News 31

Event z regionem Hoenn – co warto wiedzieć

We wpisie znajdziecie wszystkie atrakcje trwającego już eventu z regionem Hoenn

Data i czas:od 19 stycznia o 10:00 do 24 stycznia o 20:00

Darmowa paczka 3x Remote Raid Passów będzie dostępna w sklepie gry od 19 stycznia o 22:00 do 25 stycznia o 22:00. Już teraz możecie za to odebrać box za 1 PokeCoin zawierający 15x Razz Berry, 30x Poke Ball, 20x Great Ball i 20x Pinap Berry.

Eventowe spawny

  • Treecko, Torchic, Mudkip, Taillow, Loudred, Nosepass, Aron, Meditite, Roselia, Carvanha, Numel, Baltoy, Poochyena, Nincada, Makuhita, Electrike, Beldum

Eventowe jajka (5 km)

  • Skitty, Aron, Corphish, Lileep, Anorith, Bagon, Beldum

Zadania

ZadanieTłumaczenieNagroda
Catch 3 Pokémon with Weather BoostZłap 3 pokemony z boostem od pogodyTreecko/Torchic/Mudkip
Catch 11 PokémonZłap 11 pokemonówPlusle/Minun
Power up Pokémon 5 TimesUlepsz pokemony 5 razyAron
Power up Pokémon 9 TimesUlepsz pokemony 9 razyWailmer

Raidy

  • T1: Treecko, Torchic, Mudkip, Ralts, Aron i Bagon
  • T3: Breloom, Mawile, Grumpig, Spinda (#1) i Absol
  • T5: Groudon, Kyogre
  • Mega: Venusaur, Ampharos, Houndoom

Shiny Aron

Shiny Aron nie jest nowością w Pokemon GO, ale podczas eventu posiada zwiększoną szansę na spotkanie – około 1/128 zamiast standardowego 1/450.

Today View

W zakładce Today View pojawił się zestaw kilku zadań do wykonania, wśród nagród jest m. in. Rayquaza z atakiem Hurricane (może być shiny, ale tylko dla szczęśliwców):

  • Catch 2 Kyogre (Złap 2 Kyogre) – 10x Kyogre candy,
  • Catch 2 Groudon (Złap 2 Groudony) – 10x Groudon candy,
  • Catch 30 Pokemon (Złap 30 pokemonów) – 30x Poke Ball.

Nagrody za etap: 3000 XP, 1x Silver Pinap Berry, Rayquaza (atak Hurricane)

Meteor Mash

Pamiętajcie, że Metagross ewoluowany prze cały okres trwania wydarzenia będzie miał atak, który był normalnie dostępny (bez Elite TM) tylko podczas Community Day – Meteor Mash. Nie da się go zdobyć zwykłym Charged TM, można go uzyskać tylko poprzez ewolucję.

Collection Challenge

W zakładce Today View ponownie pojawił się Collection Challenge (dostępny do ukończenia tylko w trakcie tego eventu). Za złapanie wszystkich pokemonów otrzymamy nagrody (5000 XP, 1x Incense, 3x Silver Pinap Berry) oraz nowy wpis do medalu medalu, w którym zapisywane są wszystkie ukończone przez nas wyzwania tego typu.

Zdjęcie

 

Źródła:

https://serebii.net/pokemongo/events/hoenncelebrationevent.shtml

https://pokemongolive.com/post/hoenn-celebration-event-2021/?hl=en

31 komentarzy

  • Reply
    Patusia
    Sty 19, 2021 12:12 pm

    Czyli w takie zimno łazić na raidy T5, żeby zrobić misję?…

  • Reply
    Laraya88
    Sty 19, 2021 3:18 pm

    Hej. Jakiś czas temu zaprosiłam kilkoro użytkowników tego portalu do znajomych w grze. Chętnie odpowiadam na zaproszenia na legendarne rajdy, ale któryś już raz z rzędu okazało się, że po zaakceptowaniu takiego zaproszenia w lobby nie było nikogo. Byłoby super, gdybyśmy mogli jakoś się komunikować. Polecam Discorda – czat dla graczy. Moglibyśmy dogadywać dyspozycyjność i nie tracić niepotrzebnie raid passów. Mój discord ID to Vereida#6323, a kod w PoGo – 1531 6277 2329

    • Reply
      Majk12
      Sty 19, 2021 8:25 pm

      Dobry pomysł.
      Wysłałem zaproszenie do znajomych na Discordzie.
      generalnie mam taki mały serwer na Discordzie właśnie do raidów.
      Jeśli przyjmiesz to mg ci zaproszenie na serwer wysłać.

