News 151

Celebi z incense?

Ukryte w kodzie zmiany to jak zawsze najlepsze źródło informacji o tym, nad czym aktualnie pracuje Niantic. W obliczu braku aktualizacji z nową zawartością pozostaje nam wyszukiwanie takich smaczków w nadziei na szybkie ich wprowadzenie.

Przeszukania kodu źródłowego nowej wersji aplikacji podjęła się jak zawsze niezawodna ekipa z The Silph Road. Tym razem nie otrzymała ona tak dużych rezultatów jak poprzednio, ale możemy spodziewać się konkretnych poprawek oraz ulepszeń. Pojawiło się też kilka funkcji, o których jeszcze nie można powiedzieć za wiele.


Konkrety:

 • Możliwa optymalizacja dla pamięci RAM

Możemy spodziewać się, że Niantic poprawi działanie aplikacji w kwestii zarządzania oraz wykorzystania pamięci RAM telefonu.

 • Poprawki dla Pokemon GO+

Pojawił się nowy kod dla wsparcia Pokemon GO+, który został wspomniany jako poprawka wśród notek do ostatniego update. Ma on pomóc w łatwiejszym łączeniu urządzenia z grą.

Niewyjaśnione (zbyt mało informacji w tym momencie):

 • Critical catch

Do medali odpowiadających za zwiększanie szansy na złapanie pokemona został dodany nowy element nazwany “critical catch”. Nie przydzielono mu większej ilości kodu, tak więc nie sądzimy, że będzie to jakaś rewolucja – z pewnością jednak coś zostanie zmienione w mechanice łapania pokemonów.

 • Encounter Item

Prawdopodobnie nic konkretnego (jak reszta niewyjaśnionych odkryć), ale coś zostało dopisane w kwestii przedmiotów i ich obecności, gdy spotkamy dzikiego pokemona. Może być to coś prostego, jak zmiany dotyczące ekranu gdzie możemy wybrać Poke Balla/Razz Berry podczas łapania pokemona, ale równie dobrze mogliśmy trafić na wskazówkę dotyczącą przyszłych funkcjonalności związanych z przedmiotami.

 • Nowy typ przedmiotu: Candy Award

Od dawna znamy i używamy kodu dla przedmiotów zwiększających punkty doświadczenia (lucky egg) czy typu takiego jak “ulepszenie ekwipunku” – poprzednio jednak do sekcji odpowiedzialnej za przedmioty trafiła także pozycja “wymagany do ewolucji”. W tej aktualizacji została ona wzbogacona o tzw. “candy award”. Nie jest wiadomo, co konkretnie to oznacza – możemy tylko wierzyć, że nowa klasa przedmiotów może w przyszłości nagradzać cukierkami za jakieś czynności, być może związane z systemem buddy.

 • Odznaka dla Unowna

Nowy medal pojawił się w kodzie! Tym razem tylko dla pokemona zwanego Unown – co ma większy sens, ponieważ występuje on w bardzo wielu odmianach (litery alfabetu angielskiego przyp. red.).

 • Więcej dziwnych nazw sponsorów

Tym razem w kodzie zapisano takie nazwy jak STEAMER, HOOD, SLOWCOOKER, MIXER. Nie jesteśmy w stanie rozszyfrować o jakie firmy konkretnie chodzi.

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/5qsuyd/results_from_the_silph_roads_quick_glance_through/


Kilka słów objaśnień z mojej strony:

 • Critical catch może dotyczyć takiej samej funkcjonalności, jaka występuje w głównej serii gier. Jest to losowa mechanika, która pozwala na zmniejszenie szans na ucieczkę pokemona z Poke Balla praktycznie do zera (nie jest ona jednak zerowa) – charakterystyczny świst, pokeball spada na ziemię i obraca się tylko raz, po czym dostajemy komunikat o sukcesie. Im więcej pokemonów złapaliśmy w swojej karierze, tym większa szansa na pojawienie się takiej sytuacji. Czy zobaczymy coś takiego w GO? Powiedziałbym, że to bardzo prawdopodobne.
 • Encounter Item to pojęcie dość trudne do przetłumaczenia na nasz ojczysty język. Może to równie dobrze dotyczyć przedmiotów poukrywanych w terenie, ale także dostępnych podczas łapania pokemona. Istnieje także możliwość, że będą to przedmioty wymagane do ewolucji z drugiej generacji, trzymane przez łapane pokemony.
 • Niantic nie wspomniało o tym usprawnieniu, ale ostatni update umożliwia odtwarzanie muzyki podczas gry i teraz jedynie zmniejsza jej głośność (także wspólnie z dźwiękami z gry).
 • W odniesieniu do tytułu newsa – w kodzie aktualizacji znaleziono także linijkę o treści:

.V0251_FAMILY_CELEBI.EncounterType.SPAWN_POINT.INCENSE.HoloInventoryKeyProto

Najciekawszy jej fragment to jak już zapewne zauważyliście – Incense. Być może jest to odniesienie do nowych rodzajów Incense, które pozwolą nam na złapanie tego mitycznego pokemona z drugiej generacji i będzie ono dostępne po wykonaniu jakiegoś trudniejszego zadania. Są to jedynie spekulacje, bo ciężko stwierdzić, co miało na myśli Niantic dodając ten fragment do kodu. Warto mieć na uwadze, że pokemony z kategorii mitycznych w grach na konsole są dostępne jedynie poprzez specjalne eventy i nie można ich schwytać w normalnej rozgrywce (należy do nich także Mew z pierwszej generacji).

 

151 komentarzy

 • Reply
  Outlawek
  Sty 30, 2017 8:29 am

  Zamiast robić ze wszystkiego wielką tajemnicę, Niantic powinien przedstawić graczom oficjalną listę z krótkim opisem zmian nad którymi pracuje i które chce wprowadzić do gry. Bez zagłębiania się w szczegóły oraz podawania choćby przybliżonych terminów. Zamiast studiowania kodu i czasem jego błędnego interpretowania, gracze wiedzieliby czego mogą się spodziewać i ewentualnie określić, czy droga dalszego rozwoju obrana przez Niantic choć w części pokrywa się z ich oczekiwaniami.

  • Reply
   kinder
   Sty 30, 2017 8:52 am

   Nie mówią o tym otwarcie, bo zawsze może co “nie pyknąć” i nie będzie potem żalu… zawsze też mogą swoje zmiany kilka razy przemyśleć;)

  • Reply
   TakiSobieAdmin
   Sty 30, 2017 12:24 pm

   Z drugiej strony na to patrząc, to były zapowiedzi nowych funkcjonalności i tak jak w przypadku innych firm i wydań gier – nie ma określonych dat, a jeśli się nawet pojawiają to bardzo często są przesuwane 😉 Wolę niewiedzieć, niż czekać i się niedoczekać…

   Jest to bardzo duży projekt, dlatego w tym przypadku o nowych funkcjonalnościach będziemy informowani faktycznie przy ich wprowadzeniu.

   Taka polityka działania 🙂

  • Reply
   cyprian
   Sty 30, 2017 4:52 pm

   Możns podejrzewać że The Sliph Road współpracuje z Niantic 😉

 • Reply
  slash
  Sty 30, 2017 10:03 am

  Zachęcają tylko tymi informacjami ukrytymi w kodzie gry, a i tak każda kolejna aktualizacja zawiera “pomniejsze poprawki tekstowe”. Druga generacja może poczekać do wiosny, ale teraz mogliby dodać np Shiny czy płcie. Celebi z kadzidła zakrawa na śmiechawę. Do tej pory nie wprowadzono ptactwa, a tu już wzmianka o legendarnym zieleńcu. Pomysł z medalem za Unown jak najbardziej ok, ale i za Dark powinni dodać, bo trochę mrocznych stworów też się pojawi – wrona, psina, nocna Eevka, lodowy zając i chyba najsilniejszy i najrzadszy pok Tyranitar.

  • Reply
   Draco
   Sty 30, 2017 11:32 pm

   Płcie wprowadza na Walentynki.

 • Reply
  Machrid
  Sty 30, 2017 10:59 am

  gra istnieje juz dlugo.
  przez tyle czasu nic nie zrobili, tak wiec teraz tenic nie zrobia.
  a teraz poprostu bedzie kolejny nic nie wnoszacy do gry update.
  nic wiecej nie mam do napisania.

 • Reply
  cyna
  Sty 30, 2017 11:01 am

  Naprawili łączność Androida z Pokemon Go Plus. Coś co skopała poprzednia aktualizacja.
  To w kwestii drugiego punktu.

 • Reply
  derelict426
  Sty 30, 2017 11:47 am

  Ale ten numer z wyciszaniem muzyki jest od dawna na iOS. Jest to upierdliwa sprawa i niantic traktuje to jako bug który zostanie naprwiony, więc nie wiem co to za nius z tym sciszaniem muzy…

  • Reply
   Ivrin
   Sty 30, 2017 1:11 pm

   Tyle że ten “numer” z wyciszaniem muzyki na Androidzie pojawił się dopiero teraz, bo przedtem gra w ogóle wyłączała jakąkolwiek muzykę poza dźwiękami z gry. “Nius” dotyczy Androida.

   • Reply
    franeczek91
    Sty 30, 2017 5:31 pm

    Ivrin-chyba pod pierwszej aktualizacji dało się słuchać muzyki na androidzie w trakcie grania i jakoś pod koniec wakacji skopali, że się nie dało słuchać, później naprawili i znów popsuli.

 • Reply
  Ares
  Sty 30, 2017 1:30 pm

  Czy może ktoś mi powiedzieć co się dostaje za zdobyte medale prócz ikonki ?

 • Reply
  loskamilos
  Sty 30, 2017 1:57 pm

  ja osobiście czekam na kolejną odsłonę eventu XP x2 (Halloween) żeby porobić ewolucje, bo zaraz zabraknie miejsca na kolejne pokemony… Ktoś coś słyszał na temat następnej edycji tego eventu?

