News 13

Bug czy feature?

Jak wszyscy wiemy, Niantic nie jest niestety zbyt komunikatywną firmą i niektóre z funkcji gry, czy też potencjalne bugi, gracze muszą odnajdować na własną rękę. Co gorsza w przypadku tych drugich pozostają jedynie domysły, bo próżno szukać ich potwierdzenia.

W tym przypadku od czasu ostatniego update’u wprowadzającego poprawki od strony technicznej gry, użytkownicy zaczęli odnotowywać dziwne zachowanie radaru i znikających z niego pokemonów. Dzieje się tak podczas podróży autem czy też komunikacją miejską, kiedy prędkość pojazdu, którym się poruszamy, przekracza około 45 km/h. Pobliskie pokemony nie znajdą się w naszych Sightings ani też nie pojawią się na mapie, gdy przez dłuższą chwilę prędkość ta utrzymuje się powyżej domniemanego pułapu.

Cały szkopuł w tym, że tak naprawdę nie wiadomo czy jest to jedynie nowy bug i błąd w działaniu gry, czy też Niantic postanowiło wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia w kwestii bezpieczeństwa graczy. Jedynym wytłumaczeniem dla drugiej opcji jest fakt, iż należy zdecydowanie wyłączyć możliwość korzystania z aplikacji kierowcom. Jednak jak słusznie zauważyliście już w komentarzach na facebooku do artykułu o bezpieczeństwie graczy za kółkiem (TUTAJ), takie zabezpieczenie uderza także w pasażerów czy korzystających z komunikacji miejskiej. Faktem jest, że obniżenie prędkości lub chwilowy postój przywracają pokemony na mapę, ale normalna rozgrywka staje się niemożliwa, gdy pojazd przez dłuższy czas porusza się powyżej (prawdopodobnie) 45 km/h.

Mimo tej niedogodności w dalszym ciągu możliwe jest pozyskiwanie przedmiotów z PokeStopów, a gracze donoszą, że z użyciem Pokemon GO Plus są w stanie łapać pokemony nawet gdy nie są one wyświetlane na mapie. Właśnie te dwa fakty rodzą pytanie, czy znikające powyżej pewnej prędkości stworzenia to jedynie kolejny błąd powstały w wyniku wprowadzenia aktualizacji, czy też umyślny zabieg wykonany przez Niantic. Na potwierdzenie ze strony dewelopera będziemy musieli jeszcze poczekać. Niestety równie prawdopodobnym jest, że producent w ogóle nie odniesie się do tej sytuacji, pozostawiając ją w sferze domysłów na dłuższy czas lub przynajmniej do czasu ewentualnej zmiany w tej kwestii.

13 komentarzy

 • Reply
  Outlawek
  Paź 15, 2016 10:28 pm

  Na prawdę dopiero od najnowszej aktualizacji? Przecież już w wersji 0.39 zdarzało się, że tracker przestawał wyświetlać Pokemony znajdujące się w pobliżu. I to chodząc pieszo. Teraz też zdarza się, raczej bardzo (lub niezwykle) rzadko, że idąc pieszo nagle tracker przestaje pokazywać Pokemony, by za chwilę ponownie zacząć je wyświetlać. Nie zwróciłem tylko uwagi, czy czasem nie dzieje się to przy wybudzaniu telefonu z uśpienia, gdy gps potrafi na moment przestawić naszą pozycję w zupełnie inne, odległe nawet o kilkadziesiąt metrów miejsce.

  • Reply
   Ivrin
   Paź 15, 2016 10:55 pm

   Tak, dopiero od najnowszej aktualizacji. Wcześniej pokemony nie znikały ewidentnie po przekroczeniu pewnej prędkości i nie jest to chwilowy błąd, jaki pojawia się tak jak wspomniałeś nawet przy grze podczas spaceru. Nie uraczysz żadnego stworka póki praktycznie się nie zatrzymasz, a przecież w błędzie o którym mówisz wystarczyło odczekać kilka sekund.

