News 1

Bonus mega ewolucji i nowy sposób na Mega Energię

Niantic uruchomiło zapowiedziane prawie miesiąc temu nowe sposoby na zdobywanie Mega Energii i bonus związany z Mega Ewolucjami.

W Pokemon GO pojawił się nowy sposób na zdobycie Mega Energii – chodząc na buddy z pokemonem, którego już kiedyś wcześniej mega ewoluowaliśmy, możemy zdobywać Mega Energię (odległość jest ta sama co dla cukierków):

 • Startery – 15 Mega Energy (3 km),
 • Beedrill – 5 Mega Energy (1 km),
 • Pidgeot – 5 Mega Energy (1 km),
 • Houndoom – 15 Mega Energy (3 km),
 • Gengar – 15 Mega Energy (3 km).

Wygląda więc na to, że przelicznik to 5 Mega Energy na każdy kilometr – nie wiemy jednak, czy ta zasada zostanie zachowana np. w przypadku legend.

 

Mając aktywną mega ewolucję możemy zdobyć także dodatkowe cukierki łapiąc pokemony, które posiadają ten sam typ co nasz mega pokemon. Dodatkowo podczas łapania legendarnych pokemonów ten bonus jest zawsze aktywny, niezależnie od tego czy dzieli typ z naszym mega ewoluowanym pokemonem. Bonus to jeden dodatkowy cukierek. Co istotne, nie musimy posiadać naszego mega pokemona ani na buddy ani w party podczas raidu, by uzyskać bonus.

Zgodnie z zapowiedzią na liście przyjaciół zobaczycie teraz, który z waszych znajomych ma aktywną mega ewolucję.

Źródło: https://pokemongolive.com/post/megavenusaurraids/?hl=en

 

1 Comment

 • Reply
  Bubu
  Lis 12, 2020 11:58 pm

  Ale to wciąż tyczy się tych, które już megaewoluowaliśmy, co jest bez sensu, bo problem polega na tym, że trudno jest znaleźć osoby chętne na te mega raidy. Jestem w dwóch dużych wielkomiejskich grupach i zainteresowanie jest tylko legendami. Tutaj minusem jest czas trwania tej megaewolucji i nikomu nie chce się tracić passów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.