News 34

GO Fest 2020 – atrakcje i nowe informacje

Tegoroczny GO Fest to wydarzenie inne niż dotychczas nam znane eventy z tej serii – ale wcale nie oznacza to, że będzie gorszy!

Na pokemongolive.com zostały ujawnione pierwsze szczegóły dotyczące globalnego GO Festu:

Trenerzy,

W poprzednich tygodniach ogłosiliśmy datę GO Fest 2020, teraz z radością możemy się z wami podzielić kolejnymi informacjami o tym pierwszym w historii wirtualnym doświadczeniu! Podczas tworzenia nowego formatu wydarzenia zadaliśmy sobie pytanie – co czyni Pokemon GO Fest… Pokemon GO Festem? Co daje największą radość zarówno nam jak i trenerom na całym świecie? Jeśli mamy podsumować odpowiedź w kilku słowach to będą to – społeczność, celebracja i wyzwanie! 

Pokemon GO Fest w 2020 roku przyjdzie do was 

Pokemon GO Fest 2020 odbędzie się w ciągu dwóch dni. Każdy dzień zapewni unikalne doświadczenia i różne Special Research. Trenerzy będą mogli wziąć udział w obu dniach poprzez ten sam bilet. 

Dzień 1 Pokemon GO Fest 2020: w sobotę 25 lipca od 10:00 do 20:00 lokalnego czasu. Trenerzy mogą spodziewać się:

  • Special Research, do którego dostęp można odebrać wyłącznie pierwszego dnia wydarzenia,
  • Pięć rotujących siedlisk pokemonów – typu ognistego, wodnego, trawiastego, związanego z walką i przyjaźnią – będą zawierać pokemony tematycznie z nimi związane. Siedlisko będzie rotować co godzinę, tak więc każde z nich dwukrotnie będzie dostępne podczas pierwszego dnia GO Festu. 
  • Trenerzy będą mogli wspólnie wykonywać globalne wyzwania na Global Challenge Arena! Ta funkcjonalność jest ekskluzywna dla uczestników GO Festu posiadających bilet. Trenerzy połączą siły, by każdej godziny wykonać określone zadanie. Jeżeli je ukończą to aktywowany zostanie bonus, który pozostanie aktywny do końca trwającej właśnie godziny. Ekran Global Challenge Arena pozwoli śledzić postępy wyzwania.
    • Przykład: Jeśli wyzwanie zostanie aktywowane o 12:00 to im szybciej je ukończymy tym dłużej potrwa określony bonus – będzie on aktywny do godziny 13:00, czyli startu kolejnego wyzwania, niezależnie od tego czy zadanie zostanie ukończone o 12:10 czy też 12:50. 

 

  • Trenerzy będą mogli spotkać ponad 75 różnych gatunków pokemonów na dizko, w raidach i z nagród w Special Research.

Dzień 2 Pokemon GO Fest 2020: w niedzielę 26 lipca od 10:00 do 22:00.

  • Trenerzy będą mogli cieszyć się… czymś zupełnie innym! Chcemy by doświadczenie drugiego dnia było niespodzianką, więc posiadacze biletu dowiedzą się co dla nich przygotowaliśmy dopiero gdy wydarzenie się rozpocznie. Tego dnia aktywny stanie się również drugi Special Research. 

(…)

Udostępnimy również darmowe szablony do pobrania, które pozwolą wam przygotować papierowe ozdoby, tak by przenieść GO Fast pod wasze dachy. Będą dostępne do pobrania przez limitowany czas. 

Pracujemy również nad mikrostroną dedykowaną Pokemon GO Fest, która umożliwi ulubione aktywności dla trenerów na całym świecie. Tak jak loże teamów obecne podczas dotychczasowych GO Festów, tak ta strona umożliwi graczom przerwę od łapania pokemonów i interakcję z innymi trenerami, uczestnictwo w giveawayach oraz dostarczy aktualności na temat wydarzenia. 

Jak kupić bilet

Bilety na Pokemon GO Fest 2020 są już aktywne w sklepie gry! Kosztują 14,99$ + podatek (lub ekwiwalent w krajowej walucie). Bilety nie mogą zostać zakupione poprzez PokeCoiny.

