News 35

Event z regionem Sinnoh – co warto wiedzieć

Czas na krótki (bo trwający zaledwie 3 dni) event z regionem Sinnoh. We wpisie zamieszczamy wszystko, czego możecie się po nim spodziewać.

Dla przypomnienia poniżej informacje z oficjalnej zapowiedzi wydarzenia na pokemongolive.com:

  • Data i czas: Od piątku 7 lutego do o 8:00 lokalnego czasu do poniedziałku 10 lutego o 22:00 lokalnego czasu
  • Więcej pokemonów z regionu Sinnoh na dziko
  • W jajkach 7km będą takie pokemony jak Budew, Combee, Bronzor, Gible, Riolu, Hippopotas, Mantyke
  • Zadania Field Research nagradzające pokemonami z czwartej generacji i Sinnoh Stone
  • Shiny Riolu i shiny Hippopotas

Poniższe informacje posiadamy dzięki graczom, którzy już mogą cieszyć się eventem (ponieważ jest on uzależniony od lokalnego czasu a nie stałej godziny).

Eventowe (zwiększone) spawny

  • Bronzor
  • Chimchar
  • Gible
  • Piplup
  • Snover
  • Turtwig
  • Hippopotas

Pokemony w jajkach 7km

Pamiętajcie, że liczy się moment otwarcia prezentu (wtedy pokemon w jajku jest losowany), więc należy otworzyć prezent w godzinach trwania wydarzenia

  • Bonsly
  • Buizel
  • Budew
  • Cherubi
  • Combee
  • Bronzor
  • Gible
  • Hippopotas
  • Mantyke
  • Riolu
  • Shinx

Zadania

ZadanieTłumaczenieNagroda
Sinnoh Celebration: Use a Sinnoh Stone to evolve a PokemonUżyj Sinnoh Stone do ewolucji pokemonaCranidos
Sinnoh Celebration: Hatch 5 eggs.Wykluj 5 jajekSinnoh Stone
Sinnoh Celebration: Catch 5 Turtwig, Chimchar or PiplupZłap 5 Turtwigów, Chimcharów lub Piplupów1000 Stardust
Sinnoh Celebration: Win a raidWygraj raidHippopotas
Sinnoh Celebration: Catch 5 KricketotZłap 5 KricketotówCombee

Raidy

Lista aktualizowana

  • T1: Burmy, Timburr, Hippopotas, Shinx, Klink
  • T2: Misdreavus, Magmar, Roselia, Kricketune, Electabuzz
  • T3: Machamp, Drifblim, Staraptor, Skuntank, Alolan-Raichu, Floatzel, Toxicroak
  • T4: Togetic, Excadrill, Alolan Marowak, Infernape, Rhydon, Torterra
  • T5: Tornadus

Nowe shiny

Dwie rodziny ewolucyjne – Riolu i Hippopotas

 

Źródło: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/ezx2nc/sinnoh_event_megathread/

35 komentarzy

  • Reply
    Sceptyczny
    Lut 07, 2020 4:00 am

    Czyli jak w lunar evencie mozna spodziewać się masy śmieci z jaj, combee mantyke …. A szansa na gibla czy riolu 0.0000000001 %
    Jak liczyłem na Darumake to były wurmple i szakle

  • Reply
    Polskitre
    Lut 07, 2020 6:11 pm

    A to ciekawe

  • Reply
    Jary
    Lut 07, 2020 9:15 pm

    “Zwiększone spawny pokemonów” w tylko, że najrzadszego z nich “Gible” to jest jak na lekarstwo. Ściema.

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Lut 08, 2020 7:14 am

      Tak jest. Żądamy conajmniej po 3 Gible pod każdym pokestopem! Hehe

      • Reply
        Ach
        Lut 08, 2020 12:40 pm

        U mnie ni widu ni slychu a wlasnie Gible nie mam

        • Reply
          Zenwolfero
          Lut 08, 2020 4:11 pm

          Chodźcie , szukajcie a znajdziecie 😉
          Ja sam już nie wiem ile jajek 10km zrobiłem i ciągle go nie było :/ nawet już zebrałem 180 Rcandy nadał go nie było… Dopiero gdy już traciłem nadzieję pyk i wylazł z jajka szybka ewolucja za Rcandy i jest garchomp 🙂 Teraz po ponad 800km na buddy jest wymaksowany i ma prawie 4k cp 😀 Życzę powodzenia i wytrwałości 😉

