News 62

GO Fest 2020 – dzień drugi [AKTUALIZOWANY]

Pierwszy dzień GO Fest 2020 za nami – jakie atrakcje czekają nas w drugim dniu?

Zgodnie z zapowiedziami Niantic drugi dzień wydarzenia jest inny od pierwszego – nie uraczymy eventowych spawnów ani wyzwań pozwalających na odblokowanie dodatkowych bonusów. Tym razem całe 10 godzin jest skupione wokół Zespołu R oraz mitycznego Victini.

  • Zespół R jest na każdym PokeStopie a obecna tam postać zmienia się co 15 minut,
  • Siła Team GO Rocket została obniżona na czas eventu
  • Za pomocą TM można pozbyć się ataku Frustration z shadow pokemonów
  • Balon z Team GO Rocket raz na 5 minut
  • 2x Mysterious Component za pokonanie członka Zespołu R
  • 2x Stardust z walk z Team GO Rocket

Powrót znanych wcześniej shadow pokemonów u Team GO Rocket:

  • Zwykli członkowie Zespołu R: Sableye, Bulbasaur, Charmander, Seedot, Larvitar, Machop, Carvanha
  • Liderzy: Mawile, Pinsir, Beldum
  • Giovanni: Persian

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji w drugim dniu GO Festu co prawda nie ma rotujących środowisk, ale przynajmniej część spawnów z pierwszego dnia ma być dostępnych przez cały dzień na dziko i z Incense:

  • Na dziko: startery z czapkami, Tangela, Magikarp, Sableye, Carvanha, Numel, Cacnea, Qwilfish, Chansey, Snover, Alomomola, Seedot, Vulpix, Growlithe, Woobat, Treecko, Torchic, Mudkip, Nidorina, Tympole, Togetic, Snorlax, Sudowoodo, Oddish, Jigglypuff, Gible, Exeggcute, Slowpoke, Ferroseed, Litwick, Buneary, Stunfisk, Tympole, Meditite
  • Incense (z biletem): Unown (G, O), Zangoose, Seviper, Heatmor, Durant, Alolan Marowak, Alolan Grimer, Alolan Exeggutor
  • Zdjęcia: Rotom

Raidy:

  • T1: Klink, Timburr
  • T2: Alolan Exeggutor, Gbile
  • T3: Skarmory, Chansey
  • T4: Charizard, Venusaur, Blastoise
  • T5: Dialga, Giratina Altered, Palkia, Giratina Origin

Special Research

Etap 1

  • Take a snapshot (Wykonaj zdjęcie pokemona) – 2x Incense
  • Power Up Pokemon 3 times (Ulepsz pokemona 3 razy) – 100x PokeBall
  • Send 3 Gifts to Friends (Wyślij 3 prezenty do przyjaciół) – 2020x Stardust

Nagrody za etap: 20x Max Revive, 2020 XP, Machamp

Etap 2

  • Defeat 2 Team GO Rocket Grunts (Pokonaj 2 członków Zespołu R) – Weavile
  • Rescue 2 Shadow Pokemon (Uratuj 2 shadow pokemony) – 20x Max Potion
  • Send 3 Gifts to Friends (Wyślij 3 prezenty do przyjaciół) – 20x Max Revive

Nagrody za etap: 2020x Stardust, Golem, 20x Rare Candy

Etap 3

  • Defeat Team GO Rocket Leader Arlo (Pokonaj lidera Team GO Rocket – Arlo) – Shadow Moltres
  • Defeat Team GO Rocket Leader Cliff (Pokonaj lidera Team GO Rocket – Cliffa) – Shadow Articuno
  • Defeat Team GO Rocket Leader Sierra (Pokonaj lidera Team GO Rocket – Sierrę) – Shadow Zapdos

Nagroda za etap: Super Rocket Radar, 20x Rare Cnady, 2020x Stardust

Etap 4

  • Defeat the Team GO Rocket Boss (Pokonaj szefa Team GO Rocket) – Shadow Mewtwo

Nagroda za etap: 20x Ultra Ball, Victini, 2x Incense

Etap 5

  • Nagroda – 2020x Stardust
  • Nagroda – 2020 XP
  • Nagroda – 2020x Stardust

Nagrody za etap: 20x Ultra Ball, 20x Victini Candy, 2x Incense

Etap 6

  • Take a snapshot of Victini (Zrób zdjęcie Victini) – 20x Victini Candy
  • Catch 20 different species of Pokemon (Złap 20 różnych gatunków pokemonów) – 10x Rare Candy
  • Send 3 Gifts to friends (Wyślij 3 prezenty do przyjaciół) – 1x Super Incubator

Nagrody za etap: koszulka dla avatara, 2x Premium Battle Pass, 2x Star Piece

62 komentarze

  • Reply
    Petotix
    Lip 25, 2020 11:44 pm

    T2: Gbile
    co to za pok ?!?

