News 71

GO Fest 2020 [AKTUALIZOWANY]

GO Fest 2020 trwa już w najbardziej oddalonych na wschód regionach świata – we wpisie znajdziecie wszystkie najważniejsze atrakcje wydarzenia.

Poniżej znajdziecie informacje o spawnach, które są obecne przez cały event oraz podczas specjalnych okienek z określonym “środowiskiem” (wodne, trawiaste, ogniste, związane z walką i przyjaźnią), a także nowe pokemony/shiny.

Godziny dla każdego środowiska w Polsce (sobota):

  • od 10 do 11 – trawiaste
  • od 11 do 12 – związane z walkami
  • od 12 do 13 – związane z przyjaźnią
  • od 13 do 14 – ogniste
  • od 14 do 15 – wodne
  • od 15 do 16 – trawiaste
  • od 16 do 17 – związane z walkami
  • od 17 do 18 – związane z przyjaźnią
  • od 18 do 19 – ogniste
  • od 19 do 20 – wodne

Spawny zwiększone przez cały event: Pikachu, Jigglypuff, Alolan Grimer, Alolan Exeggutor, Chansey, Eevee, Snorlax, Dratini, Chinchou, Togetic, Unown, Zangoose, Seviper, Chimecho, Gible, Rotom (form Wash, podczas robienia zdjęć)

Środowisko trawiaste: Bulbasaur (z czapką), Oddish, Cherrim, Ferroseed, Exeggcute, Alolan Exeggutor, Tangela, Treecko, Seedot, Snover, Foongus, Snivy, Sunkern, Leafeon

Środowisko ogniste: Charmander (z czapką), Charizard, Vulpix, Ponyta, Alolan Marowak, Magmar, Flareon, Houndour, Torchic, Numel, Tepig, Darumaka, Litwick, Heatmor,

Środowisko wodne: Squirtle (z czapką), Poliwag, Tentacool, Magikarp, Chinchou, Qwlfish, Mudkip, Carvanha, Clamperl, Oshawott, Tympole, Alomomola

Środowisko związane z walkami: Machop, Alolan Grimer, Dratini, Skarmory, Slakoth, Sableye, Meditite, Swablu, Zangoose, Seviper, Gible, Croagunk, Stunfisk, Durant

Środowisko związane z przyjaźnią: Pikachu, Clefairy, Jigglypuff, Chansey, Eevee, Snorlax, Togetic, Marill, Sudowoodo, Wobbuffet, Mantine, Roselia, Feebas, Chimecho, Woobat

Nowe pokemony: startery z Kanto z czapką Pikachu, Rotom (Wash), Victini

Nowe shiny: startery z Kanto z czapką Pikachu, Unown, Heatmor, Qwilfish, Tangela, Durant, Woobat, Jigglypuff (wcześniej tylko przez ewolucję Igglybuffa)

Raidy:

  • T1: Klink, Timburr
  • T2: Alolan Exeggutor, Kirlia, Gible
  • T3: Chansey, Aerodactyl, Skarmory
  • T4: Charizard, Blastoise, Venusaur
  • T5: Kyogre, Groudon

Jajka 7km (dostępne nawet dla graczy nieposiadających biletów): Pichu, Cleffa, Igglybuff, Togepi, Azurill, Buneary, Munchlax, Woobat, Happiny, Eevee, Budew, Riolu, Chingling, Galarian Zigzagoon, Galarian Meowth, Galarian Darumaka, Galarian Farfetch’d, Galarian Stunfisk

Special Research – GO Fest Welcome

  • Take a Snapshot of your buddy (Zrób zdjęcie buddy) – 10x Incense
  • Use an Incense (Użyj Incense) – 200x Great Ball
  • Catch 20 Fire-type Pokemon (Złap 20 ognistych pokemonów) – Charizard
  • Catch 20 Water-type Pokemon (Złap 20 wodnych pokemonów) – Blastoise
  • Catch 20 Grass-type Pokemon (Złap 20 trawiastych pokemonów) – Venusaur
  • Battle in 2 raids (Walcz w dwóch raidach) – Gible
  • Make a new friend (Dodaj nowego przyjaciela) – Snorlax

