News 33

GO News #1

GO News to nowa seria na naszej stronie, która będzie poświęcona krótkim, ale ważnym informacjom ze świata Pokemon GO.

Niektóre z informacji są na tyle lakoniczne, że ciężko jest serwować wam wpis złożony z dwóch-trzech zdań. Stąd też idea, aby w specjalnie poświęconej temu serii informować was na bieżąco o tych krótszych i jednocześnie istotnych faktach dotyczących produkcji Niantic. Będziemy wam także czasem przypominać o ważnych sprawach, które już poruszaliśmy na łamach serwisu, ale mogliście je zwyczajnie przeoczyć.

Końcówka eventu

Dziś około 21-22 zakończy się trwający właśnie event związany z podwójną ilością punktów doświadczenia i zmianami w jajkach. Nie możemy być pewni dokładnej godziny, bo Niantic mimo zapowiedzi uruchomiło event blisko 40 minut przed zapowiedzianym czasem. Jak najszybciej korzystajcie więc z promocji na lucky eggi, pozyskujcie cenne punkty doświadczenia oraz wykluwajcie jajka – zaraz po evencie wszystko wróci do normy.

Migracja nestów

Minionej nocy miała miejsce kolejna, już dziewiętnasta migracja nestów w Pokemon GO. Nadchodzący weekend a później także majówka będą dobrymi okazjami na sprawdzenie waszych lokalnych “siedlisk” danego gatunku pokemonów. Pamiętajcie, że za dwa tygodnie nadejdą następne zmiany (w nocy z 3 na 4 maja).

Trudne czasy dla spooferów

W ostatnim czasie pojawiła się wydana przez Google łatka zabezpieczająca dla Androida 7.1, która uniemożliwia korzystanie z aplikacji pozorujących położenie w Pokemon GO (i nie tylko). Pewne utrudnienia dla oszustów zostały wydane już w marcu wraz z tzw. “security patch”, które przyniosły ten sam efekt dla wielu wcześniejszych wersji systemu Android – niestety, nie dla wszystkich.

33 komentarze

 • Reply
  Kropianka
  Kwi 20, 2017 12:32 pm

  Event rozpoczął się o 13 czasu PDT, różnica do naszego to +9 godzin, ale u nas rozpoczął się o 21, więc o godzinę wcześniej niż powinien. My zmieniliśmy czas na letni, nie wiem czy oni też zmieniają, bo jeśli nie to do zimowej zmiany czasu różnica będzie +8 godzin.

  Ostatnia zmiana nestów u mnie to była totalna klapa, naprawdę od dawien dawna nie było takiego badziewia, ale to może pod ten event, żeby nałapać poków na masowe ewolucje?
  Dzisiaj za to pojawił się wreszcie Clefairy, bo od początku gry złapałam ich może z 15, z czego połowę w innym mieście. Od razu widać że na radarze bardziej różnorodnie.

  • Reply
   Fiat panda
   Kwi 20, 2017 12:47 pm

   A z parku praskiego clefairy zniknął. Ale na szczęście clefable juz zrobiona(z cleffy). Tak więc z pierwszej generacji juz tylko ninetails i aero pozostały do zdobycia

  • Reply
   at3at3
   Kwi 20, 2017 12:52 pm

   Bo na tym polega zmiana nestów: raz masz lepsze, a raz gorsze. A gusta też są różne.
   U mnie np. był Omanite, a dziś jest Doduo. Jednym pasi, drugim nie. A tam gdzie był Wobbuffet, a potem Quilfish, jest teraz Gastly i… Dobrze im tak. 😉
   Tymczasem idę zgarnąć kolejnego Cynda… 😉 Trzeci w tym samym miejscu, więc coś jest na rzeczy… 😉

   • Reply
    franeczek91
    Kwi 21, 2017 10:01 am

    U mnie pod pracę przychodzi charmander od wczoraj-przyda się kolejny chari do kolekcji.
    Cynda mam tylko jednego 🙁 na evencie mało pokorzystałam-może 10 jaj wyklułam i trochę słabe sztuki się kluły oprócz cynda i toto. A podwójny exp dzisiaj długo bo po 24.jeszcze liczyło podwójnie.