    • Reply
      frojt
      Lip 26, 2020 11:26 am

      serio pytasz? xD

  • Reply
    Endzisa
    Lip 26, 2020 1:40 am

    Shadow Mewtwo *_* może to chociaż w niewielkim stopniu nadrobi te cukierki, które nie mogłam otworzyć z prezentów:/

    • Reply
      Alojzy Bombelkowicz
      Lip 26, 2020 2:17 am

      Nie będzie Mewtwo, a persian. Ale zobaczymy.

      • Reply
        Rzyganko
        Lip 26, 2020 2:53 am

        W newsie jest napisane, że nagrodą za ukończenie czwartego etapu zadań – pokonanie Giovanniego – będzie Shadow Mewtwo.

      • Reply
        Zachariasz
        Lip 26, 2020 5:21 am

        Będzie Shadow Mewtwo…

      • Reply
        Nie
        Lip 26, 2020 7:44 am

        xDDD
        Mew2 z questa jest a giovannii zawsze miał na początek Persian.

  • Reply
    Paweł
    Lip 26, 2020 7:33 am

    I to jest ta super niespodzianka, dzięki której firma postanowiła milczeć do samego końca ? To bardziej brzmi jak pomysł awaryjny, niż coś, co było promowane pod kątem wyjątkowości.

    Dzień pierwszy mocno średni. Oczywiście, nie można narzekać na wyskakujące co chwilę bonusy czy ilość pokemonów, ale wszystko to mogło zostać pociągnięte nieco dalej. Ktoś, kto ceni się bardzo nisko i uważa, że za kwotę 70 złoty, nie należy mu się przynajmniej zwiększona szansa na shiny, jest zwyczajnie głupi. Tak, wykładając tyle pieniędzy, oczekuję czegoś specjalnego. Czegoś, co sprawi, że osoby, które nie zdecydowały się na zakup będą żałować i za rok zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu. Obecnie osoba bez biletu aż tak dużo nie traci bo 90% zbiorów przez słabe IV idzie do kosza, do spawnów czy raidów nie mamy dołączonych ekskluzywnych ataków a szansa na shiny była na niskim poziomie bo wielokrotnie podczas Comunity Day dało się uzbierać więcej. A szczerze mówiąc, po co mi kolejny kolorowy Seedot, Dratini czy Maril skoro tematyczne eventy na wspomniane pokemony były jakiś czas temu ? Trzecie formy ze słabym IV, bez specjalnych ataków są również w większości przypadków nieprzydatne. Jaka więc z tego frajda ?

    Kupując tego rodzaju „wejściówkę” liczę na powiększenie swojej kolekcji, ale w oparciu o coś, czego jeszcze nie mam, czegoś ekskluzywnego bądź czegoś, co rzeczywiście będzie użyteczne i wykracza poza zakres samego uzupełnienia cukierków. Taki event powinien sprawić, że uczestniczący w nim gracz będzie kilka kroków przed ludźmi, którzy ostatecznie nie zdecydowali się na zakup. To normalna kolej rzeczy; płacę bo chcę mieć lepiej. Dodatkowo, im lepszy event tym większa frustracja z powodu braku udziału. W efekcie lepsza frekwencja za rok.

    Oczywiście rozumiem chęć mieszania środowisk, z uwagi na to, że nie każdy gra od początku. Po raz kolejny cierpią jednak na tym gracze starzy. A nie ma co ukrywać, Go Fest nie powinien być miejscem na powrót Venusaurów. Takie pokemony można i wręcz powinno się mieszać w eventach zimowych, gdzie aktywność graczy jest mniejsza.

    Dzień drugi wprawdzie jeszcze się nie rozpoczął, ale po pierwszych informacjach można dojść do wniosku, że jest to tylko uzupełnienie wydarzenia. Coś, co zostało zrobione na zasadzie tylko żeby było. Spójrzmy prawdzie w oczy; dużo osób olewa już walki z botami z powodu przesytu danych pokemonów, szczególnie jeszcze mając na uwadze fakt pojawienia się R-Balonów. Z pieszych informacji wynika, że baza Shadow stworów nie została jakoś szczególnie zmieniona. IV zdobyczy przeważnie jest na równie niskim poziomie, dlatego podejrzewam, że finalnie, większość i tak zostanie zaznaczona do transferu.