Nagrody za wykonanie całości: 10 000 XP, 10 000x Stardust, 2x Lucky Egg

71 komentarzy

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 24, 2020 11:40 pm

    Czyli incense jednak za darmo i można na nich jechać cały pierwszy dzień ^^ wystarczy zrobić już pierwsze zadanie. Problem jedynie to będzie chyba z miejscem w plecaku, bo tego wszystkiego się nie ogarnie. Do tego jeszcze odbierać gifty xD

    • Reply
      Weed050
      Lip 25, 2020 5:50 am

      Nie wiem czy wiesz, ale gifty nie zapychają plecaka , zupełnie jak stickersy.

  • Reply
    Trener0909
    Lip 24, 2020 11:50 pm

    To nie złe 200 Great balli.

  • Reply
    Werka
    Lip 25, 2020 12:10 am

    Czy ktoś jest w stanie pomóc? Mam problem, gdy chce kupić bilet w sklepie pokazuje się biały ekran, mam tak od kilku dni, reinstalacja nie pomogła 🙁

  • Reply
    bsddjdsds
    Lip 25, 2020 2:22 am

    2088 9823 7566

  • Reply
    pawlo893222
    Lip 25, 2020 4:57 am

    5131 7655 3791

  • Reply
    Xxx
    Lip 25, 2020 6:09 am

    Dwa pytania: ile Rotomów można uzyskać z fotobomby? Ile trwają lury??

  • Reply
    Dysiol
    Lip 25, 2020 6:31 am

    Lury trwają godzinę a rotomow chyba 5

  • Reply
    To ja
    Lip 25, 2020 6:33 am

    Na jedno mogę odpowiedzieć. Incense przyciągają pokemony lecz trwają standardowo.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Lip 25, 2020 8:17 am

    Zawsze jak był go fest, to były jakieś bonusy i spawny dla wszystkich, teraz też coś będzie?

  • Reply
    PokeTrenerKushi
    Lip 25, 2020 8:31 am

    Wie ktoś jakie unowny są?

  • Reply
    Adiczek
    Lip 25, 2020 8:52 am

    5202 2224 7646

  • Reply
    PokeTrenerWaXeR
    Lip 25, 2020 8:57 am

    Czy raidy będą tylko dla posiadaczy biletu? :/

  • Reply
    PokeTrenerWaXeR
    Lip 25, 2020 8:58 am

    Czy raidy będą tylko dla posiadaczy biletu na go Fest?

  • Reply
    zemol1916
    Lip 25, 2020 10:05 am

    2311 4331 9826

  • Reply
    Szpakowron
    Lip 25, 2020 10:19 am

    4466 9911 3102
    Nowe frendsy. Gifty non – stop.

  • Reply
    Adi86pl
    Lip 25, 2020 10:19 am

    3547 1717 0677 chętnie rajduje zdalnie

  • Reply
    Dodawajcie pliska
    Lip 25, 2020 10:20 am

    6315 6813 8353

  • Reply
    U
    Lip 25, 2020 10:22 am

    To jest jakiś żart. Catch rate w ogóle niesamowity w ciągu 20 minut złapałam 2 pokemony na incense. Wszystko mi ucieka mimo berries i podkręconych – hajs wyrzucony w błoto.