  1. W sklepie gry naciśnij na obrazek promocyjny Pokemon GO Fest 2020 a potem przycisk “kup”.
  2. Po zakupie otrzymasz powiadomienie o pomyślnym uzyskaniu biletu.
  3. Bilet trafi do waszego ekwipunku
  4. Kilka dni przed wydarzeniem otrzymacie medal. Kiedy otworzycie aplikację podczas pierwszego dnia GO Fest, uzyskacie dostęp do wszystkich atrakcji, włączając w to Special Research. By zyskać dostęp do drugiego Special Research należy się zalogować do gry również drugiego dnia GO Festu.
  5. Po odebraniu Special Research możecie ukończyć je w dowolnym czasie. Bilety na wydarzenie są bezzwrotne. 

Tygodniowe wyzwania prowadzące do GO Fest 2020

Trenerzy będą mogli cieszyć się ekscytującymi letnimi wydarzeniami w Pokemon GO, które doprowadzą was do Pokemon GO Fest 2020! Wszyscy gracze na świecie, niezależnie od tego czy posiadają bilet na GO Fest, wezmą udział w trzech tygodniowych wyzwaniach w formie limitowanych czasowo serii zadań. Po ukończeniu każdego wyzwania, trenerzy odblokują dodatkowe pokemony, które pojawią się w trakcie GO Fest 2020. Więcej szczegółów pojawi się już niedługo!

Niantic przeznaczy przynajmniej 5 milionów dolarów dochodu na działania dotyczące ciemnoskórej społeczności, która działa w branży gier i wirtualnej rzeczywistości (połowa tej kwoty) oraz dla organizacji nonprofit w USA pomagające lokalnym społecznościom w odbudowie (druga połowa). 

Na blogu Niantic można znaleźć również informację o planach uruchomienia nowej platformy-funkcjonalności dla społeczności – Niantic Social. Dzięki niej zobaczymy m.in. którzy z naszych przyjaciół są online oraz prześledzimy ich osiągnięcia (także w innych grach Niantic). Status online będzie również widoczny w samej grze. Funkcja ma zostać wdrożona w wersji beta w tym miesiącu.

34 komentarze

  • Reply
    PKMN Trainer F
    Cze 15, 2020 4:09 pm

    Myślę że to będzie jeden z lepszych go festów

  • Reply
    Hejterhejterow
    Cze 15, 2020 4:26 pm

    Ilość miejsca na poki by zwiększyli , jeśli ktoś zbiera obydwie płcie, poki do pvp i shiny + te potrzebne do rajdów po 2komplety , to obecne 3tys miejsc to tyle co nic.

    • Reply
      Zero
      Cze 16, 2020 1:52 am

      Ludzie męczą ich od kilku miesięcy na Twitterze i najwidoczniej trzeba to robić dalej.

    • Reply
      R
      Cze 16, 2020 8:55 am

      Zgadzam się w 100%. Ostatnio wyciąłem kolekcję poków 96-98% IV żeby odzyskać ze 150 wolnych miejsc… I nie wiem, czy nie będę tego żałował w przyszłości :-/

  • Reply
    A
    Cze 15, 2020 4:53 pm

    Żadnych ale to żadnych konkretów czy jakieś regiony udostępnią czy nie. Na tą chwilę kupuje się bilet na zasadzie kota w worku

    • Reply
      hwjterhejterow
      Cze 15, 2020 6:50 pm

      Wszystko masz na grafice (Unown, shiny snorlax, gible, 2 teoretycznie regionalne poki z 2 gey) + niespodzianka i questy.
      Czyli schemat zachowany z poprzednich go fest.

      • Reply
        Delaro
        Cze 15, 2020 7:02 pm

        Ja tam widzę normalnego snorlaxa , shiny powinien być niebieski.

      • Reply
        A
        Cze 15, 2020 8:04 pm

        To jak sugerując się tylko grafiką będzie unown i te 2 regionalne to szkoda zachodu i kasy na takie coś.

