News 52

Community Weekend 2019

Wzorem roku ubiegłego grudzień poświęcony będzie powtórce wszystkich tegorocznych (i nie tylko) Community Day.

Na pokemongolive.com czytamy:

2019 zbliża się do końca a my chcemy podziękować wam za uczynienie tegorocznych Community Day wyjątkowymi. W ramach świętowania przygotujcie się na specjalne dwa dni z pokemonami i bonusami – w sobotę 14 grudnia i niedzielę 15 grudnia. 

Sobota 14 grudnia 2019

Od 9:00 do 21:00 lokalnego czasu:

  • Pokemony częściej pojawiające się na dziko: Totodile, Swinub, Treecko, Torchic, Mudkip, Ralts, Slakoth, Trapinch, Bagon, Turtwig i Chimchar
  • Pokemony w raidach: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pikachu, Eevee, Dratini, Chikorita, Cyndaquil, Mareep, Larvitar i Beldum
  • Pokemony w jajkach: Bulbasaur, Charmander, Pikachu, Dratini, Totodile, Mareep, Swinub, Larvitar, Treecko, Torchic, Slakoth i Bagon

Od 11:00 do 14:00 lokalnego czasu

  • Pokemony pojawiające się jeszcze częściej na dziko: Totodile, Swinub, Treecko, Torchic, Slakoth i Bagon
  • Bonusy: 2x Stardust za łapanie, 2x XP za łapanie, 1/2 dystansu dla jajek

Niedziela 15 grudnia 2019

Od 9:00 do 21:00 lokalnego czasu:

  • Pokemony częściej pojawiające się na dziko: Totodile, Swinub, Treecko, Torchic, Mudkip, Ralts, Slakoth, Trapinch, Bagon, Turtwig i Chimchar
  • Pokemony w raidach: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pikachu, Eevee, Dratini, Chikorita, Cyndaquil, Mareep, Larvitar i Beldum
  • Pokemony w jajkach: Squirtle, Eevee, Chikorita, Cyndaquil, Mudkip, Ralts, Trapinch, Beldum, Turtwig i Chimchar

Od 11:00 do 14:00 lokalnego czasu

  • Pokemony pojawiające się jeszcze częściej na dziko: Mudkip, Ralts, Trapinch, Turtwig i Chimchar
  • Bonusy: 2x Stardust za łapanie, 2x XP za łapanie, 1/2 dystansu dla jajek

Sobota 14 grudnia 2019 i niedziela 15 grudnia 2019

Od 9:00 do 21:00 lokalnego czasu:

  • Ekskluzywne ataki z Community Day w 2018 i 2019 będą dostępne ponownie!

Prawdopodobnie wzorem roku ubiegłego największa szansa na shiny będzie w godzinach od 11 do 14 w obu dniach – w każdym z dwóch dni w ciągu tych trzech godzin wskazana pula pokemonów będzie pojawiać się jeszcze częściej (w sobotę pokemony z CD od stycznia do czerwca 2019, w niedzielę pokemony z CD od lipca do listopada 2019), natomiast w godzinach 9:00 – 21:00 na dziko znajdziecie zwiększone spawny pokemonów z Community Day w 2019.

W godzinach 9:00 – 21:00 w obu dniach będziecie mogli również ewoluować pokemony, by zdobyć ekskluzywne ataki zarówno z 2018 jak i 2019 roku. Pamiętajcie, że nie można ich zdobyć za pomocą TM na już ewoluowanych pokemonach.

Ekskluzywne ataki z Community Day

AtakPokemon
Frenzy PlantVenusaur, Meganium, Sceptile, Torterra
Blast BurnCharizard, Typhlosion, Blaziken, Infernape
Hydro CannonBlastoise, Feraligatr, Swampert
Smack DownTyranitar
Meteor MashMetagross
Ancient PowerMamoswine
Draco MeteorDragonite
OutrageSalamence
SynchronoiseGallade, Gardevoir
SurfPikachu
Last ResortEevee + wszystkie ewolucje
Body SlamSlaking
Dragon PulseAmpharos
Earth PowerFlygon

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/dec19-cd/

52 komentarze

  • Reply
    6272 5104 5845
    Lis 20, 2019 10:02 pm

    Jak złapać aerodactyla?

    • Reply
      Bum bum
      Lis 28, 2019 2:07 am

      Znaki i wykonaj zadanie:
      Win 5 radia ( wygraj 5 rajdów)
      Nagroda za ten task jest areodactyl.
      Pozdrawiam

  • Reply
    Krystian89
    Lis 20, 2019 10:42 pm

    Jaki jest koszt wymiany zwykłego pokemona którego nie mamy w pokedex? Np tropiusa. Za legendy bez friend bonus 1mln A za zwykłe/regionalne też?

    • Reply
      bori
      Lis 20, 2019 11:19 pm

      Koszt to 2 minuty poszukania w google.