  • Reply
   GwiazdorekPL
   Sty 30, 2017 2:26 pm

   Może na walentynki coś zarzucą 🙂

  • Reply
   Ares
   Sty 30, 2017 3:42 pm

   NIe kup sobie L. Egg-a

 • Reply
  Renn
  Sty 30, 2017 2:41 pm

  hehe ciekawe rzeczy jak zawsze tylko czy oni kod tej gry sprawdzają czy innej bo do tej pory wszystko co tam niby odkryli to raczej była lista czego sie nie spodziewać w grze . A co do aktualizacji taka jak sie spodziewałem i już wiem co będzie w następnej bez badania kodu .
  – poprawiony błąd z wyłączającą sie apką
  – poprawa połączenia między telefonem , pokemon plus z kosmosem
  – drobne zmiany tekstowe albo jak kto woli tekstury
  no ale mam nadzieje że podpaski dla mojej chensy dodadzą to by była największa zmiana od początku gry , a jak nie to dam jej gołębia też ze skrzydełkami .
  + jakiś inny błąd dodadzą żeby było coś do następnej aktułalizacji

  • Reply
   TakiSobieAdmin
   Sty 30, 2017 4:06 pm

   Trochę się przyczepię, ale tylko trochę, więc nie miej mi Renn tego za złe 😉

   Tego nie wiem, ale zakładam, że nigdy nie pisałeś ani nie wydawałeś aplikacji. To nie jest to aplikacja do ściemniania ekranu, tylko ogromny projekt.

   Zamiast ogólnego “jaka ta gra jest do d…y” proponuję trzy oddechy albo opcję “uninstall” 😛

   D.

   • Reply
    Renn
    Sty 30, 2017 6:05 pm

    wybacz ale czytam i jakoś nie widzę gdzie napisałem że apka jest do d..y

    • Reply
     TakiSobieAdmin
     Sty 30, 2017 6:13 pm

     😀

     Generalizowałem, dlatego napisałem, że się trochę czepiam 😉
     Ogólny hejt się przyczynił…

     D.

   • Reply
    Michal_tata
    Sty 30, 2017 7:37 pm

    Dobrze że jesteś TakimSobieAdminem i lepszym nie będziesz z takimi głupimi radami.

    • Reply
     TakiSobieAdmin
     Sty 31, 2017 11:35 am

     Nikt Ci nie zabroni oceniania ludzi po nicku 😀 który jest wieloznaczny, Twoja interpretacja wszystko tłumaczy 😛

     D.

     • Laraya88
      Sty 31, 2017 9:41 pm

      Ulatwiajacy interpretacje przedrostek “Ot” pewnie tez by niewiele zmienil 😉 A propos ‘uninstall’ – tej samej rady juz tez udzielalam, bo po coz tracic czas na gre, ktora wpienia, rozczarowuje i nie rokuje najlepiej? 😉

   • Reply
    R
    Sty 31, 2017 4:20 pm

    Mało kasy mają? Programiści wyginęli? Aplikacja aż tak gigantyczna nie jest, co wcale nie znaczy, że to mały i prosty projekt. Jednakże ilość klientów oraz ilość zarabianej kasy powinna powodować, że to jest produkt atrakcyjny i bardzo mocno rozwijany, a nie z funkcjonalnością rodem z okolic Y2K.

    Wystarczy spojrzeć na Rovio – jak weszli ostro ze swoim produktem i jak tam poważnie podeszli do dalszego rozwoju. Tak mocno poszli za ciosem, że teraz żarcie i napoje nawet są tymi ptakami obrandowane, gacie z ptakami i aż się boję pomyśleć co jeszcze będzie tym obklejone.

    Także wybacz, ale ja nie znajduję usprawiedliwienia dla biedy ich dewelopmentu. I wiem co to oznacza rozwój oprogramowania.

 • Reply
  Adam
  Sty 30, 2017 4:07 pm

  Legendarne poksy które dropiły by z insensa miały by 100%iv ale do powerapowania tego poksa potrzeba by było 10k stardusta . Cp byłoby losowe

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Sty 30, 2017 5:50 pm

  już dawno były takie pogłoski że można złapać te mityczne ptaki albo mew odpalając incense na pustkowiu, kto wie to nawet nie najgorszy pomysł

  zmieniając temat to spotkałem dziś dwa porygony, jeden z nich w tym samym miejscu co ostatnio więc może tam jest na stałe, spotkałem też machoke’a 1000cp najlepsze ataki ale oczywiście nie ma pojęcia o walce, ale też trafiło się w końcu dratini czyli faktycznie wychodzi że raz na tydzień to wychodzi że zrobienie złota w odznace zajmie półtora roku

  zauważyłem tez dziś coś dziwnego mianowicie wyglądało to jakby grupami się pojawiały dane gatunki np. kilka pdgeyów i pdgeotto przy jednym pokestopie, przy następnym grupa myszy, a kawałek dalej stado spearow; ciekawe

  • Reply
   TakiSobieAdmin
   Sty 30, 2017 6:10 pm

   Już nie na jednym forum czytałem, że pojawiały się przypadki złapania mitycznych właśnie w taki sposób, ale okazało się to bug’iem w kodzie gry. W każdym razie wszystkie mityczne do tej pory złapane zostały usunięte z kont graczy…
   Ewidentnie będzie event z tego tytułu, ale najbardziej zastanawiające jest to, jak tówrcy gry ogarną imprezę, jakby nie patrzeć, mega masową. Jeśli będzie do złapania MEW w jakimś określonym miejscu, to zamieszki murowane 😛 zwłaszcza w co poniektórych krajach 😉
   Trailer pokazuje taką imprezę masową, ale tam jest to tylko pokazane na małą skalę, a przykładem na to jak zachowuje się tłum jest zdewastowanie parku (gdzieś w stanach) bo spawn Dratini + okazjonalnie Dragonite’y i desperaci wręcz wypływający z telefonami bo nie na samej plaży, ale paredziesiąt metrów w morze zrespił się Blastoise 😀

   D.

 • Reply
  at3at3
  Sty 30, 2017 6:13 pm

  Pytanie jak zwykle z innej bajki: czy jest tu ktoś z 3city?
  Czy to prawda, że Dragonite grasuje teraz (jak to na smoka przystało) w “Rivii”?
  Namnożyło się u mnie takowych w gymach, a syn mojego pracownika sprzedał mi dziś taką właśnie plotę…
  Problem w tym, że siedzę dzisiaj po godzinach i w dodatku jestem chora. Poza tym – co to za spacer po centrum handlowym. Może to ten smok na chiński nowy rok, skoro większość sprzedawanych tam produktów pochodzi zapewne z Chin? 😉

  • Reply
   Laraya88
   Sty 30, 2017 7:12 pm

   Musze poczytac o 3city 😉 Kompletnie mi to umknelo, ale Rivia brzmi swojsko 😉 Po smoki to na Holopole 😀

   • Reply
    Laraya88
    Sty 30, 2017 7:46 pm

    Ha ha, myslalam, ze to jakies zrzeszenie fanow fantastyki, rpg, jakas miejscowka na larpy, albo cos w tym stylu 😉 Jesli chodzi o centrum Riviera – nie mam pojecia.

    • Reply
     at3at3
     Sty 31, 2017 8:19 pm

     Hihihi… Nie, to tylko zwykłe miejsce na mapie. 🙂
     No dobra, uporałam się w robocie z raportami rocznymi (oczywiście last minute 😉 ), to teraz lecę sprawdzić. Bo mnie te dzieciaki z osiedla z niższymi levelami i smokami zaczynają już drażnić. Np. w najbliższym gymie siedzi teraz Aero, Dodrio i Drago – czyli dokładnie i wyłącznie to czego nie mam i najbardziej mi brakuje (no jeszcze Muk i troje dzieci…).
     A cuksów na “własnoręcznego” smoczka dopiero 111… Yhhh…

     • Laraya88
      Sty 31, 2017 9:51 pm

      No to udanych lowow 🙂
      Mi brakuje jeszcze 28 cuksow do Kabutopsa, 38 do Omastara (i jakiegos porzadnego Omanyte, bo wszystkie trzy, ktore udalo mi sie zlapac byly, ze uzyje eufemizmu, nienajlepsze 😉 ponad 30 do Alakazama i jedynie 8,5 do Muka 🙂 a dzieci wpadna predzej czy pozniej. Nie mam Elekida, a maz dorobil sie juz pieciu 😉

 • Reply
  Laraya88
  Sty 30, 2017 7:08 pm

  Przeczytalam, pokiwalam glowa i wszystko gra 🙂 Slowem – jak chyba wszyscy tutaj – tez czekam na zmiany, na legendy, na cos spektakularnego. Ale nie nastawiam sie, nie narzekam, nie wzdycham, nie wkurzam. Podchodze do gry dosc emocjonalnie, to nie ulega watpliwosci – jezyk mam ciety, ale nie na gre, ktora uwielbiam, a na oszustow i wiecznie niezadowolone marudy. Ci ostatni zdaja sie zapominac o progresie tej gry, jaki juz doswiadczylismy. Sama nie moglam sie doczekac drugiej generacji, ale zdalam sobie sprawe, ze aby “wychodzic” tych kilka brakujacych stworkow i dopiescic CP moich ulubiencow, potrzebuje czasu. To nie jest gra w ktorej bawimy sie do game over. To projekt na dlugie lata, ciagly rozwoj. Zmiany i ulepszenia ciesza, nawet powolne.
  Ilu z nas marzylo w dziecinstwie o zostaniu trenerem Pokemon? Pewnie niemalo. Juz sama mozliwosc jest ekscytujaca.

  W grze jest mnostwo niewiadomych, ale to tez mi sie podoba. Zdecydowanie wole mile sie zaskoczyc anizeli wyrywac kartki z kalendarza i odliczac dni do konkretnego wydarzenia.

  Ja tam jestem wdzieczna Niantic. Za dlugie godziny wysmienitej rozrywki i spelnienie marzenia sprzed kilkunastu lat 🙂

  • Reply
   TakiSobieAdmin
   Sty 31, 2017 11:51 am

   Zgadzam się z Tobą w zupełności.

   Spektakularny jest już sam fakt ilości osób nadal grających. Mnie też wnerwia marudzenie i bot’ciarze…

   Druga generacja nadejdzie, trzecia też i kolejne, bo, tak jak napisałaś, to wielki projekt i wieloletni. Wszystkich informacji o nowinkach dowiadujemy się dzięki grzebaniu w kodzie 😉 a Niantic informuje nas tak jak powinno, z nową aktualizacją informują o zmianach, proste.

