News 36

Feebas Field Research Day – co warto wiedzieć

Już jutro (19.01, sobota) odbędzie się pierwszy event oparty wyłącznie na zadaniach Field Research – w roli głównej Feebas.

W oficjalnej notce na temat wydarzenia zostały wyróżnione najważniejsze informacje:

Data i czas

  • Europa, Bliski Wschód, Afryka i Indie: 19 stycznia 2019 od 11:00 do 14:00 (czasu polskiego)

Atrakcje

  • Limitowane czasowo zadania będą dostępne gdy obrócicie fotodyski w PokeStopach
  • Ukończenie limitowanych zadań będzie nagradzało Feebasem
  • Możecie spotkać shiny Feebasa

Niezawodny Chrales w transmisji danych między serwerem a grą odkrył treść zadań, które będą dostępne podczas trzygodzinnego okienka – nie znamy tylko dokładnych wymagań dotyczących ilości w zadaniach z rzutami, te zawsze są widoczne dopiero po wprowadzeniu do gry.

Zadanie Tłumaczenie
Feebas Research: Earn 1 Buddy Candy Zdobądź 1 cukierek z buddy
Feebas Research: Hatch 1 Egg Wykluj 1 jajko
Feebas Research: Make ? Great Throws Wykonaj ? rzutów z bonusem typu Great
Feebas Research: Make ? Nice Throws Wykonaj ? rzutów z bonusem typu Nice

Źródło: https://twitter.com/Chrales/status/1085290950837059591

Jeśli macie mało PokeStopów w okolicy i nie macie innego wyjścia niż wykonywać zadania na zdobycie cukierka z buddy/wykluwanie to warto ustawić pokemona, który do uzyskania candy wymaga pokonania tylko 1 km (np. Pidgey, Zigzagoon, Taillow itd., pełna lista: https://thesilphroad.com/buddy-candy-requirements) oraz korzystać z Super Inkubatorów.

Ważne informacje:

  • Zadanie z danego PokeStopu można wykonać tylko raz,
  • W tym momencie nie wiemy czy zadania na Feebasa będą działały jak te z Squirtle w okularach (wtedy każdy zdobywał shiny z tych samych PokeStopów) – niestety tym razem to w naszej strefie odbędzie się pierwsze okienko i dopiero po starcie eventu dowiemy się wszystkiego,
  • Nie znamy dokładnego shiny rate – to pierwszy event tego typu,
  • Pamiętajcie, że nagroda z zadania nie może uciec a same nagrody z zadań można odkładać na później – wystarczy wyjść z ekranu łapania a zadanie „odłoży” się w czwartym slocie nad aktywnymi zadaniami,
  • Podczas tego eventu nie będzie dostępny żaden specjalny atak dla Milotic.

Poniżej porównanie modeli Feebasa i Milotic w wariancie zwykłym oraz shiny:

 

36 komentarzy

  • Reply
    Speedy
    Sty 19, 2019 2:15 am

    Mam pytanie do graczy aktywnie robiących raidy 5 poziomu. Dotychczas grałem w PG solo ewentualnie ze szwagrem we dwóch. Chciałbym dołączyć do jakiejś większej ekipy która chodzi od czasu do czasu na raidy 5 poziomu. Pytanie jest takie jak wy wszyscy się umawiacie? Nawet założyłem specjalnie fb żeby dołączyć do grupy. Narazie jestem w grupie pokemon go Katowice raid ale jestem z Piekar Śląskich a tam same raidy z Katowic. Patrzyłem na inne grupy to ostatnie wpisy są sprzed roku…

    • Reply
      PlutoVALOR
      Sty 19, 2019 6:34 am

      Dużo ekip korzysta z discorda. Na discordzie nie znajdziesz kanałów. Musisz mieć zaproszenie. Obczajaj w centrach miasta raidy i patrz ilu ludzi jest i jak będzie grupka to zapytaj jak się zgaduja. Jezeli przez discord to poproś o zaproszenie

    • Reply
      Bart
      Sty 19, 2019 9:36 am

      Bardziej popularny sposób to poprosić kogoś o zaproszenie na Mesengera , ale obecnie większość grup ma komplet ludzi jest ograniczenie do 250osób. Najlepiej na CD iść w popularne miejsce gdzie dużo graczy i zagadać z jakąś grupą.

