News 14

GO News #16

Miniony weekend zdecydowanie nie należał do nudnych – nie tylko dzięki zakończonemu już Safari Zone w Dortmundzie, ale też kilku zapowiedziom, które przyniosą nam atrakcje już w nadchodzących dniach. 

We wpisie zebrałem dla was wszystkie najważniejsze informacje przekazane nam przez Niantic w ostatnich dniach, ponieważ przez obecność na Safari Zone nie mogłem ich na bieżąco przekazywać – nic jednak straconego, jeszcze dziś na stronie pojawi się relacja z wydarzenia jakie miało miejsce w Dortmundzie a ten wpis pozwoli wam nadrobić to co konieczne.

1. Bonusy wyzwania Safari Zone i Articuno Day

Już w połowie ubiegłego miesiąca Niantic informowało nas, że każdy gracz (nawet ci, którzy w Dortmundzie się nie pojawią) weźmie czynny udział w obchodach Safari Zone. Cały świat mógł się cieszyć zwiększonymi spawnami Roselii oraz jej wersją shiny a wszyscy trenerzy wspólnie pracowali na specjalne bonusy poprzez wykonywanie wyzwań. Podzieleni na cztery strefy gracze mieli za zadanie wykonać określoną liczbę Research Task, by odblokować bonusy dla wszystkich. Ostatecznie wszystkie nagrody zostały odblokowane a Niantic podało nam mnożniki dla każdej kategorii:

 •  3x XP za łapanie pokemonów,
 • 3x XP za wykluwanie pokemonów,
 • 2x XP za raidy,
 • 1-godzinny Lucky Egg

Tajemniczą nagrodą za wykonanie wszystkich wyzwań okazał się Articuno Day – 7 lipca otrzymamy pięć darmowych Raid Passów zamiast jednego a na trzy godzinych w raidach pojawi się Articuno. Zyskamy również szansę na złapanie jego wersji shiny. Nie znamy jeszcze dokładnie w jakich godzinach będzie trwało to dość krótkie wydarzenie (nie ma jednak co się martwić, Niantic potwierdziło, że tak jak w przypadku Community Day różne części świata będą miały własne okienka).

Bonusy prawdopodobnie zostaną uruchomione dziś w godzinach popołudniowych lub wieczornych naszego czasu (Niantic przeważnie włącza eventy o 22:00 naszego czasu) i będą aktywne do 9 lipca.

Źródło:

https://pokemongolive.com/en/post/articunoday2018jul/

twitter.com/trnrtips/status/1013330498599481344

2. Pokemon GO Travel 2

W zeszłym roku Niantic zapoczątkowało nowe wydarzenie w formie globalnego wyzwania ze specjalnymi nagrodami. Właśnie dzięki Pokemon GO Travel mieliśmy Farfetch’da na całym całym świecie (Azja na ten czas otrzymała Kangaskhana) oraz bonusów do Stardustu, XP czy 6-godzinne lury.

Pokemon GO Travel wraca również w tym roku, jednak jeszcze nie wiemy na czym będą polegać wyzwania ani jakie otrzymamy nagrody.

Z zapowiedzi na razie niewiele da się wywnioskować, ale być może główną nagrodą dla wszystkich graczy tym razem nie będzie regionalny pokemon a np. odblokowanie nowego Special Research z Celebi (mityczny pokemon drugiej generacji).

3. GO Fest i Celebi

Przypuszczenia dotyczące Celebi i Pokemon GO Travel mogą być trafne tym bardziej, że na GO Fest ten mityczny pokemon zadebiutuje po raz pierwszy. Do kodu gry trafiły opisy zadań jakie będą musieli wykonać uczestnicy GO Fest w Chicago, by jako pierwsi na świecie złapać Celebi. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 lipca.

Źródło: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8v5k5j/new_gofest_quests_celebi_as_special_research/

4. Squritle Squad

W nadchodzącym Community Day głównym bohaterem będzie Squirtle. Wodny starter pierwszej generacji jest dla wielu graczy najmniej ekscytującym z całej trójki, ale Niantic prawdopodobnie da wielu z was powód by zmienić zdanie.