    • Reply
      Helka
      Lut 08, 2020 6:23 pm

      Też tak pod nosem marudziłam wczoraj do wieczora aż tu ok 22, 700 metrów od domu pojawił się gabite- II forma. Pora niezbyt ale poleciałam, niecałe 1500k cp choć tylko 1 gwiazdka ale samo spotkanie i 10 cuksów super sprawa. A dziś już bez patrzenia na nearby i bez wychodzenia bo pies domem pojawił się gible- niestety 0 gwiazdek ale tu się powtórzę samo spotkanie i 6 dodatkowych cukierków wpadło. Ja nie mogę narzekać choć domyślam się że niektórzy polują na niego bo nie mają a brak mimo zwiększonego spadku frustruje . Mi się udało dostać wcześniej jedną sztukę z jajka więc mi tak nie zależało. Już jakiś czas jest garchompem bo chodziłam z nim na buddy więc szukałam dla samego spotkania i jestem zadowolona

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Lut 08, 2020 10:17 pm

        Jednego mam, ale jak się liczyło na sfarmienie garczompa na tym evencie to się można rozczarować. Hehe

    • Reply
      Marco
      Lut 08, 2020 11:50 pm

      Póki co jajka pechowe… żadnego riolu, o gible nie wspominając… złapałem dotychczas jednego na dziko wczoraj i to tyle. Nie trace ducha jednak, moze uda mi sie dorwać go z jajka 🙂

      • Reply
        Marcin
        Lut 09, 2020 9:42 pm

        Ja na ponad 30 jajek 7km zero Riolu , 3 Gible niestety słabe reszta szrot.

  • Reply
    Suchy
    Lut 07, 2020 9:36 pm

    Dzisiaj 24 km marszu po centrum miasta wte i z powrotem. Procz starterow i hipciów nie widzialem nic ciekawego z sinnoh, mam nadzieje, ze wyklucie jajków pójdzie mi lepiej #unlucky

  • Reply
    oobe503
    Lut 08, 2020 9:42 am

    Kod:9888 4688 7874

  • Reply
    Delaro
    Lut 08, 2020 5:04 pm

    Jestem już po około 40 jajkach 7km i : ok 4 rilou i 1 gible.

    • Reply
      Kryniek89
      Lut 09, 2020 2:20 pm

      Nie ma reguły, ja rzygam już gible’ami A riolu tylko 2 ale za to wpadł lucky przy wymianie

  • Reply
    Nxhehxhd
    Lut 08, 2020 9:50 pm

    Do kiedy Regigigas na exach jest?

  • Reply
    KrisVonDrevas
    Lut 09, 2020 9:05 am

    4753 0193 9835

  • Reply
    R
    Lut 09, 2020 9:37 pm

    Jak to ma być event, to ja dziękuję… Spawny powiększone, ale takich pokemonów, że się zwyczajnie nie chce głowy zawracać – same z Community Day, więc shiny nadmiar w plecaku. Hipopotamów wbrew pozorom za dużo nie ma, dużo dużo mniej jak starterów. Gible to rzadkość nad rzadkościami – do tej pory jedna sztuka na dziko. A Riolu? To śmiech na sali, wykluć go można, ale na… YT. Tylko tam się da zobaczyć tego pokemona, a już w wersji shiny to chyba go w Niantic tylko widzieli :-/
    Przykre to, bo skoro robią wielkie aj waj z tym Riolu, to mogliby dać jakąś większą szansę na wyklucie, a nie dokładają parę dziadowskich pokemonów do siódemek i w efekcie wszystko co wyklułem poszło do profesorka.
    Reasumując, to tym razem event weekendowy to porażka. A jutro to już sobie podaruję polowanie, Sabinka dotkliwie wieje, trzeba w domu zostać.

    • Reply
      Kryniek89
      Lut 09, 2020 10:33 pm

      Hipopotamów u mnie jest mase nawet 2x takie po 1100cp i 95%. Riolu i gible na dziko żadnego ale z jajek to już rzygam nimi. Fakt, że bez shiny. Jajek wyklułem około 40

      • Reply
        bart
        Lut 10, 2020 10:18 am

        I prawidłowo, Riolu na dziko nie spotkasz to co się dziwisz ? Co do Gibli zdarzają się, więcej jest ich II form Gabite. Co do jajek faktycznie sporo dziadostwa leci, nie potrzebnie dodawali wydrę i Bronzora do 7km.

    • Reply
      Majka8
      Lut 10, 2020 9:43 pm

      U mnie też całe hordy nieciekawych poków, które były niedawno na CD. Ale Hippopotasów sporo, Gible wpadł jeden w sumie mam dwa, ale ja nie mam ciśnienia na gible. Riolu kilka się wykluło zwykłych, ale za to wyklułam shiny Shinxa i powiem szczerze że cieszę się z niego na maxa bo zawsze go chciałam i wolę go niż te eventowe shiny.

