News Poradniki 52

Eevee Community Day – co warto wiedzieć

Już w ten weekend odbędzie się Community Day z Eevee w roli głównej – we wpisie znajdziecie wszystko co warto wiedzieć o tym wydarzeniu.

Poniżej wypunktowaliśmy dla was wszystkie najważniejsze informacje na temat nadchodzącego Community Day:

  • Data i godzina: 11-12.08 (sobota oraz niedziela) w godzinach 11:00-14:00
  • Główny pokemon + wersja shiny: Eevee
  • Bonus 1: 3x Stardust za łapanie pokemonów
  • Bonus 2: 3-godzinne lury
  • Specjalny atak dla Eevee oraz jego ewolucji: Last Resort

eevcd

Bardzo ważną informacją jest, że ewolucje Eevee mogą otrzymać specjalny atak przez cały weekend aż do poniedziałku o godzinie 22:00 naszego czasu, nawet poza okienkami Community Day. Jest to szczególnie istotne w przypadku Umbreona, którego można ewoluować wyłącznie gdy w Pokemon GO panuje noc. Samo Eevee będzie znało Last Resort tylko gdy zostanie złapane/wyklute podczas trzygodzinnych okienek.

AKTUALIZACJA 1: Eevee złapane przed Community Day po ewolucji również znają Last Resort. Już w tym momencie możecie zyskać ten atak na ewolucjach Eevee.

AKTUALIZACJA 2: Wygląda na to, że tym razem Niantic zdecydowało się na inny ruch – niedawno ze sklepu zniknęły paczki, które producent Pokemon GO dodał przy okazji startu eventu związanego z wymianami. Teraz trzy specjalne boxy powróciły a dwa pierwsze z nich wyglądają na dedykowane właśnie Community Day.

Paczka Zawartość Cena
Special Box 3x Inkubator

3x Lucky Egg

1x Lure Module

30x Ultra Ball

480
Great Box 6x Incense

5x Super Incubator

6x Star Piece

30x Ultra Ball

780
Ultra Box 10x Super Incubator

12x Lucky Egg

10x Premium Raid Pass

12x Star Piece

1480

Trik z nazwami

Ta informacja przyda się głównie nowszym graczom lub tym, którzy o tym triku nie wiedzieli. Za pomocą specjalnych nazw można wywołać daną ewolucję Eevee, ale ta sztuczka działa tylko raz na każdą nazwę. Tzn. jeżeli ewoluujecie Vaporeona nazywając Eevee Rainer, to więcej nie będziecie mogli wykorzystać tej metody, by uzyskać wodną ewolucję. Jeżeli nie wykorzystaliście wszystkich lub którejś z nich to wystarczy zmienić nazwę Eevee na tą z tabelki i ewoluować pokemona.

Ewolucja Standardowa metoda Jednorazowa sztuczka z imieniem
Vaporeon Losowa ewolucja Rainer
Flareon Losowa ewolucja Pyro
Jolteon Losowa ewolucja Sparky
Espeon Przejście 10km na buddy (uzyskanie 2 cukierków) i ewoluowanie za dnia (Eevee musi być wciąż na buddy podczas ewolucji) Sakura
Umbreon Przejście 10km na buddy (uzyskanie 2 cukierków) i ewoluowanie w nocy (Eevee musi być wciąż na buddy podczas ewolucji) Tamao

Co ciekawe kilometry dla Espeona/Umbreona można przejść już wcześniej – możecie „nabić” 10km dla kilku Eevee i gdy będziecie chcieli którąś ewoluować po prostu przywrócić ją na buddy (km do ewolucji nie przepadają ani nie resetują się).

Last Resort

Last Resort to ładowany atak typu normalnego i według nagrania wideo z jego prezentacji posiada on dwa paski oraz 90 bazowych obrażeń. Jest to raczej atak-ciekawostka, tym bardziej, że okazało się, iż niestety nie dzieli on statystyk Hydro Cannon i jest nie tak dobrym atakiem jak się spodziewaliśmy:

Atak Siła Czas trwania DPS Użycie energii Okno obrażeń
Last Resort 90 2,9s 31,0345 50 (2 paski) 2700 ms
Hydro Cannon 90 1,9s 47,3684 50 (2 paski) 500 ms

Dla Eevee Last Resort może zyskać znaczenie w przyszłości. Generacja siódma przedstawiła mechanikę o nazwie z-move – pokemon za pomocą specjalnego kamienia może zamienić zwykły atak we wzmocnioną jego wersję, która zależy właśnie od owego kamienia. W przypadku Eevee kamień o nazwie Eevium Z wykorzystuje właśnie Last Resort by uczynić z niego ruch o nazwie Extreme Evoboost. Na konsolach znacznie zwiększa on wszystkie statystyki Eevee. Jeśli chodzi o obecny system walki w Pokemon GO to nawet względem tej mechaniki Last Resort ma małe znaczenie, ale być może w przyszłości zobaczymy większe zmiany, które to zmienią – największą siłą Extreme Evoboost na konsolach jest fakt, że za pomocą innych specjalnych ataków można to wzmocnienie statystyk podczas walki „przenosić” na inne pokemony z drużyny.

