News 28

Event z regionem Johto – co warto wiedzieć

We wpisie znajdziecie wszystkie atrakcje trwającego już eventu z regionem Johto.

Data i czas: od 26 stycznia o 10:00 do 31 stycznia o 20:00

W sklepie gry do 1 lutego o 22:00 możecie za to odebrać box za 1 PokeCoin zawierający 20x Ultra Ball, 3x Incense i 15x Pinap Berry.

Eventowe spawny

  • Chikorita, Cyndaquil, Totodile, Mareep, Hoppip, Aipom, Sunkern, Yanma, Murkrow, Gligar, Snubbull, Slugma, Miltank, Sudowoodo, Remoraid, Phanpy, Stantler, Larvitar

Eventowe jajka (5 km)

  • Pichu, Cleffa, Igglybuff, Wooper, Tyrogue, Smoochum, Larvitar

Zadania

ZadanieTłumaczenieNagroda
Use 2 Berries to help catch PokemonUżyj 2 malinek łapiąc pokemonyChikorita/Cyndaquil/Totodile
Take a Snapshot of your buddyZrób zdjęcie swojemu buddyChinchou/Mareep
Catch 5 Grass-type PokémonZłap 5 pokemonów typu trawiastegoSudowoodo
Use 7 Berries to help catch PokémonUżyj 7 malinek łapiąc pokemonyMiltank

Raidy

  • T1: Chikorita, Cyndaquil, Totodile, Mareep, Marill i Larvitar
  • T3: Togetic, Espeon, Umbreon, Skarmory i Miltank
  • T5: Entei
  • Mega: Venusaur, Ampharos, Houndoom

Daty występowania legendarnych bestii w raidach:

  • Entei – od 26 stycznia o 10:00 do 31 stycznia o 10:00,
  • Raikou – od 31 stycznia o 10:00 do 4 lutego o 10:00,
  • Suicune – od 4 lutego o 10:00 do 9 lutego o 10:00.

Nowy shiny – Miltank

Today View

W zakładce Today View pojawił się zestaw kilku zadań do wykonania, wśród nagród jest m. in. Ho-Oh z atakiem Earthquake (może być shiny, ale tylko dla szczęśliwców):

Etap 1

  • Catch 15 Dark-type Pokémon (Złap 15 pokemonów typu mrocznego) – 5x Great Ball,
  • Catch 15 Shadow Pokémon (Złap 15 shadow pokemonów) – 5x Revive,
  • Defeat a Team GO Rocket Leader 3 times (Pokonaj liderów Team GO Rocket 3 razy) – Larvitar.

Nagrody za etap: 15x Poke Ball, 1x Incense, 5000 XP

Etap 2

  • Defeat Team GO Rocket Leader Arlo (Pokonaj lidera Team GO Rocket Arlo) – 2x Max Revive,
  • Defeat Team GO Rocket Leader Cliff (Pokonaj lidera Team GO Rocket Cliffa) – 3x Hyper Potion,
  • Defeat Team GO Rocket Leader Sierra (Pokonaj lidera Team GO Rocket Sierrę) – 2x Max Potion.

Nagrody za etap: Ho-Oh z Earthquake

Ataki z Community Day

Ataki z Community Day w 2018 roku dostępne są po ewolucji dla:

  • Meganium – Frenzy Plant,
  • Typhlosion – Blast Burn,
  • Ampharos – Dragon Pulse,
  • Tyrantiar – Smack Down.

Collection Challenge

W zakładce Today View ponownie pojawił się Collection Challenge (dostępny do ukończenia tylko w trakcie tego eventu). Za złapanie wszystkich pokemonów otrzymamy nagrody (15x Poke Ball, 10x Ultra Ball, 1x Incense) oraz nowy wpis do medalu, w którym zapisywane są wszystkie ukończone przez nas wyzwania tego typu.

Zdjęcie

 

Źródła:

https://serebii.net/pokemongo/events/johtocelebrationevent.shtml

https://pokemongolive.com/post/johto-celebration-event-2021/?hl=en

28 komentarzy

  • Reply
    Piasecki88
    Sty 26, 2021 11:11 am

    Smeargle za zrobienie zdjęcia pokowi tak?

    • Reply
      Avs
      Sty 26, 2021 1:49 pm

      Fajnie by było…

      • Reply
        Avs
        Sty 26, 2021 1:50 pm

        A jednak działa teraz 🙂

        • Reply
          BlackLambdaa
          Sty 28, 2021 6:04 pm

          U mnie nie działa 🙁 Próbuję od kilku dni.

