News 17

Aktualizacja dotycząca dodatkowych bonusów

Niantic zapowiada zmiany dotyczące wprowadzonych na czas pandemii ułatwień oraz nowe bonusy, które mają zachęcić nas do gry na zewnątrz i eksploracji. 

Przechodząc od razu do najważniejszych informacji z wpisu Niantic – dowiedzieliśmy się, że w najbliższym czasie zobaczymy trzy główne grupy zmian, w których Niantic będzie dokonywać testów, poprawek oraz wprowadzać nowe bonusy:

 • Nowe bonusy za eksplorację – mają uczynić grę na zewnątrz bardziej wartościową i będą dotyczyć bonusów za kręcenie PokeStopami, raidowanie w tradycyjny sposób oraz po prostu chodzenie,
 • Bonusy wprowadzone rok temu, które mają zostać usunięte lub zmienione – najpierw Niantic przetestuje te zmiany w USA oraz Nowej Zelandii, potem będzie je wprowadzać w innych krajach w zależności od sytuacji panującej na danym terenie,
 • Bonusy wprowadzone rok temu, które mają zostać w grze na stałe – w tym bonus za pierwszego złapanego pokemona, zmiany w GO Battle League i PvP oraz inne.

Niantic zaznacza, że usuwanie bonusów nie rozpocznie się wcześniej jak po zakończeniu Pokemon GO Fest 2021, zaczynając od USA oraz Nowej Zelandii. Wszystkie informacje otrzymamy z wyprzedzeniem.

Nowe bonusy

Od końca lipca w USA i Nowej Zelandii rozpoczną się testy poniższych zmian:

 • 2 darmowe Raid Passy w ciągu dnia zamiast 1,
 • Zwiększona efektywność Incense podczas ruchu,
 • Gwarantowane prezenty z PokeStopów tak długo jak mamy na nie miejsce,
 • 10x XP za kręcenie PokeStopami, które odwiedzamy po raz pierwszy.

Bonusy te mają mieć charakter sezonowy i skończyć się wraz z obecnie trwającym sezonem tj. 1 września 2021. Niektóre z nich mogą zostać na dłużej a dodatkowo mają pojawić się też nowe.

Niantic ma na bieżąco śledzić sytuacje na świecie i wprowadzać różne bonusy dla trenerów w różnych częściach globu, zależnie od tego jak duże będzie zagrożenie (możliwe jest więc, że trenerzy będą doświadczać innych bonusów w różnym czasie).

Bonusy wprowadzone rok temu, które mają zostać usunięte lub zmienione

Od końca lipca w USA i Nowej Zelandii rozpoczną się testy poniższych zmian:

 • Incense nie będzie już bardziej efektywny gdy się nie poruszamy,
 • Buddy nie będzie już tak często przynosił nam prezentów jak obecnie (teraz jest to maksymalnie 5 giftów do 3x dziennie),
 • Dystans interakcji z PokeStopami i gymami zostanie przywrócony do normy.

Nianitc nie zdradza jeszcze jak zamierza potraktować zdalne raidy – zaznacza tylko, że stały się ważną częścią gry i będą ewoluować. Celem jest balans między rozgrywką zdalną a byciem na raidzie osobiście. Szczegóły zostaną podane później a zmiany/bonusy w raidowaniu “na miejscu” mają nas przygotować do ewentualnego powrotu EX Raidów. Nie jest więc wykluczone, że zamiast osłabiać zdalne raidowanie, Niantic da nam większe bonusy za raidowanie na miejscu.

Bonusy wprowadzone rok temu, które mają zostać w grze na stałe

Te zmiany już są w grze i póki co Niantic nie planuje ich zmieniać:

 • Incense będzie dalej trwał 1 godzinę,
 • Brak wymogu przejścia danej odległości do walki w GO Battle League,
 • By walczyć z kimś na odległość wystarczy poziom Good Friend,
 • Maksymalna liczba prezentów w plecaku wciąż będzie wynosić 20,
 • Maksymalna liczba prezentów jakie otworzymy w ciągu dnia wciąż będzie wynosić 30 zamiast 20,
 • 3x Stardust i 3x XP za złapanie pierwszego pokemona danego dnia również pozostanie.

Źródło: https://pokemongolive.com/post/hello-world-pokemon-go/?hl=en

17 komentarzy

 • Reply
  Marcin
  Cze 22, 2021 5:06 am

  Dystans interakcji z PokeStopami i gymami zostanie przywrócony do normy.

  Smutne to jest. Powinni zostawić tak jak jest.

 • Reply
  R
  Cze 22, 2021 8:36 am

  Przywrócenie krótkiego dystansu interakcji z pokestopami i gymami to będzie całkowita porażka. To było naprawdę przydatne i nie jest związane z koroną, tylko ze zdrowym rozsądkiem. U nas jeszcze to jakoś działało, ale jak ktoś był bliżej równika to mógł zobaczyć, że czasem trzeba było wejść niemalże do środka pokestopu, żeby go przekręcić. O kłopotach w wejściu w raid już nie wspomnę – ale Niantic będzie zajebiście zadowolone, jak zamiast bezpłatnej jednej z dwóch przepustek użyjemy płatnej zdalnej.

