News 47

Czerwcowe eventy i Zekrom w Pokemon GO

Czerwiec zbliża się wielkimi krokami, tak więc Niantic zapowiada atrakcje czekające w nadchodzącym miesiącu.

Niedawno w raidach pojawił się Reshiram, ale zgodnie z zapowiedzią do Pokemon GO w niedługim czasie trafią także pozostałe legendy tworzące Tao Trio. Zekrom, czyli smoczo-elektryczna legenda pojawi się w grze 16 czerwca o 22:00 czasu polskiego. Najpewniej tak jak Reshiram zostanie z nami przez kolejne 3 tygodnie od tej daty.

Raid Hour na Zekroma odbędą się w dniach (standardowo w godzinach 18:00-19:00):

  • 17 czerwca,
  • 24 czerwca,
  • 1 lipca.

Research Breakthrough

Zawsze gdy wydaje się, że Niantic nie jest w stanie wcisnąć do paczek za pieczątki nic gorszego, to producent Pokemon GO udowadnia nam jak bardzo się mylimy.

Od 1 czerwca do 1 lipca (22:00 w obu przypadkach) nagrodą za 7 stempli będzie… Trapinch.

Event na przesilenie i robacze wydarzenie

Wydarzenie związane z nadchodzącym przesileniem letnim (i przesileniem zimowym na półkuli południowej) odbyło się w roku 2017 i słuch po nim zaginął – teraz ma to się zmienić. 3 lata temu związany był z pokemonami typu ognistego i lodowego, więc możemy spodziewać się podobnej formuły. Dodatkowo powraca również robaczy event. Szczegóły obu wydarzeń zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.

  • Event z okazji przesilenia odbędzie się od piątku 19 czerwca (8:00 lokalnego czasu) do środy 24 czerwca (22:00 lokalnego czasu),
  • Robaczy event odbędzie się od piątku 26 czerwca (8:00 lokalnego czasu) do środy 1 lipca (22:00 lokalnego czasu).

Spotlight hours

Niantic kontynuuje cykliczne wtorkowe godziny ze specjalnym pokemonem i bonusem:

  • 2 czerwca – event wyjątkowo się nie odbędzie,
  • 9 czerwca – Patrat i 2x XP za ewolucje,
  • 16 czerwca – Numel i 2x Stardust za łapanie pokemonów,
  • 23 czerwca – Clefairy i 2x XP za łapanie pokemonów + shiny Clefairy na dziko (dotąd tylko Cleffa mogła być shiny),
  • 30 czerwca – Kricketot + 2x cukierki za łapanie pokemonów.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/jun2020-events/

47 komentarzy

  • Reply
    Ania
    Maj 29, 2020 11:43 pm

    Czy ktoś wie co z tym specjalnym zadaniem, które miało być po ukończeniu 4 wcześniejszych etapów?

    • Reply
      Xd
      Maj 29, 2020 11:55 pm

      Od 3 czerwca bedzie

    • Reply
      Hejterhejterow
      Maj 30, 2020 12:27 am

      Zaczyna się 3czerwca o 13:00 lokalnego czasu.

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 30, 2020 8:38 am

    Trapinch w paczkach? Nuda

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Maj 30, 2020 8:40 am

    Niech może poprostu skasuja te stempelki i będzie z głowy,a nie tylko drażnią dajac jakieś gówna ciągle. Jaki to ma sens pracować cały tydzień na taką nagrode.

    • Reply
      Adziej
      Maj 30, 2020 10:26 am

      To Ty pracujesz grając w tę grę? xD Myślałem, że każdy odpala pokemon go dla przyjemności. Jak Ci nagroda nie pasuje nagroda, to zawsze ją transferuj i traktuj jakby jej nie było. Proste, nie?

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Cze 03, 2020 7:32 am

        Chodzi mi o to ze nie rozumiem sensu zadania na które musisz działać 7 dni, by dostać nagrodę która wogole nie jest tego warta.