    • Reply
      DobraRada
      Sty 21, 2021 4:30 pm

      Dla formalności – jeśli nikogo nie ma w lobby to nie wejdziesz do tego lobby. Po 2 Wchodząc w lobby nie traci się pasa, tylko wchodząc do walki z bossem, jeśli jest 2-3 nisko levelowych graczy z lobby zawsze można wyjść NIE tracąc raidpassa.

      Przy ciągłej rotacji 180 znajomych 1 graczem nikt się raczej nie przejmie, jak dziennie dostaje się po 30 zaproszeń na rajdy z całego świata (dzięki globalnym discordom).

      • Reply
        Laraya88
        Sty 27, 2021 2:10 pm

        Tak, już o tym wiem. Pisząc tamten post nie miałam wielkiego doświadczenia w rajdach. Niedawno wróciłam do gry po kilkuletniej przerwie (rzuciłam ją po wprowadzeniu rajdów i zmianach w gymach), Kyuremy robiłam we trójkę-czwórkę, ale Groudony okazały się bardziej problematyczne. Trochę poszperałam w necie, porajdowałam i w tej chwili wiem już, z czym to się je i jak działa, ale dziękuję za dobrą radę 🙂

  • Reply
    Avs
    Sty 19, 2021 5:32 pm

    Czemu nie mam w sklepie odzieży od Gucciego? Inni dawno już ja mają na swoich avatarach…

    • Reply
      Puciu
      Sty 19, 2021 6:09 pm

      Musisz wpisać kod na te ciuchy

    • Reply
      bart
      Sty 21, 2021 4:24 pm

      Odzież jest za kod bonusowy.

  • Reply
    0ORSEK
    Sty 19, 2021 9:15 pm

    Avs trzeba wpisać kod a nie czekać aż będzie jakaś paczka w sklepie wejdz na społeczność u kushiego lub u dreambasta

    • Reply
      Avs
      Sty 20, 2021 1:25 am

      Dziękuję OORSEK

  • Reply
    Knautia
    Sty 20, 2021 11:11 am

    Jeśli ktoś robi Collection Challenge, to może mu się przydać: wydaje mi się, że Bagon, Plusle i Minun nie są obecnie dostępne na dziko. Bagon jest tylko z rajdów, a Plusle/Minun z zadania “złap 11 pokemonów”. Całą resztę da się złapać.

    Poza tym wiwat, w końcu uzupełniłam kolekcję o Spindę.

  • Reply
    Ach
    Sty 20, 2021 2:40 pm

    Ni Bagona ni legendy nie widze od wczoraj na rajdach

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Sty 20, 2021 4:45 pm

    To samo miałem napisać. Trochę krzywda, że w przeciwieństwie do poprzednich tygodni trzeba marnować passa na coś takiego jak Bagon. Plusle/Minun o dziwo też nie jest tak a łatwa sprawa. 2 dni – sprawdzone wszystkie pokestopy i 2x tylko miałem Plusle. Na pewno nie jest to event który skończy osoba która wejdzie tylko na pół godziny, czy godzinę dziennie. Cała reszta to sztos. Legendy świetne, do tego na dziko super spawny.

  • Reply
    Marek
    Sty 21, 2021 11:43 am

    Od wczorajszej aktualizacji Pokemon Go nie można rzucić malinki, czy ananasa na podzelonym ekranie.

  • Reply
    Piasecki88
    Sty 21, 2021 9:49 pm

    Jestem wykończony tym eventem obleciałem całe miasto ani jeden głupi Bagon na rajdzie mi się nie pokazał tylko startery

  • Reply
    ach
    Sty 22, 2021 3:02 am

    ja Bagona też nie widziałam ale pewnie będzie na końcówkę iventu

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Sty 22, 2021 4:25 am

    Na pokeraid możecie wbić na bagona.

    • Reply
      Ach
      Sty 22, 2021 2:33 pm

      U mnie male osiedle w zasiegu widoku 4 gymy ani jednego Bagona nie widzialam od poczatku iventu pewnie jutro bedzie co godzine hi hi

  • Reply
    Avs
    Sty 22, 2021 9:50 am

    Bagona pluse i minun na dziko brak… Nie mam czasu by latać za pokestopami by znaleźć zadanie czy wykluwać jajka (bagona w.5km)… Niech się walą…

  • Reply
    chemik
    Sty 22, 2021 1:46 pm

    Wczoraj koło mnie był raid na Bagona

  • Reply
    Piasecki88
    Sty 23, 2021 12:15 am

    Event skończony

  • Reply
    Patusia
    Sty 23, 2021 8:10 pm

    Bagona ciężej spotkać niż Rayquaze..