   D.

   • Reply
    Michal_tata
    Sty 31, 2017 1:29 pm

    No i jeszcze to, że super produkcje powstają wiele lat ale trwają chwilę a nie są produkcjami na wiele lat. Nie ma i nie było na rynku produkcji, która by trwała wiele lat.

  • Reply
   Snorlax
   Sty 31, 2017 12:56 pm

   Nie zapominajmy, że cały czas dołaczają nowi gracze :). Oni też powinni mieć podobny start jak my. Dla wielu początkujących i tak jest to obszerna gra. Dla tych co się już znudziła i oczekują nei wiem czego niech odłożą na bok albo niech zaczną od 1 levelu. Ta gra i tak na tyle długa że wszyscy powini być zadowolenie. Obecne gry przechodzi się w jeden dzień płacąc za do dużą kasę. Tutaj ludzie mają za free i jeszcze marudzą i płaczą.

  • Reply
   Michal_tata
   Sty 31, 2017 1:07 pm

   Nie zgodzę się z Tobą, dla mnie ten zwrot “Trenerzy” jest wstydliwy. Jaki cholera trener, raczej łowca. Trenerem będziesz wtedy gdy złapiesz poka z beznadziejnymi statystykami czy chorego i karmiąc go oraz rozwijając otrzymasz wysokie statystyki a tak aut do profesorka. Tak jak teraz to jest g…no i traci sens samo chodzenie a zwrot “trenerzy” to żenada.

  • Reply
   Yorickai
   Sty 31, 2017 6:37 pm

   Za dzieciaka to każdy kto oglądał pokemony chyba chciał zostać trenerem. Hah mi się zawsze marzyło być trenerem albo ognistych albo kamiennych z wyjątkami oczywiście 😉

   Co do updatów to, że nie jest ogłaszane oficjalnie co i jak to dobrze bo zawsze można coś poprawić.

   Wcześniej ktoś wypowiadał się, że Niantic działa bardzo wolno jeśli chodzi o promocję firmy jako logo na kanapkach czy inne. Powiem tak Niantic przez długi czas był niszową firmą i nagle bum. Nie oznacza to jednak, że rzucą się z zębami na wszystko. Pewnie wolą dobrze przemyśleć działania zamiast się w coś wpakować i tracić na tym. Poza tym Laraya88 idealnie określiła, że to projekt na długie lata a co za tym idzie to kolejni dobrze dobrani współpracownicy i sponsorzy. Wszystko idzie z czasem.

   Co do pogo to ciekawe ile jeszcze nowych generacji dojdzie zanim dotrzemy do tej z bodajże VII czy VIII z serii xyz. Fajnie by było gdyby zrobili jeszcze jakieś takie stylizowane na pierwszą do trzeciej włącznie. Chyba trzecia w moim odczuciu taka najciekawsza była chociaż można się ze mną nie zgodzić 😛

   • Reply
    Laraya88
    Sty 31, 2017 9:54 pm

    Uwielbiam trzecia generacje! Nie potrafie, co prawda, wybrac ulubionej, ale trzecia jest super. Blaziken (za caloksztalt) i Absol (za wdziek i tajemniczosc) to jedne z moich ulubionych Pokemonow z tej serii 🙂

    • Reply
     Yorickai
     Lut 01, 2017 4:41 am

     Druga i trzecia mają styl 😛 trochę gorzej się później robi ale i tam trafiają się mega kąski 🙂 przykładem jest jeden taki najciekawszy ale to bardzo późna generacja a mowa tu maegarnie o ile dobrze napisałem nazwę. Mechaniczny pokemon i legenda zarazem 😀 a blaziken jest fajny. Ogólnie humanoidalne pokemony są bardzo fajnie zrobione. Postarali się chłopaki xD

     • at3at3
      Lut 01, 2017 11:54 am

      A mi właśnie “zgrzytają” poki mechaniczne i humanoidy.
      Już w pierwszej serii nie podoba mi się z tego powodu kilka (albo przeszkadza jakiś element)…
      Działka mechaniczne u Blasta, kanciasty komputerowy Porygon (aczkolwiek on był tylko wirtualny, więc można wybaczyć), metalowe przedmioty u Magnemite… Nawet Staryu/Starmie, które wyglądają jak przedmioty, a nie żywe istotki. Szkoda, że wiele lat temu twórcy bajki trochę ich nie wygładzili i nie upodobnili do żywej rozgwiazdy.
      A z tych na dwóch nogach wkurzają mnie np.: Mime, Jynx, Hitmony i Machopy. Dla mnie mają za dużo cech ludzkich. Wolę jednak takie poki zwierzątkowo-roślinne.
      I tak pierwsza seria jest najbardziej spójna. Druga jest jeszcze OK, ale potem poki wydają mi się już coraz bardziej “przekombinowane”.
      Ale cóż, de gustibus non est disputandum…

     • slash
      Lut 01, 2017 3:03 pm

      Humanoidy rzeczywiście są brzydkie. Za to w trzeciej generacji pojawia się człekopodobna, moja ulubiona legenda – Deoxys. W Polsce w ogólnodostępnej tv puszczono serie do trzeciej generacji, co daje nam 386 stworków. Grę w poki skończyłem na Emerald i mogę powiedzieć, że generalnie nie było aż tak dużo brzydkich kreatur. Z gen I najbrzydsza Jynx, z II Dunsparce (co to w ogóle jest?), w III jest już trochę dziwacznych, np Ludicolo. Za to w IV to już jakaś masakra. Dodano tam niepotrzebne ewolucje stworków z pierwszej generacji dla Magnetona, Magmara, Tangeli, Rhydona czy Lickitunga. Ostateczne formy są tak paskudne, że lepiej użyć “Everstone” by zablokować ich przemian.

     • Laraya88
      Lut 01, 2017 3:12 pm

      Rozrozniam generacje, ale nauczylam sie traktowac pokedex calosciowo. Nie wielbie bezkrytycznie wszystkich Pokow. Mysle, ze mimo wszystko o gustach mozna urzadzac dysputy, byleby bez “moja jest tylko racja i to swieta racja” 😉 ale to sie akurat tyczy niemal wszystkiego. W kazdej generacji sa perly, kazda zawiera tez stworki, ktore mi sie po prostu nie podobaja. Nigdy nie bylam milosniczka Magnemite’ow 🙂 A jesli chodzi o Pokemony humanoidalne – Lucario. Jak dla mnie – zjawiskowy pod kazdym wzgledem 🙂

  • Reply
   loskamilos
   Lut 01, 2017 9:27 am

   Jak dla mnie może istnieć tylko 1. generacja, jeszcze nie zebrałem wszystkich, a z kolejnych generacji niestety nie znam żadnych pokemonów, więc nie będzie to dla mnie żadna frajda :/

   A co do botów – to chyba trochę ich poeliminowali, bo mam tu u siebie w Gdańsku taki gym na odludziu i częstokroć był odbijany w momencie, jak tylko ja byłem w jego pobliżu. Dzisiaj mija tydzień jak tam siedzę i nikt mnie przez ten czas nie wywalił, więc wnioskuję, że boty już nie pojawiają się w tej okolicy.

   • Reply
    Snorlax
    Lut 01, 2017 12:11 pm

    też mi się wydaje że jest mniej botów.

   • Reply
    Laraya88
    Lut 01, 2017 3:01 pm

    Skad wiesz, ze nie bedzie to dla Ciebie zadna frajda, skoro ich nie znasz? To tak, jak marudzenie na potrawe o egzotycznej nazwie – sprobuj, a nuz okaze sie dobra?

    • Reply
     Yorickai
     Lut 01, 2017 4:40 pm

     Dokładnie. Poza tym gdyby gra skończyła się tylko na jednej generacji to za kilka tygodni do kilku miesięcy maks gra by upadła. Poza tym dalsze generacje nie są takie złe. Warto spróbować tego co gra przyniesie albo warto anime obejrzeć 😉 A co do srworków laraya88 to oczywiście nie wszystkie humanoidalne mi się podobają. Jynx chociażby jest tak paskudna, że jak bym ją na ulicy zobaczył to bym się chyba zchaftował. Chodziło mi bardziej o to, że w każdej generacji trafiają się kąski dla każdego o każdym guście 🙂

     • Laraya88
      Lut 01, 2017 11:00 pm

      Marze o ujrzeniu na ulicach Pokemonow z kilku generacji naraz 🙂 Czlowiek nie potykalby sie ciagle o te same szczurki 🙂
      Co do Jynx – raczej utrzymalabym zoladek w kupie, ale moglabym peknac ze smiechu (zwlaszcza, jakby sie odezwala tym swoim uwodzicielskim glosem :D)

   • Reply
    Nikt
    Lut 01, 2017 10:35 pm

    GYMy często są zbugowane, przeciwnicy nie mogą np obniżać respa… stąd może nikt nie atakuje bo błędy wywala.

    Apropo Dragonit’ów to nie bardzo rozumiem o co chodzi, sam mam 10 i około 160 candy, przecież Dratini to dość popularny poks swego czasu podczas eventu 2x candy respiły się normalnie z 2-3 co godzinkę, więc nie wiem jak ktoś do tej pory może jeszcze nie posiadać… wystarczy spojrzeć na GYMY, przecież każdy ma Dragonite?!

 • Reply
  Hando
  Sty 30, 2017 10:00 pm

  Wczoraj w Oslo dragonite się pojawił, jak coś to piszcie a będę co jakiś czas wrzucał kordynaty na fly.Gram na fake bo stardus ładnie leci

 • Reply
  chris_pontius
  Sty 31, 2017 5:06 pm

  U mnie nowa aktualizacja wiecej złego wprowadiła niz dobrego… Jak nigdy do tej pory gra mi nie crashowała tak teraz jak zła… wystarczy “kliknąć” na swój profil w lewym dolnym rogu. szansa crasha 30% też mi wielkie naprawianie błędów. Już wole żeby się apka włączała 2 min niż była niestabilna…

  ktoś tak ma ? albo wie jak zaradzić?