    01. Meltan hour.
    02. Odblokowanie na 30-45 minut opcji zmiany ataku na ekskluzywny za pomocą zwykłych TM-ek (po coś się te elementy zbiera a przed wprowadzeniem serii Comunity Day przydatne zdobycze były już dawno po ewolucji).
    03. Premiera i późniejszy powrót zwykłego oraz legendarnego pokemona, który pojawiać się będzie tylko na eventach typu Go Fest (dodatkowo zablokowanie przy nich opcji wymiany).
    04. Special Research nagradzający mitycznymi pokemonami w wersji shiny.
    05. Ankieta zwiększająca aktywność przed eventem, pytająca o 5 pokemonów z danego typu, które powinny pojawić się podczas danej godziny spawnów. Niech gracze sami sobie wybiorą, czego chcą.
    06. W tym roku można było się również pokusić dla uczestników o możliwość zrobienia kilku przedpremierowych Mega Ewolucji.

    Jak widać, zwykły random potrafi wymyślić coś ciekawego, co myślę, że zainteresowałoby jeszcze więcej osób. Taki obrót pomysłów i spraw nie powinien stawiać pytania „czy naprawdę warto”. Po informacjach wybór powinien być oczywisty – idę na to bo się opłaca. Takie wydarzenia firma powinna tworzyć w oparciu o potrzeby i pomysły społeczności, która zdecydowała się za bilet zapłacić.

    Czy medal, kolorowe konfetti, wieczorne petardy na niebie, uzupełnienie cukierków przez dużą ilość „śmieci”, kilka nowych lub powtarzających się shiny pokemonów, częstsze raidy z przydatną porcją legend, czasowe bonusy, zapowiadająca się (po czasie monotonna) walka z botami i ten Shadow Mewtwo, który w większości przypadków i tak będzie ze słabym IV, są warte 70 złoty i okraszenia eventu „super zajebistym” ?

    • Reply
      TruMaster
      Lip 26, 2020 2:41 pm

      Nie bądź śmieszny za 70 zł dostałeś dostęp do eventu który w normalnych warunkach odbyłby się w jednym mieście. A Ty ten event mógłbyś co najwyżej oglądać w social mediach. Od początku było wiadome że ten event jest robiony na szybko i wielkiego łał nie będzie. Ja sobie wielkich nadziei nie robiłem i z tego powodu jestem mile zaskoczony 63 shiny, trochę nowych wpisów do pokedexu. Wątpię że w ciągu najbliższych kilku lat będzie można brać udział w takim evencie za 70 zł.

    • Reply
      BENY
      Lip 26, 2020 8:27 pm

      Nie wiadomo czy za rok będzie powtórka w tym roku go fest tak wygląda bo jest pandemia jak do przyszłego lata się wszytko uspokoi to żeby wziąść udział w takim evencie to musisz jechać do innego kraju (do tej pory był to Dortmund w Niemczech). Jak na pierwszy go fest w takim wydaniu nie było źle były pewne niedociągnięcia ale ogólnie było ok.A za 70 zł nie masz co oczekiwać w zeszłym roku wyjazd do Dortmundu zamknął się u mnie w 500 zł około więc te 70 za bilet to jak nic.

    • Reply
      Cobra
      Lip 27, 2020 10:14 pm

      Jeśli dobrze rozumiem płaczesz teraz ponieważ nie zdobyłeś żadnej przewagi nad nie płacącymi tak? Jak chcesz dam Ci namiary na inną grę z pokemonami gdzie regularnie trzeba wydawać masę kasy by zdobywać przewagę nad płacącymi mniej (tam nie płacący w ogóle się nie liczą) Może wtedy będziesz szczęśliwy

      • Reply
        KarlFranz
        Lip 28, 2020 10:18 am

        Kolega Paweł narzeka,bo oczekiwania napompowane przez Niantic o tym jakie to maja byc atrakcje, okazaly sie nie byc takie super. Zwlaszcza jesli chodzi o drugi dzien. I tu zgadzam sie z nim.

      • Reply
        Regon
        Lip 28, 2020 11:54 am

        Ludzie narzekają na Go Fest, bo Niantic zrobił super wielki hype na to wydarzenie i każdy oczekiwał czegoś więcej niż tego co nam zaprezentowano. Ja nie jestem zadowolony i trochę żałuję tych 70 złotych wydanych, choć to nie taki duży majątek znowu. Wiem natomiast, że w następnym Go Feście, jeśli będzie organizowany tak jak był w ten weekend, nie wezmę udziału i nie zakupię na niego biletu.

