News 33

Buddy Adventure – najważniejsze informacje

Usprawniony i rozszerzony system buddy, zwany teraz Buddy Adventure, jest już dostępny dla wszystkich – co warto o nim wiedzieć?

U swoich początków system buddy był bardzo prostą funkcjonalnością – wybieraliśmy swojego towarzysza a on (w zależności do której „kategorii” należy) przynosił nam cukierki co 1, 3, 5 lub 20 kilometrów. Po wejściu Buddy Adventure nadal tak to działa, ale mamy o wiele więcej możliwości na interakcję z naszym kompanem.

Przede wszystkim buddy zyskał zupełnie nowy ekran profilowy:

Na pierwszym ekranie mamy możliwość wejścia w tryb interakcji z pokemonem (Play) gdzie możemy go karmić malinami, „bawić” poprzez przeciąganie palcem oraz robić zdjęcia. Tryb nie wymaga AR+, działa również na zwykłym AR.

Uwaga: buddy pojawi się na mapie tylko wtedy gdy wypełnimy pasek jego „nakarmienia” w trybie „Play!”. Pasek od 0 do 100% wypełniają 3 zwykłe maliny lub 2 srebrne/złote. By podać malinę należy ją rzucić jak pokeballa w kierunku pokemona. Pasek nakarmienia z czasem spada do 0 (od 100% do 0 w 3 godziny) – gdy to się wydarzy buddy znika z mapy i trzeba go ponownie nakarmić.

Poniżej znajduje się spis dziennych aktywności, za które zbieramy serca – to właśnie zbierane każdego dnia serca służą do zwiększania poziomu przyjaźni z naszym buddy. Zadania dotyczą wspólnego chodzenia (uwaga – nalicza się tylko wtedy gdy buddy jest z nami na mapie), karmienia, zabawy, walki gdy buddy jest w naszej drużynie, robienia zdjęć buddy oraz odwiedzania nowych miejsc – według niektórych graczy do tego zadania zaliczają się czasem również PokeStopy już wcześniej odwiedzone.

Czasem na ekranie zadań pojawi się sekcja „bonus” – to zadanie zostanie wypełnione gdy otrzymamy od naszego buddy prezent lub odwiedzimy gym/PokeStop, który wskaże nam buddy. Prezenty mogą zawierać maliny, potiony etc. lub tzw suweniry, czyli przedmioty, które będą wyświetlane w profilu buddy (nie służą do niczego konkretnego).

Na drugim ekranie znajduje się historia naszych interakcji z danym buddy.

Nastrój

Nastrój pokemona, widoczny w jego profilu w górnym prawym rogu, można zwiększyć poprzez interakcje z buddy.

W tym momencie nie wiemy ile konkretnie interakcji trzeba wykonać (lub czy jest to losowe), by dotrzeć do najwyższego możliwego nastroju czyli excited. Jedyny pewny sposób to nakarmienie buddy tzw. Poffinem – płatnym przedmiotem ze sklepu gry (100 PokeCoin), który wprowadza pokemona w najlepszy nastrój natychmiastowo.

Nastrój „excited” jest tym bardziej pożądany, że zapewnia specjalne bonusy:

  • Ilość serc jakie możemy zdobyć z zadań zostaje podwojona,
  • Dystans do zdobycia cukierka zostaje skrócony o połowę.

Poziomy buddy

Tak jak wspominałem wcześniej, poziomy buddy zdobywa się przy pomocy serc za aktywności dzienne. Poniżej lista poziomów i wymagań do ich zdobycia:

  • Good Buddy (1 serce) – pokemon może pojawiać się na mapie (gdy jest w pełni nakarmiony), w profilu widoczny jest nastrój buddy
  • Great Buddy (70 serc) – buddy może pomóc w złapaniu pokemona i przynosić prezenty
  • Ultra Buddy (150 serc) – buddy może wskazywać interesujące miejsca i przynosić tzw. suweniry
  • Best Buddy (300 serc) – buddy otrzymuje boost do CP w walce (tylko gdy jest aktualnie ustawiony jako buddy) i w profilu pojawia się specjalna odznaka, widoczna również dla przyjaciół

Pomoc w łapaniu pokemonów polega na tym, że nasz buddy może odbić z powrotem pokeball, który wcześniej został odbity przez dzikie stworzenie.

