News 13

Friendship Day – szczegóły eventu

Friendship Day to nowy rodzaj eventu w Pokemon GO i jak się okazuje może być pierwszym z wielu tego typu wydarzeń. 

Kontynuując wstęp – Niantic napisało, że na ten pierwszy (w domyśle z wielu) Friendship Day motywem są pokemony typu trawiastego. Możemy więc spodziewać się, że będzie to cyklicznie powtarzające się wydarzenie (tak jak np. Community Day), nie wiemy jednak ile poczekamy na kolejny taki event.

Data i czas: 24 kwietnia o 11:00 do 14:00

Atrakcje

  • Różne pokemony typu trawiastego będą pojawiać się na dziko,
  • Collection Challenge, za którego ukończenie (w trakcie trwania eventu) otrzymamy 100 000 XP,
  • Specjalne globalne wyzwanie, podczas którego co godzinę otrzymamy zadanie do ukończenia przez wszystkich graczy – nagrodą za każde z nich będzie 20 000 XP,
  • Na mapie zobaczymy zielone konfetti w nawiązaniu do pokemonów typu trawiastego.

Bonusy

  • Zwiększona szansa na zdobycie lucky pokemona z wymian z przyjaciółmi – ten bonus będzie aktywny od początku eventu do godziny 17:00 lokalnego czasu,
  • Dystans dla wymian zwiększony do 40 km,
  • 3x XP za łapanie pokemonów,
  • Incense aktywowany w trakcie eventu będzie trwał 3 godziny,
  • Lury aktywowane w trakcie eventu będą trwały 3 godziny.

Źródło: https://pokemongolive.com/post/friendshipday-grass-2021/?hl=en

13 komentarzy

  • Reply
    Giduś
    Kwi 13, 2021 8:38 am

    Ciekawe

  • Reply
    Piasecki88
    Kwi 13, 2021 8:44 am

    Czemu nie ma gruntów i ledarów z teamrocket pomimo radaru coś się zepsuło? W niedzielę jeszcze byli

    • Reply
      Zenwolfero
      Kwi 13, 2021 1:28 pm

      Dobre pytanie też chciałbym wiedzieć mam zadania na kolejny level a balonów niema…
      Żeby się tylko nie okazało że wina Tuska…

  • Reply
    R
    Kwi 13, 2021 8:45 am

    Powiem tak, g…o nie Friendship Day – niech dadzą przy takim evencie możliwość kilkukrotnych wymian specjalnych (legendy etc.), to będzie to miało sens. Skoro można się umówić tylko z jedną osobą na wymianę lucky, to wypacza ta całą tą ideę – umówić się muszę i tak normalnie 🙁
    I tyle w temacie.

    • Reply
      Sosnna
      Kwi 13, 2021 10:38 am

      chociaż trochę xp z tego będzie

  • Reply
    KacperKas
    Kwi 13, 2021 11:29 am

    szkoda że nie zrobią jakiegoś sposobu na wymiany bo ja nie mam znajomych którzy grają w tą grę i nie mam możliwości wymiany w tej grze nie ma żadnego czatu żeby sie umówić

  • Reply
    Piasecki88
    Kwi 13, 2021 12:55 pm

    “Team GO Rocket będzie pojawiał się częściej przy PokeStopach i w balonach” Taaaa?? To czemu jest pusto?

  • Reply
    Marcinek
    Kwi 13, 2021 6:46 pm

    Czyli wymiany oplaca sie robic kazdego dnia do 17?

    • Reply
      Ach
      Kwi 13, 2021 10:26 pm

      Kazdego dnia? Moim zdaniem chodzi tylko o ten jeden dzien 24 kwietnia

  • Reply
    Antosia123
    Kwi 14, 2021 11:17 pm

    Mam pytanie, czy ktoś z was może wie co się stało z Team GO Rocket? Od kilku dni nie ma ich przy pokestopach i nie pojawia się balon. Wbiłam 44lvl i nie mogę iść dalej. Dziwne, napiszcie czy ktoś też tak ma. Jakieś to dziwne.

  • Reply
    KacperKas
    Kwi 19, 2021 7:48 pm

    też nie mam balonów

  • Reply
    Adam
    Kwi 22, 2021 6:23 pm

    Po raz enty. Balonów nie ma, bo Niantic poprawia kod. Zdarzało się że wejście w interakcje z gruntem zawieszało grę. Dlatego Niantic deaktywował fragment kody gry i to naprawia. Kiedy skończy? Nikt nie wie.

  • Reply
    Koksik
    Kwi 25, 2021 9:14 pm

    Ja tam po evencie oddish 500 cp bulbosaur 700 i excceguttor 400. Piscie co wy złapaliście.