    • Reply
      Eleranya
      Lip 25, 2020 1:24 pm

      To chyba tylko Ty tak masz… mi się łapią cały czas, nie mam na co narzekać. 😉

  • Reply
    Nysanin
    Lip 25, 2020 10:31 am

    047009841345

  • Reply
    EyePatch
    Lip 25, 2020 10:32 am

    459387215042

  • Reply
    Ruda_Wilczyca
    Lip 25, 2020 10:41 am

    7002 8637 4527

  • Reply
    Jary
    Lip 25, 2020 10:56 am

    7227 7134 5654 dodawać

  • Reply
    Marian11
    Lip 25, 2020 11:14 am

    Jak dostać victini

  • Reply
    Xx
    Lip 25, 2020 11:15 am

    0643 9892 4370 daje gifty, mozna zapraszac na rajdy

  • Reply
    Friendcode
    Lip 25, 2020 12:14 pm

    7494 2395 8250 zapraszam

  • Reply
    Cattleya
    Lip 25, 2020 12:32 pm

    7882 6098 3374 🙂

  • Reply
    Krechuu
    Lip 25, 2020 1:50 pm

    2108 4691 9223

  • Reply
    Vieko92
    Lip 25, 2020 2:21 pm

    5038 1383 4759

  • Reply
    Hesiek
    Lip 25, 2020 2:23 pm

    398287537757 zapraszam

    • Reply
      GramGdyMamCzas
      Lip 25, 2020 2:42 pm

      Hesiek, dzięki Tobie zamknęłam dzisiejszy Special Research Go Fest Welcome. :)))))))

  • Reply
    Over
    Lip 25, 2020 2:27 pm

    Jak można złapać Victini ?

  • Reply
    Voyslav
    Lip 25, 2020 2:52 pm

    1448 6823 4145

  • Reply
    Boogi
    Lip 25, 2020 3:26 pm

    6603 9557 8505 zapraszam

  • Reply
    romas0705
    Lip 25, 2020 4:15 pm

    0461 1658 1343

  • Reply
    adaś
    Lip 25, 2020 4:24 pm

    300609220133

  • Reply
    Eleranya
    Lip 25, 2020 4:26 pm

    4766 3798 9694 – jedna osóbka potrzebna do zakończenia. 😉

  • Reply
    Kamila
    Lip 25, 2020 4:38 pm

    Brak shiny.1 po 5 godzinach grania

  • Reply
    klusek235
    Lip 25, 2020 4:47 pm

    Zdjecia robi sie normalnie czy trzeba jakiegos specjalnego poke? Bo jiz chyna zrobilem milion zdjec i ani jeden mi sie nie trafil

  • Reply
    aduss_angelika
    Lip 25, 2020 5:13 pm

    Jak zdobyc ta forme rotoma?

  • Reply
    bartimozo
    Lip 25, 2020 5:41 pm

    Jak zdobyć Victini?

  • Reply
    xOlas72
    Lip 25, 2020 5:51 pm

    Zapraszam, potrzebuje do Questu 😀 8926 1062 6247

  • Reply
    menel
    Lip 25, 2020 7:19 pm

    to niezły go fest bez zadnego shiny

    • Reply
      menel
      Lip 25, 2020 8:29 pm

      nie zlapalem zadnego shiny to niezły go fest

  • Reply
    Zakopiecialo
    Lip 25, 2020 7:22 pm

    713750419160 prosze dodajcie bo nie mam ani jednego znajomego 🙁

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 25, 2020 8:08 pm

    Jak wrażenia? Dla mnie kasa wyrzucona w błoto. Niantic się postarał niesamowicie. Start i od razu 10 incense, do tego 200 GB i darmowe 3 raid passy. Pokemonów masa i było można naprawdę zdobyć masę candy. Na tym się plusy kończą. Tyle co bugów miała dziś ta nie miałem przez 4 miesiące. Telefon – ex flagowiec ale od 17 godziny nie dało się grać. Nie tylko u mnie, ale i osoby na mieście również miały problem z odebraniem giftow czy nawet złapaniem pokemona, ponieważ kilkukrotnie zawiesiło mi się na giblu choćby. Pierwszy raz kupiłem bilet i ostatni, ponieważ żałuję po dzisiejszym dniu.

    • Reply
      Dammm
      Lip 25, 2020 10:26 pm

      Tak jak ta gra się dziś zacinała to szok tyle razy co ja musiałem zresetować to nie robiłem od początku gry tak jak dziś. P20 pro rajdy też się cięły dwa razy musiałem wyłączać grę. Czasem kilkajac w poka był biały ekran. Ogólnie nie przygotowali się ludzie.

  • Reply
    ach
    Lip 25, 2020 8:18 pm

    ja bez biletu.. po pracy 16:30 to samo errory lagi zaproszenia na rajdy? – zapomnij. Wyłączyłam poki i tyle ;( !

