News 7

Community Day – szczegóły głosowania + ataki

Niantic ujawnia szczegóły każdego Community Day z proponowanymi nam poprzez głosowanie pokemonami.

Nie ulega wątpliwości, że większość graczy odda swoje głosy na pokemona, który nie ma jeszcze wariantu shiny w grze, a w drugiej kolejności na tego podobającego im się najbardziej. Warto jednak przyjrzeć się również atakom oferowanym dla finalnych ewolucji każdego pokemona – w ostatnim czasie są one zorientowane przede wszystkim na PvP i tak też jest tym razem.

Kandydaci:

 • Charmander: tym razem Charizard nie otrzyma Blast Burn, ale podczas eventu będziemy mogli zdobyć szybki atak typu smoczego – Dragon Breath. Finalna ewolucja ognistego startera z Kanto już teraz jest jednym z najlepszych pokemonów w Ultra League a z Dragon Breath (zamiast Fire Spin) jego możliwości bojowe wzrosną jeszcze bardziej. Dodatkowo jedna z mega ewolucji Charizarda – Charizard X, posiada typ ognisto-smoczy, więc z Dragon Breath/Dragon Claw zyska pełny zestaw ataków typu smoczego. Jedynym minusem tego Community Day jest potrzeba wykorzystania Elite Fast TM (na już ewoluowanych pokemonach) lub Elite Charged TM gdy chcecie mieć oba ekskluzywne ataki na jednym Charizardzie – Overheat wciąż jest bardzo dobrym wyborem w PvP, ale by uzyskać najlepszą opcję nadal trzeba będzie zużyć jeden z tych rzadkich przedmiotów.
 • Caterpie: ewolucja Metapoda w Butterfree pozwoli mu nauczyć się ładowanego ataku typu latającego – Hurricane. Nie wyobrażam sobie by Butterfree był przydatny w raidach/gymach, więc pozostaje kwestia PvP – tutaj niestety też nie jest dobrze. Obecnie w rankingu pvpoke zajmuje on 538 miejsce (Great League) i Hurricane nie zmieni tego w istotny sposób.
 • Grimer: wariant z Kanto występowałoby na dziko i w jajkach, natomiast ten z regionu Alola w raidach. Obie “wersje” Muka otrzymałyby ekskluzywny ładowany atak typu ognistego – Fire Punch. Alolan Muk to bardzo ciekawa opcja w Ultra League i Fire Punch dałby mu solidne zabezpieczenie przed zagrożeniami ze strony Registeela, Articuno, czy Heracrossa. Tak jak w przypadku Charizarda mielibyśmy więc ulepszenie i tak świetnego już w PvP pokemona. Sceptycznie podchodzę jednak do forsowania przez Niantic kolejnej idei Community Day, w którym wariant z regionu Alola wymaga wydawania pieniędzy na raid passy.
 • Porygon: zgodnie z przewidywaniami ewoluowanie Porygona2 w Porygona-Z pozwoli mu nauczyć się ładowanego ataku typu normalnego – Tri Attack. Będzie to zupełnie nowy ruch w Pokemon GO a w PvP będzie miał szansę na obniżenie zarówno statystyki ataku jak i defensywy rywala.

Towarzyszące wrześniowemu i październikowemu Community Day bonusy zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.

Ankieta będzie dostępna na oficjalnym twitterze Pokemon GO w sobotę 22 sierpnia od 18:00 czasu Pacyficznego (23 sierpnia o 3:00 w Polsce) i zostanie aktywna przez 24 godziny. Każdy z nas będzie mógł oddać tylko jeden głos.

Daty obu Community Day:

 • 20 września (niedziela)
 • 17 października (sobota)

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/communityday-septoct2020/

7 komentarzy

 • Reply
  Piasecki88
  Sie 17, 2020 9:09 pm

  Ponawiam
  Porygon
  Wrzesień
  Charmander
  Październik
  Gdyby było trzecie miejsce
  To Grimer
  Listopad

 • Reply
  EnderCreeperTV
  Sie 18, 2020 1:17 pm

  Głosować na Porygona i Charmandera i niech ktoś zagłosuje na grimera czy butterfree to nwm udusze

 • Reply
  V16
  Sie 18, 2020 2:27 pm

  Tylko nie Charmander ! Po co powtarzać ? Skoro już był jest raczej łatwo dostępny poprzez wymianę. Tylko nowości, bo CD traci sens

 • Reply
  Kosiarcia
  Sie 19, 2020 10:52 am

  Ciekawe co zrobią, kiedy 100% ludzi zagłosuje na Porygona… 😛

 • Reply
  Miki
  Sie 20, 2020 8:28 pm

  Po co ludzie głosują na Charmandera skoro już był?

  • Reply
   edyta
   Sie 23, 2020 11:49 am

   @Miki Bo niektorzy mogli rozpoczac gre niedawno i nie maja shiny charmandera?

 • Reply
  PkTrenerKrzys
  Sie 21, 2020 9:58 am

  Ja głosuje na porygona bo jeszcze nie ma shiny w pokemon go. Shiny charizard też nie brzmi źle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.