    • Reply
      Adziej
      Maj 30, 2020 10:32 am

      Granie w pokemon go traktujesz jak pracę? xD Myślałem, że ludzie grają dla przyjemności. Polecam zrobić sobie przerwę lub po prostu usuwać pokemony z paczki i traktować je tak jakby nie istniały.

    • Reply
      Smok :-D
      Maj 30, 2020 10:56 am

      Pracować? Te zadania są teraz takie banalne, że „same” się robią 😛
      Zgodzę się jednak, że mogliby rzucić wreszcie coś lepszego, albo chociaż gwarantowany iv 100% xD

  • Reply
    Nana
    Maj 30, 2020 10:41 am

    Ktoś się orientuję dlaczego mimo że ukończyłam wszystkie throwback challenge nie mam special reserch na galeria ski formy?

  • Reply
    cowartowiedziec
    Maj 30, 2020 11:03 am

    Kricketot i jego podwojone cukierki to jeszcze większy bezsens od Trapnicha z RB.

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 30, 2020 11:34 am

    Do kiedy są zadania z tej zielonej planszy? nie te z pokestopów

    • Reply
      ach
      Maj 31, 2020 12:11 am

      te, które przychodzą po północy? to pewnie do odwołania będą się pokazywały, dopóki nie poprawi się sytuacja z covidem.

      • Reply
        Piasecki88
        Maj 31, 2020 10:40 am

        W Polsce sytuacja wraca do normy powoli z covidem

        • Reply
          Ach
          Maj 31, 2020 4:36 pm

          A kto to wie?, ludzie poluzowali strasznie. Wczoraj idac do pracy bylam jedyna osoba w maseczce. Nie to, ze jakos strasznie sie boje co ma byc to bedzie, ale przepisy 2 metry zostaly. Ludzie sa zmeczeni cala ta sytuacja I wcale sie nie dziwie. A przeciez kracza, ze na jesien dopiero bedzie bum. Wracajac do tematu jak widac niantic szykuje wakacyjne lowienie pokow w domu pod katem sytuacji na swiecie, nie w Polsce.

          • Regon
            Cze 01, 2020 11:45 am

            Ludzie chodzili bez maseczek, bo od soboty został zniesiony obowiązek noszenia maseczek na ulicy. U nas w mieście już dużo ludzi na pokemony wyszło w sobotę, bo robiliśmy chyba pięć raidów na reshirama w dwunastoosobowej grupie i było spoko.

          • ach
            Cze 01, 2020 12:54 pm

            no, nie do końca..
            „W sobotę zniesiony zostanie też obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Maseczki będzie można zdjąć, pod warunkiem zachowania 2 m odległości od innych osób.”
            Maski włóż! Maski zdejm! 🙂 Zdrówka wszystkim życzę i nie zaśmiecam już forum covidem…

  • Reply
    M
    Maj 30, 2020 2:10 pm

    Ok aceptujesz??

  • Reply
    adiaczek
    Maj 31, 2020 5:23 pm

    Mam problem z aktualizacja,nie mogę jej zainstalować z APK mirror jak zwykle robiłem, gram na xiaomi 4a od samego początku a teraz nie mogę, ma ktoś jakiś pomysł i sposób na to? Poza kupnem nowego tel hehe

    • Reply
      Hejterhejterow
      Cze 01, 2020 12:09 am

      Poszukaj apki na samsunga, działa ale nie ma niestety sklepu w grze.

      • Reply
        adiaczek
        Cze 01, 2020 12:26 am

        Testowałem ale wogule nie odpala

    • Reply
      Emixxx
      Cze 01, 2020 4:36 pm

      Musisz odinstalować pare aplikacji ja też tak miałam i po odinstalowaniu normalnie mogłam ściągnąć aktualizacje.

    • Reply
      Anonim
      Cze 02, 2020 1:39 pm

      Teraz na apkmirror pokemon go jest w formie bundle, a nie .apk, potrzebny jest program Apkmirror installer

  • Reply
    ach
    Maj 31, 2020 8:34 pm

    nie wiem, syn zawsze pobiera wszystkie aktualizacje z google play ale ma „6”, może inne aktualizacje systemowe albo mało pamięci?

