News 14

Bilety wyprzedane, ale…

W dniu wczorajszym do sprzedaży trafiły bilety na wydarzenie GO Fest w Chicago i wyprzedały się w mniej niż 10 minut.

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży biletów na event poznaliśmy nieco więcej szczegółów dotyczących organizowanego w Grant Parku święta Pokemon GO. Co ciekawe, na prezentowanym zrzucie ekranu ponownie pojawił się Heracross wraz z następującym opisem:

Złap wiele różnych pokemonów, w tym też te, które nigdy wcześniej nie były widziane w Grant Parku. To wspaniała okazja do wypełnienia luk w twoim pokedexie. 

variety

Prawdopodobnie Niantic zrobi to, co niektórzy gracze uważali za bezsensowne ze względu na to, że “regionalne pokemony powinny pozostać regionalne”. Pamiętajmy jednak – producent Pokemon GO w jakiś specjalny sposób musi wynagrodzić graczom fakt, iż przemierzyli często setki lub tysiące kilometrów by znaleźć się na takim evencie.

W kolejnej części zapowiedzi eventu pojawia się coś, co zapewne ucieszy także i was. W sekcji o specjalnych wyzwaniach i nagrodach czytamy:

Współpracuj z tysiącami trenerów w parku i milionami na całym świecie by ukończyć wyzwania w ciągu całego dnia oraz odblokować niesamowite nagrody w grze.

Na oficjalnym profilu Pokemon GO na twitterze również pojawiła się wskazówka, że ci którzy nie będą fizycznie obecni w Chicago nie pozostaną na lodzie:

Nie mogłeś zdobyć biletów na Pokemon GO Fest? Trenerzy z całego świata będą w stanie uczestniczyć w nagrodach odblokowywanych podczas eventu. Bądźcie czujni.  

Osobiście bardzo cieszy mnie fakt, iż Niantic w ten dzień nie zapomni o graczach na całym świecie. Prawdopodobnie nie otrzymamy wszystkiego tego co obecni w Chicago (np. umieszczonych tam na te okazje regionalnych pokemonów), ale “lepszy rydz niż nic”.

Jedną z nagród dla uczestników Pokemon GO Fest będzie też specjalny medal do profilu postaci. Jak zaznacza producent Pokemon GO – pierwszy tego rodzaju.

Kolejną z ciekawostek jest wzmianka o specjalnych jajkach 2 km, które trenerzy będą mogli zebrać tylko w Grant Parku. Nie wiemy jeszcze jaka będzie ich zawartość i pewnie dowiemy się dopiero w trakcie trwania wydarzenia.

Według Niantic ma to być przede wszystkim okazja do spotkania się graczy i wymiany doświadczeń. Całą atmosferę lekko popsuł fakt, że tzw. Janusze biznesu sprytnie wykupili większą ilość biletów i teraz odsprzedają je na platformach aukcyjnych po mocno zawyżonych cenach. Bilet w pierwotnej sprzedaży kosztował 20 dolarów + 6,18 dolara dodatkowych opłat, na jednym z portali po wyprzedaniu pełnej puli pojawił się oferty sięgające… od 300 do 500 dolarów. Pomysł na biznes czy skrajna głupota?

Źródło: http://pokemongolive.com/fest

14 komentarzy

 • Reply
  Zachciuu
  Cze 20, 2017 12:55 pm

  Czy tylko ja nie mogę zalogować się w pokemon go z trainer clubu? 😛 z kontem googla normalnie wchodzi..

  • Reply
   Kandara
   Cze 20, 2017 7:05 pm

   To samo, przez cały dzień…
   Trochę wkurzaste.

 • Reply
  Pekemon
  Cze 20, 2017 1:32 pm

  Ja już się martwiłem, że się nie wyprzedadz. Moda przemija, ale pokemon go jak widać mocno się trzyma :p

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Cze 20, 2017 2:39 pm

  może i u nas kiedyś zrobią i złapiemy regionalne

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Cze 20, 2017 2:55 pm

  zauważyłem parę zmian utrudniających grę:
  przerośnięte pokemony lub przestawione w okienkach np magnemite pod sufitem;
  trafienie eevee czy caterpie choćby nice graniczy teraz z cudem;
  trafienie laprasa czy fearow na exellent to teraz kółko jest na cały ekran;
  cała masa pokestopów przerobionych na gymy więc nie można było sobie nimi zakręcić a co za tym idzie mniej przedmiotów (niby będzie można nimi kręcić ale póki co nie);
  częściowo pozmieniane punkty pojawiań się pokemonów co teraz trzeba się ich od nowa uczyć

  • Reply
   Minoru
   Cze 21, 2017 1:16 am

   zaktualizuj poksy z apkmirror. grafiki pokemonów są po stronie serwera i zostały zaktualizowane żeby pasowały do najnowszej wersji aplikacji. do starej jak widać nie pasują. też miałem ten problem ale po aktualizacji zniknął.

 • Reply
  Pysio
  Cze 20, 2017 2:55 pm

  o której godzinie to będzie ?

 • Reply
  qksi
  Cze 20, 2017 3:37 pm

  oczywiście, dzisiaj jedyny dzień w event, w którem mogę pochodzić i połapać ogniste, to się nie da zalogować… dzięki Niantic, super sprawa :/ :/ :/

  • Reply
   bart
   Cze 20, 2017 3:52 pm

   mam starą wersję gry , działa bez problemu, przed 8.00 zobaczyłem zmiany pokestopów w gymy w centrum miasta , na lunchu 12-13 przekręciłem parę pokestopów i zaraz idę łapać poki.

  • Reply
   qksi
   Cze 20, 2017 4:02 pm

   z kontem na clubie nie da się zalogować chyba od północy… fajnie, że wprowadzają zmiany, ale czemu kosztem zabrania eventu części ludzi :/ mogli ostrzegać na początku, żeby zakładać konta z googla, a tak czy przy kamiennym czy teraz to zepsuta zabawa

 • Reply
  bart
  Cze 20, 2017 3:48 pm

  No bilety za 300$ dla czołowych YT to pól darmo przecież , jak niektórzy w PL wydają po 100$ a nawet 800$ na monety.
  Z każdą grą jet tak samo wszędzie głosy “grasz jeszcze w XYZ przecież nikt w to nie gra” a grono wiernych fanów całkiem spore, serwery prędko nie będą zamknięte (nie to co produkcje EA gdzie serwery zamyka się kilka miesięcy po premierze gry).

 • Reply
  ArT
  Cze 20, 2017 7:12 pm

  U mnie na iOS konto google działa cały czas bez problemów.

 • Reply
  jeszcze gram
  Cze 20, 2017 9:26 pm

  nieczynne gymy to nic ale zablokowane logowania przez ptc w ostatnim dniu ewentu to draństwo, chamstwo i drobnomieszczaństwo 🙂

 • Reply
  Machrid
  Cze 21, 2017 9:16 am

  uzytkownicy poke trainer clubu juz moga sie pogodzic z tym ze zawsze jak bedzie update ,lub serwery beda zbyt obciazone , niantic bedzie ich wylaczal czasowo i wlaczal gdy im sie bedzie podobalo.
  czasem moze po 24 h moze po 5 dniach, laskawie gracze z poke trainer clubu beda mogli sie zalogowac.
  trzeba sobie bylo zalozyc konto na gogle ,a nie kombinowac .
  milego grania -ladujce golda to moze niantic to naprawi.
  xd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.