News 14

Co z tym Dniem Ziemi?

Tajemniczy “event” związany z Dniem Ziemi przyniósł sporo zamieszania i niewiadomych a Niantic tradycyjnie postanowiło nabrać wody w usta.

Na początku kwietnia producent Pokemon GO zachęcał graczy do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez organizację Mission Blue. Z okazji Dnia Ziemi miały zostać przeprowadzone tzw. sprzątanie świata, ale tylko w zaznaczonych na dedykowanej stronie lokalizacjach. Oczywiście można było również samemu takie miejsce zgłosić, ale… Mission Blue ignorowało te zgłoszenia. W Polsce nie odbywało się żadne takie spotkanie, stąd też nie informowaliśmy o tej inicjatywie.

Dlaczego to w ogóle nas dotyczy? Niantic informowało, że jeśli w wydarzeniach organizowanych przez Mission Blue weźmie udział odpowiednia ilość graczy to w Pokemon GO na 48h zostaną udostępnione specjalne bonusy:

 • 1500 uczestników: 2x Stardust za łapanie trawiastych, wodnych i ziemnych pokemonów;
 • 3000 uczestników: 3x Stardust za łapanie trawiastych, wodnych i ziemnych pokemonów.

Bonusy mają zostać uruchomione w czasie 48h od rozpoczęcia Dnia Ziemi. Nie wiemy czy towarzyszyć im będą zwiększone spawny wymienionych typów pokemonów.

Niestety, w wielu miejscach gdzie zdecydowali się pojawić gracze nie było żadnego przedstawiciela Mission Blue ani jakichkolwiek instrukcji gdzie ich szukać. Oczywiście, świat można było posprzątać na własną rękę, ale wielu ludzi pojawiło się na “ustalonym” miejscu spotkania bez potrzebnego sprzętu.

Tradycyjnie milczy też Niantic, które oprócz zachęty do wzięcia udziału w wydarzenia i zapowiedzi bonusów (no i oczywiście dodatkowych ciuszków w grze) nie poruszyło tematu aż do momentu publikacji tego newsa.

Źródło:

https://pokemongolive.com/en/events/earth-day/

14 komentarzy

 • Reply
  Olixxx
  Kwi 23, 2018 8:51 pm

  To, że ten event to lipa było wiadomo od początku. Cóż kolejna wtopa niantic.

 • Reply
  Snejk
  Kwi 23, 2018 9:22 pm

  Norma ; ). Robienie z graczy debili. Pewnie nawet nie wystosują żdnych przeprosin. Szkoda, bo inicjatywa fajna.

 • Reply
  Kashiko
  Kwi 23, 2018 9:29 pm

  Może po prostu nie przygotowali się za bardzo i nie przemyśleli tej inicjatywy bo pomysł na prawdę fajny! Myślę, że większość graczy otrzymała info i frekwencja była tylko coś Niantic nie dogadał się z organizacją Mission Blue w konkretnym czasie i po prostu było już za późno. Ja kto zwykle bywa, coś nie pykło po prostu 😛

 • Reply
  Lague_Reywander
  Kwi 23, 2018 10:59 pm

  Teraz coś się dzieje. Jest sporo ziemnych/wodnych/trawiastych dookoła

 • Reply
  Tom
  Kwi 23, 2018 11:51 pm

  Tak tak, niantic bierze wody w usta, a tak naprawde kilka godzin po tym artykule rusza event z wszystkimi wiadomościami podanymi przez niantic….

 • Reply
  evoLucjan
  Kwi 24, 2018 5:35 am

  Może i nawalili ale przepraszaja zacnie, bo stardust 3x mamy do 30.04 a nie tylko na 48h.

 • Reply
  Facebuk
  Kwi 24, 2018 6:58 am

  Ten stardust to mogą sobie wiecie co… 😉

  • Reply
   Dario
   Kwi 24, 2018 7:16 am

   Dla każdego z 40 levelem pyłek jest zdecydowanym priorytetem nagród. Pomyśl trochę zanim zaczniesz wsadzać ludziom rożne rzeczy w…

   • Reply
    DawidPolakL
    Kwi 24, 2018 8:03 am

    I tu się z Tobą zgodzę. Po wbiciu 40 trochę zmieniają się priorytety w grze. Nie ma ciśnieni na XP więc pozostaje ulepszenie poków i szukanie 100 %.

   • Reply
    Quasy
    Kwi 24, 2018 9:55 pm

    A ty pomyśl czasem w ogóle. Chyba logicznie że on wyraża swoje zdanie, a nie będzie pisać co jeden z drugim na 40 lvl myślą…

 • Reply
  DawidPolakL
  Kwi 24, 2018 7:06 am

  No i gitara. Pyłek się przyda

 • Reply
  Corgi610
  Kwi 24, 2018 7:37 am

  Jeszcze jest shiny Wailmer do złapania jakby co 🙂

 • Reply
  DawidPolakL
  Kwi 24, 2018 10:43 am

  Event naprawdę super. Nie dość że pyłku można dużo zebrać to jeszcze respią się poki które u mnie naprawdę rzadko występują

  • Reply
   bart
   Kwi 24, 2018 11:55 am

   Po ostatnich eventach może niezbyt ekskluzywny pok ale… 2-3szt feebasów na radarze praktycznie za każdym razem jak włączam pki cieszy. Event fajny, szczególnie że głośno niebył zapowiadany.
   Ciekawe czy uda się dorwać fotelowego wieloryba, pasowałby do owcy i dratni 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pośród żywiołów – typ wodny

Po typie normalnym i ognistym przyjrzymy się typowi wodnemu. Bliżej poznacie zalety oraz wady stworzeń go posiadających oraz jego najważniejszych przedstawicieli....

Zamknij