News 44

Corsola w całej Europie!

Niantic zapowiedziało obiecaną „rekompensatę” za problemy podczas Safari Zone w Dortmundzie. Przy okazji poznaliśmy również godziny trwania Articuno Day.

Na pokemongolive.com czytamy:

Dziękujemy 170 000 trenerom, którzy uczestniczyli w Pokemon GO Safari Zone w niemieckim Dortmundzie oraz milionom trenerów na całym świecie, jacy wzięli udział w Global Challenge! Łącznie uczestnicy Safari Zone ukończyli ponad 890 tys. zadań od 30 czerwca do lipca, łapiąc 1,75 milionów Roselii oraz wykonując ponad 17 tys. wymian. Świetna robota, trenerzy!

We wczesnych godzinach w sobotę niektórzy trenerzy napotkali problemy z logowaniem oraz łącznością ze względu na niewiarygodną liczbę uczestników w parku oraz mieście Dortmund, ale po wysiłkach wraz z naszymi partnerami byliśmy w stanie rozwiązać problem z logowaniem i przywrócić dostęp popołudniu. Dzięki temu trenerzy mogli eksplorować park wraz z nowymi przyjaciółmi, poszukując pokemonów takich jak Roselia, Corsola czy Unown. To było naprawdę niesamowite widzieć tak wielu trenerów, cieszących się spędzaniem czasu przy Pokemon GO w tak pięknej lokalizacji.

Mimo że udało nam się przezwyciężyć problemy, z którymi zmierzyliśmy się w sobotę rano i wczesnym popołudniem, będziemy organizować specjalne ogólnoeuropejskie wydarzenie, by podziękować uczestnikom, którzy wykazali się cierpliwością gdy pracowaliśmy nad kwestiami technicznymi. Od 00:00 czasu UTC we wtorek 3 lipca (2:00 naszego czasu) do 23:59 czasu UTC w środę 4 lipca (1:59 naszego czasu, kolejnego już dnia), pokemony takie jak Corsola i Roselia mogą pojawiać się w całej Europie, więc miejcie oczy otwarte, trenerzy!

Trenerzy z całego świata pojawili się w inspirujących liczbach, by ukończyć Global Challenge Profesora Willowa. Bez względu na to, w którym teamie jesteś lub gdzie żyjesz, będziesz mieć dostęp do wszystkich premii za sukces w tym wydarzeniu. Do 9 lipca możesz cieszyć się 3x XP za łapanie pokemonów, 2x XP za raidy oraz 3x XP za wykluwanie! Dodatkowo Lucky Eggi będą aktywne przez dwukrotnie dłuższy czas niż zwykle, dając ci pełną godzinę premii do XP!

Oprócz niesamowitych bonusów do XP, Articuno będzie dostępny w raidach na całym świecie podczas Articuno Day. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz spotkać jego formę shiny! Poniżej sprawdzisz godziny eventu w swoim regionie:

  • Region Azji i Pacyfiku: 12:00 do 15:00 czasu JST (GMT +9)
  • Europa, Bliski Wschód, Afryka i Indie: 9:00 do 12:00 czasu UTC (GMT+0) [11:00-14:00 naszego czasu]
  • Ameryki i Grenlandia: od 11:00 do 14:00 czasu PT (GMT -8)

Kiedy obrócisz fotodyskiem w gymie, otrzymasz do 5 darmowych Raid Passów rozpoczynając od momentu startu wydarzenia w regionie Azji i Pacyfiku (2:00 naszego czasu tego dnia). Uczyń ten dzień wartym zapamiętania wspierając innych trenerów, przestrzegając lokalnego prawa i zostawiając swoją społeczność lepszą, niż ją zastałeś!

Wasze osiągnięcia nigdy nie przestaną nas zaskakiwać, trenerzy. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak się spotykacie by ukończyć kolejny etap Global Challenge w dniach 14-15 lipca podczas Pokemon GO Fest w Chicago w stanie Illinois. 

W międzyczasie mamy nadzieję, że cieszycie się tymi niesamowitymi bonusami i tym niewiarygodnym czasem podczas uczestnictwa w Articuno Day oraz Community Day w ten weekend.