    • Reply
      Piekary
      Sty 22, 2019 2:59 pm

      Speedy odezwij się na tej katowickiej grupie a my cię „znajdziemy”

  • Reply
    Heksa
    Sty 19, 2019 9:03 am

    Speedy.
    Pokemon GO Piekary.
    Aktywna grupa.

  • Reply
    bbry
    Sty 19, 2019 9:18 am

    Często grupy umawiają się na klucie, a później jak napisał PlutoVALOR – miłej zabawy!

  • Reply
    Słabo
    Sty 19, 2019 3:51 pm

    Event tragedia. Dokładnie 30 zadań zrobionych i żadnego shiny. Eh, znowu Niantic bekę ciśnie z graczy ;/

  • Reply
    Diabeł
    Sty 19, 2019 5:29 pm

    39 questów wykonanych. 0 shiny :/

  • Reply
    pimpim
    Sty 19, 2019 8:55 pm

    40lv jak ja raczej nie zależy na paczkach od tych z 4sercami. Mam ~30 takich i nie wysyłamy do siebie bo nie potrzeba. Kilku pewnie nawet stąd. Na grupie u mnie też nie wyaylamy, chyba że ktoś poprosi. Kolekcjonujemy innych bez 4serc. Chyba ciężko tu o dogadanie się bo nie ma komunikatora. Jednak, jak ktoś tu podaje „dawać” i mam z nim <4 to fakt, oczekuję reakcji przynajmniej co kilka dni, a nie raz w tygodniu..

  • Reply
    Wiktor
    Sty 19, 2019 11:01 pm

    Pewnie nieogarnięte dzieciaki, szkoda czasu.

  • Reply
    R
    Sty 20, 2019 8:42 am

    A event bieda z nędzą. Zadania czasochłonne, szansa na shiny wcale nie zwiększona. Biegałem na cztery konta i nic nie wpadło. Szkoda, bo przy mrozie to średnia przyjemność dla mnie i dla baterii.
    Z trzygodzinnych eventów ten był zdecydowanie najgorszy i w następnym tego typu na pewno nie wezmę udziału, bo zwyczajnie szkoda zwiększonego wysiłku i nic nie jest tak gorzkie jak zawiedzone nadzieje.
    Jedyna pociecha z tego eventu, to to, że mi się wykluł Chingling w trakcie

    • Reply
      endrju
      Sty 20, 2019 3:47 pm

      ja zrobiłem 26 zadań i lipa … tak jak mówisz, odpuszczam następne tego typu zadanie.

    • Reply
      Helka
      Sty 20, 2019 5:44 pm

      Głupi event,w dużym mieście można poszaleć a u mnie w miasteczku 5 pokestopów więc szanse ze trafi mi się shiny prawie żadne. Do jednego pokestopa nie szłam bo daleko i nie wiedziałam sensu. Z 4 pozostałych dostałam zwykłe ryby. W następnym evencie może wezmę udział ale już bez emocji- wziąć zadania jak w dni powszednie i tyle

  • Reply
    adaś
    Sty 20, 2019 3:04 pm

    3 godziny biegania i 1 shainy

  • Reply
    1866
    Sty 20, 2019 6:16 pm

    Trzy godziny jazdy samochodem 17 zadań i tylko 2 shiny lipa następny taki odpuszczam

    • Reply
      Kamil
      Sty 21, 2019 1:02 am

      Serio? Zrobiłem ponad 10 zadań i 0 shiny 🙂 Nie rozumiem logiki w tej grze. Liczy się tutaj wyłącznie fart. Zarówno w kwestii IV jak i shiny miewam mega pecha. No cóż, mam nadzieję, że kiedys się tam trafi…

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Sty 20, 2019 8:20 pm

    Dlatego ja mam mało friendów, ale za to dbam o nich 🙂

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Sty 20, 2019 8:44 pm

    zrobiłem 3 questy i ani jednego shiny :/

  • Reply
    Snejk
    Sty 21, 2019 1:50 am

    Taa, ja zrobiłem 30 zadań i shiny ani jednego. Najpierw zerowe szanse w jajkach 7km, teraz to. Bekę sobie z nas cisną :/.

  • Reply
    mics82
    Sty 21, 2019 10:05 am

    Jak zwykle marudzenie hahahah. A ja się przeszedłem shini nie złapałem ale się cieszę bo swój zadek ruszyłem :P. Znam takich co zrobili 60 zadani i nie mają shini a wy narzekacie że zrobiliście 3 lub 6 i się nie udało zabawne :P. Większa radość będzie złapać Feebasa na dziko w wersji Shini niż w evencie ciężko ale napewno przyjemnie :D. To jest gra i ma być wyzwaniem a nie dawać wszystko na tacy bo nam się należy.

