News 14

DUŻE zmiany na serwerze!

Ubiegła noc przyniosła nam wiele zmian po stronie serwera, które ewidentnie są przygotowaniem do nadchodzącego eventu. Pojawiło się także kilka ciekawych nowości niezwiązanych z wydarzeniem.

Wszystko zaczęło się od wymuszenia aktualizacji na wszystkich graczach, tak by Niantic wprowadzając nowości miało pewność, że każdy z nas posiada tę samą, najnowszą wersję aplikacji. Oczywiście nie można nie wspomnieć także o kolejnej migracji, tak więc koniecznie sprawdźcie nesty w swojej okolicy. A teraz najciekawsza część – to, co tej nocy zmieniło się po stronie serwera.

1. Medal za legendarne raidy

Po kilku miesiącach w końcu mamy w grze wyczekiwany medal za raidy z legendami. Po wejściu do gry, jeśli przekroczyliście próg odpowiednio 10, 100 lub 1000 takich raidów, automatycznie zostanie wam przyznana odznaka z charakterystycznym wizerunkiem Lugii.

medal

2. Czapka na Halloween

Ten event przyniesie nam nową czepką dla postaci. Posiada ona kształt Mimikyu, czyli pokemona typu duchowo-wróżkowego z siódmej generacji. Stworzenie to nosi na sobie dość kiepsko spreparowany strój przypominający Pikachu – według podań może to być efekt dużej wrażliwości na słońce lub po prostu chęci pozyskania ludzkich przyjaciół, którzy uwielbiają elektryczną mysz. Legenda głosi, że kto zobaczy prawdziwą postać Mimikyu ten zachoruje na tajemniczą chorobę.

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/77a7xm/mimikyu_hat_sprite/

3. Modele dla pokemonów-duchów i eventowego Pikachu

Niantic wrzuciło także na serwer modele pokemonów typu duchowego, które mieliśmy okazje zobaczyć na znalezionym w plikach ekranie ładowania. Swoje specjalne modele z czapką otrzymała rodzina Pichu/Pikachu/Raichu. Co ciekawe wszystkie dodane pokemony, oprócz przed chwilą wspomnianej trójki, otrzymały również wersje shiny. Nie wiemy czy pojawią się one w grze, bo taki sam zabieg Niantic wykonywało w przypadku legend a ich wersji shiny nie uświadczyliśmy do dziś. W linku poniżej możecie zobaczyć modele dla takich pokemonów z trzeciej generacji jak: Sableye, Shuppet, Banette, Duskull i Dusclops.

https://imgur.com/gallery/lkkUA

4. Medal dla trzeciej generacji

W grze pojawił się również medal za ilość zebranych gatunków pokemonów z trzeciej generacji.

https://uploads.disquscdn.com/images/4ed600f24d8cca8b7686bae2b656b0a5f1fd937889af7869f11c822b64128c64.png

5. Placeholdery dla ataków oraz wymagane cukierki do ewolucji dla trzeciej generacji

Niantic dodało tzw. placeholdery ataków dla wszystkich pokemonów z trzeciej generacji – jest to jedynie przygotowanie do zakodowania ich prawdziwych ruchów. Co ciekawe do kodu trafiły także wymagania co do cukierków dla poszczególnych ewolucji. Wszystkie z nich możecie przejrzeć w linku poniżej (pamiętajcie, że do premiery trzeciej generacji wiele może się jeszcze zmienić), a najciekawsze to zdecydowanie:

– Wurmple -> Silcoon/Cascoon 12 candy (kandydat do masowych ewolucji)
– Whismur -> Loudred 12 candy (jak wyżej)
– Zigzagoon -> Linoone 50 candy (wspomniany przeze mnie, ponieważ to taki Rattata/Sentret trzeciej generacji a mimo to w tym momencie wymaga aż 50 cukierków)
– Feebas -> Milotic 100 candy (odpowiednik Gyaradosa, jednak na konsolach ewoluuje poprzez współczynnik “piękna” lub wymianę z udziałem przedmiotu o nazwie Prism Scale)

Pozostałe pokemony z jedną ewolucją wymagają 50 cukierków a te z dwoma odpowiednio 25 i 100 cukierków.

