News 24

Event z regionem Kalos – co warto wiedzieć

Wejście nowej, szóstej już generacji w Pokemon GO, świętujemy eventem związanym z regionem Kalos. 

Wśród pokemonów z regionu Kalos, które już niedługo pojawią się w grze. znajdzie się również wcześniej niezapowiadany Noibat.

Data i czas: od 2 grudnia 10:00 do 8 grudnia o 22:00

Nowe pokemony na dziko

  • Chespin, Fennekin, Froakie, Bunnelby, Fletchling, Litleo, Noibat i Klefki (tylko Francja)

Nowe pokemony w jajkach

  • 2 km – Bunnelby, Fletchling, Litleo
  • 5 km – Chespin, Fennekin, Froakie
  • 10 km – Espurr, Noibat

Nowe pokemony w raidach

  • Litleo, Espurr

Zadania

ZadanieTłumaczenieNagroda
Catch 3 Normal-type PokemonZłap 3 pokemony typu normalnegoBunnelby
Catch 5 Flying-type PokemonZłap 5 pokemonów typu latającegoFletchling
Catch 7 Fire-type PokemonZłap 7 pokemonów typu ognistegoLitleo

Raidy

  • T1: Espurr, Litleo, Fletchling, Klink, Timburr
  • T3: Excadrill, Machamp, Aggron, Mawile, Alolan Marowak, Hariyama
  • T5: Kyurem
  • Mega: Gengar, Charizard X, Abomasnow

Timed Research

Etap 1

  • Transfer 5 Pokemon (Transferuj 5 pokemonów do profesora) – 10x Poke Ball
  • Catch a Fletchling (Złap Fletchlinga) – 600 XP
  • Give your buddy 3 treats (Daj buddy 3 malinki) – 600x Stardust

Nagrody za etap: 15x Charizard Mega Energy, 500x Stardust, 800 XP

Etap 2

  • Power up Pokémon 5 times (Ulepsz pokemony 5 razy) – 10x Poke Ball
  • Catch a Litleo (Złap Litleo) – 5x Hyper Potion
  • Use 5 Berries to help catch Pokémon (Użyj 5 malinek łapiąc pokemony) – 5x Revive

Nagrody za etap: 15x Charizard Mega Energy, 500x Stardust, 800 XP

Etap 3

  • Catch 10 Pokémon (Złap 10 pokemonów) – 10x Poke Ball
  • Catch a Chespin (Złap Chespina) – 30x Venusaur Mega Energy
  • Make 5 Nice Throws (Wykonaj 5 rzutów z bonusem typu Nice) – 10x Nanab Berry

Nagrody za etap: 15x Charizard Mega Energy, 750x Stardust, 1000 XP

Etap 4

  • Catch 15 Pokémon (Złap 15 pokemonów) – 10x Poke Ball
  • Catch a Fennekin (Złap Fennekina) – 30x Charizard Mega Energy
  • Make 7 Nice Throws (Wykonaj 7 rzutów z bonusem typu Nice) – 10x Razz Berry

Nagrody za etap: 15x Charizard Mega Energy, 750x Stardust, 1000 XP

Etap 5

  • Catch 20 Pokémon (Złap 20 pokemonów) – 15x Poke Ball
  • Catch a Froakie (Złap Froakie) – 30x Blastoise Mega Energy
  • Make 7 Great Throws (Wykonaj 7 rzutów z bonusem typu Great) – 10x Pinap Berry

Nagrody za etap: 15x Charizard Mega Energy, 750x Stardust, 1000 XP

Etap 6

  • 1000 XP
  • 1000 XP
  • 1000 XP

Nagrody za etap: 1x Lucky Egg, 1000x Stardust, 2000 XP

Źródła:

https://pokemongolive.com/post/gobeyond-kalos-launch/?hl=en

https://serebii.net/pokemongo/events/kaloscelebrationevent.shtml

 

24 komentarze

  • Reply
    Rejan1998rok
    Gru 02, 2020 1:15 pm

    Zapraszam was do znaj mój kod to 7810 8949 5576

  • Reply
    Ach
    Gru 02, 2020 1:30 pm

    No i mamy tagowanie, ale brakuje mi w tym mozliwosci oznaczania pokemonow na trzy kolory np. Zielony do wymiany czerwony przygotowany do evolucji zolty mamy- faworyt . Dortowanie na”0″ dla mnie przydaloby sie osobno. Dobre i to co dali.