    • Reply
      Pefr
      Sty 21, 2019 12:54 pm

      Zależy jak ktoś grał. Jak ktoś zrobił 3 zadania to nie powinien być zdziwiony, że shiny mu nie wpadł. Ale znam ludzi co jeździli samochodem przez cały event z 3 kontami i również nic. To już trochę słabe. Ja się poddałam po godzinie bo zauważyłam, że questy wolno się robią (mało pokemonów w pobliżu, jajka tylko 5/10 km do wyklucia itd.)więc stwierdziłam, że nie ma co sobie rąk odmrażać. Ale w pełni rozumiem frustrację ludzi, który do eventu się przygotowali (opracowali najlepsze trasy, przygotowali kilka telefonów, wzięli samochód), a nie wpadło im nic.

      • Reply
        Kamil
        Sty 22, 2019 12:56 pm

        brawo, trafne!
        Trzeba mieć szczęście…. no ale mógłby być trochę inny mechanizm w grze, bo poszkodowani są często gracze, którzy grają dłużej i częściej… no cóż… Dawno doszedłem do wniosku, że nie ma sensu za czymś ganiać godzinami jak kiedyś, bo walną event z masówką i może się uda. Szkoda feebasa, bo z zadań można było mieć z fajnym IV (na dziko szanse są małe i z doświadczenia wiem, że nawet po roku jest problem z danym shiny).No nic nie oplacał się widocznie dłuższy spacer i robienie masowo zadań, bywa.

      • Reply
        z Piekar
        Sty 22, 2019 3:14 pm

        vh

      • Reply
        Helka
        Sty 22, 2019 7:58 pm

        Ja zrobiłam 4 i nie jestem zaskoczona, bardziej zawiedziona jestem eventem pod względem jego typu- 3 godziny na wykonanie zadań z pokestopu. W momencie gdy ktoś nie ma w pobliżu pokestopów lub kilka na krzyż to nie poszaleje. Zadowolona jestem jedynie z tego że czytając żale typu „60 zadań i zero shiny” czy „50 zadań i tylko jeden” nie straciłam na ten event tyle czasu i energii co „oni” bo to dopiero lipa.

  • Reply
    Bartek
    Sty 21, 2019 4:26 pm

    heheh placza ze zrobił 3 questy i nie ma shine. Kolega zrobił 41 i tez nie dostał.

  • Reply
    stella
    Sty 22, 2019 7:09 pm

    widzieliście gdzieś kubona w przeciągu miesiaca? mnie sie od dawna nie pojawia

  • Reply
    PlutoVALOR
    Sty 22, 2019 7:43 pm

    Większe uznania mam dla ludzi co po za eventami i cd trafią shiny. Bo co to za radość złapać kiedy duże szanse?

    • Reply
      R
      Sty 22, 2019 9:53 pm

      Jak na razie większe szanse na shiny były tylko podczas CD oraz tych eventów weekendowych, kiedy gdzieś tam w świecie w jednym miejscu coś się działo, a reszta miała ochłap shiny – czyli Pinsir, Ponyta z Kościejem, Minionki, Creselia i ten biały samolocik. Wtedy rzeczywiście można było coś łatwiej trafić, co wcale nie znaczy, że łatwo (tylko CD mają całkiem wysoki rate)! A tak poza tym to wszystkie inne eventy, w tym obecny dają nikłe szanse na shiny – są takie same jak poza eventami. Jedyna różnica jest taka, że są zwiększone spawny.
      A jeszcze co do rajdów na Kyogre i Groudona – właśnie dzisiaj dobiłem do 30. Poluję na Groudona i nie mogę go trafić… Jak głupi wydaję kasę na te raidpasy, Niantic się cieszy, a ja się wkurzam, że znowu nici…

      • Reply
        PlutoVALOR
        Sty 24, 2019 8:21 am

        Zwiekszone spawny = większe szanse.
        Tam gdzie nesty jakies tam i zwiekszona szansa na shiny. Po za eventami trafiłem tylko luvdisca shiny i moltresa tydzień temu z paczki. Na pierwszym raidzie groundon mi wpadł i tyle. Reszta to cd lub eventy.