 • Reply
  Jane Ahonen
  Kwi 20, 2017 1:23 pm

  akurat adnroid 7.1 nie jest dla wszystkich … ja nie zamierzam aktualizowac bo za duzo tracę…
  ale co za problem zabezpieczyć safety net żeby wykrywał aplikacje do spoofingu?
  dla chcącego nic trudnego

 • Reply
  wojtuq
  Kwi 20, 2017 3:05 pm

  Jak dla mnie te blokowanie fałszywego GPS jest tandetą. A dlaczego dlatego, że wiele osób mieszka w małej wsi gdzie nie ma fajnych oraz silnych pokemonów a są tylko te podstawowe a nawet nie mają możliwości pojechać do dużego miasta. Przez co zostaje im tylko fake GPS owszem jest to oszustwo ale jak by twórcy pomyśleli mogli by to ograniczyć w jakiś sposób by można było przenieść się w promieniu np.20 gdzie jest większe miasto. Wiem zaraz poleci krytyka ale ile osób nie ma aut albo czasu siedzieć w pociągu czy w autobusie ile dorosłych gra w ta grę.

  • Reply
   at3at3
   Kwi 21, 2017 11:07 am

   Ja bym była raczej za tym, by siatka pokestopów i aren była bardziej równomiernie rozłożona. Niech sobie to nawet będzie duży kamień narzutowy w lesie, kosztem trzech stopów obok siebie w dużym mieście. W Dojczlandzie – prawie każda pamiątkowa płytka chodnikowa to pokestop. W Krakowie – co druga kamienica. Więc dlaczego w “Koziej Wólce” nie może to być 100-letni dąb, mostek nad rzeczką itp.? Albo Gym na leśnej polanie + piknik rodzinny na rowerach?
   Uważam wręcz, że to bardzo wskazane, żeby te punkty były rozsiane po nieco bardziej dzikich okolicach. To nic nie kosztuje, a zachęca do ruchu.
   W przeciwnym razie – najbardziej fair byłoby, gdyby np. Incense wypadał z istniejących stopów. Ale tylko tych, które są oddalone od większej cywilizacji.

   • Reply
    Varflock
    Kwi 21, 2017 12:30 pm

    W Szczecinie potrafią robić z pomnika jednego stopa, a z tablicy, która informuje co to za pomnik drugiego (ewentualnie jedno jest gymem)… Mimo wszystko wolę żeby sama gra była mało uczciwa niż żeby mnie inni gracze oszukiwali.

 • Reply
  Pauliska
  Kwi 20, 2017 3:55 pm

  Dziś w końcu wykluł mi się Aerodactyl, i po raz pierwszy Snorlax ( 1 złapany wcześniej) więc moja lista poków z 1 gen jest kompletna 🙂 / oczywiście bez regio.

  Natomiast z nestów do 10 km w okolicy mam growlithe i abre przed samym nosem, cyndaquila / nazbierałam w ciagu 2 godzin z 20 sztuk/ , bulbasaura i po 2-3 sztuki na godzine, półtorej ponyta, tediursa, eevee i nidorany obie płacie. I to nie mieszkam w jakimś wielkim mieście, może do 15 tys mieszkańców. Trzeba szukać, szukać, nie tylko to co na miejscu. 🙂

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Kwi 20, 2017 3:57 pm

  level up już mi XP niepotrzeben co teraz mam robić bo nudno

  • Reply
   Yorickai
   Kwi 20, 2017 4:59 pm

   A co już 40 lvl wbiłeś? 🙂

  • Reply
   slash
   Kwi 20, 2017 5:38 pm

   A nie umiesz używać interpunkcji ? Bełkotem napisałeś ! To nie miałeś pomysłu co będziesz robił po wbiciu 40 lv ? Sądzę, że założysz drugie konto i będziesz nadal informował co Ci się wykluło z jaj, bądź ile Weedli złapałeś. A tak bez sarkazmu to zostaje Ci polowanie na Unowny, kompletowanie smoczego medalu (bo tłustych ryb zapewne masz i tak już ponad 1k) bądź odkładanie mamony na wylot na Maderę czy Kanary i schwytania tam ławicy Corsolowej, bo ten regionalny stwór wydaje się być najbardziej realnym do ujarzmienia.