Shiny Eevee

Jak podczas każdego Community Day do zdobycia będzie możliwy shiny wariant głównego pokemona, przy oczywiście zwiększonej szansie na spotkanie shiny.

Łącznie z samym Eevee oraz ewolucjami cała rodzina stanowi aż 6 pokemonów – prawdopodobnie właśnie dlatego otrzymaliśmy dwa dni Community Day, by móc zdobyć shiny wariant każdej formy. Jeśli w ostatniej chwili Niantic nie umożliwi nam ponownego użycia triku z nazwą lub jakiegokolwiek innego sposobu, to trudności mogą wystąpić w przypadku losowych ewolucji czyli Flareona, Jolteona i Vaporeona. Statystycznie, by na 90% uzyskać całą trójkę w wersji shiny, może być potrzebne nawet 9 ewolucji – jak to w statystyce bywa jednym może się udać po 3 próbach a innym dopiero po 20. Na szczęście mamy już w grze wymiany i inni gracze mogą wam pomóc skompletować brakujące shiny ewolucje.

Nie zapomnijcie także zostawić przynajmniej 3 shiny Eevee na przyszłość – w czwartej generacji pojawi się Leafeon oraz Glaceon a w szóstej generacji Sylveon.

Poniżej Eevee oraz wszystkie dostępnie obecnie ewolucje w wersji zwykłej oraz shiny:

pokemon_icon_133_00 pokemon_icon_133_00_shiny
pokemon_icon_134_00 pokemon_icon_134_00_shiny
pokemon_icon_135_00 pokemon_icon_135_00_shiny
pokemon_icon_136_00 pokemon_icon_136_00_shiny
pokemon_icon_196_00 pokemon_icon_196_00_shiny
pokemon_icon_197_00 pokemon_icon_197_00_shiny

52 komentarze

  • Reply
    AriaAngelwing
    Sie 10, 2018 12:28 pm

    Napiszcie coś jeszcze o przyszłych ewolucjach Eeveego, czyli Leafeona, Glaceona i Sylveona.

  • Reply
    Skimei
    Sie 10, 2018 2:00 pm

    No to cel na ten weekend to min 10 shiny Eevee i będzie git.

  • Reply
    Pietras
    Sie 10, 2018 3:32 pm

    W Buddy trzeba mieć Eevee które się będzie ewoluować? To jak wcześniej nabić km skoro shiny zdobędziemy dopiero podczas eventu?

    • Reply
      Rick (40)
      Sie 10, 2018 6:38 pm

      Przez 3 h dasz rade zrobić 10km

      • Reply
        BSRF
        Sie 10, 2018 11:03 pm

        Przez 48h, atak będzie do zdobycia przez 2 dni

    • Reply
      Rick (40)
      Sie 11, 2018 9:17 am

      Przez 3 h dasz rade zrobić 10km jeden w sobotę drugi w niedzielę

  • Reply
    Sialala
    Sie 10, 2018 3:50 pm

    Pytanie, czy w takim razie na chwile obecną ten atak jest coś wart? Skoro to typ normalny to jaki sens jest mieć go na ewolucjach, licze na komentarz kogoś doświadczonego aby mi pomógł w tej kwestii 🙂

    • Reply
      Ivrin
      Sie 10, 2018 8:51 pm

      Właśnie poznaliśmy statystyki ataku i uzupełniłem wpis – gdy okazało się, że nie dzieli statystyk Hydro Cannon to jest niezbyt coś wart. Jedynie wartość kolekcjonerska.

      • Reply
        Sialala
        Sie 10, 2018 10:58 pm

        Czyli generalnie, jeśli nie mam dobrych ewolucji eeveego, to lepiej poczekać do końca eventu i ewoluować ze zwykłymi atakami tak?

        • Reply
          SameTuGruszki
          Sie 11, 2018 9:15 am

          IMO Ewolucje Eevee nie są w obecnej mecie jakoś specjalnie przydatne (może z wyjątkiem Espeona, którego i tak łatwo zastąpić np. Alakazamem), zrób jak radzą w artykule zostaw sobie ze 3 shiny na później, ale resztę ewoluuj. Dobrego Jolteona czy Vaporeona z movesetem odpowiadającym typowi będziesz mógł zrobić zawsze, a last resort może nie być tak łatwo dostępny w przyszłości. Reasumując: nie czekaj, bo w najgorszym przypadku zyskasz sporo, ale później, przy premierze 7 generacji.