    • Reply
      adiaczek
      Maj 31, 2020 10:13 pm

      Niestety zawsze musiałem pobierać z APK mirror bo ze sklepu nie mogę i pamięć nie ma nic do tego gdyż poprostu wyskakuje mi blad,sam już nie wiem

      • Reply
        ach
        Maj 31, 2020 11:12 pm

        jak problem jakiś to młody zawsze mi mówi „odinstaluj/zainstaluj” ale przecież – 1-go będą coś serwerować, może warto poczekać?

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 31, 2020 8:42 pm

    Wracając do covida gdzieś usłyszałem, że już trwają pierwsze badania nad szczepionką. Nowy epicentrum tego wirusa jest Południowa Ameryka. Ja jestem na postojowym do lipca. Wracając do tematu robi się trochę nudno a twórcą przydałoby się jakiś magiczny przycisk by za darmo bez kupowania remonte Raid passa brać udział w rajdach.

    • Reply
      ach
      Maj 31, 2020 11:40 pm

      Szczepionki? wynajdą ale ciekawe ile czasu testy będą trwały? priorytetowo rok? „Naukowcy rezygnują z niektórych zwykle wymaganych testów bezpieczeństwa, aby jak najszybciej uzyskać szczepionkę na koronawirusa.” ale to już nie to forum, nie chcę się narazić gospodarzom 🙂

      Mam taką nadzieję,że właśnie 1 remote na dzień będzie dostępny zamiast zwykłego. Dawno już nie było paczki za 1 koina a nowe legendy na raidach. We wtorek się okaże czy coś nam skapnie.

  • Reply
    wielkiQ
    Cze 01, 2020 9:05 am

    Teraz trapinch. Oby nie dali pidgeya, weedla, caterpie, rataty itp. Najlepiej żeby dawali więcej przedmiotów i dustu a te dodatkowe candy zastąpić na rare candy

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Cze 01, 2020 9:43 am

    Czym teraz walczyć w pvp żeby kosic a było bardzo budzetowo bez robienia 2 atakow? Mam ledwo 6 rank a jest tragedia.

    • Reply
      hwjterhejterow
      Cze 01, 2020 5:26 pm

      Nie masz 2 ładowanych ataków (chociaż te kosztują grosze 10tyś), nie wiesz czym grać, czyli jesteś słabym graczem, wniosek jest jeden: 6 ranga jest odpowiednia do Twojego poziomu.
      Równie dobrze można się spytać: mam ratatę i pigeja jak osiągnąć rank 10 ?

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Cze 02, 2020 7:21 am

        To nie jest do końca tak. W poprzednich sezonach miałem rank 8,i potrafiłem wygrać czasem i z 8 walk z rzędu, rekord to 22. Jakoś dziwnym trafem moje teamy które kiedyś kosily teraz są bezużyteczne. I tam gdzie faktycznie drugi atak to grosze to go mam. Ale wywalić 100RC i 100k dustu dla regi to już chyba nie tak mało. A widziałem ludzi na GBL z deoxysem, regi i melmetalem naraz i wszędzie po dwa ataki. Mimo 39 lvl i 36k zlapanych poksow nie stać mnie na takie szaleństwa. Teraz w lige gram bardzo mało, zrobię ze dwa sety na parę dni i chciałbym poproatu coś chociaż ugrać.

        • Reply
          R
          Cze 02, 2020 12:32 pm

          Bezsens tej ligi polega na tym, że jest algorytm, który Ci dobiera przeciwników. I choćbyś nie wiem jakie wybajerzone drużyny wystawiał, to zawsze się znajdzie drużyna, która sklepie Twoją. I sęk w tym, kogo Ci podstawi algorytm… Znając złośliwość gry w dawaniu przedmiotów z pokestopów podejrzewam, że losowanie przeciwników w lidze też jest ustawione. Dlatego ja z ligi zrezygowałem i bardzo mi z tym dobrze. Chrzanię nagrody, które są śmieciowymi pokemonami, albo rzadkie pokemony, do których nie mogę się dobić nie mogąc osiągnąć odpowiedniego poziomu. Wcześniej czy później te rzadkie pokemony będą do uzyskania w inny, łatwiejszy sposób.

