News 18

Chiński Nowy Rok i Minccino Research Day!

W Pokemon GO tradycyjnie odbędzie się wydarzenie z okazji Chińskiego Nowego Roku a po krótkiej przerwie powraca event związany z Field Research.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Wydarzenie z okazji Chińskiego Nowego Roku odbędzie się po raz kolejny, tym razem z różnymi czerwonymi pokemonami w roli głównej, a z okazji roku pod znakiem Szczura, odbędzie się specjalny event z zadaniami z Mincinno w roli głównej. 

Chiński Nowy Rok w Pokemon GO

To czas by powitać kolejny cykl księżyca wraz z czerwonymi pokemonami pojawiającymi się częściej na dziko, bonusami i pokemonem wcześniej niebecnym w Pokemon GO: Darumaką!

Data i czas

Piątek, 24 stycznia 2020 o 22:00 czasu polskiego do poniedziałku 3 lutego 2020 o 22:00 czasu polskiego

Atrakcje

  • Niektóre czerwone pokemony będą pojawiać się częściej: Charmeleon, Vulpix, Parasect, Voltorb, Jynx, Magmar, Magikarp, Flareon, Slugma, Wurmple, Corphish, Kricketot i Foongus.
  • Jeśli wam się poszczęści możecie spotkać Gyaradosa na dziko. Czy dopisze wam szczęście i spotkacie czerwonego shiny Gyaradosa?
  • Darumaka będzie wykluwać się z jajek 7 km. Niektóre czerwone pokemony jak Shuckle i Foongus będą wykluwać się z jajek 7 km. W ten sposób w Pokemon GO zadebiutuje również Darumaka!

Bonusy

  • Szansa na zdobycie Rare Candy w prezentach od przyjaciół.
  • Szansa na lucky frienda zostanie zwiększona.
  • Szansa na lucky pokemona podczas wymiany zostanie zwiększona.

Mincinno Research Day

Z okazji Roku Szczura, Mincinno pojawi się w Pokemon GO podczas limitowanego czasowo wydarzenia. Profesor Willow odkrył również, że Mincinno może ewoluować w Cincinno przy użyciu Unova Stone!

Data i czas

Niedziela 2 lutego 2020 od 14:00 do 17:00 lokalnego czasu

Atrakcje

  • Zadania, w których nagrodą będzie Mincinno
  • Pokemony, które pasują tematycznie do Roku Szczura będą pojawiać się częściej na dziko: Rattata, Raticate, Pikachu, Sandshrew, Nidoran♀, Nidoran♂, Sentret, Marill, Zigzagoon, Plusle, Minun, Bidoof i Patrat
  • Mincinno będzie wykluwać się częściej z jajek 5 km i zostanie w nich również po zakończeniu wydarzenia 
  • Do zdobycia będzie shiny Mincinno!

Wygląda na to, że po raz kolejny Niantic zdecyduje się na dość rzadki w tej grze krok i udostępni ewolucje pokemona do zdobycia w wariancie shiny na dziko (Gyarados). Być może tak jak w przypadku Nidoriny/Nidoqueen tylko na czas wydarzenia.

Co ciekawe ewolucja pokemona, który zostanie wprowadzony do gry podczas wydarzenia (Darmanitan/Darumaka) posiada dwie formy – Standard Mode i Zen Mode. W tej drugiej zmienia swój typ (ognisty/psychiczny zamiast samego ognistego) a zmiana formy tego pokemona następuje, gdy liczba punktów życia podczas walki spadnie poniżej połowy. Nie wiemy czy Niantic wprowadzi obie formy jako po prostu inny wariant ewolucji, czy w tym momencie do gry trafi tylko standardowa – na potwierdzenie musimy poczekać do rozpoczęcia eventu.

EDIT: Na stronie pokemon.com pojawiła się informacja, że druga z form Darmanitana (Zen Mode) nie będzie póki co dostępna. Informacji nie traktujemy jednak jako pewnej, bo w przeszłości wpisy na temat Pokemon GO z pokemon.com ulegały edycji i nie wszystkie z nich sprawdzały się w 100%.

Poniżej modele rodziny ewolucyjnej Mincinno wraz z porównaniem w wariancie shiny:

Modele z gier na konsole, w plikach Pokemon GO jeszcze ich nie ma

 

Post image

 

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/lunar-2020/

 

18 komentarzy

  • Reply
    cowartowiedziec
    Sty 22, 2020 1:02 am

    Szczury to najsłabsze pokemony, a oni zrobili z tego event day Przez te 3 godziny nie można włączać pogo chyba że ktoś ma za mało patratów

    • Reply
      ShinyBulbasaur123
      Sty 22, 2020 3:02 am

      No racja. Ewentualnie można szukać shiny jak ktoś nie ma. Jeszcze znowu Research Day (Jest zimno na dworze. A się cieszyłam że z tych eventów na zadania zrezygnowali bo nie każdy może sobie grać dwa weekendy w miesiącu (ten research day + community day w lutym), bo są też inne sprawy. Do tego Feebass Research Day to była klapa, a żaden shiny Clampearl przez trzy godziny nie wpadł, jedynie Lotad uratował sytuację, więc ten event mnie nie zachęca). Ale cieszę się z rodzinki Magikarpia i Charmeleona na dziko i z nowych Poków w grze.