          • Sialala
            Sie 11, 2018 10:58 am

            Dzięki wielkie, na taką odpowiedź liczyłem 🙂

  • Reply
    Pietras
    Sie 10, 2018 7:11 pm

    W sumie jak złapie parę sztuk w sobotę to mam czas do poniedziałku 22:00 😀

  • Reply
    Miaser
    Sie 11, 2018 12:30 am

    Po co ten atak skoro jest gorszy od aktualnego ? Wartość kolekcjonerska jak w sumie większość Pokemonów, bo tylko mała część jest uzyteczna, a raidy 5 – niech dadzą wszystkie Regice na kolejne 5 lat, znów ta gra robi się nudna, 7km jajko i dostaniesz ratate xD

    Pozdrawiam

    • Reply
      Alekasen
      Sie 11, 2018 8:23 am

      Widać że nie grałeś od samego początku kiedy to z jajek wypadały pidgeye, weedle, spearowy itp.

    • Reply
      SameTuGruszki
      Sie 11, 2018 9:25 am

      Gra dla cierpliwych 😀
      Teraz nic nie zyskasz, ale później – kto wie. Chociaż biorąc pod uwagę wprowadzenie Alolańskich form, to może nawet niedługo.

  • Reply
    MARCIN
    Sie 11, 2018 7:08 am

    Last resort wchodzi poza godzinami eventu i dla poków złapanych wcześniej

  • Reply
    Sala
    Sie 11, 2018 1:44 pm

    Czy tylko ja miałem takiego pecha ze na około 100 szt złapanych ani jednego shiny ?! Totalne ZERO :/

    • Reply
      bart
      Sie 11, 2018 2:39 pm

      raczej tak, wyblaknięte eevee wpadały z tego co słyszałem i z własnego doświadczenia co 15-20min. Dziewczyna nie mogła brać udziału w CD bo pracowała, w przerwie na lunch się zalogowała i na 3 jedyne eevee jakie mogła złapać 1 był shiny.

      Swoją drogą na 3 godziny 100eevee to średni wynik, ale i tak coś powinno wpaść, może jutro Ci co dziś nie mieli szczęścia złapią więcej

      • Reply
        Sala
        Sie 11, 2018 3:04 pm

        Nie łapałem całe 3 godzinki pochodziłem około 1,40 h wiec te 100 szt chyba tragiczne nie jest.
        Ogólnie dzięki za info może los mi jutro odda 🙂

    • Reply
      Corgi610
      Sie 11, 2018 8:14 pm

      Ja złapałem 9 shiny, z czego 8 w pierwszej godzinie eventu.

    • Reply
      MV
      Sie 12, 2018 1:38 am

      Cóż, nie miałem zbyt wiele czasu żeby sobie pochodzić i pograć więc niewiele się przemieszczając złapałem z piętnaście Eevee w czym dwa shiny. Tak więc chyba masz pecha.

  • Reply
    Avs
    Sie 11, 2018 2:22 pm

    Mogłem chwilę tylko pochodzić niestety żadnego Shiny nie złapałem. Jutro też nie za bardzo mogę, jakby nie mogli na początku miesiąca zrobić CD..

  • Reply
    Pietras
    Sie 11, 2018 3:35 pm

    Złapałem ogólnie 3 shiny, ale miałem taki moment że ok. 100 pod rząd bez shiny. Najgorszy cd dla mnie jak do tej pory.

  • Reply
    Eleranya
    Sie 11, 2018 3:40 pm

    Łaziłam przez 3h… 175 złapanych z czego 7 shiny. Jutro powtórka… oby nie było gorzej.

  • Reply
    Wojci3ch
    Sie 11, 2018 6:25 pm

    w Krakowie na rakowickim jedna osoaba złapała 34 sztuki chyba rekord

  • Reply
    Pan Piksel
    Sie 11, 2018 7:54 pm

    4 shiny na 120

  • Reply
    Pan Piesel
    Sie 11, 2018 10:41 pm

    cholerka dreptalem z eevee 10km specjalnie przed eventem i dostalem vaporeona

    • Reply
      Pan Piesel
      Sie 11, 2018 10:47 pm

      za to ewulowalem low lvl shiny eevee pod shiny vaporeona, flareona i jolteona to idealnie dostalem wszystkie trzy 🙂 jeszcze tylko espeon, umbreon, i zostawienie czegos pod przyszle ewolucje

  • Reply
    Sala
    Sie 12, 2018 12:40 pm

    No dzisiaj już zdecydowanie lepiej po 10 minutach 2 shiny a ogólnie w godzinkę 5 szt także fajnie.