Zespół Pokemon GO

Reasumując:

  • Corsola będzie pojawiała się w całej Europie od 2:00 we wtorek do 1:59 w czwartek;
  • 3-godzinne okienko gdy będziemy mieli okazję zdobyć shiny Articuno w sobotę potrwa między 11:00 a 14:00; darmowe 5 raid passów można odbierać już od startu wydarzenia w Azji (2:00 w nocy naszego czasu);
  • Bonusy do XP potrwają do 9 lipca.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/globalchallenge-dortmund/

 

44 komentarze

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 03, 2018 2:47 am

    No i corsola przyszła sama do domu

    • Reply
      obi997
      Lip 04, 2018 7:48 am

      To tak jak u mnie 😉

  • Reply
    Bart
    Lip 03, 2018 7:05 am

    Juz dawno temu to pisałem – będą mieli problemy techniczne i pok regionalny będzie wszędzie dostępny. I też wiem że większość graczy nie ogarnie i będzie nazwało osoby z corsolą cziterami

  • Reply
    xxx
    Lip 03, 2018 7:58 am

    Macie błąd w dostępności corsoli. W tekście inaczej, w podsumowaniu inaczej.

    • Reply
      Kordeks
      Lip 03, 2018 9:09 am

      Ja mam i w tekście i podsumowaniu to samo. O co Ci chodzi?

      • Reply
        xxx
        Lip 03, 2018 12:05 pm

        A ja widzę, że w tekście jest środa a w podsumowaniu czwartek.

        • Reply
          Kordeks
          Lip 04, 2018 9:55 am

          U nas czas jest dwie godziny przesunięty w stosunku do tego z komunikatu. Dwie godziny po północy to kolejny dzień już. A po środzie zwykle nastaje czwartek. Tak jakoś wyszło.

  • Reply
    RzeźNick
    Lip 03, 2018 9:09 am

    To jest jakaś kpina! Jadę do Dortmundu na safari zone żeby złapać corsola i kilka unownow. Mają być podobno special RAIDy….ani raidow ani neta….do godziny 16….park to czarna dziura …nie da się grać…co ja gadam nie da się zalogować…a rekompensata jest corsola dla wszystkich graczy którzy na safari zone nie byli….no URWAŁ!
    Safari zone wydaje mi się że jest ideą miejsca gdzie występują rzadkie pokemony! Czyli mam rozumieć ze pojechałem tylko po unowna? 400 złotych jak krew w piach?!
    Ci kretyni sobie kpią z graczy.
    Oczywiście nic bym nie napisał gdybym nie jechał…

    • Reply
      Duurhurrr
      Lip 03, 2018 9:26 am

      Kolego… Dla mnie sama podróż po sklejke piskeli to już kpina i nie ubliżając nikomu głupota, pozdrawiam 🙂

    • Reply
      bart
      Lip 03, 2018 9:27 am

      Rok temu było to samo i to samo narzekanie.

      Co do rajdów to w każdym z artykułów było wyraźnie napisane, że gymy z rajdów będą wyłączone na terenie parku a bełkot marketingowy zrobił swoje i ludzie źle zrozumiali, że będą ekscytujące rajdy, a przekaz był „ekscytujcie się rajdami w mieście”

      Miałem jechać ale ceny biletów mnie zniechęciły + ewentualne problemy z siecią (kupno rejestracja startera sim, mam tel z blokada sim, niepewny roaming). Rok temu dorzucili też unowny w rekompensacie.

      Ciesz się że złapałeś trochę shiny.

    • Reply
      shrek
      Lip 03, 2018 9:50 am

      No tak, już nie będziesz kozak na dzielni 🙁 Jak mi Cie szkoda… hahaha

    • Reply
      Wooper
      Lip 03, 2018 9:52 am

      Też uważam, że nie powinno tak być. Oczywiście ucieszyłem się widząc Corsolę po włączeniu gry, ale moim zdaniem migracja regionalnych nigdy nie powinna mieć miejsca od początku gry. Skoro to regionalne to regionalne i koniec. Jednak skoro złamali tę zasadę już rok temu, to teraz już każdy czeka aż będą. Każdy cieszył by się z czego innego. Ja dla odmainy z Unownów, bo nie spotkałem jeszcze ani jednego xD ale moim celem jest spotkać go kompletnie na dziko, to byłaby dla mnie największa satysfakcja.

    • Reply
      Wojtek
      Lip 03, 2018 4:39 pm

      Brawo Ty jeżeli wywalileś 4 banki na to by jechać po dwa wpisy w index. Z miejsca powinni Ci dać paszport Pol**tu (żeby nie było reklam)

  • Reply
    Duurhurrr
    Lip 03, 2018 9:28 am

    Spoko, ciekawe co się musi z*ebać, żeby dali Heracrossa… Swoją drogą zamiast Corsoli wolałbym Taurosa (wtedy w końcu zakończylibyśmy pierwszą generację) i Unowny w postaci „Sori”. Widzę narzekanie hardcorowych graczy, redaktorzy portalu mogliby pokusić się o „risercz” i sprawdzić jakie opinie krążą za miedzą.

