News 51

Event z okazji premiery Pokemon Detektyw Pikachu!

Wielkimi krokami zbliża się światowa premiera filmu z Detektywem Pikachu w roli głównej – z tej okazji w Pokemon GO odbędzie się specjalne wydarzenie.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Przygotujcie swoje czapki detektywa i zacznijcie szukać wskazówek, ponieważ będziemy świętować premierę pierwszego i jedynego filmu POKEMON Detektyw Pikachu! Czy macie wszystko by nadążyć za tym napędzanym kofeiną detektywem, który zelektryzuje widownie na całym świecie?

Data i czas

  • Wtorek 7 maja 2019 od 13:00 czasu PDT do 17 maja 2019 o 13:00 czasu PDT (w obu przypadkach 22:00 naszego czasu)

Atrakcje

  • Wybrane pokemony wspominane w filmie będą pojawiać się w raidach.
  • Pokemony, które pojawiają się w filmie będą częściej spotykane na dziko.
  • Jeśli wam się poszczęści, podczas robienia zdjęć może was zaskoczyć Pikachu w czapce detektywa!

Bonus

  • Podwójne XP za łapanie pokemonów

Field Research

  • Specjalne tematyczne Field Research będą dostępne przez limitowany czas podczas eventu.

Przedmioty avatara

  • Tematyczne przedmioty będą dostępne w sklepie z ubraniami.

Według oficjalnej strony marki Pokemon stworzeniami, które będą pojawiać się częściej są m. in. Bulbasaur, Jigglypuff, Psyduck, Aipom oraz Snubbull. Co ciekawe, Aipom ma zyskać swój wariant shiny. Poniżej porównanie rodziny ewolucyjnej Aipoma w wariancie zwykłm oraz shiny:

Premiera filmu Pokemon: Detektyw Pikachu miała miejsce 3 maja we Francji i Japonii a od w okresie 8-10 maja będzie miała okazje obejrzeć go większość globu. Na naszą, polską premierę, poczekamy do 31 maja.

Źródła:

https://pokemongolive.com/en/post/pikapika2019/

https://www.pokemon.com/us/pokemon-news/detective-pikachu-sleuths-into-pokemon-go/

51 komentarzy

  • Reply
    Częstomocz
    Maj 06, 2019 7:57 pm

    Jest szansa, że pojawi się jakiś fajny pokemon na raidach na 5? XD

    • Reply
      MasterPokeTrainer
      Maj 06, 2019 8:28 pm

      Moze Mew2, bo po 1 – juz był w 5 a po 2 jest w filmie

    • Reply
      Jary
      Maj 06, 2019 8:31 pm

      Jeśli na 5* to tylko Mewtwo. Było by super. W zwiastunie filmu pojawiał się, ale czy będzie na raidach.

    • Reply
      Miły Marabut
      Maj 06, 2019 9:28 pm

      Armor Mewtwo może

    • Reply
      Piki
      Maj 07, 2019 8:12 am

      Tylko że mewtwo był albo w ex raidach albo 6*

  • Reply
    teska
    Maj 06, 2019 8:01 pm

    Kurczę, Bulbasaur i Aipom pojawiają się u mnie dość często 🙁 cóż, zamiast na łapaniu poksów skupię się na trzaskaniu zdjęć, w końcu Pikachu to mój ukochany Pokemon z dzieciństwa 😀

  • Reply
    Dorota
    Maj 06, 2019 8:39 pm

    Witam, dzisiaj na spacerze udało mi się złapać Pokemona Absol w tej wersji błyszczącej shiny. Czy jest to rzadki Pokemon?

    • Reply
      Kosiarcia
      Maj 06, 2019 11:48 pm

      Każdy shiny jest rzadki, nawet Caterpie (którego notabene nadal nie mam). Absol nalezy do tych rzadkich i pożądanych 🙂

      • Reply
        verdi
        Maj 07, 2019 4:33 am

        Shiny Absola mozna trafic tylko na raidach, nie respi sie na dziko 🙂 ps. mam 2 shginy caterpie na trade 🙂

    • Reply
      Dorota
      Maj 07, 2019 8:28 am

      Dziwne, przechodziłam akurat obok Gymu i pokazało się kilka Pokemonów, Ekans Bellsprout czyli to co zawsze no i jeden którego nie mam więc złapałam. Nie znam się bo gram od miesiąca dopiero ale po złapaniu okazało się że to czerwony Absol a w zakładce Pokemon czyli w tym schowku przy jego nazwie są gwiazdki.

