News 37

Buddy Adventure w Pokemon GO!

Zbliża się nowy system buddy i atrakcje z nim związane – teraz już oficjalnie ogłoszony przez Niantic.

Na pokemongolive.com pojawił się wpis dotyczący nowego systemu buddy:

Trenerzy,

Przygotujcie się na eksplorację świata ze swoimi buddy pokemonami! Nowa funkcjonalność pozwoli nam na podróżowanie z buddy ramię w ramię, jak nigdy wcześniej.

Buddy Adventure ma rozwinąć więź łączącą trenerów i buddy. Będziecie mogli poznać nastrój swojego buddy oraz zwiększać jego poziom poprzez zabawę, karmienie przysmakami, walkę oraz wspólną eksplorację. Dodatkowo, zmiana buddy nie będzie teraz resetować jego progresu do uzyskania kolejnego cukierka. 

Funkcja zostanie uruchomiona na całym świecie jeszcze przed rokiem 2020.

Maliny które powodują rozkwit przyjaźni

Rozpocznij swoją podróż z buddy karmiąc go malinami. Zwiększy to jego poziom do Good Buddy, dzięki czemu zobaczysz go na mapie, podążającego za tobą! By go nakarmić, włączcie profil buddy w menu i naciśnijcie na “Play!”. 

Każdy pokemon ma swoje własne reakcje. Przyjrzyjcie się bliżej, by dostrzec różnicę w ruchach i reakcjach, zarówno podczas wspólnej zabawy jak i eksploracji. 

Pokémon GO

Możecie również bawić się ze swoim buddy w trybie AR+. 

Odblokuj ekscytujące bonusy w Buddy Adventure

Z każdym progresem poziomu buddy odblokujecie nowe bonusy! Poziomy buddy to Good Buddy, Great Buddy, Ultra Buddy i Best Buddy:

  • Good Buddy: pokemon będzie za tobą podążał na mapie świata, można również sprawdzić jego nastrój w profilu buddy.
  • Great Buddy: Masz trudności w złapaniu pokemona? Twój buddy może ci pomóc podczas spotkań z innymi pokemonami! Znajdzie również przedmioty, które pomogą ci w dalszej podróży. 
  • Ultra Buddy: buddy da ci znać o interesujących miejscach w pobliżu! Będzie ci również przynosił upominki, które znajdą się w zakładce z profilem buddy. 
  • Best buddy: ta ranga zapewni specjalną odznakę dla pokemona oraz spowoduje, że w walce będzie otrzymywał boost do CP, tak długo jak jest twoim buddy. 

Pokémon GO

Jak zostać przyjacielem ze swoim buddy

Zostańcie jeszcze lepszymi przyjaciółmi poprzez polepszanie swojej więzi. Wieź jest mierzona w sercach i możecie je zyskiwać poprzez wspólną eksplorację, walkę i robienie zdjęć swojemu buddy. Większa więź oznacza lepszy nastrój buddy!

Najwyższy poziom nastroju (excited) odblokowuje następujące bonusy:

  • Dystans do zdobycia cukierka zmniejsza się o połowę,
  • Liczba serc za akcję zostaje podwojona, 
  • Trenerzy mogą zdobyć bonusowe serca.

Ekran buddy został usprawniony, będziecie mogli zobaczyć na nim progres do kolejnego cukierka, aktualny nastrój pokemona, wykres dziennych aktywności, które możecie wykonać by polepszyć więź z pokemonem i poziom buddy. Kompletujcie dzienne aktywności, by szybciej zostać najlepszymi przyjaciółmi. 

Pokémon GOPokémon GO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już niedługo: spotkajcie swoich prawdziwych przyjaciół!

Po wprowadzeniu Buddy Adventure możecie spodziewać się kolejnych nowości. Niedługo potem otrzymacie możliwość na spotkanie innych trenerów w wspólnym doświadczeniu w AR.

W nowym dzielonym trybie AR możecie połączyć się z dwoma innymi trenerami i robić wspólne zdjęcia AR+ swoich pokemonów.

Po wejściu Adventure Buddy poprzez różne interakcje i wypełnianie dziennych aktywności (karmienie, wspólna podróż, zabawa, walka, zdjęcia i odwiedzanie nowych miejsc) będziemy mogli zwiększyć poziom nastroju swojego pokemona. Być może tak jak w przypadku systemu przyjaciół dotyczącego trenerów, dzienna interakcja będzie zwiększać również nasz poziom “przyjaźni” z buddy – na szczegóły musimy poczekać do wejścia funkcji. Data nie jest na ten moment znana, ale ma ona pojawić się w grze do końca tego roku.

