News 60

Champion Special Research i event z regionem Unova

To już ostatni etap Throwback Challenge, który można nazwać tym bonusowym – w końcu region Unova w Pokemon GO jest tym najnowszym a Special Research jest formą nagrody za poprzednie wyzwania. 

Tradycyjnie zacznijmy od atrakcji wydarzenia, które towarzyszy Champion Special Research:

Atrakcje eventu z regionem Unova

Data i czas: od środy 3 czerwca o 13:00 do poniedziałku 8 czerwca o 13:00 lokalnego czasu

  • Galarian Stunfisk na dziko i w raidach,
  • W jajkach 7km znajdą się Galarian Meowth, Galarian Zigzagoon, Galarian Darumaka i Galarian Stunfisk. Oczywiście pierwsze trzy będzie można ewoluować,
  • Pokemony z regionu Unova częściej na dziko.

Atrakcje Champion Special Research

  • Spotkanie z pokemonami takimi jak Galarian Meowth i Galarian Stunfisk,
  • Nagrody w postaci pokemonów – Snivy, Tepig, Oshawott, Blitzle, Audino, Darumaka, Gothita i Genesect,
  • Nagrody w postaci przedmiotów, w tym przedmiot dla avatara – okulary profesora Willowa,
  • Special Research jest nielimitowany czasowo – można go ukończyć w dowolnym czasie.

Wszyscy, którzy nie ukończyli wyzwań (lub chcą zyskać dodatkowe nagrody w postaci cukierków do pokemonów oraz Stardustu) mogą kupić bilet dający dostęp do Special Research w sklepie gry.

Zwiększone spawny

  • Snivy, Tepig, Oshawott, Patrat, Purrloin, Pidove, Tympole, Venipede, Minccino, Galarian Stunfisk

Raid Bossy

  • T1: Minccino, Galarian Stunfisk, Venipide, Timburr, Klink
  • T2: Lierpard, Tranquil, Gligar, Mawile, Alolan Exeggutor
  • T3: Cryogonal, Ferroseed, Kabutops, Alolan Raichu, Donphan
  • T4: Galarian Weezing, Alolan Marowak, Rhydon, Excadrill, Aggron
  • T5: Reshiram

W trakcie tej części wydarzenia nie ma żadnych dodatkowych bonusów, Field Research lub nowego shiny.

Nowe pokemony – warianty z regionu Unova i ich ewolucje

 

  • Galarian Meowth i Perrserker (typ stalowy)

Szybkie ataki Perrserkera: Metal Claw, Shadow Claw

Ładowane ataki Perrserkera: Iron Head, Close Combat, Play Rough, Foul Play

 

  • Galarian Zigzagoon, Galarian Linoone, Obstagoon (typ mroczny/normalny)

Szybkie ataki Obstagoona: Lick, Counter

Ładowane ataki Obstagoona: Cross Chop, Night Slash, Hyper Beam, Gunk Shot

 

  • Galarian Darumaka i Galarian Darmanitan (typ lodowy)

Szybkie ataki Darmanitana: Tackle, Ice Fang

Ładowane ataki Darmanitana: Overheat, Avalanche, Ice Punch, Superpower

 

  • Galarian Stunfisk (typ ziemny/stalowy)

Zdjęcie

Szybkie ataki: Metal Claw, Mud Shot

Ładowane ataki: Earthquake, Rock Slide, Muddy Water, Flash Cannon

 

Champion Special Research

Poniżej wszystkie etapy wyzwania oraz jego nagrody

Etap 1

  • Make 15 Great Throws (Wykonaj 15 rzutów z bonusem typu Great) – Galarian Meowth
  • Catch 15 Pokemon (Złap 15 pokemonów) – 1x Incense
  • Transfer 15 Pokemon (Transferuj 15 pokemonów do profesora) – 30x Ultra Ball

Nagrody za etap: Gothita, 500x Stardust, 500x XP

Etap 2

  • Evolve 5 Pokemon (Ewoluuj 5 pokemonów) – 5x Rare Candy
  • Hatch 15 Eggs (Wykluj 15 jajek) – Oshawott
  • Win 15 raids (Wygraj 15 raidów) – 10x Max Revive