          • Hideharu_Mijahira
            Cze 02, 2020 12:42 pm

            Na początku zajarany naprawdę dużo grałem, póki szło jako tako. Teraz to tylko chce dociagnac do tej 7 rank by zdobyć tą elite TM. Stwierdziłem że skoro zamiast mnie bawić to GBL wku***a i frustruje to odpuściłem.

            Z drugiej strony naprawdę dziwię się graczom którzy ładują ogromne ilości zasobów by walczyć w lidze.

          • Janusz
            Cze 04, 2020 10:31 am

            Rany, stary, a ja myślałem, że tylko ja widzę złośliwość tej gry przy dawaniu przez nią giftów ze stopów i paczek. Jeśli nie mam w plecaku żadnej wskrzeszaczki mogę być pewien, że jej nie dostanę, nawet z rajdu. To samo jest z ananasami, jeśli ich nie mam nie wykręcę ich że stopu ani nie dostanę z paczki!

  • Reply
    MagiczneCiastka
    Cze 01, 2020 12:11 pm

    Mam 8 rangę i gram deoxys defence (counter, rock slide) Altaria (sky attack, dragon pulse ale nie trzeba) registeel (flash canon)

  • Reply
    Pefr
    Cze 01, 2020 12:48 pm

    Próbuje się zalogować do gry,a tu info, że „Pokemon go chce uzyskać dostęp do Twojego konta Google”, co pozwoli na: „powiązanie Twojego profilu z Twoimi informacjami prywatnymi w Google, wyświetlanie prywatnych informacji o Tobie, w tym tych udostępnionych przez Ciebie publicznie, wyświetlanie adresu e-mail” – ma ktoś podobny komunikat?

  • Reply
    Jop
    Cze 01, 2020 7:42 pm

    Szukam znajomych do wymiany prezentów (wymiana to obustronne zobowiązanie) mój friend code 3902 2839 5455

  • Reply
    PoProstuRoju
    Cze 02, 2020 10:32 pm

    ZenWolFero mamy 4 serce do wbicia. Będziesz odpalał egga? Jeśli tak to umówimy się na konkretny dzień i godzinę. Pozdrawiam

    • Reply
      Zenwolfero
      Cze 02, 2020 11:09 pm

      Ja bez jajka wbij sobie kiedy potrzebujesz i 100k xp mnie zadowoli:) Odkąd złapałem wreszcie mewtwo to jestem spełniony 😀 Pozdrawiam i dziękuję za propozycje podwojenia xp 😉

  • Reply
    Piasecki88
    Cze 03, 2020 8:26 am

    Dzisiaj jest ten specjalny challenge proszę powiedzie mi czy to na czas czy nie?

  • Reply
    poke fan
    Cze 03, 2020 9:41 am

    kiedyś były legendarne poksy w paczkach a teraz tylko jakieś śmiećki. Przynajmniej dali trapinch a a nie caterpie.

  • Reply
    dkdj
    Cze 03, 2020 9:46 am

    Pisecki nie jest nie limitowany

  • Reply
    PKMN Trainer F
    Cze 05, 2020 10:44 am

    Nie Quest na Genesecta nie jest limitowany czasowo musisz tylko wejść do gry od środy o 13 do poniedziałku o 13

  • Reply
    PKMN Trainer F
    Cze 05, 2020 10:47 am

    Czy wie ktoś kiedy będzie do zakupienia w sklepie bilet na go fest?

  • Reply
    MILKFOXY11
    Cze 24, 2020 10:33 am

    już lepiej by było gdyby dali minimalne cp legend 1501 wtedy na great za silne ale na ultra za słabe i było by git a nie jakieś tam trappinche

  • Reply
    PokeAdam