News 22

Event z okazji równonocy!

Wraz z nadejściem wiosny wystąpi zjawisko zwane równonocą – z tej okazji Niantic postanowiło zapewnić nam dodatkowe atrakcje w postaci kolejnego eventu.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Wraz z nadchodzącymi dniami wiosny na północnej półkuli oraz jesienią na półkuli południowej, pojawia się doskonała okazja na celebrowanie równonocy wraz z pokemonami typu trawiastego. 

Data i czas: 19 marca 2019 13:00 czasu PDT (21:00 czasu polskiego) do 26 marca 2019 13:00 czasu PDT (21:00 czasu polskiego)

Pokemony typu trawiastego jak Oddish, Exeggcute, Sunkern, Shroomish będą częściej pojawiać się na dziko. Lunatone i Solrock zmienią półkule na początku celebracji równonocy! Pokemony te zostaną w swoim nowym środowisku po zakończeniu wydarzenia.

Raidy

  • Pokemony typu trawiastego będą dostępne w raidach.

Zadania Field Research

  • Limitowane czasowo zadania zawierające pokemony typu trawiastego będą dostępne podczas wydarzenia.

Ataki

Nowe ataki zostaną na stałe dodane do gry.

  • Acid Spray: Arbok, Victreebel, Tentacruel, Muk, Alolan Muk, Quagsire, Qwilfish, Octillery, Swalot.
  • Leaf Tornado: Victreebel i Shiftry.

Nowa pora roku oznacza nowe przygody, trenerzy!

W tym momencie nie wiemy czy (i jakie) nowe shiny pojawią się wraz z rozpoczęciem eventu. Co ciekawe, przy okazji tego eventu Niantic nie wspomniało o żadnym dodatkowym bonusie – doświadczymy przede wszystkim zwiększonych spawnów pokemonów typu trawiastego oraz limitowanych czasowo raid bossów i zadań Field Research.

Wraz z początkiem eventu na naszą półkule wróci Lunatone i zostanie z nami aż do kolejnej zmiany (być może dopiero jesienią).

Nowe ataki to prawdopodobnie kolejne ruchy, które będą miały specjalny efekt w walkach PvP – w oryginale Acid Spray obniża defensywę rywala a Leaf Tornado redukuje szansę na trafienie ataku przeciwnika. Nie wiemy jeszcze jaki efekt będą miały w Pokemon GO.

W przeszłości już raz odbywał się event z okazji równonocy, ale jesiennej (wrzesień 2017).

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/equinox2019/

22 komentarze

  • Reply
    jj
    Mar 16, 2019 11:45 am

    czyżby kolejny event co nic ciekawego nie wprowadza?

    • Reply
      Machrid
      Mar 16, 2019 1:28 pm

      tak zgadza sie kolejny nudny event.nic nie dajacy do gry.
      przesuwaja poprostu pare suwakow i czesciej sie pojawiaja okreslone pokemony.
      widac ze juz nie maja pomyslow w nianticu, tak tylko to utrzymuja zeby bylo.
      te eventy dla nowych graczy zeby wyiagnac golda ze sklepiuku .
      watpie zeby te sunkrerny i inne zainteresowaly jakis 40 lev.

      o nowych pokemonach, nic nie slychac ,o 5 genie to pewnie dopiero w grudniu 2021 cos bedzie wiadomo.

      daja jakies nowe ataki do pvp jak nikt wlasciwie nie walczy w pvp bo to bezsensu.
      aha no chyba ze sam ze soba na 2 telefonach -zeby tylko nagrody zdobyc i jak najszybciej skonczyc.

      mogli by cos zrobic z tymi walkiami z botami pvp , bo to co jest to normalnie szkoda gadac , co to ma wogole byc? walka czy klikanie jednym palcem zeby zdobyc 500 stardustu.

      aha zeby gracze nie narzekali ze nic nowego nie ma to shiny daja jako nowe pokemony czasem, zeby gracze sie cieszyli ze maja inny kolorek pokemona.

      innym dali medal zeby lapali smigrla i robili fotki -powodzenia bardzo interesujace.