Nagrody za etap: Darumaka, 500x Stardust, 500x XP

Etap 3

  • Make an Excellent Throw (Wykonaj rzut z bonusem typu Excellent) – 30x Ultra Ball
  • Battle another Trainer 15 times (Walcz z innym trenerem 15 razy w PvP) – Tepig
  • Power up Pokemon 15 times (Ulepsz pokemona 15 razy) – 500x Stardust

Nagrody za etap: Blitzle, 500x Stardust, 500x XP

Etap 4

  • Give your buddy 15 treats (Daj buddy 15 malinek) – 1x Golden Razz Berry
  • Catch a Dragon-type Pokemon (Złap smoczego pokemona) – Snivy
  • Take 15 snapshots (Zrób 15 zdjęć pokemonom) – 1x Silver Pinap Berry

Nagrody za etap: Audino, 500x Stardust, 500x XP

Etap 5 (brak zadań, same nagrody)

  • 1x Charged TM
  • Galarian Stunfisk
  • 1x Fast TM

Nagrody za etap: Genesect, 5x Rare Candy, okulary prof. Willowa

Źródła:

https://leekduck.com/events/throwback-challenge-champion/

https://pokemongolive.com/en/post/throwbackchallengechampion-2020/

60 komentarzy

  • Reply
    Sosnna
    Cze 03, 2020 9:11 am

    Wygrać 15 raidów serio ?

  • Reply
    kt
    Cze 03, 2020 9:30 am

    Na zrobienie Champion Special jest czas 3-8 czy bezterminowo?

    Poprzednie były śmiesznie łatwe a teraz dla odmiany przegieli w drugą i jeszcze dali mniej czasu xD

    • Reply
      ILDHUR
      Cze 04, 2020 3:44 pm

      Tamte były łatwe, ale ograniczone czasowo. Ten etap jest bezterminowy 😉

  • Reply
    poke fan
    Cze 03, 2020 9:37 am

    no nieżle !

  • Reply
    romas0705
    Cze 03, 2020 9:40 am

    Wykluć 15 jaj, a niby zachęcają by w domach zostać. Jaja okrutne

    • Reply
      Fido890429
      Cze 03, 2020 10:12 am

      Syn siada na rower treningowy, telefon w skarpetę i jedzie. 1km w 15 min.

      • Reply
        Tezetwu
        Cze 03, 2020 5:49 pm

        Kilometr w 15 minut? W tym tempie to można się czolgac.

  • Reply
    dkdj
    Cze 03, 2020 9:43 am

    No tak ale event nie limitowany czasowo

  • Reply
    dkdj
    Cze 03, 2020 9:44 am

    a poza tym nagrody są tego warte

  • Reply
    mat556
    Cze 03, 2020 9:52 am

    No w jeden dzień się tego nie zrobi ale nagrody są na tyle dobre że nie ma co patrzeć na czas jaki to zajmie

  • Reply
    Regon
    Cze 03, 2020 9:59 am

    Mój portfel aż się pali do zakupu dostępu do tego wydarzenia i robienia tego drugi raz XD

    • Reply
      GramGdyMamCzas
      Cze 03, 2020 10:48 am

      Kapitalna puenta. Ubawiłam się.
      Też myślałam o podwójnym robieniu tego Special Research, ale po zapoznaniu się z wyzwaniami obym zamknęła go x1.

      • Reply
        Regon
        Cze 05, 2020 1:33 pm

        Jeszcze te 15 jajek idzie przeżyć, bo jak się chodzi dużo, to Adv. Sync bez problemu to nabija, ale 15 raidów przy jednym darmowym pasie to jest jakaś masakra. Jak chcesz szybko zrobić to musisz i tak kupić pasy więc jak dla mnie kupowanie biletu mija się z celem.

  • Reply
    Kuepsi
    Cze 03, 2020 10:20 am

    ich chyba cos popierdolilo ze 15 jajek i 15 raidow

    • Reply
      R
      Cze 03, 2020 11:06 am

      Kasa, kasa, kasa… Tej firmie od początku roku wyłącznie ten cel przyświeca!

      A co do zadań – po co je robić w 3 godziny? Zrobią się w tydzień i wystarczy. Dzisiaj wieczorem Raid Hour, a obecne legenda warta jest raidowania. 15 jajek też nie brzmi jakoś szokująco – dziennie wykluwa mi się parę, bo to potrzeba na dwójkę ledwie kilometr przejść. Inna sprawa, że telefon leżący koło komputera podczas 8-godzinnego home office sam wykluwa dobre 3-4 jajka 😉

      Także nie narzekamy, tylko robimy swoje.