 • Reply
  Mycha
  Paź 16, 2016 7:46 am

  Nie rozumiem narzekania, że nie można łapać z samochodu czy autobusu. Cały czas mówi się o tym, że pokemony mają zmusić do chodzenia, do spaceru. Łapanie z auta czy innego pojazdu mija się z ideą gry.
  Sama często jeżdżę jako pasażer i trochę mi szkoda, że nic nie da się złapać, ale uważam że to zmiana na lepsze

  • Reply
   PokeTrenerMitch
   Paź 18, 2016 12:23 pm

   Niantic w jednym z komunikatów w przeszłości napisało coś w rodzaju – grajcie w PGO wszędzie, w drodze do pracy, szkoły itp. grajcie kiedy się da. Wiele osób odebrało wtedy to jako zachętę do gry za kierownicą, czy w komunikacji miejskiej.

 • Reply
  pimpim
  Paź 16, 2016 10:17 am

  Promowanie PoGO+.
  Na telefonie znika przy dużej prędkości a opaska nadal powiadamia i pozwala łapać.
  Chcesz zaliczać PokeStop i łapać jak jeździsz – nie ważne jak, to kup opaskę.
  To cała tajemnica.

 • Reply
  polonez
  Paź 16, 2016 1:01 pm

  ja jechałem jako pasażer wczoraj i przy umiejętnym klikaniu na PokeStop da się zebrać a radar działa normalnie pokazywał jakieś pojedyncze, które zapewne były w bocznych drogach

 • Reply
  DawidS81
  Paź 16, 2016 3:48 pm

  Ja też potwierdzam standardowe działanie, jak dla mnie jest bez zmian. Na codzień śmigam komunikacją miejską i poki łapię nie tylko na przystankach. Przykład z wczoraj – pikachu, 2x nidoranF, 2x paras, psyduck, poliwag, koffing, hehe omanyte !, i oczywiście parę ptaków i robali.
  Więc ja nie widzę różnicy.

 • Reply
  volvo
  Paź 17, 2016 9:28 am

  radar zbugowany często wyskakują mi pokemony do złapania a na radarze ich nie było lub były inne

 • Reply
  alf
  Paź 17, 2016 9:44 am

  Niestety problem ze znikaniem pojawia się nawet nie ruszając się z miejsca. Stałem niedawno, tuż obok kolesia, który złapał rzadki okaz, a mi się nie pokazał, mimo, ze zatoczyłem krąg wokół tego miejsca. Co gorsze od ostatniej aktualizacji sygnał gps się znacząco przemieszcza. Telefon leży w domu na stole, a ja co jakiś czas muszę potwierdzać, ze akurat nie prowadzę. Wczoraj natomiast nie złapałem fajnego poka, bo ledwo wylazłem z domu gps udał się beze mnie do oddalonego o 500 m parku i dopiero po resecie telefonu wrócił na miejsce. Niestety pokemon nie chciał czekać aż kilkakrotnie przeładuję grę i w końcu zresetuję telefon.

 • Reply
  Doman
  Paź 18, 2016 12:20 pm

  Moim zdaniem chodzi o walkę ze skanerami i bez sensu doszukiwać się w tym głębszego przekazu.
  Tak bardzo skupiają się na walce z “pomocnikami” gracza, że utrudniają też normalną rozgrywkę.
  Hajs sie musi zgadzać.

 • Reply
  Banshi
  Paź 18, 2016 7:00 pm

  ja do chwili obecnej nie mam radaru i nie pokazuje mi jakie pokemony sa na Pitstopie

 • Reply
  Siertaxen
  Paź 18, 2016 11:48 pm

  Radar Track działa płynnie do 20 km. ( nie dotyczy używania tkz kadzideł gdzie radar siega do 1 km widzenia poka).
  W krotce i ta funcje zlikwiduja , ma byc po przekroczeniu predkosci traci sie zdobyty dystans buudy jak i inkubacji.
  Zdradze ze jest kilkadziesiat błedów w grze ale na reke im ze sa koniuktura na opkaski :P, a to wkrotce ma zrekompenowac graczom na Polske moze nawet w hellowen w zwykłych pokemona maja byc ukryte pokemoney miau.. mew.. arkt… itp ale po ewoluowaniu np pigeya. To ma byc rekompensatą za spozniona drugą era poków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy Pokemon GO umiera?

Pod praktycznie każdym materiałem dotyczącym Pokemon GO na serwisach YouTube, reddit czy też w komentarzach na naszym portalu można zauważyć...

Zamknij