W historii istnienia gry wielokrotnie pojawiały się sugestie, by Squirtle wzorem Pikachu również otrzymał specjalne “przebranie” oraz event mu poświęcony. W anime Pokemon Ash Ketchum na swojej drodze spotyka tzw. Squirtle Squad, czyli grupę Squirtle opuszczonych przez własnych trenerów, której znakami rozpoznawczymi był szeroko zakrojony wandalizm (który później przerodził się w pomoc z walką z ogniem dla okolicznych mieszkańców) oraz okulary przeciwsłoneczne.

Znalezione obrazy dla zapytania squirtle squad

Sugestie co do wprowadzenia Squirtle w charakterystycznych okularach do Pokemon GO pojawiły się również przy okazji ogłoszenia Community Day z tym pokemonem i najwyraźniej Niantic postanowiło się do nich przychylić. W mediach społecznościowych Pokemon GO pojawił się taki oto wpis:

Hmm… pogoda wygląda szczególnie ładnie na lipcowy #PokemonGOCommunityDay. Pamiętajcie by spakować trochę kremów z filtrem, pozostawać nawodnionym i może wziąć ze sobą jakieś okulary przeciwsłoneczne. Bądźcie czujni, trenerzy.

Tekst oraz leżące przed Squritle na obrazku okulary słoneczne są dość wymownym sygnałem co przygotowuje dla nas Niantic.

 

14 komentarzy

 • Reply
  Podpis
  Lip 02, 2018 11:38 am

  Błędy:
  1. i będą aktywne do 9 czerwca.
  2. Właśnie dzięki Pokemon GO Travel mieliśmy […] oraz bonusów do Stardustu

 • Reply
  u
  Lip 02, 2018 2:57 pm

  słuchajcie mam mega problem z grą.
  za każdym razem, gdy włączam grę mam ostatnio komunikat “failed to log in” i żeby znowu zaczęło mi działac, muszę od nowa instalować apkę…
  Mieliście taki problem? Tak jest gdzieś od tygodnia

  • Reply
   pimpim
   Lip 02, 2018 4:53 pm

   Również mam z tym problem. Nie za każdym razem ale jest to bardzo uciążliwe.
   Aplikacji nie musisz prxeinstalowywac – wyczyść jej dane.
   Czekam na jakiś update licząc że kłopot się rozwiąże

  • Reply
   Leinad
   Lip 02, 2018 5:00 pm

   Miałem taki problem gdy kończył mi się pakiet internetu, po wykupieniu kolejnego wszystko wracało do normy.

   • Reply
    Kładka
    Lip 02, 2018 6:56 pm

    Ależ dowcipny ziomek ohohoho

  • Reply
   Zubi
   Lip 04, 2018 1:04 pm

   Tak, też mam tak od długiego czasu. Raz działa raz nie. Pomaga czyszczenie danych i logowanie od nowa. Gram na koncie trenerskim.

 • Reply
  Podpis
  Lip 02, 2018 5:04 pm

  A kiedy będzie podwójne xp przy ewolucjach pokemonów

 • Reply
  PokeMan
  Lip 02, 2018 9:41 pm

  a co zrobić jeśli mam zmienić telefon a nie pamiętam hasła, żeby się zalogować?

  • Reply
   Zubi
   Lip 04, 2018 1:05 pm

   Konto PTC? Wejdź na stronę www i odzyskaj hasło.

 • Reply
  Jakec
  Lip 02, 2018 10:22 pm

  Wyszedłem o 22… Rajdu oczywiście zrobić nie można, ale za to… nie naliczało mi km ani do wyklucia jajek ani do buddy. I przez 20 minut nic się nie zrespiło w miejscach, w których zawsze coś było.

 • Reply
  WIERNY FAN
  Lip 03, 2018 2:19 pm

  Cóż mogę napisać. WSPANIAŁY MŁODY REDAKTOR Z PRZYSZŁOŚCIĄ W DZIALE REKLAMY CZASOPISMA ADAM I ADAM

 • Reply
  gus
  Lip 05, 2018 8:31 am

  Zapraszac prezent za prezent 7521 5505 4667

 • Reply
  Insane
  Lip 05, 2018 6:31 pm

  800881259534 zapraszam do wymiany prezentami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Safari Zone już jutro!

Safari Zone w Dortmundzie odbędzie się już w dniu jutrzejszym. Zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze informacje na temat wydarzenia. Już...

Zamknij