 • Reply
  West8DG
  Sty 31, 2017 11:21 pm

  Ponieważ moje pierwsze, drugie, trzecie i ….. ente WOW minęło, gra zaczęła mnie nudzić. Nic się nie dzieje, zapowiadane zmiany i ulepszenia są o “d” rozbić. Owszem loguje się codziennie, ale tylko po to żeby złapać 1 pokemona i odwiedzić stopa, nic więcej. Szkoda, że nie pomyślą nad zmianami w teamach lub chociażby dodaniem nowych stopów.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Lut 01, 2017 5:00 pm

  faktycznie teraz szybko się ładuje gra po starcie ale z dwojga złego już wolałem to niż ciągłe przestoje i to w różnych momentach (łapanie,kręcie…)

  w dodatku po kliknięciu na swój profil gra całkowicie się zatrzymuje a chciałem sobie sprawdzić żurnal bo zakręciłem pokestopem, zrobił się fioletowy a przedmioty z niego nie wypadły – być może przyznało przedmioty ale mniejsza z tym; chciałby też czasem zobaczyć ile XP mam i ile brakuje smoków i dużych ryb do zaliczenia ale aż strach klikać bo się zawiesi

  • Reply
   a
   Lut 01, 2017 6:13 pm

   TO jest podobno kwestia konkretnego modelu telefonu i na niektórych po aktualizacji do najnowszej wersji właśnie przy akcjach w profilu coś zawiesza.
   U mnie wszystko o.k na Xiaomi Mi5.

   • Reply
    Stefcio2016
    Lut 01, 2017 10:02 pm

    Masz taki nick bo masz taki samochód? Tak z ciekawości pytam, bo ja mam ksywę “Syrenka”, bo takową w wersji 105 posiadałem niedawno 🙂

   • Reply
    franeczek91
    Lut 01, 2017 10:09 pm

    Na moim marnym p8 lite, po kliknięciu w postać nic się nie zawiesza.A i sama aplikacja z czasem zaczęła się szybciej uruchamiać

 • Reply
  FakeGPS
  Lut 01, 2017 11:21 pm

  Jestem na 33LVL , dawno mam full pokedex, w tym m.in. Dragonite x6, Gyarados x 20. Gymów opanowanych kilkanaście. Dwa miesiące temu miałem 30 gymów i od tego czasu odpuściłem walki, gdyż i tak premiowane jest tylko 10. Medale prawie wszystkie złote. Nuda, już nie chce mi się w to grać.

  • Reply
   Laraya88
   Lut 02, 2017 1:57 am

   I tego ci z calego serca zycze. Tobie i reszcie wesolego towarzystwa oszustow – nudy i zaprzestania psucia zabawy tym, ktorzy wybrali – jak Niantic przykazal – tuptanie. Wybacz brak wielkiej litery w zaimku osobowym, luv.

   • Reply
    FakeGPS
    Lut 02, 2017 10:10 am

    Ale to nie tak. Ja się świetnie bawiłem. Skoro jednak mam już praktycznie wszystko co można mieć w tej grze to mogę chyba stwierdzić mission accomplished. A tak w ogóle to wcale nie było tak łatwo. Potrzebowałem na to ładnych kilka miesięcy.
    PS Najlepiej łapać poki na molo w San Francisco. Grając okazjonalnie złapałem tam prawie 2 tys magikarpi oraz ponad 200 Dratini.

    • Reply
     PrawdaBoli
     Lut 02, 2017 4:59 pm

     Wiesz o wiele lepiej byś się bawił grając na konsoli niż na jakiejś mapie google z 1 postacią i kilkoma znaczkami zwanymi pokestop i gym bo dla ludzi którzy mają problem ruszyć dupę z fotela to nic więcej w niej nie ma do tego psujesz grę innym uczciwym graczom zajmując gymy. Twój lv i pokedex hmm… nie masz się czym chwalić grając na fake gps równie dobrze mogłeś nie tracić czasu na skakanie po mapie google i kupić konto na allegro za 15 zł, miał byś z tego tyle samo satysfakcji.

     • FakeGPS
      Lut 02, 2017 6:44 pm

      Już dawno kupiłem ale z tego co pamiętam konto na 33LVL kosztowało trochę więcej niż 15PLN. Drugie konto to fantastyczna sprawa. Jestem niebieski, a na drugim telefonie mam konto czerwone też na 33LVL (kupione na Allegro). Wspaniały duet do łatwego przejmowania niebieskich 10 poziomowych gymów. Czerwonym pokonuję 2 poki poziom spada z 52k do 49k. Niebieskim podbijam tylko 1000 punktów i wsadzam swojego poka. Łatwo, lekko i przyjemnie. A co do ruszania tyłka to wiesz dużo biegam i jakość chodzenie po chodniku z telefonem mnie nie rajcuje.

  • Reply
   Yorickai
   Lut 02, 2017 4:10 am

   I wesołego bana perma na nowy rok 2017. Żałośni bociarze.

   • Reply
    FakeGPS
    Lut 02, 2017 10:15 am

    Kolego, a czy ty kiedykolwiek słyszałeś aby kogokolwiek zabananowano na stałe ? Niantic stosuje tylko soft bany, które są anulowane automatycznie po kilku godzinach lub od ręki jeżeli pokręcisz trochę pokespotem (z reguły wystarczy ok 30 razy). Ja w ten sposób byłem banowany kilkaset jeżeli nie więcej razy i nic. Za każdym razem minutkę pokręciłem pokespotem już już po problemie. Ale za życzenia dziękuję.

    • Reply
     Yorickai
     Lut 02, 2017 11:19 am

     Tak się ciebie z ciekawości zapytam. Co ciebie i innych cziterów tak kręci w tym, że zamiast mieć radochę z gry na świeżym powietrzu i satysfakcję z tego że “znalazleś” w realnym świecie to wolicie siedzieć i klikać łamiąc przy tym jedyną główną zasadę tej gry. Nie mogę jakoś pojąć tego, że mając tak fajną grę którą naprawdę odrywa się chodząc i podróżując to wolicie się nie ruszać i latać na fly gps. Wytłumacz mi to w racjonalny sposób tak bym mógł zrozumieć wasze intencje a się od ciebie odczepie (chociaż mojego zdania na temat czitowania nie zmienisz). Rozumiem gry typu solo. Przeszedłeś raz i chcesz za drugim razem obejść się od znajdziek itp i chcesz się skupić na fabule ale takie lekkie mmo to co to za radocha. Wgl chodziłeś kiedykolwiek z pokemon go w telefonie? Co was w tym tak cieszy?

     • FakeGPS
      Lut 02, 2017 11:58 am

      To proste. Ta gra nawet z FakeGPS wcale nie jest taka łatwa. Szczególnie jeżeli dziennie na łapanie poków średnio możesz poświęcić max 30 min. Skompletować pokedex wcale nie było tak łatwo. Przykładowo miesiącami nie mogłem trafić na Chansey, jaj 10km jak na lekarstwo, a jeżeli już coś to wykluwał mi się Jynx lub inne podobne g…no. Niedługo potem jak udało mi się ją złapać pierwszą Chansey w LA miałem wysyp jaj 10km,a z nich właśnie Chansey . Ta gra jest kapryśna żeby nie powiedzieć, że złośliwa. Podobnie z Laprasem. Gdyby nie akcja w Japonii, gdzie w kilka dni złapałem ponad 80 Lamprasów brakującą pozycję w Pokedeksie uzupełniłbym dopiero w styczniu, gdy na Laprasa trafiłem przez przypadek pod jednym z gymów w Katowicach.

     • Yorickai
      Lut 02, 2017 12:41 pm

      Co do złośliwości tej gry to w pewnym sensie mógłbym się zgodzić. Chociaż też nie do końca bo ostatecznie mam praktycznie wszystko co chciałem. Wystarczyła cierpliwość.

      Ale nie odchodząc od tematu to sam grając casualowo mam prawie pełen pokedex bez latania na fake gps. Podoba ci się to, że masz wszystko w niezgodny z zasadą poke go skład pokemonów? Poza tym odpowiedz też na pytania w mojej poprzedniej wypowiedzi. 😛 jakie wgl masz podejście do grania na faku.

     • FakeGPS
      Lut 02, 2017 6:53 pm

      No cóż prawie czyni różnicę. Z tego co pamiętam na uzupełnienie ostatniego poka poświeciłem tyle czasu ile na połowę pozostałych. A co do reguł to nie czuję abym łamał zasady. Gdyby Niantic chciał zablokować taką możliwość dawno by to zrobił skutecznie.
      Według mojego rozeznania większość wszystkich graczy używa fake gpsa lub konta z Allegro (albo opcji na raz). Każdy bawi się tak jak lubi, a gymów jest dostatek, dla każdego starczy.

     • Ricardogo
      Lut 04, 2017 7:01 pm

      Jak byś wyszedł z nory i pochodził pod gymy i spoty zobaczyłbyś jak wielu obraziłeś uczciwych graczy – ta połowa to duża przesada. Całe szczęście takim ja ty szybko się to nudzi bo uzyskane bez trudu.

   • Reply
    FakeGPS
    Lut 02, 2017 6:43 pm

    Już dawno kupiłem ale z tego co pamiętam konto na 33LVL kosztowało trochę więcej niż 15PLN. Drugie konto to fantastyczna sprawa. Jestem niebieski, a na drugim telefonie mam konto czerwone też na 33LVL (kupione na Allegro). Wspaniały duet do łatwego przejmowania niebieskich 10 poziomowych gymów. Czerwonym pokonuję 2 poki poziom spada z 52k do 49k. Niebieskim podbijam tylko 1000 punktów i wsadzam swojego poka. Łatwo, lekko i przyjemnie. A co do ruszania tyłka to wiesz dużo biegam i jakość chodzenie po chodniku z telefonem mnie nie rajcuje.