      • Reply
        ILDHUR
        Cze 04, 2020 10:09 am

        A ile musiałeś wydać za ostatnie 4 zadania z tej serii, które miały super nagrody ? Teraz też nie musisz wydać ani grosza. Zadanie samo się prędzej czy później zrobi. A gra jest całkowicie darmowa, bez reklam i nieuczciwych praktyk jakie ma większość gier ftp.

    • Reply
      Emixxx
      Cze 03, 2020 11:11 am

      15 jajek to dla mnie nic z tymi 15 raidami!!ja moje jedyne 3 raid passy oddałam na raidy z reshiramem!! Oby dali paczke z przynajmniej 5 premium raidpassami… ludzie musimy pisać do najanticu żeby nam dali te raidpassy albo pokecoiny!!!!!!!!! Bo tego się normalnie zrobić nie da……… A to prawda że limit czacu jest nieskończony???

  • Reply
    Piasecki88
    Cze 03, 2020 10:31 am

    15 wygranych rajdów OMG trzeba mieć 15 remont Raid Passów coinów nie wystarczy

  • Reply
    Xxxx
    Cze 03, 2020 11:22 am

    Przecież nie ma limitu czasowego do ukończenia tego czasu,więc każdy na pewnowyrobi te 15 rajdów w jakimś okresie czasu

  • Reply
    ach
    Cze 03, 2020 11:26 am

    coś nas zaniedbali z tymi raid passami na odległość 🙁 proszę 3 sztuki na tydzień póki są różne zalecenia

  • Reply
    Wojzex
    Cze 03, 2020 12:36 pm

    Plus że ten quest na genesecta jest bez limitu czasowego upf

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Cze 03, 2020 12:36 pm

    Piszą że to jest bez limitu czasowego, więc można spokojnie skończyć w swoim tempie. Prędzej czy później zrobi się te 15 rajdów i wykluje 15 jaj. Nawet smoka się złapie. Dobrze ze nie trzeba 15 razy wygrać w pvp, bo to byłby hardcore dopiero

    • Reply
      zanostromo
      Cze 04, 2020 8:45 am

      Przecież jest zadanie, że trzeba walczyć 15 razy z innym trenerem, trzecia część całego zadania.

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Cze 04, 2020 11:25 am

        Walczyć a nie wygrać. Można z powodzeniem 15 razy z rzędu się podłożyć, i szybko opedzic quest, hardcore by był jakby wygrywać trzeba było.

  • Reply
    Oskar
    Cze 03, 2020 12:51 pm

    Jak to jest niby do 8 to nie ma szans żeby to zrobić

  • Reply
    Piasecki88
    Cze 03, 2020 1:37 pm

    Jeżeli sytuacja z Covidem się uspokoi to już można bez maseczek łazić i nabijać kilometry wracając do pasów powinna być funkcja jak w błędnym rycerzu.

  • Reply
    Asia
    Cze 03, 2020 2:04 pm

    Dodawać do znajomych 7680-5796-5075

  • Reply
    Narvany
    Cze 03, 2020 2:34 pm

    Ostrzegam przed kupnem tego biletu! Zdecydowanie skok na kasę, bo aby ukończyć to zadanie i tak trzeba będzie kupić dodatkowe pokecoinsy… Niestety ominąłem event z Kanto, uległem pokusię, kupiłem bilt i teraz żałuję..

    • Reply
      ILDHUR
      Cze 04, 2020 3:46 pm

      Gdzie trzeba kupić pokecoinsy ? Jeden raid dziennie i po sprawie.

  • Reply
    Zenwolfero
    Cze 03, 2020 3:34 pm

    Te 15 rajdów trochę mnie przeraziło ale do zrobienia więc jedziem z tematem 😉

  • Reply
    Arturacco
    Cze 03, 2020 3:50 pm

    Smokiem jest alolan exeggutor z 2 poziomu raidow więc to nie problem. Całość do ogarnięcia w tydzień bez spinki. I jajca i raidy nie są problemem ale rzeczywiście mogli dać coś innego żeby z kanapy można było ogarnac

    • Reply
      TruMaster
      Cze 03, 2020 5:42 pm

      Nie wiem czy zauważyłeś ale na zrobienie tego nie ma tygodnia. Jajka to akurat najmniejszy problem przy pomocy Google Fit można zrobić w kilka godzin z poziomu kanapy.