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Kwi 20, 2017 8:09 pm

    zaraz tam bełkot jedna literka się tylko zamieniła a co do corsoli to zgadzam się też tak pomyślałem, że jest do złapania najbliżej nas

    • Reply
     ram
     Kwi 20, 2017 8:23 pm

     dajcie mu spokój ma dwanaście lat i jest niespełnionym emocjonalnie dzieciakiem to chyba wystarczajaca kara do tego oszukuje

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Kwi 20, 2017 8:34 pm

  nadmiar przedmiotów mam teraz 1136/100

 • Reply
  woocasch1984
  Kwi 20, 2017 8:47 pm

  A co z jajkami zdobytymi w evencie a wyklutymi po?

  • Reply
   Ivrin
   Kwi 20, 2017 9:14 pm

   To co jest w jajku jest określane gdy je zbierzesz. Tak więc z zebranych w trakcie eventu jajek wyklujesz to co było w nich ustalone w trakcie jego trwania.

   • Reply
    Jackos123
    Kwi 20, 2017 9:25 pm

    Właśnie chciałem o to pytać też 😀 mam dwie piątki niewyklute :/

   • Reply
    woocasch1984
    Kwi 20, 2017 9:32 pm

    Tak właśnie myślałem ale wolałem się upewnić. Dzięki

  • Reply
   AszKeczam
   Kwi 20, 2017 9:45 pm

   Drop się nie zmieni.

 • Reply
  a
  Kwi 20, 2017 10:20 pm

  Jak tam po evencie?
  U mnie 2,150,000 EXP zrobione w tydzień.

  • Reply
   at3at3
   Kwi 20, 2017 10:45 pm

   A może nie wszyscy przeliczają tę zabawę na Exp?
   Plusy: level up (u mnie tylko 1), urozmaicenie poków w jajach (*aaale…) i zachęta do ruszenia zadka, żeby je wychodzić.
   *Minusy: drop z jajek seriami, np. 3 Togepi – pod rząd, 3 drzewa – pod rząd, z 5km – same Cynda (6?).
   Oczywiście drop wynika zapewne z kręcenia stopami wciąż w tej samej okolicy (chociaż wcale nie jednym stopem!).
   Jeszcze 5 jajek mi zostało, ale to pewnie niczego nie zmieni. Aero i Miltanka nadal brak.
   Anyway: podobało mi się.
   A jak u Was?

   • Reply
    Pauliska
    Kwi 20, 2017 10:52 pm

    A widzisz, a ja Miltanka dzisiaj 2x, tak samo Aero, którego do dziś nie miałam i tangela co ciekawe. . Plus w końcu Snorlax z dyszki, i Mareep. 🙂 Za to żadnego laprasa, larvitara z dwójki 🙁 Róznie, różnie naprawdę leciało, bo z dwójki miałam też slowpoke’a, sheldera i gastly – czyli nic ciekawego. To niestety no jak się komu trafi/ btw, ja kręciłam pokestopami w 2 różnych miejscowościach. 😛

    • Reply
     at3at3
     Kwi 20, 2017 11:40 pm

     Mam jeszcze 4x2km i 1x5km. A nadzieja umiera ostatnia. 😉
     Pewnie będzie znowu Cynda (a cuksy na “Tyfusa” już są, a to też plus eventu), ale może chociaż jakaś dwójka mnie jeszcze pozytywnie zaskoczy?

