News 33

Event z regionem Hoenn!

Region Hoenn będzie miał swój dedykowany event – szykuje się wielki powrót Kyogre i Groudona!

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Wchodzimy w nowy rok z kolejnym wydarzeniem! Od 15 stycznia o 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu) do 29 stycznia o 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu), pokemony pierwotnie odkryte w regionie Hoenn będą pojawiały się częściej na dziko. Dodatkowo, jeśli ewoluujecie Shroomisha w Brelooma podczas eventu, to nauczy się ekskluzywnego ataku Grass Knot! Szczegóły poniżej:

Data i czas:

15 stycznia o 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu) do 29 stycznia o 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu)

Atrakcje

  • Pokemony pierwotnie odkryte w regionie Hoenn będą się częściej pojawiać na dziko,
  • Zadania typu Field Research będą zawierały pokemony pierwotnie odkryte w regionie Hoenn,
  • W raidach pojawia się pokemony pierwotnie odkryte w regionie Hoenn, w tym legendarne stworzenia takie jak Kyogre i Groudon,
  • Pokemony pierwotnie odkryte w regionie Hoenn będą miały zwiększoną szansę na wyklucie się z jajek 7km,
  • Jeśli ewoluujecie Shroomisha w Brelooma, będzie znał ekskluzywny atak Grass Knot!
  • Macie szanse na spotkanie shiny Zigzagoona oraz shiny Tailowa!
  • Nowe przedmioty dla postaci inspirowane Team Magma oraz Team Aqua z gier Pokemon Ruby oraz Pokemon Saphire będą dostępne w sklepie gry.

Jak widzicie w treści ogłoszenia Niantic nie wspomniało o shiny Groudonie – w tym momencie nie mamy pewności czy tylko Kyogre będzie dostępny w wariancie shiny, czy to po prostu niedopowiedzenie ze strony producenta Pokemon GO.

O wszystkich niewymienionych wprost atrakcjach (np. wszystkie nowe zadania) tradycyjnie poinformujemy was już po rozpoczęciu wydarzenia.

Poniżej porównanie modeli w wariancie zwykłym i shiny rodziny ewolucyjnej Zigzagoona oraz Tailowa:

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/hoenn-jan2019/

33 komentarze

  • Reply
    xddddd
    Sty 14, 2019 11:46 pm

    Nareszcie <3

  • Reply
    BLACKSHADOW245
    Sty 15, 2019 8:43 am

    No tak Raidy 5* level i d… bo solo nie zrobię.

    • Reply
      R
      Sty 15, 2019 8:58 am

      Solo nie. Jak nie masz kogo zagadać o raidy, to zacznij robić nowe konta na telefonach mamy/taty/babci/dziadka/siostry/brata/kota/psa/chomika. Nie żartuję… Wyhodujesz 3-4 konta do poziomu powyżej 30-tego i staniesz się panem własnego losu. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne czy bardzo czasochłonne.
      A jeśli masz choćby jednego znajomego z Pokemon Go, to wystarczy, że obaj zrobicie po jednym dodatkowym koncie. Na cztery konta rozwala się legendy bez żadnego problemu.

      • Reply
        NoSerio
        Sty 15, 2019 11:05 am

        wystarczy tworzyć nowe konta i dbać o system friendsów i 30lvle kwitną 😉

      • Reply
        BLACKSHADOW245
        Sty 16, 2019 9:08 am

        Dzięki za podpowiedź

  • Reply
    R
    Sty 15, 2019 8:53 am

    Taki „biedny” ten event, praktycznie żadnej zachęty ;-)) Przesadzam, bo zachętą jest Kyogre i Groudon, ale tak poza tym to niestety nic. Nowe wersje shiny pokemonów oczywiście nie do spotkania przez te dwa tygodnie, a ekskluzywny atak jakiegoś tam pokemona i tak nam na grzyba (hmm, nawet dosłownie ten zwrot niezwykle tu pasuje), skoro będzie sporo mocniejszych zawodników.
    I co najgorsze w evencie – w jajkach 7km zamiast zwiększyć szansę na złapanie pokemonów, których nie mamy dają nam szansę wyklucia tego co mamy. Doprawdy lepiej sobie tego nie mogli wymyślić… :-/

    Ale to wszystko wyżej to tylko stwierdzenie z przekąsem, nie narzekanie. Dzisiaj raidu żadnego nie robię, a jutro startuję z dwoma raidami na raz, bo nasterydowane Kyogre to jest coś, co bardzo w plecaku mi się przyda 🙂 I to jest główny, jeśli nie jedyny plus tego eventu 🙂

    Aaaaa, zapomniałem! Zajebiste nowe ubranka w sklepie!!! Co ciekawe ich rzeczywista cena jest niemalże taka jak w w jakieś najtańszej sieciówce. 200 coinsów to 6 złotych, 300 to 9 złotych. To są realne pieniądze, bo normalnie to coinsy z siłowni się traci na przepustki do raidów. Aczkolwiek wiem, że jest wiele osób, dla których wyróżnienie się w grze jest niezwykle ważne. System przyjaźni i częste wymienianie prezentów pozwala podziwiać zmysł estetyczny niektórych osób – szczerze czasem jestem nawet pod wrażeniem 🙂 Cóż, każdy z nas ma jakiś swój cel w tej grze – i z tego to już się absolutnie nie nabijam.