    • Reply
      Ach
      Maj 08, 2019 12:35 am

      Na dziko??? Gratuluje

  • Reply
    Jan bez nerki
    Maj 06, 2019 9:06 pm

    Może Caterpie

  • Reply
    Jarek
    Maj 07, 2019 4:04 am

    Odnośnie do detektywa Pikachu, nie idźcie do kina za chciwość i bezczelność polskiego dystrybutora. Mamy premierę miesiąc później, bo śmieci chcieli poczekać do dnia dziecka.

    • Reply
      Częstomocz
      Maj 07, 2019 9:16 am

      A ktoś w ogóle na to ma zamiar iść XD? Przecież ten film wygląda jak kupa.

    • Reply
      casual
      Maj 07, 2019 2:41 pm

      Ja się wybieram. Pikachu mówiący głosem Deadpoola (Ryan Reynolds). Pokemony w filmie live-action. Zapowiada się miła zabawa. Choćby z czystej ciekawości 😀

  • Reply
    Machrid
    Maj 07, 2019 3:04 pm

    zrobili niespodzianke jak wylatuje 1 pokeball za przekrecenie pokestopa .
    xd .

    • Reply
      Heisenberg
      Maj 07, 2019 5:49 pm

      Też mi się to rzuciło w oczy. Jednak to błąd graficzny, bo w Journalu wszystko jest ok.
      Z Adv. Sync też dostałem 3 pokeballe i 1 great 😉

    • Reply
      Pawerxon
      Maj 07, 2019 7:41 pm

      To jest tylko błąd wizualny…

    • Reply
      Gregorosaur
      Maj 08, 2019 9:32 am

      To jest tylko błąd jakiś. W Journal pokazuje co naprawdę wypadło.

  • Reply
    Majka8
    Maj 07, 2019 5:39 pm

    Całkiem fajny event, jednym z moich ulubionych pokemonów jest Snubbull i mam nadzieję, że ten event pomoże mi złapać go w wersji shiny.

  • Reply
    Yorickai
    Maj 07, 2019 10:07 pm

    Zaczynam być jak Machrid ale… dali kolejny badziewny event z kolejnym pokemonem shiny w kolorze różowym na który niantic się uparł (nie licząc jeszcze zielonego) i całą masę poków które niczym ciekawym nie są. A i oczywiście kolejny pikachu z czapką jako główny pokemon eventu. Szczerze już nawet grać się nie chce bo trzeba praktycznie wszystkie poki sprawdzać czy nie są shiny. Chyba jedynie granie z go-plusem czy gotcha ma jeszcze sens.

    Można hejtować nie obraże się 😛

    • Reply
      Shiny
      Maj 07, 2019 11:29 pm

      A ja zlapalem shiny marchida na spacerze

    • Reply
      MKasp
      Maj 07, 2019 11:43 pm

      Akurat spore pudło, bo kolory shiny to nie wybór Niantic, tylko Nintendo. W oryginalnych grach shiny Aipom też jest różowy. I to prawda, Nintendo bardzo dużo shiny zrobiło różowymi. Ale to już nie wina Niantic.

    • Reply
      R
      Maj 07, 2019 11:55 pm

      Nie jest źle…

      Na cztery konta wpadł już Snubbull, także miły początek, przynajmniej jedna sztuka w czasie pierwszej godziny.

      Ale ja nie o shiny – respią się całkiem fajne pokemony: Flareon, Snorlax, Charizard – jestem w szoku, bo od miesięcy żadnego nie widziałem na dziko, a tu aż trzy na raz! Co prawda teraz to już nie rarytasy, ale trzeba trochę grać, aby to docenić.

      Poczekam do jutra zobaczyć, co się zmieniło w raidach. Ta nowa legenda jest rzeczywiście do niczego, mam już parę sztuk i to zdecydowanie dość. Może coś innego daliby na 5 poziomie…

    • Reply
      Azhael
      Maj 08, 2019 8:17 am

      Shiny pokemonow nie projektuje niantic tylko pokemon company i jest to przerzucenie kodu szesnastkowego o jeden w lewo

  • Reply
    karolas2008
    Maj 07, 2019 10:16 pm

    Poke topa* sory ałtorytet korekta

  • Reply
    karolas2008
    Maj 07, 2019 10:19 pm

    Poke topa* sory ałto korekta

  • Reply
    Raid
    Maj 08, 2019 7:06 am

    Wszyscy tutaj fajnie piszą o raidach, a ja mieszkam w Śremie i nie mam z kim na te raidy chodzić. Znajomi w to nie grają, forum żadnego nie ma żeby sie ugadać na raid, i nie mam jak w ten sposób złapać wszystkich. Ehh

    • Reply
      EwX
      Maj 08, 2019 10:09 pm

      Ja mieszkam w Siedlcach i też nie ma z kim chodzić na rajdy…

  • Reply
    jamful67
    Maj 08, 2019 8:05 am

    czy jest coś ciekawego w zadaniach? na razie dostałem ditto i caterpaja 🙁

  • Reply
    hejterhejterów
    Maj 08, 2019 8:07 am

    I gdzie te nooby co jojczyły, że ditto nie mogą znaleźć ? Co chwile na nie są questy: „Catch 10 Jigglypuff, Aipom, or Snubbull”.