  • Reply
    Rick
    Cze 15, 2020 5:04 pm

    70zł??? Dziękuję

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Cze 15, 2020 5:49 pm

    Niby na miejscu i nie trzeba nigdzie lecieć, co jest bardziej opłacalne, ale cena jednak spora. Z drugiej strony nie ma co ukrywać, że w każdej grze chodzi o pieniądze

  • Reply
    Kosa
    Cze 15, 2020 5:59 pm

    Cena nie zachęca, ale w sumie więcej bym wydał jadąc na gofest gdzieś np do Dortmundu. Z drugiej strony jeżeli będą dostępne wszystkie atrakcje normalnych gofestów, tzn unowny, większa szansa na shiny, plus jakaś regionalna to warto.

  • Reply
    Chomik
    Cze 15, 2020 6:21 pm

    Tygodniowe wyzwania prowadzące do GO Fest 2020
    Czy to znaczy, że jak zrobimy te zadania, to będziemy mieli to samo co ci, którzy kupili bilet? Czy jednak bilet daje większe możliwości?

  • Reply
    t0meczek
    Cze 15, 2020 6:57 pm

    Czy ktoś coś wie do kiedy można kupić bilet na Go fest?

  • Reply
    Xts
    Cze 15, 2020 9:19 pm

    Miał ktoś tak, że nie mógł się zalogować do pvp? Mam wykonane 3 z 5 walk w Ultra league i od kilku dni nie mogę walczyć. A wybrać mogę tylko tę bo ligę.

    • Reply
      Ach
      Cze 15, 2020 9:46 pm

      Ja tez nie moge na pvp walczyc jakis blad pewnie

      • Reply
        BORYS
        Cze 15, 2020 9:58 pm

        Wylaczyli lige bo z powodu dziury w systemie gracze z Melmetalem ladowali sie mega szybko.

      • Reply
        Ślązak
        Cze 15, 2020 9:58 pm

        A może by tak czytać uważnie wszystkie newsy, wtedy będziecie wiedzieli czemu liga jest wyłączona

        • Reply
          Xts
          Cze 15, 2020 10:50 pm

          Fakt, przeczytałem newsa o błędach aktualizacji po napisaniu posta.

  • Reply
    cowartowiedziec
    Cze 15, 2020 11:59 pm

    Paaaaaanie, nie z taką ceną!!!

  • Reply
    Alojzy Bombelkowicz
    Cze 16, 2020 1:43 am

    Dla wszystkich malkontentów. Policz ile kosztowalby Cię przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie I jakieś przyjemności. Teraz dodaj cenę biletu. Zdaje sobie sprawę że na polskie realia cena może być zaporowa. Ale ta gra nigdy nie celowala w Polski rynek. W całym rozrachunku cenę uważam za przyzwoitą, za to co mają nam do zaoferowania. Bilet kupiony.

    • Reply
      Lp
      Cze 16, 2020 6:56 am

      A niby co oferują? Bo na razie nic konkretnego….. Szopka i kupowanie kota w worku.

    • Reply
      PoProstuRoju
      Cze 16, 2020 7:54 am

      Szczerze myślałem, że bilet będzie kosztował plus minus 150 zł, więc i tak jestem pozytywnie zaskoczony.

    • Reply
      bart
      Cze 16, 2020 8:51 am

      Bilet ma bardzo dobrą cenę, gorzej jeśli gra się w kilka osób i każdej trzeba zafundować bilet np: rodzic + dzieci albo z partnerem, który myśli że wszystko w tej grze jest za darmo. I teraz wytłumacz drugiej osobie, że ja będę grał 2 x 10 godzin i jak coś mi się trafi shiny lub rzadkiego to się podzielę.. 😉
      Na jednym koncie już kupiony bilet na 2 pozostałych pewnie też kupię.