      • Reply
        Arturacco
        Cze 05, 2020 12:46 pm

        Zauważyłem. To jest jasno napisane. Ja stwierdziłem że jest do ogarnięcia w tydzień i tyle. Nie ze w tydzień się trzeba wyrobić.
        Nie używam apek do sztucznego nabijania km. Przecież mógłbym odpalić defit albo fly. Tylko po co. Defitem można 600 km w tydzień machnac. Liczę że będą za to bany

        • Reply
          Regon
          Cze 05, 2020 1:27 pm

          Ale przecież google fit to nie jest aplikacja do sztucznego nabijania kilometrów. Google fit wykorzystujesz do synchronizowania Adventure Sync co jest super opcją, bo nalicza to każde chodzenie bez włączonej aplikacji, bo informacje wyciągają sobie poki z aplikacji Google fit.

  • Reply
    Judi_89
    Cze 03, 2020 6:04 pm

    Czy każdy ma dostęp do tego eventu?
    Moje dzieci mają zrobione 3 regiony i nie mają do nowego dostępu, czy trzeba wykupić tego raid pasa, by dołączyć?

    • Reply
      szopek
      Cze 05, 2020 10:23 am

      twoje dzieciaki nie mają ponieważ nie ukończyły 4 throbacka sinoh

    • Reply
      Szogo
      Cze 05, 2020 12:14 pm

      Ponieważ strona używa komenty dzieciaki nie ukończyły 4 etapu to niedostały

      • Reply
        Szogo
        Cze 05, 2020 12:14 pm

        Usuwa nie używa

    • Reply
      kipi
      Cze 05, 2020 3:57 pm

      ze względu że usuwane kolejny raz są moje komentarze twoje dzieciaki nie zrobiły 4 throwbacka sinoh i nie maja dostępu do unovy.

    • Reply
      Ach
      Cze 05, 2020 5:44 pm

      Byly 4 mini eventy do zrobienia. Ten jest 5-ekstra…dla tych co zrobili w maju cztery czesci ten piaty od 3 czerwca gratis.. kto sie zgapil moze wykupic bilet.

  • Reply
    Kwiatek
    Cze 03, 2020 8:58 pm

    7842 8484 9474 , zapraszajcie wysyłam gift za gift.

  • Reply
    R
    Cze 03, 2020 9:44 pm

    Po paru godzinach stwierdzam jednak, że lipa. Nędzne pokemony się respia, naprawdę takie Kanto czy Johto to był wypas przy tym obecnym badziewiu. Nie ma absolutnie nic, co by powodowało, że chciałbym się uganiać przez te parę dni. Płaszczka zlapana w pierwszych minutach eventu, a dalej trzeba poczekać z raidami te parę dni. Nuda… Szkoda, że nie ma nowych pokemonow, szkoda że nie ma nowego shiny. Generalnie jak to ma być ukoronowanie czterech poprzednich eventów, to masakrycznie słabo to wygląda. Lipaaaaaa!

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Cze 04, 2020 8:05 am

      Noo głównie startery, mincino i venipede się respia z unova. Nic ciekawego

      • Reply
        R
        Cze 04, 2020 11:58 am

        Jeszcze do tego dzisiaj zwykły Zigzagoon z siódemki. Dno! Rozczarowany jestem na maksa, dobrze że nic mnie nie podkusiło na dodatkowe kupno biletu.

        • Reply
          ILDHUR
          Cze 04, 2020 3:55 pm

          Ile ty masz lat, że tak narzekasz. Też chciałbym mieć zawsze super wyklucie, Ale nie ma tak dobrze. Pula pokemonów jest i tak dość mała, więc Noire ma źle. Ja wyklułem ile się dało od wczoraj i też nie mam Galariańskiego zigzagoona, ale płakał nie będę. A respy są fajne, bo nie każdy jeszcze ma startery.