  • Reply
    A.
    Maj 08, 2019 8:19 am

    Może zamiast dawać eventy na to co można mieć na każdym rogu daliby w końcu uzupełnić pokedex? Napewno nie każdy miał szansę spotkać np. Umowna. No ale cóż lepiej dać pikacza w durnej czapce…

    • Reply
      R
      Maj 08, 2019 10:24 am

      Lepiej niech Unown pozostanie takiem Graalem, bo już nic nie będzie do zdobycia w tej grze.

      • Reply
        A.
        Maj 08, 2019 5:27 pm

        Jest jeszcze dużo do zdobycia, chyba że czitujesz więc to zrozumiałe że się nudzisz

        • Reply
          R
          Maj 09, 2019 3:44 pm

          Oprócz brakujących shiny, regionalnych i form Unown’a to co może więcej brakować? Pewne rzeczy są nieosiągalne (dalekie regionalne), a pewne bardzo rzadkie. I chodzi o to, że te rzadkie nadają grze jakiś tam sens, że ciągle jest coś do zdobycia. Nie może być tak, że nagle „wszystko” będzie – bo gra po 2-3 dniach przestanie stawiać wyzwania, stanie się nudna i się to skończy.

          Nie czituję.

  • Reply
    morawcik
    Maj 08, 2019 8:26 am

    Będzie lista zadań (wraz z rozwiązaniami) ?

  • Reply
    astinus
    Maj 08, 2019 9:07 am

    thesilphroad . com / research-tasks
    Catch the Water-type Pokémon carried in a backpack – karp
    Catch the Seed Pokémon that is seen walking in a river – trecko
    Catch 10 Jigglypuff, Aipom, or Snubbull – ditto
    Catch the Fire-type Evolution of Eevee – arcanine

    • Reply
      astinus
      Maj 08, 2019 9:12 am

      Trzeba złapać:
      1. Psyduck
      2. Bulbasaur
      4. Flareon

    • Reply
      jamful67
      Maj 08, 2019 11:19 am

      czyli nic ciekawego

    • Reply
      trecko
      Maj 08, 2019 5:37 pm

      naprawdę wypada Wam z tego zadania ditto? u mnie cały czas zubat

    • Reply
      EwX
      Maj 09, 2019 6:06 am

      Dobrze że chociaż Magikarpa można zdobyć, przyda się do zadania „ewoluuj Magikarp w queście” bo zawsze można zamienić na candy a ten Pokemon potrzebuje ich aż 400 do ewolucji

  • Reply
    florian
    Maj 08, 2019 9:48 am

    Te event nie jest po to aby się gracze nim zachwycali, ma inny cel, macie pójść do kina… $$$

    • Reply
      R
      Maj 08, 2019 10:31 am

      Czasami to mam wrażenie, że eventy są tylko po to, aby ludzie narzekali.

  • Reply
    Majka8
    Maj 08, 2019 12:25 pm

    Ja już jestem w miarę zadowolona bo złapałam dzisiaj Cubone shiny, ale poluję jeszcze na Snubbulla i Aipoma w shiny.

  • Reply
    Ryuumei
    Maj 08, 2019 2:35 pm

    Pytanie za sto punktów. Wśród poków ze zwiększonym spawnem jest Mr.Mime. Czy to oznacza, że reszta świata może go teraz dorwać, a nasz łaskawy Niantic odebrał jedynego regionalnego?

    • Reply
      hejterhejterów
      Maj 08, 2019 3:36 pm

      Wystarczy użyć skanera lub koordynatów, by wiedzieć że pok 122 nie występuję poza Europą.

      I USA nie ma zwiększonego spawnu Taurosów.

  • Reply
    suweren
    Maj 08, 2019 3:47 pm

    Czy tylko ja nie widzę detektywa pikatchu (IOS) wszyscy moi znajomi już go mają (Android), iphone jest jakiś gorszy

    • Reply
      trecko
      Maj 08, 2019 5:34 pm

      u mnie pojawił się na zdjęciu, ale już nie wyskoczył do złapania (nigdzie nie odchodziłam, siedziałam w miejscu)

    • Reply
      P1u70
      Maj 08, 2019 10:04 pm

      To wiadomo nie od dziś.