      • Reply
        Paweł
        Lip 28, 2020 6:54 pm

        Czy obiektywne spojrzenie na całokształt i wyrażenie swojej opinii w kulturalny sposób zawsze musi być adekwatne do płaczu i zalania się łzami ? Jeżeli jesteś z całości zadowolony, to bardzo się cieszę. Ja odczuwam wielki niedosyt.

        Dodatkowe przyjemności we wszelkiego rodzaju grach, zawsze wiążą się z wydawaniem oszczędności. Wydając jakąkolwiek sumę pieniędzy spodziewam się czegoś „ekstra”. Efektu „wow”. I tu wcale nie chodzi o późniejsze lansowanie się tym, co człowiek złapał. W tym przypadku wystarczyło tylko zebrać wszystkie ekskluzywne opcje i elementy, wrzucając je później do jednego worka. Spójrz na rozpiskę, którą przedstawiłem powyżej. Zaczynając od samego startu; czy posiadacze biletu nie zasłużyli na zwiększenie szansy na shiny Pokemony ? W opiniach bardzo często idzie wyczytać, że 20 godzin eventu pozwoliło za złapanie średnio od 2 do 20 kolorowych stworków. W porównaniu do cyklicznego wydarzenia – Comunity Day – jest to słabe osiągnięcie. Owszem, są osoby, którym udało się zdobyć tego dużo więcej, ale istnieją również tacy, którzy po dwóch dniach rozgrywki dopisali sobie tylko 2-3 sztuki. Ktoś, kto nie chciał wydawać ponad 1000 złoty na Nintendo Switcha również byłby usatysfakcjonowany „godziną Meltanów”, szczególnie mając na uwadze fakt przydatności Jego wyższej formy jak i wprowadzonej wersji Shiny. TM-ki, które pozwalają zmienić ataki pokemonów na ekskluzywne / eventowe są obecnie dość budżetową opcją. Czy byłby to problem, gdyby gracze z biletem mogli przez ograniczony czas zdobyć wspomniane movesety za pomocą zwykłych TM-ek ? To pomysły pierwsze z brzegu. Takie, które nominalnie są wprowadzone w grze, tyle, że w troszkę innej formie.

        Nigdzie nie napisałem, że event był zły. Uważam jednak, że nie był adekwatny do ceny. Owszem, doceniam fakt uczestnictwa z miejsca zamieszkania bądź każdego innego miejsca na Ziemi. Jasne, nie musiałem wydawać pieniędzy na lot i hotel. Mimo wszystko taka forma w żadnym stopniu nie zachęciła mnie do tego, aby w przyszłości wydać gotówkę na wyjazd. Bo po co ? Po setny powrót Venusaurów ze słabym IV bez Frenzy Plant’a ? Po startery z kolejną czapką ? A może po unowny, które lada moment wchodzą na raidy ? Bez przesady.

        Spodziewałem się, że tegoroczny GO Fest będzie wizytówką tego, co dzieje się na cyklicznych wydarzeniach w danych punktach na mapie świata. Coś, co sprawi, że w kolejnych latach powiem „opłaca się, więc jadę”. Efektu WOW niestety nie było. Ale jeżeli taka forma niektórym odpowiada to nie mam z tym większego problemu.

        A osoby, które tak otwarcie wytaczają argument o oszczędnościach związanych z pozostaniem w Polsce podczas trwającego światowego eventu, to pewnie te same osoby, które na Facebooku piszą w opiniach knajp fastfoodowych o małej ilości mięsa w kebabie za 16 złoty xD

  • Reply
    Czubekkubek
    Lip 26, 2020 7:42 am

    Mewtwo jest jako nagroda za misje dla osob ktore kupily bilet na go fest a persian bedzie pokemonem giovanniego

  • Reply
    Followthedog
    Lip 26, 2020 8:32 am

    Mam pytanie. Czy osoby które nie maja biletu będę miały dostępne te główne zadanie na specjal research?

  • Reply
    Piernik
    Lip 26, 2020 8:58 am

    1396 4733 6912
    Codziennie gifty

  • Reply
    Agnieszka
    Lip 26, 2020 9:13 am

    Potrzebuję friendow do wykonania zadania: 7887 0850 4287. Wysyłam gifty.

  • Reply
    Marian11
    Lip 26, 2020 9:35 am

    Czy quest zniknie po zakończeniu eventy i czy zwiększony jest spawn balonów zespołu R.

  • Reply
    Asterofon
    Lip 26, 2020 10:04 am

    Lipa lipa lipa. Osobiście nie lubię walczy z tymi śmierdzącymi liderami,myślałem że będę mógł skupić się na testach a tu taki ..UJ.No nic.

