawie zapomniał.

  • Reply
    MarKJuN06
    Cze 09, 2019 11:23 am

    Czy ktoś złapał któregoś z poków – nowych – shiny, bo ja do dziś nie spotkałem ani jednego a chodzę około 30 km tygodniowo. Jeśli chodzi o Adventure to sposób zaliczania jest niesprawiedliwy !!!

    • Reply
      gangster
      Cze 09, 2019 11:36 am

      nie ma pokemonów shiny z nowej generacji tj. 4, przynajmniej tych, o które ci chodzi.
      30km to jest strasznie mało ale jak ty uważasz, że to dużo to nie mam pytań.
      W jaki sposób jest niesprawiedliwy? bo nie zalicza ci km jak jeździsz z tatą samochodem?

  • Reply
    Onne
    Cze 10, 2019 2:32 pm

    Adveture Week z serii „jak spieprzyć coś fajnego”. Zapowiadał się super, a jedyne co mam to kilka setek nałapanych Anorithów i Lileepów, oczywiście nawet jednego shiny. Trafłam przez ten tydzień na dziko jednego, dosłownie jednego Larvitara i Onixa. Gratulacje.