      • Reply
        Machrid
        Lis 21, 2019 12:00 am

        Po co klaunie piszesz jak nie chcesz pomóc. Regionalne i zwykle koszt to 20000

        • Reply
          gangster
          Lis 21, 2019 12:23 am

          Jak nie masz pojęcia to nie pisz dzbanie, koszt regionalnego to 600 czy 800 dusta a więc grosze, chyba że jest to pokemon legendarnyto wtedy 20 000, tropius do takich się nie zalicza, jeszcze podszywanie się pod innego nieudacznika życiowego czyni cię amebą do utylizacji…

          • Vojto
            Lis 21, 2019 12:47 am

            Jest napisane, że bez friend bonusu czyli 20000. 800 jeśli jesteście ultra friend

          • Tyskisk
            Lis 21, 2019 6:45 am

            A po co ty się odzywasz skoro wszystko pomieszałeś. Owszem koszt wymiany regionalnego nie posiadanego w pokedexie to 800, o ile macie 4 serduszka, legendy wtedy 40000.

            Na 1 poziomie przyjaźni, koszt nieposiadanego poka to 20000, a legendy 1 mln

        • Reply
          Machrid
          Lis 21, 2019 2:19 pm

          Witam

  • Reply
    pucman
    Lis 21, 2019 10:36 am

    A czy podczas eventu, gdy użyjemy Charge TM możemy też zmienić atak na eventowy?

  • Reply
    6990 1254 2423
    Lis 21, 2019 12:10 pm

    Czeka nas wytężona niedziela 🙂

  • Reply
    R
    Lis 21, 2019 12:24 pm

    Krótkie pytanko – w obecnych realiach gry, na co najsensowniej się nastawić na łapanie? Tylko Bagon? Czy może jeszcze Mudkip? Inne raczej do rzadkich nie należą i był czas ich nałapać.
    A ewoluować dla specjalnego ataku? Swampert z tym szybkim atakiem to jest fajny zawodnik, podobnie Blaziken. A co z resztą?

    • Reply
      bart
      Lis 21, 2019 1:01 pm

      Tylko 4 poki są godne uwagi i przydatne z eventowymi atakami:
      Metagross – PvE
      Venusaur PvP – bardzo przydatny poniżej 1500CP, sprawdza się też w lidze 2500
      Swampert PvE
      Tyrek
      i ewentualnie ewolucje eevee np Umbreon do turniejów poniżej 1500cp

      Reszta zależy od Twoich legend, np jak nie masz Rayquazy to warto zrobić Salamence

      • Reply
        shrek
        Lis 21, 2019 1:32 pm

        @bart, nie zapominaj o śwince, ona też w cenie, warto je łapać i potem ewoluować pod Avalanche.

        • Reply
          bart
          Lis 21, 2019 1:40 pm

          U świni ekskluzywnym atakiem był Ancient Power – mało przydatny. Same świnie jako typ lodowy są najlepsze z obecnych generacji i już teraz sporo ich się pojawia.

      • Reply
        Tyskisk
        Lis 21, 2019 6:23 pm

        No nie wiem, sceptile, gardevoir i gallade, blaziken, torterra czy ew któryś ze smoków też warto łapać.

      • Reply
        R
        Lis 21, 2019 10:33 pm

        Ray mam w nadmiarze wręcz 🙂

        To w zasadzie w ten weekend nastawić się należy na złapanie/zrobienie jedynie Swamperta, może jeszcze ze dwa Blazikeny pociągnę. No i pora przygotować sobie Larvitary. BTW – wystarczy je w weekend pociągnąć do Pupitara, czy trzeba do Tyrka? Na której ewolucji dostaje eventowy atak?

        • Reply
          ach
          Lis 22, 2019 2:15 am

          na mój rozumek zawsze ostatni etap ewolucji. Zawsze jest napisane na CD, że specjalny atak dostaje … i jest zawsze wymieniona nazwa najwyższej ewolucji pokemon.
          Poza tym każda ewolucja zmienia ataki , więc nawet jakbyś cudem dostał ( w co wątpię! )atak iventovy na Pupitara to po iwencie jakbyś chciał zrobić Tyrka z tym atakiem to nie dasz rady bo będzie niedostępny.

          na pewno zrobię: torcik, larwa, beldum, dratini i jeszcze sprawdzę co się da

          • R
            Lis 22, 2019 10:22 am

            Też już przejrzałem poki i oznaczyłem do ewolucji. Problem tylko z Torchic – tego dobrego nie mam nawet jednego. Na szczęście teraz się tego respi co niemiara, to może się w końcu trafi 🙂

          • ach
            Lis 23, 2019 1:23 am

            na torcika to się czaję, bo wszystkie iventove z lepszym IV syn pozmieniał na kika (telefon się zwiesił i poszły tm i ataki w kosmos)

      • Reply
        Siwy218
        Lis 24, 2019 12:53 pm

        czy podczas tego okna czasowego można zmienić atak Ramka na ekskluzywny?

  • Reply
    Machrid
    Lis 21, 2019 2:22 pm

    Naprawdę niantic? Chyba nie po to są te eventy żeby je potem powtarzać ? Kto złapał ten złapał a reszta won

    • Reply
      skrrr
      Lis 21, 2019 3:10 pm

      jestes psem ogrodnika.