  • Reply
    Eleranya
    Sty 24, 2021 12:19 pm

    Hej Robaczki, potrzebuję ludzi co chętnie rajdują i zaproszą mnie na owe rajdy legendarne. Niedziela to jedyny dzień, w którym mam czas na gre a zadanko się kończy za 8h. :/ Póki co mam jednego Kyorge tylko.. także kto może i jest chętny – 2271 2973 6401.

    Z górg dziękuję i pozdrawiam. 🙂

    • Reply
      Eleranya
      Sty 24, 2021 1:24 pm

      Jednej Kyorge potrzebuję, której u mnie nigdzie nie ma. Jak ktoś mnie ma – Eleranya, to z chęcią dołącze do rajdu. 🙂

  • Reply
    ach
    Sty 24, 2021 4:42 pm

    jeżeli nikt Cię nie zaprosił…
    wejdź na youtube wpisz rajd Kyorge i przez filtr ustaw na żywo. Wyślij zaproszenie i w komentarzach wpisz swój nick z pogo. Taka kiedyś była u mnie ostatnia deska ratunku.
    Na facebooka jeżeli masz, czasami wpisują trwające rajdy i zbierają ekipę na zaraz.
    u mnie niestety nawet na środowy RH bardzo ciężko niby grają a na rajdach 2-3 osoby ech..Powodzenia

    • Reply
      Eleranya
      Sty 24, 2021 5:18 pm

      Na graudonach mi się udało ale kyorge w ogóle mi się nigdzie obok nie pojawia… jak na złość a tylko jednej mi brakuje do zakończenia zadania. :/

      • Reply
        R
        Sty 25, 2021 10:58 am

        Nie wiem jakich Wy macie znajomych w grze i ile gymów w okolicy? Nie mieszkam w milionowym mieście, tylko na skraju miasta ~30 tysięcy (z domu widzę 8 gymów). Znajomi z okolicy plus z miasta, także ci bywający w pobliskiej metropolii z prawdziwego zdarzenia i efekt to ponad 30 złapanych Kyogre w ciągu kilku ostatnich dni. Groudonów też dobrze ponad 20 sztuk, a przecież jeszcze po 3-4 sztuki musiały mi uciec. No i nie wspomnę, że nie wszystkie raidy robiłem, sporo zaproszeń przeleciało bez mojej reakcji…
        Powiem tyle – trzeba grać aktywnie, zdecydowanie poza 1 darmowym raidpass’em. Jak ktoś liczy, że da się przeżyć za uzbierane z gymów coinsy, to ja twierdzę, że tak się nie da. To wegetacja w grze, zero rozwoju! Z raidami podstawa to środowe Raid Hour – sklepanie 6-10 legend wymaga zainwestowania paru złotych w grę. Dodam jeszcze, że zawsze pomaga utrzymywanie więcej niż jednego konta. Jak się samemu ma 2, 3 czy 4 konta, to legendy nam niestraszne. Ale nawet z dwoma kontami prędzej znajdziemy kogoś drugiego z dwoma kontami i już gra się toczy 🙂
        I apropos jeszcze zaproszeń na raidy – z doświadczenia: nick musi być w miarę wysoko na liście, tzn. alfabetycznie typu “Aaaaaa sprzedam Golfa” 😉 No i musimy być online plus do tego osobą podejmującą zaproszenia, a nie ignorującą je (bo jak się ktoś na nas sparzy, to więcej zapraszać nie będzie). No i warto mieć przygotowane dobre drużyny poków. Bo w grze widać, czy ktoś poinwestował w poki, czy np. wystawia w raidzie dopiero co złapane Ho-Oh’y… Amatorszczyznę czuć na kilometr 😉

        • Reply
          Laraya88
          Sty 27, 2021 2:03 pm

          “Kilka kont”, “inwestowanie”, “amatorszczyzna”… Aż trudno uwierzyć, że to nie szkolenie biznesowe, a forum na temat GRY, teoretycznie ftp, którą większość graczy traktuje jak rozrywkę, nie sprawę ogromnej wagi. Większości ludzi zwyczajnie brakuje czasu, by analizować dane i gapić się na ekran, w oczekiwaniu na możliwość podjęcia walki z anonimowym graczem z Portugalii czy Filipin, bo a nuż tamten/tamta się “sparzy”, jeżeli raz czy drugi walki nie podejmiemy.