  • Reply
    piesio500
    Lip 26, 2020 10:20 am

    Może jestem głupia czy coś ale jest po 10:00 (nie kupowałam biletu może to dlatego)i robię snapshoty powerapuje pokemony tak jak jest w etapie 1 a nic nie dostaje nie rozumiem ale może jestem głupia •°•

  • Reply
    D
    Lip 26, 2020 10:41 am

    Potrzrbuje pomocy z giftami.. 3738 8272 6148

  • Reply
    EwaaaaMysza
    Lip 26, 2020 11:03 am

    potrzebuje friendoq do zrobienia zadan 328021721185

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 26, 2020 11:26 am

    Followthedog jeżeli tak jest, to po co ja kupowałem bilet?
    Paweł mało tego, że wczoraj dramat był w późniejszych godzinach grania, dziś pierwsze 3 pokestopy i od razu można lidera zbic. Kolejne 50 pokestopow i nawet jednej części do zbicia lidera, wtf? Rozumiem że obniżony poziom walk jest, ale to mam ich zrobić 1000 by ubić pozostałych dwóch? Niestety tu się zgodzę, że szału nie zrobiono ogólnie ponieważ prawie wszystko już to było.

    • Reply
      Ches
      Lip 26, 2020 10:37 pm

      jak masz przepełniony ekwipunek to części radaru nie lecą. Też tak miałem dziś przez chwile bo prezent w postaci 100 balli skutecznie zatkał

  • Reply
    as3110
    Lip 26, 2020 11:37 am

    Czy warto zdejmować Frustration shadow ptakom?

  • Reply
    Magda9990
    Lip 26, 2020 11:38 am

    Cześć, czy ktoś wie jak odblokować te special research, który jest dostępny dla wszystkich?

  • Reply
    Eleranya
    Lip 26, 2020 12:02 pm

    Tak jak wczoraj był całkiem spoko dzień tak dzisiaj… masakra jakaś… 7 dych wydanych na jakichś botów z zespołu R. Paweł, całkowicie się z Tobą zgadzam.

  • Reply
    Endzisa
    Lip 26, 2020 1:08 pm

    Ma ktoś ochotę na Palkię i Dialgę? Z chęcią zdalnie porajduję, level 40, czekam na zapro:) 273866030841

  • Reply
    Tosiek
    Lip 26, 2020 1:45 pm

    Potrzebuje do zadania 3411 3176 8095

  • Reply
    Dysl
    Lip 26, 2020 1:51 pm

    4862 8726 2363 zapraszam do wspólnej gry

  • Reply
    dimeo
    Lip 26, 2020 2:34 pm

    Zapraszam 9537 1249 9293

  • Reply
    Marcin34
    Lip 26, 2020 2:56 pm

    0481 7401 6063

  • Reply
    Xxx
    Lip 26, 2020 3:04 pm

    9568 6565 9348 zapraszajcie codziennie wysyłam paczki, zapraszajcie na rajdy jak mogę to pomoge

  • Reply
    Adriankoowy
    Lip 26, 2020 3:39 pm

    0224 8564 9953

    Bije palkie/giratina origin

  • Reply
    LEO
    Lip 26, 2020 5:28 pm

    6335 8523 7336 zapraszam chętnych do gry

  • Reply
    Bartviel
    Lip 26, 2020 8:09 pm

    Pierszy dzień spoko, fajne poksy, ciekawe zadania. Ale drugi to porażka. Nie potrzebnie wydane 70 zł

  • Reply
    Gajos
    Lip 26, 2020 9:50 pm

    8060 9892 3586 odsyłam gifty

  • Reply
    R
    Lip 26, 2020 10:51 pm

    Mam mieszane uczucia. Ogólnie niby lipa, ale to przez wakacje. Moim zdaniem to najgorszy okres na takie eventy, bo rodzina domaga się swoich praw i wyłączenie się na dwa dni po 10 godzin jest zwyczajnie niemożliwe. Przy złej pogodzie jest łatwiej, bo wszyscy grzecznie siedzą w domu i łatwiej się wyrwać.

    Nie rozumiem jak jeden z tu piszących złapał 70 shiny…, nawet na warunki CD byłby to bardzo dobry wynik, a tu przecież trzeba było jeszcze dzisiaj ciągle walczyć. No i szansa była dużo niższa niż podczas CD.

    Moim zdaniem event trwał za długo, wymagał zbyt dużo zaangażowania, nawet w pracy się siedzi 8 godzin, a tu trzeba było skoncentrować się na 10.w efekcie po tygodniu pracy i tym weekendzie jestem mega zmęczony i lekko sfrustrowany.