Źródło: https://strategywiki.org/wiki/Pok%C3%A9mon_GO/Pok%C3%A9dex#Hoenn

6. Nerf Ho-Oh

Tak jak w przypadku Mewtwo Niantic zdecydowało się na ręczne dostosowanie statystyk i nieco je obniżyło:
– Atak 263 -> 239
– Obrona 301 -> 274
– Stamina 212 -> 193

Statystyki zostały zmniejszone o około 9% tak jak w przypadku Mewtwo. Sprawiło to, że Ho-Oh nie osiąga już maksymalnego CP powyzej 4000 – teraz jest to 3889. Zmiany w statystykach tego pokemona mogą oznaczać, iż być może niedługo pojawi się on w grze. Nie wiemy jeszcze tylko czy jako “normalny” raid boss czy raczej tak jak Mewtwo w EX Raidach.

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/77ae2m/ho_oh_base_stats_nerfed/

 

Źródło obrazka tytułowego: https://pokemongohub.net/post/breaking-news/gen-iii-ghosts-shiny-variant-mimikyu-hat-halloween-pikachu-icons-found/

14 komentarzy

 • Reply
  konkonster
  Paź 19, 2017 10:15 am

  … no i brawo.

 • Reply
  Collo7
  Paź 19, 2017 10:42 am

  Albo to ja jestem już naprawdę stary albo co generacja to te pokemony brzydsze.

  • Reply
   CarbonLuki76
   Paź 19, 2017 2:30 pm

   Nie jestes stary masz racje co generacja to coraz brzydsze poki. Ja tam lubie wszystkie do 3 moze 4 geny potem to juz nic ciekawego.

 • Reply
  Kadaj
  Paź 19, 2017 11:37 am

  Żeby jeszcze kiedyś dali inną możliwość zdobycia legend niż poprzez rajdy. : <

 • Reply
  Rav
  Paź 19, 2017 11:46 am

  A w tej chwili shiny jest tylko Magikarp czy jeszcze jakieś inne pokemony?

  • Reply
   Ehhh
   Paź 19, 2017 3:42 pm

   Pichu, Pikachu, Raichu

 • Reply
  B3m666
  Paź 19, 2017 2:12 pm

  Żal i dziadostwo!
  Jakich exraidach?
  Wybrancy jedynie, garatka dostała Mewtwo..
  Teraz jeszcze niech dadzą tym samym wybranym howowa lol

  • Reply
   Frankee
   Paź 19, 2017 2:35 pm

   Czego się spinasz

  • Reply
   Tomic0981
   Paź 19, 2017 2:53 pm

   Jak widzę tak idiotyczne wypowiedzi jak Twoja, to szczerze Ci życzę, żebyś dziadu nie dostał.
   A dla myślących przypominam, że jest to garstka, bo wciąż są to testowe ex-raidy. Z całą pewnością wszyscy dostaniemy nie jedną szansę…

   • Reply
    AszKeczam
    Paź 19, 2017 3:46 pm

    “Testowanie”, dobre, dobre. To całe “testowanie” jest tylko przykrywką, a tak naprawdę to chodzi o kaskę. “Róbcie rajdy, kupujcie raid passy to może dostaniecie zapkę na ex raida.” – to jest prawdziwe przesłanie tego “testowania” 😉
    Jak ludzie się ogarną i wpływy z passów zaczną spadać, będą robić ex raidy dla większej liczby graczy.

 • Reply
  Korath
  Paź 19, 2017 3:23 pm

  od jutra event:))

 • Reply
  Kacperek
  Paź 19, 2017 3:49 pm

  Mam tylko nadzieję, że przed wprowadzeniem 3 generacji umożliwią wykupienie więcej miejsc na pokemony bo ten 1000 to już przy 2 mało, zwłaszcza jak ktoś chomikuje do ewolucji na event z podwójnym ekspem. Tak z 500 by się przydało jeszcze 😛

 • Reply
  Levy
  Paź 19, 2017 6:59 pm

  Mam 37lvl i 450 miejsc dla poków. Spokojnie wystarczy zeby mieć całkiem fajna armię do raidow i trochę żadkich. Jak wejdzie 3 gen to może powiększę o 100 bo po co więcej? Chodzi przeciez o pełen pokedox a nie plecak. Miejsce na itemy mogliby powiekszyc, co jest moim zdaniem ważniejsze.

 • Reply
  Adam987
  Paź 19, 2017 7:26 pm

  Ludzie gromadzą poki do masowych ewolucji. Zeby od ręki zrobić 60 evo potrzeba 60 tych samych pokemonów. Niektórzy zbierają same cukierki by w czasie eventu na szybko zbierać pojemony do kolejnego jajka. A przy dużym plecaku można mieć gotowe do przerobienia z podwójnym lub potrójnym mnoznikiem z 600 ewolucji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.