      • Reply
        R
        Cze 16, 2020 9:08 am

        Mam tak samo bart… A młodszy syn zrobił sobie jeszcze jedno konto. W każdym bądź razie ja kupuję na trzy tylko, bo w zeszłym roku w Dortmundzie jak próbowałem z synem grać na 4 telefonach, to było to udręką. Raid na 4 czy na 5 telefonów potrafię zrobić, ale łazić za pokami to słaba przyjemność.
        Także 3 x 70 to już 210. Dortmund był droższy, bo czyż nie po 35 euro były bilety? I do tego tylko na jeden dzień.
        Także nie ma co narzekać, oby tylko było warto łazić te dwa dni. Bo znowu porównując do Dortmundu, to oprócz shiny, Unownów i regionalnego poka była możliwość obłowienia się Dratini czy Larvitarami (co kto woli) i przede wszystkim atmosfera dużej imprezy. Płaciło się więc w sumie za imprezę, za ten nastrój i towarzystwo tylu osób. Można było zamienić parę słów z Mysticiem7 czy innymi znanymi gwiazdami YT. A teraz? Pójdę do parku czy posiedzę w domu i co? Spotkam paru łebków z telefonami może i co? Za 2 dni łażenia 70 złotych?
        W tym sęk, że w porównaniu do Dortmundu to mało (nie wspominając o wydatkach dodatkowych), jednakże niebezpiecznie dużo porównując to do gry np. podczas CD czy innego eventu. A stąd blisko to stwierdzenia, że to za drogo jak za np. dodatkowe 10 shiny w plecaku. Te shiny powoli przestają mnie już ruszać – zaraz przekroczę barierę 800 sztuk. Wielu znajomych już dawno wysyła masowo shiny do profesorka…

    • Reply
      tATOfromPL
      Cze 17, 2020 2:06 pm

      No fajnie: porównujecie tą cenę z kosztami podróży i jakieś zachwyty. A co mam wirtualny event wspólnego z możliwością realnego spotkania z innymi maniakami w tym gwiazdamitej gry. A gdzie możliwość trade’ów z innymi graczami i noszenie tabliczek z tym co Cię interesuje jak nawet zwykłego chatu niantic nie ogarnia? Co z realnymi spotami różnych typów poków, jeśli np. interesowała Cię armia zielonych machampów to lazłeś tam na cały dzień i już. Itd. itd. A tu masz zapłacić 70 za parę questów i to ma być taniej? Bo nie jadę? Po odjęciu wszystkich tych fajnych cech Święta (Festu) bilet powinien kosztować krotnie mniej. Na poziomie innych eventów, które były ostatnio.

  • Reply
    Piasecki88
    Cze 16, 2020 10:29 am

    70 zł za bilet?? dziękuje postoje.

  • Reply
    poke fan
    Cze 16, 2020 12:30 pm

    ma być duża ilość snorlaxów i ich odpowiedników shiny 🙂

  • Reply
    Leo
    Cze 16, 2020 1:19 pm

    Coś wam zdjęcia na stronie się nie ładują.

  • Reply
    Majka8
    Cze 16, 2020 3:27 pm

    A będą jakieś gwarantowane shiny dla tych co kupią bilet? A z regionalnych to tylko ten wąż będzie?

  • Reply
    Zenwolfero
    Cze 16, 2020 3:51 pm

    W życiu nie włożyłem w jakąś tam gierkę na telefonie ani złotówki więc z pokemonami też się powstrzymam 😛 Tym bardziej że Pgo jest ostatnio bardzo awaryjne i sypiące błędami

    • Reply
      Pefr
      Cze 18, 2020 12:21 pm

      W Pokemony gram regularnie od kilu lat i naturalne jest dla mnie, że w jakiś sposób “wspomogę” firmę, która przez tak długi czas zapewnia mi rozrywkę.

  • Reply
    barth89
    Cze 16, 2020 8:03 pm

    Do kiedy będzie można kupić bilet? Do samego wydarzenia?

  • Reply
    Awizza
    Cze 17, 2020 1:07 am

    Ja tam wydałem te pare groszy nawet daty nie zapisałem bo muslałem ze będzie w kicaku ale nie wiec wbiłem tu po date hihi choć mogłem wyciągnąć date od youtubera który polecał ten event i jak byście mogli to wbijać do mnie na kanał i subujcie Awizza PL Ragnarok M. Pozdrawiam serdecznie

  • Reply
    mystic40