    Z pozytywów, to wpadly mi jakieś tam shiny, lecz kompletu pożądanych regionalnych i tych rzadkich nie mam, jestem nieco rozczarowany. Mega plus to wreszcie mi dopisało szczęście z tych zadań – Articuno i Mewto w wersji Shadow od razu 100%IV,pozostałe ptaki też przyjemne, po oczyszczeniu będą 96-98%. Cukierków nazbierałem, owszem, ale na dobrą sprawę znaczenie mają tylko te Gible, reszta była dawno do nazbierania, tak jak i legendy do złapania.

    Ogólnie odczuwam coraz bardziej zmęczenie grą i te obecne 2x 10 godzin to zdecydowanie za dużo.

    A kasa? 70 złotych to sporo, ale to pikuś. Poszlo mi jeszcze 30 złotych na rozszerzenie plecaka i pewnie z tyle na raidpasy. Wygranym jest tu na pewno Niantic, ja takim się nie czuję.

    Aaaa, bym zapomniał – raidy i zaproszenia są fajne, ale mega niedopracowane. Niemożność raidowania (arena „za daleko”), krótkie czasy zapowiedzi i samych raidow i problemy z komunikacją (brak właściwie, bo ludzie zajęci walkami z bossami) bardzo zniechęcały. Do tego z powodu błędów gry straciłem w sumie kilka przepustek na dwóch kontach. Lipa na maksa.

    • Reply
      ach
      Lip 27, 2020 3:31 am

      tak, te rajdy! trzy zaproszenia wysłane i trzy porażki dokładnie jak piszesz. Dwa zaproszenia otrzymane i też lipa wejść do rajdu nie można było… może na środowe RH ok ale na takich wydarzeniach się nie sprawdza.

      • Reply
        MusG
        Lip 27, 2020 12:56 pm

        Po pierwsze wyskakiwał błąd że walka jest za daleko jak gra była nie zaktualizowana – miałem tak na jednym telefonie i pomogło po altualizacj. Po drugie – ilość miejsc jest ograniczona – jeśli jest to publiczny rajd to jak wejdą ludzie którzy są pod gymem, inni dojdą zdalnie, wszyscy jeszcze kogoś zaproszą to miejsc może być za mało. Zdecydowanie jest to niedopracowane, brak komunikacji i za mało czasu dla osób które są zaproszone

    • Reply
      Alojzy Bombelkowicz
      Lip 27, 2020 2:14 pm

      Nie oczyszczaj tych shadow ptaków. Nie warto tego robić. Mają +20% do ataku, więc nawet taki że statami 10 10 10 jest lepszy od 100iv. Przykład Mew2 100%, który ma bazowe 300 +15atk z iv co daje 315 w totalu. Taki sam shadow z 10atk ma 370, wybór jest twój. Ale ja bym nie ruszał.

      • Reply
        R
        Lip 27, 2020 6:07 pm

        Dzięki, nie ruszam 🙂

  • Reply
    Piasecki88
    Lip 26, 2020 11:26 pm

    Olałem ten Go fest na rzecz innego wydarzenia i nic nowego nie uzbierałem moim zdanie Go Fest powinien być za darmo niż wydawać 70 zł wiadomo okres pandemii a ludzie srają ze strachu przed drugą falą tego Chińskiego wirusa. Zdziwiłem się widząc drugą formę Togepi na dziko ale praktycznie nie brałem udziału w tym evencie.

  • Reply
    Zenwolfero
    Lip 27, 2020 1:02 am

    A ja tam zadowolony jestem dwie wersje giratiny ,palkia i dialga wpadły 🙂 A jeszcze do niedawna mogłem pomarzyć o braniu udziału w rajdzie 5*

  • Reply
    zemol1916
    Lip 27, 2020 7:00 am

    Proszę o dodanie
    581087020820

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Lip 27, 2020 8:04 am

    Nie kupiłem biletu i niczego mi nie żal, za friko i bez spinki trochę niecodziennych poxow złapałem, no i zdobyłem dialge, palkie i giratine origin, bo na rajdach sporo gawiedzi xD także ja jestem zadowolony z go festu

  • Reply
    grazynka44
    Lip 27, 2020 10:01 am

    Zawiodlam sie wydalam 70zl. No niby w porownaniu z wyjazdem na go fest to grosze ale jednak gorycz jest. Tylko 3 shiny przez 2 dni . Nowe pokemony w pokedexie unown rotom heatmor. Plus uzbierane cukierki do gibla i kolejny wpis dzieki temu. Rozczarowanie 🙁 i 3 kolejne pokemony z czapeczka tzn z daszkiem pikaczu . Liczylam na cos lepszego

