News 55

Cyndaquil Community Day – co warto wiedzieć

Cyndaquil to jeden z tych pokemonów, który podczas Community Day najbardziej ucieszy fanów tej rodziny ewolucyjnej oraz kolekcjonerów shiny. 

Poniżej szczegóły wydarzenia:

  • Data i godzina: 10.11 (sobota) w godzinach 11:00-14:00
  • Główny pokemon + wersja shiny: Cyndaquil
  • Bonus 1: 2x XP za łapanie pokemonów
  • Bonus 2: 2x Stardust za łapanie pokemonów
  • Bonus 3: 3-godzinne lury
  • Specjalny atak dla Typhlosiona: Blast Burn (typ ognisty)

Dwie ważne informacje, które zdecydowanie powinniście znać przed rozpoczęciem wydarzenia:

  • Atak Blast Burn można zdobyć podczas eventu oraz godzinę po zakończeniu Community Day,
  • Podczas tego eventu warto używać Star Piece – Niantic potwierdziło, że bonusy z trwającego „eventu” na Stardust oraz te z Community Day będą się nakładać. Tak więc łącznie (trwający mini-event, bonus Community Day oraz Star Piece) można uzyskać mnożnik x6 za łapanie pokemonów – nie licząc bonusu pogodowego.

Blast Burn

Blast Burn to zdecydowanie najlepszy atak typu ognistego dostępny w Pokemon GO. Typhlosion nie wykorzysta jednak jego pełnego potencjału, ponieważ w swoim zestawie szybkich ataków posiada jedynie Ember, który jest gorszy od najlepszego obecnie Fire Spin. Z tego też powodu, mimo posiadania identycznych statystyk jak Charizard, będzie zadawał niższe obrażenia.

Co więcej, nawet z Blast Burn, Typhlosion pod względem DPS nadal będzie zajmował miejsce za Entei czy Flareonem.

Shiny Cyndaquil, Quilava oraz Typhlosion

Poniżej porównanie modeli Cyndaquila oraz jego rodziny ewolucyjnej – w wariancie zwykłym oraz shiny:

 

Źródło: https://pokemongolive.com/events/community-day/

Arkusz do obliczania DPS: https://pokemongo.gamepress.gg/comprehensive-dps-spreadsheet

 

55 komentarzy

  • Reply
    Kris
    Lis 09, 2018 8:31 pm

    Witam! Czy ktoś zna może rozwiązanie co zrobić jak wywala z gry co kilka minut? Reinstalacja aplikacji nie pomogła. Mój telefon to iphone 7 plus.

    • Reply
      Krynka
      Lis 09, 2018 8:48 pm

      To jakiś błąd w grze mam podobnie. IP se. Może nie co kilka minut, ale kilka razy dziennie. Możliwe ze jest to związane ze współpracą z apką Zdrowie.

  • Reply
    Rafael
    Lis 09, 2018 8:50 pm

    @Kris mam to samo na iPhone X więc to wina raczej samej apki albo ios 12.

  • Reply
    Sala
    Lis 09, 2018 9:11 pm

    Mam to samo na iphone7 :/

    • Reply
      Rob2
      Lis 09, 2018 9:39 pm

      Wyłączyć opcję „Adventure Sync”. Przestanie się wywalać.

  • Reply
    Maciek
    Lis 09, 2018 9:18 pm

    Mam problem bo nie dodaje mi pokecoinów po tym jak mój pokemon wróci z gymu. Ma ktoś tak? Jeżeli to co zrobić aby to naprawić?

    • Reply
      Pendragoon
      Lis 09, 2018 10:44 pm

      Z gymów można dostać maksymalbie 50 monet dziennie. Jeśli jeden pokemon już dzisiaj odpadł i zdobył maksimum monet reszta nie dostanie nic.

  • Reply
    Najlepsiak
    Lis 09, 2018 11:14 pm

    W grze jest informacja że community day będzie od 10 do 13 . Tu w tym artykule jest napisane że od 11 do 14 . Niech to ktoś wyjaśni.

    • Reply
      Gruboringo
      Lis 09, 2018 11:29 pm

      W grze to jest 10-13 czasu GMT +0, a my jesteśmy +1 więc trzeba dodać godzinę i będzie o 14

    • Reply
      bart
      Lis 09, 2018 11:35 pm

      a jesteś w strefie czasowej GMT 0 czy GMT +1 ? dowiedz się co to strefy czasowe i później proponuj zmiany.

    • Reply
      Ukarz
      Lis 09, 2018 11:38 pm

      Co tu wyjaśniać, sprawdź w jakiej strefie czasowej żyjesz i wsio.

  • Reply
    Jarek
    Lis 09, 2018 11:45 pm

    Cofaliśmy zegarki. Event jest od 10 :p

    • Reply
      bart
      Lis 10, 2018 12:18 am

      Greenwich time dla nieogarniętych -> http://pl.thetimenow.com/gmt/greenwich_mean_time
      https://time.is/pl/Greenwich,%20United%20Kingdom
      Cofanie zegarków nie wpływa na godzinę wydarzeń organizowanych globalnie.
      CD odbywa się dla całego świata, nie tylko dla Polski.

