News 43

Equinox Event – wszystkie nowości [AKTUALIZACJE]

Rozpoczął się event z okazji równonocy a w tym wpisie poznacie wszystkie jego atrakcje oraz wprowadzone nowości.

Na początku przypomnijmy wspomniane w oficjalnych notkach przez Niantic informacje:

  • Czas trwania eventu: od 19 do 26 marca (w obu przypadkach godzina 21:00)
  • Zwiększone spawny pokemonów typu trawiastego
  • Lunatone i Solrock zmieniają półkule (stan ten utrzyma się po evencie)
  • Pokemony typu trawiastego w raidach
  • Nowe zadania typu Field Research
  • Nowe ataki – Acid Spray (Arbok, Victreebel, Tentacruel, Muk, Alolan Muk, Quagsire, Qwilfish, Octillery, Swalot), Leaf Tornado (Victreebel, Shiftry)

Nowe shiny

Solrock i Lunatone dopiero co zmieniły półkule (Lunatone jest teraz u nas) a Niantic… dodało ich warianty shiny. To pierwsze regionalne pokemony dostępne w tej formie.

Nowe zadania

Zadanie Tłumaczenie Nagroda
Catch 10 Grass-type Pokemon Złap 10 pokemonów typu trawiastego 1000 Stardust
Evolve 2 Grass-type Pokemon Ewoluuj 2 pokemony typu trawiastego Tangela
Catch 3 Bulbasaur or Chikorita Złap 3 Bulbasaury lub Chikority Turtwig
Evolve 5 Grass-type Pokemon Ewoluuj 5 pokemonów typu trawiastego Venusaur

Nowe raidy

  • T1: Cacnea, Chikorita, Sunkern, Lotad, Shinx
  • T2: Roselia, Grovyle, Exeggutor, Alolan Exeggutor, Mawile
  • T3: Tangela, Breloom, Machamp, Alolan Raichu
  • T4: Shiftry, Absol, Victreebel, Tyranitar, Alolan Marowak
  • T5: Dialga

43 komentarze

  • Reply
    Miki
    Mar 19, 2019 10:31 pm

    Zapowiada się bardzo słaby event

  • Reply
    maciek_11
    Mar 19, 2019 10:40 pm

    Venusaur jako nagroda?

  • Reply
    Machrid
    Mar 19, 2019 10:55 pm

    chyba nie dalo sie juz zrobic bardziej slabego eventu niz to, o ile to mozna nazwac wogole eventem.
    event zrobiony najnizszym kosztem z mozliwych , czyli wlasciwie nic w nim nie ma .
    przesuneli pare „suwakow” tu i tam i juz wiecej pokow trawiastych przez tydzien.
    no i nagrody za misje beznadziejne jak dla mnie, nic mnie z nich nie zainteresuje.
    mam za to nadzieje ze inni gracze nie sa zawiedzeni i ciesza sie z rozwoju gry i z mila checia beda lapali shiny luynatone z niebieskim okiem caly tydzien.

    • Reply
      PoProstuMieszko
      Mar 19, 2019 10:57 pm

      problem w tym ze lunatoone respi sie tylko w nocy a raczej po nocach za duzo osob nie bedzie łazić

      • Reply
        Gregorosaur
        Mar 20, 2019 10:23 am

        Dziś złapałem 2 lunatony ok 8.30. No nie bardzo można nazwać to nocą

    • Reply
      emde
      Mar 20, 2019 12:05 am

      Nie ma tu jakiegoś moderatora? Przez tego pajaca coraz rzadziej odwiedzam ta stronę. Już się rzygać chce jego komentarzami. Zróbcie coś z tym.

      • Reply
        Yuras
        Mar 20, 2019 12:09 am

        Ale teraz tak na serio – co według Was jest ciekawego w tym „evencie”?

        • Reply
          emde
          Mar 21, 2019 4:57 am

          Dla mnie nic ale nie wypisuje tego gdzie popadnie. Robię sobie małą przerwę i regeneruje siły na kolejny event. Nie co tydzień musi być event z potrójnym stardust em czy zwiększony exp za łapanie. A np żona która zaczęła grać pół roku temu jara się tym jak nie wiadomo kto bo może sobie uzupełnić pokedex o te kilka pokemon ów.
          PS – Grajcie dla zabawy, cieszcie się każda chwilą spędzoną na świeżym powietrzu. Bierzcie pokemony jako dodatek do wspólnych spacerów z żoną, dziewczyną, dzieciakami czy choćby psem. Tyle ode mnie. Pozdro

