News 19

Ataki piątej generacji w kodzie gry – najwięksi wygrani

W kodzie gry znalazły się ataki dla pokemonów z piątej generacji – dzięki temu wiemy, że na horyzoncie jest kilka pokemonów, które mogą trochę namieszać w czołówce.

Poniżej przedstawiamy wam kilka najciekawszych przykładów, które dzięki przypisanym im atakom mogą stać się nowymi liderami w danym typie lub po prostu stanowić dobrą alternatywę dla obecnych już w grze stworzeń.

UWAGA – pamiętajcie, że nie wiemy jeszcze jak rzadkie będą dane pokemony lub kiedy w ogóle pojawią się w grze. To że jakiś pokemon będzie lepszy od np. Machampa nie oznacza, iż z miejsca stanie się on bezużyteczny – jeżeli jego “następca” będzie tak rzadki jak Gible, to ulepszanie Machampa będzie miało sens jeszcze przez długi czas.

Obecne w kodzie gry modele zostały dodane we wpisie – jeżeli nie są w nim jeszcze obecne, zostały użyte grafiki z bulbapedii.

Timburr -> Gurdurr -> Conkledurr

Gurdurr

Typ: walczący

Najlepszy moveset: Counter/Dynamic Punch

Powitajcie nowego króla typu walczącego – Conkledurr ma nie tylko większą statystykę ataku od Machampa, ale również większą liczbę punktów życia. Machamp wciąż będzie bardzo dobrym wyborem i dopóki nie uda wam się skompletować sensownej ilości cukierków do Timburra to nie stracicie zbyt wiele stawiając na pokemona z Kanto.

Deino -> Zweilous -> Hydreigon

Typ: mroczny/smoczy

Najlepszy moveset: Bite/Dark Pulse

Hydreigon nie zdominuje typu mrocznego, ale może być alternatywą dla Tyranitara – ma nieco większą statystykę ataku oraz lepszy moveset. Przeciwko pokemonom typu psychicznego nie strąci jednak z tronu Giratiny Origin.

Reshiram

Reshiram

Typ: smoczy/ognisty

Najlepszy moveset: Fire Spin/Overheat

Po wejściu do gry Reshiram (pokemon legendarny) stanie się nowym najlepszym pokemonem typu ognistego i jednocześnie zdetronizuje Moltresa. Dodatkowym atutem tego legendarnego pokemona piątej generacji jest typ smoczy, który neutralizuje wrażliwość na ataki typu wodnego.

Zekrom

Zekrom

Typ: smoczy/eletryczny

Najlepszy moveset: Charge Beam/Wild Charge

Mimo że Zekrom (pokemon legendarny) nie może się nauczyć najlepszego obecnie szybkiego ataku typu elektrycznego w Pokemon GO, to i tak stanie się liderem typu elektrycznego. Wyższy DPS od Electivre oraz większe TDO niż Raikou, to właśnie sprawia, że to właśnie Zekrom przejmie koronę.

Kyurem Black

Kyurem Black

Typ: smoczy/lodowy

Najlepszy moveset: Dragon Tail/Outrage

Kandydat na nowego króla typu smoczego, który w każdym aspekcie może zdominować Rayquazę. Jedną niewiadomą jest sposób w jaki będziemy mogli pozyskać Kyurema w formie Black – w oryginale Kyurem Black oraz Kyurem White to “wytwór” powstały z połączenia kolejno Kyurema z Zekromem oraz Kyurema z Reshiramem, za pomocą przedmiotu zdolnego zmieniać DNA pokemonów. Istnieje możliwość, że Kyurem Black będzie po prostu zwyczajnym raid bossem dostępnym już w tej formie, czego najbardziej bym się po Niantic spodziewał.

Larvesta -> Volcarona

LarvestaVolcarona

Typ: robaczy/ognisty

Najlepszy moveset: Bug Bite/Bug Buzz, Fire Spin/Overheat

Volcarona namiesza nie tylko wśród pokemonów typu robaczego, ale także ognistego. Wśród tych pierwszych stanie się niekwestionowanym liderem, dodatkowo to poważny kandydat do miana najlepszego nielegendarnego stworzenia typu ognistego zaraz po Reshiramie – mimo że Chandelure i Darmanitan będą miały nieco wyższy DPS, to Volcarona nadrabia statystykami defensywnymi. Ewolucja Larvesty w Volcaronę będzie wymagała aż 400 cukierków.

Landorous-Therian

Landorus Therian

Typ: ziemny

Najlepszy moveset: Mud Shot/Earth Power

Landorous to legendarny pokemon, który ma dwie formy – Incarnate oraz Therian. Własnie ta druga (posiadająca wyższą statystykę ataku) ma szansę zdominować typ ziemny – przynajmniej do czasu, gdy Groudon otrzyma swój flagowy atak Percipice Blades, ale nie wiemy kiedy to nastąpi. Niemal 25% wyższy DPS od Groudona i dostęp do dwupaskowego ładowanego ataku typu ziemnego oraz dobra wytrzymałość – to właśnie główne zalety Landorousa w formie Therian.