  • Reply
    Machrid
    Sty 15, 2019 9:08 am

    zamiast dac cos nowego na te raidy , cos wymyslic, zrobic jakies przedmioty nowe , jest tyle mozliwosci -zeby cos dodac do tej gry…
    nie wiem chocby jakies jajka 15 -20- 50 km
    nie chce im sie poprostu- no to w kolko odgrzewany ten sam kotlet daja.
    nawet niczego sie nie spodziewam sensownego w tym roku juz.
    jedynie co pewne to obnizenie limitu 50 golda na dobe , bo gracze za duzo chomikuja.

    • Reply
      mrelo
      Sty 15, 2019 2:34 pm

      Nowe rajdy przyjdą, prędzej czy później. Zresztą nie mamy eventowej listy raidbossów, może się zmieniły nieco.

      Jajka 15-20-50 a nawet i 100km są bezsensu, bo co byś w nich umieścił? Marepa? Przecież nie legendy.

      Nikt Cię nie zmusza do gry. Ciągłe pojawianie się tutaj i narzekanie zakrawa o jakiś fetysz. Gram z małymi przerwami od 2016 i powrót Kyogre czy też Groudona (a jeszcze lepszy byłby powrót Rayquazy) zawsze na propsie.

      Sam tęsknie bardziej za choćby miesiącem bez eventów (ale nie dlatego, że są złe).

    • Reply
      Hideharu Mijahira
      Sty 15, 2019 9:05 pm

      skad info o obniżeniu golda?

      • Reply
        Ems
        Sty 16, 2019 11:09 pm

        Nie ma takiego info, zwykłe marudzenie i czarnowidztwo.

        • Reply
          Hideharu Mijahira
          Sty 17, 2019 7:49 am

          Aha… ale koleżka napisał że to pewne, więc się dałem nabrać 🙂 choć nie rozumiem sensu tego.

  • Reply
    mics82
    Sty 15, 2019 3:10 pm

    Ludziska opanujcie się nie każdy jest takim wyjadaczem że ma wszystkie legendarne stworki. Mam konto od samego początku niestety miałem 1,5 roczna przerwę i z tej właśnie przyczyny mam sporo braków w tej generacji. Chętnie wybiorę się na raidy z innymi którzy mają podobne braki.Pozostała społeczność ma prawo uzupełnić wpis o te poki w pokedexie i na pewno ucieszą się tak samo jak wy kiedy dodawaliście wpisy w swoich. Zacznijmy myśleć globalnie a nie indywidualnie. Marudy pamiętajcie „Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.” 😛

    • Reply
      Jay
      Sty 16, 2019 12:09 am

      A Łysy z Brazzes? ;p

    • Reply
      Wiktor
      Sty 16, 2019 7:58 am

      Nie marudy a starzy gracze, którzy poza kolejnymi shiny kompletnie nic nowego nie dostaną. Mnie gonitwa za błyszczącymi pokemonami zupełnie nie kręci. Klikanie w setki (tysiące) przypadkowych pokemonów aby tylko zabaczyc czy nie shiny jest po prostu nudne. Super atak w bezużytecznym pokemonie – super.
      Widzę, że teraz to już nawet niektórzy (R) boją się pisać, że event do dupy, żeby nie zostać zakrzyczanym przez początkujących lub zwyczajnie kiepskich i przypadkowych trenerów, którzy niewiele osiągnęli przez ostatni rok. Co chwila wszystko, co kiedyś rzadkie jest podawane teraz na tacy łatwo i przyjemnie włącznie z wbijaniem 40 lvl, tak żeby każdy nowy i stare lenie mogli w nieskończoność nadganiać. A gdzie 4 generacja? Gdzie uzupełnienie poprzednich? Event na zapchanie czasu i tyle w temacie.
      Nie bójcie się pisać, co myślicie, bo macie do tego takie samo prawo jak zawsze zachwyceni bylejakością i krytykujący „krytykujących” wieczni szczęśliwcy.