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 25, 2020 8:32 pm

    O wybaczcie, zapomniałem o raidach. Nie wiem jak u innych, u mnie zaproszenie pokazywało się Max 30s przed końcem. Nie ma mowy by każdy tak późno wysyłał. Jeden czy dwóch trenerów owszem, ale nie każdy jeden.

    • Reply
      Rev
      Lip 25, 2020 9:13 pm

      Bo o tej porze mniej wiecej zaczynał sie fest w USA i serwery nie wyrabiały.

  • Reply
    :)
    Lip 25, 2020 8:37 pm

    a ja jestem mega zadowolona. 13 różnych shine z czego niektóre podwojnie, a nawet potrójnie. Dodatkowo wpadły mi 4 nowe ( Heatmor, Rotom, marowak , i 2 różne unnowny) Grałam cały dzień i tylko 2 razy musiałam zrestartować. mega imprezka. czekam na jutro

  • Reply
    klosenk
    Lip 25, 2020 8:53 pm

    Też maiłem problemy jak nigdy, często musiałem restartować grę a po 17:00 to był dramat.

  • Reply
    kalkulacja
    Lip 25, 2020 10:24 pm

    A co z niedzielą?

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 25, 2020 10:53 pm

    Może i było dużo ludu, ale przecież wiedzieli ilu graczy i ile biletów poszło, więc powinni to ogarnąć. Aż się boję co będzie jutro. 70zl poszło w błoto. Samo za siebie mówi to jak wolno wchodziły te eventy po 17 godzinie – patrząc na wcześniejsze godziny.

  • Reply
    Arekx23
    Lip 25, 2020 11:01 pm

    Go fest dla wszystkich, dla posiadaczy biletu właściwie to samo a 70 zeta w pizdu…

  • Reply
    Kirruska
    Lip 25, 2020 11:01 pm

    Jestem zawiedziona. Szkoda wydanych pieniędzy :C Dodatkowo na podstawie pojawiających się już informacji to jutro (niedziela) wcale nie będzie lepiej.

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 25, 2020 11:35 pm

    Wręcz przeciwnie. Ci co nie mieli biletu, nie mieli możliwości zdobycia – uwaga: marowaka. Tak mi powiedział gość, co nie miał biletu, a tak samo miał dramat z graniem co ja. Nigdy więcej zakupów :/ 70zl to nie jest wielki pieniądz, ale zważywszy na to, że tu nie był normalny fest to szkoda nawet tych pieniędzy.

  • Reply
    Raptad
    Lip 26, 2020 12:34 am

    Prosze dodawać Zapraszać również na rajdy
    732721172501

  • Reply
    Paweł
    Lip 26, 2020 7:34 am

    Dzień pierwszy mocno średni. Oczywiście, nie można narzekać na wyskakujące co chwilę bonusy czy ilość pokemonów, ale wszystko to mogło zostać pociągnięte nieco dalej. Ktoś, kto ceni się bardzo nisko i uważa, że za kwotę 70 złoty, nie należy mu się przynajmniej zwiększona szansa na shiny, jest zwyczajnie głupi. Tak, wykładając tyle pieniędzy, oczekuję czegoś specjalnego. Czegoś, co sprawi, że osoby, które nie zdecydowały się na zakup będą żałować i za rok zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu. Obecnie osoba bez biletu aż tak dużo nie traci bo 90% zbiorów przez słabe IV idzie do kosza, do spawnów czy raidów nie mamy dołączonych ekskluzywnych ataków a szansa na shiny była na niskim poziomie bo wielokrotnie podczas Comunity Day dało się uzbierać więcej. A szczerze mówiąc, po co mi kolejny kolorowy Seedot, Dratini czy Maril skoro tematyczne eventy na wspomniane pokemony były jakiś czas temu ? Trzecie formy ze słabym IV, bez specjalnych ataków są również w większości przypadków nieprzydatne. Jaka więc z tego frajda ?