Dodatkowo w kodzie gry pojawiły się informacje, które pokemony będą wymagały do ewolucji tzw. Unova Stone (uwaga – może to być wciąż niepełna lista). Są to rodziny ewolucyjne:

 • Pansage -> Simisage
 • Pansear -> Simisear
 • Panpour -> Simipour
 • Munna -> Musharna
 • Minccino -> Cinccino
 • Eelektrik -> Eelektross
 • Litwick -> Lampent -> Chandelure

Pełny “wyciąg” z kodu gry wraz z atakami dla wszystkich pokemonów znajdziecie po tym linkiem: https://pastebin.com/STNMzNTK

19 komentarzy

 • Reply
  Machrid
  Wrz 15, 2019 10:41 pm

  Najlepszy update od czasów poprzedniego, nie mogłem się doczekać <3

  • Reply
   Firebird1993
   Wrz 16, 2019 11:53 am

   Machrid coś wesoły;D

  • Reply
   vlodibroda
   Wrz 21, 2019 8:48 am

   Nieee mój światopogląd własnie runął jak domki w czeczeni…
   Machrid brałeś jakieś narkotyki?
   Update ciekawy ale m2 z shadowballem ciężko będzie przebić czymkolwiek…

 • Reply
  9510 5734 9524
  Wrz 16, 2019 10:46 am

  Woow

 • Reply
  Krystian
  Wrz 16, 2019 11:01 am

  Czy w 5 gen są jakieś ewolucje pokow z poprzednich generacji?

 • Reply
  Pika
  Wrz 16, 2019 1:00 pm

  Czy ktos tak jak ja na masę wyklutych jajek na 2 kontach nie trafił jeszcze żadnego Kangskana? Czy ja mam pecha czy on wypada najrzadziej?

  • Reply
   Ja
   Wrz 16, 2019 1:17 pm

   Masz pecha. Mi wypadły dwa, a problemoboem miałem tylko z farfeczem.

  • Reply
   pytacz
   Wrz 16, 2019 1:27 pm

   U mnie 1 Tauros, 1 Kangaskan, 3 Farfetchy, 0 Mimów

  • Reply
   Abc
   Wrz 16, 2019 1:28 pm

   Wykluło mi się sporo jajek i też nie trafiłam żadnego.

  • Reply
   dziabong
   Wrz 16, 2019 1:56 pm

   Ja wyklułem od rozpoczęcia eventu 23 jajka. Były w tym 3 Kangaskhany, 3 Farfetch’dy i 3 Mr. Mimy, ale póki co 0 Taurosów. Widząc filmy masowo wykluwających jutuberów to mają tam Taurosy. Także wygląda to na kwestię szczęścia i żaden regionalny nie powinien teoretycznie być jakimś megararytasem.

   • Reply
    Pika
    Wrz 16, 2019 10:09 pm

    Czyli nie lecą wszystkie równo… to jest loteria
    A czy te regionalne lecą z 7km jeszcze 1 tydzień czy już się skończył ten event?

    • Reply
     dziabong
     Wrz 17, 2019 12:05 am

     W tym tygodniu jeszcze też będą.

    • Reply
     Ach
     Wrz 19, 2019 2:36 am

     Jaja do 23go. 1 kangur, 1 por, 1kaczor, wykluwam po 1 jajku dziennie (3 mimy)I inne pierdułki nic shiny

  • Reply
   Asd
   Wrz 16, 2019 4:50 pm

   U mnie ponad 25 jajek: 4 kaczki, 1 mr. mine i reszta do wyrzucenia. Nie mam szczęścia (kaczkę już miałem wcześniej złapaną)…

  • Reply
   R
   Wrz 16, 2019 5:35 pm

   Heh, na podstawowym koncie od początku eventu wyklułem już blisko setkę siódemek (samych jajek ponad setkę) 😉

   8 kangurów, 5 byków i 13 kaczek. Klaunów też kilka sztuk, ale dokładnie nie wiem, bo wszystkie wyrzuciłem. Wychodzi mi, że zaledwie gdzieś koło 30-40% wykluwa się regionalnych, a tak to to samo co do tej pory. Na 100% nie są to stare prezenty, czy stare jajka…

   Warto też zauważyć, że dziennie można maksymalnie gdzieś 15 jajek siódemek otrzymać (teoretycznie niby 20, ale nie ma szans) i to pod warunkiem, że wszyscy jako tako wysyłają prezenty – bo przed weekendem było jakieś niedomaganie i mało kto cokolwiek przysyłał.

   I podsumowanie tego klucia się: jeden Kangashkan 14/15/15 i jeden shiny Farfetch’d. A tak to reszta w zasadzie do wyrzucenia, bo wymieniać nie ma tego prawie z kim – każdy ma swoje i to na ogół jeszcze z zeszłego roku… :-/

 • Reply
  Glut
  Wrz 16, 2019 1:14 pm

  Wypada bardzo często, za to kaczor z porem bardzo rzadko.

 • Reply
  PeleNuar
  Wrz 16, 2019 4:38 pm

  Właśnie wlączyłem apkę… gps wywalił mnie nie wiem gdzie i wyskoczył mi Mr. Mime – SHINY !!!

 • Reply
  Filiposki
  Wrz 16, 2019 4:40 pm

  Ło kurde legendarne pokemony które serio są silne czyli co czyli teraz legendy to walk na raidach nie będą ograniczane to mewtwo kyogra i groudona (większość youtuberów ma armię tych poków zwłaszcza kyogrów przynajmniej tak mi się wydaje)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.