    • Reply
      anon
      Gru 02, 2020 4:09 pm

      Co masz na myśli przez “tagowanie”
      Ja czegoś nie ogarniam czy chodzi Ci po prostu o operatory w szukajce?
      Jeśli tak, to od zawsze wpisujac 0* wyswietli Ci tylko te z 0*, osobno

    • Reply
      Ach
      Gru 03, 2020 2:02 am

      Hi hi ha ha znalazlam kolory…

    • Reply
      BigMrAndy
      Gru 03, 2020 11:56 am

      Wpisz filtr szukania ‘0*’

      • Reply
        Ach
        Gru 03, 2020 6:40 pm

        Dzieki znam i stosuje ale jak juz zgrobili tagi to mogli osobno dac, poniewaz 1*i 2* nadaja sie juz do pvp a zero szybko von..
        No i zgodze sie ze miejsce tagowania tez nie przypadlo mi do gustu. Zas w przypadku sortowania w kolorze myslalam ze poki beda mialy taki kolor tla jak wybiore..poczekamy zobaczymy

  • Reply
    Asrxxiel
    Gru 02, 2020 2:36 pm

    A wie ktos moze vzy Sylveon jest w grze 🙁 Bo on generacja 6 i niby pod #700 a tylr nie ma w grze:(

  • Reply
    Gracz
    Gru 02, 2020 3:19 pm

    Mam pytanie o Litleo, złapałem 84 sztuki w tym 2 z rajdy i WSZYSTKIE żeńskie? Ktoś ma męskie formy? I zero chespinów i froakiego?

    • Reply
      adaś
      Gru 02, 2020 4:01 pm

      Na 6 szt 1 męski

    • Reply
      anon
      Gru 02, 2020 4:03 pm

      W pkdx piszo, że stosunek płci to 13/87, więc ufając statystyce 😉 zaraz złapiesz chłopa 😀
      Ale do sedna – gdzie są chespiny?!?
      Ja chcem Chespina!!!

    • Reply
      Ach
      Gru 02, 2020 8:55 pm

      6 dziewczynek 2 chlopakow
      Na drugim 4babki 1chlop

    • Reply
      nek
      Gru 02, 2020 9:29 pm

      u mnie same żeńskie, a chespina widziałem na nearby tylko, po robocie nie chciało mi się wychodzić 🙂 szkoda, że wykluty z jajka nie zalicza zadania 🙁

  • Reply
    Monia
    Gru 02, 2020 3:47 pm

    Ktos zlapal chespin?

  • Reply
    adaś
    Gru 02, 2020 4:04 pm

    300609220133 najchętniej Ameryka i Azja

    • Reply
      R
      Gru 03, 2020 9:59 am

      Myślisz, że tu Azjaci, albo polscy ekspaci zaglądają? 😀 Szukaj kontaktów na właściwych stronach, a nie liczysz na to, że ktoś do Ciebie łaskawie przyjdzie.

  • Reply
    Ach
    Gru 02, 2020 8:42 pm

    Kyurem, ech… 3 rajdy jeden zlapany. Na pierwszym rajdzie ok na dwoch kolejnych fikal jak szalony… Pilka stawala w miejscu. Malo czasu z zaproszen na rajdy ciezko sprawdzic z jakimi levelami sa gracze. Nie moglam do dwoch rajdow zaprosic znajomych-miejsce bylo!?!?