Gdy nasz buddy znajdzie dla nas prezent będzie on widoczny w jego profilu, a otworzyć go możemy poprzez wejście w tryb karmienia/zabawy.

Odznaka zdobyta na poziomie Best Buddy będzie widoczna również jako przypięta do naszego pokemona.

Źródło:

https://niantic.helpshift.com/a/pokemon-go/?s=top-articles&f=buddy-adventure&p=web

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/ecpsa2/buddy_system_explained_max_10heartsday/

33 komentarze

  • Reply
    GalaxyS7
    Gru 19, 2019 5:41 pm

    Nie wiem czy to wina telefonu czy coś nie tak z ar+ bo klikając Play pojawia się czarny ekran i nic się nie dzieje co skutkuje wyjściem z gry ;/ Galaxy s7

    • Reply
      iLikeOral
      Gru 26, 2019 2:02 am

      Ja w poprzednim telefonie mialem to samo, okazalo sie ze nie dziala zyroskop.

  • Reply
    Arczi
    Gru 19, 2019 5:56 pm

    Eee yyy…. zrobili sobie system tamagoczi

  • Reply
    BornOfDarkness
    Gru 19, 2019 6:44 pm

    Oooo! Widzę że admin też Lucario wystawił! :3
    Btw- Do „nowych miejsc” są zaliczane te pokestopy/gymy, które odwiedzamy pierwszy raz od czasu wprowadzenia nowego systemu buddy – przynajmniej z moich obserwacji.

  • Reply
    Lukas1230
    Gru 19, 2019 6:44 pm

    Pomocy!!! Chcąc nakarmić bady maliną wyskakuje mi komunikat
    Camera permission

  • Reply
    lsosna79
    Gru 19, 2019 7:41 pm

    Po aaktualizacji gry nichce się odpalić gra posiadam telefon sony ixperia E5_27f6

  • Reply
    Gege
    Gru 19, 2019 8:50 pm

    Czy tylko mi nie działa tryb ar+? Prędzej działał bez problemu

    • Reply
      Natjja
      Gru 19, 2019 10:27 pm

      Mi też. Musiałam włączyć zwykły 🙂 Telefon Pocophone F1, jeśli ma to znaczenie.

    • Reply
      Michal
      Gru 19, 2019 10:42 pm

      Wejdź do sklepu Google Play, znajdź na liście swoich zainstalowanych aplikacji Usługi Google Play dla AR i aktualizuj do najnowszej wersji. Myślałem, że trzeba będzie czekać na następny update od Niantic, ale to mi pomogło. Po wczorajszym updacie po wejściu do AR pokazywał mi się czarny ekran i trzeba było zresetować grę. Powodzenia

      • Reply
        Gege
        Gru 21, 2019 7:42 pm

        Dziękuję za pomoc, wszystko działa teraz

    • Reply
      Michal
      Gru 19, 2019 11:35 pm

      Zaktualizuj aplikację AR przez sklep Google. Pomogło mi to na czarny ekran w trybie AR.

    • Reply
      Michal
      Gru 20, 2019 12:44 am

      Aktualizuj usluge ar od google

  • Reply
    Michal
    Gru 19, 2019 10:51 pm

    Jak komus nie dziala tryb AR po najnowszej aktualizacji, to wejdzcie do Sklepu Google Play, znajdźcie na liście swoich zainstalowanych aplikacji Usługi Google Play dla AR i zaktualizujcie to. Wczesniej w grze po wejściu do trybu AR miałem czarny ekran i trzeba było resetowac grę.