  • Reply
    Tomek
    Lip 27, 2020 10:02 am

    A ja tam żalowac przestalem juz dawno. Mieszkam na wsi gdzie jest jeden pokestop. Najbliższy gym jest oddalony o 15km nastepny jakies 25km. Mam 32lv gram od 2016. Teraz może uda się mi zlapac z zaproszeń jakiegos lepszego poka na raidowaniu. Niestety legendy niemam ani jednej. Jak ktoś może to zapraszam 1099 1162 8543

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 27, 2020 10:50 am

    grazynka44 ale na wyjeździe jest zupełnie inaczej. Tam się liczy atmosfera i zawsze są jakieś atrakcje, a tu po prostu za 70zl było to co zawsze. Więcej pokow które i tak w tygodniu będą ludzie mogli zbierać. Mowa o gible lub deino z jajek. Nie wspomnę że wczorajsze respy z incense to kpina była. Najgorsze, że wspomniano wcześniej ile to czasu wszystko zajmuje. Kto mógł na 10 godzin odciąć się od wszystkiego? Jedynie dzieci.

    • Reply
      Kosiarcia
      Lip 27, 2020 12:17 pm

      A czy jak jedziesz fizycznie na Go Fest, to jedziesz na godzinę, czy na cały dzień? Analogicznie było i tutaj, 10 godzin, czyli w sumie cały dzień. I to w komfortowych warunkach, odpalasz lura, incensa, zimny napój, film czy coś i klikasz. Nawet łapać nie musisz, tylko sprawdzasz, czy shiny. Więc jeśli ktoś się na taką „wycieczkę” pisze, to musi akceptować jej warunki. Nikt nie zmusza do płacenia. Ja nigdy nie płacę za tego typu gry, bo wiem, że zamiast pieniędzmi mogę „zapłacić” czasem i cierpliwością. Ale jeśli wybieram się na wycieczkę zorganizowaną i za to płacę, to wiem, że zgadzam się na jej rozkład i warunki. Zamiast się cieszyć, to jeszcze marudzicie…

      • Reply
        R
        Lip 27, 2020 1:56 pm

        NIE DAŁO SIĘ ODPALIĆ FILMU 🙂

        Sprawdzanie i łapanie pokemonów z Incense absorbuje na maksa, bo są co minutę. Jak się przy tym dodatkowo robi walki zespołem R, to jeszcze trzeba gotchę zatrudnić, żeby przynajmniej spróbowała coś złapać podczas naszej walki. W międzyczasie jeszcze raidy na odległość i otwieranie/wysyłanie prezentów. Ja nie siedziałem przy pokestopie, to odpadły mi lury i kręcenie pokestopami. Kupiłem dostatek miejsca w plecaku, więc nie musiałem kasować pokemonów.
        Ale i tak zestaw tych wszystkich czynności jest tak bogaty, że się 10 godzin klika tylko i wyłącznie w telefon. I nie ma sensu wychodzić z domu z prostej przyczyny, żeby mieć na 10 godzin zapewnione źródło prądu, nie wspominając o temperaturze na zewnątrz czy ostrym słońcu znakomicie utrudniającym grę.
        Dodam jeszcze tyle, że podczas CD potrafię obsługiwać 3-4 telefony, do tego w ruchu na rowerze objeżdżając okolicę. Przy ostatnim Go Fest obsługiwanie 2 telefonów to był maks – dwie walki na raz można robić, trzech już nie.
        Czy grę przy takim natężeniu czynności, wymagającej bardzo dużej koncentracji i to przez 10 godzin można nazwać komfortową? Nawet w fotelu z zimnym napojem w ręku bym jej komfortową nie nazwał. Było hardkorowo.
        Go Fest w Dortmundzie wyglądał inaczej – łażenie po parku, sprawdzanie/łapanie pokemonów. Walczyć się nie walczyło, bo raidów w parku nie było, a walk z zespołem R jeszcze nie udostępniono. Warunki tamtej „wycieczki” były zdecydowanie inne i ciężko to porównywać z wczorajszym wydarzeniem.

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 27, 2020 10:54 am

    Patrząc jak niantic poleciał w kulki, kwestia czasu jak każdy dostanie na jakimś evencie Shadow mewtwo, a także osoby które już go zdobyły nie będą miały możliwości ponownie. Skąd taki wniosek? Ukończ quest z wszystkimi rejonami – nagroda genesect,który teraz będzie na rajdach dla każdego, do tego w wersji shiny.