    • Reply
     PrawdaBoli
     Lut 08, 2017 4:34 pm

     Połowa graczy to boty?? Jest was sporo ale nie przesadzajmy w większości latają one w dużych miastach i tam może jest wysyp ale, w miastach jak u mnie od startu w gymach przewijają się te same nicki(z tych na wyższym lv) a chodząc po gymach większość znam osobiście. Co do tego że nie łatwo było skompletować pokedex na fake gps. Wiesz dla takich leniwych osób wszystko jest trudne, zobacz w kilka miesięcy wbiłeś 33lv gdzie po 2 tygodniach ludzie mieli 35… a to że gymów starczy dla wszystkich, tak starczy ale to właśnie te gymy najbardziej wkur… uczciwych graczy gdzie boty wywalają ich konta z gymów siedząc w domu a ktoś musi potem chodzić kilka km żeby do niego dojść.

  • Reply
   Snorlax
   Lut 02, 2017 12:58 pm

   tylko 33Lvl i to na Fake-u słabiutko.

   • Reply
    PrawdaBoli
    Lut 08, 2017 4:18 pm

    Faktycznie 33lv na fake gps to bardzo słabo ludzie mieli na tym 35 lv po 2 tygodniach od wyjścia tej gry.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Lut 02, 2017 5:47 pm

  czy mi się zdaje czy przybyły nowe pokestopy i gymy

  • Reply
   pimpim
   Lut 02, 2017 5:56 pm

   U mnie bez zmian

  • Reply
   a
   Lut 02, 2017 8:05 pm

   Przybyły, ale raczej tylko w dużych miastach.

  • Reply
   franeczek91
   Lut 02, 2017 9:54 pm

   Nie zauważyłam, może jutro się przypatrze.
   Kiedyś zauważyłam w sąsiedniej gminie, że pokestop zamienił się miejscem z gymem i nie można było już z chodnika chwycić wieży, tylko przejść kawałek dalej.
   Dziś miałam co parę godzin gradację poszczególnych gatunków poków-rano spotkałam kilka kotów,w południe geodude dużo i jeden graveler przy swojej poprzedniej formie, po 15.pełno krabów-na radarze przy ponad połowie pokestopow stał skorupiak, jeszcze później wysyp koników morskich,a teraz pełno jyglypuffów.A odishe jak się w tamtym tygodniu zamieniły ze scytherów, to dalej do dziś siedzą w parku po 5-7 szt.

   • Reply
    a
    Lut 02, 2017 10:55 pm

    No i będą siedzieć jeszcze tydzień.
    Zmiana nestów jest co 2 tygodnie w nocy ze środy na czwartek chyba.

 • Reply
  Pikaczu
  Lut 02, 2017 7:30 pm

  Po ostatniej aktualizacji, jak chce złapać pokemona aplikacja mi się zawiesza i wyłącza? Czy ktoś ma podobnie? Jak żyć bez możliwości łapania. Poradźcie

 • Reply
  froscik_99ers
  Lut 02, 2017 11:27 pm

  elo też macie taki problem już mówię o co chodzi
  problem pojawił się wraz z aktualizacją do wersji 0.55
  a mianowice gra wykrzacza się i wiesza cały telefon jak chcę przejść do statystyk czy też buddy pokemon telefon przestaje reagować . myslałem ze to winna mojego telefonu ale kolega sprawdzał i mu też wywala. Macie coś podobnego??? Z każdą aktualizacją Niantic coś zawsze psuje czy to długie ładowanie teraz to masakra naprawią jeden błąd pojawia się drugi 😛

 • Reply
  Michel74Pl
  Lut 03, 2017 1:16 am

  A ja tam sobie myślę, że wielu z nas było by szczęśliwych gdyby można było faktycznie wytrenować pokemona. Łapiesz takiego chorego czy decenta (ostatnio trzepłem 18 takich snorlaxów) czy innego i trenujesz, po czym wyrasta z niego amazing z max atakami. Wtedy to i zwrot Nintic’a rozpoczynający każde ich wypociny miał by sens, czyli ” Trenerzy”.

  • Reply
   andres
   Lut 03, 2017 2:55 pm

   Mam to samo, ale tylko na telefonie HTC ONE m8, na Huawei Y6 II wszystko gra. W obu tyle samo RAM-u, a HTC ma 2x szybszy procesor. Wydaje mi się, może to być wina androida.

 • Reply
  Laraya88
  Lut 03, 2017 4:42 am

  Mi sie natomiast wydaje, ze system Niantic ma sens. Trening w PG to podnoszenie zdolnosci bojowej – I tak mozesz uzyskac swietne CP u stworkow z miernymi badz wrecz bardzo zlymi statami. Trenujac je (za posrednictwem cuksow i pylu) wyciskasz z nich ich maksymalne mozliwosci, ale nie zmienisz ich mozliwosci wrodzonych. Wybaczcie niezbyt piekna metafore, ale nie rozciagniesz karla na tyle, by dorownywal wzrostem sekwojom z NBA, ale mozesz wyuczyc go w miare przyzwoitej gry (wysokie CP). Zawsze bedzie mial minusy wynikajace ze wzrostu (staty), ale zagra lepiej niz jakis John Smith, ktory boisko oglada glownie podczas rozgrywek na peceta (brak doswiadczenia, niskie CP).

  • Reply
   Yorickai
   Lut 03, 2017 5:12 am

   To jest bardziej uczciwe jeśli jest jak jest. Fajnym było by podnoszenie statystyk etc bądź trenowanie ataków by móc wybrać te najlepsze. Jednak miało by to bardzo negatywne skutki na dłuższą metę. Ci którzy się “wspomagają” pewnymi środkami zaraz by robili wszystko by byli kompletnie nie do zbicia z gymów. Krótko mówiąc dobrze jest jak jest.

   • Reply
    andres
    Lut 03, 2017 3:06 pm

    No ok, ale jaką w takim razie ma wartość informacja, ile zwycięstw ma na koncie dany pokemon wstawiony do Gymu (bo taka pojawia się informacja)?

  • Reply
   Michel74Pl
   Lut 03, 2017 9:58 am

   Pokemona z niskim IV zbijasz szybko nawet jak ma ogromne cp. Bez sensu takiego poka trzymać. Zrób eksperyment, wstaw do gymu poka typu decent (dla czerwonych) i zwróć uwage jak szybko Twoje ataki ściągają mu cp, a później poka z wysokimi statystykami i zobaczysz jak wolno traci cp. I tu fajnie by było móc podnieść jego statystyki na drodze jakiegoś treningu.

   • Reply
    bart
    Lut 03, 2017 10:25 am

    Trzeba doprecyzować że na IV składają się 3 WARTOŚCI i nawet stworek z IV 30% (jeśli ma atak 15) może walczyć lepiej niż ten z 80%, analogicznie małe IV a obrana 15 i już tak szybko hp nie spada. 100% IV to statystyki 15/15/15. Dla tego trzymam pokemony z niskim IV (ale obrona lub atakiem min 13) i wrzucam je do gymów lub używam do walki, trzeba pamiętać że pokemony z małym IV na ogół mają bardzo wysokie CP, więc mało trzeba w nie inwestować a wysoko są w gymie.

   • Reply
    Yorickai
    Lut 03, 2017 3:08 pm

    Żeby nie zrobić bałaganu można by maks o jedną statystykę podnieść. Uważam, że to było by ok. A co do eksperymentu sprawdzę jak wrócę do Polski.

   • Reply
    Laraya88
    Lut 03, 2017 3:10 pm

    Wydaje mi sie, ze nie do konca mnie zrozumiales. Doskonale rozumiem, ze stworka z niskim IV zbije zdecydowanie szybciej, niz reprezentanta tego samego gatunku z podobnym, albo nawet nieco nizszym CP. Rzecz w tym, ze nie chcialabym, by mozna bylo dowolne Pokemony przerabiac na wondery. To tylko niepotrzebnie ulatwiloby gre – trenujesz byle jakiego stworka ze wzgledu na wysokie CP, bo i tak zrobisz z niego mocarza, nie musisz sie wtedy wysilac, by podniesc CP faktycznego wondera (za niskie CP, e tam, daleka droga, etc.) Wondery z najwyzszymi wspolczynnikami to elita, a zaproponowane przez Ciebie rozwiazanie sprawiloby, ze stalyby sie pospolite. Poza tym dalej uwazam, ze to po prostu naciagane. Nie zrobisz z krasnoluda elfa, ze slonia baleriny, nie kazdemu dane jest przeksztalcic sie w koksa a’la Conan Barbarzynca. Mops nie przescignie Saluki, chyba, ze ten drugi ma przetracona noge. Mozesz za to wyszukiwac Pokemony z najwyzszymi wspolczynnikami i trenowac ich CP. Wiesz, az do ubieglego miesiaca czekalam na odpowiedniego Exeggcute do ewolucji. Oplacalo sie czekac i tym bardziej sie ucieszylam, ze po kilku (bodajze siedmiu) wykluciach tego Pokemon nareszcie trafilam na wlasciwego 🙂

    Zanim wprowadzono Appraise, trenowalam sobie Vaporeona z Aqua Tail. Walczylo sie nim calkiem przyjemnie, radzil sobie z silniejszymi stworkami. Jakiez bylo moje zaskoczenie, gdy srebrnowlosa dziewoja, moja liderka, stwierdzila, ze nie nadaje sie do walki 😉

    Tak czy inaczej, uwazam, jak Yorickai, ze ten system jest po prostu sprawiedliwy. Move sety to druga sprawa. Brakuje mi mozliwosci zmian atakow, nie chcialabym jednak, by bylo to proste, przeciwnie. Mam nawet kilka pomyslow 😉

    • Reply
     Yorickai
     Lut 03, 2017 4:06 pm

     A jaki miałabyś na to pomysł? Jeśli jest taka opcja chciałbym usłyszeć albo raczej przeczytać Twoją opinię. Szczerze akurat osobiście póki co nie mam problemu z atakami bo trafiają się te najlepsze poza chyba 3-4 wyjątkami ale wiem, że sporo ludzi ma z nimi problem. Przykład mam u kumpla któremu ataki w pokach raczej takie średnie się trafiają mimo wysokiego IV. Aż przykro czasem patrzeć, że idealny pok ma beznadziejne ataki.