      • Reply
        BogusAFC12
        Mar 16, 2019 1:42 pm

        To po co w to grasz skoro to takie złe? Odinstaluj gierkę i wrzuć na luz, może Ci się polepszy

      • Reply
        Wiktor
        Mar 17, 2019 10:00 am

        Zapomniałeś dodać jeszcze o fajnym medalu za zrobienie 200 bezsensownych fotek ze smearglem. Pierwszego miałem po wykonaniu ponad 700 zdjęć. Medal to wspaniałe wyzwanie dla lubiących bezsensu klikać fotki i potem usuwać je z karty. Raczej normalny gracz powinien skupiać się nad łapaniem i ulepszaniem swojego teamu. Robienie zdjęć powinno być dodatkiem a nie opcją medalową, która teraz tylko psuje statystyki graczom którzy dużo się angażują i mają wszystko w złocie.
        Ja się pytam gdzie nowe pokemony! Na muszlę się nie załapałem i chyba prędko ich nie zobaczę w grze. Za to smiecioeventy wracają co trzy tygodnie.

        • Reply
          Kefir
          Mar 17, 2019 12:19 pm

          Pstryknąłeś 700 zdjęć i na prawdę nie zorientowałeś się, że możesz robić coś nie tak? Smeargle jeśli ma wyskoczyć to zrobi to na dwóch pierwszych zdjęciach danego Pokemona, więc robienie mu więcej zdjęć nie ma sensu. Wg mnie (tylko moje obserwacje, nie znalazłem nigdzie potwierdzenia) szansa jest większa jeśli fotografujesz stworka złapanego w ciągu ostatnich 24 godzin. Łapię tym sposobem Smeargle konsekwentnie od dwóch tygodni i nie zdarzyło mi się zrobić więcej niż 30 zdjęć (sfotografować ponad 15 pokemonów). Zazwyczaj wyskakuje już na trzecim, czwartym stworku.

          • Wiktor
            Mar 17, 2019 11:17 pm

            Robię metodą po 10 sztuk. Na miniaturce od razu widać czy był w kadrze, więc nie muszę przeglądać zdjęć tylko wychodzę i wchodzę od nowa. Testowałem na pozostałych dwóch kontach. Tego samego pokemona na zamęczenie po 10 zdjęć i weszło za 121. Mam smergla ze smerglem 🙂
            Tu jest chyba tylko losowość i nie ma metody. Jedni mają farta i mają za pierwszym zdjeciem, inni jak ja na jednym koncie ponad godzina zabawy a raczej męczarni i nudy.

        • Reply
          jj
          Mar 17, 2019 10:14 pm

          a sprawdzasz przed robieniem zdjec czy gps nie wariuje? Bo jak choć troche postać się rusza to Smeargle nie pojawia się.

          • Eniolekk
            Mar 19, 2019 1:58 am

            No to świetnie, bo mi wiecznie GPS wariuje. Chociaż jak mam być szczera, to nawet średnio próbowałam go łapać.

  • Reply
    sempaje
    Mar 16, 2019 1:46 pm

    ..nie zapominajmy o całej rzeszy nowych graczy, którzy będąc na początku gry- łykają wszystko, co przyniesie ‚los’.. my( ‚starzy’) możemy ‚dobijać’ candy.. 😉

  • Reply
    pimpim
    Mar 16, 2019 6:28 pm

    wow!

  • Reply
    BLACKSHADOW245
    Mar 16, 2019 7:23 pm

    Może być ciekawie dla początkujących graczy

  • Reply
    RexHunt
    Mar 16, 2019 9:27 pm

    Ojej, gdyby to było coś więcej niż tylko gra to może bym te żale wziął bardziej na poważnie 😉
    Event typowy jako „zapchajdziura”, ale za to ciekawy. Myślę, że oddish będzie do złapania po raz pierwszy w wersji shiny. Dodajmy do tego sunkerna i bulbusia, a zabawy będzie sporo.