    • Reply
      R
      Lut 11, 2020 10:50 am

      No to podsumowanie – muszę przyznać, że Riolu w końcu wyklułem… dzisiaj 😀 Na dwóch kontach dzisiaj wyskoczyło z jajka, doprawdy śmiech na sali. Też wyklułem mnóstwo jajek, dobre 30 sztuk. Ale lepsze to niż nic. W evencie shiny było jak na lekarstwo, a dziś ledwo co się skończył event już wpadły dwie sztuki! Jak żałowałem eventu po karpiach, bo naprawdę było fajnie, tak wczoraj wieczorem odetchnąłem z ulgą, że to się wreszcie skończyło. Ten event był w moim odczuciu słaby.
      Czasem czytałem dywagacje, czy lepsze krótkie eventy, czy dłuższe. Owszem, 2 tygodnie to za długo, ale 3-4 dni to też słabo. Jednak to rozwiązanie po środku, czyli 7-10 dni jest najrozsądniejsze – jest szansa dostać coś eventowego, a jednocześnie nie znudzi to człowieka za bardzo.

  • Reply
    magma
    Lut 10, 2020 6:20 pm

    50 jajek – 2 gible i 6 riolu. Na dziko 2 gible. Myślałam, że będzie więcej, ale jak teraz czytam to mnie poszło zupełnie nieźle. Wcześniej wykluwały mi się riolu, szczególnie z jaj z Australii.

  • Reply
    Perseusz62
    Lut 11, 2020 2:47 pm

    Na cały ten event 7 gible z 7km w tym jeden shiny na dziko 3 złapane więc u mnie się udał event

  • Reply
    Bart
    Lut 11, 2020 6:44 pm

    Ciekawe że serwis o pokach nie informuje o eventach a wystarczyło by napisać: “dziś tj. 11.02.2020 o godzinie 18-19 jest evet, przez godzinę będzie pojawiał się częściej pok: xyz”

    • Reply
      R
      Lut 11, 2020 8:12 pm

      No niestety, ale nie było o czym. Gów-no dzisiaj na maksa – polowaliśmy na 6 telefonów, u mnie licznik pokazał 280 sprawdzonych świń. Razem daje to około 1600 sztuk!!! Efekt? 1 shiny… Stracona godzina i co gorsza nic nie łapaliśmy, bo chcieliśmy tylko więcej i więcej sprawdzać. Także ani pyłu ani cukierków nie przybyło. Tydzień temu na Onixach każdy miał po 2 zielone sztuki. Dzisiaj klapa na całego!

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Lut 12, 2020 11:20 pm

        W ogóle rzucenie spoinka na nawet mini event to trochę żenada. Dla mnie to typowy pospolity szrot którego nawet nie chce już widywac. Może następny będzie starly albo patrat.

        • Reply
          R
          Lut 13, 2020 6:48 am

          Jest tak, że są pewne pokemony, które z jakichś przyczyn mają ciągle większą szansę na shiny. To te, które przy wprowadzaniu jako shiny miały zwiększony rate, właśnie jak Onix czy ostatnio Gyarados. Nie mogliby takich właśnie dawać w mini evencie? Jeśli nie takie, to przynajmniej jakieś z rzadkim spawnem, choćby takie Togepi czy nawet niedawno nieomal wybrane na CD Dratini? Zwyczajnie chodzi o to, że musi się chcieć człowiekowi starać. O szrot nie ma po co…

          • florian
            Lut 13, 2020 2:52 pm

            Togepi to przesada, za łatwo by było.

      • Reply
        Kosiarcia
        Lut 13, 2020 8:48 pm

        Nie umiecie się bawić i tyle. Nie zależy wam, to siedźcie w domu. Polak tylko marudzić potrafi, a nic nie zrobi, żeby zmienić swoją sytuację ;/

        • Reply
          Hideharu_Mijahira
          Lut 13, 2020 9:01 pm

          To nie jest tak że siedzę w domu. Idę i gram jak mam na to czas, a spoko eventy mnie motywują, a jak dają na event spoinka to wolę wyjść jak ‘event’ się skończy ;D

  • Reply
    KrisVonDrevas
    Lut 12, 2020 3:23 pm

    2374 2344 9120
    3297 6897 4107
    4753 0193 9835

    Zapraszam. Wysyłamy prezenty codziennie ☺️

    • Reply
      Kryniek89
      Lut 12, 2020 4:42 pm

      Poszło z 2óch kont. Także codziennie wysyłam i przyjmuje tylko tyle ile jestem w stanie obrobić

  • Reply
    Poirytowany
    Lut 13, 2020 7:08 am

    Witam. Mam pytanie odnośnie nominacji pokestopów, wie może ktoś jak działa system oceniania, chodzi mi o to że nominacja była oceniana minimum 4 razy na 5* (ocena znajomych) a i tak dostajemy brak akceptacji i to z absurdalnych i nie prawdziwych powodów (np. Pomnik na ogólnie dostępnym placu odpada na element przyrody itp i wiele, wiele innych. Perfidnie ktoś nas “banuje” z premedytacją ) dlatego chciałbym poznać system ocen… Dzięki

  • Reply
    Pioterer02
    Paź 28, 2020 6:29 pm

    Czyli kiedy będzie można zdobyć Sinnoh Stone ?