  • Reply
    MAKBETll
    Gru 19, 2019 11:05 pm

    Zepsuli komendy na IV (0-4*) przez update z tym. To jest najgorsze

  • Reply
    471
    Gru 19, 2019 11:32 pm

    A mi ładuje pasek postępu i dalej nic się nie dzieje, jakby się zawiesiło. Na 3 telefonach to samo. Jeden ma 3gb ramu, więc to raczej nie ma nic do gadania

  • Reply
    marcinekk24
    Gru 19, 2019 11:48 pm

    Super jest ten nowy system buddy. Po prostu rewelka. Strasznie mi się podoba. Parę rzeczy jest do poprawy oraz parę błędów w grze się pojawiło i mam nadzieje, że zostanie to wkrótce to załatane.

  • Reply
    dziabong
    Gru 20, 2019 3:18 am

    Mój buddy przestał mi naliczać kilometry (te do serc – 2 km za serce). Jajkowe idą, do candy też, a od północy po wyzerowaniu wszystkiego licznik z kilometrami spaceru z buddy stoi w miejscu (mimo że jest nakarmiony i chodzi ze mną po mapie).

    • Reply
      Jaheta
      Gru 20, 2019 10:07 pm

      Też tak mam ! Proszę to poprawić !

    • Reply
      dziabong
      Gru 21, 2019 3:37 am

      Już to rozkminiłem. Żeby zaczęło naliczać kilometry do serc w nowym dniu buddy musi najpierw zdechnąć. Dopiero przywrócony do życia po powrocie na mapę nalicza nowe kilometry. Moim zdaniem to błąd, bo wszystko inne (a zwłaszcza dokarmianie, które przecież zapobiega zdechnięciu) można robić od razu o północy. Kolejny błąd to liczba dni. Mam go już trzeci dzień, a w podsumowaniu widnieje stale zero.

  • Reply
    Ventor
    Gru 20, 2019 11:19 am

    Po ostatniej aktualizacji gra mi nie działa. Pojawia się nowy ekran powitalny, który ładuje pasek do końca i na tym koniec
    Pomoże ktoś?

  • Reply
    lupiuss
    Gru 20, 2019 3:31 pm

    no własnie w galerii pokestopy znikneły

  • Reply
    Laures
    Gru 20, 2019 5:14 pm

    Od 2/3 dnie nie włącza mi sie gra, utyka na ekranie wczytywania ze Snorlaxem… wie ktoś o co chodzi? ;(

  • Reply
    Karolina
    Gru 20, 2019 5:38 pm

    Córce po aktualizacji nie dziala gra pokazuje sie pierwszy ekran z niebieskim paskiem, pasek dochodzi do konca i nic sie nie dzieje Co moze byc tego przyczyną?

  • Reply
    Teela
    Gru 20, 2019 11:15 pm

    A czy to prawda że po zmianie buddy tracimy wszystkie zdobyte z nim serca?

    • Reply
      dziabong
      Gru 24, 2019 2:54 pm

      Jest to nieprawda. Nie tracimy nic. Nie tracimy nawet rozpoczętego dystansu na cukierki, co miało miejsce w poprzednim systemie. Jedyne chyba co tracimy to to, że po przywróceniu trzeba go odnowa nakarmić, by pojawił się obok nas na mapie, ale to koszt tylko trzech zwykłych owoców.

  • Reply
    dziabong
    Gru 21, 2019 3:40 am

    A czy można tego kupionego poffina rzucić, nie trafić i go stracić?

    • Reply
      dziabong
      Gru 22, 2019 6:48 pm

      Odpowiem sobie znowu sam. Nie można stracić. Nawet zwykłe owoce (jeśli nimi nie trafimy w poka) nie schodzą ze stanu posiadania.

  • Reply
    J.
    Gru 27, 2019 6:10 pm

    Czy wie ktos ile trzeba chodzic z meyoto aby dostac candy?

    • Reply
      Kryn
      Gru 28, 2019 6:00 pm

      Chodzi o Mew2? Jeśli tak to 20km

  • Reply
    vojtosdosamu