        • Reply
          R
          Sty 24, 2019 8:34 am

          Mam spokojnie kilkanaście spoza eventów. Magikarp, Minun, Eevee, 2xShuppet, Swablu, Chikorita, 2xDrowzee, 2xAron, 2xGrimer… Wszystkie te złapane przy normalnym spawnie.

  • Reply
    Dogz
    Sty 22, 2019 7:55 pm

    Ja złapalam raz shiny Swablu bez eventu.

    • Reply
      R
      Sty 22, 2019 9:57 pm

      Swablu mam trzy i każde innego pochodzenia 🙂 Pierwsze wpadło z zadania, drugie na dziko, a trzecie z jajka 🙂
      I jeszcze co do spotkania shiny na dziko – coraz częściej się trafia, a to dlatego, że coraz więcej pokemonów może być w wersji shiny. Ciśnienia już dawno nie mam, bo wiem że raz na 2-3 tygodnie coś się trafi, a bywa, że i dzień po dniu. Znam przypadek gościa, który w odstępie 20 minut poza weekendem trzepną dwa sine karpie (jeden przy mnie) oraz innego dnia Minionka i Delibirda w podobnym odstępie czasu.

  • Reply
    Avs
    Sty 22, 2019 10:21 pm

    Wyłączyli możliwość zalogowania przez FB? Jak mam odzyskać konto?

  • Reply
    R
    Sty 24, 2019 3:59 pm

    Nie wiem, czy czytaliście ostatni artykuł na TheSilphRoad – potwierdzili, że „…kamieni kupa” z tym eventem. Shiny Rate dla Europy było jak 1/40, czyli na poziomie szansy na shiny z jakiegokolwiek innego zadania. Jednym słowem było bardzo trudno „zagwarantować sobie” shiny w tak krótkim czasie. Amerykańcom na drugi dzień szansę podnieśli do podobnej jaką jest trafienie shiny z raidu, czyli 1/20. To i tak nie gwarantuje sukcesu, ale jest wyraźnie łatwiej.

    Mogliby się cholera teraz jakoś zrewanżować za wysiłek i przynajmniej zwiększyć spawny na dziko – na weekend byłoby jak znalazł.

    BTW – właśnie dzisiaj nareszcie odniosłem sukces przy 31 rajdzie na Groudona trafił się nareszcie zieloniak. Przyznam się, że miałem już serdecznie tego dość… Tutaj też mogę podać swoje statystyki, bo biegałem ze swoimi czterema kontami. Nie zawsze grały wszystkie, ale w przeciągu ostatniego tygodnia zrobiłem 49 raidów na podstawowym koncie, złapałem 2 shiny, czyli szansa 1/25. Nie złapałem 6 pokemonów, czasem ze złośliwości gry, a czasem ze znużenia raidami. Na pozostałych kontach (synów) zrobiłem/zrobiliśmy około 100 raidów i wpadło 6 sztuk. Tam rate jest wyższy, ale to dlatego, że jak już zrealizowałem cele, to zwyczajnie wyłączałem te konta z dalszej gry (bo mógłbym grać dalej i nie trafiać shiny). Także razem wychodzi szansa niewiele większa jak 1/20. No i miałem o tyle pecha, że musiałem te sto kilkadziesiąt raidów zrobić, żeby cele osiągnąć (niektórzy znajomy trafiali shiny za pierwszym-drugim razem). Sto kilkadziesiąt raidów to odliczając przepustki zaoszczędzone, dzienne i coinsy z gymów i tak konieczność zakupu za realne pieniądze przepustek na dobre 100 raidów. I czy ktoś mi zaprzeczy, że cały ten event to jest skok Niantic na kasę? 😉

    I jeszcze w temacie shiny – dzisiejszy rajd po arenach i 10 zrobionych raidów dały okazję do poklikania napotykanych pokemonów. Wpadły dwa: Wingull i Zigzagoon. No to się pochwaliłem 😉

    • Reply
      Z
      Sty 24, 2019 8:03 pm

      Licząc 3 zł za raid passa wydałeś 300 zł za kilka wirtualnych stworów, które niczym się nie różnią od normalnych po za kolorem. Gratulacje.

    • Reply
      Czikorita
      Sty 30, 2019 7:58 am

      Serio czytam i nie wierzę… Skok Niantic na kasę, dla ludzi myślących inaczej. Serio rozumiem grać w grę, ale to jest chyba lekka przesada.