    • Reply
      KedarZS
      Lip 03, 2018 12:17 pm

      Unown „sory” to by było coś 🙂 skopali z tą rekompensatą, ale za to Corsola już jest w dexie bez wyjeżdżania ze Szczecina.

      • Reply
        sempaje
        Lip 05, 2018 10:14 am

        noo, unnown’y to perełki dopiero..dawać błędy,dawać..

  • Reply
    Pefr
    Lip 03, 2018 9:35 am

    Parodia.
    Byliśmy w czwórkę w Dortmundzie. Mi i jednemu znajomemu całą imprezę śmigał internet bez problemów, kolejnemu wystarczyło, że wyszliśmy na miasto. Ostatni mógł zacząć od godziny 17 ale i tak miał 4 godziny na łapanie więc złapał to co chciał.
    Teraz się okazuje, że fatygowaliśmy się na darmo. Nawet z wymian nici, bo Corsola zrobiła się bezwartościowa.

  • Reply
    R
    Lip 03, 2018 10:08 am

    Heh, siedzę na Kanarach, które politycznie są częścią Europy, geograficznie nie. Corsoli i Roselii nie widać, tutaj „rekompensaty” nie ma, choć Niemców tyle co w Dortmundzie.
    Żeby nie było – Corsolę złapałem, bo tu występuje regularnie, choć jest bardzo rzadka. No i myślałem, że będę miał coś na wymianę za nią no i nadzieja padła.
    Na szczęście jest jeszcze Tropius i fioletowa pszczoła, więc OK. A po tą ostatnią to wczoraj z buta 2km zasuwalem, bo też jest niezbyt częsta i do Pokedexa mi jej brakowało.

    • Reply
      Wooper
      Lip 03, 2018 10:28 am

      Gwarantuje Tobie, że fioletowa pszczoła (a raczej robaczek świętojański xD) za nie długo zamieni się miejscami ze swoim żeńskim odpowiednikiem. Tak jak stało się to ostatnio ze słońcem i księżycem a wcześniej wiadomo Seviper i Zangoose. Chociaż prawdę mówiąc to nie wiem czy zamienili się miejscami czy można złapać to i to, ale słońce czasem widzę, a księżyca już nie. Także zostanie Tobie Tropius 😉

      • Reply
        R
        Lip 03, 2018 9:19 pm

        O pszczole tak właśnie myślałem że i się pojawi. Tak jak napisałeś z tymi przykładami. Jednakże tu wcale nie jest taka pospolita jak „nasza” pszczoła. Jest raczej rzadka.

  • Reply
    Anetos
    Lip 03, 2018 10:48 am

    Tak sobie mysle, ze sie wcale nie dziwie ze ogolny wnerw sie pojawil.
    Ja sie bardzo ciesze ze mam juz w pokedexie corsole ale jakbym jechala specjalnie do Dortmundu po nia a nastepnego dnia ona weszlaby mi do domu…
    Przegieli….

  • Reply
    Czikorita
    Lip 03, 2018 11:56 am

    Gdzie ta Corsola, od dwóch godzin nigdzie nie mogę znaleźć :/

  • Reply
    Roselia
    Lip 03, 2018 1:25 pm

    Nie martwcie się, na wsi Corsola jest nie do złapania 😛

  • Reply
    EDiox
    Lip 03, 2018 2:31 pm

    I bardzo fajne, na pohybel regionalnym lol ;P a na ból 4 liter maść polecam =] Serio po tylu atrakcjach jakie były na miejscu i przeżyciach podróżnika których nikt ich wam nie zabierze, żal wam tej korsolki dla pozostałych graczy? Cebulową raz proszę! 😉 W tamtym roku było to samo tylko po stolicach, więc skąd to zaskoczenie i obraza majestatu? A propos, w Pradze mi się bardzo podobało =] Dortmund jakoś mnie nie ciekawi a korsolka wpadła 😀

  • Reply
    F1maniak
    Lip 03, 2018 5:17 pm

    Na terenach wiejskich Corsola jest dostępna, 91 IV, pod samym domem 😀

  • Reply
    froscik99ers
    Lip 03, 2018 5:22 pm

    Czy nie mogli wybrać lepszej godziny dla tego Articuno w sobotę np. 14-17??? Tak samo tyczy się Community Day w soboty zrobiłbym od 14-17 a nie. Niedziela akurat może być bo większość ma wtedy wolne ale w sobotę bym zmienił godzinę 😉

  • Reply
    Trenermachok
    Lip 03, 2018 7:38 pm

    Witam może nie na temat ale szukam jakiegoś konta lvl 30 + najlepiej z jakimiś 100 iv dla kuzyna jak by ktos coś miał na sprzedaż prosze o info

    • Reply
      sempaje
      Lip 05, 2018 10:18 am

      ..sprzedam się, tanio

  • Reply
    jkbhk
    Lip 03, 2018 7:59 pm

    Czy naprawdę ktoś był na tyle głupi, żeby sądzić, że regionalne pozostaną regionalnymi? Po akcji z Farfetch’dem z góry było wiadomo, że prędzej czy później wszystko będzie do złapania. Jeśli ktoś specjalnie organizował kosztowną podróż, bo wydawało mu się, że będzie „wyjątkowy”, to współczuję głupoty.