    Kupując tego rodzaju “wejściówkę” liczę na powiększenie swojej kolekcji, ale w oparciu o coś, czego jeszcze nie mam, czegoś ekskluzywnego bądź czegoś, co rzeczywiście będzie użyteczne i wykracza poza zakres samego uzupełnienia cukierków. Taki event powinien sprawić, że uczestniczący w nim gracz będzie kilka kroków przed ludźmi, którzy ostatecznie nie zdecydowali się na zakup. To normalna kolej rzeczy; płacę bo chcę mieć lepiej. Dodatkowo, im lepszy event tym większa frustracja z powodu braku udziału. W efekcie lepsza frekwencja za rok.

    Oczywiście rozumiem chęć mieszania środowisk, z uwagi na to, że nie każdy gra od początku. Po raz kolejny cierpią jednak na tym gracze starzy. A nie ma co ukrywać, Go Fest nie powinien być miejscem na powrót Venusaurów. Takie pokemony można i wręcz powinno się mieszać w eventach zimowych, gdzie aktywność graczy jest mniejsza.

    Dzień drugi wprawdzie jeszcze się nie rozpoczął, ale po pierwszych informacjach można dojść do wniosku, że jest to tylko uzupełnienie wydarzenia. Coś, co zostało zrobione na zasadzie tylko żeby było. Spójrzmy prawdzie w oczy; dużo osób olewa już walki z botami z powodu przesytu danych pokemonów, szczególnie jeszcze mając na uwadze fakt pojawienia się R-Balonów. Z pieszych informacji wynika, że baza Shadow stworów nie została jakoś szczególnie zmieniona. IV zdobyczy przeważnie jest na równie niskim poziomie, dlatego podejrzewam, że finalnie, większość i tak zostanie zaznaczona do transferu.

    01. Meltan hour.
    02. Odblokowanie na 30-45 minut opcji zmiany ataku na ekskluzywny za pomocą zwykłych TM-ek (po coś się te elementy zbiera a przed wprowadzeniem serii Comunity Day przydatne zdobycze były już dawno po ewolucji).
    03. Premiera i późniejszy powrót zwykłego oraz legendarnego pokemona, który pojawiać się będzie tylko na eventach typu Go Fest (dodatkowo zablokowanie przy nich opcji wymiany).
    04. Special Research nagradzający mitycznymi pokemonami w wersji shiny.
    05. Ankieta zwiększająca aktywność przed eventem, pytająca o 5 pokemonów z danego typu, które powinny pojawić się podczas danej godziny spawnów. Niech gracze sami sobie wybiorą, czego chcą.
    06. W tym roku można było się również pokusić dla uczestników o możliwość zrobienia kilku przedpremierowych Mega Ewolucji.

    Jak widać, zwykły random potrafi wymyślić coś ciekawego, co myślę, że zainteresowałoby jeszcze więcej osób. Taki obrót pomysłów i spraw nie powinien stawiać pytania “czy naprawdę warto”. Po informacjach wybór powinien być oczywisty – idę na to bo się opłaca. Takie wydarzenia firma powinna tworzyć w oparciu o potrzeby i pomysły społeczności, która zdecydowała się za bilet zapłacić.

    Czy medal, kolorowe konfetti, wieczorne petardy na niebie, uzupełnienie cukierków przez dużą ilość “śmieci”, kilka nowych lub powtarzających się shiny pokemonów, częstsze raidy z przydatną porcją legend, czasowe bonusy, zapowiadająca się (po czasie monotonna) walka z botami i ten Shadow Mewtwo, który w większości przypadków i tak będzie ze słabym IV, są warte 70 złoty i okraszenia eventu “super zajebistym” ?

  • Reply
    Gracz
    Lip 26, 2020 9:29 am

    To forum do żalenia się czy stronka dla graczy w pokemon go?! Go fest w takiej formie spoko, nowe wpisy, sporo shiny, mnóstwo legend z rajdu, sporo graczy na ulicach (zwłaszcza tych co dawno nie grali) a i tak żal bo bombelką się należy, bo się zawiesiło? Przy tyłu milionach aktywnych graczy? Litości… Tylko czekać do 10:00 na “ptasie” trio Shadow i mewtwo o Victini nie wspomne i te mega sprawny pokemonów… Mega!

    • Reply
      Mm
      Lip 27, 2020 12:36 am

      Jasne ze w bloto, nie zlapalam w 1 dniu ani jednego shiny…

  • Reply
    Tosiek