    • Reply
      Anon
      Gru 02, 2020 9:09 pm

      A futrujesz chama tymi pomarańczowymi (?) malinami?
      Mi do tej pory żaden (4/4) nie spindolił… tyle, że statsy bez szału :/

    • Reply
      R
      Gru 03, 2020 10:08 am

      Kyurem jest jakiś dziwny do złapania. Stoi krzywo, mam wrażenie, że piłka ciągle bardziej na prawo leci. Nerwowy pok, do tego poza cukierkami niestety w tej formie mało przydatny. Najgorsze, że ani to mocne, ani to shiny, a męczyć się z nim trzeba do końca roku 🙁
      Wczoraj było z nim istne szaleństwo – wszyscy wbijali 30 raidów, więc tłukło się non-stop. Sam zrobiłem blisko 20 raidów i najgorsze, że zaledwie dwa razy był >90 IV i ten lepszy jeszcze mi uciekł 🙁

      PS. Fajny bug jest na 42 poziomie – wbija się zadanie zdobywania 100K pyłu i zaliczenie zadania pokazuje zaraz po rzucie piłką. Tym sposobem wiadomo od razu, kiedy pok jest złapany, nie trzeba czekać na koniec animacji. To swoją drogą pokazuje jak mega durne są te animacje i ile cennego czasu zajmują graczom. czekamy aż piłka się zakręci zamiast od razu wiedzieć, że się udało lub nie. Niestety gra usiana jest takim badziewiem – animacje przy ewolucji, animacje przy otwieraniu prezentów, animacje przy wymianie pokemonów. Zabiera to efektywnie ~40% czasu gry.

      Do szału doprowadza mnie też umiejscowienie przycisków do tagowania. W obu przypadkach w miejscach, w których były NAJCZĘŚCIEJ używane funkcje: sprawdzanie IV pokemona i masowy transfer. Co teraz usuwam pokemony i sprawdzam, to trafiam w te durne tagi. Nie muszę chyba opisywać jakimi epitetami obdarowuję tego, co to wymyślił próbując skostniałymi z zimna palcami trafić we właściwe miejsce na ekranie telefonu…

      • Reply
        ach
        Gru 03, 2020 11:52 pm

        tagowanie w tym miejscu to nowy sposób na następne spowolnienie gry hihi,
        pytanie z serii nie wiem w którym kościele biją dzwony…Gdzieś było napisane że poki ulepszone candy xl nie będą miały możliwości rozgrywki w pvp(?)
        no i pytanie: jak to rozumieć? czy taki pok w ogóle wypada z pvp i będzie można nim tylko rajdować czy też mogę go wybrać do pvp ale zachowa swoje cp rozwinięte do momentu bez użycia cuksów xl. czy napisałam w miarę jasno?

  • Reply
    Alczyk
    Gru 02, 2020 9:45 pm

    Nie widziałem froakie i noibata a chespina tylko na nearby fenekina mam

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Gru 03, 2020 4:14 pm

    Niestety zgadzam się z ludźmi. Kyurem do koca roku? Mój Boże… Co co animacji i marnowania czasu na animacje to się zgadzam. 30 rajdów? XD skąd wy ludzie tyle tego macie? XD serio aż tyle pieniędzy ludzie wydają na tą grę? Co do 6 generacji, pełna zgoda. Litleo na szczęście zdobyte w jednej i drugiej wersji. Ale prócz tego poka i tego przeklętego królika, czy zająca ciężko znaleźć nowe poki. Żeby ewolucję zrobić to podczas tego eventu raczej niemożliwe. Dodatkowo człowiek szału dostaje, jak nasz pok królik cp 200 dostaję exellent podkręcony i nawet się ball nie zakręci bo wypada.

    • Reply
      bart
      Gru 04, 2020 9:56 am

      Teraz rankingi krajowe przystopowały, ale z tego co wadziłem by być w top 20 trzeba robić 30 rajdów dziennie. Najlepsi mają po 60-70 rajdów dziennie. Dodatkowo nie wszystkim graczom chce się uzupełniać tabelki.
      Znajdź discorda o tej tematyce jeśli chcesz więcej szczegółów.

  • Reply
    Nemoo
    Gru 03, 2020 7:16 pm

    Gdzie znajdę froaki? pół Szczecina schodziłem i nic

  • Reply
    wicekd
    Gru 08, 2020 8:38 am

    Hej mieszkam w małej miejscowości ale robię dość dużo km podczas spacerów, ale bardzo ciężko mi jest znaleść i złapać dziko Froakie czy wy również macie takie problemy? Napiszcie gdzie go najlepiej łapać.