    • Reply
      evoLucjan
      Lip 04, 2018 6:22 am

      Juz tak z ta kosztowna podroza to nie przesadzaj, za tysiaka dwie osoby na weekend to nie jakis kosmos.
      Inna sprawa, ze z ta corsola to faktycznie bylo mozna przewidziec. Ja wybralbym sie ale bardziej dla unown-ow, larvy i raltsa bylo tez sporo, no i napewno na karpie. Jakby wpadlo po tysiac cuksow przy kazdym wyjazd uznalbym za udany, no i moze jeszcze shine bo karpia dalej brak a 500 sztuk zlapanych.

      • Reply
        art
        Lip 04, 2018 11:31 pm

        No to może za następnych 500 sztuk uda się złapać karpia shiny, ja aby złapać te 3 sztuki to musiałem wyłapać 1398 karpików ech pierwsza sztuka wpadła po 800 złapanych, a jeszcze został medal na big Magikarp nie zrobiony na złoty….

        • Reply
          evoLucjan
          Lip 05, 2018 7:24 am

          No ja jak na ok 32k zlapanych to tez uwazam, ze to malo ale na tyle mozna sobie w moim miescie pozwolic. Sporo osob na buddy mialo, zeby special reasech zrobic.Niby jest tez zbiornik wodny przy ktorym sie respia czasami, ale drogi trzeba nadkladac dla trzech sztuk na jedna wizyte nie warto. Gratuluje wyniku, medal to z czasem wpadnie bo masz chyba dobra okolice do lapania karpi!?

  • Reply
    DP
    Lip 04, 2018 12:45 am

    Z regionalnych z trzeciej generacji jest jeszcze żółw w Indiach i ryba w Nowej Zelandii

    • Reply
      sempaje
      Lip 05, 2018 10:21 am

      ..dawać na talerz- wszystko zeżrę

  • Reply
    Delaro
    Lip 04, 2018 6:59 am

    Mam pytanie. Udało mi się zrobić special reserch i zdobyłem mew – da się mu zrobić ewolucję na mewtwo? Bo nie mam tej opcji dostępnej

    • Reply
      Tim
      Lip 04, 2018 8:43 am

      Zainteresuj się trochę bardziej światem Pokemon… Mewtwo to NIE JEST ewolucja Mew.

    • Reply
      Wooper
      Lip 04, 2018 9:05 am

      Mew i Mewtwo to dwa różne pokemony xD więc odpowiedź brzmi: nie.

  • Reply
    pokeshow
    Lip 04, 2018 8:40 am

    Nie od dziś wiadomo jak kończą się wydarzenia w Pokemon Go, a ludzie dalej pchają się i ekscytują, że jadą złapać przysłowiową corsolę. Wydają pieniądze, marnują czas, po czym okazuję się że corsola respi im się w domu xD.

    • Reply
      DawidPolakL
      Lip 04, 2018 4:53 pm

      A ja i tak bardzo chętnie pojechałbym na takie wydarzenie. Moim zdaniem wcale nie najważniejsze jest złapanie jakiegoś regionalnego poka tylko klimat całej imprezy. Gdyby coś takiego było zorganizowane w Polsce to bym się nie wahał tylko jechał. Bardzo fajna sprawa takie imprezy, szkoda tylko że nie u nas.

  • Reply
    W
    Lip 04, 2018 10:11 am

    Moglby ktos robic raijdy na Articuno w sobotę jakbym dal dostep do konta? Bardzo zalezy mi na jego wersji shiny a osobiscie nie bede mial jak

  • Reply
    EmzY
    Lip 04, 2018 11:49 am

    Ma ktos roszpiske nowych zadan w poksach

  • Reply
    Martaaaa07
    Lip 04, 2018 8:23 pm

    A czy za ewolucje tez jest wiecej doswiadczenia?

  • Reply
    Pefr
    Lip 05, 2018 10:27 am

    Unknowy w Paryżu z okazji japońskiego expo.