     • Porsche Cayenne
      Lut 03, 2017 4:25 pm

      no ale właśnie ataki to w sumie nie mają aż takiego znaczenia gdy pokemon siedzi w gymie
      np. szukałem wonder magikarpa (i dalej takich szukam) wyszedł gyarados z atakiem twister a ma moc jak zwykły atak tylko wolniejszy więc beznadzieja do walki ale mimo wszystko wycisnąłem z niego ponad 3100cp i wsadzam na gymy przynajmniej siedzi na wysokich piętrach a jeśli ktoś go musi zbić to i tak zbije niezależnie od ataków

     • Laraya88
      Lut 03, 2017 4:42 pm

      Szczesciarz z Ciebie 🙂 ale i ja nie narzekam, moj Venusaur i Charizard udaly sie idealnie.
      Co do atakow – oczywiscie, podobnie jak w grach na konsole, powinny sie w koncu pojawic Technical Machines – tutaj jako kolejna klasa przedmiotow, z osobna kieszonka (folderem, do ktorego mozna by zagladac) w plecaku. Takie TMy moglyby – z czestotliwoscia mniejsza niz 10km jajka – wyskakiwac z Pokestopow, z tym, ze calkowicie losowo, przy czym ataki specjalne pojawialyby sie znacznie rzadziej. A jesli nie z Pokestopow, to po zdobyciu konkretnej ilosci doswiadczenia – dajmy na to, 25000. Nie powinny byc przyznawane za poziomy, bo wowczas starzy wyjadacze mieliby z nimi nie lada problem, a poczatkujacy – spore fory 😉 W tym przypadku rowniez bylyby to TMy losowe. Ale jest tez trzecia opcja – buddy. Buddy moglby raz na jakis czas (co losowa ilosc km, co by bylo ciekawiej) znajdywac losowy TM, ale tylko taki,jakiego jest w stanie sie nauczyc. To zwiekszaloby szanse na pozyskanie Dragon Pulse przez tych nieszczesnikow (um…), ktorzy nalatali sie z Dragonite’m i dostali Dragon Claw, albo z Laprasem (w jego przypadku Dragon Pulse z przyjemnoscia wymienilabym na Blizzard) czy Exeggutorem (zdalyby sie jakies roslinne ataki u najmocniejszej rosliny, a nie, jak u mnie, Psychic).
      Czwarta opcja to TM w zamian na zlapanie konkretnej ilosci Pokemonow danego typu, np. za sto roslinek moglibysmy otrzymac losowy trawiasty TM. To zacheciloby posiadaczy zlotych medali do dalszego lapania Oddish, Venonatow, upierdliwych (za przeproszeniem) Zubatow itd 😉
      Co o tym myslisz? Mi sie wydaje, ze opcji jest multum, a Niantic z czasem wprowadzi cos w zwiazku z atakami, co urozmaici rozgrywke 🙂

     • Laraya88
      Lut 03, 2017 4:52 pm

      @Porsche, robie dokladnie to samo. Mam stala grupe walecznych, ktore zostawiam do walki ze wzgledu na odpowiednie ataki, oraz grupe gymowych cudow z gorszymi atakami. Dostaja boosty, aby miec korone badz uplasowac sie jak najwyzej. I racja, kto jest zdecydowany na przejecie gymu, przejmie go niezaleznie od atakow obroncow 🙂

     • Laraya88
      Lut 03, 2017 4:55 pm

      Gorzej, kiedy masz tylko jednego Pokemona danego typu, chcialbys nim powalczyc, ale kiepskie ataki sprawiaja, ze sie odechciewa (czytaj: moj Dragonite) 😉

     • Porsche Cayenne
      Lut 03, 2017 5:21 pm

      Laraya88 ja też mam u smoków różne te ataki zwłaszcza ten steel wydaje mi się nieskuteczny więc siedzą w gymach. Mam jeszcze jednego jakieś 2600cp (chyba mój pierwszy) aprase mówi że pierwsze średnie drugie wonder i nie wiem czy warto go przypakować ile z niego można wycisnąć, bo buddy zmienić nie mogę czekam aż to naprawią więc dratini co 5 km znajduje kolejne cukierki.

      A i swojego ulubionego vaporeona 3000cp też nie wsadzam na gymy ani laprasa bo i tak nie ma bardzo wysokiego cp, za to mój nieco słabszy vaporeon (2900cp) siedzi, wsadziłem go jak był 5-cio czy 6-cio piętrowy i siedział na szczycie później chyba wzrosło do 10, potem patrzę już nie jest na szczycie coś innego siedzi, a następnego dnia jeszcze inny – ależ oni kombinują! Ale nic póki siedzi to dobrze 😉

     • Yorickai
      Lut 03, 2017 5:29 pm

      Hmmm przyznam, że pomysły które przedstawiłaś są naprawdę ciekawe. Nie do końca we wszystkim się orientuje ale nawet z tego co zrozumiałem to i tak brzmi ciekawie. Fajnie by było gdyby te pomysły mogły wejść w życie ale możliwe, że tak kiedyś będzie. Co do poków walecznych też mam grupę walczących i gymiarzy chociaż u mnie się w miarę pokrywają ze sobą. Szczerze wgl nie mam jakoś za dużo poków których używam. Gyarados lapras i 4x snorlaxy (2 z jajek i 2 o dziwo złapane ale tylko jeden walczący) to idzie przeważnie w gymy a do walk używam swoich ulubieńców których jest kilka.

     • Laraya88
      Lut 03, 2017 6:06 pm

      Moimi glownymi wojownikami sa Lapras, Venusaur i po jednym przedstawicielu z kazdej eeveelucji, czasem uzywam Rhydona, Gyaradosa i Snorlaxa. Ta mala grupka bije wszystko 😉

     • Laraya88
      Lut 03, 2017 6:09 pm

      Ostatnio wytrenowalam sobie Machampa – na Snorlaxy 😉 i z mysla o Blissey i Pokemonach typu dark.

 • Reply
  Laraya88
  Lut 03, 2017 6:17 pm

  A tutaj jest informacja, co to wlasciwie sa TMy:
  http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/TM

  W koncu nie wszyscy grali w Pokemony na Nintendo 🙂

  • Reply
   Yorickai
   Lut 04, 2017 6:55 pm

   Zazdroszczę Ci tego machampa. Do tej pory zebrałem kilka machopów i mam już nawet cuksy do ewolucji ale każdy jest tak beznadziejny pod względem IV, że szkoda mi marnować potencjał tego poka. Nawet z jajek dwukrotnie padł z najgorszymi stataki. Do uzupełnienia pokedeksu brakuje mi kilka poków poza częścią dzieciaków a machoke i machampa w tym najbardziej brak. Poza tym kilka takich mniej widywanych przynajmniej przeze mnie jak arbok, sandslash, omastar itp. A co do blissey to warto cuksy zbierać chociaż na dobrą chansey ciężko trafić.

   • Reply
    Laraya88
    Lut 05, 2017 1:28 am

    Mam Chansey, wonder, ale staty tylko zadowalajace. Chcialabym trafic na nieco lepsza, tylko dziesiatki jakos mnie ostatnio nie lubia. Z poprzedniej wypadl Elekid, ostatnie dziecko, jupi!

    Ja z kolei marze o Alakazamie. Od dawna mam Kadabre, a do niej, na chwile obecna, 81 cukierkow. Nienajgorzej, myslalam, przegladajac dzis storage. Cos mnie tknelo i kliknelam Appraise…
    Okazalo sie, ze ewoluowalam Abre przed zmianami CP. Alakazam byl wowczas mierny, slabszy od Hypno, chcialam go miec jedynie ze wzgledu na Pokedex. I nie bardzo mi zalezalo na ocenie… Nie wiem, skad przekonanie, ze moja Kadabra byla mocna. Rzut oka na ocene rozwial je w jednej chwili, argh. Silly me 😀 Wieki mina, nim doczekam sie sensownej Abry z jajka (wyklula mi sie dotad tylko jedna!), a te lapane nie maja porywajacych ocen – te, ktore sprawdzilam, a nie sprawdzalam wszystkich, swiecie przekonana, ze moja wspaniala Kadabra sie do czegokolwiek nadaje 😉

    • Reply
     AszKeczam
     Lut 05, 2017 2:48 am

     Z Abrą wychodziłem jakieś 80-90km. Wykuty z jajka 600coś cp. Po ewolucji w Alakzama 1600cp… I Dazzling gleam czy coś takiego… Na powerowanie szkoda cuksów, których i tak brak na razie, więc jedynie, że mam na liście złapanych i tyle. 🙁

    • Reply
     Yorickai
     Lut 05, 2017 5:00 am

     Ja mam dwie chansey. Jedną złapaną podczas eventu pikachu przy cudzej lurce o dziwo bo raczej ciężko ją uświadczyć ale staty szkoda gadać i tylko 150 cp a druga z jajka ale staty na 75% więc trochę mało. Dobrze było by gdyby coś się jeszcze trafiło.

     Tak samo mam kadabrę tylko staty tak na 80% tyle, że jeszcze wtedy gdy ją ewoluowałem nie wiedziałem co to IV. No ale cóż. Candy mam 83 więc już chyba tą dokończe bo fakt złapać bądź wykluć dobrą abrę to cud.

    • Reply
     franeczek91
     Lut 05, 2017 10:02 am

     Mam chansey, jedną złapaną wczoraj pod domem,a druga we wrześniu wykluta z jaja IV96% CP836 ale ataki ze średniej półki, cuksy z abry na ewolucje mam uzbierane ale nadal mnie nęka problem-znaleźć super podstawę, która będzie powyżej 90% IV i oczywiście,z super atakami.ten problem blokuje mi ewolucje starterów (mimo, że był specjalny event).tangeli jak nie miałam przez pół roku, to teraz w ciągu 2 tyg mam drugą, ditto mam jednego jedynego z jaja tylko.

     • bolo5555
      Lut 05, 2017 11:18 am

      Ditto nie może być z jaja !!!Coś chyba pokręciłaś:)W tydzień łapię ich kilkanaście.

     • franeczek91
      Lut 05, 2017 2:59 pm

      Boshe, miało być digglet-autokorekta w tel jest podstępna xd bolo5555 dziękuję za czujność.