  • Reply
    grazynka44
    Lip 27, 2020 12:31 pm

    Nie marudze. Tylko taki lekki niesmak czuje . Ogolnie fajnie . Duzo pokow lepszych i gorszych . Cuksy zawsze sie przydadza xp i stardast tez . Tak naprawde to caly ten go fest w domu z rodzina zaliczony . Syn zlapal z raida dialge ja giratine o tym azapomnialam wczesniej napisac. Victini zlapany t shirt victini tez mam . Jest ok z jakims tam niedosytem . Moze to i brak tej atmosfery …

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 27, 2020 4:15 pm

    Masz prawo marudzić xD dla mnie to był ostatni Płatny go fest, bo za te pieniądze nie było warto. Nic nowego, a osoby które nie zapłaciły dużo mniej nie mieli. Nie zapominajmy o dramacie jaki był pierwszego dnia po 17 godz. Tyle rare candy poszło się…. Drugiego dnia respy to był żart, mimo incense.

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 27, 2020 4:18 pm

    Dużo mniej nie miały miało być xD raidy? Chwali się że były 3 remote raid pass za darmo ale samo wejście w raidy graniczyło z cudem. Powiadomienie dostawałem na ostatnie 30s. To człowiek się bał, że albo pass przepadnie bo za mało osób lub – w moim przypadku nie zdążyłem zmienić pokow na odpowiednie pod te legendę.

  • Reply
    grazynka44
    Lip 27, 2020 5:43 pm

    No racja z tymi raidpassami. A mialam nie wydawac kasy na granie i tu mnie podkusilo ze moze sie to oplaci itd . E tam dorobilam niantic

  • Reply
    BB11
    Lip 27, 2020 7:59 pm

    Ej bo nie miałem biletu a jak se wczoraj incensa włączyłem to snorek, Alolański Exeggutor,Alolański Marowak, Shiny alolański grimer. XD bo bez biletu

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 27, 2020 11:30 pm

    Wytłumaczy mi ktoś co tu się dzieje? Nowy sezon ligi jest. Wygrałem 5 walk i nagrodą był torchic. Nie wszedł mi przy 2 rzycie GB i uwaga – uciekł. Po czym zostały mi tylko punkty naliczone Co tu się wydarzyło? To teraz przy dużym szczęściu gdzie wypadnie deino powiedzmy, jest szansa na nie złapanie go? Co ten niantic odwala :/

    • Reply
      Szogo
      Lip 28, 2020 6:35 pm

      Od obecnego go festu na poke lidze są bugi i lagi pewnie dlatego.Mi np. nie zaliczyło 4 wygranych walk ,przeciwnicy padli do zera a zaliczało jako porażkę. Obecnie jeśli nie wyeliminują błędów lepiej nie grać w ligach.

  • Reply
    Cobra
    Lip 27, 2020 11:39 pm

    A więc tak…nadal nieco obolały po GO fest ale jak się przeszło 40-50 km to po prostu tak musi być. Sam event oceniam 7/10 trochę mu brakowało drugiego dnia. Osobiście mi te walki nie przeszkadzały ponieważ farmiłem shadow machop-y (wpadł 15/14/15) i dratini z go-tcha działającą w tle niemniej jednak rozumiem iż kogoś mogło to znudzić. Pierwszy dzień natomiast ciekawy, poza masakrycznymi zawiechami/lagami przy godzinie otwierania prezentów było spoko 28 shiny (w tym gible, kyogre, heatmor)
    Bardzo irytującą sprawą jest brak wyskakującej wiadomości push o zaproszeniu na rajd gdy robimy coś poza mapą np. otwieramy prezenty. Przy obecnym systemie czasu jest zwyczajnie za mało. Powinni dać 5min timer z możliwością wcześniejszego startu przez osobnika który wszedł jako pierwszy.

    Wiem że pokemon go jest inne niż większość gier na rynku a go fest-y jedyne w swoim rodzaju ale tegoroczna formuła wcale nie była zła. Nie każdy jest w stanie wydać 1000zł na podróż by poleżeć sobie z innymi maniakami na trawie. W ten weekend WSZYSCY mogli świętować urodziny gry gdziekolwiek i z kimkolwiek byli. Koronawirus zaskoczył także niantic co było czuć podczas eventu, mam nadzieję że po policzeniu wszystkich pieniążków dojdą do tego samego wniosku co ja – bardziej opłaca się zrobić tego typu go fest i w przyszłym roku dostaniemy bardziej dopracowaną/przemyślaną globalną wersję. Globalny wcale nie oznacza siedzenia w domu z telefonem, wystarczy tylko odpowiednio napisać challenge a ludzie wyjdą na ulice, do parków i będą świetnie się bawić…

  • Reply
    Wlkggrochu
    Lip 28, 2020 9:36 am

    8085 7080 0693 zapraszam 🙂