      • Reply
        Ross
        Mar 20, 2019 3:04 am

        Popieram emde. Jezu, odechciewa się tu zaglądać, wiecznie jakiś problem, nic mu nie pasuje. Machrid pomylił gry najwyraźniej, oczekuje od Pokemon Go pościgów i wybuchów… Również bym prosił o zrobienie czegoś z nim :/

        • Reply
          Hideharu Mijahira
          Mar 20, 2019 8:35 am

          jego komenty mogą się podobać lub nie, ale ma prawo komentować jak mu się podoba. Nikogo nie obraża, ani nie jest niekulturalny, poprostu niektórzy gracze czekają na event który zrobi jakieś WOW dla graczy co mają już bardzo wiele w tej grze, a eventów jest sporo i już niantic idzie na ilość nie jakość.
          #MuremZaMachridem

          • Ems
            Mar 20, 2019 11:17 am

            Ja myślę, że Machrid tak trochę trolluje i za każdym razem ludzie na to reagują. Więc dlaczego miałby przestać? 😛 Niestety muszę przyznać, że czasem ma rację. O ile masz już w pokedexie Tangrowth, Torterrę czy Bellossoma (ja wszystkie trzy ewoluuowałam dopiero w ostatnim miesiącu), to ten event nie daje nic nowego. Lunatone można było złapać samemu z raidu, ja złapałam trzy. Będę się rozglądać za nimi, bo a nuż wpadnie shiny, ale wątpię żeby były dość popularne.

            Ale żeby nie było, event z pokemonami walczącymi mi się bardzo podobał. Po prostu trawiaste nie wzbudzają we mnie takiego entuzjazmu, jak misja tworzenia armii Machampów 😉

      • Reply
        Emi111
        Mar 20, 2019 7:06 am

        Popieram emde.

    • Reply
      BLACKSHADOW245
      Mar 20, 2019 8:53 am

      Machrid rozumiem grasz od samego początku level 40 na 10 kontach i oczekujesz full wypas najlepiej poków z 8 gen i ach i och. OK rozumiem to ale jest dużo graczy level 1 którzy zaczynają przygodę z Pokemon GO i ten event jest właśnie dla nich. Po prostu daj chwilę Niantic bo szykują coś jak będzie trochę cieplej na tej półkuli bo najwięcej zarabiają na Azji i Europie. I na pewno będzie coś epickiego. Jedna prośba nie marudź tak, że wszystko w tej grze jest beeeeeeee.

  • Reply
    verdi
    Mar 19, 2019 11:01 pm

    Powiedz machrid (celowo z małej litery) – jaki wg. ciebie jest dobry event? Wszystkie geny od razu? Wszystkie shiny? Przecież ty trollujesz każdy news, nie nudzi się?

    • Reply
      Wiktor
      Mar 20, 2019 7:50 am

      Gdybym nie przeczytał informacji, to nawet bym nie zauważył że jest jakiś event. Do bani wszystko. Jak trzeba być początkującym graczem, aby być zadowolonym z tego czegoś co dało niantic.

  • Reply
    Eniolekk
    Mar 20, 2019 3:46 am

    A ja tak z innej beczki. Powie mi ktoś dlaczego czasami nie mogę wysłać gifta po odebraniu? Odstęp czasowy jest ok, gifty w plecaku są, a ikonka szara. Będę wdzięczna za pomoc!

    • Reply
      Barczi
      Mar 20, 2019 5:47 am

      Może ktoś po prostu nie otworzył? Kliknij na wyszarzone pole.

    • Reply
      mat556
      Mar 20, 2019 7:16 am

      Chodzi o to że twój znajomy nie odebrał jeszcze gifta od ciebie, a gifty się nie stakują więc nie możesz wysyłać

  • Reply
    mat556
    Mar 20, 2019 7:13 am

    Naprawdę odechciewa mi się czytać komentarze kiedy widzę ludzi którzy piszą że eventy słabe. Jak się wam nie podoba to odinstalujcie pokemony i wynocha z tej strony. Nie potrzebujemy tutaj ludzi narzekających na wszystko co zostanie wprowadzone.

    • Reply
      Wiktor
      Mar 20, 2019 7:55 am

      Zamiast czytać komentarze i się niepotrzebnie stresować, leć w teren łapać jagódki. Strona jest nie tylko dla wiecznie zachwyconych ale i dla tych, co może im się coś nie podobać. Więc idąc twoim tokiem myślenia, jak ci się nie podobają negatywne wpisy to wynocha ze strony. Zawsze można zakończyć czytanie na końcu artykułu.

