News 30

Event z detektywem Pikachu – wszystkie nowości

Rozpoczął się zapowiadany event z okazji światowej premiery filmu Pokemon: Detektyw Pikachu. Oto wszystkie nowości tego wydarzenia.

Dla przypomnienia w skrócie wszystkie szczegóły eventu:

Data: od 7 do 17 maja 2019 (godz. 22:00 w obu przypadkach)

Atrakcje i bonusy:

  • Zwiększone spawny pokemonów z filmu,
  • Wybrane pokemony z filmu w raidach,
  • Specjalny wariant Pikachu,
  • 2x exp za łapanie pokemonów,
  • Zadania Field Research,
  • Przedmioty dla avatara związane z filmem,
  • Shiny Aipom.

Field Research

Niektóre z nowych zadań zostały tajemniczo zatytułowane, by gracze jak prawdziwi detektywi odkryli ich prawdziwe znaczenie – w nawiasach podajemy wam o co dokładne chodzi w enigmatycznie nazwanych Field Research.

Zadanie  Tłumaczenie Nagroda
Catch the Seed Pokemon that is seen walking in a river. (Złap Bulbasaura) Złap pokemona-nasiono, który był widziany podczas wędrówki przez rzekę. Treecko
Catch the Fire-type Evolution of Eevee. (Złap 2 Flareony) Złap ewolucję Eevee typu ognistego. Arcanine
Catch the Water-type Pokemon carried in a backpack. (Złap Psyducka) Złap noszonego w plecaku wodnego pokemona Magikarp
Catch 10 Jigglypuff, Aipom or Snubbul. Złap 10 Jigglypuffów, Aipomów lub Snubbuli. Ditto

Spawny pokemonów

Zwiększone zostały spawny przede wszystkim starterów z 1 generacji (Bulbasaur, Charmander, Squirtle), Psyducka, Cubone, Snubbulla, Aipoma (wszystkie z szansą na shiny) a także Mr. Mime, Charizarda, Flareona, Lickitunga a swoją premierę „na dziko” miał również Ludicolo.

Raidy

Wszystkie eventowe raidy możecie zobaczyć na poniższej infografice przygotowanej przez Leek Duck:

Pikachu w czapce detektywa

Pikachu w nowej czapce może raz dziennie zaskoczyć was podczas robienia zdjęcia (photobomb). Powinien pojawić się już podczas robienia pierwszego zdjęcia – pamiętajcie, że mimo wszystko może też uciec w trakcie łapania. Shiny wariant nie został udostępniony tym razem.

Detective Pikachu live

30 komentarzy

  • Reply
    Jacek
    Maj 08, 2019 6:20 pm

    A ja mam do was pytanie na całkiem inny temat. Niedawno przeprowadziłem się do Krakowa. Czy są w Krakowie jakieś miejsca gdzie jest największe prawdopodobieństwo że na raidzie spotkam kogoś żeby móc powalczyć z legendami. Ewentualnie na jakiej stronie, forum ludzie umawiają się na raidy?

    • Reply
      Błażej
      Maj 08, 2019 6:27 pm

      Jest caly discord Pokemon GO Krakow

    • Reply
      Damian
      Maj 08, 2019 7:10 pm

      Tak możesz dołączyć na fb do grupy pokemon go Kraków. Tam możesz wstawić posta z jakiej jesteś dzielnicy i że chcesz dołączyć do lokalnej grupy. Na raidy umawiaja się też przez discorda gdzie klucz dostępu masz na grupie. 🙂

    • Reply
      Ddssddj
      Maj 08, 2019 8:08 pm

      Discord

    • Reply
      Biron
      Maj 08, 2019 8:48 pm

      Istnieje grupa na fb, ale umawiają się na discordzie. Najczęściej rajdy odbywają się na rynku w godzinach 14-18, ewentualnie w Galerii Krakowskiej.

    • Reply
      P1u70
      Maj 08, 2019 10:07 pm

      Discord, odnajdź każde miasto jakie chcesz:
      https://thesilphroad.com/map#2/40.29/-76.66

    • Reply
      Azhael
      Maj 09, 2019 8:34 am

      A jak już, chcesz grać bez discorda to na rynku i plantach dasz napewno radę kogoś spotkać w weekendy, dam często w Krakowie jestem i niedawno discorda zacząłem używać 🙂

    • Reply
      Lucjan
      Maj 09, 2019 8:50 am

      Jeśli jest raid po 17 na Rynku lub w galerii krakowskiej to na 99% będzie wystarczająco dużo ludzi. Jest na FB grupa „Raidy pokemon go Kraków”, tam możesz zapytać o grupki z poszczególnych dzielnic i osiedli.