    • Reply
      jeambean
      Sty 27, 2021 1:01 pm

      Przecież zawsze tak było że za zdjęcia dostawało się smeargla (oprócz niektórych eventów), jak się za pierwszym zdjęciem nie udaje robisz drugie , następne aż do skutku. Ale dziennie możesz mieć tyo jednego smeargla (chyba że jest na to jakiś event).
      PS. Po zrobieniu nie możesz od razu robić następnego, należy wyjść do planszy głównej i zrobić nowe zdjęcie aż do skutku.

      • Reply
        BlackLambdaa
        Sty 28, 2021 7:00 pm

        Dziękuję za radę. Ze 2 godziny klikałam fotki, aż zdobyłam ostatniego brakującego pokemona 🙂

  • Reply
    1
    Sty 26, 2021 12:09 pm

    A miał być dzisiaj na raidach pokemon niespodzianka od 10.

    • Reply
      bstn
      Sty 26, 2021 2:42 pm

      “Niespodzianką” są legendarne bestie (Entei, Raikou, Suicune)

    • Reply
      R
      Sty 26, 2021 3:45 pm

      Toż przecież narzekałem parę dni temu, że znowu powtórka i psy… Takie to “niespodzianki” Niantic, że dają poki, które już parokrotnie były na raidach :-/

      • Reply
        KONDZiO102
        Sty 26, 2021 7:54 pm

        Trochę się kończą unikalne pokemony na legendarne raidy. A tak to osoby które wcześniej nie miały okazji mogą złapać legendarne bestie. No i one pasują do eventu.
        Lepsze to niż Kyurem przez miesiąc.

        • Reply
          Miki
          Sty 26, 2021 8:52 pm

          To niech dadzą wszystko do końca i zastopują grę, a nie sztucznie przeciągają fabułę.

          • Laraya88
            Sty 27, 2021 12:18 pm

            Jaką “fabułę”?

  • Reply
    Jorge
    Sty 26, 2021 6:21 pm

    Czy za każdym razem powinienem dostawać Mysterious Component po pokonaniu grunta?

  • Reply
    Luka1916
    Sty 26, 2021 8:44 pm

    Chętnie przygarnę nowych przyjaciół

  • Reply
    Luka1916
    Sty 26, 2021 8:46 pm

    9180 3388 3826

  • Reply
    ScorpioPce
    Sty 26, 2021 10:31 pm

    A mi z jajka się wykluł TOGEPI. Dziwne bo na liście go nie ma.

  • Reply
    Piasecki88
    Sty 27, 2021 12:10 am

    Ej wiadomo coś na temat lutowych eventów?

  • Reply
    olan218
    Sty 27, 2021 5:49 pm

    Kto coś z Torunia to pisać na dc olan218

  • Reply
    cowartowiedziec
    Sty 27, 2021 8:23 pm

    Czy marnując radary na bitwy z liderami R, przynajmniej dostanę w zamian części do spotkania z Giovannim? i jak tak, to jakiego ma teraz shadow legednary?

    • Reply
      ach
      Sty 27, 2021 9:50 pm

      obawiam się, że nie. Giovanni jest na chwilę obecną niedostępny. Zresztą po walce z bossem nie ma części do super radaru co jest zauważalne w przypadku zbierania components, a tu po walce z bossem nie ma nic

  • Reply
    WhiteKnight
    Sty 28, 2021 2:09 am

    Spotkałem Sudowoodo “in wild” (niestety z moim szczęściem miałem zero pokeball’i i uciekł :’), ale zastanawiam się czy faktycznie można go spotkać jeszcze raz czy to tylko jakiś bug?

    • Reply
      WhiteKnight
      Sty 29, 2021 3:46 pm

      Update: Spotkałem Sudowoodo znowu, więc można go złapać normalnie, a nie tylko z zadania.

  • Reply
    Sosnna
    Sty 28, 2021 11:40 am

    A naiantic daje dalej za free zdalen raid passy ?

    • Reply
      Ach
      Sty 28, 2021 11:57 am

      Obecnie systematycznie nie daja ale zdaza sie, ze cos sypna ( mowie o dodatkowych, nie codziennym z gymu)

      • Reply
        Sosnna
        Sty 28, 2021 1:42 pm

        Dzięki za odpowiedź

  • Reply
    m