  • Reply
    Skenter
    Mar 20, 2019 7:58 am

    Ale to skopali bardziej bym się spodziewał shiny odisha

  • Reply
    Fido890429
    Mar 20, 2019 8:16 am

    W sumie lunatone’a mi brakuje w pokedeksie. Od której do której liczona jest noc w PO:GO?

    • Reply
      Yokaze
      Mar 20, 2019 8:22 am

      Od zachodu słońca.
      Co do samego eventu, to jest bardzo słaby bo nie wnosi nic. No może poza nowymi atakami w PvP
      Liczę, że Nantic trochę to zmieni podczas jego trwania.

    • Reply
      BLACKSHADOW245
      Mar 20, 2019 8:57 am

      Po 22 zaczyna się noc ale mi kiedyś wyskoczyło już o 18:00 że mam noc więc ciężko to wyczuć.

    • Reply
      pth
      Mar 20, 2019 10:00 am

      W sensie noc jest wtedy kiedy jest ciemno na mapce?

  • Reply
    Morgan
    Mar 20, 2019 10:55 am

    Mamy wolność słowa i KAŻDY ma prawo wyrazić swoją opinię, wy możecie się cieszyć, że wielki brat N dał nam nowy event, on ma prawo wyrazić swoje niezadowolenie.

    Patrząc obiektywnie to słaby event, w pogodę sunny mam to samo co w event :] Cieszy mnie nowe zadanie z nagrodą w postaci Turtwig, będę polował na to zadanie, może uda się trafić 66.7 i setkę do kolekcji :>

  • Reply
    machrid
    Mar 20, 2019 11:19 am

    Koleś od marudzenia ma racje nic do tej gry nie dodają nowego. Zamiast dać nowa serie poków łatwiej dostępnych z czwartej geny to po raz kolejny karmia nas odgrzewaną kupą powtórek. Oczywiście jedynego cennego poka mozesz zdobyc tylko z zadan bo na dziko załosne niantic nie da. Żenada co ta firma robi z takim potencjałem. Zero pomysłu zero nowości zero pieniędzy dla nich!

    • Reply
      Eleranya
      Mar 21, 2019 7:25 am

      Żadnej żenady nie ma… poksy nie są zamkniętą grą… są też nowi gracze i właśnie dla nich są takie eventy, bo dlaczego by nie… i dlaczego by mieli dać na dziko? Wszystko na tacy dają – źle, trzeba zrobić zadanie – źle. Marudy z Was, że hej.

      Jeszcze do kolekcji komentarzy wyskoczyłby ktoś z numerkiem do znajomków a byłabym usatysfakcjonowana. 😉

  • Reply
    Jan bez nerki
    Mar 20, 2019 2:45 pm

    Ja złapałem Lunatona o 8 rano.

  • Reply
    PlutoVALOR
    Mar 20, 2019 5:32 pm

    Zachód słońca = noc. Teraz w granicach 18 ciemno się robi

  • Reply
    Madzia9345
    Mar 20, 2019 6:03 pm

    Czy tylko mi się podoba ten event?

  • Reply
    Vlodibroda
    Mar 21, 2019 7:41 am

    Tak Madzia:)
    Event średni jedyne co z niego biorę to horda venusaurów zestackowana na mnożnik stardusta.
    Cóż Niantcic trochę Nas rozpieścił ostatnimi eventami ( szczególnie walczące i rajtuza ) więc ludzie spodziewają się więcej. Ludzie nie Machrid On chce żeby poki z każdej geny w wersji shiny lucky 100% 40lvl 2 charged ataki same wskoczyły do telefonu… Swoją drogą sceptile dostał frenzy planta nie mam frenzyplantowych venusaurów więc się cieszę

  • Reply
    R
    Mar 21, 2019 10:45 am

    Lunatone – respi się w nocy, ale nie tylko. W dzień też się respi, tylko dużo rzadziej. Za to po zachodzie słońca jest prawdziwy wysyp. A teraz zachód słońca to niezbyt późny wieczór, więc można się powłóczyć. I uwaga – wszystko to, co się zrespi przed wschodem słońca rano jest do złapania, póki nie zniknie, czyli relatywnie długo!