   • Reply
    Jackos123
    Kwi 20, 2017 10:58 pm

    Podobało 😀 30lvl (w końcu!) wbity 🙂 po sztuce startów z 5km też zdobyte. Zapełniłem około 30 nowych stron w dexie – czekałem z gengarami, alakazamami, politoedami itp. odkąd było info o oszczędzaniu cukierków i się opłacało. Szkoda jedynie, że miałem w sumie tylko jeden dzień żeby realnie trochę połazić. No ale to już nie wina twórców tylko grafiku w pracy 😀 😀 a w święta nie miałem zamiaru latać za pokemonami

   • Reply
    AszKeczam
    Kwi 20, 2017 11:09 pm

    Mój jedyny dobry traf to właśnie Aero, a tak stada Magby (no ok, jest jeden 100%), Tangeli, Togepi itd. Miltanka/Larvy/Shuckle/Stantlera brak. O Laprasie nie będę wspominał (złapałem na dziko kiedyś, więc mam to gdzieś 😛 ), ale kumpel miał farta i trafił aż dwa. 😮 Za to ja 2-3 Tangele, której jemu brakuje xD
    Zostało jeszcze osiem 2km jajek do wyklucia, może coś jeszcze dobrego wpadnie… Wydropiłem też jedno jajko 10km, a w nim Dratini. Szanse na skończenie pierwszej serii rosną (poza regionalnymi i legendami tylko Dragonite brak 🙁 ), 26 cuksów potrzebne jeszcze.
    Lvl z 30 do 32 nabity i już 300k do next. 🙂
    218 poków złapanych na 224 widziane. Wszystkie ewolucje z kamieni zrobione.
    Wczoraj wydropiłem ostatni potrzebny kings rock, a dziś ostatnie 2 cukierki Sunkern na buddy dorwał. 🙂

    • Reply
     at3at3
     Kwi 20, 2017 11:52 pm

     U mnie też 32, ale “tylko” 217/221.
     Tyle, że tym razem najlepszym dropem z jajka okazał się być… Igglybuff (jedyny nowy)… 😀
     Z nieewoluowalnych brak mi pterodaktyla i krowy, z “itemowych” – tych z puszek (zero metal coat jak dotąd), a reszta jest do wytuptania prędzej czy później.
     Nie jest źle. Jest jeszcze po co grać. 😉

   • Reply
    Yorickai
    Kwi 21, 2017 12:05 am

    Też wreszcie 30 lvl wpadł. A z poków to mi poza growlithe x1 milltank x1 i tangela też x1 nie wypadło w zasadzie nic ciekawego. Reszta była w zasadzie nic nie warta. Same dwójki, żadnych piątek czy dziesiątek. Jeszcze mi zostało 5x dwójeczek więc nadzieja nie umarła 😛 przydała by się larva bo cuksów na ulepszanie brakuje. Event spoko tylko pogoda nie zachęcała do wychodzenia. Oby więcej takich eventów. Ciekawe co na lipiec zrobią.

   • Reply
    franeczek91
    Kwi 21, 2017 10:15 am

    Ze szczęśliwego jaja skorzystałam dwa razy-zawsze musiała aplikacja się tak zawiesić żeby musieć telefon restartowac.mało miałam czasu na chodzenie i łapanie.Mam dużo nowych poków bo kisiłam cukierki z drugiej generacji z pierwszych form-a drugich nie łapałam – taki miałam ‘udup’ żeby akurat tak zrobić.Z jajami słabo-z 10km wyszła chansey, jeden toto i cynda, pełno charmanderów i scytherów oraz nidoranów.
    Wiadomo, że zawsze jest niedosyt ale w sumie to dobrze, że nie mam np.95% poków złapanych bo nie miałabym co robić, a tak to milktank,owce,larwy,feraligatry,hondoury,granbulle itd-drżyjcie.

  • Reply
   DexterK
   Kwi 21, 2017 8:09 am

   Podczas eventu wbiłem prawie dwa poziomy. 4250k exp wbiłem.
   Przed samym eventem wbiłem 36 poziom.

   Pozdrawiam

 • Reply
  LacM
  Kwi 20, 2017 11:45 pm

  Jest 23:40 a ja za dwie ewolucje dostałem 2000 expa. Zapomnieli wyłączyć?

  • Reply
   AszKeczam
   Kwi 21, 2017 2:41 am

   Jest prawie 3cia w nocy, a exp dalej leci xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.