 • Reply
  Panna pokemonowa
  Cze 22, 2021 9:25 am

  Jeśli zamierzają usunąć zdalne ride to niech się w głowy palną! Nie będę pisać przekleństw bo nie wypada ale co oni na łby poupadali! To by była taka porażka… Społeczność by im chyba tego nie wybaczyła. Ja napewno nie. Ja mieszkam na wsi i jadąc do miasta mam okazję zrobić kilka ridów bo tam przynajmniej ktoś gra. Musiała bym chodzić specjalnie od gyma do gyma i czekać na ride?! Totalna porażka! Pozdrawiam

  • Reply
   Kieubass
   Cze 22, 2021 9:50 am

   Ale czemu się bulwersujesz? Gdzie jest napisane, że zamierzają usunąć zdalne rajdy? 😀

   Dopowiadasz sobie niestworzone historie i niepotrzebnie się uruchamiasz 😉

  • Reply
   Cobra
   Cze 22, 2021 7:48 pm

   Nikt przy zdrowych zmysłach nie usunie zdalnych rajdów widząc jakie pieniądze to przynosi dla firmy więc o to się nie martw. Co najwyżej obniżą trochę obrażenia zadawane przez graczy walczących na odległość, dadzą jakiś bonus dla tych na miejscu i tyle.

 • Reply
  antygbl
  Cze 22, 2021 1:45 pm

  Kręcenie proszę zostawić! Lepiej niech gracze pvp wyjdą z domu…

 • Reply
  Gracz
  Cze 22, 2021 5:51 pm

  Fakt zmniejszenie naszego “zasięgu” to najgorsze co mogą zrobić.. Pozostaje mieć nadzieję że zmienią jeszcze zdanie, często im się to zdarza więc jest spora szansa. Co do reszty to spoko, zwłaszcza gdyby powróciły EXraidy.

 • Reply
  Cobra
  Cze 22, 2021 7:58 pm

  Ogólnie zmiany są dobre, incense powinien być efektywny gdy faktycznie się poruszamy. Tylko lury powinny być używane stacjonarnie. 10x exp za nowego pokestopa też mega – 5k na jajku + do tego jakiś bonus za łapanie i przy dobrej strategii kilka milionów da się wyciągnąć.

  Niestety jest tu jedna rzecz która zabija wszelkie pozytywne wrażenia, wiadomo że chodzi o zasięg…nie bardzo rozumiem motywacji jaka kierowała Niantic odnośnie tej zmiany. Na prawdę chodzi o te parę groszy wydanych na remote passa ponieważ jest ciut dalej i nie każdemu będzie się chciało chodzić?? Nie widzę innego uzasadnienia tutaj niż zwykłą pazerność. Resztę niech sobie zabierają, nie mam z tym problemu ale ten zasięg pokestopó/gymów jest po prostu niezbędny do komfortowej gry i tyle

 • Reply
  pytacz
  Cze 23, 2021 9:47 am

  “Dystans interakcji z PokeStopami i gymami zostanie przywrócony do normy.”

  Czyli czas zakończyć grę

  • Reply
   Lineusz
   Cze 23, 2021 5:48 pm

   http://chng.it/KrNg4GvqXL

   Niekoniecznie. Podpisz petycję. Może NIANTIC wsłuchać się w nasz głos.

  • Reply
   Gracz
   Cze 24, 2021 4:00 pm

   To ciekawe który masz level i jak długo grasz, skoro przez byle pierdołe deklarujesz rezygnację z gry. Mam nadzieję że dotrzymasz słowa, bo takich “graczy” najmniej szkoda….

   • Reply
    ament
    Cze 24, 2021 7:11 pm

    dystans interakcji nazywasz byle pierdołą? Ja idąc wzdłuż ulicy przez 500 metrów mam w zasięgu 23 stopy i gymy.. a w ingresie tylko 6 portali, do pozostałych muszę w każdą boczną uliczkę zbaczać, w dziedzińce wchodzić… dlatego ingres odpalam raz na 2 tygodnie, a poksy codziennie

   • Reply
    hahaha
    Cze 24, 2021 10:11 pm

    Dla Ciebie odległość interakcji jest byle piedola? Wiesz jaka jest różnica między poksami a takim ingresem. Idąc chodnikiem wzdłuż ulicy przez 500 metrów mam dostęp do 23 stopów i gymów vs 6 portali, a po resztę trzeba schodzić w boczne uliczki, wchodzić do dziedzińców.. Jak myślisz, w którą grę gram codziennie, a którą olewam logując się raz na tydzień?

   • Reply
    pytacz
    Cze 25, 2021 7:51 am

    Otóż gram od lipca 2016 i od dawna jestem powyżej 40 poziomu. Gra od początku była fajna, ale jej progres jest niewyobrażalny i jedną z lepszych zmian było zwiększenie dystansu kręcenia stopem. Teraz powrót do poprzedniej odległości to strzał w kolano. Wiesz, auto maluch jest fajne, ale jak się przesiądziesz do mercedesa to nie wracasz już do malucha. A jak się przesiądziesz potem do ferrari, to mercedesa olewasz.. Człowiek łatwo się do lepszego i wygodniejszego przyzwyczaja i nie wraca do gorszego. Mogą setki ficzerów cofnąć, ale dwa muszą zostać. Zwiększona odległość interakcji i wyświetlanie appraise w postaci graficznej (oczywiście to mogą ulepszyć do postaci cyfrowej)

 • Reply
  Lineusz
  Cze 23, 2021 5:46 pm

  http://chng.it/KrNg4GvqXL

  Powyżej link do Petycji by zachować zwiększony dystans Pokestopów i aren!
  Pod petycją podpisało się już prawie 55 Trenerów i Trenerek.

  • Reply
   ToJa
   Cze 27, 2021 6:03 am

   Prawie 55 trenerów i trenerek czyli ile konkretnie? 54 i trzy czwarte?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.