  • Reply
    Roju
    Lis 21, 2019 3:02 pm

    Machrid skorzystaj ze swojej rady i już tu nie wchodź 😉

  • Reply
    Filip
    Lis 21, 2019 3:21 pm

    Będą też w wersjach shiny?

  • Reply
    Szpak
    Lis 21, 2019 6:25 pm

    Długo Wam zeszło znalezienie Giovanniego? Zrobiłem cztery próby i nic.

  • Reply
    adaś
    Lis 21, 2019 7:18 pm

    Co to jest za zadanie, proszę o pomoc.
    Win 3 Great League Trainer Battles against another Trainer

  • Reply
    Szpak
    Lis 21, 2019 8:34 pm

    Wygraj 3x Great league z innym trenerem czyli musisz zaprosić kogoś do pojedynku

    • Reply
      adaś
      Lis 21, 2019 8:49 pm

      Nie ,coś nie tak , zrobiłem to i nic mi nie zaliczyło

      • Reply
        adaś
        Lis 21, 2019 9:05 pm

        Zaprosiłem już 2 osoby do pojedynku, przeleciałem wszystkie 3 stopnie trudności i nic , oczywiście wygrałem pojedynki.

  • Reply
    adaś
    Lis 22, 2019 12:05 am

    Co to jest Great League i gdzie ją można znaleść

    • Reply
      ach
      Lis 22, 2019 1:47 am

      może chodzi o battle w nearby a nie innych trenerów

    • Reply
      PanKaszalot
      Lis 23, 2019 12:39 pm

      Zaproś znajomego do walki PvP z pokemonami do 1500CP , musisz trzy walki wygrać.

  • Reply
    ach
    Lis 22, 2019 1:49 am

    ooobrazek potworkowy mi się zmienił

    • Reply
      ach
      Lis 22, 2019 1:51 am

      Great Lague w nerby zrób walkę

      (potworek już ok)

      • Reply
        adaś
        Lis 22, 2019 5:24 pm

        Nie , to nic nie dało , nadal niezaliczone.

        • Reply
          ach
          Lis 23, 2019 1:19 am

          myślę , że to błąd w grze. A walczyć trzeba jednak z „realnym” graczem. Pewnie lada moment naprawią….

          • adaś
            Lis 23, 2019 10:45 am

            Dzięki !

  • Reply
    Ola
    Lis 22, 2019 8:32 pm

    Czym rozwalacie persian’a? Niestety moj machamp ma 2800cp ale staty słabe. Próbowałam ryperionem ale cienko. Riolu mam ale co ma 1500

  • Reply
    Sopello
    Lis 22, 2019 9:00 pm

    Crabhammer na Kinglerze chyba leciał w tym roku z tego co pamiętam, ale może to nie był jakiś community day tylko inny event

  • Reply
    ach
    Lis 24, 2019 12:51 am

    wyczytane….
    Będziesz teraz mógł zwiększyć ilość miejsca do przechowywania Pokémon do 3000 oraz miejsce na przedmioty do 2500!

    • Reply
      ach
      Lis 25, 2019 12:23 am

      też będę dorabiać na emeryturze 🙂

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Lis 24, 2019 1:24 pm

    Giovanni ma persiana który mi polozyl machampa 3015CP.niezle

  • Reply
    Piasecki88
    Lis 25, 2019 1:27 pm

    Pokemon go

    70 Lat 45 telefonów 😀

    Tajwan

    • Reply
      PochwaLony76
      Gru 01, 2019 10:10 pm

      Bo na Persiana nie ustawia sie Machampa, czy innych fighting typów. Walisz w niego – najlepiej- electrickami z podwójnym, lub potrójnym charg atakiem. Chodzi o to, żeby pozbawic Giovanniego tarcz.A ataki „electric” ładują sie najszybciej.
      Potem już z górki – Swampert, lub Vipek na Rhydona, Tyrek z rock atakiem na ostatniego. Dobrze naładować Tyrka jeszcze na Persianie 🙂

  • Reply
    TENNO989
    Lis 26, 2019 7:24 pm

    czy dobrze rozumiem ze będzie szansa na złapanie shiny tych pokemonów?,czy tylko normalne wersje będą?

    • Reply
      Ach
      Gru 03, 2019 8:35 pm

      Beda, shiny beda

  • Reply
    Machrid
    Lis 27, 2019 9:54 am

    wiecej Machridow xd.
    a ja tylko 1 prawdziwy.

    • Reply
      gangster
      Lis 28, 2019 1:12 am

      przegryw i nieudacznik tak to ty 😀

  • Reply
    PaskudnyAnon
    Gru 09, 2019 1:30 am

    Część,
    mam pytanie odnośnie wykluwania jajek w trakcie CD – czy wykluwać się będą tylko pokemony wskazane w komunikacie (mamy gwarancję, że wykluje się pokemon tylko z ogłoszonej na CD puli), czy też inne (tj. do „standardowej” puli spoza cd dorzucone będą wskazane w komunikacie pokemony)?