Bonus – Lugia i Wailord na mapie gry

Post image

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/buddyadventurelaunch/

37 komentarzy

  • Reply
    Kakarott
    Gru 17, 2019 7:31 pm

    Mam takie pytanie, ostatnio zmieniłem.telefom na Xiaomi redmi note 8T i mam problem z logowaniem się przez konto google gdzie na starym telefonie normalnie się loguje, ale na nowym wyskakuje mi wiadomość „unable to authenticate please try again ” i przez konto google nie mogę za to przez FB tak :), ale pojawia się kolejny problem pojawiają się poki ale mogę je łapać kręcić pokestopami ale po pewnym czasie przestają się respic poki na nearbay wyświetlają się że powinny być w danej lokalizacji i nie zmienia się pogoda, miał ktoś z was taki problem? Jak go rozwiązac?
    Pozdrawiam

    • Reply
      Barczi
      Gru 18, 2019 12:59 am

      Spróbuj wyczyścić dane aplikacji względnie przeinstalować, mi po jakimś czasie na xaomi mi 9t pro taki problem wyskakiwał

    • Reply
      1158 2946 0801
      Gru 19, 2019 1:07 pm

      Wygląda to na “soft bana” wpisz w google “problem z xiaomi pokemon go” wiele serwisów opisywało ten błąd.

    • Reply
      BornOfDarkness
      Gru 20, 2019 12:26 am

      Żeby logować się przez Google musisz w aplikacji podać taką datę urodzenia, żeby wynikało z niej że masz powyżej 18 lat.

  • Reply
    2541 5561 4328
    Gru 17, 2019 7:41 pm

    Super, świetne rozwiązanie. Boost do walk i zmniejszenie dystansu to bardzo dobra wiadomość

  • Reply
    Oli
    Gru 17, 2019 8:13 pm

    Pokemony pod którymi może kryć się Ditto. Czy lista jest aktualna? Znaleziona u wujka, termin dodania listopad 19.

    Weedle
    Paras
    Venonat
    Hoothoot
    Ledyba
    Spinarak
    Hoppip
    Gulpin
    Whismur
    Remoraid
    Seedot
    Skitty
    Nummel
    Bidoof

    Drugi temat czy na ktoś aktualną listę jajek? Bo niestety tego nie znalazłem

    • Reply
      BornOfDarkness
      Gru 20, 2019 12:24 am

      Pobierz aplikację “GO Field Guide” lub “GOTool” – tam masz wszystkie informacje

  • Reply
    KitsuneNoYami
    Gru 17, 2019 10:20 pm

    Mam problem po aktualizacji -.-‘ Pasek się ładuje do końca i nic, tylko na snorlaxa mogę sobie popatrzeć. Ktoś wie co się może dziać? Re-instalowałem już i nic 🙁

    • Reply
      Pako
      Gru 18, 2019 5:32 am

      mam ten sam problem 🙁

    • Reply
      Gutstaff
      Gru 18, 2019 8:57 am

      Mam podobnie , na jednym koncie wszystko ok a na drugim pasek ładuje sie do końca i tyle . Drugi dzień i nic . Zainstalowałem ponownie ale nie pomogło . kiedyś.mialem podobny problem ale sam się rozwiązał po paru dniach , może i tu coś się wyprostuje. Tak czy inaczej w razie jakiś wiadomości proszę o info .

    • Reply
      R
      Gru 18, 2019 2:01 pm

      Też mam problem z uruchomieniem po aktualizacji. Usunięcie cache, danych aplikacji, a wreszcie reinstall nic nie zmieniły w tej kwestii.

    • Reply
      Mord
      Gru 18, 2019 8:02 pm

      Mam to samo, gra się nie uruchamia, czyszczenie danych nie pomogło.

    • Reply
      Colorekk
      Gru 18, 2019 9:48 pm

      Też mam taki problem, a przed aktualizacją wszystko śmigało.

    • Reply
      Die
      Gru 19, 2019 2:40 am

      Mam to samo. :v Żadne oferowane rozwiązanie problemu nie działa.