          Piszesz, jakby gra była najwyższym sensem Twojego istnienia i wykładnikiem życia, a ludzie traktujący ją bardziej lajtowo nie zasługiwali na miano graczy. Oczywiście masz do tego prawo. Skoro masz tyle czasu i nie przeszkadza Ci, że ładujesz pieniądze w grę, która poza pretekstem do wyjścia z domu i statusu hardkorowego gracza nie przynosi Ci żadnych wymiernych korzyści, graj i pozwól grać innym. Grać tak, jak im wygodnie. W Pokemony grywają całe rodziny z dziećmi, ludzie pracujący, studiujący i posiadający inne pasje poza byciem dostępnym w rajdach Pokemon.

          Piszę to z perspektywy członka takiej pracującej rodziny, ściślej mówiąc 30+ letniej – mamy trójki szkrabów, która gra stosunkowo dużo i owszem, zdarza się jej od czasu do czasu wesprzeć grę jakąś drobną kwotą. Wiem jednak, i mam na to żywe, również pracujące i dzieciate przykłady z okolicy, że można się tą grą cieszyć i angażować bez fanatyzmu. Ba, można być w to przy tym całkiem dobrym 🙂

          A, i jeszcze jedno – wiesz, czym jest prawdziwe zaangażowanie w PoGo? Mieszkanie w miejscu bez gymów i pokestopów, z najbliższym spawnem oddalonym o 2,5 km spacerkiem od domu. To żmudne wykluwanie jajek w nadziei na stwory z wysokim IV i świadomość, że trzeba wybiegać setki kilometrów, by “zrobić” rzadkiego Pokemona na maksa, bo szansa na jego złapanie jest nikła, gdy Pokeradar nie pokazuje nic, a eventów jak na lekarstwo. W takich warunkach zdobyłam 35 poziom na początku gry, kiedy było zdecydowanie ciężej, a incense generował pięć (!) Pidgeyów/Rattat/Caterpie przez pół godziny trwania. Gra obecnie jest banalnie prosta. Po niemal trzech latach bez gry wróciłam niecałe trzy miesiące temu, po przeprowadzce do miasteczka z dwoma gymami, i przez ten czas poziom 35 zamienił się w 39. Gracze w metropoliach mają zdecydowanie łatwiej, PoGo w większych miastach to również kaszka z mleczkiem. Osiem Gymów w zasięgu to dla niektórych ekstrawagancja, a mimo wszystko grają, bo gra ma sprawiać radość, a nie wywoływać presję. To gra dla wszystkich, nie wybranych, i jak ktoś chce grać ftp, niech gra. Nie chce dwustu znajomych – jego prawo. I wciąż ma prawo zadawać pytania i jęczeć na forum, bo od tego są fora 😉

        • Reply
          ach
          Sty 27, 2021 10:36 pm

          SOJUSZ AMATORSKO – ZAWODOWY 🙂
          No, chłopie trochę nas wekeendowców ukuło. To, że gram rzadziej nie znaczy że nie inwestuje w swoje stworki. Mam satysfakcję z każdej jednej wypasionej legendy z dobrym IV oczywiście, ale w ilościach hurtowych nie potrzebuję. (Mam np 15 rajtuz a było 23 i sobie leżakują nie wiem po co? to było ostatnie szaleństwo rajdowe bez shiny). Towarzystwo się wykruszyło przez dwa lata gry a i czasu nie mam na latanie i znajomych w POGO.
          najgorsze, że po zlikwidowaniu rajdów 4* które można było zrobić samemu za dość przyzwoite nagrody 5* sama nie zrobię.

          Wiem, że masz sporą wiedzę na temat gry i często się tutaj udzielasz, bo nie raz czytałam Twoje wpisy ale uwierz ,że dalej są miejsca gdzie gra jest bardzo słabo rozwinięta.
          Kobitka potrzebowała pomocy a szkoda, że nie pomogliśmy… a u mnie były tylko 3 mega rajdy…
          Amatorszczyzna = szybko zrobione lvl w ostatnim czasie typu wejdź/wyjdź na rajd
          Także nie wszystkich do jednego worka proszę…
          bez urazy oczywiście, takie gadu gadu no nie?

  • Reply
    Kasia202
    Sty 25, 2021 8:28 am

    W Krakowie bagony w rajdach pojawiły się dopiero dzisiaj…

  • Reply
    Anita
    Sty 26, 2021 5:19 pm

    Czy będzie można wrócić w przyszłości do poszczególnego regionu, aby poprawić sobie odznakę? Np. nawet na zasadzie, że brakujacy region dokupić i pozbierać na nowo 9 pokemonów wymaganych? Dotyczy też to nowych graczy, którzy dołączą do gry po wydarzeniach styczniowych.