    • Reply
      Ivrin
      Lis 10, 2018 1:23 am

      A mieliśmy kiedyś Community Day od 10? 😛

      • Reply
        Czikorita
        Lis 10, 2018 9:24 am

        Z tego co pamiętam to chyba tylko jeden raz był o 10.00

        • Reply
          Ivrin
          Lis 10, 2018 9:54 am

          Nie było ani razu, zawsze CD od godziny 11 – sprawdziłem infografiki dla Pikachu i Dratini, czyli dwóch pierwszych CD, które były w poprzednim czasie zimowym, i też były o 11.

    • Reply
      Kefir
      Lis 10, 2018 9:18 am

      Z tymi godzinami to jest dramat. Administruję na fb grupką dla lokalnej społeczności i dodaję m.in. info o różnych takich ważniejszych wydarzeniach (gdzie zaczynamy, o której itp.). Nie było posta żeby nie znalazł się jakiś inteligent, który zarzucił mi, że wprowadzam ludzi w błąd bo CD/Moltres/Gengar czy inny Day jest od 9/10/12. Rozumiem gdyby to pierwszy raz Niantic podało dla nas godzinę wg strefy GMT+0, ale przecież oni robią to za każdym razem. I tłumacz znowu co to są strefy czasowe oraz w jakiej aktualnie żyje 😉

      • Reply
        Ivrin
        Lis 10, 2018 9:55 am

        Witaj w klubie 😀 Nie wiem skąd bierze się ta 10, chyba rzeczywiście z braku zrozumienia stref czasowych. Druga sprawa, że zawsze 3-godzinne eventy zaczynały się od 11 a nadal są wątpliwości.

      • Reply
        Sarutorobi
        Lis 10, 2018 5:11 pm

        Uff ja na szczęście żyje w Anglii i jak nigdy Niantic podaję dokładnie moje godziny rozpoczęcia eventow. Hymmm Brawo Ja

  • Reply
    Gatkoninja
    Lis 10, 2018 1:58 am

    Od zawsze lubię Cyndaquile

  • Reply
    Monia
    Lis 10, 2018 2:52 am

    Paskudne shiny 🙁

  • Reply
    Bryk00
    Lis 10, 2018 10:11 am

    Brzydal

  • Reply
    Toporka
    Lis 10, 2018 4:47 pm

    Czy może mi ktoś wytłumaczyć jedną rzecz? A mianowicie, godzinę po zakończeniu eventu gdy ewoluujemy na Typhlosiona ma dostac Fire Blast, ewoluowałam 2: jeden o 15.15 a drugi o 15.45- obydwa dostały Solar Beam- co zrobiłam źle?

    • Reply
      NieWieszKto
      Lis 10, 2018 4:54 pm

      Do 15:00 można było dostać ten atak. Ty zrobiłaś ewolucje po 15:00.

      • Reply
        Toporka
        Lis 10, 2018 4:56 pm

        Jezus a ja specjalnie czekałam tyle czasu żeby było zgodnie z tym co napisane w powyższym poście „godzinę po zakończeniu eventu”…. ehhhh

        • Reply
          On
          Lis 10, 2018 5:15 pm

          Blondynka?

        • Reply
          Eleranya
          Lis 10, 2018 5:51 pm

          No właśnie… a skoro CD kończy się o 14 to do 15 można robić jeszcze ewolucje… czytamy ze zrozumieniem.

          • Sarla
            Lis 11, 2018 9:00 am

            Niestety coś nie pykło 🙁 ja również zrobiłam dwie ewolucje ok godz. 14:15 i żadna nie miała BlastBurn.

          • Ches
            Lis 12, 2018 6:48 pm

            @Sarla – nie wolno robić ewolucji gdy masz u góry pasek „gps not found” – wtedy nie dostaniesz specjalnego ataku

      • Reply
        Janusz
        Lis 11, 2018 12:48 am

        Tak to jest jak z lekcji polskiego się uciekało… 😉

  • Reply
    Xenitka
    Lis 10, 2018 11:37 pm

    6266 4335 2785

  • Reply
    Levy
    Lis 11, 2018 1:51 am

    Każdy CD jest fajny bez względu jaki pokemon jest jego bohaterem. Takie eventy dają możliwość spotkania graczy bez wzgledu od kiedy grają. Budują społeczność i dają możliwość poznania ludzi, ktorych łączy wspóla pasja. Chyba o to chodzi w tego typu grach. Czekam na następne eventy. Oby wiecej i częściej. Pozdrowienia.

    • Reply
      Miki
      Lis 11, 2018 5:56 pm

      A ja myślałem że chodzi o to żeby wbić wszystkie odznaki na złoto, skompletować pokedex i maksowac poki na 40 lvl

  • Reply
    ach
    Lis 11, 2018 8:39 pm

    czy ktoś się orientuje w Adventure Sync? w zeszłym tygodniu wszystko było ok a w tym tygodniu wydreptane 28 km a prezentów ni widu ni słychu ani za 5km ni 25km czy można gdzieś to sprawdzić?