    Wczoraj wieczorem i dzisiaj rano przejrzałem ponad 80 sztuk i na jednym koncie trafił się shiny, także nie jest to niemożliwe 🙂 Tyle, że to konto „fartowne” (najmłodsze), a na nim sypią się szajni aż miło – dzisiaj księżyc, wczoraj małpa z niedawnego eventu, a przedwczoraj szczur 🙂

    Event nie jest taki zły – w sam raz można nałapać Trecko przed sobotnim eventem, żeby móc sobie przygotować coś mocnego do ewolucji i odpowiedni zapas cukierków. To najlepsza rzecz tego eventu. Nie bez znaczenia są też cukierki mocniejszych roślinnych – event z Kyogre wykazał u mnie nie najsilniejszą stronę pokemonów roślinnych i teraz bardzo się cieszę, że wzmocnię i tę flankę.

    A tak poza tym, to „tradycyjne” uganianie się za shiny, przy czym mam wrażenie, że już nieważne czy jest event, czy nie, to tak dużo pokemonów ma wariant shiny, że warto klikać we wszystko, a coraz częściej pokemon objawi się latającymi gwiazdkami. Jeszcze parę miesięcy temu bywało, że i dwa tygodnie mijały bez shiny w grupie kont mojej rodziny, a teraz w zasadzie co 2-3 dzień, albo i codziennie coś się trafi na jednym z kont.

    Mam wrażenie, że Niantic trochę studzi ostatnio emocje związane z eventami. Ten event w zasadzie bez zachęt, dalej dziadowska Legendary Lounch Hour, Rayquaza bez shiny i przesunięte godzinowo Community Day. Zobaczymy, co nas spotka w sobotę: czy ponownie niesamowity wysyp jak ostatnio, czy tym razem przegną w drugą stronę i szansa na shiny będzie jak przy Feebasie? Oby nie, ale widać, że coś tam kombinują z balansem gry.

  • Reply
    KG
    Mar 21, 2019 3:26 pm

    Ja dziś spotkałem rano 1 lunatona ok 7.00 i od razu shiny 🙂

  • Reply
    skn30
    Mar 21, 2019 3:36 pm

    cześć a ja mam pytanie z innej beczki wczoraj miałem przechodzone 28 km tyle mi też nabiła gra, a patrzę dzisiaj i jest 16 co jest grane ?

  • Reply
    pytacz
    Mar 21, 2019 3:57 pm

    pytanko, czy obecnie można pod jakimś pokiem znaleźć ditto? Bo niby łapie każde poki wg tego diagramu co jest na necie, wszelkie rattaty pigdeye sentrety itd jakie tylko zobaczę, a wciąż mi zalega w zadaniach z meltanem, no nie może się żaden pok przemienić… może jest jakaś inna lista?

    • Reply
      Wiktor
      Mar 21, 2019 11:52 pm

      Ja złapałem wczoraj ditto ale poprzednie było chyba z półtora miesiąca temu.Faktycznie, mało coś ich ostatnio.

    • Reply
      Eniolekk
      Mar 22, 2019 1:12 am

      Wszystkie Ditto jakie złapałam były z Gulpina.

  • Reply
    MgCh
    Mar 22, 2019 11:32 am

    A ja tu zaglądam głównie poczytać jego komentarze. Są dowcipne i nieraz bardzo inteligentne.

  • Reply
    Siwy218
    Mar 22, 2019 7:59 pm

    Zapraszam do przyjaciół mój nr:

    9416 5619 5075

    Warszawa Galeria Mokotów – Team Czerwony
    Jest tam bardzo dużo sponsorowanych pokestop’ów i nie mam co robić z prezentami chętnie oddam 🙂

  • Reply
    mard6edjd
    Mar 25, 2019 12:17 am

    Dlaczego lunatone shiny jest tak mało? Chodzę od początku z 2 telefonami i nic shine…

    • Reply
      R
      Mar 25, 2019 1:26 pm

      Jest ich „dużo” ;-))) Tzn. to shiny takie jak i inne, czyli szansa jak 1:470. Niestety…

      Ja łażę na 3, czasem 4 telefony. Drugiego dnia trafiłem na jednym (najbardziej fartownym) telefonie jedną sztukę i to wszystko. Obecnie na wszystkich trzech przekroczyłem trzy setki sprawdzonych księżyców i nic. Najbardziej przykre jest to, że księżyc respi się w nocy i można go tylko jeszcze rankiem trafić. Więc żeby zrobić te 3 setki to już parę nocy zarwałem i rano jak tylko dam radę, to śmigam. Czyste szaleństwo, chodzę już piąty dzień niewyspany :-((( Dla nocnego pokemona mogliby zwiększyć szansę złapania, albo zdecydowanie zwiększyć jego częstotliwość występowania. Bo sprawdzić 30 sztuk w nocy zajmuje dobre 1,5 godziny z uwagi na konieczność odwiedzenia wielu miejsc.