    • Reply
      KitsuneNoYami
      Gru 25, 2019 11:37 pm

      Już naprawione, wystarczy zaktualizować androida do najnowszej wersji. U mnie pomogło 🙂

  • Reply
    marcinekk24
    Gru 18, 2019 12:04 am

    Super to będzie. Już nie mogę się doczekać aktualizacji i wprowadzenia tego systemu.

  • Reply
    Majka8
    Gru 18, 2019 3:40 pm

    Nowy system z pupilem to coś pięknego, super 🙂 I ten uroczy filmik 🙂

  • Reply
    Herdekz6
    Gru 18, 2019 7:06 pm

    W co jeśli mam swojego buddy i wbije candy do sheldona i go zmienię na coś innego ??

  • Reply
    szono
    Gru 18, 2019 8:16 pm

    teraz przydała by się jeszcze funkcja automatycznego zaliczenia jednego dowolnego zadania z misji w specjal reserch za symboliczne 500 lub 1000 pokecoinz ,gdyż nie każdy ma ochotę latać po mieście lub parku i szukać yle jakich graczy .

  • Reply
    Lolmol
    Gru 18, 2019 11:56 pm

    Mam problem po aktualizacji. Jak chce wejśc w jaką kolwiek interakcję z Buddy to pojawia się tylko czarny ekran i nic się nie ładuje.

    • Reply
      Gosiakkkk
      Gru 19, 2019 2:05 am

      Zaktualizuj w Google Play coś takiego jak Usługi Google Play dla AR. U mnie pomogło

    • Reply
      Luki1191
      Gru 19, 2019 9:26 am

      Mam tak samo… muszę od nowa uruchamiać grę… mam nadzieję że to chwilowy bag A nie wina telefonu…

    • Reply
      1158 2946 0801
      Gru 19, 2019 12:36 pm

      Postaraj się uruchomić interakcję z Buddy w dzień lub przy zapalonym świetle;)
      Tak, na serio to każda interakcja wywołuje tryb AR i tutaj leży problem.

      Tryb AR działa Ci przy łapaniu pokemonów? Jakie masz urządzenie?

    • Reply
      Michal
      Gru 19, 2019 10:59 pm

      Wejdz do Sklepu Google Play, znajdź na liście swoich zainstalowanych aplikacji Usługi Google Play dla AR i aktualizuj. Mi pomogło.

    • Reply
      Michal
      Gru 20, 2019 12:47 am

      Aktualizuj usluge AR od Google

  • Reply
    Ziommit
    Gru 19, 2019 12:35 am

    Ja mam podobny problem co kitsunenoYami prosze pomóżcie

  • Reply
    M
    Gru 19, 2019 7:11 am

    Już działa! 🙂

  • Reply
    Łąka Pokemonów
    Gru 19, 2019 11:48 am

    Czy da się ominąć jakoś nowy system “zaprzyjaźnienia się” z Buddym? Nie odczuwam potrzeby przyjaźnienia się ze sztucznym stworem, mój pies byłby zazdrosny…

  • Reply
    R
    Gru 19, 2019 1:21 pm

    No i stało się, “działa”…

    Oczywiście jak to z Niantic – nie wiadomo jak i jak zwykle z błędami…
    1. Walki to w ogóle działają? Zrobiłem raid, walczyłem na arenach, walczyłem z innym trenerem i nic.
    2. Karmienie malinką to jakieś niedorobione jest – nie wiadomo gdzie rzucać, różnie to z różnymi pokemonami jest, czasami się udaje dopiero za 20 próbą, a dla niektórych działa od razu bez problemu.
    3. Odwiedź nieprzekręcony pokestop – to jakaś największa bzdura! Codziennie jeden nowy to jest naprawdę wyzwanie, nie każdy jest kierowcą ciężarówki!!! Ale najśmieszniejsze jest to, że stworek latający wokół mnie jakoś to zaliczył. Jaka jest więc definicja “nowego” miejsca?
    4. “Zabawa” z pokemonem to też wyzwanie – gdzie mam iść, na łąkę? Idzie sobie gdzie chce, w domu nie da się pobawić, bo “wychodzi z domu”, a na ulicy jak wejdzie za płot, to co mam zrobić?

    Pytanie: jaką teraz przyjąć strategię na buddy? Dotychczas zbierałem rzadkie cukierki bądź przyspieszałem ewolucje nowo wprowadzonych rzadkich pokemonów. A teraz dalej jest sens to robić, czy lepiej hodować silnego pokemona do walki i korzystać z jego siły? Inaczej – ustawić sobie byle Larvitara na cukierki, czy najlepszego Tyrka do walki (ewentualnie często używaną legendę)?