 • Reply
  Narwhal
  Lut 03, 2017 11:32 pm

  Sorry za offtopa, ale czy można obecnie w Polsce znaleźć jajka z pozostałych regionalnych?
  W necie znalazłem różne informacje, głównie sprzed kilku aktualizacji i nie wiem jak to jest obecnie

 • Reply
  Lapras21
  Lut 04, 2017 11:24 am

  A ja mam pytanie z innej beczki. Grałem teraz Samsungiem J1 2016 ale kończy mi się umowa i bym zmienił. Jaki polecacie smartfon do 500 zł max? Nie piszcie “dorzucić więcej by mieć lepszego itp” bo mnie poprostu nie stać 🙁

 • Reply
  at3at3
  Lut 05, 2017 6:07 pm

  Spokojnie. Chansey ostatnio częściej się pojawia. Widziałam na radarze dwie w tym tygodniu (wcześniej – wcale), ale nie miałam jak złapać. Mam tylko jedną z jaja – 84%.
  Alakazam – wonder 82% i jakiś taki niewydarzony (+ jeden z ulicy). Abry do mnie często przychodzą, więc może kiedyś trafi się coś lepszego, ale jakoś zupełnie nie mam na nie ciśnienia.
  Teraz mam w głowie tylko smoka (złapałam dziś nawet Dragonaira).
  Ale opcje ewolucji takie sobie. Najlepsza jest Dratini koło 84%, bo pozostałe Dratki i oba Dragonairy mają niższe IV, choć z tego dzisiejszego wyszedłby smok o najlepszym CP… I co tu robić…
  116 candy, więc jeszcze ze dwie do złowienia – może w tym czasie pojawi się kolejna opcja…
  Tylko, że ja nie należę do osób cierpliwych jeśli mam dziurę w pokedexie. Najpierw uzupełniam braki, a potem na drugi egzemplarz mogę sobie czekać i wtedy kombinować.

  • Reply
   Yorickai
   Lut 06, 2017 3:18 am

   Też na początku gry leciałem na pokedex. Teraz póki co trochę zwolniłem by raz nie mieć już na full a dwa by mi się nie odechciało grać. Teraz tylko cierpliwie czekam na drugą generację by można było znowu szukać ciekawostek. Wgl zajefajnie by było gdyby wprowadzono shiny i drugą gen razem. I wgl dodali jakiś medal za shiny tak jak za unowna.

   • Reply
    at3at3
    Lut 06, 2017 3:04 pm

    Hmm… Gdzieś mi wcięło mój ostatni post…
    W każdym razie: wcale nie zamierzam kończyć gry gdy uzupełnię pokedex. Zresztą zostały jeszcze 3 z I gen (Muk, Dragonite i Aero), 3 dzieci i Togetic. I zdecydowanie nie marzę o shiny, bo to cała zabawa od początku + zawalanie poke-storage. Wolałabym coś z II gen.
    Tymczasem mąż cieszy się, że już tak nie latam jak głupia i nie łapię wszystkiego, tylko spokojnie chodzę i wykluwam. Dziś odetchnął z ulgą, bo nie będzie musiał ze mną w ten weekend gonić strusi (rano wyewoluowałam w końcu Dodrio!).

    • Reply
     Yorickai
     Lut 06, 2017 4:47 pm

     Mam ten sam problem w przypadku mojej kobiety:P troszku zbyt szarżowałem na początku ale jak już jest większość to też naspokojne się chodzi. No chyba że się porygon albo inne mało spotykane dziadostwo trafi 😛

     Co do Twojej wypowiedzi to też oczywiście nie zamierzam kończyć gry.

     A shiny nawet jakby się pojawiły to nie wiem czy będzie je tak łatwo skompletować.

     Mi trochę więcej brakuje do pełnego pokedexu. A że jeszcze tu gdzie jestem jest problem z netem to jeszcze trochę dłużej potrwa zanim się wszystko uzbiera. I jeszcze ta cholerna różnica czasu….

 • Reply
  Hando
  Lut 05, 2017 7:09 pm

  Mam dragonite 86 Iv z dragon claw :/

 • Reply
  janusz
  Lut 06, 2017 12:41 am

  A jak sprawdzadzie te procenty IV. Gdzie to pisze, bo ja nigdzie nie widzę takiej informacji. Mam tylko CP i HP.

 • Reply
  Marta
  Lut 06, 2017 3:36 am

  Od 05. 02. Przy próbie zlapania pokemona zatrzymuje mi aplikacje. Co robić?

 • Reply
  Michal_tata
  Lut 06, 2017 2:30 pm

  A zauważyliście zwiększony resp cennych poków? No u mnie coś się dzieje bo w czwartek 4 Kadabry, sobota i niedziela 3 Snorlaxy i 2 Laprasy a dzisiaj ( poniedziałek) 7 sztuk Draitini i 9 Kadabr!!! To tylko okolice domu czyli Milanówek, Pruszków, Grodzisk Maz. Zobacze co będzie jak wjade do Wawy.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Lut 06, 2017 4:29 pm

  tydzień temu może złapałem kadabrę 1000cp albo trochę więcej oczywiście bez pomysłu na walkę
  wykluła mi się chansey też niedawno ale średnia – to moja trzecia i wszystkie z jajek
  gdzie wy spotykacie te chansey i dragonair choć tego drugiego widziałem dzikiego ale dawno temu i nie mam fotki tak chansey to nigdy, a wracając do abry to coś mi się tam wykluło niedawno ale było średnie

  • Reply
   Yorickai
   Lut 06, 2017 4:54 pm

   W moim przypadku głupi fart 😛 dragonair w parku pod nogami się zrespił. W tym samym parku przed migracją abra na abrze była. Aż żałuję, że tego bardziej nie wykorzystałem… a chansey to już wgl przypadek. Na cudzej lurce na pietrynie spotkałem. Wgl to był pierwszy i ostatni raz kiedy wgl widziałem chansey na mapie. Szkoda tylko, że fotek nie mogę robić. Okazuje się, że żyroskopu nie ma mój telefon :/

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Lut 06, 2017 5:15 pm

    fotki możesz zawsze robić nie trzeba żyroskopu – podczas łapania masz tam ikonkę aparatu i robisz jak siedzi na trawce, ja tylko takie fotki mam

    o przypomniało mi się weezinga spotkałem parę dni temu to chyba jedyny niesymetryczny pokemon co o nim sądzicie – brzydki jak jynx czy może ma swój urok

    • Reply
     Yorickai
     Lut 06, 2017 5:57 pm

     Weezing mi się nie bardzo podoba. Ze względu na dziwność a nie na niesymetryczość. Złapałem ze dwa i jednego ewoluowałem ale wszystkie poszły na żyletki. Ostatnio sporo poków poszło do kosza bo i tak się ich nie używa albo prozaicznie mi się nie podobają. Teraz mam koło 90 z powtórkami do ewolucji których nie mam. A co do weezinga jeszcze raz to wgl on ma jakąś późniejszą ewolucje? Bo szczerze nie kojarzę. A jedynie co mi się w nim podobało to podłożony głos.

    • Reply
     at3at3
     Lut 06, 2017 6:26 pm

     Nie lubię zbytnio idei poków “zbiorczych” (wyjątek – Doduo/Dodrio). Dla mnie Weezing to podobny absurd jak Exeggcute (ten zwłaszcza!), albo Dugtrio. Bo w końcu to jeden pokemon, czy kilka?!

     A asymetrii w kolejnych generacjach będziesz miał coraz więcej. W pierwszej jest jeszcze chyba tylko Kingler, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi. Też za tym pomysłem udziwniania poków nie przepadam.

     • Porsche Cayenne
      Lut 06, 2017 6:57 pm

      kingler raczej jest symetryczny tylko często tak stoi że jeden szczypiec bliżej a asymetryczny to myślę właśnie że dugtrio co to w ogóle jest to i diglett musi być w ziemi a ciekawe co się stanie jakby go wrzucić do wody 😀

      weezinga spotkałem już kilka razy w dziczy tak się złożyło że koffing to jedyny którego ani razu nie ewoluowałem bo nie trzeba było, może kiedyś zrobię np na lucky egg choć ich nie ma zbyt dużo dziś przykładowo ze dwie sztuki

     • Porsche Cayenne
      Lut 06, 2017 7:09 pm

      a mi przypomniałaś a widzieliście alolańską formę exeggcutora to dopiero masakra 😀

     • at3at3
      Lut 06, 2017 7:33 pm

      Też tak na samym początku myślałam, ale Kingler NIE jest symetryczny. W dodatku to lewe szczypce (szczypiec?) ma większe. Znaczy się – mańkut.
      Diglet jest jeszcze okej – zwykła dżdżownica, ale nie rozumiem koncepcji pt.: trzy takie same w zestawie jako jeden pokemon…

   • Reply
    at3at3
    Lut 06, 2017 7:20 pm

    Fotki bez żyroskopu? Łee…
    No niby taki zastępczy “album na poki” dokumentujący “dzikusy”, ale dla mnie zbyt łatwo podrabialny i bez kontekstu/emocji…
    Dla mnie lepiej jest mieć kilka fotek z żywym tłem, o ile z czymś się kojarzą, albo sytuacja była pod jakimś względem wyjątkowa.
    Ja czasem żałuję, że nie zrobiłam jakiejś dziwnej/głupiej fotki. Np. Venusaura złapałam pewnego dnia rano w mojej łazience. Pewnie dałoby się ustawić tak, żeby siedział w umywalce, albo na WC. Ale zaabsorbowana byłam samym łapaniem, a nie zdjęciami. Wiem, nic zabawnego, ale zawsze po latach będzie można przypomnieć sobie swoje szaleństwo i głupotę. 😉
    Można sobie pstryknąć np. foto z przyjaciółmi i pokiem (polecam takie integrujące społecznie pomysły), albo ciekawym miejscem, które jeszcze chętnie odwiedzimy…

   • Reply
    franeczek91
    Lut 06, 2017 7:47 pm

    Yorickai, to Ty z Ldz jesteś? Chciałam w tą niedzielę jechać do większego miasta-na zakupy-i przy okazji coś ciekawego złapać ale musiałam mój powerbank oddać na gwarancję bo miał zaniżoną pojemność,a po za tym musiałam poprawić tatuaż.
    Co do koffinga-w mieścinie, którą zamieszkuję, dosyć dużo jest tych śmierduchów,a na radarze nadal skorupiaki, szczury i gołębie

    • Reply
     Yorickai
     Lut 07, 2017 6:25 pm

     Kurde dwa razy ci odpowiadałem i odpowiedź się nie pojawiła. Tak jestem z Łodzi 🙂 tylko teraz do około 16 lutego jestem poza łodzią 🙂

     • franeczek91
      Lut 07, 2017 6:42 pm

      No tak, wspominałeś, że odwiedzisz Azję.muszę się wybrać kiedyś do miasta z łodzią w nazwie i zobaczyć jaka jest różnica pomiędzy małym miastem, a dużym.
      Ps.kaczka z porem złapana? 😉 poproszę jedną, będę o nią dbać i donosić jej codziennie świeże pory xD właśnie zdałam sobie sprawę, że Niantic dość dobrze sprawdził, który pokemon będzie się nadawał najlepiej jako regionalny w Azji-sprawdzili nawet pochodzenie pora.
      Tylko Europejczykom trafił się jakiś niemy przygłup-nie mogła to być chociaż tangela? W drugiej generacji przewiduję jako regionalnego na naszym kontynencie wobbouffet’a (kolejny oszołom) albo coś podobnego do cebuli (chyba sunkern).