    • Reply
      Zbyhany
      Lis 11, 2018 9:29 pm

      Reset jest chyba jakoś w poniedziałek z rana, wtedy też dostaniesz nagrody za przebyty dystans.

      • Reply
        ach
        Lis 11, 2018 10:32 pm

        Dzięki, zobaczę wtedy jutro i dam znać czy tak jest.

        • Reply
          ach
          Lis 13, 2018 12:09 am

          nagrody przyszły w poniedziałek. – dzięki Wam

  • Reply
    ach
    Lis 11, 2018 10:43 pm

    jeszcze jedno zapytanie dla łaskawców…. chodzi o prestiż gymu rozumiem ,że zdobywam odznaki brązowa / srebrna / złota i w zależności jaką odznakę posiadam mam więcej bonusów za kręcenie pokiem w gymie. Jak sprawdzić czy dany gym jest wymaksowany na 100%? czy inwestowanie w gym ze złotą odznaką coś jeszcze daje?

    • Reply
      pimpim
      Lis 12, 2018 3:19 am

      Nie. Złoty to złoty i koniec.

      • Reply
        ach
        Lis 12, 2018 11:57 pm

        dziękuje.

    • Reply
      pytacz
      Lis 12, 2018 10:11 am

      oczywiście wciąż daje coinsy

  • Reply
    Kondz
    Lis 12, 2018 6:10 pm

    Tydzien temu mialem74km i dostalem jajko10 i rare candy dzisiaj 96km i jajko5+stardust.. Od czego zaleza nagrody??? Losowe sa??

    • Reply
      TheKlucha
      Lis 12, 2018 8:54 pm

      Here’s the full adventure sync rewards list:

      5 km adventure sync rewards:
      Poke Ball x20
      25km adventure sync rewards:
      Poke Ball x20
      Great Ball x10
      5000 Stardust OR 5km Pokemon Egg
      50km adventure sync rewards:
      Poke Ball x20
      Great Ball x10
      Ultra Ball x5
      15000 Stardust OR 5000 Stardust & 10km Egg OR 10km Egg & Rare Candy OR 10000 Stardust & Rare Candy

      • Reply
        lam
        Lis 13, 2018 9:17 am

        Czy żeby dostać jajko trzeba mieć wolne miejsce na jajka w plecaku ?

      • Reply
        lam
        Lis 13, 2018 9:20 am

        Mnie się jajko nie trafiło. Czy żeby dostać jajko trzeba mieć wolne miejsce w plecaku ?

        • Reply
          ach
          Lis 13, 2018 9:47 am

          jajko – adventure sync ? tak, trzeba mieć miejsce na jajko.

  • Reply
    Ghost
    Lis 12, 2018 9:46 pm

    Juz lepiej pokemon go liczy przebyte km niż ta gowniana aplikacja google fit…

  • Reply
    Wooper
    Lis 13, 2018 9:40 pm

    Mam pytanie, wcześniej otrzymywałem ex na sobotę/niedzielę. Teraz drugi raz dostałem na czwartek. Od czego to zależy? W tygodniu nie mogę się zwolnić z pracy i lipa. Kiedy zmienią dzień losowania? :/

    • Reply
      pimpim
      Lis 13, 2018 10:06 pm

      Dni tygodnia idą po kolei. Skoro był czwartek, to następne na piątek, potem sobota i niedziela.

      • Reply
        Wooper
        Lis 14, 2018 12:32 am

        Nie są, bo dwa tygodnie z rzędu dostałem w czwartek i to o 13-14 :/. A w pracy jestem.

  • Reply
    Levy
    Lis 14, 2018 12:59 am

    Zgadzam sie. Ja mialem wtorek środa czwartek sroda i znow czwartek. Bez sensu. Wszystko 13 albo 14. Jak je zrobić o tej porze? Czy mozna na to jakoś wpłynąć?

    • Reply
      mostek
      Lis 14, 2018 9:22 am

      Podobno mozna na to wpłynąc, po Raidzie Exowym pierwszy zrobiony raid ma decydujący wpływ o której godzinie bedą nastepne, tak wiec musisz stać z miotła i przeganiac wszystkich małolatów chcących robic poranne 1* i 2* chyba ze znasz wszystkich to przykazac aby na tej arenie pierwszy raid robic póżnym popołudniem

  • Reply
    marcelku1
    Lis 14, 2018 5:12 pm

    To chyba dostali zatwardzenia, bo mam dwa EX na 15 i na 22. Dla ułatwienia to są czwartki.

  • Reply
    tuptuś
    Lis 14, 2018 6:18 pm

    Ale tylko lotnicy mogą walczyć o 22 na arenach bo dla zwykłych tuptusiów walki kończą się dużo wcześniej