    • Reply
      Knautia
      Gru 19, 2019 1:42 pm

      Ja na razie jestem na etapie “kiuuut!”, poza tym cieszy mnie, że będzie gdzie upychać nadmiarowe owoce, bo do tej pory były pierwsze do kasowania, jak mi się miejsce kończyło.

      Ad 1 i 2 – mam wrażenie, że wczoraj wieczorem to było jeszcze zabugowane; kiedy próbowałam karmić z poziomu ekranu (nie przez opcję quick, bo ona działa tylko na całkiem głodnego), to połknęło kilka owocków, ale nie zaliczyło niczego. Dzisiaj działa już prawidłowo. (Chyba). Wczoraj nie próbowałam walczyć, dzisiaj wzięłam trening z team leaderem, ustawiłam buddy jako trzeciego pokemona, więc w samej walce nie brał udziału, i zaliczyło. Czyli jeśli masz coś małego, to jeśli tylko w walce/rajdzie nie dochodzisz do ostatniego pokemona, możesz go wstawiać na ostatnie miejsce i powinno zaliczać.

      Ad 4. Bawisz się też z poziomu ekranu “play”, do wypuszczenia dużo miejsca nie potrzeba (mnie się udało w nie za dużym pokoju), a sama “zabawa” to smyranie palcem dopóki nie zabłyśnie. Zalicza raz dziennie, więc nie jest to szczególnie dużo roboty. Zdjęcie jw., jak masz go wypuszczonego, to wystarczy kliknąć (a potem wywalić z galerii w komórce) i zalicza.

      Ja chyba nie zmienię na razie strategii – moim celem jest uzupełnianie wpisów, więc zbieram cierpliwie cukierki na kolejne ewolucje. Aczkolwiek sporo zależy od tego, jakie będą te bonusy na wyższych poziomach, bo może być tak, że nie będzie się opłacało za często zmieniać (i resetować).

      • Reply
        Oli
        Gru 19, 2019 1:53 pm

        A uzywaliscie już “chlebka” ? Tego za 100poksów. Jakieś specjalne historie w związku z nim?

      • Reply
        1158 2946 0801
        Gru 19, 2019 2:13 pm

        Racja, kiedyś kasowałem nadmiarowe owoce, jednak od kiedy można dokarmiać poki z daleka na gymach, z możliwością otrzymania candy, to już tego nie robię;)

        Warto w takich przypadkach pakować owoce w poki rzadkie (których nam cukierków brakuje) lub takie których dystans do candy wynosi 5 km.

      • Reply
        R
        Gru 19, 2019 2:18 pm

        Dzięki, rzeczywiście z tą zabawą specjalnie dużo zachodu nie ma. Walki w końcu “zaliczyłem”, teraz pozostało tylko machnąć te parę kilometrów…

  • Reply
    kazimek
    Gru 19, 2019 1:54 pm

    CHwile przed updatem zauważyłem w sklepie poffin i na początku myślałem , że to chamska próba zarobienia (że tylko tak będzie można zobaczyć pokemona na minimapie). Jednak myliłem się . Ta gra zarobiłą już tyle ma micro transakcjach , że teraz chyba ktoś postanowił ją rozwijać . Od halloween całą gra rozbudowała się bardziej niż cały czas od premiery . Dalej znajdują się micro transakcje jednak opcja jest olewana np.100 coins kosztuje 3 pln , a 550 24 pln (24:3=8 czyli za 24 pln mamy 800 coins , a tutaj 550 xD )

  • Reply
    Pawcio
    Gru 19, 2019 6:18 pm

    Dlaczego po aktualizacji nie dzialaja mi pokemony jest pasek zaladowany do konca i nic sie nie dzieje

  • Reply
    M
    Gru 19, 2019 6:34 pm

    Z tymi pokestopami to chyba jest tak, że zalicza jako nowe te, których jeszcze nie przekręciliśmy z danym Pokemonem. Tak mi się wydaje bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć to że odwiedziłam dziś około 30 pokestopów (wszystkie już wiele razy odwiedzałam ) a zaliczonych jako nowe zostało 13.

  • Reply
    Adam
    Gru 19, 2019 7:25 pm

    Po aktualizacji jak chcę wejść w tryb kamerki z ar pojawia mi się czarny ekran. Help!