    • Reply
      Jacek
      Maj 09, 2019 10:08 am

      Super, dzieki wszystkim:)

  • Reply
    Maciek
    Maj 08, 2019 6:24 pm

    Na Facebooku szukaj grup

  • Reply
    Dobry wariat
    Maj 08, 2019 6:32 pm

    A ja mam pytanie o pokemona shedinja. Jak go kurza stopka złapać?

    • Reply
      sleepwalker1919
      Maj 10, 2019 12:57 pm

      Niestety Shedinja był tylko za 7 stempli. Więc pozostaje trade albo czekać aż znowu go gdzieś wrzucą.

  • Reply
    Wojtas1172008
    Maj 08, 2019 9:51 pm

    A ja dziś złapałem Charizarda na dziko co się dzieje

  • Reply
    EwX
    Maj 08, 2019 10:17 pm

    Ja również mam pytanie na inny temat. W queście Let’s go, Meltan mam zadanie „Ewoluuj Grimera”
    Posiadam dwa Grimery w schowku, jeden zwykły a dziś z jajka wykluł mi się zielony Grimer (wersja Shiny?) gram od niedawna i nie wiem więc stąd moje pytanie- ewoluować tego zwykłego czy tego Shiny? Zaliczy mi zadanie?

    • Reply
      sleepwalker1919
      Maj 10, 2019 12:59 pm

      Powinno Ci zaliczyć niezależnie od tego, którego wyewoluujesz.

  • Reply
    romas0705
    Maj 09, 2019 1:21 am

    A ja po fotce z pikaczem i tak go nie mam do złapania.

    • Reply
      Gregorosaur
      Maj 09, 2019 9:37 am

      Może za daleko odszedłeś. On pokazuje się w miejscu zrobienia fotki.

      • Reply
        Solipticus
        Maj 09, 2019 5:07 pm

        Nie, jest jakiś bug i Pikachu nie pojawia się czasem na dziko, mimo, że pojawił się na zdjęciu. Po wyłączeniu i włączeniu gry pojawia się do złapania. Już kilka osób zauważyło tego buga. Drugi bug, którego ostatnio zauważyłem polega na tym, że czasem po ucieczce pokemona (u mnie najczęściej przy Psyducku) nie dzieje się nic nadzwyczajnego, ale po tym jak złapię następnego, okazuje się, że złapałem nie tego, który się pokazał, tylko tego wcześniejszego (np. Psuducka).

    • Reply
      sleepwalker1919
      Maj 09, 2019 10:50 am

      Czasami pojawia się błąd, że pokemon się nie pojawia po fotce. Zrestartuj aplikację to powinien Ci się pojawić.

  • Reply
    pytacz
    Maj 09, 2019 5:30 pm

    Ditto <3 nareszcie ruszę dalej z meltanem

  • Reply
    JuszPuzno
    Maj 09, 2019 6:06 pm

    A tak ogółem gdzie znalesc osoby na rajdy

    • Reply
      hejterhejterów
      Maj 10, 2019 2:41 pm

      Pod gymem w centrum miasta przed wykluciem się jajka 😉 Większość osób umawia się by zrobić rajd na klucie, oczywiście dotyczy to tylko 5* bo niższymi tierami nikt głowy sobie nie zawraca albo się je soluje.

  • Reply
    Kat
    Maj 10, 2019 11:20 am

    Po zrobieniu 5 zdjęcć pokazła mi się pikacz – a na fotce go nie było:)

    • Reply
      Wiktor
      Maj 12, 2019 7:54 am

      Teraz pikach pojawia się już przy pierwszej fotce. Może zrobiłeś za dużo i nie zauważyłeś

  • Reply
    Corax
    Maj 10, 2019 7:24 pm

    W jaki sposób wykonuje się te zadania? I gdzie one są??

  • Reply
    Tony.oginski
    Maj 13, 2019 4:29 pm

    Cześć. Jakie, na obecną chwilę, są sposoby na uzyskanie Sinnoh Stone?

    • Reply
      pytacz
      Maj 13, 2019 4:43 pm

      Na pewno ostatnio dostałem za walkę z trenerem, chociaż to dość rzadko wpada… ponoć za stemple też można wyłapać. Nie wiem jakie inne są możliwości

    • Reply
      Zielony
      Maj 13, 2019 7:15 pm

      Ja też dostałam za walkę z trenerem kilka dni temu

  • Reply
    KacperDASFS
    Maj 13, 2019 11:33 pm

    Jak zdobyć specjalny item do aimpoma

  • Reply
    MIKCHU
    Maj 16, 2019 9:49 am

    Mnie Pikachu dziś,, pokazał ” się dwa razy : raz normalnie ze zdjęcia, drugi raz… Za ukończenie zadania z poprzedniego eventu na specjalnego pikachu (pikachu z kwiatkiem/ wiosenny)