    • Reply
     Yorickai
     Lut 07, 2017 6:28 pm

     Btw jaki masz tatuaż? 🙂 pochwal się 😉 ja swój trzy lata wstecz robiłem i przymierzam się powoli do następnego xD

     • franeczek91
      Lut 07, 2017 6:46 pm

      Jak się spotkamy kiedyś to Ci opowiem xD
      Nie, nie jest to żaden pokemon Ale był pomysł żeby zrobić fejsbukowego kota w stylu pokemonów-świetne są te przeróbki-Ale skończyło się to Tak, że zrobiłam niebieskiego pusheena z czitosami.

     • Yorickai
      Lut 07, 2017 7:04 pm

      O dziwo jeszcze tej kaczki nie złapałem. Pojawiła się na radarze ale zbyt daleko. Poza tym problemem tu jest z darmowym wifi. Trochę to inaczej działa niż u nas. Poza tym jeśli kiedykolwiek miałabyś jechać do chin czy ktokolwiek inny poleciłbym zainwestować w dobrą sieć vpn bo inaczej sobie nie pograsz. Zasłona w tym kraju jest dość mocna. Niby pokemony zabronione a i tak ludzie grają 😛 gdyby nie to wifi to pewnie kaczka by dawno była w pokeballu a nie na talerzu.

     • Yorickai
      Lut 07, 2017 7:10 pm

      A co do spotkania to dla mnie nie ma problemu 🙂 będziesz kiedyś przejeżdżała to wbijaj 🙂

  • Reply
   Porsche Cayenne
   Lut 06, 2017 5:11 pm

   szkoda, że dziś ani jednego dratini, parę magikarpów było jeden na pewno duży bo miał i wagę i wzrost XL (nie wiem w końcu co ma być XL) ale i tak dalej nie wiem ile ich jest ani ile mam XP ale trudno czekam aż naprawią jak zobaczę rybkę lub smoczka to łapię prędzej czy później się to zaliczy

  • Reply
   at3at3
   Lut 06, 2017 5:59 pm

   Ha-ha-ha… Dragonairy złapałam całe dwa. Jednego na samym początku gry, jeszcze przed Dratini, chyba gdzieś nad morzem, w centrum miasta. Potem widziałam jednego w Dojczlandzie, ale jechaliśmy samochodem (a w Hafencity najczęściej nie idzie zaparkować). No i wczoraj jeden przyszedł do mnie zamiast Dratini nad staw (a właściwie pod pomnik) na zwykłym osiedlu. Czyli też marna częstotliwość – raz na dwa miechy.
   Chansey – obie w zeszłym tygodniu – jedna widziana z samochodu przy jakiejś głównej drodze, druga na marnym osiedlu przy pokestopie, który niestety widzę z domu, bo jest niby blisko, ale w praktyce najdalej ze wszystkich okolicznych. W ogóle ten pokestop mnie wkurza. Cały czas respi się tam 5-6 poków (przy innych 2-3) i często trafiają się te mniej popularne. A okolica typu: 2 stare bloki i 3 wieżowce na szarym końcu dzielnicy. Mieszkańcy mają używanie, ale reszta zupełnie nie ma interesu, żeby tam łazić…

   • Reply
    at3at3
    Lut 06, 2017 8:48 pm

    Korekta: kolejny Dragonair! Czyli dwa – dzień po dniu. Znowu nad stawem przy pokestopie obok tego wczorajszego. Oczywiście tylko above average, ale cuksy lecą… 🙂

 • Reply
  Tom
  Lut 06, 2017 11:48 pm

  Janusz jak masz androida to wejdz w sklep play i wpisz iv kalkulator 🙂

 • Reply
  Janusz
  Lut 07, 2017 10:58 am

  Tom, wielkie dzięki zainstalowałem apkę, która się nazywa “IV Go” i teraz jak na dłoni widzę wszystkie niestety nieodwracalne błędy, które popełniłem ewoluując nie to co potrzeba.
  Mam do Was jeszcze tylko jedno pytanie czy używanie takiego programu jest na pewno uczciwe. Nigdy nie używałem żadnego fly gpsa i nie chciałbym się splamić cheatowaniem. Taki kalkulator pachnie mi trochę jak zdobywanie gymu z fotela. Czy Niantic akceptuje takie aplikacje. Jeżeli tak dlaczego tych informacji dot. statystyki IV nie ma w aplikacji.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Lut 07, 2017 5:06 pm

  zgadnijcie co dziś złapałem 😀

  • Reply
   franeczek91
   Lut 07, 2017 6:27 pm

   Milionowego z kolei snorlaxa? Nie musisz innych drażnić bo mają jednego grubego,a Ty dziesięć.

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Lut 07, 2017 6:37 pm

    nie, właśnie dziś mi się trafił dragonair o którym była wyżej mowa można się było domyślić i nie miałem zamiaru kogokolwiek drażnić smutno mi że tak to odebrałaś 🙁

    • Reply
     franeczek91
     Lut 07, 2017 6:50 pm

     Sry, nie mogę czytać takich rzeczy-brakuje mi ponad 30 cuksów do dragonaira, 7 do omastara żeby mieć cały możliwy pokedeks bo od jakiegoś miesiąca przykładnie łapię wszystko,a niewiele z tego mam.

     • at3at3
      Lut 07, 2017 7:45 pm

      Spokojnie, to tylko Dragonair, a nie Dragonite. Czyli nie może Ci brakować 30 cuksów, bo go już pewnie masz, a myślisz o żółtym…
      Taaak, ja tez… Jeszcze 4 cuksy…

     • franeczek91
      Lut 08, 2017 6:10 pm

      Tak, mam dragonaira ale jest cienki jak d*pa węża, więc zazdrość we mnie wielka jest.
      Pisałam ostatnio, że mam tylko jednego ditto.Nie zagadnienie jaki mi się dziś pok wykluł…może warto ponarzekać, że nie wykluł mi się żaden dratini? Może karma wróci.

     • at3at3
      Lut 08, 2017 6:46 pm

      Jak będzie Ci się wykluwało jajo o patrz na nie i powiedz głośno co z niego ma być. 😉
      Niby żartuję, aaale… Sprawdziło się u mnie w przypadku Chansey, Charmandera, Togepi, Doduo i może jeszcze paru innych… Pewnie dla 90% wykluć “patent” nie działa, ale jak się już uda, to daje podwójną radochę gdy trafisz.
      Teraz się trochę wygłupiam/żartuję, ale na serio – gdy wykluje się to na co liczysz – przez moment czujesz się jakbyś wygrał w totka. Szybko przechodzi, ale ten impuls dobrze działa na ogólne samopoczucie w ciągu dnia… 🙂

     • Kropianka
      Lut 09, 2017 9:14 am

      @at3at3 – ja tak od dawna robię z dziesiątkami, mówię że tym razem będzie Lapras lub Hitmonchan (jedyne brakujące poki, których nie wychodzę z buddy, których nigdy w dziczy nawet przez ułamek sekundy nie widziałam) i lipa. Za to względnego farta mam do Snorlaxów, 3 wyklute z jaj ze świetnymi ruchami, 8 złapanych dzikusów, z czego 2 mocne (jeden ma słabe IV i dobry moveset, więc nie inwestuję w niego, a drugi ma przyzwoite IV ale earthquake, więc też zostawiłam takiego jak złapałam), bo pow. 2000CP.

   • Reply
    Yorickai
    Lut 07, 2017 6:37 pm

    Chyba nie znalazł snorlaxa. Wydaje mi się, że złapał chansey. Wcześniej był ten temat i sądzę, że dodał coś od siebie 😀

    Porshe Cayenne pochwal się co złapałeś 🙂

    • Reply
     Porsche Cayenne
     Lut 08, 2017 5:29 pm

     toż mówię, że dragonaira, bardzo go chciałem spotkać i się trafił, oczywiście bez pomysłu na walkę i cp 400 ale jest w końcu brakująca fotka w kolekcji,to teraz jak nic czekam na chansey 😀

 • Reply
  Dust Mustard
  Lut 07, 2017 11:39 pm

  Hej, słyszałem, że planują do trackera dodać też pokemony przy gymach, co Wy na to?

  • Reply
   Yorickai
   Lut 08, 2017 3:41 am

   Pokemony przy gymach to już od dawna są tylko nie są pokazywane na trakerze. Często przechodzę obok gymów i zawsze coś jest.

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Lut 08, 2017 5:30 pm

    toż właśnie kolega o tym mówi żeby jednak były pokazywane

  • Reply
   franeczek91
   Lut 08, 2017 6:13 pm

   Chyba bym wolała, że jak pójdę w końcu pod gym (nie walczę często, czasem podpinam się jak jest pusty slot) to chciałabym mieć niespodziankę i coś tam spotkać dodatkowo, jakieś dratini dla przykładu.

 • Reply
  Tom
  Lut 08, 2017 8:48 pm

  Spokko uzywam iv go od dawna i luzik 🙂 To przydatne bo z appraisa wszystkiego sie nie dowiesz jak np level poka albo max cp oraz ile bedzie mial cp po evolucji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.