  • Reply
    Pietras
    Sie 12, 2018 1:20 pm

    Przez dwa dni 230 złapanych Eevee i tylko 3 shiny …

  • Reply
    Krzysztof018
    Sie 12, 2018 2:30 pm

    Przez 2 dni tylko 3 shiny na 61 🙁

  • Reply
    Olo
    Sie 12, 2018 2:36 pm

    Lepiej zrobić sobie espeona czy umbreona?

    • Reply
      Pan Piesel
      Sie 12, 2018 4:30 pm

      why not both?

    • Reply
      MV
      Sie 12, 2018 8:45 pm

      Jak shiny, to Umbreon ładniejszy moim zdaniem.

      • Reply
        Olo
        Sie 12, 2018 9:42 pm

        No właśnie został mi jeden shiny i przejdę z nim 10km tylko nie wiem, na którego się zdecydować:p

  • Reply
    Amputator
    Sie 12, 2018 3:45 pm

    Najgorsze CD w historii przynajmniej na podhalu wsrod grupie 50 znajomych najwiecej 11 shiny przezn6h CD.. to juz larvitarow bylo wiecej gdzie wydawaloby sie ze beda bardzk rzadkie.. porazka

    • Reply
      Amputator
      Sie 12, 2018 3:47 pm

      W grupie*

    • Reply
      Kefir
      Sie 12, 2018 8:44 pm

      Nie wiem co za grupa i gdzie łapałeś na tym Podhalu, ale na Krupówkach sypały się gęsto. Złapałem 20 kilka shiny przez te 6 godzin, a jeszcze raidy robiliśmy w międzyczasie, żeby się nie zanudzić.

      • Reply
        Amputator
        Sie 14, 2018 1:28 pm

        No to gratulacje
        Podhale to obszerny teren mowie tu o NT, szczawnicy, kroscienku, ochotnicy .. to byla porazka

  • Reply
    Pan Piesel
    Sie 12, 2018 4:29 pm

    Dwa dni w arkadii i łącznie 21 shiny

  • Reply
    bobmelq
    Sie 12, 2018 7:07 pm

    221 eevee 1 shinny

  • Reply
    Pan Piksel
    Sie 12, 2018 10:08 pm

    dzien pierwszy
    109 – 4 shiny
    dzien drugi
    279 – 18 shiny
    Razem
    388 – 22 shiny
    Najlepszy shiny 830cp iv 93,3% 14/15/13

    6h po zakonczeniu eventu zlapalem takiego :E
    http://imgur.com/gallery/MR8oHF0

  • Reply
    przemek904
    Sie 13, 2018 12:32 pm

    Ciekawe co na następnym Community Day

    • Reply
      adaś
      Sie 13, 2018 2:14 pm

      I kiedy będzie?

    • Reply
      bart
      Sie 13, 2018 2:32 pm

      1 gen praktycznie bez poków na CD (jedynie karp byłby fajny, ale już jest do zdobycia shiny)
      2gen – STARTERY shiny – bardzo prawdopodobne wzorem 1gen
      3gen trochę za wcześnie by trafiła do CD, za to poków na kilka miesięcy: Ralts, Slakoth, Trapinch, Feebas, Bagon, Beldum (te poki mogłyby występować między starterami z 2 geny)

  • Reply
    Orek
    Sie 13, 2018 3:19 pm

    Też tak macie że 3 pierwsze ewolucję eevee shiny to kolejno vapek Florek i jolteon? Bo myślałem że będzie losowo i ciężko będzie trafić a tu za pierwszym razem się udało..

  • Reply
    Dudus Kosmos
    Sie 13, 2018 10:27 pm

    jolteon,jolteon,vapek,flareon & shiny… Ogolnie 6 shiny na 150 eevee ?¿ 100% cp 844 ;P

  • Reply
    Mariusz
    Sie 17, 2018 3:46 am

    Co to są te shiny mam 33 level ale nie wiem co to te shiny

  • Reply
    Mariusz
    Sie 17, 2018 3:47 am

    Ktoś mi pomorze

    • Reply
      SameTuGruszki
      Sie 17, 2018 10:03 am

      Shiny pokemony to „albinosy”. Są rzadkie, ale różnią się tylko kolorem od oryginałów.

  • Reply
    pan pokemon
    Paź 16, 2018 9:03 pm

    Wiadomo już kiedy będzie