      • Reply
        Majka8
        Sty 22, 2020 7:43 pm

        Zimno to żadna wymówka, wystarczy się ciepło ubrać plus rękawiczki w których można obsługiwać smartfona i git. I znowu niektórzy zapominają, że poki to gra kolekcjonerska i nie tylko te najsilniejsze pokemony odgrywają role. Co chwile eventy, nowe pokemony, zwiększone szanse na shiny. naprawdę nie ma na co narzekać.

        • Reply
          Jakein
          Sty 22, 2020 11:25 pm

          A Ty zapomniałaś, że każdy gra w taki sposób, jak mu się to podoba. Nie każdemu zależy na łapaniu Pikachu, bo jest event z nową czapeczką 😀 To, że ktoś skupia się głownie na łapaniu użytecznych pokemonów (PvE, PVP) to w żaden sposób nie powoduje że gra “źle” 😉

          • Carcette
            Sty 24, 2020 9:15 pm

            Jak by nie było to raichu jest całkiem dobrym pokiem w pvp 😉

    • Reply
      K.
      Sty 22, 2020 8:54 am

      To nie włączaj gry jak Ci tak wszystko przeszkadza, ale przynajmniej nie psuj zabawy innym. Najlepiej to żeby na dziko i w jajkach dawali same shiny wypasione pokemony, bo się jaśnie Panowi nie chce chodzić i klikać nic innego. Porażka, w takim wypadku to proponuję całkiem odinstalować grę i będziesz miał spokój.

  • Reply
    Ach
    Sty 22, 2020 2:16 am

    Ja tam Karpia chetnie przytule

  • Reply
    Wtk
    Sty 22, 2020 8:18 am

    Nie postarali się z respami choć bonusy fajne.Jedyne co fajne z poków to gyarados shiny i darumaka.Mincinno day dupy nie urywa ale pòjde

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Sty 22, 2020 11:35 am

    Chciałbym szajni karpia lub gyaradoska, złapałem setki karpii, a żadnego szajni

    • Reply
      Zenwolfero
      Sty 22, 2020 9:39 pm

      Podpinam się też chce mam już dwa karpie ewoluowane i 500 ciastek tylko czekam na szajni karpia… Mimo że zimno to chętnie na karpia się zaczaje 😉

  • Reply
    pg
    Sty 22, 2020 4:47 pm

    Słuchajcie, mam taki problem: w ogóle nie nalicza mi km do jajek w telefonie (LENOVO P2). Adventure sync nie działa, naliczanie przy otwartej apce też jakby mniejsze. Wcześniej miałam Samsunga Galaxy J5 i naliczało mi codziennie normalną ilość km, a teraz nic… Nabija mi 3 km tygodniowo, a więcej piechotą chodzę każdego dnia ;/

    • Reply
      Karim
      Sty 26, 2020 12:29 pm

      Aplikacja Defit, naprawia ten błąd. Miałem to samo

    • Reply
      ach
      Sty 26, 2020 2:32 pm

      ale masz włączone w ustawieniach? odhacz i zaznacz ponownie mooooże pomooooże?

    • Reply
      ach
      Sty 26, 2020 2:35 pm

      jeszcze jedno, między moim a syna telefonem jak idziemy razem taką samą odległość to syn zawsze ma więcej naliczone

    • Reply
      Jb
      Sty 27, 2020 2:41 am

      Może masz włączona oszczędność baterii? Wtedy nie nalicza ponoc

  • Reply
    Sebastian 95
    Sty 22, 2020 7:57 pm

    Bierzesz gotche w kieszeń , ciepło się ubierasz i idziesz na długi spacer z psem jeśli go masz a jak nie to z dziewczyną

  • Reply
    KitsuneNoYami
    Sty 26, 2020 10:56 am

    Pierwszy raz odkąd zacząłem grać jestem zawiedziony. Szansa na lucky frienda niby została zwiększona, ale i tak jest tak niska że szkoda gadać -.-‘ Jedynie przy 10-tej wymianie wpadł mi lucky Larvitar 100 IV

  • Reply
    X
    Sty 28, 2020 10:52 pm

    Mogą być 2 lucky trade dziennie czy mi się wydaje?