  • Reply
    Vlodibroda
    Mar 17, 2019 8:04 am

    Machrid
    Był event z walczącymi pokami dla wszystkich którzy nie mieli dość machampów lub dusta (jak kto$ się postarał to teraz ma)
    Weekend z Rayquazą to świetny pomysł dla wszystkich graczy nawet tych 40 lvlowych.
    Nowa forma deoxys (bezużyteczna ale jednak) pojawia się w marcu.
    Okazja na złapanie Lunatone dla tych którzy nie mają.
    Po co Ty grasz wogóle skoro nic Ci nie pasuje?
    Jak pisałem w innych postach Niantic rozdałby takim jak Ty po 100 passów i incubatorów to będziecie narzekać że miejsce w plecaku zajmują…
    Nie chcesz to nie graj to jest gra rozrywka nie życie.

  • Reply
    Majka8
    Mar 17, 2019 10:19 pm

    Najbardziej cieszę się na Lunatone. Natomiast szkoda, że nie ma dodatkowego bonusu typu podwójny stardust, cukierki lub exp, tego brakuje w tym evencie.

  • Reply
    Kamil
    Mar 17, 2019 10:23 pm

    Ja tak z innej beczki, ktoś miał może problem z aktualizacją Pokemon Go przez Sklep Play?
    Gdy chcę zaktualizować grę klikam jak zwykle „aktualizuj”, gra, mozolnie bo mozolnie, ściąga się i gdy już powinna zakończyć, to pobieranie rozpoczyna się od nowa. Po dłuższej chwili pojawia się błąd „489” związany ze sklepem play. Dodam, że usuwałem pamięć podręczną, cache i inne jakieś ciasteczka oraz usuwałem swoje konto ze sklepu i ponownie dodawałem, niestety błąd nadal się pojawiał. Dzieje się tak zarówno na LTE jak i na WiFi.

    • Reply
      PlutoVALOR
      Mar 18, 2019 7:04 am

      Aktualizacja nic nowego nie wnosi

    • Reply
      Bart
      Mar 18, 2019 8:45 am

      Nikt rozsądny nie używa szpiegowskiego google play, pobierz apkę z apkmirror lub innego źródła i ciesz się kontrolą nad swoim telefonem.

      • Reply
        mostek
        Mar 18, 2019 9:29 am

        mirrory z nieznajomego źródła mogą się kończyć owszem kontrolą telefonu ale nie twoją

    • Reply
      Kamil
      Mar 18, 2019 6:45 pm

      Przedstawiłem problem i oczekuję na jakąś pomoc. Jestem przyzwyczajony do Sklepu Play, dlatego o niego pytam. Gdybym chciał iść na skróty i ściągał grę z apkmirror, co już wcześniej robiłem, to nie zadawałbym pytania i nie przedstawiałbym problemu. Nadal czekam na jakieś konstruktywne podpowiedzi.

      • Reply
        Wiktor
        Mar 18, 2019 7:07 pm

        1. A takie trochę ominięcie bardziej niż naprawienie: pobrać na jednym telefonie apke ze sklepu i przesłać blutufem na ten z problemem i próbować zainstalować. Gdy pójdzie, to wiadomo że pozostaje jakiś problem z autoryzacją sklepu.

        2. Spróbować wyłączyć wszystkie antywirusy i firewalle przed pobraniem.

        3. Sprawdź, czy nie ma nowej aktualizacji oprogramowania m.in. stara aplikacja sklep.

        4. Kilka razy zdarzyło mi się, że coś było nie tak przy aktualizacji ze sklepu. Musiałem odinstalować całkiem pokemongo i zainstalować od nowa całą nową grę. Pomagało na wszystkie usterki z aktualizacjami.

        Czy inne programy normalnie się pobierają czy tylko jest problem z pokemon go?

        • Reply
          Kamil
          Mar 19, 2019 7:53 pm

          Dzięki za podpowiedzi!
          Apka jest zaktualizowana, na samym początku problemów z nią zaktualizowałem wszystkie apki jak leci, czego nigdy nie robię. Problem dotyczy tylko i wyłącznie gry Pokemon Go, z innymi apkami nie ma problemu, dlatego tutaj właśnie postanowiłem zamieścić moje pytanie. Za Twoją radą właśnie odinstalowałem i ponownie zainstalowałem grę. Po ponownym zainstalowaniu gra zasugerowała, że chce być zaktualizowana i niby problem nie wystąpił, więc mam nadzieję, że być może już nie wystąpi, dzięki jeszcze raz za pomoc 😀