News 5

Electabuzz Community Day – co warto wiedzieć

Electabuzz Community Day jest na swój sposób wyjątkowy – w końcu to pierwsze z aż dwóch wydarzeń z tej serii, które odbędą się w tym miesiącu.

Poniżej szczegóły wydarzenia:

 

Data i czas

 • 15.11.2020 (niedziela) od 11:00 do 17:00

Atrakcje

 • Electabuzz będzie częściej pojawiał się na dziko,
 • Podczas robienia zdjęć czeka nas niespodzianka,
 • Specjalny atak dla Electivire – Flamethrower (możliwy do uzyskania od rozpoczęcia CD aż do 2 godzin po zakończeniu eventu),
 • Promocyjna dostępna do jednorazowego zakupu paczka zawierająca Elite Fast TM, 30x Ultra Ball, 3x Super Incubator, 3x Incense (1280 monet),
 • Darmowy zestaw limitowanych czasowo zadań. pozwalających na zdobycie Sinnoh Stone i innych przedmiotów,
 • W sklepie gry będzie można kupić bilet (w cenie 2,99 zł), który da wam dostęp do mini-researchu podczas Community Day – tradycyjnie będzie to zestaw zadań pozwalający zdobyć kilka dodatkowych przedmiotów oraz szansa na spotkanie Electabuzza oraz jego ewolucji,
 • Elekid w jajkach 2km.

Bonusy

 • 1/4 dystansu dla jajek (zainkubowanych po rozpoczęciu wydarzenia),
 • Aktywowane w trakcie wydarzenia Incense będą trwały 3h.

Tradycyjnie jeśli chodzi o skrócenie dystansu dla jajek to będzie miało ono efekt tylko dla jajek włożonych do inkubatora po starcie wydarzenia.

Flamethrower

Wielu graczy myślało, że Niantic zwyczajnie się pomyliło – w oficjalnym wpisie pojawiły się informacje o ataku Flamethrower dla Electivire oraz Thunderbolt dla Magmortara. Producent Pokemon GO nie popełnił jednak błędu i dobór tych ataków jest umyślny, a także oczywiście zgodny z tym jakich ataków oba pokemony mogą się nauczyć w grach konsolowych.

Jedyny obszar, w jakim można rozpatrywać pokemona otrzymującego eventowy atak o typie innym niż posiadany przez stworzenie, jest oczywiście PvP. Electivire nie jest liderem rankingów pvpoke – jedyna rozsądna opcja to tak naprawdę Premier Cup na zasadach Ultra League/Master League, gdzie Electivire i shadow Electivire są w pierwszej dwudziestce. Niestety pokemon ten jest dość szklany i nawet przy korzystnych match-upach może przegrywać. Dodatkowo obecność Flamethrowera w movesecie to w zasadzie ciekawostka – Wild Charge + Ice Punch to wciąż lepiej oceniany zestaw ładowanych ataków. Jedyną zaletą może być efekt “straszaka”, ponieważ trenerzy używający Abomasnowa lub Ferrothorna mogą poświęcić tarcze w obawie, że spotkany Electivire ma ognisty atak.

Jeśli mieć Electivire z Flamethrower to wyłącznie ze względu na ekskluzywność tego ataku – trudno mówić w tym przypadku o dużej przydatności.

Shiny Elekid, Electabuzz i Electivire

Poniżej porównanie wariantu zwykłego oraz shiny rodziny ewolucyjnej Electabuzza:

Poniżej znajdziecie też przydatną infografikę od LEGENDS w języku polskim, którą możecie zapisać na swoich telefonach, by mieć szybki dostęp do najważniejszych informacji:

Zdjęcie

Źródła:

5 komentarzy

 • Reply
  DanielOlbi
  Lis 15, 2020 10:06 am

  1730 0908 6074 proszę o znajomych

 • Reply
  Hideharu_Mijahira
  Lis 15, 2020 5:48 pm

  Męczarnia był ten CD, wyskakiwaly z balli jak szalone. Nawet maliny i ultraballe mało pomagały.

  • Reply
   ach
   Lis 15, 2020 10:33 pm

   masakrycznie niskie IV, 3 shiny w pierwszej połowie meczu 🙂 w drugiej nawet kadzidło nie pomogło. Tak, zapas ultrabali trzeba uzupełnić.

 • Reply
  Filips7PL
  Lis 15, 2020 8:09 pm

  Ej ludzie powiecie mi dlaczego mi incense nie działa, gdy włączam to poks się pojawia i od razu znika, tylko chmurkę widać a tel brzęczy, co się zwaliło ? A jak się kończy Community Day to zaczyna normalnie działać…

 • Reply
  DemonSlayer5872
  Lis 16, 2020 9:06 am

  Będzie jeszcze magmar. A on będzie taki sam jak electabuzz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.