    • Reply
      BLACKSHADOW245
      Sty 16, 2019 11:05 am

      Dobrze mówisz ja zacząłem grać późno bo w lipcu zeszłego roku i mam duuuuze braki a do tego mało osób, z którymi mogę wyjść na raidy 5* więc staram się nadrobić i mieć banana jak się złapie jakąś legende.

  • Reply
    Kushi
    Sty 15, 2019 4:05 pm

    Ha! Mówiłem że breloom lepszy od machampa.

    • Reply
      BLACKSHADOW245
      Sty 25, 2019 1:19 pm

      Pytanie do Ciebie. Jaki według Ciebie jest najlepszy Pokemon typu Steel.

    • Reply
      BLACKSHADOW245
      Sty 25, 2019 1:19 pm

      Pytanie do Ciebie. Jaki według Ciebie jest najlepszy Pokemon typu Steel i Ghost

      • Reply
        lambler
        Sty 25, 2019 2:10 pm

        Najlepszy pokemon w całej grze to Machamp. Jak wysolujesz Tyrka Breloomami może zmienie zdanie

      • Reply
        lambler
        Sty 25, 2019 2:20 pm

        Stalowy oczywiście Metagross dobrego ducha w grze niestety nie ma Gengar to słomiana armata.

  • Reply
    misiael
    Sty 15, 2019 6:07 pm

    Mam pytanie. Czy jeżeli na przykład o 21:30 ukaże się raid ktory bedzie dostepny za godzine, czyli o 22:30, to boss z tego raidu bedzię Heatran’em czy bedzie to Kyogre lub Groudon?

    • Reply
      pimpim
      Sty 15, 2019 6:16 pm

      Nie ukaże się. O ~20 ostatnie, do ~21 i koniec. Po 22 nic nie ma na gymach.

    • Reply
      Gellos
      Sty 15, 2019 8:19 pm

      bardzo dobrze powiedziane i napisane

    • Reply
      Krzysztof018
      Sty 16, 2019 12:10 am

      U mnie raid był od 21:28 do 22:13

  • Reply
    Ef
    Sty 15, 2019 6:26 pm

    Jakiej aplikacje używacie do sprawdzenie iv na iPhonie? Tak żeby nie trzeba było robić screenów 🙂

  • Reply
    Poke Champion
    Sty 15, 2019 8:18 pm

    Dla mnie powrót Kyogre i Groudona na plus bo są najlepsze w swoim typie nie oszukujmy się, a co do wracania do gry po 1,5 rocznej przerwie jest całkowicie bez sensu, albo się gra na bieżąco i ma się wszystko albo nie, z resztą ilu ludzi tyle opinii ale takie jest moje zdanie i tak naprawdę w tej grze 90% graczy gra nie uczciwie, w 6 miesięcy z 30 na 40 lvl… nawet przy systemie przyjaźni jest to nie możliwe, chyba że ktoś wysyła naprawdę uczciwie paczki i otwiera a nie leci w c**** i robi mnóstwo raidów (5-10 dziennie co oprócz np. zapdos day jest niemożliwe, chyba że ktoś wydaje wszystkie pieniądze na raidpassy premium), sam regulsrnie grając wbiłem od maja 2017 roku do dzisiaj 39 level uczciwie więc coś o tej grze wiem

    • Reply
      A
      Sty 17, 2019 11:26 pm

      To musiałeś sam nieźle lecieć w c**** ja od 23wrzesna2018 do dzisiaj zrobiłem 33 lvl słyszałeś o jajku które daje więcej expa? Sie czepiasz że ktoś wrócił po 1,5 i nadrabia zaległości? A co z osobami co dopiero zaczynają grać Zapdos był to miejcie braki w kolekcji bo to już było? Tak wygląda Twoje rozumowanie, o grze może i coś tam wiesz ale o życiu to już nie bardzo

    • Reply
      Ems
      Sty 18, 2019 1:25 pm

      Zaczęłam grać w lipcu 2016, w międzyczasie miałam kilka dłuższych (kilkumiesięcznych) przerw. Teraz wróciłam w połowie września i byłam gdzieś w 2/3 31 levelu. W tej chwili mam już prawie 36 level. Czyli jak łatwo policzyć: 4 miesiące intensywnego grania = 4 levele. Da się, ale trzeba naprawdę sporo chodzić, łapać, ewoluować z lucky egg, brać udział w community days, wysyłać i otwierać paczki, chodzić na raidy (większość do 1-2 tier, które robię sama). Wszystko uczciwie.

      • Reply
        Ems
        Sty 18, 2019 1:28 pm

        Jakoś dopiero potem doczytałam, że Ty w niecałe 7 miesięcy wbiłeś 39 leveli, więc szacunek 😀

  • Reply
    Hideharu Mijahira