          • R
            Cze 05, 2020 9:40 am

            Litości! Ile Ty masz lat, że nie masz starterów V gen? Od przeszło pół roku się respią, rzygać już nimi można. Do tego klują się od dawna z jajek, a jakby było mało, to są zajebistymi “nagrodami” za walki w lidze. Paskudztwo ciężkie zawsze do złapania, bo wyskakuje z piłek, także nawet na nabijanie pyłu się nie nadaje.
            Narzekam, bo miał być “wielki finał”, a jest “wielkie g…” i to pod kilkoma względami. Event gorszy od poprzednich, mega pospolite pokemony, zero zachęty typu podwójny pył, cukierki etc., brak nowych pokemonów V generacji (!!!), jajka rzadziej wypadają z prezentów (zgłaszane również na reddit), brak dedykowanych questów, wreszcie zniechęcające zadania specjalne, nie mówiąc już o dennych nagrodach za nie (startery). Do tego wszystko wcale nie wygląda na święto V gen, bo połowa respiących się pokemonów to pospolite barachło z poprzednich gen.
            Poczytaj sobie chłopie na reddit jak narzekają ludzie, którzy się skusili na dodatkowy bilet – 8 dolków za 3 tysiące pyłu, śmiech na sali…
            Acha, jeszcze będzie we wtorek godzina z Patratem – no wypas na maksa! Te godziny to mają sens jak są tak jak tydzień temu – z pokemonem rzadkim i o podwyższonej szansie na shiny. A pokemon z gatunku najbardziej pospolitych i ze zwykłą szansą na shiny? Strata czasu.

  • Reply
    Avenlie
    Cze 03, 2020 9:59 pm

    Nie jest bez limitu… Bez limitu jest tylko etap 5.. ;x tak ja to rozumiem

  • Reply
    OlixxxGo
    Cze 04, 2020 6:46 am

    To miała być nagroda A nie udręka.
    15 rajdów? Mając 1 darmowego na dzień, 15 walk? Bez sens. Jestem zawiedziona postawa niantic

  • Reply
    Epsilonrr
    Cze 04, 2020 2:36 pm

    Czy ktoś ma również problem ze zrobieniem zdjęcia pokemonowi? Jak chcę zrobić snapshot, po kliknięciu w kamerkę od razu mnie wyrzuca z aplikacji. Ktoś też coś takiego zaobserwował u siebie?

    • Reply
      farsoes
      Cze 04, 2020 10:48 pm

      Może włączył Ci się ar+/nią nic w ustawieniach a twój telefon go nie obsługuje. Wyłącz ar.

    • Reply
      trj5e
      Sie 22, 2020 11:53 pm

      Czy udało się komuś zrobić zdjęcie? Mi nie zalicza

  • Reply
    Piasecki88
    Cze 04, 2020 10:55 pm

    A kiedy będą te coiny?

  • Reply
    Sam
    Cze 04, 2020 11:25 pm

    cześć, chce się ktoś wymieniać giftami? 3523 0517 6109

  • Reply
    Grzecha92
    Cze 05, 2020 6:56 am

    Witajcie. Czy jest faktycznie potwierdzone, że kupując ten cały bilet to te zadania są bez określonego czasu? Chodzi mi o te całe 15 raidów o których tu często piszecie. Czy faktycznie mamy czas do tego poniedziałku 8 czerwca?

  • Reply
    Chromek
    Cze 05, 2020 9:27 am

    Piszecie ciężko, lipne nagrody itp.A co ma powiedzieć osoba która wcześniej kupiła qesta na Genesecta a teraz wszyscy mają go za darmochę to jest nie fer!!!!

  • Reply
    Poke&Ball
    Cze 07, 2020 2:33 pm

    Gdzie są te okulary? Koś wie?

  • Reply
    000ocho000
    Cze 18, 2020 9:12 pm

    No właśnie, gdzie te okulary?!

    • Reply
      GramGdyMamCzas
      Cze 18, 2020 10:29 pm

      Okularów Profesora Willowa szukaj wśród czapek [HATS] :))) – aktualnie poz. 2.

    • Reply
      ach
      Cze 18, 2020 10:57 pm

      biega, krzyczy pan Hilary…
      Gdzie są moje okulary?

  • Reply
    trj5e
    Sie 23, 2020 8:55 am

    Czy komuś udało się ukończyć zadanie ze zdjęciami (4/5) zrób 15 zdjęć? Nie zaliczyło mi zadania a zrobiłam zdjęcia.